Mens

100 MetersCompare top 10
1.8Kesean Brown10.86 (1.0)PRUnattachedMay 27Flo Golden South Classic
2.15-16Chris Brown10.91PRILCentral Il Track ClubJul 09USATF Region 7 Junior Olympic Championships
3.8Sage Ryan11.00PRLALafayette ChristianApr 18LHSAA District 7-1A
4.15-16Payton Ater11.13 (2.4)PRUnattachedJul 30USATF National Junior Olympic Championships
5.8Treyson Dilworth11.19PRTXHouston (Amarillo)Mar 25Amarillo Relays (F-Sa)
6.8Jacob Vance11.24cPRINGreenfieldApr 24Connersville vs. Greenfield Central
9Javon Allen11.24cKSBenningtonMay 19KSHSAA 2A Regional Meet #19
8.8Kasdon Ray11.26PRTXLakeviewMar 22Hebron MS Meet 3
9.8Omari Walker11.27PRTXTerryApr 22Mesquite ISD MS Championships
8Matthew McLean11.27PRTXCovenant Classical (Ft Worth)Apr 08TCAF District 1 Championships
8Tyrese Bandy11.27 (2.2)PRUnattachedAug 05AAU National Junior Olympic Games
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.8Kesean Brown22.50 (.0)PRUnattachedMay 27Flo Golden South Classic
2.8Tyrese Bandy22.61 (1.5)PRUnattachedAug 05AAU National Junior Olympic Games
3.15-16Chris Brown22.64PRILCentral Il Track ClubJul 09USATF Region 7 Junior Olympic Championships
4.15-16Camar Wheaton22.72PRUnattachedJun 29AAU Region 18 Qualifier
5.15-16DaCorey Ware22.90 (-1.5)TXIllusions TrackJun 24USATF Southwestern Association Junior Olympic Championships
6.11Guillermo Cortes22.94 (1.8)PRUTNorthridgeApr 29Davis Invitational
7.8Mason Gibson22.98PRTXFordApr 062017 Middle School Meet
8.8Da'Yan Aromaye23.04PRTXLancasterApr 04Metro Conference Boys District
9.12Joseph Page23.08 (.4)PRTXLutheranMay 06TAPPS 3A State Meet (F-Sa)
10.8Matthew McLean23.09PRTXCovenant Classical (Ft Worth)Apr 08TCAF District 1 Championships
8Quenton Barnes23.09PRTNThurgood MarshallMay 10City Championship
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.-Zach West49.07PRUnattachedJun 10Midwest Meet of Champions (Senior Only)
2.10Michael Simington50.24cTXCibolo SteeleFeb 23Steele Invitational
3.15-16Andrew Brown51.05UnattachedJul 09USATF Region 6 Junior Olympic Championships
4.12Dylan Johnson51.10PRFLPalmer TrinityApr 01Miramar Relays
5.8Ashton Schwartzman51.24UnattachedJul 30USATF National Junior Olympic Championships
6.11John Carlson51.56PRIABondurant-FarrarMay 04RRC Meet
7.15-16Payton Ater51.84UnattachedJul 30USATF National Junior Olympic Championships
8.8Kadin Perez51.87PRNEMitchellMay 13Nebraska Championship Meet
9.15-16Kameron Hatcher51.98PRTXSpeed City Track ClubJul 01AAU Region 19 Qualifier
10.11Guillermo Cortes52.08PRUTNorthridgeMay 10Region 1 Championships
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.11Jalen Smith1:55.52PRMIBlazers TCJul 02AAU Region 12 National Qualifier
2.15-16Evan Henkel1:59.50PRORSalem TrackJun 25USATF Oregon Association Junior Olympic Championships
3.11Shane Knanishu1:59.92ILBataviaApr 22Distance Night in Palatine
4.11Sean Adams2:00.10ILBataviaApr 22Distance Night in Palatine
5.15-16Micah Bruggeman2:01.89PRMOCJ FreedomJul 09USATF MVA Region 16 Junior Olympic Championships
6.15-16Gage Killewald2:01.97MIDetroit Cheetah TrackJul 30USATF National Junior Olympic Championships
7.10Juan Hernandez2:02.53AZSalpointe CatholicMay 05AIA Div. III Championship
8.15-16Luca Andonian2:02.83WACascade StridersJun 10XTREME SPEED TWILIGHT MEET
9.8Judson Greer2:03.36PRTXMelissaApr 0311-4A District Middle School Meet
10.8Jacob Lockman2:03.81PRWAHenkleMay 25Oregon Middle School Meet of Champions
View full rankings...
1500 MetersCompare top 10
1.13-14Ayden Schilb4:08.14PRAZVail VipersJul 30USATF National Junior Olympic Championships
2.15-16Gage Killewald4:09.19MIDetroit Cheetah TrackJul 30USATF National Junior Olympic Championships
3.11Shane Knanishu4:14.16PRILBataviaJun 02Magis Miles
4.13-14Evan Gonzalez4:15.69ORSalem TrackJul 30USATF National Junior Olympic Championships
5.11Jalen Smith4:16.58PRMIBlazers TCJul 02AAU Region 12 National Qualifier
6.15-16Evan Henkel4:17.40PRORSalem TrackJun 25USATF Oregon Association Junior Olympic Championships
7.15-16Luca Andonian4:19.41WACascade StridersJun 25USATF Pacific Northwest Association Junior Olympic Championships
8.8Vincent Mestler4:22.82ORMonroe (Eugene)May 25Oregon Middle School Meet of Champions
9.13-14Landon Sturdevant4:23.38PRWAWhatcom TesseractJun 04Portland Track Festival Youth Meet
10.8Drew Roberts4:23.59PRORCheldelinMay 02Silverton (Cheldelin, Sweet Home, and Molalla)
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.11Miguel Gonzalez4:30.05PRILAurora (East)May 11Upstate Eight Conference Boys Championships
2.11Sean Adams4:30.67PRILBataviaMay 11Upstate Eight Conference Boys Championships
3.11Shane Knanishu4:31.16ILBataviaJun 02Magis Miles
4.11Abraham Garcia4:36.21KSHugotonMay 27KSHSAA 3A State Championships
5.8Judson Greer4:36.45PRTXMelissaApr 0311-4A District Middle School Meet
6.8Colin Peattie4:37.32PRCARJ FisherMay 11WVAL League Finals
7.8Austin Montini4:38.13FLOak HallApr 19FHSAA 1A District 5 Championships
8.9Jake Allen4:38.92ILNaperville (North)May 15NCHS ABC Invitational
9.8Dereje Himbago4:39.3hPROKGuymonApr 27Hugoton Middle School Meet
10.8Luke Lambert4:41.18PRTXCooper (Wylie)Apr 062017 Middle School Meet
View full rankings...
3000 MetersCompare top 10
1.8Drew Roberts9:11.64PRORCheldelinMay 25Oregon Middle School Meet of Champions
2.15-16Micah Bruggeman9:29.32MOCJ FreedomJul 09USATF MVA Region 16 Junior Olympic Championships
3.13-14Evan Gonzalez9:30.38ORSalem TrackJul 16West Coast Invite
4.7John Schuler9:33.94ORWest Hills ChristianMay 21CYO MOC Jesuit
5.8Stathi Davis9:39.37PRORSt. Pius XMay 21CYO MOC Jesuit
6.8Jack Bennett9:40.83PRORSt. Thomas MoreMay 21CYO MOC Jesuit
7.13-14Ayden Schilb9:44.57PRAZVail VipersJul 09USATF Region 10 Junior Olympic Championships
8.8Anders Beil9:48.30PRORSt. Thomas MoreMay 21CYO MOC Jesuit
9.13-14Gavin Fitzwater9:48.37PRMOKC FIRE Track ClubJul 09USATF MVA Region 16 Junior Olympic Championships
10.13-14Travis Gibson9:48.42TXTrack Houston Youth TrackJul 08USATF Region 12 Junior Olympic Championships
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.11Shane Knanishu9:41.78PRILBataviaApr 07Les Hodge Meet
2.8Austin Montini9:47.55FLOak HallMay 06FHSAA 1A State Championships
3.11Miguel Gonzalez9:50.36PRILAurora (East)Apr 28Roger Wilcox Invitational
4.11Sean Adams9:51.88PRILBataviaApr 07Les Hodge Meet
5.9Jake Allen9:58.23ILNaperville (North)May 11Dupage Valley Conference Boys Championships
6.11Abraham Garcia10:02.18PRKSHugotonMay 19KSHSAA 3A Regional #13
7.8Nathan Walker10:09.61PRMIFremontMay 17CSAA: Newaygo/Fremont
8.8Alex Enns10:17.05PRMIHartMay 23Kent City Sports Boosters MS Invitational
9.8Grayson Rasmus10:22.43PRMISaranacJun 01Junior Greater Lansing Honor Roll Championship
10.8Daniel Harkin10:23.0hPRKSEisenhowerApr 07Manhattan (MS) Invitational
View full rankings...
100m Hurdles - 30"Compare top 10
1.8Payton Dart14.10 (2.0)PRORInza R. WoodMay 25Oregon Middle School Meet of Champions
2.-Tamin Lipsey14.14cPRIAAmesMay 06IATC MS track meet
3.8Aiden Wise14.18 (2.0)PRORBanksMay 25Oregon Middle School Meet of Champions
4.8Luke Killinger14.39 (2.0)PRORMemorialMay 25Oregon Middle School Meet of Champions
5.8Cason Shepard14.51PRWAShahalaMay 25GREATER ST. HELEN'S DISTRICT MEET
6.7Landon Helms14.54IDEmmettMay 03Inter Valley League Meet
7.7Dillin Carlson14.60WAKey PeninsulaMay 24Peninsula MS Championships
8.8David Cornwell14.67PRORO'Hara CatholicMay 17WVYL District Meet
9.8Dane Sipos14.73 (.9)PRORLebanonMay 25Oregon Middle School Meet of Champions
10.8Cullen Wood14.82PRIALenoxApr 18Rebel Raider Relays
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.-Morgan Mazon12.56PRAZBlack Mountain/Golden ValleyApr 07White Cliffs Invite
2.-Richard Vega13.43PRAZMohaveApr 07White Cliffs Invite
3.-Seth Farris14.64PRAZKingman AcademyApr 07White Cliffs Invite
4.17-18Jeremy Gyan15.14cPRDENewark CharterMay 18Rich McKinnon Middle School Track and Field Championship
5.8Andrei Fuentes15.31PRTXSeale (Midlothian)Apr 04Metro Conference Boys District
6.8Tabari Wright15.34cPRDEGauger-CobbsMay 18Rich McKinnon Middle School Track and Field Championship
7.7Myles Burkett15.39PRWIForest ParkMay 24Southeast Conference 8th Grade Meet
8.8Meiko Johnson15.45PRWAEdgemontJun 01Conference Meet
9.7Khari Butler15.79MDBullisMay 03Carlos Parsons Invitational
10.8Brandon Rossmiller15.94cPRILCentral (Camp Point)Apr 10Central HS
View full rankings...
200m Hurdles - 30"Compare top 10
1.8Keith Moton25.91PROHPickerington RidgeviewMar 29Pickerington Ridgeview vs. Newark MS
2.8Omar Muse25.94cPRORFloyd LightApr 27Ron Russell @ FLMS
3.13-14Thomas Smith IV25.95 (1.4)PRMDElite TrackJul 09USATF Region 3 Junior Olympic Championships
4.13-14Landon Helms26.36PRIDYMCA Team IdahoJun 17USATF Snake River Association Junior Olympic Championships
5.8Isaac Elmore26.63PRMIHartland-Ore CreekMay 12SE Michigan Showcase
6.-Tamin Lipsey26.74cPRIAAmesMay 06IATC MS track meet
7.8Seth Shelman26.84PRIAMt AyrApr 18Rebel Raider Relays
-Brycen Abbott26.84PROHLiberty-BentonApr 27Liberty Benton JH Invitational
9.-Landon Remmert26.94cPROHHighland (Marengo/Sparta)Apr 01Mike Armstrong Invitational
10.8Donald Richendollar27.03PROHChesapeakeMay 02South Gallia MS Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.8Andrei Fuentes42.34PRTXSeale (Midlothian)Apr 04Metro Conference Boys District
2.8Nathan Humphreys43.11PRTXWalnut GroveApr 04Metro Conference Boys District
3.9Brady Bogan43.44INFranklin CountyMay 18IHSAA Boys Sectional 09 (East Central)
8Jared Andrade43.44PRTXAustinApr 13Amarillo MS City Meet
5.8Jorge Ruiz43.78PRTXMann (Amarillo)Apr 13Amarillo MS City Meet
6.8Richard Toney43.84cPRTXGunnApr 01Nichols Jr. High 8th Grade Meet
7.8Jack McDonnell44.16PRNENorrisMay 12OPS Middle School Championships
8.9Kamren Harless44.17PROHChesapeakeMay 20OHSAA D3 Southeast District
8Eli Stowers44.17PRTXCrownoverFeb 20MS DISD meet Braswell
10.8Trey Thomas44.54PRTXBonham (Amarillo)Apr 13Amarillo MS City Meet
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Relay Team42.54cCABrock ElliottMay 03Acorn Finals
2.Relay Team42.74cCAJoseph Widmer ElementaryMay 03Acorn Finals
3.Relay Team43.04cCAGreat ValleyMay 03Acorn Finals
4.Relay Team43.48OKCowetaApr 25Metro Lakes Conference
5.10Relay Team43.53OKWill Rogers (Claremore)Apr 25Metro Lakes Conference
6.Relay Team43.94cCANeil Hafley ElementaryMay 03Acorn Finals
7.Relay Team44.04cCAAugust KnodtMay 03Acorn Finals
8.10Relay Team44.11OKGlenpoolApr 25Metro Lakes Conference
9.Relay Team44.54cCASequoiaMay 03Acorn Finals
10.Relay Team44.64cCAJoshua CowellMay 03Acorn Finals
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.6Patrick McGhee
Dameon Solozano
Bryan Velasco
Eduardo Cortes
1:26.0hORHood River ValleyApr 20Hood River @ Cedar Ridge
2.8Dalton Freund
Skylar Hennessee
Henry Huelskamp
Evan Paris
1:34.54KSCunninghamMay 11MS HOPL
3.8Kiyan Randle
Joshua Hudson
Xavier Young
Bishop Moore
1:35.46TXThree LakesMar 30Tyler Boys Middle School District Track Meet
4.Chris Washington
William Perry
Chiemeka Ejikeme
Derrick McClendon
1:35.86TXMcMillanApr 062017 Middle School Meet
5.Relay Team1:35.98TXCrockett (Amarillo)Apr 13Amarillo MS City Meet
6.Relay Team1:36.72TXLancasterMar 02Lancaster Meet of Champions
7.Relay Team1:36.99ILJefferson (Champaign)Apr 10JW Eater JHS April 10
8.8Irene Ngabonziza
Cameron Minix
Max McCuiston
Kaden Bess
1:37.0hTXTrinity SpringsApr 03KISD Zone Meet
Relay Team1:37.0hNCMetrolina Christian AcademyMar 21MAC Meet No. 2
10.Relay Team1:37.03TXMeyerlandMar 23Houston ISD MS Zone 2 (M-Th)
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.8Brayden Beck
Sam Hall
Spencer Mosley
Jordan Williams
3:39.44TXArbor CreekMar 08The Colony HS MS Meet 2
2.8Eli Aglipay
Manny Obaseki
Cj Ekeanyanwu
Mason Gibson
3:40.18TXFordApr 062017 Middle School Meet
3.8Kenyel Knight
Trevin Gaylor
Jordan Obanion
Griffen Gaylor
3:41.0hTXJoshuaApr 04Quad County Zone JH Meet
4.Relay Team3:41.69TXCrockett (Amarillo)Apr 13Amarillo MS City Meet
5.8Christian Patton
Christian Bersuch
Nolan Walker
Hank Meyer
3:41.8hTXKerrApr 04Quad County Zone JH Meet
6.Relay Team3:42.43TXAustinApr 13Amarillo MS City Meet
7.8Brennan Frickel
JJ Guerrero
Garrett Betts
Cameron O'Banan
3:43.83TXDripping SpringsApr 06Highland Lakes MS District T&F Championships
8.Relay Team3:44.14TXCurtisApr 062017 Middle School Meet
9.Kit Colson
Elijah Ellis
Colin Smith
Christian Shadle
3:44.8hTXSt Mark's of TexasApr 18Metroplex MS League Championships 2 Combined
8Treveon Sims Hubbard
Lewis Araujo
Ja'Kourian Hartfield
Ladainian Wren
3:44.8hTXWilkinsonApr 04Agnew MS (Boys)
View full rankings...
Shot Put - 8lbCompare top 10
1.8Andy Alvarado58' 11.75PRTXLogos PrepMar 28WHCAC #2
2.8Tristan Gray58' 0PRNEMcMillanMay 12OPS Middle School Championships
3.8Aiden Paul54' 2.5PRORNorth AlbanyMay 25Oregon Middle School Meet of Champions
4.8jason Zaho50' 6.5PRTXCalvary EpiscopalMar 28WHCAC #2
5.9Solomone Tongi50' 1.25PRUTMt. NeboMar 31Spanish Fork High (DF)
6.8Bryan Cuthbertson49' 5PRORSherwoodMay 25Oregon Middle School Meet of Champions
7.8Eric Hurtt48' 8.25PROHAdenaApr 27Zane Trace Invitational
8.8Keith Brown48' 6.5PRORLebanonMay 25Oregon Middle School Meet of Champions
9.6Joshua Mayorga48' 4.25PRTXTexas ChristianMar 28WHCAC #2
10.8Jake DeJonge47' 10PRMIThornapple KelloggMay 11TK at EGR MS
View full rankings...
Shot Put - 10lbCompare top 10
1.7Enrique Harrizon39' 2PRCANorth TahoeMay 17TAH-NEVA Championships
2.8Collin Sinnott37' 9PRCAAlbert EinsteinMar 31SCUSD Middle School Meet 2
3.8Ayden Merrihew37' 4PRCAClarkApr 22Fresno Co. Area 3 Championship (Clovis/Sanger/Mountain Communities)
4.8Orion Barger37' 2PRNVInclineMay 17TAH-NEVA Championships
5.8Christopher Vaughan36' 7PRNVInclineMay 17TAH-NEVA Championships
6.8William Mora35' 6PRCAWashington Colony (Fresno)Apr 08Washington Area Meet-AREA IV
7.8Will Breeding35' 2PRNVCarsonMay 17TAH-NEVA Championships
8.8Taylen Taylor34' 3PRCASam BrannanMay 13SCUSD Middle School Championships
9.8Jacob Green34' 2PRNVCarsonMay 17TAH-NEVA Championships
10.8Riley Rau33' 10PRNVLake Tahoe SchoolMay 17TAH-NEVA Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.11Elijah Green53' 1.5ILBataviaApr 19West Aurora vs Batavia Boys
2.8Jackson Marsh50' 3PRMISand Creek MSMay 17TCC MS Meet
3.8Tristan Gray49' 5UnattachedJul 30USATF National Junior Olympic Championships
4.8Clayton Jenkins47' 9PRTXEnnisApr 04Metro Conference Boys District
5.8Mason Hickel47' 6PRAZAkimel A-AlApr 19Kyrene Middle School
6.8Desmond Frazier47' 1PRTXLancasterApr 04Metro Conference Boys District
7.8Logan Cleary46' 11.5PRWIAlexanderApr 11Adams Friendship HS/MS Meet
8.8Mitchell Leppke45' 8.5PRCAWashington (Dinuba)Mar 23SAL Meet #2 (MS)
9.8Braden Beyersdorf45' 5PRMIHemlock St. Peter LutheranMay 20Lutheran Regional Saginaw
10.8Joelian Armstrong45' 2.5PRAZKyrene CentennialApr 19Kyrene Middle School
View full rankings...
Discus - 1kgCompare top 10
1.13-14Christian Burroughs181' 7.25PRCAI.E. Stallions Track/Field & XC ClubJul 30USATF National Junior Olympic Championships
2.8Tristan Gray169' 5PRNEMcMillanMay 12OPS Middle School Championships
3.8Chase Snyder169' 0PRNEBoyd CountyApr 11Rock County Invite
4.7Ethan Sanders165' 6.25UnattachedJul 08USATF Region 12 Junior Olympic Championships
5.8Dante Bernal165' 6PRIDButte CountyMay 27YMCA Invitational
6.8Luke (Samuel) Holcombe162' 5PRTXFloydadaMar 23Antelope JH relays
7.8Eric Hurtt161' 7PROHAdenaApr 27Zane Trace Invitational
8.8Caleb Shockey161' 4.5PRORScioMay 03TRJC District Meet
9.8Marshall Swadley160' 7PRMOWillard MiddleMay 02COC JH Meet
10.8Jarell Lucas158' 9PRIDSawtoothMay 17West Ada Middle School Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.11Elijah Green165' 0PRILBataviaMay 19IHSA 3A Boys Hoffman Estates Sectional
2.7Rylan Smart153' 10PRTXClydeMar 31Albany JH Invitational
3.11Brandon Rezac149' 4NEEast ButlerMay 10District D-2
4.11TJ Brewster148' 5.5PRORCedar Ridge/WelchesMay 13Tigard Youth Track Developmental meet
5.8Tristan Gray145' 5UnattachedJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
6.8Logan Cleary144' 7PRWIAlexanderMay 04Wautoma MS Invite
7.8Foster Bentley143' 10PRTXBonham (Amarillo)Apr 13Amarillo MS City Meet
8.8Regan Weaver143' 2PRILWest PrairieMay 02Nauvoo-Colusa JH (5-2)
9.8Wade Rush139' 9PRKSGolden PlainsMay 12WKLL Championships (JH)
11Greg Schoening139' 9IABondurant-FarrarMay 11IHSAA 3A District (Norwalk)
View full rankings...
Javelin - 300g TJCompare top 10
1.8Austin Strawn201' 4PRORShady CoveMay 25Oregon Middle School Meet of Champions
2.-Dylan Kling190' 10PRFLAnnunciation Catholic AcademyDec 03CYS Orange County MS Championship
3.7Cody Wheeler190' 2WAHockinsonMay 03LCMSAA @ View Ridge vs La Center & Hockinson
4.-Cayden Marin171' 11PRFLGood Shepherd CatholicDec 03CYS Orange County MS Championship
5.8Jason Bowman170' 7PRWAWoodlandMay 01Woodland-Henkle @ Wind River
6.8Will Pierson164' 8PRORCascade ChristianMay 25Oregon Middle School Meet of Champions
7.8Wade Fields164' 3PRORShermanApr 28Sherman Middle School Invite
8.8Wyatt Angel163' 7PRORShady CoveMay 11SOMSAC Small School District Championship
9.8Connor Bly160' 4PRORValley CatholicMay 21CYO MOC Jesuit
10.-Bobby Anderson159' 6PRFLAnnunciation Catholic AcademyDec 03CYS Orange County MS Championship
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.11John Carlson6' 5PRIABondurant-FarrarMay 11IHSAA 3A District (Norwalk)
2.8Cole Omlin6' 4PRWAWestwoodMay 03Westwood vs Cheney
3.-Will Lynch6' 2PRVTOrleans ElementaryJul 153rd Annual Sprinticity Classic
8Tommy Job6' 2PRMOHighlandApr 24Liberty Invite
12Jacob Kolb6' 2IDClearwater ValleyMay 20IHSAA 1A State Championships
6.8Nicholas Marias6' 0PRMTFort BentonMay 139-C District MS Meet
8Isaiah Wilson6' 0PRTXOusleyMar 09Young(H)- Boles, Ousley, Carter, Workman
8Collin Oliver6' 0PROKSummitApr 14Edmond Santa Fe MS Meet
9Jonathan Holman6' 0PRUTMapletonMay 05Mapleton/Diamond Fork
8Cody Pierce6' 0PRORAthey CreekMay 11WRL - Hazelbrook, Athey Creek, Sherwood @ Kraxberger
8Brendon Walker6' 0PRNEMullenApr 05Paxton Invite
8Gabriel Burchfield I6' 0PRORLincoln SavageMay 25Oregon Middle School Meet of Champions
8Manny Obaseki6' 0PRTXFordApr 062017 Middle School Meet
8Reid Nelson6' 0PRNEElkhorn Valley ViewApr 07Platteview Jr High Invite
8Aden Sears6' 0PRILEurekaApr 15Tom Smith Invitational
8Ezra McAllister6' 0PRMIMarshallMay 24I-8 League Meet
8Eli Stowers6' 0PRTXCrownoverFeb 20MS DISD meet Braswell
7Damonze Woods6' 0TXBonham (Amarillo)Mar 30Amarillo 7th grade teams
8Christopher Hilton6' 0PRLANorthwesternMar 29Brusly Middle School Invite #2
8Logan Simon6' 0PRTXCarterMar 09Young(H)- Boles, Ousley, Carter, Workman
8Kyle Napier6' 0NEAquinas CatholicMay 13Nebraska Championship Meet
8Quenton Barnes6' 0PRTNThurgood MarshallMay 04Western Division Track Meet
8Eli Aye6' 0PRMOWillard MiddleMay 02COC JH Meet
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.8Nico Zinsmeyer14' 0PRTXSan Antonio ChristianMar 30SACS MS Meet 2
2.8Matthew McLean12' 10PRTXCovenant Classical (Ft Worth)Apr 22TCAF State Championships
3.8Cooper Gierhan12' 8PRNECentennialMay 13Nebraska Championship Meet
4.13-14Landon Helms12' 8IDYMCA Team IdahoJun 24USATF Region 11 Junior Olympic Championships
5.8Caleb Murdock12' 7.5UnattachedJul 08USATF Region 12 Junior Olympic Championships
13-14Aiden Vanderville12' 7.5PRORRaising The Bar VaultJul 09USATF Region 13 Junior Olympic Championships
7.8Kylor Aguilar12' 6PRTXWylie WestApr 08District 5-4A Junior High
8.8Clay Franklin12' 5.5UnattachedJun 17USATF Kentucky Association Junior Olympic Championships
9.8De'Arren Steffan12' 0PRORLa PineJun 03Middle School Statewide Championships
8Ethan Tennison12' 0PRTXHillwoodMar 02ISMS Invitational
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.-Chris Hardwick20' 11PROKCheyenne (Edmond)Apr 14Edmond Santa Fe MS Meet
2.8Henry Rutledge20' 10.5PRNCCharlotte ChristianApr 12Charlotte Christian ms meet1
3.8Ketron Jackson20' 10PRTXLancasterApr 04Metro Conference Boys District
4.8Bransen Kuehl20' 9SDSouthwest (Rapid City)May 16All-City Middle School Invitational
5.11John Carlson20' 5IABondurant-FarrarMay 04RRC Meet
6.8Tommy McEvoy20' 4.75PRNEClarkson-LeighMay 13Nebraska Championship Meet
8Jace Klucewich20' 4.75PRMTFrenchtownApr 215 Valley Meet
8.8Collin Oliver20' 4PROKSummitApr 14Edmond Santa Fe MS Meet
9.8Michael Bramlett20' 3PRIDJeniferMay 11Valley Meet
10.8Kendall Ducksworth20' 2.75PRTNWestsideMay 20TMSAA Track & Field State Championship
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.8Ketron Jackson41' 11PRTXLancasterApr 04Metro Conference Boys District
2.8Andrei Fuentes41' 3.5PRTXSeale (Midlothian)Apr 04Metro Conference Boys District
3.8Maxwell Modeste41' 2PRTXMedlinApr 10Meet of Champions
4.8Jacob Hafner41' 0PRSDSouthwest (Rapid City)May 16All-City Middle School Invitational
5.10Jason Smith40' 8.75PRNEYutanMay 02Cedar Bluffs Invite
6.15-16Sedareyon Clark40' 7.75TXZoom Houston TrackJul 08USATF Region 12 Junior Olympic Championships
7.8Jacob Rodriguez40' 7.5PRTXMcNielMar 30Wichita Falls ISD JH City Championships
8.8Cole Omlin40' 4PRWAWestwoodMay 03Westwood vs Cheney
8Jace Klucewich40' 4PRMTFrenchtownApr 11Copper League Meet
8Paul Jones40' 4PRTXHouston (Amarillo)Apr 06Bonham, DZ, Bowie, Houston
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.