Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Peter Kosierowski11.43 PRWANW Christian (Lacey)Apr 15Oregon Relays
2.12AJ Sanchez11.49 PRWASouth BendApr 13Central 2B Meet @ Rainier
3.12Miguel Eastman11.56WANorth BeachMar 18Rainier "Ice Breaker" Invitational
4.12Jace Duckworth11.77 PRWARaymondMay 10Pacific League Sub-District Prelims
5.10Alex Kaino11.81WAIlwacoMay 192B District IV Championships
11Ben Byington11.81WASouth BendApr 27Pacific League @ Raymond
7.12Cosmo Silver11.89 PRWAOcostaMay 10Pacific League Sub-District Prelims
8.12Sean Sath11.93 PRWARaymondMay 10Pacific League Sub-District Prelims
9.10Jack Elson12.00 PRWANW Christian (Lacey)Mar 15South Sound Jamboree
10.12Ryan Schenk12.04WAIlwacoApr 18Central 2B Meet @ Adna
View full rankings...
200 Meters
1.12Peter Kosierowski23.22 PR (1.1)WANW Christian (Lacey)May 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.12Ryan Schenk23.30 PRWAIlwacoMay 10Pacific League Sub-District Prelims
3.12Miguel Eastman23.78WANorth BeachMar 18Rainier "Ice Breaker" Invitational
4.12Jace Duckworth24.07 PRWARaymondMar 18Rainier "Ice Breaker" Invitational
5.12Marcos Mendoza24.20 PRWAIlwacoApr 27Pacific League @ Raymond
6.11Ezra Miller24.31 PRWALife Christian AcademyMay 10Pacific League Sub-District Prelims
7.10Preston Lawhead24.45 PRWASouth BendApr 27Pacific League @ Raymond
8.11Jimmy Thepsoumphou25.11 PRWARaymondApr 13Central 2B Meet @ Rainier
9.10Jack Elson25.27 PRWANW Christian (Lacey)Mar 15South Sound Jamboree
10.10Dominic Sisley-Lacey25.30 PRWAChief LeschiMay 10Pacific League Sub-District Prelims
View full rankings...
400 Meters
1.12Ryan Schenk52.41 PRWAIlwacoMay 192B District IV Championships
2.12Camden Roberts52.81 PRWALife Christian AcademyMay 192B District IV Championships
3.12Miguel Eastman53.51WANorth BeachMay 12Pacific League Sub-District
4.11Marcus Anderson54.68 PRWARaymondApr 22Chehalis Activators Invitational
5.12Marcos Mendoza54.81 PRWAIlwacoMay 12Pacific League Sub-District
6.12Seth Sonntag55.14WAIlwacoMay 10Pacific League Sub-District Prelims
7.11Tavo Muro55.47 PRWANorth BeachApr 22Chehalis Activators Invitational
8.11Ezra Miller55.65WALife Christian AcademyMar 23Pacific League @ Raymond
9.10Preston Lawhead55.93WASouth BendApr 06Henrie-Weisel Tri District Meet
10.9Seth Hall56.26 PRWASouth BendApr 06Henrie-Weisel Tri District Meet
View full rankings...
800 Meters
1.12Luke Schilter1:59.93WANW Christian (Lacey)Apr 2957th Shelton Invitational
2.12Corban Phillips2:01.97 PRWANW Christian (Lacey)May 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.9Noah Phillips2:04.58 PRWANW Christian (Lacey)May 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
4.9Garrett McSheffrey2:04.76 PRWANW Christian (Lacey)May 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
5.12Camden Roberts2:05.66 PRWALife Christian AcademyMar 23Pacific League @ Raymond
6.11Maartin Cornyn2:16.10 PRWAChief LeschiApr 22Chehalis Activators Invitational
7.9Audison Phimmasone2:16.47 PRWARaymondApr 22Chehalis Activators Invitational
8.12Seth Sonntag2:18.16WAIlwacoMay 10Pacific League Sub-District Prelims
9.10Joseph Jung2:18.43WANW Christian (Lacey)May 10Pacific League Sub-District Prelims
10.9Brandt Kelly2:20.16 PRWALife Christian AcademyMay 10Pacific League Sub-District Prelims
View full rankings...
1500 Meters
1.12Luke Schilter4:12.64 PRWANW Christian (Lacey)Apr 15Oregon Relays
2.12Corban Phillips4:27.02 PRWANW Christian (Lacey)Apr 15Oregon Relays
3.9Daniel Whiting4:43.55 PRWAIlwacoApr 08Daily Astorian Invitational
4.12Marcos Mendoza4:54.04WAIlwacoApr 08Daily Astorian Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.12Luke Schilter4:18.91 PRWANW Christian (Lacey)Apr 28Brooks/Liberty Distance Twilight
2.12Corban Phillips4:34.92 PRWANW Christian (Lacey)Apr 22KING'S INVITE
3.9Garrett McSheffrey4:35.41 PRWANW Christian (Lacey)May 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
4.9Noah Phillips4:37.77 PRWANW Christian (Lacey)Apr 28Brooks/Liberty Distance Twilight
5.9Tristan Trudell4:50.03 PRWAIlwacoMay 192B District IV Championships
6.11Maartin Cornyn4:57.66 PRWAChief LeschiApr 29Bill Harris Invitational
7.10Joseph Jung4:59.49 PRWANW Christian (Lacey)May 192B District IV Championships
8.9Daniel Whiting5:02.36 PRWAIlwacoApr 21Kalama Twilight Invite
9.12Camden Roberts5:04.13WALife Christian AcademyApr 22Lil' Norway Invitational
10.10Carson Buster5:06.43 PRWANW Christian (Lacey)May 10Pacific League Sub-District Prelims
View full rankings...
3000 Meters
1.12Luke Schilter8:45.76 PRWANW Christian (Lacey)Apr 01Stanford Invitational
2.12Corban Phillips9:28.66 PRWANW Christian (Lacey)Apr 15Oregon Relays
3.9Garrett McSheffrey9:35.50 PRWANW Christian (Lacey)Apr 15Oregon Relays
4.9Noah Phillips9:49.01 PRWANW Christian (Lacey)Apr 15Oregon Relays
5.9Daniel Whiting10:25.22 PRWAIlwacoApr 08Daily Astorian Invitational
6.10John Glenn11:10.52 PRWAIlwacoApr 08Daily Astorian Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.12Luke Schilter9:28.13 PRWANW Christian (Lacey)May 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.12Corban Phillips9:43.95 PRWANW Christian (Lacey)Apr 28Brooks/Liberty Distance Twilight
3.9Noah Phillips10:13.47 PRWANW Christian (Lacey)May 0553rd Shaner Invitational
4.9Garrett McSheffrey10:18.50 PRWANW Christian (Lacey)May 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
5.9Tristan Trudell10:40.17 PRWAIlwacoMay 12Pacific League Sub-District
6.9Daniel Whiting10:40.71 PRWAIlwacoMay 12Pacific League Sub-District
7.11Maartin Cornyn10:45.60WAChief LeschiMay 12Pacific League Sub-District
8.9Cameron Nielson10:54.10 PRWANW Christian (Lacey)May 12Pacific League Sub-District
9.12Ben Brownlee10:58.69 PRWAIlwacoMay 12Pacific League Sub-District
10.11Jachin Heckman11:12.52 PRWARaymondMay 12Pacific League Sub-District
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Sean Sath15.05 PR (2.2)WARaymondMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.9McCartney Maden16.48 PRWARaymondApr 27Pacific League @ Raymond
3.11Ben Byington16.59 PRWASouth BendMay 192B District IV Championships
4.11Joshua Beasinger16.85 PRWALife Christian AcademyMay 192B District IV Championships
5.10Logan Stamos18.24 PRWASouth BendMay 10Pacific League Sub-District Prelims
6.9Evan Johnson18.65 PRWANorth BeachApr 22Chehalis Activators Invitational
7.12Cole Mello19.58 PRWALife Christian AcademyMay 10Pacific League Sub-District Prelims
8.10Ethan Personius19.73 PRWAIlwacoMay 12Pacific League Sub-District
9.11Beau Hartsell19.80 PRWANorth BeachApr 22Chehalis Activators Invitational
10.9Evun Misaengsay21.02 PRWARaymondMay 10Pacific League Sub-District Prelims
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.10Alex Kaino41.00 PRWAIlwacoMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.12AJ Sanchez41.94WASouth BendMay 05Spudder Track & Field Classic
3.11Ezra Miller42.11 PRWALife Christian AcademyMay 12Pacific League Sub-District
4.9McCartney Maden43.14 PRWARaymondMay 192B District IV Championships
5.12Cosmo Silver43.84 PRWAOcostaMay 192B District IV Championships
6.10Ethan Personius44.80 PRWAIlwacoApr 21Kalama Twilight Invite
7.11Joshua Beasinger45.64 PRWALife Christian AcademyApr 22Lil' Norway Invitational
8.10Logan Stamos46.51 PRWASouth BendApr 27Pacific League @ Raymond
9.11Jimmy Thepsoumphou47.43 PRWARaymondMar 30Pacific League @ Naselle
10.12Dustyn Taylor47.98 PRWAOcostaApr 22Chehalis Activators Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.Alex Kaino
Ethan Personius
Marcos Mendoza
Ryan Schenk
45.39WAIlwacoMay 192B District IV Championships
2.Sean Sath
Patrick Edwards
McCartney Maden
Jace Duckworth
45.77WARaymondMay 192B District IV Championships
3.Brenden Chaney
Patrick Day-Heyd
Tavo Muro
Miguel Eastman
45.99WANorth BeachMay 192B District IV Championships
4.Ezra Miller
Cole Mello
Joshua Beasinger
Camden Roberts
46.37WALife Christian AcademyMay 192B District IV Championships
5.Ezekiel Taylor
Christian Dunk
Peter Kosierowski
Will Sinclair
48.88WANW Christian (Lacey)May 12Pacific League Sub-District
6.Evan Waara
Paul Bjornsgard
Ryan Anderson
Brandon Thomas
49.34WAOcostaMay 12Pacific League Sub-District
View full rankings...
4x400 Relay
1.Alex Kaino
Ethan Personius
Marcos Mendoza
Jack Odneal
3:30.38WAIlwacoMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.Preston Lawhead
Ben Byington
Seth Hall
AJ Sanchez
3:35.75WASouth BendMay 192B District IV Championships
3.Garrett McSheffrey
Corban Phillips
Luke Schilter
Peter Kosierowski
3:44.28WANW Christian (Lacey)Apr 22KING'S INVITE
4.Ezra Miller
Joshua Beasinger
Logan Gibson
Camden Roberts
3:47.67WALife Christian AcademyMay 192B District IV Championships
5.Sean Sath
Reese Garcia
Patrick Edwards
Marcus Anderson
3:52.13WARaymondApr 13Central 2B Meet @ Rainier
6.Patrick Day-Heyd
Rodney Washington
Tavo Muro
Miguel Eastman
3:53.16WANorth BeachMar 23Pacific League @ Raymond
7.Cosmo Silver
Evan Waara
Dustyn Taylor
Matthew Hart
3:56.48WAOcostaMay 12Pacific League Sub-District
8.Dominic Sisley-Lacey
Kyle McCloud
Evan Murphy
Maartin Cornyn
4:23.75WAChief LeschiMar 25Blackhawk's Invite
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Seth Bridge56' 5.25 PRWANorth BeachMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.12Luke Hamilton50' 6 PRWARaymondMay 12Pacific League Sub-District
3.12Ryan Louderback49' 3 PRWANorth BeachMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
4.11Ben Poplin47' 11.5 PRWANorth BeachMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
5.12Hunter Dianovich44' 6 PRWANorth BeachApr 27Pacific League @ North Beach
6.11Ricky Robinett42' 11 PRWARaymondMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
7.10Ben Bridge42' 6 PRWANorth BeachMay 12Pacific League Sub-District
8.9Peter Hamilton42' 5 PRWAWillapa ValleyMay 12Pacific League Sub-District
9.10Vincent Chen41' 2 PRWANorth BeachMay 12Pacific League Sub-District
10.11Josiah Markwell38' 5 PRWASouth BendMay 12Pacific League Sub-District
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Seth Bridge173' 5 PRWANorth BeachMar 16Pacific League @ Chief Leschi
2.12Luke Hamilton139' 9 PRWARaymondMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.10Ben Bridge134' 2.5 PRWANorth BeachApr 15Grays Harbor County Championships
4.12Hunter Dianovich132' 11 PRWANorth BeachApr 22Chehalis Activators Invitational
5.12Ryan Louderback127' 10 PRWANorth BeachMay 05Spudder Track & Field Classic
6.11Marcus Connor112' 10 PRWAIlwacoMay 10Pacific League Sub-District Prelims
7.10Vincent Chen110' 4 PRWANorth BeachMay 10Pacific League Sub-District Prelims
8.11Josiah Markwell102' 1 PRWASouth BendMay 04Pacific League @ Ocosta
9.11Ricky Robinett100' 2 PRWARaymondMay 10Pacific League Sub-District Prelims
10.12Elijah Halterman99' 8 PRWAOcostaApr 27Pacific League @ Raymond
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Matthew Hart167' 6 PRWAOcostaMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.11Ben Byington155' 8 PRWASouth BendMay 192B District IV Championships
3.12Ryan Louderback149' 2 PRWANorth BeachApr 2957th Shelton Invitational
4.12Jack Odneal138' 11 PRWAIlwacoMay 192B District IV Championships
5.11Josiah Markwell133' 8 PRWASouth BendMay 12Pacific League Sub-District
6.12Audie Murphy132' 4 PRWAOcostaMar 23Pacific League @ Ilwaco
7.12Kalvyn Scott131' 8 PRWAOcostaApr 15Grays Harbor County Championships
8.11Brenden Chaney129' 3 PRWANorth BeachApr 22Chehalis Activators Invitational
9.12Jordan Dockter124' 8 PRWASouth BendMay 192B District IV Championships
10.12Jonathan Juarez123' 10WASouth BendMay 04Pacific League @ Ocosta
View full rankings...
High Jump
1.11Marcus Anderson6' 2 PRWARaymondMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.11Jimmy Thepsoumphou6' 0 PRWARaymondApr 2957th Shelton Invitational
11Rodney Washington6' 0 PRWANorth BeachApr 2957th Shelton Invitational
4.11Jacob Strozyk5' 10 PRWASouth BendMar 16Pacific League @ South Bend
5.12Dustyn Taylor5' 8 PRWAOcostaApr 15Grays Harbor County Championships
12Cosmo Silver5' 8WAOcostaApr 15Grays Harbor County Championships
10Tyler Fox5' 8 PRWANW Christian (Lacey)May 0553rd Shaner Invitational
8.12Anthony Cox5' 6 PRWAIlwacoApr 21Kalama Twilight Invite
9.11Aidan Worlton5' 4 PRWARaymondApr 22Chehalis Activators Invitational
10.9Sam Western5' 2 PRWAWillapa ValleyApr 06Henrie-Weisel Tri District Meet
11Will Sinclair5' 2 PRWANW Christian (Lacey)Apr 22KING'S INVITE
9Ryan Anderson5' 2 PRWAOcostaApr 15Grays Harbor County Championships
View full rankings...
Pole Vault
1.11Brenden Chaney13' 6 PRWANorth BeachMay 192B District IV Championships
12Jace Duckworth13' 6 PRWARaymondMay 192B District IV Championships
3.11Bryce Sanaski12' 0 PRWAWillapa ValleyApr 06Henrie-Weisel Tri District Meet
12Cosmo Silver12' 0 PRWAOcostaApr 15Grays Harbor County Championships
5.12Matthew Hart11' 6WAOcostaMay 04Pacific League @ Ocosta
10Alex Bailey11' 6 PRWAOcostaMay 192B District IV Championships
7.11Jachin Heckman10' 6WARaymondApr 27Pacific League @ Raymond
8.12Kalvyn Scott10' 0WAOcostaApr 27Pacific League @ Raymond
9.11Casey Carter9' 6 PRWARaymondApr 13Central 2B Meet @ Rainier
10.10Daniel Quinby9' 0 PRWAOcostaApr 27Pacific League @ Raymond
View full rankings...
Long Jump
1.12AJ Sanchez20' 10.75 (.0)WASouth BendMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.11Marcus Anderson20' 7.5 PRWARaymondMar 16Pacific League @ South Bend
3.10Patrick Edwards19' 9.25 PR (.0)WARaymondMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
4.11Jacob Strozyk19' 9 PRWASouth BendApr 13Central 2B Meet @ Rainier
5.10Nick Stamos19' 0.75 PRWASouth BendApr 25Pirate Classic
6.9Evan Johnson18' 11 PRWANorth BeachMar 23Pacific League @ Raymond
7.12Cosmo Silver18' 10.5 PRWAOcostaMar 16Pacific League @ Chief Leschi
8.11Will Sinclair18' 8.5 PRWANW Christian (Lacey)May 12Pacific League Sub-District
9.12Sean Sath18' 5.5 PRWARaymondMar 23Pacific League @ Raymond
10.11Rodney Washington18' 5 PRWANorth BeachMay 12Pacific League Sub-District
10Jacob Lush18' 5 PRWASouth BendMay 04Pacific League @ Ocosta
View full rankings...
Triple Jump
1.11Marcus Anderson42' 2 PRWARaymondMay 10Pacific League Sub-District Prelims
2.9McCartney Maden39' 4 PRWARaymondMay 10Pacific League Sub-District Prelims
3.11Rodney Washington39' 2.5 PRWANorth BeachMay 10Pacific League Sub-District Prelims
4.11Joshua Anderson39' 1 PRWALife Christian AcademyMay 10Pacific League Sub-District Prelims
5.10Logan Stamos38' 6 PRWASouth BendMay 10Pacific League Sub-District Prelims
6.10Reese Garcia38' 2.5 PRWARaymondMar 18Rainier "Ice Breaker" Invitational
11Jacob Strozyk38' 2.5 PRWASouth BendApr 27Pacific League @ Raymond
8.9Ryan Anderson38' 1 PRWAOcostaMay 04Pacific League @ Ocosta
9.10Alex Kaino37' 9 PRWAIlwacoApr 08Daily Astorian Invitational
10.9Peyton Scholler37' 8 PRWANorth BeachMay 10Pacific League Sub-District Prelims
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.