Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Ethan Kassebaum11.31 PR (1.1)ORNorth Clackamas ChristianMay 19OSAA 1A State Championships
2.12Wes White11.36 PR (1.2)ORAdrianMay 19OSAA 1A State Championships
3.12Jackson Stallard11.38 PRORPowersMay 13 1A-SD2 Special District 2
4.9Asa Farrell11.45 PR (1.2)ORDufurMay 19OSAA 1A State Championships
5.11Alex Amezcua11.46 PR (1.2)ORTriangle LakeMay 19OSAA 1A State Championships
6.11JJ Balowski11.58 PRORCraneMay 04High Desert League Twilight Meet
7.12Justin Metzler11.60ORGilchristApr 05Redmond, North Lake, Gilchrist @ Summit
8.11Isaac Tiry11.63 PRORButte FallsMay 13 1A-SD2 Special District 2
9.12Jed Hays11.64 PR (1.2)ORDays CreekMay 19OSAA 1A State Championships
10.7David Schweitzer11.65ORHarperApr 29Heinz Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.11Ethan Kassebaum22.72 PR (1.7)ORNorth Clackamas ChristianMay 19OSAA 1A State Championships
2.11Alex Amezcua23.22 PR (1.7)ORTriangle LakeMay 19OSAA 1A State Championships
3.12Wes White23.30 PR (1.9)ORAdrianMay 19OSAA 1A State Championships
4.9Asa Farrell23.38 PRORDufurApr 18Hermiston @ The Dalles
5.12Justin Metzler23.41 PRORGilchristMay 13 1A-SD2 Special District 2
6.11Jacob Justesen23.42 PR (.7)ORShermanMay 19OSAA 1A State Championships
11Isaac Tiry23.42 PRORButte FallsMay 13 1A-SD2 Special District 2
8.12Cayden DeLury23.43 PRORJosephMar 18Mullen-Leavitt Invite
9.11Quinton Strader23.47 PRORPortland WaldorfMay 131A-SD1 Casco/Valley 10 District Championships
10.11Eli Builta23.49 PRORTriad ChristianMay 13 1A-SD2 Special District 2
View full rankings...
400 Meters
1.12Wes White51.54 PRORAdrianMay 05Baker Invite
2.11Silas Sanchas51.92 PRORHosanna ChristianApr 15La Pine Invitational
3.11Josh Engdahl52.34 PRORPacificApr 26Glide, PHill @ Coquille
4.11Parker Wynn52.46 PRORTriangle LakeMay 19OSAA 1A State Championships
5.11Quinton Strader52.75 PRORPortland WaldorfMay 131A-SD1 Casco/Valley 10 District Championships
6.12Cayden DeLury53.05 PRORJosephApr 14Rivers Edge
7.12Jose Cortez53.12ORCondon/WheelerMay 19OSAA 1A State Championships
8.11Isaac Starcher53.46 PRORDays CreekMay 19OSAA 1A State Championships
9.11Derek O'Connor53.59 PRORCamas ValleyApr 05KU, Phoenix @ North Valley
10.11Gresham Bergeron53.64 PRORSt. Stephen's AcademyMay 131A-SD1 Casco/Valley 10 District Championships
View full rankings...
800 Meters
1.11Josh Engdahl2:01.22 PRORPacificMay 19OSAA 1A State Championships
2.12Aaron Lane2:01.44 PRORSouthwest ChristianMay 05Toledo Twilight
3.11Silas Sanchas2:02.23 PRORHosanna ChristianMay 19OSAA 1A State Championships
4.10Tim Stevens2:02.36 PRORCoveMay 05Baker Invite
5.12Jaden Kane2:03.42 PROROak HillMay 19OSAA 1A State Championships
6.11Pete Drost2:05.32 PRORTriad ChristianMay 19OSAA 1A State Championships
7.11Joseph Aguilar2:05.96 PRORPine EagleMay 19OSAA 1A State Championships
8.11Micah Gandara2:06.48 PRORDamascus ChristianMay 19OSAA 1A State Championships
9.12Ezekiel Stelzer2:07.24 PRORDufurApr 18Hermiston @ The Dalles
10.11Connor Wells2:08.33 PRORHorizon Christian (Hood River)May 19OSAA 1A State Championships
View full rankings...
1500 Meters
1.10Tim Stevens4:09.76 PRORCoveMay 19OSAA 1A State Championships
2.12Ezekiel Stelzer4:11.21 PRORDufurMay 19OSAA 1A State Championships
3.10Jacob Suarez4:19.00 PRORSouthwest ChristianMay 05Toledo Twilight
4.12Timothy Curtis4:19.86 PRORSouthwest ChristianMay 19OSAA 1A State Championships
5.10Jacob Charbonneau4:22.50 PROROak HillMay 19OSAA 1A State Championships
6.11Derek O'Connor4:22.59 PRORCamas ValleyMay 19OSAA 1A State Championships
7.12Aaron Lane4:24.26ORSouthwest ChristianApr 20Southwest Christian Invitational
8.12Moses Wakefield4:26.42ORDamascus ChristianMay 19OSAA 1A State Championships
9.11Reese Blake4:26.78 PRORShermanMay 131A-SD3 District 3 Championships
10.12Connor Metzger4:27.57 PRORTriangle LakeMay 19OSAA 1A State Championships
View full rankings...
3000 Meters
1.10Tim Stevens9:01.65 PRORCoveMay 19OSAA 1A State Championships
2.12Ezekiel Stelzer9:11.25 PRORDufurMay 19OSAA 1A State Championships
3.11Derek O'Connor9:31.43 PRORCamas ValleyMay 19OSAA 1A State Championships
4.12Aaron Lane9:33.81 PRORSouthwest ChristianMay 19OSAA 1A State Championships
5.10Jacob Suarez9:34.56 PRORSouthwest ChristianMay 131A-SD1 Casco/Valley 10 District Championships
6.12Connor Metzger9:34.66 PRORTriangle LakeMay 19OSAA 1A State Championships
7.12Moses Wakefield9:36.03ORDamascus ChristianMay 19OSAA 1A State Championships
8.10Jacob Charbonneau9:48.81 PROROak HillMay 19OSAA 1A State Championships
9.10Jack Silviera9:59.28 PRORCoveMay 19OSAA 1A State Championships
10.10Dalton Bixby10:03.27 PRORHarperMay 19OSAA 1A State Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Justin Hall15.07 PR (1.9)ORPacificMay 19OSAA 1A State Championships
2.12Jackson Stallard15.66 (1.9)ORPowersMay 19OSAA 1A State Championships
3.11Ben Brown16.28 PR (1.9)ORTriad ChristianMay 19OSAA 1A State Championships
4.12David Steeves16.31 PR (1.9)ORCraneMay 19OSAA 1A State Championships
5.11Dawson Smith16.40 PR (2.7)ORPowder ValleyMay 19OSAA 1A State Championships
6.10Trent Driesner16.44 PR (2.7)ORSouthwest ChristianMay 19OSAA 1A State Championships
7.12Timothy Curtis16.52 PR (1.9)ORSouthwest ChristianMay 19OSAA 1A State Championships
8.10Joshua Williams16.77 PRORSt. Stephen's AcademyMay 131A-SD1 Casco/Valley 10 District Championships
9.12Isaiah Coles16.97 (2.7)ORShermanMay 19OSAA 1A State Championships
10.11Garrett Mulder17.25 PRORSouthwest ChristianMay 131A-SD1 Casco/Valley 10 District Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Justin Hall41.17 PRORPacificMay 19OSAA 1A State Championships
2.12Timothy Curtis41.42 PRORSouthwest ChristianMay 19OSAA 1A State Championships
3.11Josh Engdahl42.09 PRORPacificMay 19OSAA 1A State Championships
4.12Wes White42.18 PRORAdrianMay 19OSAA 1A State Championships
5.11Gresham Bergeron42.54 PRORSt. Stephen's AcademyMay 19OSAA 1A State Championships
6.12Cayden DeLury42.67 PRORJosephMay 19OSAA 1A State Championships
7.10Trent Driesner43.69 PRORSouthwest ChristianMay 19OSAA 1A State Championships
8.12Luke Holste43.76ORHorizon Christian (Hood River)May 131A-SD3 District 3 Championships
9.10Cole Kortge44.18 PRORDufurMay 131A-SD3 District 3 Championships
10.11Joshua Whetzel44.24ORDays CreekMay 131A-SD5 Championship
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Jacob Holsclaw
Kameron Stever
Colton Fuller
Jed Hays
44.99ORDays CreekMay 19OSAA 1A State Championships
2.Maverick Winslow
Treve Martin
Keenan Coles
Jacob Justesen
45.13ORShermanMay 19OSAA 1A State Championships
3.Ronnie Martinez
Kaleb Sadoff
Austin Stallard
David Pedrick
45.48ORPowersMay 13 1A-SD2 Special District 2
4.-Bailey Holste
Andrew Hung
Quinn Roetcisoender
Luke Holste
45.69ORHorizon Christian (Hood River)Apr 2915th Annual Portland Christian Invitational
5.Elijah Amezcua
Parker Wynn
Jacob Drago
Alex Amezcua
45.75ORTriangle LakeMay 19OSAA 1A State Championships
6.Cade Browne
Brogun Tibbitts
Isaac Colton
Dawson Smith
45.87ORPowder ValleyApr 21Baker 3 -way
7.Declan Ritter
Ethan Moritz
Ben Carringer
Eli Builta
46.35ORTriad ChristianMay 13 1A-SD2 Special District 2
8.Abraham Kilby
Derek Frakes
Anthony Thomas
Asa Farrell
46.36ORDufurMay 131A-SD3 District 3 Championships
9.Gavin Acrey
Jared Hunt
Derek O'Connor
Ryan Weickum
46.50ORCamas ValleyMay 13 1A-SD2 Special District 2
10.Leonico Velador
Kevin Lopez
Calvin Payton
Jonathan Sierra
46.62OROregon School for the DeafMay 19OSAA 1A State Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.Kaleb Sadoff
Jack Lehnherr
Austin Stallard
David Pedrick
3:36.66ORPowersMay 19OSAA 1A State Championships
2.Carver Beck
Janson Richardson
Alex Amezcua
Parker Wynn
3:36.74ORTriangle LakeMay 19OSAA 1A State Championships
3.Declan Ritter
Ben Carringer
Pete Drost
Eli Builta
3:37.27ORTriad ChristianMay 19OSAA 1A State Championships
4.Justin Hall
John Keeler
Noah Figueroa
Josh Engdahl
3:38.78ORPacificMay 19OSAA 1A State Championships
5.Timothy Curtis
Jacob Suarez
Trent Driesner
Aaron Lane
3:38.81ORSouthwest ChristianMay 19OSAA 1A State Championships
6.Tyler Homan
Aaron Borgerding
Jake Christman
Cayden DeLury
3:39.28ORJosephMay 19OSAA 1A State Championships
7.Evan Gaskell
Isaac Starcher
Kameron Stever
Colton Fuller
3:40.78ORDays CreekMay 19OSAA 1A State Championships
8.Tylor Fehrenbacker
Grant Christman
Gavin Newtson
Jonathan Shaw
3:41.22ORGriswoldMay 19OSAA 1A State Championships
9.Jake Bold
Hunter Winslow
Cooper Johnson
Jose Cortez
3:42.62ORCondon/WheelerMay 19OSAA 1A State Championships
10.Abraham Kilby
Derek Frakes
Anthony Thomas
Ezekiel Stelzer
3:43.60ORDufurMay 19OSAA 1A State Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Hunter Jansen45' 5 PRORHosanna ChristianMay 19OSAA 1A State Championships
2.10Sam Carlson44' 11 PRORGriswoldMay 19OSAA 1A State Championships
3.11Garrett Fisher43' 10.5 PRORHarperMay 121A-SD4 District Track Meet
4.12Kenny Purnell43' 8.5 PRORAdrianMay 04High Desert League Twilight Meet
5.12Christopher DeWolfe43' 6 PRORAlseaMay 02Cinder Classic
6.11Myles McCormick-Lyons42' 7.25 PRORMitchell-SprayMay 19OSAA 1A State Championships
7.11Dayven Hayes42' 7ORPowersMay 13 1A-SD2 Special District 2
8.11Thomas Ward41' 10 PRORLowellMay 19OSAA 1A State Championships
9.11Dawson Smith41' 5 PRORPowder ValleyApr 08Prairie City Invitational
10.12Drake Wilson41' 3.5 PRORAdrianApr 15Burns Lions Arlie Oster Track Meet
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Hunter Jansen147' 8 PRORHosanna ChristianMar 24Bonanza Invitational
2.12Kenny Purnell145' 9 PRORAdrianApr 28Don Walker
3.12David Steeves131' 4 PRORCraneMay 04High Desert League Twilight Meet
4.10Morgan Butler130' 11 PRORHarperMay 121A-SD4 District Track Meet
5.12Dawson Herlocker130' 5 PRORSouth Wasco CountyApr 28Condon/Wheeler Invitational
6.10Sam Carlson130' 3ORGriswoldMay 19OSAA 1A State Championships
7.11Thomas Ward128' 7 PRORLowellMay 19OSAA 1A State Championships
8.12Shawn Hauner126' 7ORArlingtonApr 18WM Small Schools Invite
9.12Isai Rodriguez125' 6 PRORCrosshill ChristianMay 05Regis Twilight Invitational
10.12Cord Flynn124' 4 PRORIoneMay 19OSAA 1A State Championships
12Sean Hinson124' 4ORJewellMay 19OSAA 1A State Championships
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Thomas Evans175' 4 PRORArlingtonMay 19OSAA 1A State Championships
2.12Benjamin Evans163' 9 PRORArlingtonMay 131A-SD3 District 3 Championships
3.12Sean Hinson162' 7 PRORJewellApr 13Cowapa JV at Scappoose
4.12Jacob Pope158' 1 PRORPerrydaleMay 131A-SD1 Casco/Valley 10 District Championships
5.11Miles Maupin156' 9ORCraneMay 05Baker Invite
6.11Dawson Smith156' 4 PRORPowder ValleyApr 15Burns Lions Arlie Oster Track Meet
7.12Cord Flynn154' 8 PRORIoneMay 131A-SD3 District 3 Championships
8.12Bryan Corbett153' 5ORGlendaleMay 05Illinois Valley Twilight (Small Teams)
9.11Kody Clauson152' 8 PRORPowersMay 13 1A-SD2 Special District 2
10.12Gabe Coe152' 2ORDamascus ChristianMay 131A-SD1 Casco/Valley 10 District Championships
View full rankings...
High Jump
1.12David Steeves6' 8 PRORCraneMay 05Baker Invite
2.12Jake Bold6' 3 PRORCondon/WheelerMay 06Arlington Invitational
3.11Dawson Smith6' 2 PRORPowder ValleyApr 15Burns Lions Arlie Oster Track Meet
4.10Josiah Hart6' 0 PRORSouthwest ChristianApr 15Rob Frank Invitational Track Meet (Banks)
5.9Matt Mitchell5' 11 PRORDamascus ChristianMay 131A-SD1 Casco/Valley 10 District Championships
6.11Jeremy Labrado5' 10 PRORFalls CityMay 03WVL - Horizon Christan
11Tristan Ware5' 10 PRORGlendaleMay 19OSAA 1A State Championships
9Wesley Goad5' 10 PRORArlingtonMay 06Arlington Invitational
9Cooper Johnson5' 10 PRORCondon/WheelerApr 04 GU Small School Meet
10.11Pete Drost5' 8 PRORTriad ChristianMay 19OSAA 1A State Championships
11Jack Lehnherr5' 8 PRORPowersMay 19OSAA 1A State Championships
12Shawn Hauner5' 8ORArlingtonApr 14Rivers Edge
12Wade Erb5' 8 PRORMitchell-SprayApr 04 GU Small School Meet
10Cole Vore5' 8 PRORNorth LakeApr 05Redmond, North Lake, Gilchrist @ Summit
9Dominick Grende5' 8 PRORPowder ValleyApr 14Rivers Edge
View full rankings...
Pole Vault
1.12Maverick Winslow13' 0 PRORShermanMay 131A-SD3 District 3 Championships
2.12Jackson Stallard12' 9ORPowersMay 19OSAA 1A State Championships
3.12Quinn Roetcisoender12' 6 PRORHorizon Christian (Hood River)May 131A-SD3 District 3 Championships
12Austin Stallard12' 6 PRORPowersMay 19OSAA 1A State Championships
5.12Jake Bold11' 6 PRORCondon/WheelerMay 19OSAA 1A State Championships
10Cole Vore11' 6 PRORNorth LakeMay 19OSAA 1A State Championships
7.11Jackson Hill11' 3 PRORDamascus ChristianMay 131A-SD1 Casco/Valley 10 District Championships
8.11Bryton Jones11' 1 PRORPaisleyApr 29Sisters Rotary Invitational
9.12David Steeves11' 0 PRORCraneApr 18GU Small Schools Meet
12Tyler Packebush11' 0ORMapletonApr 27MWL @ Mapleton, LLO (Lane Lines Optional)
View full rankings...
Long Jump
1.11Ethan Kassebaum22' 3 PRORNorth Clackamas ChristianApr 22Lithia Track and Field Invitational
2.12Jackson Stallard21' 11 PRORPowersApr 01Summit Decathlon/Heptathlon
3.11JJ Balowski21' 3 PRORCraneMar 17Diana Thurmond Invitational
4.12Isaac Colton20' 11.25 PRORPowder ValleyMay 121A-SD4 District Track Meet
5.11Josh Engdahl20' 9.25 PRORPacificMay 19OSAA 1A State Championships
6.11Alex Amezcua20' 9 PRORTriangle LakeApr 27Oakridge 1
7.11Eli Builta20' 6 PRORTriad ChristianApr 0122nd Annual Hornet Invitational
8.12Isaiah Coles20' 0.25ORShermanMay 19OSAA 1A State Championships
9.9Ben Carringer19' 11.5 PRORTriad ChristianMay 13 1A-SD2 Special District 2
10.9Asa Farrell19' 10.5 PRORDufurMay 131A-SD3 District 3 Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.11Ethan Kassebaum43' 7 PRORNorth Clackamas ChristianApr 22Lithia Track and Field Invitational
2.11Justin Hall41' 12 PR (2.0)ORPacificMay 19OSAA 1A State Championships
3.11Jack Lehnherr41' 11.25 PR (3.1)ORPowersMay 19OSAA 1A State Championships
4.12Colton Fuller41' 6.5 PR (1.7)ORDays CreekMay 19OSAA 1A State Championships
5.12Jonathan Shaw41' 3.25 PRORGriswoldMay 05Baker Invite
6.11Silas Sanchas40' 7 (1.2)ORHosanna ChristianMay 19OSAA 1A State Championships
7.10Zeke Quintero40' 6.5 PR (1.8)ORJordan ValleyMay 19OSAA 1A State Championships
8.12Isaiah Coles40' 5.75ORShermanMay 131A-SD3 District 3 Championships
9.12David Steeves40' 0.5 PRORCraneMay 05Baker Invite
10.11Eduardo Munoz39' 9.5 PRORAdrianMay 05Baker Invite
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.