Team Results Management

Mens

100 Meters
1.10Jonathan Chilcote11.57 PRORReedsportMar 14Brookings Harbor Icebreaker
2.11Addison Stephensen11.65 PR (2.2)ORWaldportMay 19OSAA 2A State Championships
3.11Daimion Sharp12.00ORToledoMar 17Run for the Clover
4.11Oscar Munoz12.35 (.6)ORBandonMay 19OSAA 2A State Championships
5.11Avery Fawcett12.51 PRORWaldportApr 11Waldport Small School
6.12Jarrod Sams12.53 PRORMyrtle PointApr 26Glide, PHill @ Coquille
7.11Colby Fowler12.54 PRORReedsportMar 14Brookings Harbor Icebreaker
8.12Devon Moore12.79ORGold BeachApr 21Central Coast Invitational
9.11Forest Dittmer12.84 PRORMyrtle PointApr 26Glide, PHill @ Coquille
10.9Jose Medina12.91 PRORMyrtle PointApr 18109th Coos County Championship
View full rankings...
200 Meters
1.10Jonathan Chilcote24.03 PRORReedsportMar 14Brookings Harbor Icebreaker
2.12Jake Miller24.47 PRORMyrtle PointApr 28South Umpqua Twilight
3.11Oscar Munoz24.50 (1.2)ORBandonMay 19OSAA 2A State Championships
4.11Forest Dittmer24.69 PR (1.5)ORMyrtle PointMay 19OSAA 2A State Championships
5.12Jarrod Sams24.82 PRORMyrtle PointApr 18109th Coos County Championship
11Addison Stephensen24.82ORWaldportApr 20Monroe Invite
7.11Colby Fowler25.64 PRORReedsportApr 07Coquille Twilight Meet
8.11Avery Fawcett25.71ORWaldportApr 20Monroe Invite
9.10Kaden Landau25.79ORGold BeachMay 05Illinois Valley Twilight (Small Teams)
10.12Cass Hermann26.44ORMyrtle PointApr 28South Umpqua Twilight
View full rankings...
400 Meters
1.12Jarrod Sams53.26ORMyrtle PointApr 28South Umpqua Twilight
2.11Josh Snyder53.35 PRORBandonApr 18109th Coos County Championship
3.12Zane Olive54.20 PRORBandonMay 132A-4 Sunset Districts
4.11Hunter Hutton54.89 PRORBandonApr 13Bandon Small Schools
5.11Zachary Casberg55.33 PRORToledoMay 05Toledo Twilight
6.10Kaden Landau57.10 PRORGold BeachMay 132A-4 Sunset Districts
7.10Brycen Pitchford57.52 PRORGold BeachApr 13Bandon Small Schools
8.11Avery Fawcett58.25ORWaldportApr 07Coquille Twilight Meet
9.12Devon Moore58.65 PRORGold BeachMay 19OSAA 2A State Championships
10.10Andrew Hanna59.63 PRORWaldportMay 05Regis Twilight Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.11Josh Snyder1:58.66 PRORBandonApr 2968th Annual Grants Pass Rotary Invitational Meet
2.11Hunter Hutton2:01.85 PRORBandonApr 18109th Coos County Championship
3.12Zane Olive2:03.18ORBandonMay 19OSAA 2A State Championships
4.10Brycen Pitchford2:09.40 PRORGold BeachApr 08Brookings Harbor Rotary Invitational
5.11Dylan Yakes2:13.51ORWaldportApr 07Coquille Twilight Meet
6.12Devon Moore2:14.20 PRORGold BeachApr 28South Umpqua Twilight
7.9Isaac Cutler2:15.81 PRORBandonMay 132A-4 Sunset Districts
8.11Josh Shinn2:16.61 PRORMyrtle PointMay 132A-4 Sunset Districts
9.11Jack Isenhart2:17.54 PRORMyrtle PointApr 18109th Coos County Championship
10.9Aero Franklin2:19.53 PRORBandonApr 18109th Coos County Championship
View full rankings...
1500 Meters
1.11Hunter Hutton4:03.85 PRORBandonMay 19OSAA 2A State Championships
2.11Josh Snyder4:04.10 PRORBandonMay 19OSAA 2A State Championships
3.10Brycen Pitchford4:36.15 PRORGold BeachApr 21Central Coast Invitational
4.11Jack Isenhart4:38.55ORMyrtle PointMar 23Siuslaw Icebreaker
5.9Isaac Cutler4:39.72 PRORBandonApr 18109th Coos County Championship
6.9Aero Franklin4:45.01 PRORBandonMar 17Marshfield Icebreaker
7.10Brogen Robison4:59.05 PRORGold BeachApr 26Glide, PHill @ Coquille
8.12Blake Hutchison5:02.69 PRORToledoApr 21Central Coast Invitational
9.11Tristan Wilkison5:06.27 PRORToledoApr 25Tiger Invitational
10.10Joshua Anderson5:08.61 PRORToledoApr 08Junction City Invitational
View full rankings...
3000 Meters
1.11Hunter Hutton8:57.09 PRORBandonApr 2253rd Annual Centennial Invitational
2.9Isaac Cutler9:43.89 PRORBandonMay 19OSAA 2A State Championships
3.10Brycen Pitchford9:59.05ORGold BeachApr 13Bandon Small Schools
4.11Jack Isenhart10:26.08 PRORMyrtle PointMay 132A-4 Sunset Districts
5.10Marino Santoro11:40.68ORBandonMay 132A-4 Sunset Districts
6.9Jamison Richie11:52.43 PRORWaldportApr 07Coquille Twilight Meet
7.10Brendan Lal12:55.09 PRORToledoMay 05Toledo Twilight
8.10Tom Isenhart13:45.58 PRORMyrtle PointMay 132A-4 Sunset Districts
9.9Storm Greene14:09.00 PRORToledoMay 132A-4 Sunset Districts
10.9Caden Ashley15:48.45 PRORMyrtle PointMar 23Siuslaw Icebreaker
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Dylan Yakes18.91 PRORWaldportMay 132A-4 Sunset Districts
2.10Brodie Parrish19.18 (1.6)ORMyrtle PointMay 19OSAA 2A State Championships
3.11Oscar Munoz21.31 PRORBandonMay 132A-4 Sunset Districts
4.12Isaac Johnson21.56 PRORMyrtle PointMay 132A-4 Sunset Districts
5.11Isaac Warner22.92 PRORMyrtle PointApr 07Coquille Twilight Meet
6.10Brendan Lal28.28 PRORToledoMay 132A-4 Sunset Districts
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Josh Snyder44.16ORBandonApr 13Bandon Small Schools
2.11Dylan Yakes46.08ORWaldportMay 19OSAA 2A State Championships
3.12Isaac Johnson46.86 PRORMyrtle PointMay 19OSAA 2A State Championships
4.11Forest Dittmer49.47 PRORMyrtle PointApr 28South Umpqua Twilight
5.12Jarrod Sams51.57 PRORMyrtle PointApr 28South Umpqua Twilight
6.10Brodie Parrish56.40ORMyrtle PointApr 07Coquille Twilight Meet
7.11Isaac Warner58.05 PRORMyrtle PointMay 132A-4 Sunset Districts
8.9Dewey Ryan1:05.26 PRORGold BeachMar 14Brookings Harbor Icebreaker
9.11Emrys Golden1:07.02 PRORWaldportMay 132A-4 Sunset Districts
View full rankings...
4x100 Relay
1.Addison Stephensen
Daniel Alvarado
Dylan Yakes
Avery Fawcett
46.95ORWaldportMay 19OSAA 2A State Championships
2.Brodie Parrish
Forest Dittmer
Jose Medina
Jarrod Sams
47.77ORMyrtle PointMay 132A-4 Sunset Districts
3.Jonathan Chilcote
Ben Fowler
Nicholas Klier
Oliver Brougher
49.50ORReedsportApr 13Bandon Small Schools
4.Jordan Myrand
Mack Handsaker
Oscar Munoz
Ethen Wright
50.93ORBandonApr 13Bandon Small Schools
5.Jayden Blacketer
Zach Casberg
Tristan Wilkison
JR Shurts
51.27ORToledoApr 15Elmira Relays
View full rankings...
4x400 Relay
1.Josh Snyder
Hunter Hutton
Oscar Munoz
Zane Olive
3:35.26ORBandonMay 19OSAA 2A State Championships
2.Blake Hutchison
Jayden Blacketer
Zach Casberg
Tristan Wilkison
3:48.31ORToledoMay 132A-4 Sunset Districts
3.Avery Fawcett
Andrew Hanna
Addison Stephensen
Dylan Yakes
3:48.49ORWaldportMay 132A-4 Sunset Districts
4.Cass Hermann
Forest Dittmer
Jake Miller
Jarrod Sams
3:57.38ORMyrtle PointMay 132A-4 Sunset Districts
5.Bailey Pitchford
Brycen Pitchford
Devon Moore
Kaden Landau
4:12.17ORGold BeachMay 05Illinois Valley Twilight (Small Teams)
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Doug Garrett46' 2 PRORBandonApr 13Bandon Small Schools
2.12Mack Handsaker44' 9 PRORBandonApr 18109th Coos County Championship
3.11Isaac Warner41' 8 PRORMyrtle PointApr 13Bandon Small Schools
4.12Jonah Land41' 6ORWaldportMar 23Regis Coed Relay
5.12Cass Hermann38' 4ORMyrtle PointMar 17Run for the Clover
6.10Leo Veopel36' 9.5 PRORReedsportApr 07Coquille Twilight Meet
7.12Alex Moe36' 0 PRORWaldportMar 17Run for the Clover
8.12Jarrod Sams35' 6 PRORMyrtle PointMar 14Brookings Harbor Icebreaker
9.10Kane Rilatos34' 4 PRORBandonApr 08Jim Robinson Twilight Invitational
10.10Brodie Parrish33' 7 PRORMyrtle PointMar 23Siuslaw Icebreaker
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Cass Hermann133' 9 PRORMyrtle PointMar 17Run for the Clover
2.12Doug Garrett129' 0 PRORBandonMay 03Pacific Invite
3.12Jonah Land119' 9ORWaldportApr 11Waldport Small School
4.11Addison Stephensen114' 9ORWaldportMar 17Run for the Clover
5.12Justen Stagner110' 4 PRORGold BeachApr 04FWL JV
6.10Leo Veopel105' 5 PRORReedsportMay 132A-4 Sunset Districts
7.10Kane Rilatos105' 3 PRORBandonApr 13Bandon Small Schools
8.11JR Shurts94' 4 PRORToledoApr 08Junction City Invitational
9.11Daniel Hogan87' 5 PRORBandonMay 03Pacific Invite
10.12Austin Sanders86' 2 PRORGold BeachMay 132A-4 Sunset Districts
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Cass Hermann154' 8 PRORMyrtle PointApr 1517th annual Prefontaine Rotary Invitational
2.11Addison Stephensen138' 4 PRORWaldportMar 23Regis Coed Relay
3.11Isaac Warner137' 8 PRORMyrtle PointMay 132A-4 Sunset Districts
4.12Tristen Green137' 1 PRORBandonApr 08Jim Robinson Twilight Invitational
5.12Mack Handsaker134' 10 PRORBandonMay 132A-4 Sunset Districts
6.10Jayden Blacketer128' 10 PRORToledoApr 15Elmira Relays
7.11Hunter Hutton125' 6 PRORBandonMay 03Pacific Invite
8.11Colby Fowler124' 10 PRORReedsportApr 26Harrisburg/La Pine @ Creswell
9.11JR Shurts118' 11 PRORToledoApr 15Elmira Relays
10.10Kane Rilatos118' 8 PRORBandonMay 132A-4 Sunset Districts
View full rankings...
High Jump
1.12Alex Moe5' 8ORWaldportMar 17Run for the Clover
12Cass Hermann5' 8 PRORMyrtle PointMay 132A-4 Sunset Districts
11Hunter Hutton5' 8 PRORBandonMay 03Pacific Invite
4.10Leo Veopel5' 6 PRORReedsportApr 07Coquille Twilight Meet
11Raven Didijer-Small5' 6 PRORWaldportMar 17Run for the Clover
12Zane Olive5' 6 PRORBandonMar 17Marshfield Icebreaker
7.9Ean Smith5' 4 PRORMyrtle PointApr 07Coquille Twilight Meet
8.12Jarrod Sams5' 2 PRORMyrtle PointApr 26Glide, PHill @ Coquille
11Daniel Alvarado5' 2 PRORWaldportMay 132A-4 Sunset Districts
10.11Forest Dittmer4' 8 PRORMyrtle PointApr 26Glide, PHill @ Coquille
View full rankings...
Pole Vault
1.11Hunter Hutton14' 9 PRORBandonApr 2968th Annual Grants Pass Rotary Invitational Meet
2.12Blake Hutchison10' 0ORToledoApr 08Junction City Invitational
3.12Isaac Johnson9' 6 PRORMyrtle PointMay 132A-4 Sunset Districts
11Dylan Yakes9' 6 PRORWaldportMar 23Regis Coed Relay
5.11Emrys Golden8' 6 PRORWaldportMay 132A-4 Sunset Districts
6.9Jensen Mast8' 3 PRORReedsportApr 13Bandon Small Schools
7.9Caden Ashley7' 6 PRORMyrtle PointApr 18109th Coos County Championship
View full rankings...
Long Jump
1.12Jake Miller21' 4 PRORMyrtle PointMay 132A-4 Sunset Districts
2.10Jayden Blacketer19' 1.25 PRORToledoMay 132A-4 Sunset Districts
3.11Addison Stephensen18' 9.5 PRORWaldportMay 132A-4 Sunset Districts
4.11Forest Dittmer18' 9 PRORMyrtle PointMay 132A-4 Sunset Districts
5.12Zane Olive18' 0 PRORBandonMay 03Pacific Invite
6.10Jonathan Chilcote17' 4.5ORReedsportApr 13Bandon Small Schools
7.12Jarrod Sams17' 4 PRORMyrtle PointMar 17Run for the Clover
9Jose Medina17' 4 PRORMyrtle PointMay 05Oakland Twilight
9.12Cass Hermann17' 1 PRORMyrtle PointMay 05Oakland Twilight
10.11Jordan Myrand16' 8 PRORBandonApr 18109th Coos County Championship
View full rankings...
Triple Jump
1.12Jake Miller42' 5.5 PR (1.6)ORMyrtle PointMay 19OSAA 2A State Championships
2.11Daniel Alvarado36' 9.75 PR (.5)ORWaldportMay 19OSAA 2A State Championships
3.11Jordan Myrand36' 6 PRORBandonMay 132A-4 Sunset Districts
4.12Cass Hermann35' 10 PRORMyrtle PointApr 26Glide, PHill @ Coquille
5.11Dylan Yakes35' 7ORWaldportMar 17Run for the Clover
6.12Jarrod Sams34' 10ORMyrtle PointMar 14Brookings Harbor Icebreaker
7.9Jose Medina32' 11.5 PRORMyrtle PointApr 07Coquille Twilight Meet
8.10Brodie Parrish32' 7.5 PRORMyrtle PointApr 07Coquille Twilight Meet
9.11Ethen Wright32' 7.25 PRORBandonMay 132A-4 Sunset Districts
10.11Emrys Golden32' 6 PRORWaldportMay 132A-4 Sunset Districts
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.