Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Millard Bradford10.62 PRTXNorthside O'ConnorApr 20UIL 6A Area 27/28 (W-Th)
2.11Jalen Woods10.64 PRTXCibolo SteeleMar 23Wagner T-Bird Relays
3.10Kenyon Morgan10.67 PR (.3)TXConverse JudsonMay 13TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
4.12Jon Maas10.76 PR (1.9)TXNorthside ClarkMay 20TX TTFCA Meet of Champions
5.12Josh West10.78 PRTXConverse JudsonApr 20UIL 6A Area 27/28 (W-Th)
6.11Devin Walker10.82 PRTXCedar Park Vista RidgeApr 20UIL 6A Area 25/26 (W-Th)
11Jabari Aiken10.82 PRTXSan Antonio JohnsonApr 20UIL 6A Area 25/26 (W-Th)
8.12Lucas Bakker10.85 PRTXAustin VandegriftApr 20UIL 6A Area 25/26 (W-Th)
9.12Dennis Houston10.87 PRTXNorthside WarrenApr 20UIL 6A Area 27/28 (W-Th)
10.12Mark Venegas10.90TXEagle PassApr 01Winn Maverick Relays
View full rankings...
200 Meters
1.11Chris Mills21.40 PRTXConverse JudsonApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
2.11Tommy Bush21.51 PRTXSchertz ClemensApr 20UIL 6A Area 27/28 (W-Th)
3.12Jon Maas21.71 PR (-1.6)TXNorthside ClarkJun 18New Balance Nationals Outdoor
4.Jon Maas21.84 PR (-.3)TXNorthside ClarkJun 18New Balance Nationals Outdoor
5.11Jalen Woods21.87 PRTXCibolo SteeleApr 06SA Northside ISD Relays
6.12Dennis Houston22.04 PRTXNorthside WarrenApr 20UIL 6A Area 27/28 (W-Th)
7.-Dre'Quan Crawford22.07 PR (.6)UnattachedAug 05AAU National Junior Olympic Games
8.11Devin Barrientos22.15 PRTXSan Antonio MadisonApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
-Ezrael Powell22.15 PRTXNorthside MarshallApr 13UIL 6A District 28 (W-Th)
10.12Kenyon Tyson22.17 PRTXNorthside O'ConnorApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
View full rankings...
400 Meters
1.12Jon Maas47.15 PRTXNorthside ClarkMay 13TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
2.11Bailey Bournival48.66 PRTXComal CanyonApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
3.11Gavin Davis49.24TXLeanderApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
4.12Matthew Hernandez49.34 PRTXNorthside JayMar 25SA Northside ISD Alamo Relays
5.11Marcus Silvera49.42 PRTXSan Antonio LeeApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
6.12Brandon Falkquay49.46 PRTXSan Antonio LeeApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
7.12Kenny White49.56 PRTXSan Antonio WagnerApr 06SA North East ISD Invitational
8.12Alonna Too-chiobi49.73 PRTXNorthside JayApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
9.11Jacob Zuber49.86 PRTXComal Smithson ValleyApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
11Tyrell Darden49.86 PRTXSan Antonio RooseveltApr 06SA North East ISD Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.12Sam Worley1:48.25 PRTXComal CanyonMay 13TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
2.12Brandon Falkquay1:50.62 PRTXSan Antonio LeeMay 13TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
3.11Carlos Rodriguez1:53.30 PRTXNorthside WarrenApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
4.12Victor Bocanegra1:54.72 PRTXLa Joya PalmviewApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
5.12Connor Butterfield1:55.88 PRTXAustin Lake TravisApr 20UIL 6A Area 25/26 (W-Th)
6.12Matthew Hernandez1:55.92TXNorthside JayApr 06SA Northside ISD Relays
7.12Francisco Flores1:56.29TXPSJA SouthwestApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
8.9Victor Zuniga1:56.31 PRTXSan Antonio JohnsonApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
9.11Anthony Benites1:56.38 PRTXSan Antonio SouthwestApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
10.10Christian Corral1:57.08 PRTXNorthside BrennanApr 20UIL 6A Area 27/28 (W-Th)
View full rankings...
1600 Meters
1.12Sam Worley4:02.30 PRTXComal CanyonMay 13TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
2.11Tristan Pena4:14.25 PRTXEdinburg NorthApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
3.11Cruz Gomez4:14.29 PRTXPSJA MemorialApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
4.11Matthew Kearney4:14.69 PRTXAustin WestlakeApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
5.11Thomas Hinojosa4:15.20 PRTXNorthside BrandeisApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
6.11Ethan Hageman4:19.04 PRTXNorthside HolmesApr 20UIL 6A Area 27/28 (W-Th)
7.12Connor Butterfield4:19.55 PRTXAustin Lake TravisMar 18Texas Distance Festival
8.12Jose Serna4:21.84 PRTXLa Joya Juarez-LincolnApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
9.12Eliseo Rodriguez4:22.54 PRTXLa Joya PalmviewMar 24RGVCA Meet of Champions-FINALS
10.12Carlos Salazar4:24.16 PRTXNorthside BrandeisApr 13UIL 6A District 28 (W-Th)
View full rankings...
3200 Meters
1.11Ethan Hageman9:12.68 PRTXNorthside HolmesApr 0190th Clyde Littlefield Texas Relays - HS (Th-Sa)
2.12Sam Worley9:15.38TXComal CanyonFeb 25Dripping Springs 22nd Annual Tiger Relays
3.11Brady Grant9:16.03 PRTXAustin Lake TravisMar 25Jesuit-Sheaner Relays (F-Sa)
4.12Aldo Nava9:20.39 PRTXEdinburg NorthApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
5.11Cruz Gomez9:21.64TXPSJA MemorialMar 24RGVCA Meet of Champions-FINALS
6.11Matthew Kearney9:23.40 PRTXAustin WestlakeApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
7.11Tristan Pena9:24.36 PRTXEdinburg NorthMar 24RGVCA Meet of Champions-FINALS
8.10Marco Castro9:31.38 PRTXMissionMar 24RGVCA Meet of Champions-FINALS
9.11Thomas Hinojosa9:32.39 PRTXNorthside BrandeisApr 13UIL 6A District 28 (W-Th)
10.12Juan Manzano9:34.69 PRTXWeslacoMar 03Border Olympics
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Jalen Woods13.80 PR (1.2)TXCibolo SteeleMay 13TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
2.11Kenney Broadnax13.99 PR (1.2)TXCibolo SteeleMay 13TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
3.12Alexander Lara14.31 PRTXWeslacoApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
4.12Tristen Myende14.34TXLa Joya PalmviewApr 12UIL 6A District 30 (Tu-W)
5.9Lejond Cavazos14.45 PR (3.5)TXCibolo SteeleApr 0190th Clyde Littlefield Texas Relays - HS (Th-Sa)
6.12Nati Davontay14.49 PRTXNorthside StevensMar 02SA Southside Cardinal Relays
7.10Sean Skaugen14.55 PRTXMcAllen MemorialApr 12UIL 6A District 30 (Tu-W)
8.11Dashaun Jones14.61 PRTXConverse JudsonApr 20UIL 6A Area 27/28 (W-Th)
9.12Larry Franco14.69 PRTXNorthside WarrenApr 13UIL 6A District 28 (W-Th)
10.12Liam White14.70 PRTXSan Antonio ReaganApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12David Patrick37.86 PRTXAustin Lake TravisMay 13TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
2.12Liam White38.24 PRTXSan Antonio ReaganApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
3.11Gunnar Henderson38.34 PRTXMcAllenApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
4.11Vincent Taylor38.86 PRTXSan Antonio LeeApr 06SA Northside ISD Relays
5.12Ricardo Flores39.03 PRTXEagle PassApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
6.11Dakota Kleffner39.10 PRTXAustin VandegriftApr 13UIL 6A District 25 (W-Th)
7.11Roel Renterria39.21 PRTXHarlingenApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
8.12Alexander Lara39.32 PRTXWeslacoApr 06UIL 6A District 32 (TH,SA)
9.11Tre'Bien Gilbert39.41 PRTXConverse JudsonMar 23Wagner T-Bird Relays
10.11Quinton Starks39.52 PRTXNorthside WarrenApr 13UIL 6A District 28 (W-Th)
View full rankings...
4x100 Relay
1.Josh West
Chris Mills
Shawn Richburg
Kenyon Morgan
40.14TXConverse JudsonMay 13TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
2.Jabari Aiken
Tristyn Wooley
Devin Murdock
Emmanuel Toney
41.50TXSan Antonio JohnsonMay 13TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
3.Luke Kelley
Jaques Tyler
Kyle Lewis
Tommy Bush
41.95TXSchertz ClemensApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
4.Travon Chance
Dennis Houston
Jovan Croom
Floyd Alto Dixon
41.98TXNorthside WarrenApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
5.Josh Perez
Cole Cunov
Spencer Gilliam
Ese Akpoyoware
42.41TXSan Antonio ReaganApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
6.Relay Team42.48TXSan Antonio RooseveltMar 25SA Northside ISD Alamo Relays
7.Victor Castillo
Johnathan Larson
Sean Skaugen
Kelechi Nwakucu
42.53TXMcAllen MemorialApr 20UIL 6A Area 29/30
8.Relay Team42.54TXNorthside HolmesApr 06SA Northside ISD Relays
9.Relay Team42.57TXSan Antonio WagnerApr 06SA North East ISD Invitational
10.Relay Team42.63TXMissionApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
View full rankings...
4x200 Relay
1.Josh West
Chris Mills
Shawn Richburg
Kenyon Morgan
1:23.97TXConverse JudsonMay 13TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
2.Travon Chance
Dennis Houston
Jovan Croom
Floyd Alexander Dixon
1:27.49TXNorthside WarrenApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
3.Kenyon Tyson
Jalen Hughes
Jose Canlos Ellis
Millard Bradford
1:27.53TXNorthside O'ConnorApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
4.Jose Nanez
Alexis Gonzalez
Tristen Myende
Adrian Lopez
1:28.06TXLa Joya PalmviewApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
5.Relay Team1:28.19TXSchertz ClemensApr 06SA North East ISD Invitational
6.Josh Perez
Joe King
Spencer Gilliam
Ese Akpoyoware
1:28.45TXSan Antonio ReaganApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
7.Jose Resendez
Azahel Arizpe
Jose Cantu
Jesus Vera
1:29.23TXMissionApr 20UIL 6A Area 29/30
8.Relay Team1:29.54TXSan Antonio E. CentralApr 20UIL 6A Area 27/28 (W-Th)
9.Relay Team1:29.56TXSan Antonio JohnsonApr 20UIL 6A Area 25/26 (W-Th)
10.Relay Team1:29.68TXNorthside BrandeisApr 06SA North East ISD Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.Jerry Johnson
Dre'Quan Crawford
Deairus Nelson
Shawn Richburg
3:15.58TXConverse JudsonApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
2.Miles Puler
Parker Pruett
Andrew Garza
Kobe Magee
3:16.29TXNorthside BrandeisApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
3.James Glomb
Justin Zuhn
Patrick Moorer
David Patrick
3:16.85TXAustin Lake TravisApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
4.Marcus Silvera
Vincent Taylor
Alfredo Buendia
Brandon Falkquay
3:19.41TXSan Antonio LeeApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
5.Relay Team3:20.39TXNorthside BrennanApr 20UIL 6A Area 27/28 (W-Th)
6.Relay Team3:21.48TXComal CanyonApr 20UIL 6A Area 27/28 (W-Th)
7.Relay Team3:22.04TXSan Antonio WagnerApr 12UIL 6A District 27 (Tu-W)
8.Jose Nanez
Victor Bocanegra
Jakob Herrera
Adrian Lopez
3:22.32TXLa Joya PalmviewApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
9.Abraham Villafranca
Noah Perez
Israel Villarreal
Crestony Martinez
3:22.76TXHarlingen SouthApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
10.Mauricio Hernandez
Harley Vargas
Jorge Hinojosa
Elias Gutierrez
3:23.03TXLa Joya Juarez-LincolnApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
View full rankings...
4x800 Relay
1.Mauricio Hernandez
Jose Serna
Israel Olivarez
Juan Castillo
8:09.86TXLa Joya Juarez-LincolnApr 0190th Clyde Littlefield Texas Relays - HS (Th-Sa)
2.Carlos Rodriguez
Julio Arroyo
Nathan Perez
Alan Gonzalez-Palacios
8:12.51TXNorthside WarrenApr 0190th Clyde Littlefield Texas Relays - HS (Th-Sa)
3.Abram Maldonado
Joel Alaniz
Leo Alvarado
Luis Ramirez
8:13.22TXWeslaco EastMar 10Weslaco Jimmy Platt Mid-Valley Classic
4.Chase Bracher
Tyler Keranen
Kirk Zuber
Phillip Sanchez
8:17.00TXComal Smithson ValleyApr 0190th Clyde Littlefield Texas Relays - HS (Th-Sa)
5.Cruz Gomez
Jhordy Bautista
Luis Garza
Alan Tovar
8:25.68TXPSJA MemorialFeb 25McAllen ISD Invitational
6.Abraham Villafranca
Juan Castellanos
Ethan Gonzalez
Eric Lopez
8:28.42TXHarlingen SouthFeb 17PSJA Southwest Hog Relays
7.Irvin Avila
Juan Manzano
Antonio Sanchez
Jorge Martinez
8:29.15TXWeslacoMar 10Weslaco Jimmy Platt Mid-Valley Classic
8.Xavier Ortiz
Joance Cantu
Irving Herdia
Marco Castro
8:30.69TXMissionFeb 17PSJA Southwest Hog Relays
9.Andrew Auth
Austin Davis
Deigo Rivera
Nick O'Cleirigh
8:31.78TXAustin WestlakeMar 10McNeil Mav Relays
10.Ian Blount
Jaden Tumale
Kurt Johnson
Robbie Woodworth
8:43.27TXBuda HaysMar 04Smithson Valley Ranger Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Gaston Cortina59' 0 PRTXEdinburg NorthMar 03Border Olympics
2.11Jared Tracy57' 10.5 PRTXAustin Lake TravisFeb 18Lake Travis Invitational
3.12Gabe Galvan56' 6 PRTXSchertz ClemensApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
4.11D'Wayne Anthony56' 2.5 PRTXSan Antonio MadisonApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
5.10Diego Trevino55' 10.5 PRTXPSJA SouthwestFeb 24La Joya Heriberto "Betito" Memorial Relays
6.12Ben Zeug54' 6.5TXComal Smithson ValleyFeb 18Leander Lion Relays
7.11Michael Gardner54' 4 PRTXNorthside BrandeisApr 20UIL 6A Area 27/28 (W-Th)
8.11Joseph Gomez54' 0 PRTXLaredo UnitedApr 20UIL 6A Area 29/30
10Andrew Ott54' 0 PRTXHarlingen SouthApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
10.12Sammy Ochoa53' 3.5TXAustin Lake TravisApr 20UIL 6A Area 25/26 (W-Th)
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Jared Tracy174' 3 PRTXAustin Lake TravisMar 25Jesuit-Sheaner Relays (F-Sa)
2.12Abel Villarreal170' 0 PRTXHarlingen SouthMar 10Weslaco Jimmy Platt Mid-Valley Classic
3.12Gabe Galvan162' 5 PRTXSchertz ClemensApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
4.12Kody Fox161' 10 PRTXSan Antonio ReaganApr 06SA North East ISD Invitational
5.11Brandon Matterson160' 10 PRTXNorthside BrandeisMar 25SA Northside ISD Alamo Relays
6.11D'Wayne Anthony159' 9 PRTXSan Antonio MadisonFeb 23SA NEISD 8
7.-Hunter Thompson159' 0 PRTXComal CanyonApr 29UIL 6A Region IV (F-Sa)
8.12Javon Wright157' 10 PRTXNorthside TaftApr 20UIL 6A Area 27/28 (W-Th)
9.12Julon Tucker155' 7 PRTXNew BraunfelsMar 10New Braunfels Unicorn Relays
11Jamir Cooper155' 7 PRTXCibolo SteeleApr 06SA Northside ISD Relays
View full rankings...
High Jump
1.11Jack Scarborough6' 11 PRTXSan Antonio JohnsonApr 12UIL 6A District 26 (Tu-W)
2.11Jamal Anderson6' 9 PRTXSan Antonio WagnerApr 0190th Clyde Littlefield Texas Relays - HS (Th-Sa)
3.11Andrew Ureste6' 8 PRTXSan Antonio ReaganApr 12UIL 6A District 26 (Tu-W)
4.11Dylan Smith6' 6 PRTXNorthside MarshallApr 20UIL 6A Area 27/28 (W-Th)
11Julius Nwosu6' 6 PRTXSan Antonio MadisonApr 06SA North East ISD Invitational
12Chandler Iturriaga6' 6 PRTXNorthside BrandeisMar 25SA Northside ISD Alamo Relays
7.12Devin Rosas6' 5 PRTXHarlingenApr 20UIL 6A Area 31/32
12Parker Gettys6' 5 PRTXNew BraunfelsMar 10New Braunfels Unicorn Relays
10Carlos Huerta6' 5 PRTXLaredo AlexanderApr 20UIL 6A Area 29/30
10.12Lorenzo Lozano6' 4 PRTXNorthside HolmesApr 01SAISD Sandra Tapia Relays
12Brandon Taylor6' 4TXCedar Park Vista RidgeFeb 23Vandegrift Viper Relays
12Luke Dowdy6' 4 PRTXComal CanyonFeb 25Dripping Springs 22nd Annual Tiger Relays
11Adrian Morales6' 4 PRTXHarlingen SouthMar 10Weslaco Jimmy Platt Mid-Valley Classic
10Robert Deibel6' 4 PRTXAustin Lake TravisFeb 25Dripping Springs 22nd Annual Tiger Relays
12Quinton Taylor6' 4TXCedar Park Vista RidgeApr 20UIL 6A Area 25/26 (W-Th)
12Travis Levario6' 4 PRTXSan Antonio LeeMar 23Alamo Heights Mule Relays
10Jeremiah Gilliam6' 4 PRTXComal Smithson ValleyMar 25San Angelo Relays (F-Sa)
View full rankings...
Pole Vault
1.11Marcus Ramirez15' 6 PRTXHarlingen SouthMar 24RGVCA Meet of Champions-FINALS
2.12Phillip Caseres15' 1 PRTXNorthside BrennanApr 13UIL 6A District 28 (W-Th)
3.11Cody Bullard15' 0 PRTXSan Antonio ChurchillApr 12UIL 6A District 26 (Tu-W)
11Jon Zapata15' 0 PRTXWeslacoApr 20UIL 6A Area 31/32
10Ryland Olguin15' 0 PRTXEdinburg VelaFeb 24La Joya Heriberto "Betito" Memorial Relays
6.17-18Logan Fraley14' 12 PRSA Select Track ClubJun 17USATF South Texas Association Junior Olympic Championships
7.12Benjamin Davis14' 10 PRTXAustin Lake TravisMar 04Temple Wildcat Relays
8.12Luke Leblanc14' 6 PRTXAustin VandegriftFeb 23Vandegrift Viper Relays
9.9Josiah Martinez14' 4 PRTXMcAllenFeb 10Steve Stark Relays
10.11Garrett Cox14' 3 PRTXComal CanyonMar 24Canyon Cougar Relays
View full rankings...
Long Jump
1.12Tristen Myende23' 2 PRTXLa Joya PalmviewApr 20UIL 6A Area 29/30
2.11Grayson Lee23' 0.5 PRTXNorthside O'ConnorApr 20UIL 6A Area 27/28 (W-Th)
3.11Emmanuel Toney23' 0 PRTXSan Antonio JohnsonApr 12UIL 6A District 26 (Tu-W)
4.11Jaques Tyler22' 10.75 PRTXSchertz ClemensApr 20UIL 6A Area 27/28 (W-Th)
5.12Oscar Cantu22' 9.75 PRTXPSJA NorthApr 08UIL 6A District 31 Championship
6.11Pete Segura22' 7.5 PRTXEdinburg EconomedesMar 24RGVCA Meet of Champions 6A Boys-PRELIMS
7.12Alexander Lara22' 4.5 PRTXWeslacoMar 03Border Olympics
8.11Malik Fletcher22' 4 PRTXSan Antonio ChurchillApr 12UIL 6A District 26 (Tu-W)
9.12Michael Castillo22' 3.75 PRTXLaredo UnitedFeb 24TAMU-Kingsville Javelina Relays
10.12Jacob Vasquez22' 3.25 PRTXNorthside WarrenFeb 16Northside 8
View full rankings...
Triple Jump
1.11Jamal Anderson48' 8.75 PRTXSan Antonio WagnerApr 20UIL 6A Area 27/28 (W-Th)
2.12Tavian Carter48' 8.5 PR (2.0)TXCibolo SteeleMay 13TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
3.11Grayson Lee46' 7 PRTXNorthside O'ConnorApr 06SA Northside ISD Relays
4.11Marcus Silvera46' 5.5 PRTXSan Antonio LeeApr 12UIL 6A District 26 (Tu-W)
5.11Malik Fletcher46' 4 PRTXSan Antonio ChurchillApr 12UIL 6A District 26 (Tu-W)
6.12Jordan Trimble46' 2TXNorthside TaftMar 23Wagner T-Bird Relays
7.11Vincent Taylor45' 8.5TXSan Antonio LeeApr 20UIL 6A Area 25/26 (W-Th)
8.11Tre'Bien Gilbert45' 8 PRTXConverse JudsonMar 04Judson Ron Faught Invitational
9.11Gustavo Vasquez45' 5 PRTXEdinburg EconomedesMar 24RGVCA Meet of Champions 6A Boys-PRELIMS
9Rashod Owens45' 5 PRTXSan Antonio RooseveltApr 12UIL 6A District 26 (Tu-W)
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.