Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Anthony Nash11.10 PRWAHoquiamApr 15Grays Harbor County Championships
2.12Brandon Butcher11.30 PR (2.4)WAElmaMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.12Ira Hartford11.37 PRWAElmaApr 15Grays Harbor County Championships
4.12Brett Judd11.50 PRWALa CenterMar 301A Trico League Meet
5.11Nate Myklebust11.56WACastle RockMar 301A Trico League Meet
6.10Bryce Whipple11.63 PRWAMontesanoApr 15Grays Harbor County Championships
12Jadon Ephraim11.63 PRWASeton CatholicMar 301A Trico League Meet
8.11Thomas Dreyer11.64 PRWALa CenterMay 121A Trico League Sub-District
9.10Taj Muhammad11.76 PRWASeton CatholicMay 121A Trico League Sub-District
10.11Jacob O'Donnell11.78 PRWALa CenterMar 301A Trico League Meet
View full rankings...
200 Meters
1.12Anthony Nash22.42 PR (2.3)WAHoquiamMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.11Nate Myklebust23.11 PRWACastle RockMay 121A Trico League Sub-District
3.10Chandlor Bucklin23.21 PRWAColumbia (White Salmon)May 121A Trico League Sub-District
4.11Thomas Dreyer23.34 PRWALa CenterMay 03Trico 1A League Meet
5.12Ira Hartford23.37WAElmaMar 25Lewis County Invitational
6.12Chris Smith23.52 PRWAHoquiamMay 12Evergreen 1A League Championships
7.9Cody Vollan23.59 PRWAElmaMay 06Freshman Invitational
8.10Taj Muhammad23.66 PRWASeton CatholicMay 181A District IV Championships
9.9Justice Sigmund-Kuanoni23.85 PRWACastle RockMar 301A Trico League Meet
10.10Bryce Whipple24.30 PRWAMontesanoMar 18Rainier "Ice Breaker" Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.9Justin Frahm50.30 PRWAKing's Way ChristianMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.12Brandon Butcher50.68 PRWAElmaMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.9Cody Vollan51.66 PRWAElmaMay 181A District IV Championships
4.11Donovan Albert52.44 PRWAMontesanoMay 181A District IV Championships
5.11Tanner Dreyer53.07 PRWALa CenterApr 21Bruin Invite
6.10Chandlor Bucklin53.16 PRWAColumbia (White Salmon)Apr 21Bruin Invite
7.9James McAndie54.09 PRWAStevensonMar 23All Trico 1A Meet
8.12Ira Hartford54.55 PRWAElmaMar 14Montesano Jamboree
9.12Jeffery Mayolo55.48 PRWALa CenterMay 181A District IV Championships
10.11Jacob O'Donnell55.79 PRWALa CenterMay 121A Trico League Sub-District
View full rankings...
800 Meters
1.12Jordan Tibbitt2:04.62 PRWAMontesanoMay 181A District IV Championships
2.11Chase Blankenship2:04.90 PRWATeninoMay 05Spudder Track & Field Classic
3.9Ethan Haight2:06.58 PRWAStevensonMay 181A District IV Championships
4.12Fletcher Andrews2:06.84WAColumbia (White Salmon)May 181A District IV Championships
5.12William Nuckoles2:08.67 PRWAColumbia (White Salmon)Apr 18Hermiston @ The Dalles
6.11Bradyn Carulli2:08.75 PRWASeton CatholicMay 181A District IV Championships
7.12Nate Beed2:09.89WALa CenterApr 13Trico League Meet
8.11Calvin DuBois2:11.62 PRWALa CenterApr 14WOLFPACK Invitational
9.12Gabe Virgen2:12.02 PRWATeninoMay 12Evergreen 1A League Championships
12Jake Mustard2:12.02 PRWAMontesanoApr 27Evergreen League Meet
View full rankings...
1600 Meters
1.9Ethan Haight4:39.21 PRWAStevensonMay 181A District IV Championships
2.12Jake Mustard4:39.52 PRWAMontesanoMay 181A District IV Championships
3.12William Nuckoles4:45.18 PRWAColumbia (White Salmon)May 181A District IV Championships
4.11Calvin DuBois4:47.31WALa CenterMay 05Spudder Track & Field Classic
5.9Dylan Beneventi4:48.15 PRWAColumbia (White Salmon)May 181A District IV Championships
6.12Nate Beed4:50.58WALa CenterMar 23All Trico 1A Meet
7.12Logan Clements4:52.12 PRWAMontesanoMay 181A District IV Championships
8.12Colin Howe4:54.79WAColumbia (White Salmon)Mar 291A Trico League Meet
9.11Dakota Whitaker4:56.50 PRWATeninoMay 05Spudder Track & Field Classic
10.9David Carrion4:56.65 PRWASeton CatholicMar 301A Trico League Meet
View full rankings...
3200 Meters
1.12Jake Mustard10:26.73 PRWAMontesanoMay 05Spudder Track & Field Classic
2.12Logan Clements10:31.19 PRWAMontesanoMay 181A District IV Championships
3.9David Carrion10:31.23 PRWASeton CatholicMay 181A District IV Championships
4.11Calvin DuBois10:35.50 PRWALa CenterMay 181A District IV Championships
5.9Matthew Larson10:51.52 PR WAForksMar 25Lewis County Invitational
6.10Ethan Andrews10:52.10 PRWAColumbia (White Salmon)May 181A District IV Championships
7.12Nate Beed10:52.57WALa CenterMar 23All Trico 1A Meet
8.12Colin Howe10:53.65 PRWAColumbia (White Salmon)May 181A District IV Championships
9.10Josef Aschenbrenner10:59.50 PRWAMontesanoMay 12Evergreen 1A League Championships
10.10Jeran Keogh11:01.07 PRWACastle RockMay 121A Trico League Sub-District
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Jeremy Scott15.34 PRWALa CenterMar 301A Trico League Meet
2.9David McAndie15.72 PR (2.5)WAStevensonMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.9James McAndie16.45 PRWAStevensonMay 121A Trico League Sub-District
4.12Lyle Burbidge16.67 PR (2.5)WAMontesanoMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
5.11Howard Beer17.05WACastle RockMay 121A Trico League Sub-District
6.10Nils Gedenberg17.08 PRWALa CenterMay 121A Trico League Sub-District
7.11James Bell17.50 PRWAColumbia (White Salmon)Mar 23All Trico 1A Meet
9Sam Winter17.50 PRWAMontesanoMay 12Evergreen 1A League Championships
9.10Antonio Garcia18.29 PRWAHoquiamApr 15Grays Harbor County Championships
10.12Sam Brouwer18.85WAKing's Way ChristianMay 121A Trico League Sub-District
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Jeremy Scott40.04 PRWALa CenterMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.12Artimus Johnson42.22 PRWAHoquiamMay 181A District IV Championships
3.9James McAndie42.39 PRWAStevensonMay 181A District IV Championships
4.12Lyle Burbidge43.72 PRWAMontesanoMay 181A District IV Championships
5.9Jadyn Edenstrom44.41 PRWAElmaMay 05Spudder Track & Field Classic
6.10Nils Gedenberg44.45 PRWALa CenterMay 121A Trico League Sub-District
7.9Matthew Torres45.98 PRWASeton CatholicMay 181A District IV Championships
8.9Sam Winter46.04 PRWAMontesanoMay 181A District IV Championships
9.11James Bell46.07WAColumbia (White Salmon)Mar 23All Trico 1A Meet
10.11Howard Beer46.94 PRWACastle RockMay 121A Trico League Sub-District
View full rankings...
4x100 Relay
1.Chris Smith
Artimus Johnson
Jonah Doll
Anthony Nash
43.84WAHoquiamMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.Tanner Krippelz
Cody Vollan
Brandon Butcher
Ira Hartford
44.35WAElmaMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.Chris Millward
Justice Sigmund-Kuanoni
Connor Burton
Nate Myklebust
44.51WACastle RockMay 181A District IV Championships
4.Jacob O'Donnell
Brett Judd
Tanner Dreyer
Evan Smith
45.39WALa CenterMay 181A District IV Championships
5.Eli Bell
Chandlor Bucklin
Denver Neill
Alarick Blankenship
45.65WAColumbia (White Salmon)Mar 23All Trico 1A Meet
6.Tyvon Bowen
Donovan Albert
Lyle Burbidge
Brennen Wolcott
45.98WAMontesanoMay 181A District IV Championships
7.Taj Muhammad
Josh Vick
Ben Owen
Jadon Ephraim
46.24WASeton CatholicMay 121A Trico League Sub-District
8.Andrew Voorhies
Justin Frahm
Sam Brouwer
Robert Granlund
47.15WAKing's Way ChristianMay 121A Trico League Sub-District
9.Austin Pearson
Lincoln Krog
isaac Hoidal
Kody Campbell
47.35WAStevensonMar 23All Trico 1A Meet
10.Andrew Wilder
Seth Johnson
Peyton Rondeau
Brady King
48.25WAForksApr 25Pirate Classic
View full rankings...
4x400 Relay
1.Jeremy Scott
Nate Beed
Tanner Dreyer
Thomas Dreyer
3:28.32WALa CenterMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.Ira Hartford
Jadyn Edenstrom
Cody Vollan
Brandon Butcher
3:33.45WAElmaMay 181A District IV Championships
3.James McAndie
Lincoln Krog
David McAndie
Josiah LePoidevin
3:36.60WAStevensonMay 181A District IV Championships
4.Eli Bell
Fletcher Andrews
William Nuckoles
Chandlor Bucklin
3:37.41WAColumbia (White Salmon)May 181A District IV Championships
5.Trevor Ridgway
Jordan Tibbitt
Bryce Whipple
Donovan Albert
3:37.90WAMontesanoMay 181A District IV Championships
6.Ryan Espedal
Artimus Johnson
Josiah Lowder
Francis Sweeney
3:45.10WAHoquiamMay 12Evergreen 1A League Championships
7.Chris Millward
Dylan Sickels
Kaden Johnson
Connor Burton
3:48.90WACastle RockMay 181A District IV Championships
8.Brian Christman
Zach Robson
Paxton Russell
Josh Tindle
3:52.72WATeninoMay 05Spudder Track & Field Classic
9.David Carrion
Hayden Cofer
Matthew Torres
Taj Muhammad
3:54.65WASeton CatholicMar 301A Trico League Meet
10.Seth Johnson
Mathew Larson
Brady Edwards
Andrew Wilder
4:21.66WAForksMar 22Evergreen 1A League Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Jack Burnham48' 5 PRWATeninoMay 12Evergreen 1A League Championships
11Caiden Krout48' 5 PRWALa CenterMay 05Spudder Track & Field Classic
3.11Seth Dierkop46' 0.75 PRWAMontesanoMay 181A District IV Championships
4.11Cole Baysinger45' 4.75 PRWAForksMay 181A District IV Championships
5.11Jack Hiller44' 0.5 PRWALa CenterMay 181A District IV Championships
6.12Dylan Moodenbaugh43' 9.5 PRWAHoquiamApr 22Chehalis Activators Invitational
7.11LJ Valley43' 7.5 PRWAMontesanoMay 181A District IV Championships
8.9Matt Brown43' 2.5WAHoquiamApr 2957th Shelton Invitational
9.10Oscar Kirkwood42' 11.75 PRWAColumbia (White Salmon)May 181A District IV Championships
10.11Alex Medina42' 1 PRWAColumbia (White Salmon)May 121A Trico League Sub-District
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Cole Baysinger143' 11WAForksApr 299th Annual BCS Invite
2.12Jack Burnham136' 8 PRWATeninoMay 12Evergreen 1A League Championships
3.12A.J. Brown131' 5 PRWAElmaMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
4.12Peyton Rondeau126' 10 PRWAForksMar 30Evergreen 1A
5.10Luke Dahlgren125' 10.5 PRWAForksMay 181A District IV Championships
6.11Caiden Krout125' 5 PRWALa CenterApr 21Bruin Invite
7.11Alex Medina121' 6WAColumbia (White Salmon)Apr 21Bruin Invite
8.12Ricky Torres121' 3.5 PRWASeton CatholicMay 181A District IV Championships
9.9Tanner Nicklas120' 0 PRWAMontesanoMay 12Evergreen 1A League Championships
10.9Matt Brown119' 5 PRWAHoquiamMay 12Evergreen 1A League Championships
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Ryan Espedal163' 4WAHoquiamMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.9Stanley Hylton155' 9 PRWAColumbia (White Salmon)May 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.12Nick Lamberton155' 7 PRWASeton CatholicMay 181A District IV Championships
4.12Jacob Gilbreth151' 9 PRWATeninoApr 14WOLFPACK Invitational
5.12Jarrett Skorzewski150' 5 PRWAHoquiamMay 12Evergreen 1A League Championships
6.12Jordan Sears139' 6 PRWAHoquiamApr 15Grays Harbor County Championships
7.11Declan Liddiard136' 4WAColumbia (White Salmon)Apr 21Bruin Invite
8.11Seth Dierkop135' 9WAMontesanoApr 21Kalama Twilight Invite
9.12Jacob Andersen133' 4 PRWAKing's Way ChristianMay 181A District IV Championships
10.11Trevor Ridgway132' 6 PRWAMontesanoApr 299th Annual BCS Invite
View full rankings...
High Jump
1.12Devin Merksick6' 8 PRWAHoquiamMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.10Lincoln Krog6' 5 PRWAStevensonApr 15Al McKee Invitational
3.11Cole Baysinger6' 2 PRWAForksApr 15Forks Lions Club Invitational
12Nate Beed6' 2 PRWALa CenterMar 301A Trico League Meet
5.10isaac Hoidal6' 0 PRWAStevensonApr 15Al McKee Invitational
6.9Matthew Torres5' 10 PRWASeton CatholicMay 121A Trico League Sub-District
10Antonio Garcia5' 10 PRWAHoquiamApr 15Grays Harbor County Championships
10Grant Anderson5' 10WAColumbia (White Salmon)May 04Trico League Meet
9.11Zion Cole-England5' 8WAStevensonMar 16Washougal Non-League
9Justin Frahm5' 8 PRWAKing's Way ChristianMar 291A Trico League Meet
9David McAndie5' 8 PRWAStevensonApr 15Al McKee Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.11Kody Campbell13' 7 PRWAStevensonMay 181A District IV Championships
2.12Artimus Johnson13' 1 PRWAHoquiamMay 181A District IV Championships
3.12Luke Nichols12' 6WAStevensonMay 181A District IV Championships
4.11Calvin Obay12' 0 PRWAStevensonMay 181A District IV Championships
10Lutra Felten12' 0 PRWAHoquiamMay 181A District IV Championships
6.12Ryan Espedal11' 6WAHoquiamApr 22Chehalis Activators Invitational
11Logan Prosch11' 6WAHoquiamApr 22Chehalis Activators Invitational
8.10isaac Hoidal11' 0 PRWAStevensonMay 181A District IV Championships
10Lincoln Krog11' 0WAStevensonApr 15Al McKee Invitational
10.12Eric Campbell9' 6 PRWAStevensonApr 15Al McKee Invitational
11Topher Strong9' 6 PRWASeton CatholicMay 121A Trico League Sub-District
View full rankings...
Long Jump
1.12Austin Pearson22' 2.25 PR (2.7)WAStevensonMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.12Devin Merksick21' 1 PRWAHoquiamMay 12Evergreen 1A League Championships
3.10isaac Hoidal20' 9 PR (1.9)WAStevensonMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
4.12Brett Judd20' 6.25 PRWALa CenterApr 14WOLFPACK Invitational
5.10Lincoln Krog20' 4.25 PRWAStevensonMay 181A District IV Championships
6.11Thomas Dreyer20' 2.5WALa CenterApr 21Bruin Invite
7.11Chase Blankenship19' 10.5 PRWATeninoMay 181A District IV Championships
8.10Taj Muhammad19' 7.5 PRWASeton CatholicMar 23All Trico 1A Meet
9.10Bryce Whipple19' 6.5 PRWAMontesanoMay 12Evergreen 1A League Championships
10.10Antonio Garcia19' 6 PRWAHoquiamApr 15Grays Harbor County Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.10Lincoln Krog42' 10.75 PR (.4)WAStevensonMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.11Chase Blankenship41' 9.75 PRWATeninoMay 181A District IV Championships
3.10Bryce Whipple41' 4.5 PRWAMontesanoMay 05Spudder Track & Field Classic
4.12Jadon Ephraim40' 11.75 PRWASeton CatholicMay 181A District IV Championships
5.11Cole Baysinger40' 8.5 PRWAForksApr 15Forks Lions Club Invitational
6.10isaac Hoidal39' 10 PRWAStevensonMay 181A District IV Championships
7.11Zion Cole-England39' 3.5 PRWAStevensonMar 18Mullen-Leavitt Invite
8.9Sam Winter38' 9.25 PRWAMontesanoMay 06Freshman Invitational
9.10Seth Werly38' 2.5 PRWACastle RockMay 181A District IV Championships
10.10Brady Bach35' 11 PRWACastle RockMar 23All Trico 1A Meet
11Kody Campbell35' 11WAStevensonApr 131A Trico League Meet
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.