Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Will Fultz12.03WAWishkah ValleyApr 15Grays Harbor County Championships
2.10Austin Fries*12.19 PRWAMary M. KnightApr 22Chehalis Activators Invitational
3.12Tom Anderson*12.28 PRWATaholahApr 22Chehalis Activators Invitational
4.9Faaoso Tutu'u*12.50 PRWANaselleApr 22Chehalis Activators Invitational
5.10Cristian Martinez-White12.78 PRWAWashington School for the DeafApr 131A Trico League Meet
6.9Gabriel Gilbert12.85 PRWANaselleMar 30Pacific League @ Naselle
7.10Jayson Mowitch12.90 PRWATaholahApr 15Grays Harbor County Championships
8.12Ricardo Pineda12.99 PRWAWashington School for the DeafMar 23Central 2B Meet @ Kalama
9.12Adam Arntzen13.02WAWashington School for the DeafApr 131A Trico League Meet
10.11Andrew Rommel13.03WAFirm Foundation ChristianMar 30Pacific League @ Naselle
View full rankings...
200 Meters
1.10Austin Fries*25.22 PRWAMary M. KnightApr 22Chehalis Activators Invitational
2.12Will Fultz*25.29WAWishkah ValleyApr 18Naselle Comet Invitational
3.10Cristian Martinez-White25.75 PRWAWashington School for the DeafApr 131A Trico League Meet
4.12Tom Anderson26.51 PRWATaholahMar 16Pacific League @ Chief Leschi
5.12Adam Arntzen26.81WAWashington School for the DeafMar 23Central 2B Meet @ Kalama
6.9Bladimir Tiburcio Marte*27.06 PRWAWashington School for the DeafApr 19C2B Meet @ Napavine
7.12Juan Gaytan-Arroyo27.40 PRWAWashington School for the DeafApr 131A Trico League Meet
8.9Ramon Varaja27.56 PRWAWashington School for the DeafApr 0810th Berg/Seeger Classic
9.9Gabriel Gilbert*27.95 PRWANaselleApr 18Naselle Comet Invitational
10.12Joel Castro28.23 PRWAWashington School for the DeafMar 23Central 2B Meet @ Kalama
View full rankings...
400 Meters
1.11Forrest Carbaugh*57.38WANorth RiverApr 18Naselle Comet Invitational
2.10Cristian Martinez-White*59.33 PRWAWashington School for the DeafApr 19C2B Meet @ Napavine
3.12Joel Castro1:01.84 PRWAWashington School for the DeafApr 131A Trico League Meet
4.10Zachary White*1:02.78WANorth RiverApr 18Naselle Comet Invitational
5.10Luis Nieves*1:03.55WANorth RiverApr 18Naselle Comet Invitational
6.9Ramon Varaja1:04.02 PRWAWashington School for the DeafApr 0810th Berg/Seeger Classic
7.11Jesse Purdy*1:04.24 PRWATaholahApr 18Naselle Comet Invitational
8.12Andy McDougal1:05.45 PRWANorth RiverMar 23Pacific League @ Raymond
9.10Ian Fontanilla*1:06.77 PRWANaselleApr 18Naselle Comet Invitational
10.12Nathaniel Baughman1:07.46WANorth RiverMar 30Pacific League @ Naselle
View full rankings...
800 Meters
1.11Forrest Carbaugh2:17.37WANorth RiverMar 23Pacific League @ Raymond
2.10Antonio Nolan*2:23.20WANaselleApr 22Chehalis Activators Invitational
3.10Osvaldo Cruz2:25.64 PRWAWashington School for the DeafApr 0810th Berg/Seeger Classic
4.10Zachary White2:33.19 PRWANorth RiverMar 23Pacific League @ Raymond
5.10Dakotah Capoeman2:40.89 PRWATaholahMar 16Pacific League @ Chief Leschi
6.10Craig Brenton*2:41.89WAFirm Foundation ChristianApr 19C2B Meet @ Napavine
7.10Josh Mueller*2:45.68WAFirm Foundation ChristianApr 19C2B Meet @ Napavine
8.10Bradley Sinclair*2:46.39WAFirm Foundation ChristianApr 19C2B Meet @ Napavine
View full rankings...
1500 Meters
1.11Kyle Bundy5:13.59 PRWAMary M. KnightMar 17Mason County Jamboree
2.9Kaleb Riggs5:15.82 PRWAMary M. KnightMar 17Mason County Jamboree
View full rankings...
1600 Meters
1.10Antonio Nolan*5:13.45WANaselleApr 18Naselle Comet Invitational
2.10Duncan Palmgren5:23.36 PRWAWishkah ValleyApr 15Grays Harbor County Championships
3.10Osvaldo Cruz5:28.76 PRWAWashington School for the DeafApr 131A Trico League Meet
4.9Kaleb Riggs*5:33.76 PRWAMary M. KnightApr 22Chehalis Activators Invitational
5.11Kyle Bundy*5:34.32WAMary M. KnightApr 18Naselle Comet Invitational
6.10Daniel Kogler*5:54.42WAFirm Foundation ChristianApr 19C2B Meet @ Napavine
7.12Cameron Burch*6:03.18WANaselleApr 18Naselle Comet Invitational
8.10Joe Monroy*6:07.66 PRWANaselleApr 22Chehalis Activators Invitational
9.12Steven Wirkkala*6:22.76WANaselleApr 18Naselle Comet Invitational
10.10Dakotah Capoeman*6:28.66 PRWATaholahApr 18Naselle Comet Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.10Osvaldo Cruz12:01.75 PRWAWashington School for the DeafApr 0810th Berg/Seeger Classic
2.11Kyle Bundy12:22.14WAMary M. KnightMar 30Pacific League @ Naselle
3.10Duncan Palmgren12:51.60WAWishkah ValleyApr 15Grays Harbor County Championships
4.10Joe Monroy*13:19.88 PRWANaselleApr 22Chehalis Activators Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Nathaniel Baughman*21.50 PRWANorth RiverApr 18Naselle Comet Invitational
2.10Zachary White21.66WANorth RiverMar 30Pacific League @ Naselle
3.9Marty Fultz*22.68WAWishkah ValleyApr 18Naselle Comet Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Ricardo Pineda*48.28 PRWAWashington School for the DeafApr 19C2B Meet @ Napavine
2.11Andrew Rommel*51.28 PRWAFirm Foundation ChristianApr 19C2B Meet @ Napavine
3.10Daniel Kogler*53.33 PRWAFirm Foundation ChristianApr 19C2B Meet @ Napavine
4.10Luis Nieves53.34 PRWANorth RiverMar 30Pacific League @ Naselle
5.10Zachary White53.36 PRWANorth RiverMar 30Pacific League @ Naselle
6.12Nathaniel Baughman*54.25 PRWANorth RiverApr 18Naselle Comet Invitational
7.10Kaden Richter*55.22 PRWAFirm Foundation ChristianApr 19C2B Meet @ Napavine
8.9Ramon Varaja1:09.58 PRWAWashington School for the DeafMar 23Central 2B Meet @ Kalama
View full rankings...
4x100 Relay
1.Cristian Martinez-White
Bladimir Tiburcio Marte
Ricardo Pineda
Adam Arntzen
48.56WAWashington School for the DeafApr 131A Trico League Meet
2.Parker Dalton
Antonio Nolan
Faaoso Tutu'u
Gabriel Gilbert*
48.76WANaselleApr 18Naselle Comet Invitational
3.Jesse Purdy
Jayson Mowitch
Dylan James
Tom Anderson*
49.35WATaholahApr 18Naselle Comet Invitational
4.Gaige Johnson
Duncan Palmgren
Marty Fultz
Will Fultz
50.87WAWishkah ValleyApr 15Grays Harbor County Championships
5.Cole Ruthruff
Kyle Bundy
Ian Frost
Austin Fries
51.08WAMary M. KnightMar 30Pacific League @ Naselle
6.Kaden Richter
Craig Brenton
Noah Ashton
Andrew Rommel*
51.66WAFirm Foundation ChristianApr 19C2B Meet @ Napavine
7.Andy McDougal
Forrest Carbaugh
Luis Nieves
Adam Schreck
56.10WANorth RiverMar 23Pacific League @ Raymond
View full rankings...
4x400 Relay
1.Cristian Martinez-White
Ricardo Pineda
Bladimir Tiburcio Marte
Adam Arntzen
3:58.37WAWashington School for the DeafApr 131A Trico League Meet
2.Parker Dalton
Antonio Nolan
Ian Fontanilla
Faaoso Tutu'u
4:07.84WANaselleMar 23Pacific League @ Ilwaco
3.Forrest Carbaugh
Zachary White
Andy McDougal
Luis Nieves
4:12.12WANorth RiverMar 30Pacific League @ Naselle
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Levi Jackson39' 7.5 PRWATaholahMar 30Pacific League @ Naselle
2.11Shon McEneny*39' 0.25 PRWANaselleApr 18Naselle Comet Invitational
3.11Erik Lund38' 9.5 PRWANaselleMar 23Pacific League @ Ilwaco
4.11Ian Frost37' 10.5 PRWAMary M. KnightMar 16Pacific League @ Chief Leschi
5.11Taylor Payne*36' 6 PRWAWashington School for the DeafApr 19C2B Meet @ Napavine
6.12Enrique Rodriguez36' 0.75WAWashington School for the DeafApr 131A Trico League Meet
7.12Dylan James*35' 0 PRWATaholahApr 22Chehalis Activators Invitational
8.11Andrew Rommel33' 0 PRWAFirm Foundation ChristianMar 30Pacific League @ Naselle
9.11Jesse Purdy*32' 5.5 PRWATaholahApr 18Naselle Comet Invitational
10.10Michael Flores*31' 4 PRWATaholahApr 18Naselle Comet Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Ian Frost156' 9 PRWAMary M. KnightApr 15Oregon Relays
2.11Shon McEneny105' 10WANaselleMar 30Pacific League @ Naselle
3.11Erik Lund*105' 4 PRWANaselleApr 22Chehalis Activators Invitational
4.11Forrest Carbaugh*103' 1WANorth RiverApr 18Naselle Comet Invitational
5.12Enrique Rodriguez*98' 3 PRWAWashington School for the DeafApr 19C2B Meet @ Napavine
6.11Taylor Payne91' 8 PRWAWashington School for the DeafApr 131A Trico League Meet
7.10Austin Fries85' 1 PRWAMary M. KnightMar 30Pacific League @ Naselle
8.10Kaden Richter84' 1WAFirm Foundation ChristianMar 23Central 2B Meet @ Kalama
9.9Cody Condon*80' 1 PRWANaselleApr 18Naselle Comet Invitational
10.9Marty Fultz76' 4WAWishkah ValleyMar 23Pacific League @ Ilwaco
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Levi Jackson164' 1WATaholahMar 23Pacific League @ Raymond
2.11Shon McEneny*144' 7WANaselleApr 22Chehalis Activators Invitational
3.10Michael Flores141' 4 PRWATaholahMar 23Pacific League @ Raymond
4.11Ian Frost*128' 11 PRWAMary M. KnightApr 18Naselle Comet Invitational
5.12Enrique Rodriguez126' 1 PRWAWashington School for the DeafApr 131A Trico League Meet
12Tom Anderson*126' 1 PRWATaholahApr 22Chehalis Activators Invitational
7.11Erik Lund*120' 11WANaselleApr 22Chehalis Activators Invitational
8.11Taylor Payne120' 5 PRWAWashington School for the DeafMar 23Central 2B Meet @ Kalama
9.12Nathaniel Baughman115' 11 PRWANorth RiverMar 23Pacific League @ Raymond
10.10Jayson Mowitch110' 4 PRWATaholahMar 30Pacific League @ Naselle
View full rankings...
High Jump
1.10Zack Thompson*5' 2WAMary M. KnightApr 22Chehalis Activators Invitational
2.11Kyle Bundy5' 0 PRWAMary M. KnightMar 23Pacific League @ Ilwaco
3.9Marty Fultz*4' 6 PRWAWishkah ValleyApr 18Naselle Comet Invitational
4.10Kaleb Moyer4' 1.25 PRWAFirm Foundation ChristianApr 11Hockinson vs Mark Morris and Firm Foundation
View full rankings...
Pole Vault
1.10Duncan Palmgren*10' 0 PRWAWishkah ValleyApr 18Naselle Comet Invitational
2.10Parker Dalton*9' 6WANaselleApr 18Naselle Comet Invitational
9Cody Condon*9' 6 PRWANaselleApr 22Chehalis Activators Invitational
4.12Steven Wirkkala*9' 0 PRWANaselleApr 22Chehalis Activators Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.12Dylan James*18' 5.5WATaholahApr 22Chehalis Activators Invitational
2.10Jayson Mowitch18' 0 PRWATaholahMar 23Pacific League @ Raymond
3.12Will Fultz*17' 7WAWishkah ValleyApr 18Naselle Comet Invitational
4.11Andrew Rommel*17' 5 PRWAFirm Foundation ChristianApr 19C2B Meet @ Napavine
5.12Tom Anderson17' 2.5 PRWATaholahMar 16Pacific League @ Chief Leschi
6.10Austin Fries*17' 2WAMary M. KnightApr 22Chehalis Activators Invitational
7.11Jesse Purdy16' 10 PRWATaholahMar 16Pacific League @ Chief Leschi
8.9Gabriel Gilbert*16' 9.5 PRWANaselleApr 18Naselle Comet Invitational
9.10Craig Brenton*16' 7 PRWAFirm Foundation ChristianApr 19C2B Meet @ Napavine
10.12Ricardo Pineda*15' 11 PRWAWashington School for the DeafApr 19C2B Meet @ Napavine
View full rankings...
Triple Jump
1.12Dylan James*38' 10 PRWATaholahApr 22Chehalis Activators Invitational
2.10Austin Fries*38' 4.5 PRWAMary M. KnightApr 18Naselle Comet Invitational
3.9Faaoso Tutu'u*36' 4 PRWANaselleApr 18Naselle Comet Invitational
4.10Parker Dalton*33' 8 PRWANaselleApr 22Chehalis Activators Invitational
5.10Zack Thompson*31' 8WAMary M. KnightApr 22Chehalis Activators Invitational
6.10Ian Fontanilla*31' 2WANaselleApr 18Naselle Comet Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.