Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Jeffery Hulon Jr.10.16 PRTXBeaumont West BrookApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
2.12Christopher Rainey10.25 PRTXLC Clear FallsApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
3.12Walter Boyd10.30 PRTXHouston Cyp. FairApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
4.12Noah Daniels10.34 PRTXLC Clear CreekApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
5.11Jacolby Shelton10.53 PR (3.3)TXPearland DawsonApr 13UIL 6A District 23 (M,Th)
6.12Myron Smith10.60 PR (3.3)TXAlief TaylorApr 13UIL 6A District 23 (M,Th)
7.-Reagan Coburn10.66 PRTXHouston Langham CrkApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
12Ansar Richardson10.66 PRTXHouston Cyp. LakesMar 03Lamar Consol ISD Relays
9.12Alonso Woods10.68 PRTXHumble AtascocitaFeb 25Humble Sam Mosley Relays
10.12Kermit Berry10.70 PRTXHouston Cyp. SpringsFeb 25Humble Sam Mosley Relays
View full rankings...
200 Meters
1.11Eddie Sumler21.01 PR (.9)TXHouston Cyp. FairMay 13TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
12Noah Daniels21.01 PRTXLC Clear CreekMar 31Baytown Rockhold Relays
3.12Jayson Baldridge21.11 PRTXRichmond George RanchMar 03Lamar Consol ISD Relays
4.12Christopher Rainey21.15 PRTXLC Clear FallsMar 03Lamar Consol ISD Relays
5.12Jeffery Hulon Jr.21.46 (1.4)TXBeaumont West BrookApr 12UIL 6A District 22 (M,W)
6.11Frederick Lewis21.57 PRTXPearland DawsonMar 04Alief ISD Heintschel Relays
7.11Jacolby Shelton21.60 PR (.6)TXPearland DawsonMar 25Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
8.12Alonso Woods21.68 PRTXHumble AtascocitaFeb 25Humble Sam Mosley Relays
9.12Ansar Richardson21.72 PRTXHouston Cyp. LakesMar 03Lamar Consol ISD Relays
10.12Jared Williams21.75 PRTXChannelviewMar 31Baytown Rockhold Relays
View full rankings...
400 Meters
1.12Champion Allison45.87 PRTXRichmond George RanchMay 13TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
2.11Frederick Lewis47.08 PRTXPearland DawsonApr 21UIL 6A Area 23/24
3.12Jared Williams47.32 PRTXChannelviewApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
4.10Matthew Boling47.38 PRTXHouston Strake JesuitApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
5.11Myriq (Kenny) Freeman47.84 PRTXHouston Cyp. RidgeApr 20UIL 6A Area 17/18
6.12Tyreke Sapp48.10 PRTXHouston Cyp. SpringsApr 20UIL 6A Area 17/18
12Dawson Guillory48.10 PRTXHouston Clear LakeApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
8.11Devin Williams48.37 PRTXAlief TaylorApr 13UIL 6A District 23 (M,Th)
9.12Matthew Parker48.38 PRTXHouston LamarApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
10.12Julien Gillum48.67 PRTXBaytown Goose Crk MemMar 24C.E. King Panther Relays
View full rankings...
800 Meters
1.12Jason Bugg1:50.37 PRTXHouston Strake JesuitMay 13TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
2.-Myriq (Kenny) Freeman1:54.38 PRUnattachedAug 05AAU National Junior Olympic Games
3.11Christian Gilmore1:54.55 PRTXHumble AtascocitaMar 25Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
4.12Matthew Abrahams1:55.16 PRTXHumble KingwoodMar 25Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
5.12Jeffrey Price1:55.61TXHouston Strake JesuitApr 20UIL 6A Area 19/20 (Th-F)
6.12Kirkland Haywood Jr1:55.64 PRTXFort Bend DullesApr 20UIL 6A Area 19/20 (Th-F)
7.11Travis Jacob1:55.65 PRTXHumble Summer CreekFeb 25Humble Sam Mosley Relays
8.12John Gomez1:56.16 PRTXKaty Mayde CreekApr 20UIL 6A Area 19/20 (Th-F)
9.12Zion Walker1:56.29 PRTXPearland DawsonApr 13UIL 6A District 23 (M,Th)
10.12Alejandro Martinez1:56.56 PRTXPasadena MemorialApr 20UIL 6A Area 21/22
View full rankings...
1600 Meters
1.12Jason Bugg4:19.46TXHouston Strake JesuitApr 20UIL 6A Area 19/20 (Th-F)
2.12William Hartwig4:20.20 PRTXHouston Strake JesuitApr 20UIL 6A Area 19/20 (Th-F)
3.10Trent Nolen4:20.60 PRTXHumble KingwoodApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
4.12George Cyboran4:20.84TXHumble KingwoodApr 20UIL 6A Area 21/22
5.12Jeremy Rich4:21.19 PRTXHumble KingwoodApr 20UIL 6A Area 21/22
6.12Jeffrey Price4:22.01TXHouston Strake JesuitFeb 25Strake Jesuit Crusader Relays
7.10Jose Gonzalez4:22.12 PRTXGalena Park North ShoreApr 20UIL 6A Area 21/22
8.11Alec Esposito4:22.96 PRTXHouston Cyp. WoodsApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
9.12David Zavala4:24.07 PRTXHouston Langham CrkApr 0190th Clyde Littlefield Texas Relays - HS (Th-Sa)
10.12Ryan Yerrow4:24.30 PRTXKatyMar 09Katy Home of Champions Classic
View full rankings...
3200 Meters
1.12Ryan Yerrow9:15.47 PRTXKatyApr 0190th Clyde Littlefield Texas Relays - HS (Th-Sa)
2.9Ryan Schoppe9:19.01 PRTXLa PorteApr 0190th Clyde Littlefield Texas Relays - HS (Th-Sa)
3.10Carter Storm9:28.75 PRTXHumble KingwoodApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
4.12George Cyboran9:30.72 PRTXHumble KingwoodApr 13UIL 6A District 21 (W-Th)
5.9Nick Majerus9:33.46 PRTXHumble KingwoodApr 13UIL 6A District 21 (W-Th)
6.11Worthington Moore9:34.67 PRTXHumble AtascocitaMar 18TSU Relays (F-Sa)
7.12David Zavala9:34.68 PRTXHouston Langham CrkMar 18TSU Relays (F-Sa)
8.12Garvin Chilton9:34.79 PRTXKatyMar 04Katy ISD Bubba Fife Relays
9.11Daniel Figueroa9:35.31 PRTXKaty TompkinsMar 18TSU Relays (F-Sa)
10.12Enoch Ramirez9:36.46 PRTXPasadenaApr 12UIL 6A District 22 (M,W)
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.Eric Edwards13.32 PRUnattachedJun 23USATF Junior Outdoor Championships (Day 2)
2.11Peyton Sawyer13.94 PRTXLC Clear SpringsApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
3.11Ahmad Young13.95 PRTXHouston Langham CrkApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
4.12Devall Harris14.16 PRTXHouston Cyp. FallsApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
5.12Sean Marshall14.22 PRTXHouston Cyp. RanchFeb 18Seven Lakes Relays
6.12Chase Smith14.45 PR (1.3)TXPearland DawsonApr 13UIL 6A District 23 (M,Th)
7.11Keegan Crawford14.51 PRTXHumble AtascocitaFeb 25Humble Sam Mosley Relays
12Coleman Cornelius14.51 PRTXFort Bend HightowerApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
9.12Kaleb O'Bryant14.53TXHouston Cyp. CreekApr 20UIL 6A Area 17/18
15-16Kirk Collins14.53 PR (.8)UnattachedJul 30USATF National Junior Olympic Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Jayson Baldridge36.08 PRTXRichmond George RanchApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
2.Eric Edwards36.26 PRUnattachedJun 03Great Southwest Classic
3.12Devall Harris36.50 PRTXHouston Cyp. FallsFeb 11Cypress Ridge Ram Tough Relays
4.12Sean Marshall36.92 PRTXHouston Cyp. RanchFeb 11Cypress Ridge Ram Tough Relays
5.Caleb Cavanaugh37.69 PRUnattachedJun 03Great Southwest Classic
6.11Peyton Sawyer37.82TXLC Clear SpringsApr 12UIL 6A District 24 (M, W)
7.12Julien Gillum37.84 PRTXBaytown Goose Crk MemApr 20UIL 6A Area 21/22
8.12Lujuan Winningham37.85 PRTXHumble AtascocitaMar 25Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
9.11Keegan Crawford37.92 PRTXHumble AtascocitaMar 25Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
10.12Zion Mpeye38.43 PRTXKaty Seven LakesApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
View full rankings...
4x100 Relay
1.Cristian Velez
Jayson Baldridge
Sebastian Arellano
Champion Allison
40.59TXRichmond George RanchMay 13TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
2.Relay Team40.76TXPearland DawsonApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
3.Nicholas Edwards
Brennan Eagles
Tyjarrel Williams
Myron Smith
41.02TXAlief TaylorApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
4.Ahmad Young
Reagan Coburn
Jeremy Gamble
Cameron Turner
41.29TXHouston Langham CrkApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
5.Thomas Davis
Kevin Gilliam
Jaylen Thomas
Kerrion Hadnot
41.31TXGalena Park North ShoreApr 20UIL 6A Area 21/22
6.Jahquan Bloomfield
Nonso Anyanti
Joshua Anadu
Chris Williams
41.42TXKaty Seven LakesApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
7.Relay Team41.46TXLC Clear SpringsApr 12UIL 6A District 24 (M, W)
8.Relay Team41.65TXHouston Cyp. FairApr 20UIL 6A Area 17/18
9.Relay Team41.68TXHouston LamarApr 20UIL 6A Area 17/18
10.Relay Team41.74TXFort Bend Ridge PointApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
View full rankings...
4x200 Relay
1.Sebastian Arellano
Jayson Baldridge
Avery Veiseh
Champion Allison
1:24.47TXRichmond George RanchApr 0190th Clyde Littlefield Texas Relays - HS (Th-Sa)
2.Ryon Senegal
Jaelon Woods
Eddie Sumler
Walter Boyd
1:25.32TXHouston Cyp. FairMay 13TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
3.Thomas Davis
Kevin Gilliam
Que'len Brown
Rayveon Shelton
1:25.88TXGalena Park North ShoreMay 13TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
4.Tyjarrel Williams
Brennan Eagles
Joseph Ogunbanjo
Richard Ogunleye
1:26.01TXAlief TaylorApr 13UIL 6A District 23 (M,Th)
5.Relay Team1:26.73TXHouston Langham CrkApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
6.Relay Team1:26.96TXKaty Seven LakesApr 20UIL 6A Area 19/20 (Th-F)
7.Relay Team1:27.08TXPearlandApr 21UIL 6A Area 23/24
8.Relay Team1:27.26TXHouston LamarApr 20UIL 6A Area 17/18
9.Relay Team1:27.34TXHouston Cyp. FallsApr 20UIL 6A Area 17/18
10.Relay Team1:28.45TXKaty Morton RanchApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
View full rankings...
4x400 Relay
1.Jayson Baldridge
Avery Veiseh
Faybian Marks
Champion Allison
3:11.19TXRichmond George RanchMay 13TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
2.Tristan Lavan
DeAndre Lamont
Reymond Bueno
Julien Kentrell Gillum
3:15.43TXBaytown Goose Crk MemApr 20UIL 6A Area 21/22
3.Eric Prier
Lavone Brown
Devin Williams
Myron Smith
3:15.53TXAlief TaylorApr 13UIL 6A District 23 (M,Th)
4.Relay Team3:16.33TXHumble KingwoodMar 25Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
5.Keegan Crawford
Patrick Swanson
Alonso Woods
Lujuan Winningham
3:16.63TXHumble AtascocitaApr 20UIL 6A Area 21/22
6.Relay Team3:16.80TXHouston Cyp. FairApr 20UIL 6A Area 17/18
7.Relay Team3:16.99TXHouston Cyp. FallsApr 20UIL 6A Area 17/18
8.Relay Team3:17.77TXPearland DawsonApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
9.Relay Team3:18.89TXHouston Langham CrkMar 25Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
10.Relay Team3:19.06TXHouston Strake JesuitMar 25Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
View full rankings...
4x800 Relay
1.William Hartwig
Alex Mills
Jeffrey Price
Jason Bugg
7:50.90TXHouston Strake JesuitApr 0190th Clyde Littlefield Texas Relays - HS (Th-Sa)
2.Matthew Abrahams
Carter Storm
Trent Nolen
George Cyboran
7:54.86TXHumble KingwoodMar 25Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
3.Travis Jacob
Solomon Brent
Jaylon Jacobs
Pierce Schrade
8:00.55TXHumble Summer CreekApr 0190th Clyde Littlefield Texas Relays - HS (Th-Sa)
4.Relay Team8:12.16TXHouston Cyp. RanchMar 25Klein Relays
5.Relay Team8:13.82TXPearlandMar 10Clear Creek Max Blansit Relays
6.Zion Walker
Logan Powell
Jonathan Cedina
Jalen Jones
8:14.25TXPearland DawsonMar 25Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
7.Relay Team8:18.74TXHouston Langham CrkMar 04Katy ISD Bubba Fife Relays
8.Relay Team8:20.77TXGalena Park North ShoreMar 10Clear Creek Max Blansit Relays
9.Daniel Figueroa
Paul Harris
Benjie Lacey
Jonathan Hernandez
8:22.89TXKaty TompkinsFeb 25Strake Jesuit Crusader Relays
10.Relay Team8:24.22TXKaty Morton RanchMar 25Klein Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.-Gabriel Oladipo73' 8.75 PRUnattachedAug 05AAU National Junior Olympic Games
2.12Cooper Campbell66' 7 PRTXKaty Seven LakesApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
3.11Otito Ogbonnia65' 9 PRTXKaty Taylor(James E.)Mar 04Katy ISD Bubba Fife Relays
4.11Blake Kuithe61' 8.5TXKaty Cinco RanchMar 04Katy ISD Bubba Fife Relays
5.12David Perry57' 3.75 PRTXKaty TompkinsApr 0190th Clyde Littlefield Texas Relays - HS (Th-Sa)
6.11Bernard Childs53' 6 PRTXChannelviewFeb 24SoHo Classic XIV
7.11Will Broadus53' 1.5 PRTXLC Clear FallsApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
8.12Jeremy Davis52' 10 PRTXPasadena DobieApr 20UIL 6A Area 21/22
9.12Dan Moore52' 5 PRTXBeaumont West BrookFeb 17Nederland Bulldog Relays
10.11Michael Matus52' 4.5TXKatyFeb 24Clear Falls Knights Relays
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Gabriel Oladipo215' 2 PRTXFort Bend HightowerMar 25Jesuit-Sheaner Relays (F-Sa)
2.11Michael Matus187' 1 PRTXKatyApr 0190th Clyde Littlefield Texas Relays - HS (Th-Sa)
3.11Otito Ogbonnia183' 2 PRTXKaty Taylor(James E.)Feb 18Spring Branch ISD Taylor Relays
4.12Osby Mitchell174' 5 PRTXPearland DawsonMar 25Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
5.12Cooper Campbell173' 9 PRTXKaty Seven LakesMar 25Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
6.11Blake Kuithe173' 7TXKaty Cinco RanchMar 04Katy ISD Bubba Fife Relays
7.11Trent Thompson172' 5 PRTXHouston Cyp. FallsApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
8.12David Perry163' 3 PRTXKaty TompkinsMar 25Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
9.12Evan Simmons161' 7 PRTXHouston Cyp. FallsApr 20UIL 6A Area 17/18
10.12Nicolas Gamez161' 1 PRTXHouston Langham CrkApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
View full rankings...
High Jump
1.11Mason Corbin6' 11 PRTXKaty TompkinsMay 13TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
2.10Michael Hermes6' 8 PRTXFriendswoodApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
12Trey Angel6' 8 PRTXKaty Seven LakesApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
4.10Matthew Boling6' 7 PRTXHouston Strake JesuitFeb 25Strake Jesuit Crusader Relays
5.12Lujuan Winningham6' 6 PRTXHumble AtascocitaApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
11Tayvion Johnson6' 6 PRTXGalena Park North ShoreApr 20UIL 6A Area 21/22
12Ju'Vonte Conston6' 6 PRTXBeaumont West BrookApr 12UIL 6A District 22 (M,W)
8.11Tymel Wilder6' 5 PRTXHouston Langham CrkApr 20UIL 6A Area 17/18
12Cristian Villarreal6' 5 PRTXHouston Cyp. RanchFeb 23Cy-Falls Golden Eagle Invitational
12James Stansfield6' 5 PRTXLC Clear FallsMar 03Lamar Consol ISD Relays
View full rankings...
Pole Vault
1.11Jacob Adair16' 0 PRTXRichmond George RanchApr 13UIL 6A District 23 (M,Th)
12Robert Platt16' 0 PRTXRichmond George RanchMay 13TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
3.11Anton Horak15' 3.5 PRTXHouston Strake JesuitJun 18New Balance Nationals Outdoor
4.12Ben Percefull15' 1 PRTXKaty TompkinsApr 05Brenham Bluebonnet Relays
5.11Adam Alborn15' 0 PRTXHouston Cyp. RanchApr 20UIL 6A Area 17/18
11Cole Burgess15' 0 PRTXPearlandApr 21UIL 6A Area 23/24
7.12Trent Bird14' 6 PRTXHouston Cyp. WoodsMar 24Cy-Fair ISD Relays
11Brandon DeLaFuente14' 6TXFriendswoodMar 24Clear Springs Charger Relays
12Alex Bryant14' 6TXLC Clear SpringsMar 10Clear Creek Max Blansit Relays
10.12Nathen Grayson14' 0 PRTXRichmond George RanchMar 24Cy-Fair ISD Relays
12Cole Muske14' 0TXFriendswoodMar 31Baytown Rockhold Relays
12Oscar Castro14' 0 PRTXPasadena South HoustonApr 20UIL 6A Area 21/22
11Thomas Pratt14' 0TXKaty Seven LakesApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
10Cameron Pavloski14' 0 PRTXHumble KingwoodApr 01College Park Invitational
12Tyler King14' 0 PRTXKaty Seven LakesApr 01College Park Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.12Jordan Murray24' 4 PRTXHouston Langham CrkApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
2.11Thomas Davis24' 3 PRTXGalena Park North ShoreApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
3.10Matthew Boling23' 11 PR (1.8)TXHouston Strake JesuitJun 18New Balance Nationals Outdoor
4.11Eke Golden23' 1.25 PRTXHouston Langham CrkApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
5.12Jonathan Ewulo22' 11 PR (2.8)TXHouston Cyp. LakesMar 25Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
6.11Kenneth Pree22' 8 PRTXClear BrookApr 12UIL 6A District 24 (M, W)
7.11Chris Welch22' 5.5 PR (2.6)TXDickinsonMar 18TSU Relays (F-Sa)
8.11Dylan Swain22' 5 PRTXRichmond George RanchMar 03Lamar Consol ISD Relays
9.12Griffin Hammond22' 4.75 PR (3.5)TXHumble AtascocitaMar 18TSU Relays (F-Sa)
10.12Debione Renfro22' 4 PRTXPearlandApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
12Davian Pinkston22' 4 PR (.0)TXPearlandMar 25Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
View full rankings...
Triple Jump
1.12Jelaani Davis50' 1.5 PRTXPearland DawsonApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
2.11Travian Blaylock49' 7.25 PR (1.8)TXHumble AtascocitaMay 13TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
3.11Chris Welch47' 8 PRTXDickinsonApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
4.11Eke Golden47' 3 PRTXHouston Langham CrkApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
5.12Jonathan Ewulo47' 0.75 PRTXHouston Cyp. LakesApr 29UIL 6A Region III (F-Sa)
6.12Davian Pinkston46' 10 PRTXPearlandApr 13UIL 6A District 23 (M,Th)
7.12Glenroy Jack46' 6 PRTXBaytown SterlingApr 20UIL 6A Area 21/22
8.12Joshua Anadu46' 3TXKaty Seven LakesApr 20UIL 6A Area 19/20 (Th-F)
9.-Joshua Somtochukw Ana46' 0.5TXKaty Seven LakesMar 04Katy ISD Bubba Fife Relays
10.12Matthew Okoye45' 9.25 PRTXFort Bend AustinApr 07UIL 6A District 20 (Tu,W,F)
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.