Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Jaylen Allen10.50 PRTXAllenApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
2.10Keron Cumby10.52 PRTXPlanoMar 23Plano East Russ Schuler Invitational
3.11Jonathan Meadors10.56 PRTXPlano EastMar 23Plano East Russ Schuler Invitational
4.11Asante Fazarro10.58 PR (2.2)TXAllenMay 20TX TTFCA Meet of Champions
5.12Josh Jackson10.60 PRTXPlanoMar 23Plano East Russ Schuler Invitational
6.12Reed Johnston10.61 PRTXPlano WestMar 23Plano East Russ Schuler Invitational
7.12Brock Thompson10.67 PR (3.3)TXDenton GuyerApr 0190th Clyde Littlefield Texas Relays - HS (Th-Sa)
9Trevion Jones-Scott10.67 PRTXPlano EastMar 23Plano East Russ Schuler Invitational
9.10Tyler Owens10.75 PRTXPlano EastMar 23Plano East Russ Schuler Invitational
10.10Joseph Fletcher10.80 PRTXDenton GuyerMar 23Keller David Park Relays
View full rankings...
200 Meters
1.12Jaylen Allen21.06 PRTXAllenApr 21UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
2.11Glenn Bender21.27 PR (3.0)TXAllenMay 20TX TTFCA Meet of Champions
3.11Asante Fazarro21.34 PRTXAllenApr 21UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
4.12Brock Thompson21.58 PRTXDenton GuyerApr 21UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
5.12Anthony Dayton21.91 PRTXWylieApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
6.10Josh Allison22.05 PRTXPlano EastMar 23Plano East Russ Schuler Invitational
7.12Charles Brockman22.07 PRTXPlanoMar 23Plano East Russ Schuler Invitational
8.12Josh Jackson22.12 PRTXPlanoMar 23Plano East Russ Schuler Invitational
9.12Kunda Mumba22.14 PRTXMcKinneyApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
10.12Freddie Johnson22.54 PRTXMcKinney BoydFeb 18Wylie Chris Givens Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.17-18Glenn Bender47.22 PRTXTeam QUESTJul 08USATF Region 12 Junior Olympic Championships
2.-Freddie Johnson48.20 PRUnattachedJun 29AAU Region 18 Qualifier
3.12Charles Brockman49.14 PRTXPlanoApr 07Rockin' "R" Relays Sponsored by: Sunrise Home Health
4.12Anthony Dayton49.16 PRTXWylieMar 25Jesuit-Sheaner Relays (F-Sa)
5.12Shamal Sullivan49.18 PRTXMcKinney BoydApr 21UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
6.12Tahj Lorthridge50.03 PRTXAllenFeb 25DeSoto Nike Invitational
7.12Kevin Metzler50.81 PRTXDenton GuyerApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
8.12Braylon Newhouse51.02 PRTXAllenMar 25Jesuit-Sheaner Relays (F-Sa)
9.12Edward Miller51.03 PRTXMcKinney BoydApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
10.11Asa Harris51.11 PRTXDenton GuyerApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
View full rankings...
800 Meters
1.12Shamal Sullivan1:56.11 PRTXMcKinney BoydApr 21UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
2.10Cole Wilschetz1:57.17 PRTXPlano WestMar 18Texas Distance Festival
3.12Jake Johnson1:57.40 PRTXAllenFeb 25DeSoto Nike Invitational
4.10Pete Johnson1:58.19 PRTXPlano WestMar 25Jesuit-Sheaner Relays (F-Sa)
5.12Kevin Metzler1:59.07TXDenton GuyerMar 18Texas Distance Festival
6.12Jefferson Knight2:00.31 PRTXDenton GuyerMar 31Allen Eagle Relays
7.12Braylon Newhouse2:00.50 PRTXAllenFeb 25DeSoto Nike Invitational
8.10Preston Wilschetz2:01.61 PRTXPlano WestMar 25Jesuit-Sheaner Relays (F-Sa)
9.11Joshua Santos2:01.78 PRTXAllenApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
10.12Isaac Blandford2:02.58 PRTXAllenMar 25Jesuit-Sheaner Relays (F-Sa)
View full rankings...
1600 Meters
1.12Jake Johnson4:16.47 PRTXAllenMar 25Jesuit-Sheaner Relays (F-Sa)
2.12Jackson Vicary4:23.36 PRTXPlano WestApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
3.11Devin Vallejo4:23.58 PRTXPlano EastApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
4.11Eric Peacock4:24.42 PRTXMcKinney BoydMar 25Jesuit-Sheaner Relays (F-Sa)
5.11Eric Maclean4:24.73 PRTXMcKinneyApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
6.9Grant Wilcox4:25.63 PRTXPlano EastApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
7.10Pete Johnson4:26.11 PRTXPlano WestMar 02Plano Ron McNeill Invitational
8.10Cole Wilschetz4:30.42 PRTXPlano WestApr 07Rockin' "R" Relays Sponsored by: Sunrise Home Health
9.12Zach Atnip4:31.58TXPlanoApr 07Rockin' "R" Relays Sponsored by: Sunrise Home Health
10.11Jeremy Carlo4:33.37 PRTXAllenMar 31Allen Eagle Relays
View full rankings...
3200 Meters
1.12Jake Johnson9:11.58 PRTXAllenApr 0190th Clyde Littlefield Texas Relays - HS (Th-Sa)
2.12Jackson Vicary9:21.06 PRTXPlano WestMar 25Jesuit-Sheaner Relays (F-Sa)
3.10Pete Johnson9:41.68 PRTXPlano WestMar 25Jesuit-Sheaner Relays (F-Sa)
4.9Grant Wilcox9:42.46 PRTXPlano EastMar 18Texas Distance Festival
5.11Eric Maclean9:45.26 PRTXMcKinneyFeb 25McKinney Boyd Bronco Relays
6.11Eric Peacock9:46.00 PRTXMcKinney BoydMar 16Princeton Panthers Invitational
7.12Nathan Rankin9:47.28 PRTXPlano EastApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
8.12Colton Meyers9:54.62 PRTXAllenMar 02Plano Ron McNeill Invitational
9.9Jonathan Chung9:55.70 PRTXAllenMar 02Plano Ron McNeill Invitational
10.12Matthew Morgan10:04.77 PRTXDenton GuyerApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Charles Brockman13.60 PR (.6)TXPlanoJun 18New Balance Nationals Outdoor
2.11Blanchard Montgomery13.92 PR (3.1)TXMcKinneyApr 29UIL 6A Region I (F-Sa)
3.12Javan Reece14.56 (3.1)TXDenton GuyerApr 29UIL 6A Region I (F-Sa)
4.11Reece Fields15.01 PRTXPlano EastMar 23Plano East Russ Schuler Invitational
5.12Connor Morrison15.17 PRTXPlano EastMar 23Plano East Russ Schuler Invitational
6.11Christian Gilchrist15.41 PRTXWylieApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
7.10Henrich Adriaanse15.50 PRTXPlanoApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
8.9Seth Meador15.52 PRTXDenton GuyerApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
9.11Isiah Hawkins15.62 PRTXPlano EastMar 23Plano East Russ Schuler Invitational
10.11Benoni Umunnakwe15.64 PRTXAllenApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.Charles Brockman35.62 PRUnattachedJun 03Great Southwest Classic
2.11Blanchard Montgomery37.39TXMcKinneyApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
3.11Antwuane Johnson38.10 PRTXMcKinneyApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
4.12Javan Reece38.59 PRTXDenton GuyerApr 0190th Clyde Littlefield Texas Relays - HS (Th-Sa)
5.11Benoni Umunnakwe39.90 PRTXAllenApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
6.9Raylen Sharpe40.11 PRTXAllenApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
7.11Isiah Hawkins40.98 PRTXPlano EastApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
8.9Seth Meador41.72 PRTXDenton GuyerApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
9.-Harrison Record42.01 PRTXPlano EastApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
10.12Connor Morrison42.25 PRTXPlano EastMar 23Plano East Russ Schuler Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.Tahj Lorthridge
Asante Fazarro
Glenn Bender
Jaylen Allen
40.78TXAllenMay 13TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
2.Keron Cumby
Josh Jackson
Semaj Francis
Charles Brockman
42.26TXPlanoApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
3.Braylon Henderson
Tyler Owens
Trevion Jones-Scott
Jonathan Meadors
42.43TXPlano EastApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
4.Relay Team42.68TXMcKinneyMar 31Allen Eagle Relays
5.Trent Schein
Timothy Dunagin
Reed Johnston
Titus Wall
42.84TXPlano WestApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
6.Easton Jones
Daniel Omah
Gasevan McGrue
Kolten Okerstrom
42.96TXWylieMar 31Naaman Forest Relays
7.Tyler Gibson
Kareem Coleman
Plae Wyatt
Ja'Tyler Shaw
44.15TXMcKinney BoydApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
8.Thabo Mwaniki
Brock Thompson
Myron Mason
Logien Franklin
44.37TXDenton GuyerFeb 16Denton Ryan Relays
View full rankings...
4x200 Relay
1.Josh Allison
Tyler Owens
Nathan Miller
Jonathan Meadors
1:25.05TXPlano EastApr 21UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
2.Glenn Bender
Asante Fazarro
Jack Christiansen
Jaylen Allen
1:25.39TXAllenApr 0190th Clyde Littlefield Texas Relays - HS (Th-Sa)
3.Justin Pegues
Easton Jones
Kolten Okerstrom
Anthony Dayton
1:28.30TXWylieApr 21UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
4.Asa Harris
Javan Reece
Joseph Fletcher
Brock Thompson
1:28.70TXDenton GuyerMar 09Argyle Invitational
5.Timothy Dunagin
Reed Johnston
Brady Botten
Titus Wall
1:30.86TXPlano WestApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
6.Worthy Uko
Tyson Wilson
Jonas Palmer
Quinton Quirrenbach
1:31.16TXMcKinneyApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
7.Keron Cumby
Jalen Sanders
Semaj Francis
Kasey Johnson
1:32.27TXPlanoApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
8.Relay Team1:33.54TXMcKinney BoydMar 31Allen Eagle Relays
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Shamal Sullivan
Freddie Johnson
Ryan White
Edward Miller
3:17.69TXMcKinney BoydApr 21UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
2.Tahj Lorthridge
Benoni Umunnakwe
Dominic Elsaw
Glenn Bender
3:17.75TXAllenApr 21UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
3.Antwuane Johnson
Kunda Mumba
Emanuel Luna
Blanchard Montgomery
3:19.96TXMcKinneyApr 21UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
4.Jonathan Meadors
Josh Allison
Nathan Miller
Tyler Owens
3:23.41TXPlano EastApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
5.Brady Leichner
Andreyis David
Camden Sivils
Ryan Sullivan
3:27.92TXPlano WestApr 07Rockin' "R" Relays Sponsored by: Sunrise Home Health
6.Javan Reece
Jefferson Knight
Kevin Metzler
Asa Harris
3:31.07TXDenton GuyerFeb 16Denton Ryan Relays
7.Chase VanBuskirk
Ahaduzer Assefa
Anthony Dayton
Hunter Widner
3:34.80TXWylieFeb 18Wylie Chris Givens Invitational
8.Andrew Kingsley
Jonathan Dedoes
Kasey Johnson
Karl Johansson
3:35.13TXPlanoApr 07Rockin' "R" Relays Sponsored by: Sunrise Home Health
View full rankings...
4x800 Relay
1.Pete Johnson
Ilyas Balakishiyev
Preston Wilschetz
Cole Wilschetz
8:04.66TXPlano WestApr 0190th Clyde Littlefield Texas Relays - HS (Th-Sa)
2.Kevin Metzler
Jefferson Knight
Mark Quintanilla
Matthew Morgan
8:31.26TXDenton GuyerFeb 16Denton Ryan Relays
3.Matthew McDonough
Treyson Hopper
Graeme Maclean
Adrian Washington
8:57.74TXMcKinneyFeb 16Denton Ryan Relays
4.Eric Peacock
Jacob Minor
Nathan Helgeson
Kevin Fritz
9:09.28TXMcKinney BoydFeb 25McKinney Boyd Bronco Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Mohamed Sanogo54' 4 PRTXPlano WestMar 02Plano Ron McNeill Invitational
2.12Tyler Gummelt49' 11TXWylieMar 02Plano Ron McNeill Invitational
3.12Steven Sellers49' 9.25 PRTXWylieApr 21UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
4.12Grayson Diepenbrock46' 8.5 PRTXPlano EastApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
5.12Gerald Wheeler46' 8 PRTXPlanoApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
6.12Jake Waszkowski45' 3 PRTXMcKinney BoydMar 31Allen Eagle Relays
7.11Trey Stratford44' 10.75 PRTXAllenFeb 18Jacket Classic Sponsored by: The Reynolds Company
8.11Adam King43' 8 PRTXPlano WestFeb 25McKinney Boyd Bronco Relays
9.-Keron Hurse42' 10.25 PRTXPlanoApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
10.10Keyon Hurst42' 10 PRTXPlanoMar 02Plano Ron McNeill Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Austin Breen161' 7 PRTXWylieApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
2.11Adam King160' 7 PRTXPlano WestApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
3.11Jace Waters152' 6 PRTXAllenFeb 18Jacket Classic Sponsored by: The Reynolds Company
4.10Henrich Adriaanse147' 6 PRTXPlanoApr 07Rockin' "R" Relays Sponsored by: Sunrise Home Health
5.12Keh Nuvala146' 1 PRTXWylieApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
6.12Mohamed Sanogo137' 10TXPlano WestApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
7.12Jin Lee136' 5 PRTXPlanoMar 31Allen Eagle Relays
8.12Jake Waszkowski134' 4TXMcKinney BoydMar 16Princeton Panthers Invitational
9.11Andrew Mills131' 0.5 PRTXMcKinneyFeb 25McKinney Boyd Bronco Relays
10.12Steven Sellers129' 2 PRTXWylieMar 02Plano Ron McNeill Invitational
View full rankings...
High Jump
1.12Terrell White6' 6 PRTXAllenMar 25Jesuit-Sheaner Relays (F-Sa)
2.-Jalen Anderson6' 4 PRTXPlano EastApr 21UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
10Jevon Henderson6' 4 PRTXAllenApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
4.10Christyon Brooks6' 2 PRTXDenton GuyerMar 23Keller David Park Relays
11Jeffery Fordjour6' 2 PRTXWylieMar 31Naaman Forest Relays
11Miles Berg6' 2 PRTXWylieMar 02Plano Ron McNeill Invitational
7.12Michael Folorunso6' 0 PRTXPlano EastApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
9Adrian Washington6' 0 PRTXMcKinneyApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
10Cade Ford6' 0 PRTXDenton GuyerMar 03Northwest Texan Invitational
9Jermaine Clarke6' 0 PRTXMcKinneyMar 03McKinney Lions Invitational
10Jake Hart6' 0 PRTXPlano EastMar 23Plano East Russ Schuler Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.10Karl Johansson13' 0 PRTXPlanoApr 21UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
2.10Doug Allard12' 6 PRTXWylieApr 21UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
3.10Brady Taylor12' 0 PRTXMcKinney BoydApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
9Justin Walz12' 0 PRTXWylieFeb 25McKinney Boyd Bronco Relays
9Ethan Hesson12' 0 PRTXWylieFeb 25McKinney Boyd Bronco Relays
6.10Cody Marshall11' 6 PRTXMcKinney BoydMar 03McKinney Lions Invitational
12Josh Mull11' 6 PRTXAllenMar 02Plano Ron McNeill Invitational
8.10David Stankovic11' 0 PRTXWylieApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
10Zack Useforge11' 0 PRTXMcKinney BoydFeb 18Wylie Chris Givens Invitational
10.10Joe Poussard10' 6 PRTXMcKinney BoydApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
-Carter Cruz10' 6 PRTXAllenApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
11Shawn Ward10' 6 PRTXDenton GuyerMar 31Allen Eagle Relays
10Ralph Fandino10' 6TXWylieFeb 25McKinney Boyd Bronco Relays
View full rankings...
Long Jump
1.11Gasevan McGrue22' 8.75 PRTXWylieApr 21UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
2.10Jeremiah Budiman22' 4.25 PRTXPlano EastApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
3.9Tyrone Woods22' 0.5 PRTXAllenMar 31Allen Eagle Relays
4.12Tahj Lorthridge21' 11.25 PRTXAllenMar 25Jesuit-Sheaner Relays (F-Sa)
5.11Jalen Sanders21' 10 PRTXPlanoApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
6.10Tyler Owens21' 7.25 PRTXPlano EastApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
7.10Jake Hart21' 4 PRTXPlano EastMar 23Plano East Russ Schuler Invitational
8.12Gregory Chikaeze21' 2TXAllenMar 02Plano Ron McNeill Invitational
9.9Jermaine Clarke20' 10.75 PRTXMcKinneyMar 31Allen Eagle Relays
10.11Miles Berg20' 8.5 PRTXWylieMar 02Plano Ron McNeill Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.12Gregory Chikaeze47' 10.5 PR (2.3)TXAllenApr 29UIL 6A Region I (F-Sa)
2.10Jeremiah Budiman44' 8 PRTXPlano EastApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
3.9Jermaine Clarke44' 4.5 PRTXMcKinneyApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
4.10Tyler Owens44' 4 PRTXPlano EastApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
5.11Jalen Sanders43' 11 PRTXPlanoApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
11Worthy Uko43' 11 PRTXMcKinneyMar 03McKinney Lions Invitational
7.10Daidrian Gazaway43' 4.5 PRTXAllenApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
8.11Patrick Estelle42' 8.25 PRTXMcKinney BoydApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
9.10Jaurs Jackson42' 6.25 PRTXPlanoApr 13UIL 6A District 06 (W-Th)
10.12Michael Folorunso42' 4.5 PRTXPlano EastMar 23Plano East Russ Schuler Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.