Team Results Management

Mens

100 Meters
1.8Holden Scharf11.91 PRMNOronoMay 26Adidas Junior High Elite Meet
2.8Josh Buri12.00 PRMNStewartvilleMay 26Adidas Junior High Elite Meet
3.8Ethan Sundermeyer12.02 PRMNMankato East Jr.May 26Adidas Junior High Elite Meet
4.8Christopher Henry12.03 PRMNDakota MeadowsMay 26Adidas Junior High Elite Meet
5.7Seth Delbridge12.05 PRMNOwatonnaMay 26Adidas Junior High Elite Meet
6.8Wyatt Block12.18 PRMNDakota MeadowsMay 26Adidas Junior High Elite Meet
7.7Lyric Cogger12.24 PRMNDilworth-Glyndon-FeltonMay 04Crookston 7-9
8.-Ricky Thompson12.37 PRMNFranklinMay 04Crookston 7-9
9.-Brennan Peterson12.38 PRMNNorman County WestMay 04Crookston 7-9
10.8Marcus Hansen12.42 PRMNWasecaMay 26Adidas Junior High Elite Meet
View full rankings...
200 Meters
1.8Ethan Sundermeyer24.25 PRMNMankato East Jr.May 26Adidas Junior High Elite Meet
2.8Carson Kiehne24.29 PRMNLanesboroMay 25MSHSL Section 1A Subsection 1
3.8Holden Scharf24.54 PRMNOronoMay 26Adidas Junior High Elite Meet
4.-Seth Delbridge24.95 PR (2.4)UnattachedAug 05AAU National Junior Olympic Games
5.8Josh Buri25.22 PRMNStewartvilleMay 18HVL Jr High Track Meet
6.8Evan Laning25.33 PRMNByronMay 04Chuck Ramthun Invitational
7.8Amarion Langston25.35 PRMNDakota MeadowsMay 26Adidas Junior High Elite Meet
8.7Joshua Schmidt25.36 PRMNKenyon-WanamingoMay 23MSHSL SUb-Section 4
9.8Alexander Croston25.40 PRMNSt. FrancisMay 26Adidas Junior High Elite Meet
10.8Dylan Olive25.69 PRMNByronMay 04Chuck Ramthun Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.8Carson Kiehne52.68 PRMNLanesboroMay 25MSHSL Sub-Section 1
2.8Trent Einertson53.02 PRMNStewartvilleMay 25MSHSL Sub-Section 1
3.8Alexander Croston54.50 PRMNSt. FrancisMay 26Adidas Junior High Elite Meet
4.8Pal Kueth55.74 PRMNMankato East Jr.May 26Adidas Junior High Elite Meet
5.7Joshua Schmidt56.42 PRMNKenyon-WanamingoMay 13HVL Conference Championships
6.8Nick Danyluk56.99 PRMNLake CityMay 13HVL Conference Championships
7.8Dylan Olive57.64 PRMNByronMay 16Pine Island Varsity/JV
8.8Isaac Swanson57.70 PRMNTwo HarborsMay 12Matt Kero Invitational
9.8Asad Ali57.80 PRMNOwatonnaMay 26Adidas Junior High Elite Meet
10.8Colton Kramer58.47 PRMNPine IslandMay 05Lake City 7th & 8th Grade Meet
View full rankings...
800 Meters
1.8Isaac Swanson2:10.11 PRMNTwo HarborsMay 24MSHSL Section 7A - South Section
2.8Charan Choul2:13.76 PRMNMankato East Jr.May 26Adidas Junior High Elite Meet
3.8John Lynch2:14.80 PRMNSt. ClairMay 26Adidas Junior High Elite Meet
4.8Scott Boelman2:17.53 PRMNStewartvilleMay 26Adidas Junior High Elite Meet
5.8Nick Danyluk2:19.46 PRMNLake CityMay 18HVL Jr High Track Meet
6.8Peyton Gunnarson2:20.35 PRMNLewiston-AlturaMay 13Three Rivers Conference Championships
7.8Chris Remling2:20.60 PRMNStewartvilleMay 26Adidas Junior High Elite Meet
8.8Sam Carlson2:21.79 PRMNOronoMay 26Adidas Junior High Elite Meet
9.8Matthew Krummel2:22.37 PRMNSkyview CommunityMay 26Adidas Junior High Elite Meet
10.8Jakob Ratelle2:24.98 PRMNStewartvilleMay 05Lake City 7th & 8th Grade Meet
View full rankings...
1600 Meters
1.7Connor Ginskey4:58.50 PRMNOwatonnaMay 26Adidas Junior High Elite Meet
2.8Matthew Feldkamp5:00.04 PRMNWasecaMay 26Adidas Junior High Elite Meet
3.8Matthew Krummel5:07.36 PRMNSkyview CommunityMay 26Adidas Junior High Elite Meet
4.8Jordan Melendez5:07.72 PRMNWorthingtonMay 16Trojan Relays
5.8Sam Carlson5:08.83 PRMNOronoMay 26Adidas Junior High Elite Meet
6.8Pablo Ruen5:13.44 PRMNLanesboroMay 25MSHSL Section 1A Subsection 1
7.8Scott Boelman5:15.47 PRMNStewartvilleMay 18HVL Jr High Track Meet
8.-Garrett Cossette5:16.32MNLake Park AudubonMay 01Hawley
9.-Tyson Mahar5:17.32 PRMNCrookstonMay 04Crookston 7-9
10.8Jackson Marsh5:18.00 PRMNEllisMay 18HVL Jr High Track Meet
View full rankings...
3200 Meters
1.8Jeremy O'Connor11:24.95 PRMNLanesboroMay 25MSHSL Section 1A Subsection 1
2.8Eli Schlangen11:52.28 PRMNTwo HarborsMay 24MSHSL Section 7A - South Section
3.8Pablo Ruen12:11.46 PRMNLanesboroApr 18Glen Amundsen Invitational
4.8Aleric Frick12:23.01 PRMNLewiston-AlturaApr 27KLAS-KRONEBUSCH INVITATIONAL
5.7Lucas Williams12:43.49 PRMNPine IslandApr 13Pine Island Invitational
6.8Will Cobb12:49.82 PRMNPine IslandMay 16Pine Island Varsity/JV
7.8Blaine Schmoll12:55.47 PRMNBOLDMay 25MSHSL Section 3A - Sub-Section NW
8.8Devin Troendle12:55.64 PRMNLanesboroApr 11Al Heitman Invitational
9.8David Rock13:27.82 PRMNMahnomenMay 09Section 8A True Team
View full rankings...
100m Hurdles - 30"
1.8Jack Smothers17.33 PRMNZumbrota-MazeppaMay 18HVL Jr High Track Meet
2.8Alec Schwendinger17.81 PRMNPine IslandMay 12Stewartville 7th & 8th Grade Invitational
3.8Parker Kline17.94 PRMNByronMay 18HVL Jr High Track Meet
4.8Khaleel McWilliam18.34 PRMNLake CityMay 18HVL Jr High Track Meet
5.8Mason O Connor19.05 PRMNEllisMay 18HVL Jr High Track Meet
6.7Carter Zimmerman20.30 PRMNCannon FallsMay 12Stewartville 7th & 8th Grade Invitational
7.7Connor Loeschke20.38 PRMNCannon FallsMay 18HVL Jr High Track Meet
8Randy Lange20.38 PRMNPine IslandMay 12Stewartville 7th & 8th Grade Invitational
9.7Zach Snyder20.41 PRMNPine IslandMay 12Stewartville 7th & 8th Grade Invitational
10.7Lucas Ahart20.52 PRMNStewartvilleApr 06Chatfield Junior High Track and Field Meet
View full rankings...
200m Hurdles - 30"
1.8Alec Schwendinger30.28 PRMNPine IslandMay 12Stewartville 7th & 8th Grade Invitational
2.8Khaleel McWilliam30.41 PRMNLake CityMay 18HVL Jr High Track Meet
3.8Jack Smothers30.63 PRMNZumbrota-MazeppaMay 18HVL Jr High Track Meet
4.8Parker Kline31.47 PRMNByronMay 05Lake City 7th & 8th Grade Meet
5.8Mason O Connor32.23 PRMNEllisMay 18HVL Jr High Track Meet
6.8Randy Lange32.65 PRMNPine IslandMay 05Lake City 7th & 8th Grade Meet
7.7Lucas Williams32.67 PRMNPine IslandMay 12Stewartville 7th & 8th Grade Invitational
8.8Peyton Dunham32.73 PRMNRochester LourdesMay 18HVL Jr High Track Meet
9.8Kaedyn Peterson-Rucker33.10 PRMNPine IslandMay 05Lake City 7th & 8th Grade Meet
10.7Zach Snyder33.58 PRMNPine IslandMay 12Stewartville 7th & 8th Grade Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 30"
1.8Calvin Moeller45.95 PRMNMankato East Jr.May 26Adidas Junior High Elite Meet
2.7Ben Mosser49.39 PRMNMcGuireMay 26Adidas Junior High Elite Meet
View full rankings...
4x100 Relay
1.Eddie Becker
Noah Stageberg
Parker Theobald
Josh Buri
48.14MNStewartvilleMay 12Stewartville 7th & 8th Grade Invitational
2.Colton Loeschke
Connor Loeschke
Dillon Anderson
Nathan Garrett
51.52MNCannon FallsMay 12Stewartville 7th & 8th Grade Invitational
3.Parker Kline
Sam Holets
Zion Jones
Colton Douglas
52.58MNByronMay 18HVL Jr High Track Meet
4.Relay Team52.59MNCentral (East Grand Forks)May 04Crookston 7-9
5.Luke Skifton
Carter Hagedorn
Seth Heitman
Brayden Meyer
53.33MNLincoln (Lake City)May 05Lake City 7th & 8th Grade Meet
6.Daegan Dostal
Shane Crofton
David Chilson
Nathan Meyers
53.81MNTritonMay 12Stewartville 7th & 8th Grade Invitational
7.Alec Schwendinger
Nicholas Honecker
Gene Berger
Ethan Dale
54.77MNPine IslandMay 12Stewartville 7th & 8th Grade Invitational
8.Relay Team54.83MNDilworth-Glyndon-FeltonMay 04Crookston 7-9
9.Relay Team54.86MNCrookstonMay 04Crookston 7-9
10.Mason O Connor
Ethan Owens
Andres Garcia Butkowski
Thomas Zan
54.92MNEllisMay 18HVL Jr High Track Meet
View full rankings...
4x200 Relay
1.Evan Laning
Sam Pompeii
Trenten DeCook
Nolan Seaberg
1:46.71MNByronMay 18HVL Jr High Track Meet
2.Relay Team1:48.03MNCrookstonMay 04Crookston 7-9
3.Colton Loeschke
Connor Loeschke
Dillon Anderson
Nathan Garrett
1:49.20MNCannon FallsMay 12Stewartville 7th & 8th Grade Invitational
4.Scott Boelman
Dylan Yennie
Jakob Ratelle
Chris Remling
1:49.88MNStewartvilleMay 05Lake City 7th & 8th Grade Meet
5.Jason Kaiya
Robbie Haedt
Faskuala Adeng-Kur
Dominic Schwirtz
1:49.93MNRochester LourdesMay 18HVL Jr High Track Meet
6.Trent Chiglo
Jake Gathje
Ben Snyder
Carson Kiehne
1:50.69MNLanesboroApr 06Chatfield Junior High Track and Field Meet
7.Relay Team1:51.87MNCentral (East Grand Forks)May 04Crookston 7-9
8.Nathan Meyers
Shane Crofton
Owen Petersohn
August Kozisek
1:52.03MNTritonMay 18HVL Jr High Track Meet
9.Brayden Meyer
Carter Hagedorn
Seth Heitman
Luke Skifton
1:52.15MNLincoln (Lake City)May 05Lake City 7th & 8th Grade Meet
10.Relay Team1:53.25MNFranklinMay 04Crookston 7-9
View full rankings...
4x400 Relay
1.Dylan Yennie
Chris Remling
Noah Stageberg
Scott Boelman
4:08.02MNStewartvilleMay 18HVL Jr High Track Meet
2.Relay Team4:08.27MNCrookstonMay 04Crookston 7-9
3.Khaleel McWilliam
Seth Heitman
Joey Kozlowski
Nick Danyluk
4:09.19MNLincoln (Lake City)May 18HVL Jr High Track Meet
4.Jake Gathje
Pablo Ruen
Ben Snyder
Carson Kiehne
4:11.09MNLanesboroApr 06Chatfield Junior High Track and Field Meet
5.Relay Team4:12.90MNBagleyMay 04Crookston 7-9
6.Trenten DeCook
Joshua Peterson
Ahjany Lee
Nolan Seaberg
4:13.52MNByronMay 05Lake City 7th & 8th Grade Meet
7.August Kozisek
Owen Petersohn
Shane Crofton
Nathan Meyers
4:13.79MNTritonMay 12Stewartville 7th & 8th Grade Invitational
8.Nicholas Honecker
Alec Schwendinger
Caleb Kittleson
Colton Kramer
4:13.88MNPine IslandMay 05Lake City 7th & 8th Grade Meet
9.Relay Team4:22.98MNCentral (East Grand Forks)May 04Crookston 7-9
10.Emiliano Chavez-Dreier
Ethan Barnum
Cole Gappa
Caleb Wright
4:24.31MNKasson-MantorvilleMay 18HVL Jr High Track Meet
View full rankings...
Shot Put - 8lb
1.8Josh Buri45' 1 PRMNStewartvilleMay 05Lake City 7th & 8th Grade Meet
2.8Parker Theobald44' 9.5 PRMNStewartvilleMay 18HVL Jr High Track Meet
3.8Eddie Becker38' 2 PRMNStewartvilleMay 12Stewartville 7th & 8th Grade Invitational
4.8Hunter Jackson37' 10 PRMNPine IslandMay 12Stewartville 7th & 8th Grade Invitational
5.8Logan O Rourke36' 2 PRMNEllisMay 18HVL Jr High Track Meet
6.8Clay Stevenson36' 0.5 PRMNKenyon-WanamingoMay 12Stewartville 7th & 8th Grade Invitational
7.8Ethan Dale34' 10 PRMNPine IslandMay 12Stewartville 7th & 8th Grade Invitational
8.8Colton Huebsch34' 4.5 PRMNCannon FallsMay 12Stewartville 7th & 8th Grade Invitational
9.8Nate Bain33' 4.5 PRMNStewartvilleMay 18HVL Jr High Track Meet
10.7Jackson Koverman31' 8.75 PRMNLewiston-AlturaApr 06Chatfield Junior High Track and Field Meet
View full rankings...
Discus - 1kg
1.9Levi Nelson157' 10 PRMNClearbrook-GonvickMay 04Crookston 7-9
2.8Marcus Hansen143' 7 PRMNWasecaMay 26Adidas Junior High Elite Meet
3.8Parker Theobald135' 8 PRMNStewartvilleMay 26Adidas Junior High Elite Meet
4.8Kyle Coutier115' 5 PRMNByronMay 18HVL Jr High Track Meet
5.7Eli Spurgeon113' 9 PRMNOwatonnaMay 26Adidas Junior High Elite Meet
6.8Nate Bain110' 9 PRMNStewartvilleMay 12Stewartville 7th & 8th Grade Invitational
7.8Dawson Fuglseth109' 11 PRMNFertile-BeltramiMay 04Crookston 7-9
8.8Aaron St. Claire105' 8 PRMNDilworth-Glyndon-FeltonMay 01Hawley
9.8Ethan Brown105' 4 PRMNPine IslandMay 12Stewartville 7th & 8th Grade Invitational
10.8Dylan Thompson105' 1 PRMNSt. ClairMay 26Adidas Junior High Elite Meet
View full rankings...
High Jump
1.8Parker Theobald5' 8 PRMNStewartvilleMay 26Adidas Junior High Elite Meet
2.8Sam May5' 5 PRMNWillmarApr 08Phil Seljevold MAA Invitational
8Blaine Schmoll5' 5 PRMNBOLDMay 25MSHSL Section 3A - Sub-Section NW
4.8Nolan Seaberg5' 4 PRMNByronMay 04Chuck Ramthun Invitational
5.8Justin Wang5' 3 PRMNDilworth-Glyndon-FeltonMay 04Crookston 7-9
6.8Ethan Anderson5' 2 PRMNCannon FallsMay 09Cannon Falls Invite
8Casey Johnson5' 2 PRMNOwatonnaMay 26Adidas Junior High Elite Meet
8.8Anthony Wallert5' 1 PRMNBOLDMay 25MSHSL Section 3A - Sub-Section NW
9.8Sam Hammond5' 0 PRMNDakota MeadowsMay 26Adidas Junior High Elite Meet
7Boum Jock5' 0 PRMNDakota MeadowsMay 26Adidas Junior High Elite Meet
8Noah Stageberg5' 0 PRMNStewartvilleApr 06Chatfield Junior High Track and Field Meet
8John Lynch5' 0 PRMNSt. ClairMay 26Adidas Junior High Elite Meet
8Joe Polus5' 0 PRMNTwin BluffMay 26Adidas Junior High Elite Meet
View full rankings...
Pole Vault
1.8Dylan Olive10' 0 PRMNByronMay 05Lake City 7th & 8th Grade Meet
7Jarod White10' 0 PRMNPine IslandMay 16Pine Island Varsity/JV
8Jackson Wolters10' 0 PRMNDakota MeadowsMay 26Adidas Junior High Elite Meet
4.8Caleb Kunz9' 7 PRMNLanesboroMay 25MSHSL Section 1A Subsection 1
5.8Austin Frank9' 3 PRMNBOLDMay 25MSHSL Section 3A - Sub-Section NW
6.8Caruso Shanafelt9' 0 PRMNMankato East Jr.May 26Adidas Junior High Elite Meet
7.8Jacob Fast8' 6 PRMNOwatonnaMay 26Adidas Junior High Elite Meet
8Oscar Galvan8' 6 PRMNYellow Medicine EastMay 18CAMDEN CONFERENCE
8Joey Kozlowski8' 6 PRMNLake CityMay 18HVL Jr High Track Meet
8Justin Wang8' 6MNDilworth-Glyndon-FeltonMay 01Hawley
View full rankings...
Long Jump
1.8Nick Remker18' 7.25 PRMNOwatonnaMay 26Adidas Junior High Elite Meet
2.8Josh Buri18' 5 PRMNStewartvilleMay 12Stewartville 7th & 8th Grade Invitational
3.7Seth Delbridge18' 1.5 PRMNOwatonnaMay 26Adidas Junior High Elite Meet
4.8Wyatt Block17' 6 PRMNDakota MeadowsMay 26Adidas Junior High Elite Meet
5.7Joshua Schmidt17' 5 PRMNKenyon-WanamingoMay 18HVL Jr High Track Meet
6.8Titus Knutson17' 0.5 PRMNByronMay 05Lake City 7th & 8th Grade Meet
7.8Holden Scharf17' 0 PRMNOronoMay 26Adidas Junior High Elite Meet
8.-Bobby Jorde16' 10 PRMNFranklinMay 04Crookston 7-9
9.8Justin Wang16' 7.5 PRMNDilworth-Glyndon-FeltonMay 01Hawley
10.8Eddie Becker16' 7 PRMNStewartvilleMay 05Lake City 7th & 8th Grade Meet
View full rankings...
Triple Jump
1.8Sam May37' 6 PRMNWillmarMay 09Section 6AA True Team
2.8Trent Einertson36' 7 PRMNStewartvilleMay 26Adidas Junior High Elite Meet
3.8Wyatt Block35' 11.5 PRMNDakota MeadowsMay 26Adidas Junior High Elite Meet
4.8Charlie Sipprell35' 2 PRMNOronoMay 26Adidas Junior High Elite Meet
5.8Nick Carter35' 1.75 PRMNOttertail Central (BattleLake/Henning)Apr 28Cardinal Invitational
6.7Jarod White35' 0 PRMNPine IslandMay 18HVL Jr High Track Meet
7.8Nolan Burmeister34' 3 PRMNOwatonnaMay 26Adidas Junior High Elite Meet
8.8Terbuto Ochothow34' 2 PRMNWorthingtonMay 04Trojan Invite
9.8Jakob Braaten34' 1.5 PRMNByronMay 16Pine Island Varsity/JV
10.7Laden Nierson34' 1 PRMNKenyon-WanamingoMay 18HVL Jr High Track Meet
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.