Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Jonathan Iniguez11.54 PRORNyssaMay 133A-5 EOL District Meet
2.10Alex Walls11.57 PRORIrrigonApr 01Columbia River Invitational
10Roberto Amezquita11.57 PRORNyssaMay 133A-5 EOL District Meet
4.12Dallon Higgins11.66 PRORBurnsMay 133A-5 EOL District Meet
5.11Quincy Castillo11.80ORRiversideApr 01Columbia River Invitational
6.9Johan Pena11.84 PRORRiversideMay 133A-5 EOL District Meet
7.11Nestor Chavez11.87 PRORIrrigonMay 133A-5 EOL District Meet
8.12Edgar Guzman11.96 PRORRiversideApr 01Columbia River Invitational
9.12Aristotle Rockwell11.97 PRORRiversideMay 133A-5 EOL District Meet
10.12Dominic Anderson12.04ORNyssaApr 21Viking Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.10Roberto Amezquita23.70 PRORNyssaMay 133A-5 EOL District Meet
2.12Alejandro Llamas23.77 PR (2.0)ORRiversideMay 19OSAA 3A State Championships
3.11Josh Andersen24.16 PRORValeMay 133A-5 EOL District Meet
4.11Nestor Chavez24.20 PRORIrrigonMay 133A-5 EOL District Meet
5.12Rudy Gomez24.25 PRORValeMay 133A-5 EOL District Meet
6.9Johan Pena24.63 PRORRiversideMay 133A-5 EOL District Meet
7.12Brett Friedrichsen24.96ORBurnsApr 15Burns Lions Arlie Oster Track Meet
8.12Jake Delong25.04 PRORValeApr 21Viking Invitational
9.11Evan Gunderson25.22ORBurnsApr 28Don Walker
10.11Hyrum Paramore25.34ORBurnsApr 15Burns Lions Arlie Oster Track Meet
View full rankings...
400 Meters
1.12Scott Davies52.16 PRORBurnsMay 133A-5 EOL District Meet
2.12Alejandro Llamas52.72 PRORRiversideMay 19OSAA 3A State Championships
3.11Evan Gunderson53.00 PRORBurnsApr 15Burns Lions Arlie Oster Track Meet
4.11Danny Rodriguez Pena54.96 PRORRiversideMay 133A-5 EOL District Meet
5.10Emmett Klus55.00 PRORBurnsApr 15Burns Lions Arlie Oster Track Meet
6.12Brett Friedrichsen55.71ORBurnsMay 133A-5 EOL District Meet
7.11Josh Andersen56.08ORValeApr 29Heinz Invitational
8.12Rudy Gomez56.47 PRORValeApr 21Viking Invitational
9.11Hyrum Paramore56.51ORBurnsMar 16Breaking the Ice, ICEBREAKER
10.11Carson Robison56.64 PRORIrrigonApr 29Nike Sherman Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.12Scott Davies2:03.43ORBurnsMay 19OSAA 3A State Championships
2.10Emmett Klus2:05.78 PRORBurnsApr 28Don Walker
3.12Garrett Moyes2:08.12 PRORNyssaMay 19OSAA 3A State Championships
4.10Zayne Troeger2:12.30 PRORUmatillaApr 08Dick Horyna Invitational
5.12Alejandro Llamas2:13.25ORRiversideMar 23Buck Track Classic
6.9Diego Arizmendi2:13.93 PRORNyssaMay 133A-5 EOL District Meet
7.11Trey Dohman2:14.43 PRORUmatillaApr 22Prosser Rotary Invite
8.10Japeth Carlson2:14.64 PRORValeApr 15Burns Lions Arlie Oster Track Meet
9.11Josh Andersen2:16.01ORValeApr 14Patriot Invitational
10.9JP Friedrichsen2:18.00 PRORBurnsMay 133A-5 EOL District Meet
View full rankings...
1500 Meters
1.10Emmett Klus4:14.00 PRORBurnsMay 19OSAA 3A State Championships
2.10Zayne Troeger4:17.70 PRORUmatillaMay 19OSAA 3A State Championships
3.10Japeth Carlson4:37.09 PRORValeMay 02GU Small Schools meet
4.9Pedro Chavez4:38.04 PRORNyssaMay 133A-5 EOL District Meet
5.12Micklo Luna4:39.03 PRORNyssaApr 28Don Walker
6.9Armando Pedraza4:41.63 PRORNyssaApr 28Don Walker
7.11Trey Dohman4:42.37ORUmatillaApr 14Rivers Edge
8.12Isaac Estrada4:49.60ORIrrigonApr 07Carnival of Speed
9.10Luis Castro-Ortega4:52.55ORUmatillaMay 133A-5 EOL District Meet
10.9Ryan Robles4:52.60 PRORBurnsMay 133A-5 EOL District Meet
View full rankings...
3000 Meters
1.10Emmett Klus9:23.25 PRORBurnsMay 19OSAA 3A State Championships
2.10Zayne Troeger9:26.36 PRORUmatillaMay 19OSAA 3A State Championships
3.9Armando Pedraza10:09.42 PRORNyssaMay 133A-5 EOL District Meet
4.12Micklo Luna10:13.93ORNyssaApr 28Don Walker
5.9Calvin Bates10:16.68 PRORBurnsMay 133A-5 EOL District Meet
6.9Ryan Robles10:29.66 PRORBurnsMay 133A-5 EOL District Meet
7.10Luis Castro-Ortega10:32.53 PRORUmatillaApr 14Rivers Edge
8.10Japeth Carlson10:33.13 PRORValeApr 21Viking Invitational
9.12Luis Vallejo10:42.87 PRORUmatillaMay 133A-5 EOL District Meet
10.10Nathan Esplin10:50.60 PRORNyssaMar 23Buck Track Classic
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.10Trent Durfey16.20 PR (1.8)ORUmatillaMay 19OSAA 3A State Championships
2.12Jose Romero17.25 PR (1.5)ORIrrigonMay 19OSAA 3A State Championships
3.11Tyler Singhose17.65 PRORBurnsApr 04 GU Small School Meet
4.12Nathan Dorathy17.80 PRORNyssaApr 04 GU Small School Meet
5.12David Rodriguez18.34 PRORRiversideApr 07Carnival of Speed
6.9Aidan Moyes18.54 PRORNyssaMay 133A-5 EOL District Meet
7.12Colby Krogh18.94 PRORIrrigonMay 133A-5 EOL District Meet
8.9Kelvin Pascacio19.74 PRORNyssaMay 133A-5 EOL District Meet
9.11Danny Rodriguez Pena20.17 PRORRiversideApr 14Rivers Edge
10.10Julian Gutierrez21.64ORUmatillaMar 23Buck Track Classic
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12David Rodriguez41.83 PRORRiversideMay 19OSAA 3A State Championships
2.12Jose Romero43.49 PRORIrrigonMay 133A-5 EOL District Meet
3.11Danny Rodriguez Pena44.64 PRORRiversideMay 133A-5 EOL District Meet
4.9Raul Ruiz44.88 PRORNyssaMay 133A-5 EOL District Meet
5.12Elias Pascacio45.91 PRORNyssaMay 133A-5 EOL District Meet
6.11Tyler Singhose46.91ORBurnsApr 04 GU Small School Meet
7.12Colby Krogh48.30 PRORIrrigonMay 133A-5 EOL District Meet
8.12Nathan Dorathy48.61ORNyssaMay 133A-5 EOL District Meet
9.9Pedro Alvarez48.88 PRORUmatillaMar 23Buck Track Classic
10.11Lucas Miller48.92 PRORUmatillaMay 133A-5 EOL District Meet
View full rankings...
4x100 Relay
1.Johan Pena
David Rodriguez
Edgar Guzman
Aristotle Rockwell
45.13ORRiversideMay 133A-5 EOL District Meet
2.Tye Anderson
Roberto Amezquita
Ismael Valentin
Jonathan Iniguez
45.34ORNyssaMay 05Baker Invite
3.Josh Andersen
Colby Anzaldua
Jake Delong
Rudy Gomez
45.71ORValeMay 05Baker Invite
4.Jose Romero
Alex Walls
Justin Iveson
Nestor Chavez
46.77ORIrrigonApr 29Nike Sherman Invitational
5.Evan Gunderson
Brett Friedrichsen
Klayton Nutter
Dallon Higgins
46.91ORBurnsMay 133A-5 EOL District Meet
6.Pablo Ames
Trent Durfey
Lucas Miller
Zaquary Funderburk
48.15ORUmatillaApr 22Prosser Rotary Invite
View full rankings...
4x400 Relay
1.Evan Gunderson
Brett Friedrichsen
Emmett Klus
Scott Davies
3:33.97ORBurnsMay 19OSAA 3A State Championships
2.Jake Delong
Colby Anzaldua
Rudy Gomez
Josh Andersen
3:38.76ORValeMay 133A-5 EOL District Meet
3.Danny Rodriguez
Johan Pena
Alejandro Llamas
David Rodriguez
3:40.73ORRiversideMay 133A-5 EOL District Meet
4.Trey Dohman
Julian Gutierrez
Arrik Russell
Zayne Troeger
3:49.99ORUmatillaMay 133A-5 EOL District Meet
5.Roberto Amezquita
Garrett Moyes
Aidan Moyes
Micklo Luna
3:50.45ORNyssaMay 133A-5 EOL District Meet
6.Kyler Shelton
Carson Robison
Alex Walls
Jose Romero
3:50.72ORIrrigonMay 133A-5 EOL District Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Jacob Blackburn48' 9.5 PRORBurnsMay 19OSAA 3A State Championships
2.12Alec Williams46' 11 PRORUmatillaMay 133A-5 EOL District Meet
3.12Luke Meyers44' 1 PRORIrrigonMay 133A-5 EOL District Meet
4.12Ricardo Mendoza43' 2.5 PRORRiversideMay 133A-5 EOL District Meet
5.12Sebastian Trujillo43' 1 PRORUmatillaMay 02Cadet JV Invite
6.12Curtis Hollinger41' 3 PRORNyssaApr 07Probst Walker
7.12Osiris Tapia40' 2.5 PRORNyssaApr 28Don Walker
8.11Chikote Buckway39' 6 PRORValeMay 133A-5 EOL District Meet
9.10Jose Sanchez38' 8 PRORNyssaApr 21Viking Invitational
10.12Ruben Villa36' 5.5 PRORRiversideApr 14Rivers Edge
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Jacob Blackburn146' 8 PRORBurnsMay 19OSAA 3A State Championships
2.12Sebastian Trujillo140' 3 PRORUmatillaMay 02Cadet JV Invite
3.12Ricardo Mendoza133' 5 PRORRiversideMay 133A-5 EOL District Meet
4.12Curtis Hollinger122' 8 PRORNyssaMay 133A-5 EOL District Meet
5.12Grant Gzik120' 7 PRORNyssaApr 28Don Walker
6.12Luke Meyers119' 3 PRORIrrigonApr 07Carnival of Speed
7.12Steven Ebker118' 7 PRORUmatillaApr 28Condon/Wheeler Invitational
8.12Josh Surber115' 6ORUmatillaMar 23Buck Track Classic
9.10Jose Sanchez114' 6 PRORNyssaApr 28Don Walker
10.11Ismael Valentin100' 4ORNyssaApr 21Viking Invitational
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Jacob Blackburn174' 10 PRORBurnsApr 22Summit Invitational
2.10Jose Sanchez170' 1 PRORNyssaApr 21Viking Invitational
3.10Josh Reagle143' 4 PRORBurnsApr 28Don Walker
4.11Chikote Buckway138' 2ORValeMar 17Diana Thurmond Invitational
5.10Anthony Ibarra135' 1 PRORUmatillaMay 133A-5 EOL District Meet
6.10Trent Durfey133' 2 PRORUmatillaApr 22Prosser Rotary Invite
7.11Edgar Rivera132' 3 PRORNyssaApr 28Don Walker
8.11Ismael Valentin129' 7ORNyssaMar 17Diana Thurmond Invitational
9.11Danny Rodriguez Pena129' 3 PRORRiversideApr 27Riverside Twilight Relays Invitational
10.10Ethan Draper127' 8 PRORNyssaMay 05Baker Invite
View full rankings...
High Jump
1.10Julian Gutierrez6' 2 PRORUmatillaMay 02Cadet JV Invite
2.11Hyrum Paramore6' 0ORBurnsMar 16Breaking the Ice, ICEBREAKER
3.9Colby Anzaldua5' 8 PRORValeMay 133A-5 EOL District Meet
4.11Dawson McIntosh5' 6 PRORNyssaMay 05Baker Invite
5.12Colby Krogh5' 0ORIrrigonMar 23Buck Track Classic
9Klayton Nutter5' 0 PRORBurnsApr 28Don Walker
10Michael Fuzi5' 0 PRORIrrigonMar 23Buck Track Classic
11Edgar Rivera5' 0 PRORNyssaMay 133A-5 EOL District Meet
9.11Eric Carrillo4' 8 PRORIrrigonApr 01Columbia River Invitational
10.11Garrett Stoneman4' 6 PRORNyssaMar 17Diana Thurmond Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.11Jonathan Iniguez13' 3 PRORNyssaApr 21Viking Invitational
2.12Dallon Higgins12' 6 PRORBurnsMay 19OSAA 3A State Championships
3.12Jake Delong12' 0ORValeMay 133A-5 EOL District Meet
4.12Ammon Byers11' 6 PRORIrrigonApr 01Columbia River Invitational
11Evan Gunderson11' 6ORBurnsApr 04 GU Small School Meet
6.12Nathan Dorathy11' 0 PRORNyssaMay 133A-5 EOL District Meet
10Beau Belnap11' 0 PRORValeApr 14Patriot Invitational
11Garrett Stoneman11' 0 PRORNyssaMay 05Baker Invite
9.11Tyler Singhose9' 10 PRORBurnsMay 05Baker Invite
10.11Lucas Miller9' 6 PRORUmatillaApr 14Rivers Edge
View full rankings...
Long Jump
1.12Justin Iveson19' 7 PRORIrrigonApr 07Carnival of Speed
2.11Tye Anderson19' 2 PRORNyssaMay 133A-5 EOL District Meet
3.10Michael Fuzi18' 5.5 PRORIrrigonMar 23Buck Track Classic
4.11Josh Andersen18' 3.5 PRORValeMar 17Diana Thurmond Invitational
5.10Julian Gutierrez18' 1 PRORUmatillaMay 02Cadet JV Invite
6.11Hyrum Paramore18' 0.75 PRORBurnsApr 22Summit Invitational
7.12Ammon Byers17' 8 PRORIrrigonApr 13Mustang Invitational
8.12Dominic Anderson17' 7.5ORNyssaMar 17Diana Thurmond Invitational
9Raul Ruiz17' 7.5 PRORNyssaApr 28Don Walker
10.12Alejandro Llamas17' 5.5ORRiversideApr 07Carnival of Speed
View full rankings...
Triple Jump
1.12Justin Iveson41' 8 PR (2.2)ORIrrigonMay 19OSAA 3A State Championships
2.11Hyrum Paramore41' 2.5 PRORBurnsMay 133A-5 EOL District Meet
3.11Tye Anderson40' 4.5 PRORNyssaMay 133A-5 EOL District Meet
4.12Ammon Byers38' 3.5 PRORIrrigonMay 133A-5 EOL District Meet
5.9Raul Ruiz38' 0.25 PRORNyssaMay 05Baker Invite
6.11Chikote Buckway37' 4.25ORValeApr 07Probst Walker
7.11Kevin Sanchez36' 11 PRORNyssaApr 28Don Walker
8.11Vincent Bates35' 6.5 PRORBurnsMay 133A-5 EOL District Meet
9.12Rudy Gomez35' 3 PRORValeApr 21Viking Invitational
10.12Franco Sanchez35' 0.5 PRORIrrigonApr 01Columbia River Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.