Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Zach Winer10.80 PRWYPinedaleApr 13Evanston Invitational
2.12Jared Spaulding10.81 PRWYKelly WalshApr 07Trojan Invite
3.11Chancy Hunt11.05 PRWYBig PineyApr 13Evanston Invitational
11Courtney Campbell11.05 PRWYPinedaleApr 13Evanston Invitational
5.11Cole White11.10 PRWYGreen RiverApr 13Evanston Invitational
6.12LaMont Frisby11.11WYKelly WalshApr 07Trojan Invite
7.12Gage Pitt11.13WYDouglasApr 07Trojan Invite
8.11Kyle Cacho11.15 PRWYGreen RiverApr 13Evanston Invitational
9.10Cody Milmine11.17 PRWYBuffaloApr 072017 Queen City Classic
10.12Justus Whitmire11.18 PRWYCheyenne EastMar 24Binfield Invite
View full rankings...
200 Meters
1.10Erick Salcido21.60 PRWYRock SpringsApr 13Evanston Invitational
2.12LaMont Frisby21.83 PRWYKelly WalshApr 07Trojan Invite
3.12Jared Spaulding21.98 PRWYKelly WalshApr 07Trojan Invite
4.12William Nolan22.38WYCheyenne SouthApr 07Okie Blanchard Invitational
5.12Justus Whitmire22.65 PRWYCheyenne EastMar 24Binfield Invite
6.12Gage Pitt22.82WYDouglasApr 07Trojan Invite
7.12Logan Myers22.84WYCampbell CountyApr 072017 Queen City Classic
8.11Brady Erickson22.91WYCodyApr 01Park County Tri
9.11Brodie Roden*22.92WYRivertonApr 22Roy Peck Invitational
10.11Roman Smith22.97WYWheatlandApr 08Guernsey HS Meet
10Cody Milmine22.97 PRWYBuffaloApr 13Billings Invite
View full rankings...
400 Meters
1.12Logan Myers50.36WYCampbell CountyApr 072017 Queen City Classic
2.11Tyler Dahl*50.39 PRWYLaramieApr 22Poudre Invitational
3.11Brady Erickson*50.58 PRWYCodyApr 18Gary Benson Border War
4.12LaMont Frisby*50.74 PRWYKelly WalshApr 18Gary Benson Border War
5.12Justus Whitmire50.83 PRWYCheyenne EastApr 07Okie Blanchard Invitational
6.10Chandler Maddock*50.93 PRWYThermopolisApr 22Roy Peck Invitational
7.12Tyler Holloway*51.13 PRWYSheridanApr 18Gary Benson Border War
8.12Brennan Kutterer*51.14WYTongue RiverApr 22Dan Hansen Invitational
9.11Jared Kobbe*51.15 PRWYRivertonApr 22Roy Peck Invitational
10.12Kellen Hansen51.34WYStar ValleyMar 23Digger Icebreaker
View full rankings...
800 Meters
1.12Cory Myers1:56.47 PRWYCampbell CountyApr 072017 Queen City Classic
2.11Wyatt Peck1:58.01 PRWYStar ValleyApr 01UVU Invitational
3.12Braden Reichl1:58.63 PRWYGreen RiverMar 18Alpha Invitational
4.12Preston Portillo1:59.35WYRock SpringsMar 22Davis Super Meet(Boys Only)
5.12Preston Gromer*1:59.60 PRWYKelly WalshApr 18Gary Benson Border War
6.12Garrett Condelario*2:00.10 PRWYNatrona CountyApr 18Gary Benson Border War
7.11Chase Lovercheck*2:01.00 PRWYSoutheastApr 21Twilight Invitational
8.12Jered McCafferty*2:02.05 PRWYSheridanApr 18Gary Benson Border War
9.11Landen Fuller2:02.09 PRWYLingle-Fort LaramieMar 24Binfield Invite
10.11Tymer Goss*2:02.58WYSheridanApr 18Gary Benson Border War
View full rankings...
1600 Meters
1.12Braden Reichl4:21.14 PRWYGreen RiverApr 15Taylorsville Invitational
2.10Asefa Wetzel4:23.06 PRWYStar ValleyApr 01UVU Invitational
3.12Garrett Condelario4:30.33WYNatrona CountyApr 13Billings Invite
4.11Brian Gonda4:30.57 PRWYSheridanApr 13Billings Invite
5.12Jered McCafferty*4:31.27 PRWYSheridanApr 22Dan Hansen Invitational
6.12Nic Robinson*4:31.43 PRWYKelly WalshApr 22Dan Hansen Invitational
7.11Philip Henry*4:34.98 PRWYLaramieApr 22Poudre Invitational
8.12Preston Portillo4:35.07WYRock SpringsApr 15Taylorsville Invitational
9.12Tristan Knottnerus*4:35.10WYCampbell CountyApr 18Gary Benson Border War
10.11Parker Jones4:36.50WYRock SpringsApr 15Taylorsville Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.11Philip Henry9:40.29 PRWYLaramieApr 08Arcadia Invitational (Fri/Sat)
2.11Brian Gonda9:45.05 PRWYSheridanApr 072017 Queen City Classic
3.12Tristan Knottnerus9:50.20 PRWYCampbell CountyApr 072017 Queen City Classic
4.11Wesley Kallgren9:51.70 PRWYStar ValleyApr 08Arcadia Invitational (Fri/Sat)
5.12Jered McCafferty9:51.86 PRWYSheridanApr 072017 Queen City Classic
6.12Braden Reichl*9:54.72 PRWYGreen RiverApr 22Morgan Ridley's Invitational
7.12Garrett Condelario9:56.75WYNatrona CountyApr 13Billings Invite
8.10David Medina9:58.26 PRWYRock SpringsApr 15Taylorsville Invitational
9.11Parker Jones9:58.71 PRWYRock SpringsMar 22Davis Super Meet(Boys Only)
10.10Mac Staryk*9:59.96 PRWYJacksonApr 22Skyview Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Tyrel Leman14.70 PRWYDouglasApr 07Trojan Invite
2.12McCade Johnson14.71 PR (-2.2)WYLaramieApr 15Mountain Range Mustang Invitational
3.11Caige McComb14.78 PRWYKelly WalshMar 25Natrona Invitational
4.12Dawson Cooley14.87WYCheyenne CentralApr 07Okie Blanchard Invitational
5.12Jacob Esposito15.20 PRWYNewcastleMar 24Rapid City Developmental Track and Field Meet
6.10Alec Riegert15.23 PRWYSheridanApr 13Billings Invite
7.11Hunter Vatne15.48 PRWYCampbell CountyApr 13Rapid City's Track-O-Rama
8.12Kylan Shultz*15.50 PRWYRivertonApr 22Roy Peck Invitational
9.12Jesse Barker15.53 PRWYEvanston SeniorApr 13Evanston Invitational
10.12Trent Rasmussen*15.62 PRWYRock SpringsApr 21Green River Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12McCade Johnson37.52 PRWYLaramieApr 15Mountain Range Mustang Invitational
2.12Dawson Cooley40.24WYCheyenne CentralApr 15Mountain Range Mustang Invitational
3.11Caige McComb40.69 PRWYKelly WalshApr 07Trojan Invite
4.12Tyrel Leman40.78WYDouglasMar 30Laura Chord Memorial
5.11Brodie Roden*40.88 PRWYRivertonApr 22Roy Peck Invitational
6.10Alec Riegert*40.94 PRWYSheridanApr 18Gary Benson Border War
12Chris Murray40.94 PRWYCheyenne CentralApr 07Okie Blanchard Invitational
8.10Erick Salcido41.00 PRWYRock SpringsApr 15Taylorsville Invitational
9.12Zac Pickinpaugh*41.17 PRWYShoshoniApr 22Roy Peck Invitational
10.10Conrad Swenson*41.21 PRWYLander ValleyApr 22Roy Peck Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.Relay Team43.40WYCheyenne EastApr 07Okie Blanchard Invitational
2.Brodie Roden
Jared Kobbe
Jaren Draper
Alec Richardson*
43.45WYRivertonApr 22Roy Peck Invitational
3.Joey Zook
Caige McComb
Jared Spaulding
LaMont Frisby
43.59WYKelly WalshMar 18Glen Legler Memorial Early Bird Invite
4.Relay Team43.68WYCheyenne CentralApr 07Okie Blanchard Invitational
5.Austin Clemetson
Kenyon Nunez
Madden Pikula
Logan Myers
44.08WYCampbell CountyApr 072017 Queen City Classic
6.Conner Beeston
Jason Upton
Reid Baty
McCade Johnson*
44.16WYLaramieApr 22Poudre Invitational
7.Relay Team44.38WYRock SpringsApr 07Okie Blanchard Invitational
8.Relay Team44.58WYNatrona CountyApr 07Okie Blanchard Invitational
9.Courtney Campbell
Teagan Pennock
Raven Que
Zach Winer
44.62WYPinedaleApr 13Evanston Invitational
10.Tyler Holloway
Bobby Culver
Alec Riegert
Parker Christensen
44.66WYSheridanApr 13Billings Invite
View full rankings...
4x200 Relay
1.Relay Team1:32.95WYCampbell CountyApr 13Rapid City's Track-O-Rama
2.Hunter Woodard
Dawson Butts
Dillon Barritt
Jayden Caylor
1:34.00WYUptonApr 072017 Queen City Classic
3.Conner Beeston
Jack Lundblad
Reece Shannon
Eric Zaft
1:35.70WYLaramieApr 01Altitude Running Invitational
4.Mason McCreary
Rowen Ruby
Ray Rabou
Jon Schultze
1:38.04WYBuffaloApr 072017 Queen City Classic
5.RJ Cazier
Ben Miller
Tanner Hunsaker
Dean Shaw
1:38.29WYStar ValleyMar 23Digger Icebreaker
6.Jacob Reiss
Sam Poulson
Ben Waldron
Brett Schow
1:41.31IDMaladApr 14Snake River Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.Reid Baty
Tyler Dahl
McCade Johnson
Jason Upton
3:23.55WYLaramieApr 01Altitude Running Invitational
2.Logan Myers
Kenyon Nunez
Madden Pikula
Cory Myers*
3:25.88WYCampbell CountyApr 18Gary Benson Border War
3.Drew Boedecker
Alec Riegert
Tymer Goss
Matt Willey*
3:27.32WYSheridanApr 18Gary Benson Border War
4.Relay Team3:29.86WYCheyenne CentralMar 25Runners Roost of Fort Collins Invitational
5.Charlie Beaudrie
Reece Andre
Owen Oilar
Brady Erickson*
3:32.14WYCodyApr 22Dan Hansen Invitational
6.Relay Team3:32.68WYRock SpringsApr 15Taylorsville Invitational
7.Aran Lovato
Connor McCoy
Keyshawn Farmer
William Nolan
3:32.78WYCheyenne SouthMar 25Runners Roost of Fort Collins Invitational
8.Gage Pitt
Tyrel Leman
Harley Rhoades
Vaugn Moskop
3:34.30WYDouglasApr 13Alliance Invite
9.Whitman Jones
Kellen Hansen
Will Barnett
Alias Erickson
3:34.71WYStar ValleyMar 23Digger Icebreaker
10.Relay Team3:35.62WYNatrona CountyApr 07Okie Blanchard Invitational
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Shane Henderson
Wesley Kallgren
Wyatt Peck
Asefa Wetzel
8:02.92WYStar ValleyApr 08Arcadia Invitational (Fri/Sat)
2.Jered McCafferty
Tymer Goss
Derek Vela
Brian Gonda*
8:20.24WYSheridanApr 18Gary Benson Border War
3.Brendan Rucinski
Albert Steiner
Mason Swingholm
Philip Henry*
8:22.22WYLaramieApr 22Poudre Invitational
4.Relay Team8:25.95WYRock SpringsMar 22Davis Super Meet(Boys Only)
5.Relay Team*8:39.12WYNatrona CountyApr 22Roy Peck Invitational
6.Relay Team8:44.44WYMountain ViewApr 06Lyman Meet
7.Aran Lovato
Jarred Russell
Connor McCoy
Robert Manzanares
8:45.37WYCheyenne SouthMar 25Runners Roost of Fort Collins Invitational
8.Brady Brooks
Vaugn Moskop
Harley Rhoades
Kenyion Townsend
8:48.62WYDouglasApr 13Alliance Invite
9.Eric Clingenpeel
Christian Gayton
Brayden Kovick
Braden Reichl
8:50.44WYGreen RiverApr 07Trojan Invite
10.Relay Team8:53.77WYCheyenne EastApr 07Okie Blanchard Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Logan Harris61' 6 PRWYTorringtonApr 13Alliance Invite
2.12Eric Lundgren54' 2.5 PRWYCheyenne CentralMar 25Runners Roost of Fort Collins Invitational
3.12Cody Allen53' 3.5 PRWYCheyenne SouthApr 07Okie Blanchard Invitational
4.12Zac Zier50' 7.75 PRWYRocky MountainApr 07Burlington Invitational
5.12Hunter Lee49' 3 PRWYRivertonApr 13D & D Invitational
6.10Brendon Gustafson*48' 6 PRWYNatrona CountyApr 18Gary Benson Border War
7.11Maxwel Myers*48' 1.5 PRWYSheridanApr 22Dan Hansen Invitational
8.12Hunter Spartz48' 0 PRWYGreen RiverApr 13Evanston Invitational
9.12Caden Milmine47' 11 PRWYBuffaloApr 13Billings Invite
10.12Bryer Sims47' 7.5 PRWYCampbell CountyApr 13Rapid City's Track-O-Rama
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Zac Zier*163' 0 PRWYRocky MountainApr 22Lovell Invitational
2.12Cody Allen162' 4 PRWYCheyenne SouthApr 13South Twilight
3.12Eric Lundgren160' 9 PRWYCheyenne CentralApr 15Mountain Range Mustang Invitational
4.12Yuli Viergets154' 8WYSundanceApr 132017 Center of The Nation
5.12Logan Harris150' 9 PRWYTorringtonApr 06Mitchell Invite
6.11Maxwel Myers*147' 0 PRWYSheridanApr 22Dan Hansen Invitational
7.12Jacob Hertz146' 10 PRWYDouglasApr 13Alliance Invite
8.10Ryan Kienzle146' 5 PRWYCampbell CountyApr 13Rapid City's Track-O-Rama
9.12Hunter Lee*144' 6.5 PRWYRivertonApr 22Roy Peck Invitational
10.12Hunter Spartz143' 0 PRWYGreen RiverApr 15Taylorsville Invitational
View full rankings...
Javelin - 800g
1.9Kimball Madsen*154' 5 PRWYMountain ViewApr 22Morgan Ridley's Invitational
2.11Ronnie Kaye*80' 9 PRWYJacksonApr 22Skyview Invitational
3.9Sterling Smith*52' 7 PRWYJacksonApr 22Skyview Invitational
4.12Greg Carillo*45' 6 PRWYJacksonApr 22Skyview Invitational
View full rankings...
High Jump
1.11Brett Norvelle6' 4 PRWYNatrona CountyMar 18Glen Legler Memorial Early Bird Invite
2.12Eric Lundgren6' 3WYCheyenne CentralApr 01Altitude Running Invitational
12Gage Covington*6' 3 PRWYMountain ViewApr 22Morgan Ridley's Invitational
4.9Suttton Perry6' 2 PRWYDouglasApr 13Alliance Invite
10Colby Warner6' 2 PRWYPowellApr 13D & D Invitational
12Brandon Teter*6' 2WYLovellApr 22Lovell Invitational
11Lathan May6' 2 PRWYRocky MountainMar 25Bill Gerrard Memorial Track Meet
12Austn Schaff6' 2WYKelly WalshMar 25Natrona Invitational
11Seth Macdonald6' 2WYEvanston SeniorApr 08Desert Hills Invitational
12Reid Baty6' 2 PRWYLaramieApr 01Altitude Running Invitational
10Dylan Pearson6' 2 PRWYWheatlandMar 25Natrona Invitational
12Brad Lyman6' 2WYWorlandMar 18Glen Legler Memorial Early Bird Invite
10Sage Coventry*6' 2 PRWYKelly WalshApr 18Gary Benson Border War
View full rankings...
Pole Vault
1.12Joe Melia13' 9 PRWYCheyenne CentralApr 07Okie Blanchard Invitational
2.12Garrett Schwindt13' 6 PRWYGlenrockApr 13Finch-Lehner Invitational
3.11Gavin Holeman*13' 3WYCodyApr 18Gary Benson Border War
12Colten Galambas13' 3WYCampbell CountyApr 13Rapid City's Track-O-Rama
12Kell Ransom13' 3WYRock SpringsApr 07Okie Blanchard Invitational
6.11Brent Snyder13' 2 PRWYLovellApr 01Rocky Mountain Invititational
7.12Hunter Woodard12' 9 PRWYUptonApr 13Rapid City's Track-O-Rama
8.12Garrett Henderson12' 7 PRWYPowellApr 01Park County Tri
11Owen Oilar12' 7 PRWYCodyApr 01Park County Tri
10.12Mason Barker12' 6WYDouglasMar 30Laura Chord Memorial
12Brenden Lapp*12' 6 PRWYRock SpringsApr 21Green River Invitational
9Brody Karhu12' 6 PRWYPowellApr 13D & D Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.12Alec Richardson22' 10.75WYRivertonApr 13D & D Invitational
2.12William Nolan22' 5.25WYCheyenne SouthApr 13South Twilight
3.11Brady Erickson22' 4.75WYCodyApr 13D & D Invitational
4.11Adarius Gallon22' 4 PR (.0)WYCheyenne CentralApr 01Altitude Running Invitational
5.12Oaklan Jenkins*21' 6.5 PRWYRock SpringsApr 21Green River Invitational
6.10Hunter Brown21' 5.5 PRWYNatrona CountyApr 11Kelly Walsh Lil Fella Invitational
7.12Joshua Stevens*21' 4WYKelly WalshApr 18Gary Benson Border War
11Ishmael DePaullite21' 4 PRWYPine BluffsApr 07Okie Blanchard Invitational
9.11Dawson Butts21' 3.5 PRWYUptonApr 11Wright Pre Easter
10.10Ty Mueller*21' 2.75 PRWYLingle-Fort LaramieApr 21Twilight Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.12Tyrel Leman44' 10.75 PRWYDouglasMar 18Glen Legler Memorial Early Bird Invite
2.12William Nolan44' 7 (-1.4)WYCheyenne SouthMar 25Runners Roost of Fort Collins Invitational
3.12Justice Madayag43' 5.5 PRWYLingle-Fort LaramieMar 18Glen Legler Memorial Early Bird Invite
4.11Brennan Hagar*42' 11.5 PRWYNatrona CountyApr 18Gary Benson Border War
5.12Zach Winer42' 8.5 PRWYPinedaleApr 13Evanston Invitational
6.10Hunter Brown42' 7.25 PRWYNatrona CountyApr 13Billings Invite
7.12Kolbe Weber42' 6.5 PRWYMountain ViewApr 13Evanston Invitational
8.12Jarrett Neimark*42' 5.5 PRWYH.E.M.Apr 21Green River Invitational
9.12Alec Richardson42' 4WYRivertonApr 13D & D Invitational
10.12Keyshawn Farmer42' 3.5 PR (1.9)WYCheyenne SouthApr 01Altitude Running Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.