Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Conner Locke10.96 (2.4)WANapavineMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.11Jacob Herz11.39WAKalamaApr 13Central 2B Meet @ Rainier
3.12Peter Kosierowski11.43 PRWANW Christian (Lacey)Apr 15Oregon Relays
4.10Tristen Storey11.44 (2.4)WAMorton White PassMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
5.10Andrew Schulz11.48 (2.4)WAPe EllMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
6.12AJ Sanchez11.49 PRWASouth BendApr 13Central 2B Meet @ Rainier
7.12Miguel Eastman11.56WANorth BeachMar 18Rainier "Ice Breaker" Invitational
8.10Brady Collins11.69 PRWAAdnaMay 192B District IV Championships
9.12Jace Duckworth11.77 PRWARaymondMay 10Pacific League Sub-District Prelims
10.10Alex Kaino11.81WAIlwacoMay 192B District IV Championships
11Ben Byington11.81WASouth BendApr 27Pacific League @ Raymond
View full rankings...
200 Meters
1.12Conner Locke22.46 PR (-1.3)WANapavineMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.10Tristen Storey22.88 (1.1)WAMorton White PassMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.12Peter Kosierowski23.22 PR (1.1)WANW Christian (Lacey)May 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
4.12Ryan Schenk23.30 PRWAIlwacoMay 10Pacific League Sub-District Prelims
5.12Tyler Justice23.48 PRWAPe EllMay 02Central 2B Meet @ Kalama
6.12Miguel Eastman23.78WANorth BeachMar 18Rainier "Ice Breaker" Invitational
7.11Jacob Herz23.87WAKalamaApr 15Lower Columbia Invitational
8.10Andrew Schulz24.04 PRWAPe EllMay 02Central 2B Meet @ Kalama
9.12Jace Duckworth24.07 PRWARaymondMar 18Rainier "Ice Breaker" Invitational
10.12Marcos Mendoza24.20 PRWAIlwacoApr 27Pacific League @ Raymond
View full rankings...
400 Meters
1.11Lucas Johnson51.72 PRWAMossyrockMay 192B District IV Championships
2.12Sean Johnson52.35 PRWAMossyrockMay 192B District IV Championships
3.12Ryan Schenk52.41 PRWAIlwacoMay 192B District IV Championships
4.12Camden Roberts52.81 PRWALife Christian AcademyMay 192B District IV Championships
5.12Robert Archer53.24 PRWAWinlockMay 192B District IV Championships
6.12Miguel Eastman53.51WANorth BeachMay 12Pacific League Sub-District
7.10Austen Apperson53.53 PRWAAdnaMay 02Central 2B Meet @ Kalama
8.12Caleb Heath53.59 PRWAMorton White PassMay 192B District IV Championships
9.11Isreal Jones54.25 PRWAKalamaMay 192B District IV Championships
10.9Marshall Coleman54.61 PRWAToutle LakeMay 02Central 2B Meet @ Kalama
View full rankings...
800 Meters
1.12Luke Schilter1:59.93WANW Christian (Lacey)Apr 2957th Shelton Invitational
2.12Corban Phillips2:01.97 PRWANW Christian (Lacey)May 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.10Austen Apperson2:02.15 PRWAAdnaApr 22Chehalis Activators Invitational
4.12Jarod Hulsizer2:02.51WAKalamaMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
5.9Noah Phillips2:04.58 PRWANW Christian (Lacey)May 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
6.9Garrett McSheffrey2:04.76 PRWANW Christian (Lacey)May 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
7.9Riley Kent2:05.15 PRWAToutle LakeMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
8.12Camden Roberts2:05.66 PRWALife Christian AcademyMar 23Pacific League @ Raymond
9.12Sean Johnson2:07.14 PRWAMossyrockMay 02Central 2B Meet @ Kalama
10.12Devan Stancil2:10.12 PRWARainier (WA)Apr 22Chehalis Activators Invitational
View full rankings...
1500 Meters
1.12Luke Schilter4:12.64 PRWANW Christian (Lacey)Apr 15Oregon Relays
2.12Corban Phillips4:27.02 PRWANW Christian (Lacey)Apr 15Oregon Relays
3.9Daniel Whiting4:43.55 PRWAIlwacoApr 08Daily Astorian Invitational
4.12Marcos Mendoza4:54.04WAIlwacoApr 08Daily Astorian Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.12Luke Schilter4:18.91 PRWANW Christian (Lacey)Apr 28Brooks/Liberty Distance Twilight
2.10Austen Apperson4:26.50 PRWAAdnaMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.12Corban Phillips4:34.92 PRWANW Christian (Lacey)Apr 22KING'S INVITE
4.9Garrett McSheffrey4:35.41 PRWANW Christian (Lacey)May 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
5.9Noah Phillips4:37.77 PRWANW Christian (Lacey)Apr 28Brooks/Liberty Distance Twilight
6.12Jarod Hulsizer4:37.98WAKalamaApr 21Kalama Twilight Invite
7.9Riley Kent4:40.40 PRWAToutle LakeMar 30Central 2B Meet @ Napavine
8.10Zachary Wright4:44.76 PRWAOnalaskaMar 30Central 2B Meet @ Napavine
9.11Kevin Lomax4:49.97 PRWAKalamaMay 192B District IV Championships
10.9Tristan Trudell4:50.03 PRWAIlwacoMay 192B District IV Championships
View full rankings...
3000 Meters
1.12Luke Schilter8:45.76 PRWANW Christian (Lacey)Apr 01Stanford Invitational
2.12Corban Phillips9:28.66 PRWANW Christian (Lacey)Apr 15Oregon Relays
3.9Garrett McSheffrey9:35.50 PRWANW Christian (Lacey)Apr 15Oregon Relays
4.9Noah Phillips9:49.01 PRWANW Christian (Lacey)Apr 15Oregon Relays
5.9Daniel Whiting10:25.22 PRWAIlwacoApr 08Daily Astorian Invitational
6.10John Glenn11:10.52 PRWAIlwacoApr 08Daily Astorian Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.12Luke Schilter9:28.13 PRWANW Christian (Lacey)May 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.10Austen Apperson9:43.07 PRWAAdnaMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.12Corban Phillips9:43.95 PRWANW Christian (Lacey)Apr 28Brooks/Liberty Distance Twilight
4.10Zachary Wright9:59.63 PRWAOnalaskaMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
5.12Jarod Hulsizer10:01.34 PRWAKalamaMay 05Spudder Track & Field Classic
6.9Noah Phillips10:13.47 PRWANW Christian (Lacey)May 0553rd Shaner Invitational
7.9Garrett McSheffrey10:18.50 PRWANW Christian (Lacey)May 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
8.9Tristan Trudell10:40.17 PRWAIlwacoMay 12Pacific League Sub-District
9.9Daniel Whiting10:40.71 PRWAIlwacoMay 12Pacific League Sub-District
10.11Maartin Cornyn10:45.60WAChief LeschiMay 12Pacific League Sub-District
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Sean Sath15.05 PR (2.2)WARaymondMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.12Tyler Justice15.21 PRWAPe EllApr 22Chehalis Activators Invitational
3.11Luke Wellander15.86 PR (2.2)WAAdnaMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
4.11Tucker Wetmore16.27 PRWAKalamaMay 192B District IV Championships
5.9McCartney Maden16.48 PRWARaymondApr 27Pacific League @ Raymond
6.11John Wells16.53 PRWAOnalaskaApr 22Chehalis Activators Invitational
7.11Ben Byington16.59 PRWASouth BendMay 192B District IV Championships
8.11Joshua Beasinger16.85 PRWALife Christian AcademyMay 192B District IV Championships
9.11Kaleb McCalden17.18WAPe EllApr 22Chehalis Activators Invitational
10.10Anthony Peak17.21 PRWAToledoMay 192B District IV Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Tyler Justice39.80 PRWAPe EllMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.10Alex Kaino41.00 PRWAIlwacoMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.12AJ Sanchez41.94WASouth BendMay 05Spudder Track & Field Classic
4.11Ezra Miller42.11 PRWALife Christian AcademyMay 12Pacific League Sub-District
5.11Luke Wellander42.32 PRWAAdnaMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
6.9McCartney Maden43.14 PRWARaymondMay 192B District IV Championships
7.11Justin Gootgeld43.50 PRWAMossyrockMay 192B District IV Championships
8.12Cosmo Silver43.84 PRWAOcostaMay 192B District IV Championships
9.10Ethan Personius44.80 PRWAIlwacoApr 21Kalama Twilight Invite
10.9Brody Klein44.96 PRWARainier (WA)May 12Central 2B League Sub-District
View full rankings...
4x100 Relay
1.Sean Johnson
Levi Munoz
Lucas Johnson
Justin Gootgeld
44.61WAMossyrockMay 192B District IV Championships
2.Dilan Johnson
Tucker Wetmore
Colby Tucker
Jacob Herz
44.92WAKalamaMay 192B District IV Championships
3.Jesse Urban
Andrew Caldwell
Manuel Martinez
Tristan Storey
45.10WAMorton White PassMay 192B District IV Championships
4.Jacob Butcher
Braden Bramhall
Duke Schaplow
Trace Bybee
45.37WAToledoMay 192B District IV Championships
5.Alex Kaino
Ethan Personius
Marcos Mendoza
Ryan Schenk
45.39WAIlwacoMay 192B District IV Championships
6.Sean Sath
Patrick Edwards
McCartney Maden
Jace Duckworth
45.77WARaymondMay 192B District IV Championships
7.Brenden Chaney
Patrick Day-Heyd
Tavo Muro
Miguel Eastman
45.99WANorth BeachMay 192B District IV Championships
8.Hayden Lester
Cole Van Wyck
Draven Riddle
Conner Locke
46.01WANapavineApr 19C2B Meet @ Napavine
9.Zak Lukas
Tyler Kent
Cameron Palmer
Marshall Coleman
46.06WAToutle LakeMay 192B District IV Championships
10.Ezra Miller
Cole Mello
Joshua Beasinger
Camden Roberts
46.37WALife Christian AcademyMay 192B District IV Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.Sean Johnson
Levi Munoz
Justin Gootgeld
Lucas Johnson
3:27.48WAMossyrockMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.Alex Kaino
Ethan Personius
Marcos Mendoza
Jack Odneal
3:30.38WAIlwacoMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.Preston Lawhead
Ben Byington
Seth Hall
AJ Sanchez
3:35.75WASouth BendMay 192B District IV Championships
4.Tyler Kent
Jesse Johnson
Riley Kent
Marshall Coleman
3:36.51WAToutle LakeMay 192B District IV Championships
5.Brighton Klein
Devyn Davis
Devan Stancil
Shouridama Beadle
3:37.08WARainier (WA)May 192B District IV Championships
6.Adam Mower
Luke Wellander
Hayden VonBargen
Austen Apperson
3:40.61WAAdnaMay 192B District IV Championships
7.Isreal Jones
Colby Tucker
Richard Beverage
Isaac Lozier
3:41.25WAKalamaMay 192B District IV Championships
8.Garrett McSheffrey
Corban Phillips
Luke Schilter
Peter Kosierowski
3:44.28WANW Christian (Lacey)Apr 22KING'S INVITE
9.Ezra Miller
Joshua Beasinger
Logan Gibson
Camden Roberts
3:47.67WALife Christian AcademyMay 192B District IV Championships
10.Manuel Martinez
Brandon Matchett
Jesse Urban
Caleb Heath
3:50.73WAMorton White PassMay 12Central 2B League Sub-District
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Seth Bridge56' 5.25 PRWANorth BeachMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.12Luke Hamilton50' 6 PRWARaymondMay 12Pacific League Sub-District
3.12Ryan Louderback49' 3 PRWANorth BeachMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
4.11Ben Poplin47' 11.5 PRWANorth BeachMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
5.12Chris Smith46' 11.5 PRWAToutle LakeMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
6.12Hunter Dianovich44' 6 PRWANorth BeachApr 27Pacific League @ North Beach
7.11Ricky Robinett42' 11 PRWARaymondMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
8.10Ben Bridge42' 6 PRWANorth BeachMay 12Pacific League Sub-District
9.9Peter Hamilton42' 5 PRWAWillapa ValleyMay 12Pacific League Sub-District
10.12Jonah Yost42' 4 PRWAPe EllMay 02Central 2B Meet @ Kalama
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Seth Bridge173' 5 PRWANorth BeachMar 16Pacific League @ Chief Leschi
2.11Ian Russell143' 0 PRWARainier (WA)May 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.12Luke Hamilton139' 9 PRWARaymondMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
4.11Bradley Prestegord138' 7 PRWAPe EllMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
5.10Ben Bridge134' 2.5 PRWANorth BeachApr 15Grays Harbor County Championships
6.12Hunter Dianovich132' 11 PRWANorth BeachApr 22Chehalis Activators Invitational
7.12Ryan Louderback127' 10 PRWANorth BeachMay 05Spudder Track & Field Classic
8.11Cameron Wagner121' 7.5WARainier (WA)May 12Central 2B League Sub-District
9.11Dakota Ducharme119' 11.5 PRWARainier (WA)May 12Central 2B League Sub-District
10.9Ethan Suter115' 5 PRWANapavineApr 27Central 2B League Meet @ Onalaska High
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Dilan Johnson176' 5 PRWAKalamaMay 05Spudder Track & Field Classic
2.12Matthew Hart167' 6 PRWAOcostaMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.11Bo Moon158' 3 PRWAAdnaMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
4.11Ben Byington155' 8 PRWASouth BendMay 192B District IV Championships
5.12Clayton Dunnagan155' 6 PRWAAdnaMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
6.12Danny Summers155' 5 PRWAMossyrockMar 30Central 2B Meet @ White Pass
7.11Ian Russell153' 8 PRWARainier (WA)Mar 30Central 2B Meet @ White Pass
8.11Noah Lantz152' 11WANapavineApr 22Chehalis Activators Invitational
9.10Ethan Buck152' 7 PRWAToledoApr 21Kalama Twilight Invite
10.12Ryan Louderback149' 2 PRWANorth BeachApr 2957th Shelton Invitational
View full rankings...
High Jump
1.12Joe Wallace6' 2 PRWAToledoMay 192B District IV Championships
11Marcus Anderson6' 2 PRWARaymondMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.11Kaleb McCalden6' 0 PRWAPe EllMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
11John Wells6' 0 PRWAOnalaskaMay 192B District IV Championships
11Rodney Washington6' 0 PRWANorth BeachApr 2957th Shelton Invitational
11Jimmy Thepsoumphou6' 0 PRWARaymondApr 2957th Shelton Invitational
7.11Jacob Strozyk5' 10 PRWASouth BendMar 16Pacific League @ South Bend
10Tristen Storey5' 10WAMorton White PassMar 30Central 2B Meet @ White Pass
9.12Cosmo Silver5' 8WAOcostaApr 15Grays Harbor County Championships
12Dustyn Taylor5' 8 PRWAOcostaApr 15Grays Harbor County Championships
10Tyler Fox5' 8 PRWANW Christian (Lacey)May 0553rd Shaner Invitational
9Zander Blankenship-Todd5' 8 PRWAPe EllMay 192B District IV Championships
View full rankings...
Pole Vault
1.12Brayden Lasher14' 0 PRWARainier (WA)May 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.11Tucker Wetmore13' 6WAKalamaMay 192B District IV Championships
11Brenden Chaney13' 6 PRWANorth BeachMay 192B District IV Championships
12Jace Duckworth13' 6 PRWARaymondMay 192B District IV Championships
5.9Tucker Halbert12' 0 PRWAKalamaMay 192B District IV Championships
12Cosmo Silver12' 0 PRWAOcostaApr 15Grays Harbor County Championships
11Bryce Sanaski12' 0 PRWAWillapa ValleyApr 06Henrie-Weisel Tri District Meet
8.11John Wells11' 6 PRWAOnalaskaApr 22Chehalis Activators Invitational
10Ethan MacFarland11' 6 PRWARainier (WA)Apr 22Chehalis Activators Invitational
12Matthew Hart11' 6WAOcostaMay 04Pacific League @ Ocosta
10Alex Bailey11' 6 PRWAOcostaMay 192B District IV Championships
View full rankings...
Long Jump
1.10Andrew Schulz21' 7.5 PR (.0)WAPe EllMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.12Levi Munoz21' 3 (-1.5)WAMossyrockMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.12AJ Sanchez20' 10.75 (.0)WASouth BendMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
4.11Marcus Anderson20' 7.5 PRWARaymondMar 16Pacific League @ South Bend
5.11Jacob Herz20' 0.5 PRWAKalamaApr 21Kalama Twilight Invite
6.12Tyler Justice20' 0 PRWAPe EllMar 16Pacific League @ South Bend
7.10Patrick Edwards19' 9.25 PR (.0)WARaymondMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
8.11Jacob Strozyk19' 9 PRWASouth BendApr 13Central 2B Meet @ Rainier
9.11Justin Gootgeld19' 8.5 PRWAMossyrockMay 12Central 2B League Sub-District
10.10Ethan Buck19' 6.5 PRWAToledoMar 30Central 2B Meet @ White Pass
View full rankings...
Triple Jump
1.12Levi Munoz43' 7 PRWAMossyrockApr 28Naches/LaSalle
2.11Marcus Anderson42' 2 PRWARaymondMay 10Pacific League Sub-District Prelims
3.9Draven Riddle39' 11 PRWANapavineMay 12Central 2B League Sub-District
10Ethan MacFarland39' 11 PRWARainier (WA)Mar 30Central 2B Meet @ White Pass
5.12Tyler Justice39' 4WAPe EllMar 25Lewis County Invitational
9McCartney Maden39' 4 PRWARaymondMay 10Pacific League Sub-District Prelims
7.11Rodney Washington39' 2.5 PRWANorth BeachMay 10Pacific League Sub-District Prelims
8.10Andrew Schulz39' 2WAPe EllMay 12Central 2B League Sub-District
9.11Joshua Anderson39' 1 PRWALife Christian AcademyMay 10Pacific League Sub-District Prelims
10.10Logan Stamos38' 6 PRWASouth BendMay 10Pacific League Sub-District Prelims
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.