Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12David Dunlap10.58 PRWINicoletMay 16North Shore Conference Meet
2.12Dakari Williams10.61 PRWINicoletMay 16North Shore Conference Meet
3.10Evan Murray10.62 PRWIWhitefish BayMay 16North Shore Conference Meet
4.10Willie Garrison10.91 PRWIHomesteadMay 16North Shore Conference Meet
5.10Elijah Johnson10.97 PRWIMilwaukee WashingtonMay 22WIAA D1 Regional
6.10Christopher Sykes11.05 PRWIMilwaukee Riverside UniversityMay 06Arrowhead Myhrum Inv
7.12Austin Mozdzen11.13 PRWIGermantownMay 16North Shore Conference Meet
8.12David Dunlap Jr11.15 PRWINicoletMay 09Ron Burling Invitational
9.11Corey Detoro11.16 PRWIHomesteadMay 16North Shore Conference Meet
11D'Angelo Pompey11.16 PRWIMilwaukee NorthMay 05Brown Deer Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.12David Dunlap21.32 PRWINicoletMay 16North Shore Conference Meet
2.10Evan Murray21.67 PRWIWhitefish BayMay 16North Shore Conference Meet
3.12Shon Pratcher21.79 PRWIGermantownMay 16North Shore Conference Meet
4.12Dakari Williams21.81 PRWINicoletMay 16North Shore Conference Meet
5.11David Young22.07 PRWIPewaukeeMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
6.12Patrick Doyle22.09 PRWIMenomonee FallsMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
7.11John Ford22.32 PRWINicoletMay 09Ron Burling Invitational
8.11Ty Olejnik22.49 PRWIHamiltonMay 22WIAA D1 Regional - Watertown
9.11D'Angelo Pompey22.63 PRWIMilwaukee NorthMay 05Brown Deer Invitational
10.10Elijah Johnson22.70 PRWIMilwaukee WashingtonMay 12Grafton CoEd Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.12Aaron Johnson48.59 PRWIMilwaukee Riverside UniversityJun 03WIAA D1 State Championships
2.11David Young49.21 PRWIPewaukeeJun 03WIAA D1 State Championships
3.12Patrick Doyle50.03 PRWIMenomonee FallsMay 16GMC Outdoor Championships
4.12Parker Ellis50.29 PRWIOconomowocMay 16WLT Outdoor Championships
5.12Zach Frei50.67 PRWIPewaukeeMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
6.11Rhys Koch50.82 PRWIWhitefish BayMay 16North Shore Conference Meet
7.12Lief Erlandson51.05 PRWIHomesteadMay 16North Shore Conference Meet
8.12Corey Folds51.23 PRWIMilwaukee MarshallMay 12Grafton CoEd Invitational
9.12Will Ullrich51.49 PRWIOconomowocMay 16WLT Outdoor Championships
10.12Nasear Roundtree51.56 PRWIMilwaukee MarshallMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
View full rankings...
800 Meters
1.11Rhys Koch1:53.62 PRWIWhitefish BayJun 03WIAA D1 State Championships
2.12Parker Ellis1:54.03 PRWIOconomowocJun 03WIAA D1 State Championships
3.12Cole Sandvold1:55.24 PRWIArrowheadMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
4.11Benjamin Schmied1:57.33 PRWIWatertownApr 21Watertown Outdoor Invitational
5.12Alex Carter1:58.36WIOconomowocMay 16WLT Outdoor Championships
6.12Taishi Ikeda1:58.47 PRWIOconomowocMay 16WLT Outdoor Championships
7.12Noah Cummisford1:59.10 PRWIHomesteadMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
8.12Will Ullrich1:59.37 PRWIOconomowocMay 12Hartford Invitational
9.12Dylan Ayer1:59.69 PRWIGermantownMay 22WIAA D1 Regional
10.10Drew Bosley2:00.43WIHomesteadMay 09Ron Burling Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.12Cole Sandvold4:15.32 PRWIArrowheadMay 06Arrowhead Myhrum Inv
2.10Drew Bosley4:23.60 PRWIHomesteadMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
3.12David Widenski4:24.35 PRWIArrowheadMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
4.11Michael Swope4:26.18 PRWIHamiltonMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
5.12Thomas Miller4:27.23 PRWIHomesteadMay 09Ron Burling Invitational
6.12Kyle Turba4:28.52 PRWIPewaukeeMay 22WIAA D1 Regional - Watertown
7.10Henry Chapman4:31.08 PRWIArrowheadMay 11Classic 8 Conference Meet
8.11Benjamin Schmied4:31.53 PRWIWatertownApr 28Neenah Coed Outdoor invitational
9.12Corey Thornton4:32.47 PRWIMilwaukee KingMay 06Arrowhead Myhrum Inv
10.11Rhys Koch4:34.71 PRWIWhitefish BayApr 18Whitefish Bay Tri
View full rankings...
3200 Meters
1.10Drew Bosley9:05.44 PRWIHomesteadJun 10Midwest Distance Classic
2.12Brian Jacques9:24.59 PRWIOconomowocMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
3.12Thomas Miller9:25.46 PRWIHomesteadMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
4.10Elijah Devries9:35.61 PRWIArrowheadMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
5.11William Kitzhaber9:42.81 PRWIWatertownMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
6.9Ben Schnoor9:42.87 PRWIGermantownMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
7.11Michael Swope9:45.40 PRWIHamiltonApr 28Lancer Invite
8.11Will Young9:48.63 PRWIPewaukeeMay 22WIAA D1 Regional - Watertown
9.12Kyle Turba9:49.52WIPewaukeeApr 21Sun Prairie Invitational
10.11Maxwell Selbach9:52.06 PRWINicoletMay 16North Shore Conference Meet
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Jacob Biewer14.93 PRWIArrowheadMay 06Arrowhead Myhrum Inv
2.11John Ford14.96 PRWINicoletMay 16North Shore Conference Meet
3.12Jared Schrang15.00 PRWIOconomowocMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
4.12Michael Kirkendoll15.03 PRWIWhitefish BayMay 16North Shore Conference Meet
5.11Thomas Mengwasser15.05 PRWIArrowheadMay 11Classic 8 Conference Meet
6.12Matt Nienow15.36WIMenomonee FallsMay 16GMC Outdoor Championships
7.11Jacob Patrick15.56 PRWIWhitefish BayMay 16North Shore Conference Meet
8.12Alex Milbrath15.67 PRWIWatertownMay 16WLT Outdoor Championships
9.11Tyler Phetteplace15.77 PRWIOconomowocMay 16WLT Outdoor Championships
10.11Matthew Hartlieb15.80 PRWIHomesteadMay 16North Shore Conference Meet
10Mory Bamba15.80 PRWIMenomonee FallsMay 22WIAA D1 Regional - Watertown
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Corey Folds39.03 PRWIMilwaukee MarshallJun 03WIAA D1 State Championships
2.11John Ford39.24 PRWINicoletJun 03WIAA D1 State Championships
3.11Matt Prendergast39.92 PRWIArrowheadMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
4.12Matt Nienow40.28WIMenomonee FallsMay 09Ron Burling Invitational
5.11Tyler Phetteplace40.65 PRWIOconomowocMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
6.11Thomas Mengwasser40.77 PRWIArrowheadMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
7.12Alex Milbrath40.95 PRWIWatertownMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
8.11Jacob Biewer41.35 PRWIArrowheadMay 11Classic 8 Conference Meet
9.12Jared Schrang41.56 PRWIOconomowocApr 29Northstar Invite
10.10Jared Schneider41.77 PRWIHomesteadMay 16North Shore Conference Meet
View full rankings...
4x100 Relay
1.Kamari Clayton
John Ford
Dakari Williams
David Dunlap
41.65WINicoletMay 16North Shore Conference Meet
2.Tyler Zimmermann
Joel Shelp
Robert Tetzlaff
Jacob Biewer
42.91WIArrowheadJun 03WIAA D1 State Championships
3.Waymon McNeal
Shon Pratcher
Connor Leffler
Austin Mozdzen
43.23WIGermantownMay 16North Shore Conference Meet
4.Jarod Ernst
Jacob Kaus
Michael Young
Dominick Kollmann
43.85WIMenomonee FallsMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
5.Elijah Johnson
Jaylon Picket
Quintin Balentine
Nicholas Flinn
43.93WIMilwaukee WashingtonMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
Willie Garrison
Lief Erlandson
Jared Schneider
Corey Detoro
43.93WIHomesteadMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
7.RayQuan Bolden
Alexander Anthony
Karon Lever
Evan Murray
44.14WIWhitefish BayMay 03North Shore Conference Relays
8.Keith Dent
Dartanyon Harris
D'Angelo Pompey
Willie Smith
44.59WIMilwaukee NorthMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
9.Demarcus Coleman
Travis Hayes
Corey White
Marquis Moua-Brown
44.72WIMilwaukee Riverside UniversityApr 22Randy Lyons Invite
10.Ryan Vanwilligan
Alex Mauch
Nazir Spencer
Sam Ramlow
44.79WIPewaukeeMay 16Woodland Conference Championship
View full rankings...
4x200 Relay
1.Patrick Doyle
Dominick Kollmann
Michael Young
Matt Nienow
1:28.81WIMenomonee FallsJun 03WIAA D1 State Championships
2.Tyler Zimmermann
Zachary Hastings
Joel Shelp
Jacob Biewer
1:29.14WIArrowheadJun 03WIAA D1 State Championships
3.Jacoby White
Stone Thompson
Corey White
Christopher Sykes
1:29.66WIMilwaukee Riverside UniversityJun 03WIAA D1 State Championships
4.Arslan Jumabayev
Keno Scott
Dakari Williams
David Dunlap Jr
1:30.74WINicoletMay 09Ron Burling Invitational
5.Willie Garrison
Lief Erlandson
Jared Schneider
Corey Detoro
1:30.93WIHomesteadMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
6.RayQuan Bolden
Cade Garcia
Henry Primack
Evan Murray
1:31.00WIWhitefish BayMay 16North Shore Conference Meet
7.Ty Olejnik
Cam Davis
Dylan Melotik
Jackson Kollath
1:31.49WIHamiltonMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
8.Lincoln Stultz
Pietro Sardina
Alex Biddle
Nick Fiorita
1:33.85WIOconomowocApr 22Viking Invitational
9.John Sandlass
Alex Mauch
Ryan Vanwilligan
Sam Ramlow
1:33.92WIPewaukeeMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
10.Alex Zubke
David Gilbert
Nick Yang
Brian Katzenberger
1:34.66WIWatertownMay 22WIAA D1 Regional - Watertown
View full rankings...
4x400 Relay
1.Jacoby White
Leonardo Aponte
Christopher Sykes
Aaron Johnson
3:19.49WIMilwaukee Riverside UniversityJun 03WIAA D1 State Championships
2.Lincoln Stultz
Will Ullrich
Taishi Ikeda
Parker Ellis
3:21.62WIOconomowocMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
3.Matt Prendergast
Stephen Gardner
Christian Peterson
Cole Sandvold
3:24.06WIArrowheadMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
4.Patrick Doyle
Tyler Smalley
William Reynolds
Matt Nienow
3:24.94WIMenomonee FallsMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
5.Corey Folds
Torrian Holland
Daniel Beaird
Nasear Roundtree
3:27.92WIMilwaukee MarshallMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
6.Rowan Koch
Henry Primack
James Zebell
Rhys Koch
3:29.36WIWhitefish BayMay 22WIAA D1 Regional
7.Eric Rodd
Brad Woldt
Lief Erlandson
Noah Cummisford
3:31.89WIHomesteadMay 09Ron Burling Invitational
8.Zach Frei
David Young
Tyler Kiser
Quinn Brownell
3:32.88WIPewaukeeApr 28Altheimer Invitational
9.Ben Schmied
David Gilbert
Alex Milbrath
Bryce Olson
3:36.60WIWatertownMay 22WIAA D1 Regional - Watertown
10.Ryan Coe
Matthew Bohlman
Corbin Stepney
Brandon Christianson
3:37.56WIHamiltonMay 22WIAA D1 Regional - Watertown
View full rankings...
4x800 Relay
1.Alex Carter
Taishi Ikeda
Will Ullrich
Parker Ellis
7:45.88WIOconomowocJun 03WIAA D1 State Championships
2.Corey Thornton
Najee Ahmad
Ryan Fields
Kevin Diaz
8:05.26WIMilwaukee KingMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
3.Rowan Koch
Bowin Bassindale
Noal Basil
Eli Dyer
8:05.54WIWhitefish BayMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
4.Ben Cincotta
Sean Drinan
Jake Garvey
Dylan Ayer
8:12.42WIGermantownMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
5.Elijah Jones
Emik Vayts
Carson Kennedy
Cody Clauer
8:28.65WIArrowheadMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
6.Michael Swope
Nicholas Schmidt
Evan Selin
Brian Wiedenfeld
8:36.48WIHamiltonApr 28Lancer Invite
7.Drew Bosley
Noah Cummisford
Messi Elgin
Kai Newman
8:39.09WIHomesteadMay 03North Shore Conference Relays
8.Ben Schmied
Miles Wackett
Matthew Engel
William Kitzhaber
8:44.36WIWatertownMay 04WLT Relay Championships
9.Tyler Smalley
Tom Goihl
Devin Hoferitza
Eric Dethloff
8:47.64WIMenomonee FallsApr 21Spartan Invite
10.Robert-Claud Diedrich
Nicholas Weseman
Zachary Dickman
Felix Woehl-Sauvignon
8:58.81WINicoletMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Nathan Schultz54' 2.25 PRWIArrowheadMay 06Arrowhead Myhrum Inv
2.12Nate Schultz54' 1 PRWIArrowheadApr 22Boys Classic 8 Relays
3.12Drew Shrader54' 0 PRWIArrowheadMay 22WIAA D1 Regional - Watertown
4.11Cal Knapp53' 4.25 PRWIGermantownJun 03WIAA D1 State Championships
5.12Timothy Rodd53' 1.5 PRWIHomesteadApr 21Spartan Invite
6.12Cal Warner49' 8 PRWIOconomowocApr 22Viking Invitational
7.12Dylan Richman49' 5.5 PRWIArrowheadMay 06Arrowhead Myhrum Inv
12Brandon Schaefer49' 5.5 PRWIMenomonee FallsMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
9.12Matt Henningsen49' 4.5 PRWIMenomonee FallsMay 22WIAA D1 Regional - Watertown
10.12Riley Kellom49' 4.25 PRWIGermantownMay 22WIAA D1 Regional
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Hunter Quinn169' 4 PRWIWatertownApr 21Watertown Outdoor Invitational
2.12Dylan Richman156' 3 PRWIArrowheadApr 29Northstar Invite
3.12Jacob Matye152' 10 PRWIOconomowocMay 16WLT Outdoor Championships
4.12Drew Shrader148' 6 PRWIArrowheadApr 18Spartan Inv (Boys)
5.12Nathan Schultz141' 6 PRWIArrowheadMay 11Classic 8 Conference Meet
6.12Zach Naatz141' 0 PRWIWatertownMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
7.12Nate Schultz140' 10 PRWIArrowheadApr 22Boys Classic 8 Relays
8.12Dan Lakich140' 8 PRWIGermantownApr 25Washington County Invite
9.12Brandon Schaefer140' 0 PRWIMenomonee FallsMay 03GMC Relays
10.12Riley Kellom139' 6 PRWIGermantownMay 16North Shore Conference Meet
View full rankings...
High Jump
1.12Tyler Young6' 4 PRWIMilwaukee Riverside UniversityJun 03WIAA D1 State Championships
12Dante Bova6' 4 PRWIArrowheadMay 11Classic 8 Conference Meet
12David Garczynski6' 4WIOconomowocMay 04WLT Relay Championships
12Alex Carter6' 4WIOconomowocMay 04WLT Relay Championships
5.11Mike Bruner6' 2WIHomesteadMay 22WIAA D1 Regional
9Davis Corrazarri6' 2 PRWIMenomonee FallsMay 22WIAA D1 Regional - Watertown
7.10Tyler Brown6' 1 PRWIHomesteadMay 16North Shore Conference Meet
8.11Joel Shelp6' 0 PRWIArrowheadMay 06Arrowhead Myhrum Inv
10Jaylon Picket6' 0 PRWIMilwaukee WashingtonMay 22WIAA D1 Regional
9Nolan Wollmer6' 0 PRWIWhitefish BayMay 16North Shore Conference Meet
10Noah Zach6' 0 PRWIPewaukeeMay 16Woodland Conference Championship
11Michael McLaughlin6' 0WINicoletMay 03North Shore Conference Relays
View full rankings...
Pole Vault
1.12Cameron Jemison15' 3 PRWIMenomonee FallsMay 09Ron Burling Invitational
2.12Hayden Matheny14' 3 PRWIOconomowocMay 22WIAA D1 Regional - Watertown
3.12Michael Kirkendoll13' 6WIWhitefish BayMay 22WIAA D1 Regional
12Stephen Gardner13' 6 PRWIArrowheadJun 03WIAA D1 State Championships
12Matthew Aussem13' 6WINicoletMay 03North Shore Conference Relays
11Cody Tufftee13' 6 PRWIOconomowocMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
7.12Jacob Boehlke12' 9 PRWIHomesteadMay 22WIAA D1 Regional
8.10Joey Thomas12' 6 PRWIPewaukeeMay 16Woodland Conference Championship
9.12Andrew Godfrey12' 0 PRWIMenomonee FallsMay 22WIAA D1 Regional - Watertown
12Grant Siverhus12' 0WINicoletMay 06Arrowhead Myhrum Inv
10Logan Larson12' 0 PRWIMenomonee FallsMay 22WIAA D1 Regional - Watertown
12Samuel Yundt12' 0 PRWIArrowheadMay 11Classic 8 Conference Meet
View full rankings...
Long Jump
1.12Shon Pratcher24' 3.5 PRWIGermantownMay 16North Shore Conference Meet
2.11Ty Olejnik22' 8 PRWIHamiltonMay 09Ron Burling Invitational
3.-Jacoby White22' 5 PRUnattachedJun 10Senior Spotlight Meet
4.12Michael Kirkendoll21' 11.5 PRWIWhitefish BayMay 16North Shore Conference Meet
5.12RayQuan Bolden21' 9.5 PRWIWhitefish BayMay 09Ron Burling Invitational
6.10Jared Schneider21' 7.5 PRWIHomesteadJun 03WIAA D1 State Championships
7.11Jacob Biewer21' 5 PRWIArrowheadMay 11Classic 8 Conference Meet
8.15-16Jacob Kaus21' 4.75 PR (1.2)WITop Flight TrainingJul 30USATF National Junior Olympic Championships
9.9Nolan Wollmer21' 3.5 PRWIWhitefish BayMay 16North Shore Conference Meet
10.12Justice King21' 3.25WIMilwaukee KingMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
View full rankings...
Triple Jump
1.12Shon Pratcher45' 9.5 PRWIGermantownMay 03North Shore Conference Relays
2.12Michael Kirkendoll45' 1.5 PRWIWhitefish BayMay 03North Shore Conference Relays
3.15-16Jacob Kaus44' 3.5 PR (2.7)WITop Flight TrainingJul 30USATF National Junior Olympic Championships
4.10Jared Schneider43' 6.75 PRWIHomesteadMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
5.12David Gilbert42' 5.25 PRWIWatertownMay 16WLT Outdoor Championships
6.10Matthew Bohlman41' 9.5 PRWIHamiltonMay 25WIAA D1 Sectional - Germantown
7.11Braylen Stevens40' 11.5 PRWIMilwaukee KingApr 29Marquette Invitational
8.11William Walker40' 9 PRWIMilwaukee Riverside UniversityMay 06Arrowhead Myhrum Inv
12Ethan Richmond40' 9 PRWIMenomonee FallsMay 09Ron Burling Invitational
10.10Jarek Lytle40' 7.5 PRWIWatertownMay 16WLT Outdoor Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.