Team Results Management

Mens

100 Meters
1.8Quenton Barnes11.36TNThurgood MarshallMay 10City Championship
2.Andrew Brown11.64 PR (2.6)UnattachedJul 09USATF Region 6 Junior Olympic Championships
3.8Adrian Huey11.69 PRTNThurgood MarshallMay 04Western Division Track Meet
4.8Kyndrich Breedlove11.71TNHead Mathematics / Science MagnetMay 04Western Division Track Meet
5.8Emil Jones11.85 PRTNDupont HadleyApr 19Week 5: Meigs, Donelson, Dupont Hadley
6.8Markeese Groves11.86TNJoeltonMay 04Eastern Division Tournament
7.8Jayden Johnson12.09 PRTNJohn KennedyApr 0603:Oliver, H.G.Hill
8.-Vaughn Coleman12.13 PRTNJeffersonMay 06TMSAA North East Sectional Meet
7Josh Miller12.13 PRTNStratford STEM MagnetMay 04Eastern Division Tournament
10.8MyArie Shannon12.14c PRTNEast Nashville MagnetApr 185: East Nashville, Litton
7Jaylon Eberhardt12.14c PRTNAntiochApr 1004:Cameron, Mcklssack, Antioch
View full rankings...
200 Meters
1.8Quenton Barnes23.09 PRTNThurgood MarshallMay 10City Championship
2.13-14Andrew Brown23.51 PRTNTeam 4mulaJul 01AAU Region 6 Qualifier
3.8Emil Jones23.94 PRTNDupont HadleyApr 29Middle Tennessee Middle School Invitational Tournament
4.8Xayvion Bean24.20 PRTNApolloMay 10City Championship
5.8Dimitri Kemp24.37 PRTNRose Park Math/Science MagnetMay 04Western Division Track Meet
6.-Vaughn Coleman24.58 PRTNJeffersonMay 06TMSAA North East Sectional Meet
7.6Maliek Campbell24.62 PRTNAntiochMay 04Western Division Track Meet
8.8Camron Malone24.66 PRTNMt. JulietApr 29Middle Tennessee Middle School Invitational Tournament
9.8Jalon Lawrence24.84c PRTNEast Nashville MagnetApr 185: East Nashville, Litton
10.7Roland Mcghee24.87 PRTNThurgood MarshallMay 04Western Division Track Meet
View full rankings...
400 Meters
1.Andrew Brown51.05 PRUnattachedJul 09USATF Region 6 Junior Olympic Championships
2.8Emil Jones54.14 PRTNDupont HadleyApr 19Week 5: Meigs, Donelson, Dupont Hadley
3.7Jaylon Eberhardt54.82 PRTNAntiochMay 04Western Division Track Meet
4.7Kavon Coffee54.92 PRTNApolloMay 10City Championship
5.8Royale Tillman54.94 PRTNMeigs Magnet (Nashville)Apr 19Week 5: Meigs, Donelson, Dupont Hadley
6.-Thomas Roberts55.27 PRTNMaryvilleMay 06TMSAA North East Sectional Meet
7.-Jonah Harris55.65 PRTNLibertyMay 06TMSAA North East Sectional Meet
8.7Montrell Turner55.85 PRTNApolloMay 04Western Division Track Meet
9.-Param Shah56.55 PRTNLibertyMay 06TMSAA North East Sectional Meet
10.8Trey Waller56.58 PRTNBellevue (Nashville)May 04Western Division Track Meet
View full rankings...
800 Meters
1.8Timothy Short2:10.42 PRTNJohn KennedyMay 10City Championship
2.7Jon Coulter2:14.01 PRTNOliverMay 10City Championship
3.8Jaylon Reid2:15.48 PRTNThurgood MarshallMay 10City Championship
4.13-14Chazz Brown2:15.57 PRTNTeam 4mulaJul 01AAU Region 6 Qualifier
5.7Camrin Miller2:15.94 PRTNBellevue (Nashville)May 04Western Division Track Meet
6.7christian Franks2:16.22 PRTNJohn KennedyApr 29Middle Tennessee Middle School Invitational Tournament
7.-Colby Freeman2:16.92 PRTNGreenevilleMay 06TMSAA North East Sectional Meet
8.8Josh Martin2:17.62 PRTNThurgood MarshallMay 04Western Division Track Meet
9.8Griffin Hummel2:17.97 PRTNHead Mathematics / Science MagnetMay 04Western Division Track Meet
10.8jabari Brooks2:18.98 PRTNRose Park Math/Science MagnetMay 04Western Division Track Meet
View full rankings...
1600 Meters
1.-Colby Freeman4:57.22 PRTNGreenevilleMay 06TMSAA North East Sectional Meet
2.7Jacob Sparks5:01.67 PRTNCookevilleApr 29Middle Tennessee Middle School Invitational Tournament
3.8Carter Miller5:03.14 PRTNHead Mathematics / Science MagnetMay 10City Championship
4.-Conner Wingfield5:03.36 PRTNGrayMay 06TMSAA North East Sectional Meet
5.7Camrin Miller5:04.18 PRTNBellevue (Nashville)May 10City Championship
6.8Aaron Isbell5:07.02 PRTNMt. JulietApr 29Middle Tennessee Middle School Invitational Tournament
7.8Samuel Dark5:08.35 PRTNJohn MooreMay 10City Championship
8.-Riley Faulkner5:08.75 PRTNJacksboroMay 06TMSAA North East Sectional Meet
9.-Avery Ribich5:11.47 PRTNMaryvilleMay 06TMSAA North East Sectional Meet
10.-Joe Neglia5:12.46 PRTNSevierMay 06TMSAA North East Sectional Meet
View full rankings...
110m Hurdles - 30"
1.7Roland Mcghee16.23TNThurgood MarshallMay 10City Championship
2.8Brijon Watson16.29 PRTNThurgood MarshallMay 10City Championship
3.8Kaviere Patrick16.70TNJohn KennedyApr 0603:Oliver, H.G.Hill
4.8Richard Shelton16.83 PRTNApolloMay 10City Championship
5.7Howard Bell16.98 PRTNWest EndMay 10City Championship
6.8Jaden Payne17.05TNHead Mathematics / Science MagnetApr 29Middle Tennessee Middle School Invitational Tournament
7.8Germari Jones17.28 PRTNHaynes Health/Medical ScienceMay 04Eastern Division Tournament
8.8Avion Brown17.29 PRTNMeigs Magnet (Nashville)May 10City Championship
9.8Eric Gooch17.30 PRTNJoeltonMay 04Eastern Division Tournament
10.7D'Andrew Donalson17.71TNGra-MarMay 10City Championship
View full rankings...
4x100 Relay
1.Adrian Huey
Roland Mcghee
Dejaun Stitts
Quenton Barnes
46.19TNThurgood MarshallApr 29Middle Tennessee Middle School Invitational Tournament
2.Joshua Lewis
Matthew Lewis
jabari Brooks
Dimitri Kemp
47.02TNRose Park Math/Science MagnetMay 04Western Division Track Meet
3.Relay Team47.34TNMt. JulietApr 29Middle Tennessee Middle School Invitational Tournament
4.Kwanzee Jemison
Willie Wilson
Jalon Lawrence
MyArie Shannon
47.81TNEast Nashville MagnetMay 04Eastern Division Tournament
5.Markhel Farr
Jayden Johnson
Kaviere Patrick
Kavion Smith
47.94TNJohn KennedyApr 29Middle Tennessee Middle School Invitational Tournament
6.Relay Team48.27TNAntiochMay 04Western Division Track Meet
7.Relay Team48.44TNDupont TylerMay 10City Championship
8.Toleo Malone
Tyrone Hodge
Kyndrich Breedlove
Jaden Payne
48.71TNHead Mathematics / Science MagnetMay 04Western Division Track Meet
9.Relay Team48.87TNJoeltonMay 04Eastern Division Tournament
10.Relay Team49.06TNHeritage (Maryville)May 06TMSAA North East Sectional Meet
View full rankings...
4x200 Relay
1.Relay Team1:37.77TNThurgood MarshallMay 10City Championship
2.Relay Team1:39.06TNHead Mathematics / Science MagnetMay 04Western Division Track Meet
3.Relay Team1:39.91TNMt. JulietApr 29Middle Tennessee Middle School Invitational Tournament
4.Relay Team1:39.93TNJohn KennedyApr 29Middle Tennessee Middle School Invitational Tournament
5.Relay Team1:43.09TNJoeltonMay 10City Championship
6.Relay Team1:43.24TNJohn MooreMay 10City Championship
7.Devin Griffin
Roshan Brodie
Jaidyn McAdoo
Isaiah Burns
1:43.38TNDupont TylerMay 04Eastern Division Tournament
8.Ja'quez Hinton
Montrell Turner
Quen Adams
Xayvion Bean
1:43.50TNApolloApr 29Middle Tennessee Middle School Invitational Tournament
9.Avion Brown
Xavier Whitlow
Emini Offutt
Royale Tillman
1:43.70TNMeigs Magnet (Nashville)Apr 19Week 5: Meigs, Donelson, Dupont Hadley
10.Relay Team1:43.96TNLibertyMay 06TMSAA North East Sectional Meet
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team3:51.60TNThurgood MarshallMay 10City Championship
2.Relay Team3:53.61TNGreenevilleMay 06TMSAA North East Sectional Meet
3.Relay Team3:56.88TNDupont TylerMay 10City Championship
4.Relay Team3:57.54TNRobinsonMay 06TMSAA North East Sectional Meet
5.Jamari Shelton
Chazz Brown
christian Franks
Timothy Short
3:58.0hTNJohn KennedyMay 04Western Division Track Meet
6.Relay Team3:58.01TNDupont HadleyMay 04Eastern Division Tournament
7.Relay Team4:00.32TNApolloMay 10City Championship
8.Relay Team4:06.98TNJefferson (Oak Ridge)May 06TMSAA North East Sectional Meet
Relay Team4:06.98TNMoses McKissackMay 10City Championship
10.Bradley Watts
Za'Corie Ridley
Brandon Colvin
Carter Miller
4:08.0hTNHead Mathematics / Science MagnetMay 04Western Division Track Meet
View full rankings...
4x800 Relay
1.Anothony McClain
Josh Martin
Jaylon Reid
Jase Green
9:20.47TNThurgood MarshallMay 10City Championship
2.Brandon Colvin
Carter Miller
Griffin Hummel
Jayden Ross
9:25.47TNHead Mathematics / Science MagnetMay 10City Championship
3.Chazz Brown
christian Franks
Jamari Shelton
Timothy Short
9:29.42TNJohn KennedyApr 29Middle Tennessee Middle School Invitational Tournament
4.Trey Waller
JB Cordwell
Donovan Smith
Camrin Miller
9:39.03TNBellevue (Nashville)Apr 29Middle Tennessee Middle School Invitational Tournament
5.David Childress
Isaiah Cosey
Emil Jones
Nathan Karaszewski
9:48.91TNDupont HadleyMay 10City Championship
6.Jorge Baez
Nick Davis
Blake Stacey
Aaron Isbell
9:50.81TNMt. JulietApr 29Middle Tennessee Middle School Invitational Tournament
7.Jon Coulter
Eric Dixon
Cannon Carpenter
Blaine Souder
9:54.63TNOliverApr 29Middle Tennessee Middle School Invitational Tournament
8.Travis Day
Greyson Dobbis
Isaiah Blevins
Roshan Brodie
10:00.39TNDupont TylerMay 10City Championship
9.Laquan Joyner
Xavier McCullough
Bryan Licona
James Hayes
10:00.89TNKIPP Academy NashvilleMay 10City Championship
10.Dewayne Johnson
Mark Hudgens
Jeremiah James
Alex Gulden
10:12.00TNDonelsonMay 10City Championship
View full rankings...
Shot Put - 8lb
1.8Corey Moseley43' 9TNMadisonMay 04Eastern Division Tournament
2.8Micah Magrecke42' 2.5 PRTNHaynes Health/Medical ScienceMay 10City Championship
3.8Toleo Malone42' 1.5 PRTNHead Mathematics / Science MagnetMay 10City Championship
4.8Quanterius Lusk41' 7 PRTNHillMay 10City Championship
5.8Kaveion McKissack41' 4.5 PRTNMoses McKissackMay 10City Championship
6.8Davin Bryant41' 0 PRTNKIPP Nashville College PrepMar 292: KIPP Nashville, Donelson, Madison
7.7Carlin Walker40' 4 PRTNAntiochApr 1004:Cameron, Mcklssack, Antioch
8.8Grafton Brittle39' 2 PRTNOliverMay 10City Championship
9.8Jaquise Young39' 0 PRTNJoeltonMay 10City Championship
10.8August Mangrum38' 8 PRTNOliverApr 1104:Oliver, MLK, Marshall
View full rankings...
Discus - 1kg
1.8Corey Moseley156' 10 PRTNMadisonMay 04Eastern Division Tournament
2.8August Mangrum142' 11 PRTNOliverMay 10City Championship
3.8Benjamine Earl128' 5 PRTNDonelsonApr 19Week 5: Meigs, Donelson, Dupont Hadley
4.8Grafton Brittle111' 8.5 PRTNOliverMay 10City Championship
5.-Anthony Westbrooks110' 3 PRTNDonelsonApr 19Week 5: Meigs, Donelson, Dupont Hadley
6.8Kaveion McKissack108' 10 PRTNMoses McKissackApr 1004:Cameron, Mcklssack, Antioch
7.8Anthony Johnson107' 0 PRTNJere BaxterMay 10City Championship
8.8Khriston Campbell101' 5 PRTNDupont TylerMay 04Eastern Division Tournament
9.7Carlin Walker100' 6 PRTNAntiochMay 04Western Division Track Meet
10.8jared Wabbington100' 2 PRTNJohn KennedyApr 29Middle Tennessee Middle School Invitational Tournament
View full rankings...
High Jump
1.8Quenton Barnes6' 0 PRTNThurgood MarshallMay 04Western Division Track Meet
2.7Jaylon Eberhardt5' 8 PRTNAntiochMay 04Western Division Track Meet
8Royale Tillman5' 8 PRTNMeigs Magnet (Nashville)Apr 05Week 3: Meigs, Gra-Mar, Litton
4.8Emil Jones5' 6 PRTNDupont HadleyApr 29Middle Tennessee Middle School Invitational Tournament
8Marzeion Jones5' 6 PRTNJohn KennedyMay 04Western Division Track Meet
6.-Zack Lady5' 4 PRTNBluff CityMay 06TMSAA North East Sectional Meet
8Willie Wilson5' 4TNEast Nashville MagnetMay 10City Championship
8Kwanzee Jemison5' 4TNEast Nashville MagnetMay 04Eastern Division Tournament
9.-Nathan Michalik5' 2 PRTNChurch HillMay 06TMSAA North East Sectional Meet
8Kaviere Patrick5' 2 PRTNJohn KennedyMay 04Western Division Track Meet
8Edward Ford5' 2 PRTNOliverApr 1104:Oliver, MLK, Marshall
8Jacob Johnson5' 2 PRTNJohn MooreMay 04Western Division Track Meet
View full rankings...
Long Jump
1.7Roland Mcghee20' 1 PRTNThurgood MarshallMay 10City Championship
2.8Desmond Henderson19' 3 PRTNWest EndMay 10City Championship
3.7Jaylon Eberhardt19' 2 PRTNAntiochApr 1004:Cameron, Mcklssack, Antioch
4.8Xayvion Bean18' 11 PRTNApolloMay 10City Championship
5.7Michael Waddell18' 10 PRTNOliverMay 04Western Division Track Meet
6.8Timothy Short18' 7.25 PRTNJohn KennedyApr 29Middle Tennessee Middle School Invitational Tournament
7.8Dimitri Kemp18' 5TNRose Park Math/Science MagnetApr 29Middle Tennessee Middle School Invitational Tournament
8.8Royale Tillman18' 3 PRTNMeigs Magnet (Nashville)Mar 29Week 02: Meigs, Two Rivers, Neely's Bend
9.-Seth Banchetto17' 11.75 PRTNSulphur SpringsMay 06TMSAA North East Sectional Meet
10.8Jaden Payne17' 10.75TNHead Mathematics / Science MagnetApr 29Middle Tennessee Middle School Invitational Tournament
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.