Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.9Kevan Bren12.05 (2.6)WAGlenwoodMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.11Justin Strom12.32WAYakama Nation TribalApr 01Don Holder Relays
3.11Easton Atchley12.39WAKlickitatApr 29Nike Sherman Invitational
4.10Sean McMahon12.68 PRWATrout LakeMay 05Greater Columbia Gorge League
5.12Riley Brown12.75 PRWABickletonApr 28Jeff Agar Memorial Meet
6.12Rylee Holycross12.76WAKlickitatApr 29Nike Sherman Invitational
7.11Ryan Thiesies12.84WATrout LakeMay 18Districts 5/6 Qualifier
8.9Erick Hoeffner13.13 PRWATrout LakeApr 28Jeff Agar Memorial Meet
9.10Cesareo Arriaga13.16WABickletonApr 28Jeff Agar Memorial Meet
10.10Jeremiah Larson13.18 PRWAKlickitatApr 29Nike Sherman Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.9Kevan Bren24.71 (.3)WAGlenwoodMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.11Easton Atchley25.00WAKlickitatApr 18Hermiston @ The Dalles
3.10Cesareo Arriaga25.87WABickletonMay 18Districts 5/6 Qualifier
4.12Kyle Underwood26.16WABickletonApr 01Columbia River Invitational
5.11Ryan Thiesies26.71WATrout LakeMar 23All Trico 1A Meet
6.10Kyal Sampson26.97WAYakama Nation TribalMar 18Papa Wells
7.-Tyler Jensen27.34WABickletonMar 27Moses Lake JV Invite
8.11Jonathon Avila27.59WATrout LakeMay 18Districts 5/6 Qualifier
9.10Jeremiah Larson27.61 PRWAKlickitatApr 15Al McKee Invitational
10.9Chase Green28.07 PRWAKlickitatApr 15Al McKee Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.10Sean McMahon53.37 PRWATrout LakeMay 18Districts 5/6 Qualifier
2.11Easton Atchley54.46WAKlickitatMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.10Reece Painter57.35 PRWATrout LakeMay 12Greater Columbia Gorge 1B District Track Meet
4.10Cesareo Arriaga57.67 PRWABickletonMay 12Greater Columbia Gorge 1B District Track Meet
5.11Noah Pastrana59.24 PRWAYakama Nation TribalApr 28Jeff Agar Memorial Meet
6.8Justin Peck59.34WATrout LakeMay 05Greater Columbia Gorge League
7.11Forrest Putnam1:03.23WATrout LakeMay 05Greater Columbia Gorge League
8.9Colbee Martinez1:03.28 PRWAYakama Nation TribalMay 12Greater Columbia Gorge 1B District Track Meet
9.11Hector Estrada1:04.33 PRWABickletonMay 12Greater Columbia Gorge 1B District Track Meet
10.11Cody Allenton1:04.43 PRWABickletonMay 05Greater Columbia Gorge League
View full rankings...
800 Meters
1.8Justin Peck2:07.61 PRWATrout LakeMay 18Districts 5/6 Qualifier
2.11Forrest Putnam2:08.21 PRWATrout LakeMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.10Cole McKinney2:09.97 PRWATrout LakeApr 21Bruin Invite
4.12Rylee Holycross2:16.77 PRWAKlickitatApr 29Nike Sherman Invitational
5.9Andy Bennett2:27.01 PRWAYakama Nation TribalApr 22Prosser Rotary Invite
6.11Noah Pastrana2:27.28WAYakama Nation TribalApr 28Jeff Agar Memorial Meet
7.8Christian Arriaga2:27.37WABickletonMar 18Mullen-Leavitt Invite
8.10Jeremiah Larson2:28.10 PRWAKlickitatMay 02Cadet JV Invite
9.10Hunter Dawson2:32.17 PRWAKlickitatMay 02Cadet JV Invite
10.12Riley Brown2:32.21 PRWABickletonMar 25Ray Cross Invitational
View full rankings...
1500 Meters
1.8Justin Peck4:42.58WATrout LakeMar 18Mullen-Leavitt Invite
2.8Christian Arriaga4:48.56 PRWABickletonApr 14Rivers Edge
3.10Michael Gannon4:58.50 PRWABickletonApr 01Columbia River Invitational
4.10Hunter Dawson5:06.35WAKlickitatMar 18Mullen-Leavitt Invite
5.9Chase Green5:06.42 PRWAKlickitatMar 18Mullen-Leavitt Invite
6.11Cody Allenton5:13.92 PRWABickletonApr 14Rivers Edge
7.9Ethan Andrews6:19.19WABickletonMar 18Mullen-Leavitt Invite
View full rankings...
1600 Meters
1.8Justin Peck4:41.78 PRWATrout LakeMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.11Forrest Putnam4:47.62 PRWATrout LakeMay 18Districts 5/6 Qualifier
3.8Christian Arriaga5:12.02WABickletonApr 28Jeff Agar Memorial Meet
4.10Michael Gannon5:22.05 PRWABickletonMay 05Greater Columbia Gorge League
5.10Hunter Dawson5:33.43 PRWAKlickitatApr 13Trico League Meet
6.9Andy Bennett5:33.70 PRWAYakama Nation TribalApr 22Prosser Rotary Invite
7.9Oliver Piel5:34.19 PRWAYakama Nation TribalApr 22Prosser Rotary Invite
8.9Jonah Goudy5:36.56 PRWAYakama Nation TribalMay 06Takobid Invitational
9.11Cody Allenton5:41.17WABickletonMar 25Ray Cross Invitational
10.9Colbee Martinez6:13.56 PRWAYakama Nation TribalApr 28Jeff Agar Memorial Meet
View full rankings...
3200 Meters
1.10Michael Gannon10:49.39 PRWABickletonMay 18Districts 5/6 Qualifier
2.8Justin Peck10:50.64WATrout LakeMar 291A Trico League Meet
3.-Junior Hernandez10:55.35WABickletonMar 27Moses Lake JV Invite
4.8Christian Arriaga11:01.77WABickletonMay 18Districts 5/6 Qualifier
5.11Forrest Putnam11:33.38 PRWATrout LakeMar 291A Trico League Meet
6.10Hunter Dawson11:51.90 PRWAKlickitatApr 15Al McKee Invitational
7.9Colbee Martinez13:03.15 PRWAYakama Nation TribalApr 28Jeff Agar Memorial Meet
8.9Oliver Piel13:07.61 PRWAYakama Nation TribalMay 06Takobid Invitational
9.11Ryan Thiesies13:58.72 PRWATrout LakeMay 05Greater Columbia Gorge League
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.10Jeremiah Larson17.32 PR (1.3)WAKlickitatMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.9Chase Green20.01 PRWAKlickitatMay 18Districts 5/6 Qualifier
3.10Kyal Sampson21.48 PRWAYakama Nation TribalApr 14K Valley Rally
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Davis Melkonian46.91WATrout LakeMay 18Districts 5/6 Qualifier
2.9Chase Green48.71 PRWAKlickitatMay 18Districts 5/6 Qualifier
3.12Riley Brown49.14 PRWABickletonMay 18Districts 5/6 Qualifier
4.10Michael Gannon52.84WABickletonApr 28Jeff Agar Memorial Meet
5.12Kyle Underwood52.88 PRWABickletonMar 18Mullen-Leavitt Invite
6.8Christian Arriaga54.88WABickletonMar 18Mullen-Leavitt Invite
View full rankings...
4x100 Relay
1.Rylee Holycross
Jeremiah Larson
Chase Green
Easton Atchley
49.20WAKlickitatMay 18Districts 5/6 Qualifier
2.Jonathon Avila
Carter Wurzer
Sean McMahon
Ryan Thiesies
50.33WATrout LakeMay 18Districts 5/6 Qualifier
3.Justin Andrews
Jonah Goudy
Andy Bennett
Kyal Sampson
53.86WAYakama Nation TribalApr 28Jeff Agar Memorial Meet
4.Ethan Andrews
Ethan Mains
Dawson Naught
Scott McBride
56.45WABickletonApr 28Jeff Agar Memorial Meet
View full rankings...
4x400 Relay
1.Sean McMahon
Reece Painter
Davis Melkonian
Cole McKinney
3:47.41WATrout LakeMay 18Districts 5/6 Qualifier
2.Rylee Holycross
Chase Green
Jeremiah Larson
Easton Atchley
3:53.91WAKlickitatMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.Riley Brown
Cody Allenton
Cesareo Arriaga
Kyle Underwood
3:55.81WABickletonMay 18Districts 5/6 Qualifier
4.Colbee Martinez
Andy Bennett
Justin Andrews
Noah Pastrana
4:12.72WAYakama Nation TribalMay 12Greater Columbia Gorge 1B District Track Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Justin Andrews41' 9WAYakama Nation TribalMay 18Districts 5/6 Qualifier
2.-Eric Hess41' 0.5WABickletonMar 27Moses Lake JV Invite
3.9Scott McBride36' 11WABickletonApr 28Jeff Agar Memorial Meet
4.12River Senator36' 7WAYakama Nation TribalMar 25Ramos Relays
5.10Dawson Naught36' 6.5 PRWABickletonApr 14Rivers Edge
6.12Terrance Bennett35' 10 PRWAYakama Nation TribalMay 05Greater Columbia Gorge League
7.10Riley Allaway35' 1.5WATrout LakeMay 12Greater Columbia Gorge 1B District Track Meet
8.10Hunter Dawson32' 7WAKlickitatApr 29Nike Sherman Invitational
9.-James Rasmussen32' 4 PRWABickletonMar 27Moses Lake JV Invite
10.9Ethan Mains32' 2.5 PRWABickletonApr 28Jeff Agar Memorial Meet
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.-Eric Hess120' 1WABickletonMar 27Moses Lake JV Invite
2.9Scott McBride118' 1WABickletonApr 28Jeff Agar Memorial Meet
3.11Justin Andrews113' 6.5WAYakama Nation TribalMay 05Greater Columbia Gorge League
4.10Hunter Dawson107' 8WAKlickitatMay 05Greater Columbia Gorge League
5.10Riley Allaway99' 4WATrout LakeMay 12Greater Columbia Gorge 1B District Track Meet
6.12River Senator86' 7WAYakama Nation TribalMar 18Papa Wells
7.12Terrance Bennett83' 10 PRWAYakama Nation TribalMay 05Greater Columbia Gorge League
8.12Rylee Holycross78' 8WAKlickitatMar 18Mullen-Leavitt Invite
9.11Ryan Thiesies77' 11.5WATrout LakeMar 23All Trico 1A Meet
10.12Michael Bushman, Jr.76' 3 PRWAYakama Nation TribalMar 25Ramos Relays
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Justin Andrews170' 4 PRWAYakama Nation TribalMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.10Kyal Sampson119' 8WAYakama Nation TribalApr 28Jeff Agar Memorial Meet
3.-James Rasmussen109' 1 PRWABickletonMar 27Moses Lake JV Invite
4.10Hunter Dawson105' 5WAKlickitatApr 18Hermiston @ The Dalles
5.9Jonah Goudy104' 6WAYakama Nation TribalApr 14K Valley Rally
6.-Tyler Jensen104' 2WABickletonMar 27Moses Lake JV Invite
7.9Bryce Strom102' 6 PRWAYakama Nation TribalMar 25Ramos Relays
8.12River Senator101' 0.75WAYakama Nation TribalApr 01Don Holder Relays
9.10Riley Allaway98' 9WATrout LakeApr 25WVJV Invite
10.9Scott McBride96' 10 PRWABickletonMay 12Greater Columbia Gorge 1B District Track Meet
View full rankings...
High Jump
1.12Kyle Underwood5' 10WABickletonMar 25Ray Cross Invitational
2.12Rylee Holycross5' 6 PRWAKlickitatMay 02Cadet JV Invite
3.10Cole McKinney5' 4WATrout LakeMay 12Greater Columbia Gorge 1B District Track Meet
11Easton Atchley5' 4WAKlickitatMar 22HRV, Horizon, Dufur
5.9Erick Hoeffner4' 10 PRWATrout LakeMar 291A Trico League Meet
6.10Cesareo Arriaga4' 8 PRWABickletonApr 01Columbia River Invitational
7.11Seth Ballard4' 6 PRWATrout LakeApr 25WVJV Invite
View full rankings...
Pole Vault
1.10Michael Gannon10' 0WABickletonApr 28Jeff Agar Memorial Meet
11Hunter Wilkerson10' 0WATrout LakeMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.10Cole McKinney9' 6WATrout LakeApr 15Al McKee Invitational
4.11Cody Allenton9' 0 PRWABickletonMay 18Districts 5/6 Qualifier
5.9Erick Hoeffner8' 6 PRWATrout LakeApr 28Jeff Agar Memorial Meet
8Christian Arriaga8' 6WABickletonMay 18Districts 5/6 Qualifier
View full rankings...
Long Jump
1.11Easton Atchley19' 8.5WAKlickitatApr 13Trico League Meet
2.12Kyle Underwood19' 7 PRWABickletonMay 18Districts 5/6 Qualifier
3.10Jeremiah Larson18' 7 PRWAKlickitatApr 13Trico League Meet
4.9Kevan Bren17' 9.5WAGlenwoodMay 05Greater Columbia Gorge League
5.12Riley Brown17' 5.5WABickletonMay 05Greater Columbia Gorge League
6.9Erick Hoeffner17' 4 PRWATrout LakeApr 25WVJV Invite
7.12Rylee Holycross16' 6.5WAKlickitatApr 29Nike Sherman Invitational
8.10Reece Painter16' 5 PRWATrout LakeMar 23All Trico 1A Meet
9.9Chase Green16' 1.75 PRWAKlickitatApr 18Hermiston @ The Dalles
10.10Cesareo Arriaga15' 9 PRWABickletonApr 01Columbia River Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.10Jeremiah Larson40' 7.5 PRWAKlickitatMar 18Mullen-Leavitt Invite
2.12Riley Brown39' 2WABickletonMay 18Districts 5/6 Qualifier
3.12Kyle Underwood38' 9.75 PRWABickletonApr 28Jeff Agar Memorial Meet
4.10Reece Painter38' 4WATrout LakeMay 12Greater Columbia Gorge 1B District Track Meet
5.11Justin Andrews36' 0.5 PRWAYakama Nation TribalMar 18Papa Wells
6.11Davis Melkonian35' 10.5 PRWATrout LakeMay 05Greater Columbia Gorge League
7.10Riley Allaway35' 8 PRWATrout LakeMar 23All Trico 1A Meet
8.11Noah Pastrana35' 1 PRWAYakama Nation TribalMar 25Ramos Relays
9.10Cesareo Arriaga34' 2WABickletonMay 05Greater Columbia Gorge League
10.-Tyler Jensen34' 0WABickletonMar 27Moses Lake JV Invite
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.