Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Blaine Storms11.78WAConcreteMay 03NW 2B/1B League Championship
2.10Pablo Canete De Madra11.95WAFriday HarborMay 03NW 2B/1B League Championship
3.12Budda Luna12.07WALa ConnerMar 15NW 2B/1B @ La Conner
4.9Arjuna Adams12.32 PRWALa ConnerMay 03NW 2B/1B League Championship
5.10Max Mattox12.50 PRWAFriday HarborApr 299th Annual BCS Invite
6.11Jalen Day-Rocha12.65 PRWALa ConnerMay 03NW 2B/1B League Championship
7.11Corbin Silk12.77WALa ConnerMar 15NW 2B/1B @ La Conner
8.10Sam Smith12.88 PRWALa ConnerMay 05Stanwood Twilight
9.11Tawan Shaller13.03WAFriday HarborApr 299th Annual BCS Invite
10.9Joseph Musni13.11WALa ConnerMay 03NW 2B/1B League Championship
View full rankings...
200 Meters
1.12Blaine Storms24.00 PRWAConcreteApr 28111th Skagit County Meet Day 2
2.12Budda Luna24.01WALa ConnerApr 28111th Skagit County Meet Day 2
3.10Pablo Canete De Madra24.81 PRWAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
4.12Geoffrey McGaughey25.80 PRWALa ConnerMay 05Stanwood Twilight
5.12Kolbe Rasler25.85WALa ConnerApr 08Birger Solberg Invitational
6.11Jalen Day-Rocha26.13 PRWALa ConnerApr 28111th Skagit County Meet Day 2
7.12Brady Nelson26.25WALa ConnerMar 15NW 2B/1B @ La Conner
8.11Corbin Silk26.37WALa ConnerMar 15NW 2B/1B @ La Conner
9.12Chris Hallock27.21 PRWAFriday HarborMay 11NW 1B & 2B District Championships
10.10Matt Stromberg27.69 PRWAFriday HarborApr 24Friday Harbor, Lopez @ Coupeville
View full rankings...
400 Meters
1.12Blaine Storms52.67 PRWAConcreteMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.11Kaden Murdock53.66 PRWALa ConnerMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
3.12Kolbe Rasler54.96WALa ConnerApr 08Birger Solberg Invitational
4.12Dusty Rohwer58.33 PRWAFriday HarborApr 08Birger Solberg Invitational
5.9Arjuna Adams59.42 PRWALa ConnerApr 11NW 2B/1B @ Mount Vernon
6.10Pablo Canete De Madra59.78WAFriday HarborMar 29NW 2B/1B @ Friday Harbor
7.10Sam Smith1:00.90 PRWALa ConnerApr 15Cashmere Invitational
8.12Elijah Adams1:01.38 PRWALa ConnerApr 28111th Skagit County Meet Day 2
9.10Max Mattox1:05.19 PRWAFriday HarborMar 15NW 2B/1B @ La Conner
10.9Joseph Musni1:05.37 PRWALa ConnerMay 05Stanwood Twilight
View full rankings...
800 Meters
1.10Charles Parent2:13.00WAConcreteMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
2.9Charlie Cram2:13.73 PRWALa ConnerApr 22Bellevue Invitational
3.10Max Mattox2:18.07WAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
4.11Claudio Ochoa2:19.70 PRWAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
5.12Chris Hallock2:25.16 PRWAFriday HarborApr 24Friday Harbor, Lopez @ Coupeville
6.9Mason Miles2:32.06 PRWALa ConnerApr 15Cashmere Invitational
7.9Josue Gonzalez2:53.61 PRWALa ConnerMay 05Stanwood Twilight
View full rankings...
1500 Meters
1.9Charlie Cram4:35.98 PRWALa ConnerApr 15Cashmere Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.9Kenneth Hallock4:52.27 PRWAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
2.9Charlie Cram4:54.38 PRWALa ConnerMay 05Stanwood Twilight
3.11Claudio Ochoa5:09.15WAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
4.11Jacob Kaden5:09.57 PRWAFriday HarborApr 299th Annual BCS Invite
5.9Keegan Bailey5:35.79 PRWAFriday HarborApr 299th Annual BCS Invite
6.9Mason Miles5:40.54 PRWALa ConnerApr 22Bellevue Invitational
7.9Isaiah Sailors6:00.81 PRWALa ConnerMar 24Bedlington Twilight
8.9Josue Gonzalez6:52.52 PRWALa ConnerMay 03NW 2B/1B League Championship
View full rankings...
3000 Meters
1.9Isaiah Sailors15:31.09 PRWALa ConnerApr 15Cashmere Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.9Charlie Cram11:00.48WALa ConnerMay 18D1/D2 1A & 2B Bi-District Meet Day 1
2.11Jacob Kaden11:14.08 PRWAFriday HarborMay 18D1/D2 1A & 2B Bi-District Meet Day 1
3.9Mason Miles16:31.31 PRWALa ConnerMay 03NW 2B/1B League Championship
4.12Taylor Chassaniol17:03.41WAConcreteMay 03NW 2B/1B League Championship
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Nathan Porter18.69 PRWAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
2.9Corbyn Higgins21.99 PRWAConcreteMar 29NW 2B/1B @ Friday Harbor
3.11Jacob Kaden22.04 PRWAFriday HarborMar 29NW 2B/1B @ Friday Harbor
4.9Keegan Bailey22.22 PRWAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.9Arjuna Adams44.32 PRWALa ConnerMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
2.11Nathan Porter47.34WAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
3.12Brady Nelson49.62 PRWALa ConnerMar 31Clash of the Conferences
4.10Sam Smith49.90 PRWALa ConnerMay 05Stanwood Twilight
5.11Tawan Shaller56.09WAFriday HarborMay 03NW 2B/1B League Championship
View full rankings...
4x100 Relay
1.Arjuna Adams
Kaden Murdock
Geoffrey McGaughey
Budda Luna
45.80WALa ConnerMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.Max Mattox
Matt Stromberg
Chris Hallock
Pablo Canete De Madra
48.96WAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
View full rankings...
4x400 Relay
1.Arjuna Adams
Charlie Cram
Geoffrey McGaughey
Kaden Murdock
3:45.64WALa ConnerMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Micheal Page45' 2 PRWALa ConnerMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.12Geoffrey McGaughey42' 11.25 PRWALa ConnerApr 08Birger Solberg Invitational
3.11Kaden Murdock40' 2WALa ConnerMay 05Stanwood Twilight
4.12Brady Nelson38' 7.25 PRWALa ConnerMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
5.12Elijah Adams36' 11.5 PRWALa ConnerMay 11NW 1B & 2B District Championships
6.9Levi Lowry35' 6.75 PRWAConcreteMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
7.10Henry Duke33' 1.75 PRWAFriday HarborMay 03NW 2B/1B League Championship
8.10Max Mattox30' 4 PRWAFriday HarborMay 03NW 2B/1B League Championship
9.9Arlo Harold28' 9.5 PRWAFriday HarborMay 11NW 1B & 2B District Championships
10.12Brian Torhiem28' 3 PRWAConcreteMay 03NW 2B/1B League Championship
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Kaden Murdock135' 1 PRWALa ConnerApr 28111th Skagit County Meet Day 2
2.12Brady Nelson116' 2 PRWALa ConnerMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
3.12Geoffrey McGaughey109' 8 PRWALa ConnerMay 03NW 2B/1B League Championship
4.11Jeffrey Johnson104' 0 PRWALa ConnerMay 03NW 2B/1B League Championship
5.12Micheal Page102' 6WALa ConnerMay 03NW 2B/1B League Championship
6.10Henry Duke98' 5 PRWAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
7.9Levi Lowry84' 5 PRWAConcreteMay 11NW 1B & 2B District Championships
8.12Elijah Adams81' 0 PRWALa ConnerMar 29NW 2B/1B @ Friday Harbor
9.10Matt Stromberg80' 4 PRWAFriday HarborMay 11NW 1B & 2B District Championships
10.9Alias Sanchez76' 9 PRWALa ConnerApr 28111th Skagit County Meet Day 2
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Brady Nelson174' 2 PRWALa ConnerMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.12Geoffrey McGaughey160' 0 PRWALa ConnerMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
3.11Kaden Murdock146' 5 PRWALa ConnerMar 31Clash of the Conferences
4.11Jeffrey Johnson127' 7 PR (.0)WALa ConnerMar 24Bedlington Twilight
5.10Matt Stromberg119' 7 PRWAFriday HarborApr 299th Annual BCS Invite
6.9Levi Lowry110' 7 PRWAConcreteApr 28111th Skagit County Meet Day 2
7.12Brian Torhiem96' 2 PRWAConcreteMay 11NW 1B & 2B District Championships
8.10Charles Parent92' 0 PRWAConcreteMar 23NW 2B/1B @ Concrete
9.11Claudio Ochoa89' 6WAFriday HarborMar 29NW 2B/1B @ Friday Harbor
10.10Jonas Rensink84' 10 PRWAConcreteMay 03NW 2B/1B League Championship
View full rankings...
High Jump
1.12Budda Luna6' 0 PRWALa ConnerMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
2.12Brady Nelson5' 6WALa ConnerMar 24Bedlington Twilight
3.9Trey Casey5' 4 PRWALa ConnerMay 03NW 2B/1B League Championship
11Jeffrey Johnson5' 4 PRWALa ConnerMar 23NW 2B/1B @ Concrete
5.12Dusty Rohwer5' 0 PRWAFriday HarborMay 03NW 2B/1B League Championship
View full rankings...
Long Jump
1.12Budda Luna21' 6 PR (-.3)WALa ConnerMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.12Dusty Rohwer17' 6 PRWAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
3.10Charles Parent17' 3.5WAConcreteMar 23NW 2B/1B @ Concrete
4.12Geoffrey McGaughey16' 8.75WALa ConnerApr 11NW 2B/1B @ Mount Vernon
5.10Pablo Canete De Madra16' 7 PRWAFriday HarborMar 15NW 2B/1B @ La Conner
6.9Trey Casey16' 6 PRWALa ConnerMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
7.12Chris Hallock16' 4.5 PRWAFriday HarborMay 11NW 1B & 2B District Championships
8.9Arjuna Adams15' 2.75 PRWALa ConnerApr 11NW 2B/1B @ Mount Vernon
9.10Sam Smith15' 2 PRWALa ConnerMay 03NW 2B/1B League Championship
10.9Joseph Musni14' 5.25 PRWALa ConnerMay 11NW 1B & 2B District Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.12Budda Luna42' 4 PR (-.2)WALa ConnerMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.9Trey Casey39' 3 PR (.0)WALa ConnerMar 24Bedlington Twilight
3.10Charles Parent37' 8 PRWAConcreteMar 23NW 2B/1B @ Concrete
4.12Dusty Rohwer35' 2 PRWAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
5.11Jeffrey Johnson35' 0.75 PRWALa ConnerMay 11NW 1B & 2B District Championships
6.9Kenneth Hallock29' 3 PRWAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.