Team Results Management

Mens

100 Meters
1.15-16Deven Brown10.74 PR (2.5)WASeattle Speed TrackJun 25USATF Pacific Northwest Association Junior Olympic Championships
2.12Zarak Scruggs10.89 PR (2.3)WAEatonvilleMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
3.12Josh Braverman11.02 PR (1.3)WARiver RidgeMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
4.12Nicholas Ford11.09 PRWAOlympicApr 12NKHS, CVHS, SHS @ Olympic
5.11D'Angelo Biggs11.18 (1.9)WAClover ParkMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
6.11Jordan Bush-Johnson11.21 PRWASteilacoomApr 27STEILACOOM V. CLOVER PARK, STEILACOOM V. RENTON, CLOVER PARK V. RENTON
7.11Malik Harris11.26WAClover ParkApr 27STEILACOOM V. CLOVER PARK, STEILACOOM V. RENTON, CLOVER PARK V. RENTON
8.12Zachary Clark11.32 PRWANorth KitsapMay 132A OL Sub District
9.11Xavier Presten11.33 PRWAFifeApr 27Foster, Fife @ White River
12Jasiah DeMarc11.33 PRWABremertonMay 202A WCD III Championships
View full rankings...
200 Meters
1.9Deven Brown22.11 PR (1.5)WALindberghMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.11LaJon Enis-Carter22.35 PRWASteilacoomMar 30Highline, River Ridge, Steilacoom
3.11D'Angelo Biggs22.37 PRWAClover ParkMay 202A WCD III Championships
4.11James Dillow22.46 PR (3.3)WAKingstonMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
5.12Josh Braverman22.48WARiver RidgeApr 26Orting, Eatonville @ River Ridge
6.11Martin Mendiola22.77 PR (2.1)WAWashingtonMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
7.11Jordan Bush-Johnson22.85 PR (2.1)WASteilacoomMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
12Richard Bios22.85 PRWABremertonMay 132A OL Sub District
9.12Nicholas Ford22.90 PRWAOlympicApr 12NKHS, CVHS, SHS @ Olympic
10.10Darelle White23.02 PRWAOlympicApr 19Olympic, Chimacum, KSS @ Bremerton
View full rankings...
400 Meters
1.11Tai Anthony McMillan50.52 PRWARentonMay 202A WCD III Championships
2.11James Dillow50.76 PRWAKingstonMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
3.12RJ Nelson50.87 PRWAHenry FossMay 202A WCD III Championships
4.10Darelle White50.93 PRWAOlympicMay 06OL Championships
5.12William Patterson51.09 PRWAFranklin PierceMay 202A WCD III Championships
6.12Joel Trousdale52.08 PRWANorth KitsapMay 06OL Championships
7.11Seth Keeney52.27 PRWAFifeMay 04Orting, Sumner @ Fife
8.12Curtis Gorr52.33 PRWASequimMay 132A OL Sub District
10De'Antae Hill52.33 PRWAHenry FossMar 30Foss @ Foster
10.10Noah Holcomb52.52 PRWAOlympicMay 132A OL Sub District
View full rankings...
800 Meters
1.12Deven Maddy1:57.74 PRWALindberghMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.11Tai Anthony McMillan1:59.12WARentonMay 202A WCD III Championships
3.10Murray Bingham1:59.87 PRWASequimMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
4.11Joe Gerke2:00.17 PRWAOrtingMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
5.10Alec Shingleton2:01.03 PRWASequimMay 202A WCD III Championships
6.9Kyle Hebbeler2:02.18 PRWALindberghApr 29Bill Harris Invitational
7.12Josiah Barrett2:02.59 PRWAFranklin PierceMay 202A WCD III Championships
8.12Eli Miller2:03.95 PRWAKingstonMay 202A WCD III Championships
9.11Kii Neal2:04.23 PRWANorth KitsapMay 202A WCD III Championships
10.12Tavell Cox2:04.36 PRWAWashingtonMay 202A WCD III Championships
View full rankings...
1500 Meters
1.10Murray Bingham4:28.29 PRWASequimMar 17Port Angeles Invite
2.17-18David Blalock4:34.13WAKitsap Fliers Track and FieldJun 25USATF Pacific Northwest Association Junior Olympic Championships
3.11Matthew Hyter4:41.29 PRWANorth KitsapMar 17Port Angeles Invite
4.12Zachary Keith4:42.58 PRWANorth KitsapMar 17Port Angeles Invite
5.11Joshua Combs4:45.48WAOlympicMar 17Port Angeles Invite
6.10Alec Shingleton4:45.71 PRWASequimMar 17Port Angeles Invite
7.9Glen Fritz4:51.35 PRWANorth KitsapMar 17Port Angeles Invite
8.12Bradley Barrett4:52.67 PRWANorth KitsapMar 17Port Angeles Invite
9.10Andrew Padilla4:52.91 PRWAOlympicMar 17Port Angeles Invite
10.10Christopher Mourich4:53.27 PRWAOlympicMar 17Port Angeles Invite
View full rankings...
1600 Meters
1.12Brad Anderson4:31.03WAFranklin PierceApr 29Shoreline Invitational (boys)
2.10Murray Bingham4:32.60 PRWASequimApr 15Terrace Invite
3.12Deven Maddy4:33.48 PRWALindberghApr 29Bill Harris Invitational
4.12Jacob Burton4:36.13WABremertonMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
5.12Josiah Barrett4:37.90WAFranklin PierceMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
6.10Broghan Zimmerman4:38.54WASteilacoomMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
7.10Stefans Lusis4:41.33WAKingstonMay 06OL Championships
8.11Matthew Hyter4:42.01 PRWANorth KitsapMay 06OL Championships
9.11Tyler Hughey4:42.23WALindberghApr 29Bill Harris Invitational
10.10Sawyer Noel4:43.06 PRWAEatonvilleMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
View full rankings...
3000 Meters
1.17-18David Blalock10:17.34WAKitsap Fliers Track and FieldJul 09USATF Region 13 Junior Olympic Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.10Stefans Lusis10:02.06 PRWAKingstonApr 2957th Shelton Invitational
2.10Murray Bingham10:05.68 PRWASequimApr 22Lil' Norway Invitational
3.12Jacob Burton10:09.57 PRWABremertonApr 22Lil' Norway Invitational
4.11Tyler Hughey10:11.75WALindberghMay 202A WCD III Championships
5.10Broghan Zimmerman10:13.09 PRWASteilacoomMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
6.9Mekias Kebede10:16.01 PRWARentonMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
7.12Josiah Barrett10:20.34 PRWAFranklin PierceApr 156th Annual Add It Up Invite
8.9Zack Koivisto10:23.92 PRWASteilacoomMay 202A WCD III Championships
9.11Tate Stecker10:25.74 PRWAWashingtonMay 202A WCD III Championships
10.11Abel Berhan10:31.18 PRWAEvergreen (Seattle)May 12SPSL 2A LEAGUE MEET
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Josh Braverman13.99 PRWARiver RidgeMay 202A WCD III Championships
2.12Anthony Leiato14.91 PRWASteilacoomMay 202A WCD III Championships
3.12Nathanael Kjormoe15.14 PRWANorth KitsapMay 202A WCD III Championships
4.11Tyrell Edge15.25 PR (2.5)WAFranklin PierceMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
5.12Derek Anderson15.54 PRWALindberghMay 202A WCD III Championships
6.10Riley Martin15.79 PRWASequimMay 202A WCD III Championships
7.10Andrew Blackmore15.87 PRWANorth KitsapMay 202A WCD III Championships
8.10Leroy Stoneham15.88 PRWAWashingtonMay 202A WCD III Championships
9.12Joshua Kennedy16.10 PRWARiver RidgeMar 23River Ridge @ Clover Park
10.9Kyle Gran16.30 PRWAHighlineApr 27Highline, Evergreen-Tyee, Washington
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Josh Braverman37.62 PRWARiver RidgeMar 30Highline, River Ridge, Steilacoom
2.11Tyrell Edge40.16WAFranklin PierceMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
3.12Joshua Kennedy41.44 PRWARiver RidgeMar 23River Ridge @ Clover Park
4.10Riley Martin41.58 PRWASequimMay 202A WCD III Championships
5.12De'Andre Williams41.70 PRWAWashingtonMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
6.12Khalil Johnson42.22 PRWAFifeMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
7.9Dylan Spader42.56 PRWAOrtingMay 202A WCD III Championships
8.10Keith Cooper43.05 PRWARiver RidgeMay 202A WCD III Championships
9.10Leroy Stoneham43.08 PRWAWashingtonMay 202A WCD III Championships
10.11Cristian Lohrey43.13 PRWAHenry FossMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
View full rankings...
4x100 Relay
1.Drayden Alexander
Alex Coleman
Tyler Robinson
Josh Braverman
42.92WARiver RidgeMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.Marc Arzaga
Josh Bass
Deven Brown
Christian Mounday
43.47WALindberghMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
3.Jayden Coalson
LaJon Enis-Carter
Anthony Garcia
Marcus Hampton
43.57WASteilacoomApr 27STEILACOOM V. CLOVER PARK, STEILACOOM V. RENTON, CLOVER PARK V. RENTON
4.Von MeJia
Jasiah DeMarc
Javonn Stoudermire
Richard Bios
43.95WABremertonMay 06OL Championships
5.Nathanael Kjormoe
Joel Trousdale
Damien Avalos
Zachary Clark
44.24WANorth KitsapMay 06OL Championships
6.Ryan Sutherland
Reece Martin
RJ Nelson
Demetrius Crosby Jr.
44.26WAHenry FossMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
7.Touba Suwaneh
Dayjon Brooks
Lavelle Alexander
Xavier Presten
44.35WAFifeMay 04Orting, Sumner @ Fife
8.Josiah Brown
Isley Stoneham
Jacob Kreidler
Martin Mendiola
44.69WAWashingtonApr 21Fife + Foss @ Washington
9.Sophirom Sou
Tyrell Edge
Christian Swain
William Patterson
45.10WAFranklin PierceMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
10.Jaden Eisma
Robert Kenard
Nico Pareja
Tavares Dillon
45.24WARentonMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
View full rankings...
4x400 Relay
1.Leonadro Castro
Sophirom Sou
Tyrell Edge
William Patterson
3:27.54WAFranklin PierceMay 202A WCD III Championships
2.Andrew Albrecht
Marc Arzaga
Josh Bass
Deven Maddy
3:29.50WALindberghMay 202A WCD III Championships
3.Cristian Lohrey
Reece Martin
Ryan Sutherland
RJ Nelson
3:31.13WAHenry FossMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
4.Jasiah DeMarc
Richard Bios
Von MeJia
Jeremiah Petty
3:32.09WABremertonMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
5.Damien Avalos
Matthew Hyter
Joel Trousdale
Clayton Williams
3:32.11WANorth KitsapMay 202A WCD III Championships
6.David Echaniz
Khalil Johnson
Ethan Policar
Touba Suwaneh
3:35.22WAFifeApr 299th Annual BCS Invite
7.Tor Sather
Eli Miller
James Dillow
Xander Robertson
3:35.58WAKingstonMay 202A WCD III Championships
8.Curtis Gorr
Alec Shingleton
Murray Bingham
Fischer Jensen
3:36.30WASequimMay 202A WCD III Championships
9.De'Andre Williams
Tavell Cox
Josiah Brown
Martin Mendiola
3:36.49WAWashingtonMay 202A WCD III Championships
10.Pierce Nguyen
Tyler Robinson
Isaiah Parker
Alex Coleman
3:37.19WARiver RidgeMay 202A WCD III Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11MJ Ale55' 9.25 PRWAFifeMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.11Parker Danielson51' 9.75 PRWASteilacoomMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
3.11Connor Westby48' 10.25 PRWANorth KitsapApr 27PAHS, CHS, NKHS @ Bremerton
4.12Amire Jones47' 0.75 PRWAClover ParkMay 202A WCD III Championships
5.11Ryan Brooks46' 0.25 PRWANorth KitsapMay 202A WCD III Championships
6.12JoJo Serquinia45' 0 PRWALindberghMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
7.12Oliver Chapman44' 1.5WANorth KitsapApr 22Lil' Norway Invitational
8.12Ryan Antonson43' 10WAEatonvilleMar 29Renton @ Eatonville
9.12Isley Stoneham43' 9 PRWAWashingtonMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
10.11Blake Sjoblom43' 6 PRWAEatonvilleApr 21Kalama Twilight Invite
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11MJ Ale167' 3 PRWAFifeMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.12JoJo Serquinia139' 3 PRWALindberghMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
3.12Max Warren135' 4 PRWAWashingtonMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
4.12Tavon Swazer131' 0 PRWAWashingtonApr 27Highline, Evergreen-Tyee, Washington
5.11Michael Richardson128' 9 PRWARentonMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
6.12Joe Jokonya127' 10 PRWARentonMay 05RENTON ALL CITY
7.9JJ Niuamoa126' 7 PRWAWashingtonMay 06Freshman Invitational
8.12Tristan Smith125' 9 PRWAFranklin PierceMay 04Foster + Franklin Pierce @ Washington
12Jackson Mullen125' 9 PRWASteilacoomMay 202A WCD III Championships
10.12Ryan Antonson122' 5WAEatonvilleMar 29Renton @ Eatonville
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Ryan Antonson176' 9 PRWAEatonvilleMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.12JoJo Serquinia168' 7 PRWALindberghApr 08Arnie Young Invitational
3.10Riley Cowan164' 4 PRWASequimApr 2957th Shelton Invitational
4.12Anthony Chappell163' 1 PRWAWashingtonMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
5.12Edwin Barber160' 3 PRWAFifeMay 202A WCD III Championships
6.11Kareem Eastman151' 7WAEvergreen (Seattle)May 202A WCD III Championships
7.12Tristan Graf147' 5 PRWAEatonvilleApr 20Highline, Eatonville, Clover Park
8.12Grant Nausid-Nichols145' 0 PRWANorth KitsapApr 12NKHS, CVHS, SHS @ Olympic
9.12Brenden Lauritzen142' 10 PRWASequimMar 29BHS, CHS, NMHS @ Sequim
10.9Michael Molio'o142' 9 PRWAWashingtonApr 27Highline, Evergreen-Tyee, Washington
View full rankings...
High Jump
1.12Kainen Warren6' 4 PRWANorth KitsapApr 156th Annual Add It Up Invite
12Joshua Kennedy6' 4 PRWARiver RidgeMar 30Highline, River Ridge, Steilacoom
3.12Japrea Pedesclaux6' 2WABremertonMay 132A OL Sub District
4.12Spencer Hall6' 0WAWhite RiverMay 202A WCD III Championships
11Peyton Campbell6' 0 PRWALindberghMay 202A WCD III Championships
12Sergio Chavarin6' 0 PRWAFifeMar 25The Curtis Viking Relay Championships
7.11Lavelle Alexander5' 10 PRWAFifeMar 23Fife v. Lindbergh
12Derek Anderson5' 10WALindberghMar 23Fife v. Lindbergh
12Stephen Woods5' 10 PRWAWhite RiverMar 23Evergreen-Tyee, White River, Foss
12Jonathan Sedy5' 10 PRWANorth KitsapMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
View full rankings...
Pole Vault
1.12Derek Anderson14' 7 PRWALindberghMay 202A WCD III Championships
2.12Greg Piontek14' 0 PRWAWhite RiverMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
12Tucker Buffington14' 0 PRWAEatonvilleMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
4.11Jesse Smith13' 6WABremertonMay 202A WCD III Championships
5.12Grant Nausid-Nichols13' 0 PRWANorth KitsapMay 202A WCD III Championships
6.12Javonn Stoudermire12' 6WABremertonMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
7.12Howard Ho12' 3 PRWARentonMay 05RENTON ALL CITY
8.10Liam Byrne12' 0 PRWASequimMay 202A WCD III Championships
12David Wright12' 0 PRWAWhite RiverMay 202A WCD III Championships
9Pavlo Strembitskyy12' 0 PRWALindberghMay 202A WCD III Championships
11Peyton Campbell12' 0WALindberghApr 06WASHINGTON V. RENTON, LINDBERGH V. FRANKLIN PIERCE
View full rankings...
Long Jump
1.12Alex Coleman22' 2.5 PR (.0)WARiver RidgeApr 15Oregon Relays
2.12Kainen Warren21' 10.25 PR (4.2)WANorth KitsapMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
3.12Christian Mounday21' 8.25 PR (2.6)WALindberghMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
4.12Ray Springer21' 3.75WAEatonvilleMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
5.11Jordan Bush-Johnson21' 1.5 PRWASteilacoomMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
6.12Kevin Le20' 10.75 PRWAFosterMay 202A WCD III Championships
7.10Darelle White20' 9.75 PRWAOlympicMay 06OL Championships
8.12Josh Braverman20' 8.5WARiver RidgeMar 23River Ridge @ Clover Park
9.12Spencer Hall20' 6.25 PRWAWhite RiverMay 202A WCD III Championships
12Jonathan Sedy20' 6.25 PRWANorth KitsapMay 132A OL Sub District
View full rankings...
Triple Jump
1.12Kainen Warren46' 9 PRWANorth KitsapApr 27PAHS, CHS, NKHS @ Bremerton
2.10Darelle White45' 11.75 PR (-1.0)WAOlympicMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
3.12Joshua Kennedy44' 6 PRWARiver RidgeMay 0553rd Shaner Invitational
4.12Alex Coleman43' 0.75WARiver RidgeMay 202A WCD III Championships
5.12Christian Mounday43' 0 PRWALindberghMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
6.12Joshua Steffen42' 8 PRWANorth KitsapApr 27PAHS, CHS, NKHS @ Bremerton
7.12Zarak Scruggs42' 5 PRWAEatonvilleMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
8.12Eli Miller42' 0 PRWAKingstonMay 202A WCD III Championships
9.11Andre Sawyer41' 8.5 PRWAFifeMay 202A WCD III Championships
10.11Stoney Shafer41' 5.5 PRWAFranklin PierceMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
View full rankings...
Heptathlon Score
1.12Kainen Warren4386 PRWANorth KitsapApr 01Viking Heptathlon
2.12Joel Trousdale3661 PRWANorth KitsapApr 01Viking Heptathlon
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.