Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Terrance Laird10.51 PRPACoatesvilleApr 08Black Knight Invitational
2.11Ronald Kent*10.72 PRPAHarrisburgApr 22Riverdale Baptist Invitational
3.11Mike Welde10.85 PRPACouncil Rock NorthApr 08Bensalem Invitational
12Chris Tucker10.85 PRPAWilliam Penn CharterApr 07Whippet Invitational
5.12Jeremy Jennings10.86PADowningtown EastApr 01Council Rock Kiwannis Invitational
6.11Austin Kratz10.87PAChristopher Dock MennoniteApr 08Bicentennial Athletic League Invitational
7.12Jalik Smith10.88 PRPASusquehanna TwpApr 08Pan-Ram Invitational
8.10Eric Kirk10.91 PRPACoatesvilleApr 08Black Knight Invitational
9.12Keon Rantin10.92 PR (1.7)PAGlen MillsApr 15Bullis Bulldog Invitational
10.12Mychael Thomas*10.93PACarlisleApr 22Shippensburg Jack Roddick HS Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.12Aaron Arp*21.74 PRPACentral Dauphin EastApr 22Shippensburg Jack Roddick HS Invitational
2.11Sayyid Saunders21.80PAHarry S TrumanApr 08Bensalem Invitational
3.11Ayden Owens*21.86PANorth AlleghenyApr 21Butler Invitational
4.12Nate Alleyne21.93 PR (.4)PABishop ShanahanApr 15Bullis Bulldog Invitational
5.12Keon Rantin22.07 (.4)PAGlen MillsApr 15Bullis Bulldog Invitational
6.11Austin Kratz22.18PAChristopher Dock MennoniteMar 25Track Classic
7.11Ronald Kent*22.30 PRPAHarrisburgApr 22Riverdale Baptist Invitational
8.12Jeremy Jennings*22.31PADowningtown EastApr 21Twin Valley Invitational
-Alex Trower*22.31 PRPACentral Catholic(Pittsburgh)Apr 21Butler Invitational
10.11Julian Liaci*22.33 PRPANazareth AreaApr 21Red & Black Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.12Isacc Elliott*49.16 PRPAAmbridge AreaApr 22Beaver County Championships
2.12Ryan Thrush49.26PABrookville AreaApr 08Brookville Invitational
3.12Nicholas Coleman*49.54 PRPANorwinApr 21Butler Invitational
4.12Nate Alleyne49.67 PRPABishop ShanahanApr 15Bullis Bulldog Invitational
5.11Chase Ebersole*49.69PACumberland ValleyApr 22Shippensburg Jack Roddick HS Invitational
6.12Aaron Sooknanan*49.71 PRPAAbingtonApr 21Abington Jack Armstrong Invitational
7.11Mike Welde49.80 PRPACouncil Rock NorthApr 01Council Rock Kiwannis Invitational
8.12Keon Rantin49.85PAGlen MillsApr 01Haverford Invitational
9.12Austin Padmore49.98 PRPAMilton HersheyApr 01Bruce Dallas Invitational
12Dennis Manyeah*49.98 PRPAPenn WoodApr 21Abington Jack Armstrong Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.12Ryan Thrush*1:50.89 PRPABrookville AreaApr 21Butler Invitational
2.11Josh Hoey1:51.91 PRPABishop ShanahanMar 30Pepsi Florida Relays
3.11Liam Conway*1:53.74 PRPAOwen J RobertsApr 21HOKA Warrior Invitational
4.11Jake Claricurzio1:53.83 PRPACentral Bucks WestApr 13Knights Invitational
5.11Hudson Delisle1:54.05 PRPAQuakertown Comm SeniorApr 13Knights Invitational
6.12Nick Dahl*1:54.08 PRPAGermantown FriendsApr 21HOKA Warrior Invitational
7.12Jonathan Plass*1:54.20 PRPAGermantown FriendsApr 21HOKA Warrior Invitational
8.12Cameron Christopher1:54.70 PRPAWissahickonApr 08TFCA of GP Spring Invitational
9.11Kamil Jihad1:55.05PAJohn Neumann & Maria GorettiApr 15Neshaminy Track Classic
10.12Isaiah Bailey*1:55.49 PRPAPenn HillsApr 21Butler Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.12Nathan Henderson*4:11.13 PRPAJ P McCaskeyApr 21HOKA Warrior Invitational
2.11Liam Conway*4:13.45 PRPAOwen J RobertsApr 21HOKA Warrior Invitational
3.11Josh Hoey4:13.89 PRPABishop ShanahanMar 30Pepsi Florida Relays
4.10Samuel Affolder4:16.42 PRPACarlisleApr 08Pan-Ram Invitational
5.12Zach Skolnekovich*4:16.77 PRPAQuaker ValleyApr 21Butler Invitational
6.12Isaac Kole*4:18.24 PRPACarlisleApr 22Shippensburg Jack Roddick HS Invitational
7.12Nick Feffer*4:18.47 PRPAState College AreaApr 22Shippensburg Jack Roddick HS Invitational
8.11Hudson Delisle*4:18.73 PRPAQuakertown Comm SeniorApr 21HOKA Warrior Invitational
9.10Tyler Wirth*4:19.04 PRPAWallenpaupack AreaApr 22Shippensburg Jack Roddick HS Invitational
10.11Noah Beveridge*4:19.64 PRPAButler Area SeniorApr 21Butler Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.12Zach Skolnekovich*9:18.02PAQuaker ValleyApr 21Butler Invitational
2.12Nick Dahl9:22.52PAGermantown FriendsApr 08Arcadia Invitational (Fri/Sat)
3.12Connor Mcmenamin*9:23.73 PRPASouderton AreaApr 21ASD Invitational
4.10Samuel Affolder*9:25.44 PRPACarlisleApr 22Shippensburg Jack Roddick HS Invitational
5.11Mitchell Etter*9:27.65 PRPAState College AreaApr 22Shippensburg Jack Roddick HS Invitational
6.-William Jones*9:29.17 PRPAJohn Neumann & Maria GorettiApr 22Shippensburg Jack Roddick HS Invitational
7.11Ryan Campbell9:30.74 PRPACouncil Rock NorthApr 08Bensalem Invitational
8.-Rusty Kujdych9:32.70PANeshaminyApr 08Bensalem Invitational
9.12Kyler Shea*9:35.66PALower DauphinApr 22Shippensburg Jack Roddick HS Invitational
10.12Casey Conboy*9:36.59PABaldwinApr 21Butler Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Mychael Thomas14.26 PRPACarlisleApr 08Pan-Ram Invitational
2.-Taraje Whitfield14.27 PRPAPenn ManorApr 08Black Knight Invitational
3.12Aanyah Bermudez14.35 PRPAConestoga ValleyApr 08Black Knight Invitational
4.11Richard Gilchrist*14.51 PRPAHarrisburgApr 22Riverdale Baptist Invitational
5.11Ayden Owens*14.52 PRPANorth AlleghenyApr 21Butler Invitational
6.12Dylan Burnett14.67 PRPAWilliam Penn CharterApr 07Whippet Invitational
7.11Kyle Garland14.68 PR (.2)PAGermantown AcademyApr 15Bullis Bulldog Invitational
8.11Nasan Robbins14.71 PRPAPennsburyApr 08Bensalem Invitational
9.12Steve Scott14.73 PRPASouderton AreaMar 25Track Classic
10.11Jared Elters14.79 PRPACoatesvilleApr 08Black Knight Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Ayden Owens*37.56PANorth AlleghenyApr 21Butler Invitational
2.12Steve Scott*38.83PASouderton AreaApr 21ASD Invitational
3.11Job Goodman*38.90 PRPAWilson Area (11)Apr 21ASD Invitational
4.11Miles Green39.50PASaint Joseph's PrepApr 08TFCA of GP Spring Invitational
5.-Taraje Whitfield*39.69 PRPAPenn ManorApr 22Shippensburg Jack Roddick HS Invitational
6.10Calvin Wetzel*39.83 PRPARiverside (Ellwood City)Apr 22Beaver County Championships
7.12Aanyah Bermudez39.84 PRPAConestoga ValleyApr 08Black Knight Invitational
8.11Matt Lenahan39.87 PRPAHatboro HorshamApr 08Bensalem Invitational
12Trevor Cunningham*39.87 PRPANorthwestern LehighApr 21ASD Invitational
10.12Alex Dimon*39.99 PRPAPennridgeApr 22Central Bucks West Relays
View full rankings...
4x100 Relay
1.Kody Rinkevich
Collin Christensen
Torrey Quinn
Ed Nientimp*
43.00PAMcDowellApr 21Butler Invitational
2.Roland Norfleet
Negus Johnson
Brian Garner
Jalik Smith
43.09PASusquehanna TwpApr 08Pan-Ram Invitational
3.Relay Team43.23PALower MerionMar 25Track Classic
4.Cameron Jeffries
Julian Major
Cameron Tarrant
Daequan Hardy*
43.24PAPenn HillsApr 21Butler Invitational
5.Marcus Griffen
Savaughn Hebron
Joel Stills
Savion Hebron
43.28PANeshaminyApr 15Neshaminy Track Classic
6.Bryce Baker
James McFarland
David Niang
Aaron Arp
43.36PACentral Dauphin EastApr 08Pan-Ram Invitational
7.Jonathan St. Hiliare
Khalil Edwards
Chris Monaco
Paul Green*
43.40PAPocono Mountain WestApr 21ASD Invitational
8.Relay Team43.41PACentral Bucks WestApr 01Council Rock Kiwannis Invitational
9.Relay Team*43.48PAThe HaverfordApr 22Joseph Kellerman Relays
10.Spencer Daugherty
Julian Liaci
Noah Mennona
Kyle Paccio*
43.53PANazareth AreaApr 21Red & Black Invitational
Nana Adusepoku
Isaiah Cameron
Courtney Jackson
Damion Reed*
43.53PAGateway SeniorApr 21Butler Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team3:22.91PANorth Penn (Lansdale)Apr 08TFCA of GP Spring Invitational
2.Relay Team3:23.05PAAbingtonApr 13Knights Invitational
3.Relay Team*3:24.01PACentral Bucks WestApr 22Central Bucks West Relays
4.Relay Team*3:24.06PACouncil Rock SouthApr 22Central Bucks West Relays
5.Relay Team3:24.59PAPenn WoodApr 13Knights Invitational
6.Relay Team*3:24.74PACentral Bucks EastApr 22Central Bucks West Relays
7.Relay Team3:24.98PAPennridgeApr 01Council Rock Kiwannis Invitational
8.Relay Team*3:25.80PAWest Chester EastApr 22Joseph Kellerman Relays
9.Relay Team3:26.11PAGlen MillsApr 01Haverford Invitational
10.Bryson Moore
Nagi Moore-Jones
Malcolm Jones
Austin Padmore
3:26.12PAMilton HersheyApr 08Pan-Ram Invitational
View full rankings...
4x800 Relay
1.Adam Hanes
Gabe Jarema
Donovan Myers
Phoenix Myers*
7:49.05PASenecaApr 21Butler Invitational
2.-David Ammons
Cameron Binda
Dylan Binda
Mark Brown*
7:51.29PAGreensburg SalemApr 21Butler Invitational
3.Relay Team*7:56.98PAEphrataApr 22Bluejay HS Invitational
4.Relay Team*7:56.99PALasalle CollegeApr 22Central Bucks West Relays
5.Samuel Affolder
Jared Griffie
Isaac Kole
Jack Wisner
7:57.05PACarlisleMar 25Tim Cook Memorial Invitational
6.Matt Busche
Zane Flynn
Jacob Hnath
Mark Provenzo*
7:59.89PAFranklin RegionalApr 21Butler Invitational
7.Colton Cassel
Elliott Cassel
Jared Giannascoli
Peter Gingrich*
8:00.18PALower DauphinApr 22Shippensburg Jack Roddick HS Invitational
8.Relay Team8:01.25PAAbingtonMar 25Track Classic
9.Relay Team8:04.15PAHaverford Twp.Apr 08TFCA of GP Spring Invitational
10.Relay Team*8:04.51PACentral Bucks EastApr 22Central Bucks West Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Jordan Geist74' 10.25 PRPAKnochApr 08Bojangles Track & Field Classic
2.12Evan Blaire63' 2 PRPAHickoryApr 08Bojangles Track & Field Classic
3.12Kelton Chastulik58' 6 PRPAChambersburg AreaMar 25Tim Cook Memorial Invitational
4.12Alden Littlefield*57' 9.75 PRPAMercersburg AcademyApr 21Cardinal Classic
5.12Ben Viau*57' 7.75 PRPAManheim TownshipApr 22Bluejay HS Invitational
6.12Tom Bojalad57' 2PASt Marys AreaApr 08Brookville Invitational
7.11Keith Dreese*55' 11.5 PRPASelinsgrove AreaApr 22Shippensburg Jack Roddick HS Invitational
8.11Quadir Gibson55' 1.75 PRPAGlen MillsApr 07Golden Ram Invitational
9.12Cameron Landis55' 1PACathedral PrepApr 01Maralyn H West Invitational
10.12Matt Slagus54' 6.5 PRPANorth PoconoApr 08Black Knight Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Jordan Geist*196' 8PAKnochApr 21Butler Invitational
2.12Matt Slagus*182' 0PANorth PoconoApr 21North Pocono Trojan Invitational
3.12Campbell Parker181' 9 PRPAGreencastle AntrimApr 01Bruce Dallas Invitational
4.11Sam Mastro179' 2 PRPASouth FayetteApr 08TSTCA Outdoor Championships
5.12Alec Sheehan*177' 4 PRPAKennettApr 21HOKA Warrior Invitational
6.SrLuke Hoffman*176' 1 PRPAWest York AreaApr 22Shippensburg Jack Roddick HS Invitational
7.12Evan Blaire172' 8PAHickoryApr 08Bojangles Track & Field Classic
8.12Ben Viau*170' 1.75 PRPAManheim TownshipApr 22Bluejay HS Invitational
9.12Cameron Landis168' 3 PRPACathedral PrepApr 01Maralyn H West Invitational
10.11Keith Dreese167' 1 PRPASelinsgrove AreaApr 13Breslin Invitational
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Hayden Fox*206' 8 PRPAHempfield Area (7)Apr 22Shippensburg Jack Roddick HS Invitational
2.11Ethan Dabbs198' 8PARichlandApr 08Bedford - Giant Eagle Inv.
3.11Noah Drudy*189' 0 PRPAHopewellApr 22Beaver County Championships
4.12Noah Walker186' 10 PRPALasalle CollegeApr 13Knights Invitational
5.11Marc Minichello*185' 3 PRPAWyoming AreaApr 21Red & Black Invitational
6.11Josh Eidemiller182' 8 PRPALampeter-StrasburgApr 01Bruce Dallas Invitational
7.-Ethan Trehar*178' 0 PRPAAmbridge AreaApr 22Beaver County Championships
8.11Daniel Jacobs177' 8 PRPAElizabeth ForwardApr 08TSTCA Outdoor Championships
9.11Hunter Barnett175' 0 PRPANeshaminyMar 25Track Classic
10.10Chris Barrett*174' 5 PRPANorthernApr 22Shippensburg Jack Roddick HS Invitational
View full rankings...
High Jump
1.11Kyle Garland6' 8 PRPAGermantown AcademyApr 15Bullis Bulldog Invitational
12Qayyim Ali6' 8PAWilliamsport AreaMar 25Tim Cook Memorial Invitational
3.JrJohn Reichenbach*6' 7 PRPASalisbury TownshipApr 21ASD Invitational
4.12Dennis Manyeah6' 6PAPenn WoodApr 13Knights Invitational
5.11Keyron Harbin*6' 4 PRPAScrantonApr 21North Pocono Trojan Invitational
12Akeem Blake*6' 4 PRPAWilliam Penn CharterApr 22Joseph Kellerman Relays
12Isiah Wiggins*6' 4PAPocono Mountain WestApr 21Red & Black Invitational
12Braheem Bishop6' 4PAChesterMar 25Upper Darby Relays
10Julian Klenner6' 4 PRPAWesttownApr 01Haverford Invitational
12Shamar Jenkins6' 4PASouderton AreaMar 25Track Classic
12James Burton6' 4 PRPALower MerionMar 25Track Classic
11Bodhi Wilson6' 4 PRPAYork SuburbanApr 08Arctic Blast Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.12Nicholas Marino*16' 3 PRPAHatboro HorshamApr 22Shippensburg Jack Roddick HS Invitational
2.11Payton Morris*15' 7 PRPAEast Pennsboro AreaApr 22Shippensburg Jack Roddick HS Invitational
3.12Xavier Feliciano*14' 6PAKennettApr 21HOKA Warrior Invitational
4.12Ryan Atcavage*14' 0PAWestern WayneApr 21North Pocono Trojan Invitational
12Richard Iovanisci*14' 0 PRPABayard RustinApr 22Shippensburg Jack Roddick HS Invitational
11Charles Dever14' 0PABayard RustinApr 08Viking Invitational
12Brady Gladfelter*14' 0 PRPAEastern YorkApr 22Shippensburg Jack Roddick HS Invitational
10Luke Knipe*14' 0 PRPAState College AreaApr 18State College vs Carlisle
12Zach Austen14' 0PACumberland ValleyApr 01Bruce Dallas Invitational
10.12Dave Johnston13' 9PABaldwinApr 14California Track Carnival
View full rankings...
Long Jump
1.12Shamar Jenkins23' 0PASouderton AreaMar 25Track Classic
2.12Brian Kaufmann22' 9.5 PRPAUpper DublinMar 25Track Classic
3.12Qayyim Ali22' 4.5 PRPAWilliamsport AreaMar 25Tim Cook Memorial Invitational
JrJohn Reichenbach*22' 4.5 PRPASalisbury TownshipApr 21ASD Invitational
5.12Harvey Kane22' 4PAUpper Saint ClairApr 08TSTCA Outdoor Championships
6.10Keiden Marajeen*22' 2.5 PRPAEast Stroudsburg NorthApr 21ASD Invitational
7.11isaiah Ritchie22' 2.25 PRPASaint Joseph's PrepApr 13Knights Invitational
8.11Austin Kratz*22' 2PAChristopher Dock MennoniteApr 22Shippensburg Jack Roddick HS Invitational
12Brian Vandusen22' 2 PRPARinggoldApr 08TSTCA Outdoor Championships
10.12Devon Hodgen22' 0.5 PRPABermudian SpringsApr 08Arctic Blast Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.12Shamar Jenkins46' 11PASouderton AreaMar 25Track Classic
12Ravaughn Dillard*46' 11 PRMDNorth HagerstownApr 19Hagerstown City Championships
3.12Deshawn Millington*46' 9PACarlisleApr 22Shippensburg Jack Roddick HS Invitational
4.11Ahmir Johnson46' 2.5 PRPAWissahickonApr 08TFCA of GP Spring Invitational
5.12Akeem Blake46' 1.5 PRPAWilliam Penn CharterMar 25Track Classic
6.12Jason Goodman*46' 0 PRPAHamptonApr 21Butler Invitational
7.12Matt Ludlow45' 10.5 PRPAPennridgeApr 01Council Rock Kiwannis Invitational
8.12Brian Kaufmann45' 6.5 PRPAUpper DublinApr 08TFCA of GP Spring Invitational
9.11Dayo Abeeb*45' 5 PRPAStrath HavenApr 21HOKA Warrior Invitational
12Anthony Milliner*45' 5PANew BrightonApr 22Beaver County Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.