Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Blaine Storms11.78WAConcreteMay 03NW 2B/1B League Championship
2.10Pablo Canete De Madra11.95WAFriday HarborMay 03NW 2B/1B League Championship
3.12Budda Luna12.07WALa ConnerMar 15NW 2B/1B @ La Conner
4.9Arjuna Adams12.32 PRWALa ConnerMay 03NW 2B/1B League Championship
5.10Max Mattox12.50 PRWAFriday HarborApr 299th Annual BCS Invite
6.11Jalen Day-Rocha12.65 PRWALa ConnerMay 03NW 2B/1B League Championship
7.11Corbin Silk12.77WALa ConnerMar 15NW 2B/1B @ La Conner
8.10Sam Smith12.88 PRWALa ConnerMay 05Stanwood Twilight
9.11Tawan Shaller13.03WAFriday HarborApr 299th Annual BCS Invite
10.9Joseph Musni13.11WALa ConnerMay 03NW 2B/1B League Championship
View full rankings...
200 Meters
1.12Blaine Storms24.00 PRWAConcreteApr 28111th Skagit County Meet Day 2
2.12Budda Luna24.01WALa ConnerApr 28111th Skagit County Meet Day 2
3.10Pablo Canete De Madra*24.81 PRWAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
4.12Geoffrey McGaughey25.80 PRWALa ConnerMay 05Stanwood Twilight
5.12Kolbe Rasler25.85WALa ConnerApr 08Birger Solberg Invitational
6.11Jalen Day-Rocha26.13 PRWALa ConnerApr 28111th Skagit County Meet Day 2
7.12Brady Nelson26.25WALa ConnerMar 15NW 2B/1B @ La Conner
8.11Corbin Silk26.37WALa ConnerMar 15NW 2B/1B @ La Conner
9.12Chris Hallock27.21 PRWAFriday HarborMay 11NW 1B & 2B District Championships
10.10Matt Stromberg27.69 PRWAFriday HarborApr 24Friday Harbor, Lopez @ Coupeville
View full rankings...
400 Meters
1.12Blaine Storms52.90 PRWAConcreteApr 28111th Skagit County Meet Day 2
2.11Kaden Murdock*53.66 PRWALa ConnerMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
3.12Kolbe Rasler54.96WALa ConnerApr 08Birger Solberg Invitational
4.12Dusty Rohwer58.33 PRWAFriday HarborApr 08Birger Solberg Invitational
5.9Arjuna Adams59.42 PRWALa ConnerApr 11NW 2B/1B @ Mount Vernon
6.10Pablo Canete De Madra59.78WAFriday HarborMar 29NW 2B/1B @ Friday Harbor
7.10Sam Smith1:00.90 PRWALa ConnerApr 15Cashmere Invitational
8.12Elijah Adams1:01.38 PRWALa ConnerApr 28111th Skagit County Meet Day 2
9.10Max Mattox1:05.19 PRWAFriday HarborMar 15NW 2B/1B @ La Conner
10.9Joseph Musni1:05.37 PRWALa ConnerMay 05Stanwood Twilight
View full rankings...
800 Meters
1.10Charles Parent*2:13.00WAConcreteMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
2.9Charlie Cram2:13.73 PRWALa ConnerApr 22Bellevue Invitational
3.10Max Mattox*2:18.07WAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
4.11Claudio Ochoa*2:19.70 PRWAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
5.12Chris Hallock2:25.16 PRWAFriday HarborApr 24Friday Harbor, Lopez @ Coupeville
6.9Mason Miles2:32.06 PRWALa ConnerApr 15Cashmere Invitational
7.9Josue Gonzalez2:53.61 PRWALa ConnerMay 05Stanwood Twilight
View full rankings...
1500 Meters
1.9Charlie Cram4:35.98 PRWALa ConnerApr 15Cashmere Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.9Kenneth Hallock*4:52.27 PRWAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
2.9Charlie Cram4:54.38 PRWALa ConnerMay 05Stanwood Twilight
3.11Claudio Ochoa*5:09.15WAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
4.11Jacob Kaden5:09.57 PRWAFriday HarborApr 299th Annual BCS Invite
5.9Keegan Bailey5:35.79 PRWAFriday HarborApr 299th Annual BCS Invite
6.9Mason Miles5:40.54 PRWALa ConnerApr 22Bellevue Invitational
7.9Isaiah Sailors6:00.81 PRWALa ConnerMar 24Bedlington Twilight
8.9Josue Gonzalez6:52.52 PRWALa ConnerMay 03NW 2B/1B League Championship
View full rankings...
3000 Meters
1.9Isaiah Sailors15:31.09 PRWALa ConnerApr 15Cashmere Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.9Charlie Cram*11:00.48WALa ConnerMay 18D1/D2 1A & 2B Bi-District Meet Day 1
2.11Jacob Kaden*11:14.08 PRWAFriday HarborMay 18D1/D2 1A & 2B Bi-District Meet Day 1
3.9Mason Miles16:31.31 PRWALa ConnerMay 03NW 2B/1B League Championship
4.12Taylor Chassaniol17:03.41WAConcreteMay 03NW 2B/1B League Championship
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Nathan Porter*18.69 PRWAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
2.9Corbyn Higgins21.99 PRWAConcreteMar 29NW 2B/1B @ Friday Harbor
3.11Jacob Kaden22.04 PRWAFriday HarborMar 29NW 2B/1B @ Friday Harbor
4.9Keegan Bailey*22.22 PRWAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.9Arjuna Adams*44.32 PRWALa ConnerMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
2.11Nathan Porter*47.34WAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
3.12Brady Nelson49.62 PRWALa ConnerMar 31Clash of the Conferences
4.10Sam Smith49.90 PRWALa ConnerMay 05Stanwood Twilight
5.11Tawan Shaller56.09WAFriday HarborMay 03NW 2B/1B League Championship
View full rankings...
4x100 Relay
1.Arjuna Adams
Kaden Murdock
Geoffrey McGaughey
Budda Luna*
46.11WALa ConnerMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
2.Max Mattox
Matt Stromberg
Chris Hallock
Pablo Canete De Madra*
48.96WAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
View full rankings...
4x400 Relay
1.Arjuna Adams
Charlie Cram
Geoffrey McGaughey
Kaden Murdock*
3:45.64WALa ConnerMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Micheal Page44' 2.5 PRWALa ConnerApr 22Bellevue Invitational
2.12Geoffrey McGaughey42' 11.25 PRWALa ConnerApr 08Birger Solberg Invitational
3.11Kaden Murdock40' 2WALa ConnerMay 05Stanwood Twilight
4.12Brady Nelson*38' 7.25 PRWALa ConnerMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
5.12Elijah Adams36' 11.5 PRWALa ConnerMay 11NW 1B & 2B District Championships
6.9Levi Lowry*35' 6.75 PRWAConcreteMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
7.10Henry Duke33' 1.75 PRWAFriday HarborMay 03NW 2B/1B League Championship
8.10Max Mattox30' 4 PRWAFriday HarborMay 03NW 2B/1B League Championship
9.9Arlo Harold28' 9.5 PRWAFriday HarborMay 11NW 1B & 2B District Championships
10.12Brian Torhiem28' 3 PRWAConcreteMay 03NW 2B/1B League Championship
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Kaden Murdock135' 1 PRWALa ConnerApr 28111th Skagit County Meet Day 2
2.12Brady Nelson*116' 2 PRWALa ConnerMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
3.12Geoffrey McGaughey109' 8 PRWALa ConnerMay 03NW 2B/1B League Championship
4.11Jeffrey Johnson104' 0 PRWALa ConnerMay 03NW 2B/1B League Championship
5.12Micheal Page102' 6WALa ConnerMay 03NW 2B/1B League Championship
6.10Henry Duke*98' 5 PRWAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
7.9Levi Lowry84' 5 PRWAConcreteMay 11NW 1B & 2B District Championships
8.12Elijah Adams81' 0 PRWALa ConnerMar 29NW 2B/1B @ Friday Harbor
9.10Matt Stromberg80' 4 PRWAFriday HarborMay 11NW 1B & 2B District Championships
10.9Alias Sanchez76' 9 PRWALa ConnerApr 28111th Skagit County Meet Day 2
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Brady Nelson*171' 3 PRWALa ConnerMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
2.12Geoffrey McGaughey*160' 0 PRWALa ConnerMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
3.11Kaden Murdock146' 5 PRWALa ConnerMar 31Clash of the Conferences
4.11Jeffrey Johnson127' 7 PR (.0)WALa ConnerMar 24Bedlington Twilight
5.10Matt Stromberg119' 7 PRWAFriday HarborApr 299th Annual BCS Invite
6.9Levi Lowry110' 7 PRWAConcreteApr 28111th Skagit County Meet Day 2
7.12Brian Torhiem96' 2 PRWAConcreteMay 11NW 1B & 2B District Championships
8.10Charles Parent92' 0 PRWAConcreteMar 23NW 2B/1B @ Concrete
9.11Claudio Ochoa89' 6WAFriday HarborMar 29NW 2B/1B @ Friday Harbor
10.10Jonas Rensink84' 10 PRWAConcreteMay 03NW 2B/1B League Championship
View full rankings...
High Jump
1.12Budda Luna*6' 0 PRWALa ConnerMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
2.12Brady Nelson5' 6WALa ConnerMar 24Bedlington Twilight
3.11Jeffrey Johnson5' 4 PRWALa ConnerMar 23NW 2B/1B @ Concrete
9Trey Casey5' 4 PRWALa ConnerMay 03NW 2B/1B League Championship
5.12Dusty Rohwer5' 0 PRWAFriday HarborMay 03NW 2B/1B League Championship
View full rankings...
Long Jump
1.12Budda Luna*21' 2 PRWALa ConnerMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
2.12Dusty Rohwer*17' 6 PRWAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
3.10Charles Parent17' 3.5WAConcreteMar 23NW 2B/1B @ Concrete
4.12Geoffrey McGaughey16' 8.75WALa ConnerApr 11NW 2B/1B @ Mount Vernon
5.10Pablo Canete De Madra16' 7 PRWAFriday HarborMar 15NW 2B/1B @ La Conner
6.9Trey Casey*16' 6 PRWALa ConnerMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
7.12Chris Hallock16' 4.5 PRWAFriday HarborMay 11NW 1B & 2B District Championships
8.9Arjuna Adams15' 2.75 PRWALa ConnerApr 11NW 2B/1B @ Mount Vernon
9.10Sam Smith15' 2 PRWALa ConnerMay 03NW 2B/1B League Championship
10.9Joseph Musni14' 5.25 PRWALa ConnerMay 11NW 1B & 2B District Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.12Budda Luna41' 11.75WALa ConnerMay 11NW 1B & 2B District Championships
2.9Trey Casey39' 3 PR (.0)WALa ConnerMar 24Bedlington Twilight
3.10Charles Parent37' 8 PRWAConcreteMar 23NW 2B/1B @ Concrete
4.12Dusty Rohwer*35' 2 PRWAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
5.11Jeffrey Johnson35' 0.75 PRWALa ConnerMay 11NW 1B & 2B District Championships
6.9Kenneth Hallock*29' 3 PRWAFriday HarborMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.