Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Taeson Hardin*11.09 PRWAOak HarborMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
2.10Joseph Williamson11.18 PRWAShorewoodMay 12Wesco 3A South - Day 2
3.10Lukas Sepulveda*11.20 PRWAStanwoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
4.12Kyle Duncan11.22 PRWAStanwoodMay 05Stanwood Twilight
5.11Sadath Aboudou11.25 PRWAShorecrestMay 04Mukilteo vs. Shoreline @ Shoreline Stadium
6.10Tyler Massena*11.28 PRWASnohomishMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
7.12Ji Yu11.35 PRWAShorewoodMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
8.11Devin Boss11.37 PRWALynnwoodApr 222017 NIKE Eason Invitational
11Jarid Poole11.37 PRWAFerndaleMay 03NWC at Lakewood, B-E, Ferndale, LC
10.11Camden Correos11.38 PRWAShorewoodMay 04Mukilteo vs. Shoreline @ Shoreline Stadium
View full rankings...
200 Meters
1.11Jarid Poole*22.76 PRWAFerndaleMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
2.12Kyle Duncan22.86 PRWAStanwoodMay 10Wesco 3A North Prelims
3.10Joseph Williamson22.88 PRWAShorewoodMay 12Wesco 3A South - Day 2
11Devin Boss*22.88 PRWALynnwoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
5.10Tyler Massena*22.91 PRWASnohomishMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
6.11Camden Correos*23.00 PRWAShorewoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
7.11Chris Tilbury*23.08 PRWAEdmonds-WoodwayMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
8.11Elias Lynch*23.15 PRWAMeadowdaleMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
9.12Keshawn King*23.17 PRWAMarysville-PilchuckMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
10.10Tallen Williams23.32 PRWAArlingtonMay 10Wesco 3A North Prelims
11Sadath Aboudou23.32 PRWAShorecrestApr 29Shoreline Invitational (boys)
View full rankings...
400 Meters
1.12Devan Kirk50.61WAShorewoodApr 27Shorewood @ Mountlake Terrace
2.11Mac Nuanez50.71 PRWAOak HarborMay 12Wesco 3A North Finals
3.12Lucas Maben51.02 PRWASnohomishMay 12Wesco 3A North Finals
4.12Chris Brown*51.59 PRWAOak HarborMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
5.12Miguel Guzman*51.74 PRWAOak HarborMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
6.12Michael Sobotta51.99 PRWAStanwoodMay 12Wesco 3A North Finals
7.11Gregory Panther52.11 PRWAMarysville GetchellApr 27MPHS(host)/MGHS/Stanwood
8.11Luke Busby52.28 PRWAShorecrestMay 10Wesco 3A South - Day 1
9.11Ozell Jackson52.31 PRWAOak HarborMay 12Wesco 3A North Finals
10.9Cade Younger52.41 PRWAArlingtonMay 12Wesco 3A North Finals
View full rankings...
800 Meters
1.12Devan Kirk1:54.18WAShorewoodApr 29Shoreline Invitational (boys)
2.12Macauley Franks*1:57.72 PRWAShorecrestMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
3.11Gregory Panther1:57.88 PRWAMarysville GetchellMay 12Wesco 3A North Finals
4.11Elijah Quinby1:59.14 PRWAEverettApr 2914th Annual Tomahawk Classic
5.12Michael Cooley1:59.27WASnohomishMay 12Wesco 3A North Finals
6.11Jason Sorg*1:59.82 PRWAShorecrestMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
7.12Aaron Leavens1:59.83 PRWASnohomishApr 20Snohomish, Everett @ Stanwood High
8.11Kaleb Christian*2:00.35 PRWAStanwoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
9.11Jordan Erickson*2:00.45WAEverettMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
10.12Matthew Park2:01.10 PRWAEdmonds-WoodwayMay 05Edmonds School District Championships
View full rankings...
1500 Meters
1.10Erik Luu4:19.39 PRWAShorecrestApr 15Oregon Relays
2.10Reed Adjibly4:19.90 PRWAShorewoodApr 15Oregon Relays
3.10Spencer Thurman4:27.82 PRWAShorecrestApr 15Oregon Relays
View full rankings...
1600 Meters
1.12Matthew Park4:18.30 PRWAEdmonds-WoodwayApr 29Shoreline Invitational (boys)
2.12Aaron Leavens*4:19.23 PRWASnohomishMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
3.10Lucas Lacambra*4:21.93 PRWAEdmonds-WoodwayMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
4.12Sam McCloughan*4:23.50 PRWAEdmonds-WoodwayMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
5.12Kevin Mullin*4:26.76 PRWAArlingtonMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
6.12Macauley Franks4:28.72 PRWAShorecrestApr 27Edmonds-Woodway @ Shorecrest
7.11Colin Knechtel*4:31.11 PRWAMeadowdaleMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
8.10Erik Luu*4:31.43 PRWAShorecrestMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
9.12Devan Kirk4:31.82WAShorewoodMay 10Wesco 3A South - Day 1
10.11Jordan Erickson4:32.22WAEverettMay 05Everett District Championship
View full rankings...
3000 Meters
1.12Aaron Leavens8:57.47 PRWASnohomishApr 28Nike/Jesuit Twilight Relays
2.10Spencer Thurman9:20.28 PRWAShorecrestApr 15Oregon Relays
3.10Stefan Mueller9:30.81 PRWAShorewoodApr 15Oregon Relays
4.10Ben Heagler9:45.56 PRWAShorewoodApr 15Oregon Relays
View full rankings...
3200 Meters
1.12Matthew Park*9:18.16 PRWAEdmonds-WoodwayMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
2.12Aaron Leavens9:33.90 PRWASnohomishMay 12Wesco 3A North Finals
3.12Sam McCloughan9:36.37WAEdmonds-WoodwayApr 29Shoreline Invitational (boys)
4.12Kevin Mullin*9:37.56 PRWAArlingtonMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
5.12Cameron Sanders9:45.61 PRWAMeadowdaleMar 25Kent-Meridian Invite
6.10Erik Luu*9:45.98 PRWAShorecrestMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
7.11Dawson Andrews*9:51.31 PRWAArlingtonMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
8.10Lucas Lacambra9:51.54 PRWAEdmonds-WoodwayMay 12Wesco 3A South - Day 2
9.10Blake Landry9:52.08 PRWAArlingtonMay 12Wesco 3A North Finals
10.10Dylan Hartono9:52.23 PRWAEdmonds-WoodwayMay 12Wesco 3A South - Day 2
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Aaron Richardson*14.92 PRWAEdmonds-WoodwayMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
2.11Campbell Hudson*14.94 PRWAArlingtonMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
3.12Elijah Edwards15.11 PRWALynnwoodApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
4.11Tyler Younce*15.15 PRWAStanwoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
5.11Jerry Pham15.33 PRWALynnwoodApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
6.9Jonathan Birchman*15.58 PRWAShorewoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
7.11Garrett Larson*15.78 PRWAStanwoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
8.12Seth-Patric Quimzon15.83 PRWAArlingtonMar 30Stanwood and Arlington @ Oak Harbor
9.11Elijah Malsch16.00 PRWAArlingtonMay 12Wesco 3A North Finals
10.10Matthew Bangsberg16.17 PRWAShorewoodMay 12Wesco 3A South - Day 2
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Aaron Richardson*40.09 PRWAEdmonds-WoodwayMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
2.11Campbell Hudson*40.78 PRWAArlingtonMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
3.12Elijah Edwards40.87 PRWALynnwoodMay 05Edmonds School District Championships
4.12Seth-Patric Quimzon*40.95 PRWAArlingtonMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
5.11Garrett Larson*41.49 PRWAStanwoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
6.11Elijah Malsch41.62 PRWAArlingtonApr 2914th Annual Tomahawk Classic
7.11Cooper Cummings41.91 PRWAArlingtonMay 12Wesco 3A North Finals
8.11Jerry Pham41.95WALynnwoodMay 10Wesco 3A South - Day 1
9.10Matthew Bangsberg*42.45 PRWAShorewoodMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
10.9Jonathan Birchman42.99 PRWAShorewoodMay 10Wesco 3A South - Day 1
View full rankings...
4x100 Relay
1.Relay Team*43.45WAOak HarborMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
Relay Team*43.45WAShorecrestMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
3.Relay Team*43.81WALynnwoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
4.Gerandey Pacheco
Aaron Richardson
Chris Tilbury
Zach Krumroy*
44.25WAEdmonds-WoodwayMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
Tallen Williams
Nicholas Lesperance
Johnathen Haskins
Cade Younger
44.25WAArlingtonMay 12Wesco 3A North Finals
6.Camden Correos
Joseph Williamson
Preston Tu
Ji Yu
44.32WAShorewoodMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
7.Kenji Maeda
Luca DeNovellis
Brian Pullman
Sebastian Stevenson
44.87WASqualicumApr 15Terrace Invite
8.Tyler Massena
Lucas Maben
Trenton Brown
Tyler Roth
44.90WASnohomishApr 28Nike/Jesuit Twilight Relays
9.Kyle Duncan
Jordan Rabelos
Lukas Sepulveda
Salvador Sepulveda
44.91WAStanwoodApr 2914th Annual Tomahawk Classic
10.Jarid Poole
Marcos Ortiz
Nathan Howlett
Jacob Kildall*
45.07WAFerndaleMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team*3:27.92WAOak HarborMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
2.Cooper Laures
Jack O'Brien
Garrett Larson
Michael Sobotta
3:30.38WAStanwoodMay 12Wesco 3A North Finals
3.Camden Correos
Anthony Salvione
Josh Harazim
Devan Kirk*
3:30.95WAShorewoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
4.Jason Sorg
Luke Busby
Cyrus McAllister
David Selzler*
3:32.16WAShorecrestMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
5.Thomas McCormick
Evan Krautkremer
Ryan Hascall
Conrad Tatge*
3:32.29WAMarysville GetchellMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
6.Andrew Roundy
Elijah Malsch
Nicholas Lesperance
Nicholas Mendro
3:32.42WAArlingtonApr 22Viking Classic
7.Relay Team*3:34.62WASnohomishMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
8.Kenji Maeda
Justin Ho
Brian Pullman
Sebastian Stevenson
3:35.00WASqualicumApr 15Terrace Invite
9.Jared Yu
Chris Tilbury
Grant Christian
Matthew Park
3:35.20WAEdmonds-WoodwayMay 05Edmonds School District Championships
10.Lopaka Marshall
Desley Love
Elias Lynch
Jack Custer
3:39.54WAMeadowdaleApr 20MG vs Meadowdale, Oak Harbor
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Jacob Laban48' 7 PRWALynnwoodMay 10Wesco 3A South - Day 1
2.12Douglas Todd48' 4.5 PRWAEverettMay 10Wesco 3A North Prelims
3.11Ben Howard47' 8 PRWAEverettApr 20Snohomish, Everett @ Stanwood High
11Gabriel Green47' 8 PRWAArlingtonApr 2914th Annual Tomahawk Classic
5.12Harris Cutuk47' 6WALynnwoodMay 10Wesco 3A South - Day 1
6.11Tyler McAtee*45' 6.5 PRWAEdmonds-WoodwayMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
7.11Michael Van Beek*45' 3 PRWAArlingtonMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
8.12Brad Raymond45' 1 PRWASnohomishApr 28Nike/Jesuit Twilight Relays
9.12Luke Gersmehl Hudson44' 5.5 PRWAShorewoodApr 15Oregon Relays
10.12Ben Broselle44' 4 PRWAFerndaleMar 22NWC: Ferndale, Meridian @ LC
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Harris Cutuk174' 6.5 PRWALynnwoodApr 08Davis Invitational
2.11Isaac Gomez149' 8 PRWAOak HarborApr 13MP and Snohomish @ Oak Harbor
3.12Chase Strieby146' 11 PRWAStanwoodMar 30Stanwood and Arlington @ Oak Harbor
4.11Gabriel Green146' 10 PRWAArlingtonApr 2914th Annual Tomahawk Classic
5.12Hayne Boyden*145' 2 PRWASnohomishMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
6.12Luke Gersmehl Hudson144' 5 PRWAShorewoodMay 12Wesco 3A South - Day 2
7.10Michael Fisken144' 1 PRWAOak HarborMar 30Stanwood and Arlington @ Oak Harbor
8.10Isaac Donnelson*140' 0 PRWAArlingtonMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
9.11Anthony Seng137' 11 PRWAMarysville GetchellMay 12Wesco 3A North Finals
10.11Tyler McAtee*135' 7 PRWAEdmonds-WoodwayMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Gabriel Green186' 4WAArlingtonApr 15Pasco Invitational
2.12Ben Broselle182' 3 (.0)WAFerndaleMar 24Bedlington Twilight
3.12Taylor Devries161' 0WASnohomishMar 25Ray Cockrum Relays
4.10Connor Bjornson*160' 4 PRWALynnwoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
5.11Chris Lee154' 4 PRWAShorecrestApr 29Shoreline Invitational (boys)
6.11Tyler Phillips152' 3.5 PRWAFerndaleApr 26NWC: Ferndale & MB @ Sehome
7.11Spencer Andelin151' 6 PRWAStanwoodMar 30Stanwood and Arlington @ Oak Harbor
8.12Ben Bozeman151' 0 PRWAOak HarborMay 12Wesco 3A North Finals
9.10Israel Muela149' 4 PRWALynnwoodApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
10.11Weston Whitefoot148' 8 PRWAOak HarborMar 30Stanwood and Arlington @ Oak Harbor
View full rankings...
High Jump
1.12Taylor Devries6' 4WASnohomishMar 25Ray Cockrum Relays
2.12Race Treat6' 2WAShorecrestMar 30MPHS(host)/Everett/Shorecrest
3.11Kyle Nickols6' 0 PRWAOak HarborApr 27Lynnwood, Oak Harbor @ Everett
4.11Cooper Cummings*5' 11 PRWAArlingtonMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
5.11Kobe Gray5' 10 PRWAArlingtonApr 2914th Annual Tomahawk Classic
12Maxim Vengrovski5' 10WAEdmonds-WoodwayApr 29Shoreline Invitational (boys)
9Mutdung Bol5' 10 PRWAEdmonds-WoodwayMay 02Wesco Freshman Championships
10Erroll Richards5' 10 PRWAEdmonds-WoodwayMar 23Cascade @ Edmonds-Woodway
10RaeQuan Battle5' 10 PRWAMarysville-PilchuckMar 23Msvl-Pilchuck, Lynnwood @ Jackson
11Ozell Jackson5' 10WAOak HarborMar 23Mt. Vernon at Oak Harbor
9Jonathan Birchman5' 10 PRWAShorewoodApr 06Monroe, Shorewood @ Kamiak
View full rankings...
Pole Vault
1.12Jeffrey Hanlon14' 3 PRWASqualicumMay 12Wesco 3A South - Day 2
2.12Zack Thomas14' 0WASnohomishApr 28Nike/Jesuit Twilight Relays
12Cyrus Marshall14' 0 PRWAMeadowdaleApr 222017 NIKE Eason Invitational
4.9Curt Tanaka*13' 6 PRWAShorewoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
5.11Kalvyn McDaniel*13' 3 PRWASnohomishMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
11Landon Curry*13' 3 PRWAStanwoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
12Wyatt Hawthorne13' 3WAArlingtonApr 27Snohomish vs. Arlington
12Alec Hood13' 3 PRWAStanwoodMay 12Wesco 3A North Finals
9.12Andy Johnson*13' 0 PRWAShorewoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
10.11Maxwell Schaffler*12' 6 PRWAMarysville-PilchuckMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
10Trenton Brown12' 6 PRWASnohomishMay 12Wesco 3A North Finals
10Mikhail Balko12' 6 PRWAFerndaleApr 26NWC: Ferndale & MB @ Sehome
View full rankings...
Long Jump
1.11Sadath Aboudou21' 11.75 PRWAShorecrestMay 04Mukilteo vs. Shoreline @ Shoreline Stadium
2.11Elijah Ross-Rutter21' 3 PRWAEverettMay 10Wesco 3A North Prelims
3.12Cyrus McAllister*21' 2.75 PRWAShorecrestMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
4.12Race Treat*21' 2.25WAShorecrestMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
5.11Jerry Pham*21' 1.5 PRWALynnwoodMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
6.10Raymond Free*20' 10.75 PRWAMeadowdaleMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
7.11Andrew Miller20' 10 PRWAOak HarborMay 10Wesco 3A North Prelims
8.12Garren Guerrero*20' 6.25WAOak HarborMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
9.11Tyler Younce20' 6 PRWAStanwoodMay 10Wesco 3A North Prelims
10.12Nicholas Mendro20' 5 PRWAArlingtonMay 10Wesco 3A North Prelims
12Jordan Washington20' 5WAOak HarborMar 23Mt. Vernon at Oak Harbor
View full rankings...
Triple Jump
1.11Elijah Ross-Rutter43' 2.5WAEverettMay 05Everett District Championship
2.12Garren Guerrero42' 10.5 PRWAOak HarborMay 12Wesco 3A North Finals
3.10Raymond Free42' 3.5 PRWAMeadowdaleMay 12Wesco 3A South - Day 2
4.12Nico Shorack42' 3 PR (3.1)WAShorecrestApr 15Oregon Relays
5.12Tae Thongdee41' 11.5 PR (2.7)WAShorewoodApr 15Oregon Relays
6.11Peter Wick41' 10.5 PRWAMeadowdaleApr 15Terrace Invite
7.12Gabe Johnson41' 8 PRWAStanwoodApr 2914th Annual Tomahawk Classic
8.12Jared Narag*41' 3.5 PRWAMarysville-PilchuckMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
9.11Alex Akins*40' 8.5WASnohomishMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
10.11Ozell Jackson40' 7 PRWAOak HarborMar 30Stanwood and Arlington @ Oak Harbor
12Elijah Edwards40' 7 PRWALynnwoodMay 12Wesco 3A South - Day 2
View full rankings...
Hammer - 16lb
1.10Wyatt Berg101' 6 PRWASnohomishApr 222017 NIKE Eason Invitational
2.12Connor Hintz88' 0 PRWASnohomishApr 222017 NIKE Eason Invitational
3.10Eli De Soto61' 1 PRWASnohomishApr 222017 NIKE Eason Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.