Mens

100 MetersCompare top 10
1.8Tyrese Bandy11.27 (2.2)PRUnattachedAug 05AAU National Junior Olympic Games
2.8Andre Rodgers11.50PROHCorpus Christi AcademyMay 14Diocese of Cleveland CYO-District 2 and 4-Independence
3.7Daunevyn Woodson11.62 (-1.5)OHGallia AcademyApr 14Boyles Supply Middle School Invitational
4.8Keshawn Bonner11.72PROHGranvilleApr 28Ariel Invitational (Middle School)
5.8Nick Henry11.74 (.9)PROHWest GeaugaApr 21Falcon Invitational
6.8Trent Nauman11.81PROHWorthingtonApr 22Dublin Davis Invitational
7.8Julien Grimes11.87PROHEmmanuel Christian AcademyMay 14Diocese of Cleveland CYO-District 2 and 4-Independence
8Anthony Caulton11.87 (3.0)PROHAustintownApr 22Champion Invitational
9.8Alex Smith11.92PROHSt. MaryApr 19Amanda Clearcreek Invitational
10.8Sirron Smith11.94cPROHPickerington LakeviewApr 12Newark Middle vs Pickerington Lakeview
7Daniel Napoli11.94cPROHSt Paschal BaylonApr 30Wasmer Games
7Kaden Saunders11.94cOHHeritage (Westerville)Apr 24Three Dog's and a Cat
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.8Tyrese Bandy22.61 (1.5)PRUnattachedAug 05AAU National Junior Olympic Games
2.8Andre Rodgers23.40PROHCorpus Christi AcademyMay 14Diocese of Cleveland CYO-District 2 and 4-Independence
3.7Daunevyn Woodson23.90 (.6)OHGallia AcademyApr 14Boyles Supply Middle School Invitational
4.8Nick Henry23.97 (1.9)PROHWest GeaugaApr 21Falcon Invitational
5.8Keshawn Bonner24.10PROHGranvilleApr 28Ariel Invitational (Middle School)
6.8Jaevian Johnson24.17PROHPickerington RidgeviewMay 03Pickerington Ridgeview vs. Norton
7.8Keith Moton24.18PROHPickerington RidgeviewMay 03Pickerington Ridgeview vs. Norton
8.7Kaden Saunders24.24cOHHeritage (Westerville)Apr 24Three Dog's and a Cat
9.8Alex Smith24.33PROHSt. MaryApr 19Amanda Clearcreek Invitational
10.8Donald Richendollar24.34 (.6)PROHChesapeakeApr 14Boyles Supply Middle School Invitational
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.-Zach West49.07PRUnattachedJun 10Midwest Meet of Champions (Senior Only)
2.8Donald Richendollar52.98PROHChesapeakeApr 14Boyles Supply Middle School Invitational
3.8Keith Moton54.41PROHPickerington RidgeviewMay 03Pickerington Ridgeview vs. Norton
4.8Tyrese Bandy54.54PROHAustintownApr 22Champion Invitational
5.8Xavier Lopes54.82OHDavisApr 22Dublin Davis Invitational
6.8Keshawn Bonner55.20PROHGranvilleApr 28Ariel Invitational (Middle School)
7.8Nick Flowers55.88PROHWest GeaugaApr 21Falcon Invitational
8.8Noah Harshbarger55.92PROHSt. Basil the GreatMay 21Diocese of Cleveland CYO Championship
9.8Macario Etienne55.95PROHWorthingtonApr 22Dublin Davis Invitational
10.8Jaevian Johnson56.24PROHPickerington RidgeviewMar 29Pickerington Ridgeview vs. Newark MS
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.8Garner Wallace2:10.72PROHPickerington RidgeviewMay 03Pickerington Ridgeview vs. Norton
2.8Jack McCarthy2:13.24PROHLakewood Catholic AcademyMay 21Diocese of Cleveland CYO Championship
3.8James Bagne2:13.63PROHSt DominicMay 21Diocese of Cleveland CYO Championship
4.8Trevor Page2:14.14OHDavisApr 08Pickerington MS Invitational
5.8Ross Kuhn2:14.93PROHCrestview (Ashland)May 06Jeff Williams MS Invitational
6.8Dylan Hickey2:15.76PROHAshlandMay 06Jeff Williams MS Invitational
7.7Daniel Rudolph2:16.26PROHUticaApr 28Ariel Invitational (Middle School)
8.8Ian Law2:16.68PROHGranvilleApr 28Ariel Invitational (Middle School)
9.8Jackson Sonnhalter2:16.7hPROHSt Peter-North RidgevilleApr 30Wasmer Games
8Logan Clemmons2:16.70PROHEastern (Beaver)Apr 10Minford Junior High Invitational
View full rankings...
1500 MetersCompare top 1
1.7Hunter Longo5:06.45PRUnattachedJun 24USATF Lake Erie Association Junior Olympic Championships
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.8Ross Kuhn4:50.32PROHCrestview (Ashland)May 06Jeff Williams MS Invitational
2.8Trevor Page4:55.08OHDavisApr 08Pickerington MS Invitational
3.8Garner Wallace4:55.14PROHPickerington RidgeviewApr 08Pickerington MS Invitational
4.8Eli Fullerton4:56.26PROHBelpreMay 06Tri-Valley Conference
5.8Donovan Hight4:57.38PROHGahanna WestApr 08Pickerington MS Invitational
6.8Moss Conrad4:57.56PROHAthensMay 06Tri-Valley Conference
7.8Sean Carney4:59.91PROHHilliard HeritageApr 08Pickerington MS Invitational
8.8Charles Balko4:59.93PROHPickerington RidgeviewMay 03Pickerington Ridgeview vs. Norton
9.7Jailen Willis5:00.48OHPickerington RidgeviewMay 03Pickerington Ridgeview vs. Norton
10.8Danuel Persinger5:00.78PROHTrimbleMay 06Tri-Valley Conference
View full rankings...
3200 MetersCompare top 3
1.9Walker Evans11:32.77OHAthensMay 04TVC Ohio League Meet
2.9Ed Jewett12:11.80OHNewark CatholicApr 27Licking Valley Invitational
3.9Dakota Warren13:13.00OHWestfallApr 19Pickaway County Meet
View full rankings...
110m Hurdles - 33"Compare top 10
1.8Zeman Siyoum15.94PROHPickerington LakeviewMay 03Pickerington Lakeview vs Lancaster Ewing
2.-Eli Holman16.13PROHVan BurenApr 27Liberty Benton JH Invitational
3.8Nick Henry16.70 (1.3)PROHWest GeaugaApr 21Falcon Invitational
4.8Shakir Perkins16.98 (4.9)PROHAustintownApr 22Champion Invitational
5.8Kyzion Freeman17.11PROHRosemoreApr 19Amanda Clearcreek Invitational
6.8Andrew Meyer17.44cPROHPickerington LakeviewApr 12Newark Middle vs Pickerington Lakeview
7.8Davon Kelso17.64cPROHNewarkApr 19Newark Middle vs Reynoldsburg
8.8Myles Macklin17.67PROHReynoldsburgApr 26Reynoldsburg vs. General Sherman MS
9.8KyRee Long17.72 (4.9)PROHAustintownApr 22Champion Invitational
10.8Marcus Whaley17.76PROHWestfallMay 02Pickaway County Meet
View full rankings...
200m Hurdles - 30"Compare top 10
1.8Keith Moton25.91PROHPickerington RidgeviewMar 29Pickerington Ridgeview vs. Newark MS
2.-Brycen Abbott26.84PROHLiberty-BentonApr 27Liberty Benton JH Invitational
3.10Landon Remmert26.94cPROHHighland (Marengo/Sparta)Apr 01Mike Armstrong Invitational
4.8Donald Richendollar27.03PROHChesapeakeMay 02South Gallia MS Invitational
5.-Nick Ibarra27.57PROHDonnellApr 27Liberty Benton JH Invitational
6.8Anthony Norton27.77PROHNewarkMar 29Pickerington Ridgeview vs. Newark MS
7.8Nick Flowers27.84 (.9)PROHWest GeaugaApr 21Falcon Invitational
8.7Camden Beatty27.92OHWorthingtonApr 22Dublin Davis Invitational
9.8Zeman Siyoum28.06PROHPickerington LakeviewApr 08Pickerington MS Invitational
10.8Joel Chevalier28.15PROHWarren LocalApr 28River Valley Middle School Invitational
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.7Charlie Klug
Christian Ochei
Michael Tippen
Ryan Kinch
46.64cOHSt. BarnabasMay 13Diocese of Cleveland CYO-Section A-Independence
2.Briar Williams
Daunevyn Woodson
Micheal Beasy
Tristin Crisenbery
48.24OHGallia AcademyApr 03Gallia Academy Middle School Meet
3.8Jaevian Johnson
Asante Miller
Gaven Edwards
Brady McClish
48.41OHPickerington RidgeviewApr 08Pickerington MS Invitational
4.Jayden Cornell
Landen West
Seth Creamer
Noah Thibaut
48.52OHKentonMar 30Bellefontaine MS Quad
5.8Jayvaun Lane
Brock Krietemeyer
Edwin Nsaam
Trent Nauman
48.65OHWorthingtonApr 22Dublin Davis Invitational
6.8Kyle Cannon
Nrique Love
Ajani McConnell
Andre Turner
49.07OHReynoldsburgApr 26Reynoldsburg vs. General Sherman MS
7.Hunter Rathburn
Carl Allen
Don Roberts
Jalil Underdown
49.12OHGroveport Madison JuniorApr 26Pickerington Lakeview vs. Groveport-Madison MS
8.7Matt Natale
Jackson Grobelny
Liam Kearns
Eddie Musbach
49.34cOHSt RitaMay 13Diocese of Cleveland CYO-Section A-Independence
9.Relay Team49.35OHHilliard WeaverApr 26Dublin Karrer vs Weaver
10.8Ishmael Young
Papa Hughes
Andrew Lewis
Joey Eaton
49.59OHAthensApr 28River Valley Middle School Invitational
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.8Jaevian Johnson
Asante Miller
Brady McClish
Keith Moton
1:39.85OHPickerington RidgeviewMay 03Pickerington Ridgeview vs. Norton
2.Kaden Saunders
En-Brass Fofanah
Ty O'Hearn
Jaylin Starrett
1:42.0hOHHeritage (Westerville)Apr 24Three Dog's and a Cat
3.Relay Team1:42.57OHHilliard WeaverApr 26Dublin Karrer vs Weaver
4.Relay Team1:43.04OHRiver ViewApr 28Ariel Invitational (Middle School)
5.Robert Taylor
Aaron Copeland
David Alexander
Jaylon Clark
1:43.73OHHeskettApr 21Falcon Invitational
6.Joe Luckhaupt
Eli Coppess
Cameron Clark
Cody Harmon
1:44.0hOHBloom CarrollMay 01BC/FU/SM/TVW Quad
7.Braxton Buchanan
Cameron Horvath
Kevin Gonzalez
Devin Hess
1:44.48OHHilliard MemorialApr 08Pickerington MS Invitational
8.Aidan MacRostie
Andrew Lewis
Ishmael Young
Joey Eaton
1:44.89OHAthensApr 28River Valley Middle School Invitational
9.8Luke Davisson
Austin Taylor
Quadre Rodgers
Davon Kelso
1:44.9hOHNewarkMay 09Newark Middle vs Big Walnut
10.8Jaylen Richardson
Taysean Brown
Colin Conner
Christian Bolden
1:45.38OHSacred Heart of Jesus - South EuclidMay 06GV @ Heritage MS Relays
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Xavier Jennings
Macario Etienne
Wesley Horton
Camden Beatty
3:54.23OHWorthingtonApr 22Dublin Davis Invitational
2.Moss Conrad
Jacob Bourque
Nicholas Moulton
Joey Eaton
3:58.15OHAthensMay 06Tri-Valley Conference
3.Caden Dawson
Pettyjohn James
Myles Mendeszoon
Anthony Zampino
3:58.55OHSt. Mary-ChardonMay 06GV @ Heritage MS Relays
4.8Christian Bolden
Jaylen Richardson
Richard Johnson
Colin Conner
3:59.41OHSacred Heart of Jesus - South EuclidMay 06GV @ Heritage MS Relays
5.8Camron O'Connor
Owen McClintock
Julius Lelonis
Xavier Perez
4:00.75OHChagrin FallsApr 21Falcon Invitational
6.George Sherrick
Sincere McFarlin
Eli Rathburn
jaxon Bunting
4:01.38OHThomas EwingMay 03Pickerington Lakeview vs Lancaster Ewing
7.Josh Cordray
Benjamin Petty
Nate Swafford
John Schwinne
4:01.54OHBloom CarrollApr 24HT/BC/TVE Tri
8.7Coulter Cleland
Ty Bartrum
Jake McElroy
Morgan Roberts
4:01.83OHMeigsMay 06Tri-Valley Conference
9.8Donal Fadlalmawla
Adam Karmi
Hector Escobedo
Xavier Lopes
4:02.19OHDavisApr 22Dublin Davis Invitational
10.Tyler Weber
Blake Guffey
Austin Wisor
Brandon Phillips
4:03.38OHTrimbleApr 28River Valley Middle School Invitational
View full rankings...
Shot Put - 8lbCompare top 10
1.8Eric Hurtt48' 8.25PROHAdenaApr 27Zane Trace Invitational
2.8Michael Martello46' 11.75PROHPickerington RidgeviewMay 03Pickerington Ridgeview vs. Norton
3.8Donnie Hurrle46' 2PROHWadsworthMay 06GV @ Heritage MS Relays
4.8Charles Taylor44' 5.5PROHGenevaApr 21Falcon Invitational
5.8Collin Alloway43' 7.25PROHBelpreApr 21Buckeye MS Invitational
6.-Keaton Rath42' 2PROHLiberty-BentonApr 27Liberty Benton JH Invitational
7.8Giovanni Thomas41' 11.25PROHPickerington RidgeviewMay 03Pickerington Ridgeview vs. Norton
8.-Eli Franks41' 2PROHMcComb LocalApr 27Liberty Benton JH Invitational
9.8Andrew Welch40' 6.25PROHWaverlyApr 10Minford Junior High Invitational
10.-Race Gorrell40' 3PROHLiberty-BentonApr 27Liberty Benton JH Invitational
View full rankings...
Discus - 1kgCompare top 10
1.8Eric Hurtt161' 7PROHAdenaApr 27Zane Trace Invitational
2.-Jack Bateson144' 9PROHArlington LocalApr 27Liberty Benton JH Invitational
3.8Collin Alloway142' 5PROHBelpreMay 06Tri-Valley Conference
4.-Jared Dillon139' 10PROHMcComb LocalApr 27Liberty Benton JH Invitational
5.8Charles Taylor139' 3PROHGenevaApr 21Falcon Invitational
6.8Jacob Smail139' 2PROHAustintownApr 22Champion Invitational
7.8Jacob Bever139' 1PROHAshlandMay 06Jeff Williams MS Invitational
8.8Michael Martello133' 0PROHPickerington RidgeviewApr 08Pickerington MS Invitational
9.8Nick Velotta127' 1PROHSt AnselmMay 21Diocese of Cleveland CYO Championship
10.8Mason Breeze126' 1PROHNelsonville-York JuniorMay 06Tri-Valley Conference
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.8Nathan Leskovac5' 8PROHAustintownApr 22Champion Invitational
2.8Trae Zimmermann5' 7PROHWest GeaugaApr 21Falcon Invitational
3.8Brody Hawley5' 6PROHMeigsApr 19Amanda Clearcreek Invitational
8Chase Darr5' 6PROHEast KnoxApr 01Mike Armstrong Invitational
8Connor Lafferty5' 6PROHAmanda-ClearcreekApr 19Amanda Clearcreek Invitational
8Julien Grimes5' 6PROHEmmanuel Christian AcademyMay 14Diocese of Cleveland CYO-District 2 and 4-Independence
8Mitchell Soma5' 6PROHGahanna EastApr 08Pickerington MS Invitational
7Adam Emerick5' 6OHAustintownApr 22Champion Invitational
8Caden Perkins5' 6PROHCrestview (Ashland)May 06Jeff Williams MS Invitational
10.8Ethan Huffman5' 5PROHGreenApr 10Minford Junior High Invitational
-Gabe Chapman5' 5PROHSouth WebsterApr 10Minford Junior High Invitational
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.-Brennen Michael11' 0PROHLiberty-BentonApr 27Liberty Benton JH Invitational
-Connor Clagg11' 0PROHLiberty-BentonApr 27Liberty Benton JH Invitational
9Kamren Harless11' 0OHChesapeakeMay 20OHSAA D3 Southeast District
4.7Barrett Young9' 6OHRushville (Fairfield Union)May 04MSL-Buckeye Division
8Jimmy Rhoads9' 6PROHLiberty UnionMay 04MSL-Buckeye Division
6.8Cody Norris9' 0PROHLogan-HockingApr 14Boyles Supply Middle School Invitational
8Anthony Norton9' 0PROHNewarkApr 19Newark Middle vs Reynoldsburg
8.8Cole Pittman8' 9PROHBloom CarrollApr 24HT/BC/TVE Tri
9.8Zach Taylor8' 7PROHNelsonville-York JuniorMay 06Tri-Valley Conference
10.7Izaiah Willis8' 6OHChesapeakeApr 14Boyles Supply Middle School Invitational
8Colton Hull8' 6PROHLogan-HockingApr 14Boyles Supply Middle School Invitational
-Jacob Peck8' 6PROHDonnellApr 27Liberty Benton JH Invitational
8Marcus Whaley8' 6PROHWestfallApr 27Zane Trace Invitational
8Garrett Padovano8' 6OHNorth UnionApr 01Mike Armstrong Invitational
8Jon Dickerman8' 6PROHGranvilleMay 01Granville vs Newark Dual Meet
8Aevian Ricketts8' 6PROHNewarkMay 09Newark Middle vs Big Walnut
-Kade Dodge8' 6PROHRiverdaleApr 27Liberty Benton JH Invitational
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.8Andre Rodgers19' 5.5PROHCorpus Christi AcademyApr 30Wasmer Games
2.8Andre Turner19' 1PROHReynoldsburgApr 26Reynoldsburg vs. General Sherman MS
3.8Elijah Williams19' 0.5PROHVinton CountyApr 14Boyles Supply Middle School Invitational
4.8Garner Wallace18' 11PROHPickerington RidgeviewApr 08Pickerington MS Invitational
5.-Brycen Abbott18' 10PROHLiberty-BentonApr 27Liberty Benton JH Invitational
6.8Alex Smith18' 4.25PROHSt. MaryApr 19Amanda Clearcreek Invitational
7.8Tate Myers18' 4PROHAdenaApr 14Boyles Supply Middle School Invitational
8Donald Richendollar18' 4PROHChesapeakeMay 02South Gallia MS Invitational
9.8Zion Owens18' 0.5PROHSt Ignatius of AntiochMay 14Diocese of Cleveland CYO-District 1 and 3-Padua
10.8Breyten Jones17' 11PROHPiketonApr 10Minford Junior High Invitational
View full rankings...
Standing Long JumpCompare top 10
1.8Jacob Burton8' 10.5PROHSt AnselmApr 30Wasmer Games
2.8Myles Byrd8' 9.25PROHCorpus Christi AcademyApr 30Wasmer Games
3.7Alec Ignacio8' 7.5OHSt. Charles BorromeoApr 30Wasmer Games
4.7Anthony Dixon, Jr.8' 7OHSt Aloysius - St AgathaApr 30Wasmer Games
5.8Tyree Sims8' 5.5OHSs. Robert and WilliamMay 21Diocese of Cleveland CYO Championship
6.8George von Zedlitz8' 4.5PROHGESU CatholicMay 14Diocese of Cleveland CYO-District 2 and 4-Independence
7.8Patrick Fox8' 2.5PROHSt Albert the GreatApr 30Wasmer Games
8.8Dominic Cipriani8' 1.5PROHAssumptionMay 14Diocese of Cleveland CYO-District 2 and 4-Independence
9.8John DiNovo8' 0PROHCorpus Christi AcademyApr 30Wasmer Games
7Kevin Moll8' 0PROHSt Angela MericiApr 30Wasmer Games
7Jack Budinger8' 0OHSt Mary-AvonApr 30Wasmer Games
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.