Team Results Management

Mens

100 Meters
1.-Cj Lindsay11.67 PRUnattachedJul 15Big Sky State Games
2.8Darius Wiggins11.88 PRWYCentennialMay 08East Classic
3.8Colton Atkinson12.24c PRWYCentennialMay 06Glenrock Invite
4.8Drake Pena12.40 PRWYNiobrara Co.May 08East Classic
5.8Tim Miller12.44c PRWYCasper Classical AcademyMay 06Glenrock Invite
6.8Jess Claycomb12.49 PRWYUptonMay 08East Classic
7.8Aaron Dyess12.51 PRWYClear CreekMay 08East Classic
8.8Avery Cox12.53 PRWYDean MorganApr 22Douglas Invite
9.7Nate Costelez12.55 PRWYCentennialMay 08East Classic
10.8Brant Fullmer12.57 PRWYSoutheastApr 18Southeast Junior High Quad
View full rankings...
200 Meters
1.-Cj Lindsay24.12 PRUnattachedJul 15Big Sky State Games
2.8Darius Wiggins24.15 PRWYCentennialMay 08East Classic
3.8Drake Pena24.61 PRWYNiobrara Co.Apr 18Southeast Junior High Quad
4.8Jess Claycomb25.29 PRWYUptonMay 08East Classic
5.7Andrew Loya25.60 PRWYBurnsMay 08East Classic
6.8Colton Atkinson25.64c PRWYCentennialMay 06Glenrock Invite
7.8Max Dube25.65 PRWYSheridanMay 08East Classic
8.8Tim Miller25.66 PRWYCasper Classical AcademyApr 22Douglas Invite
9.8Caden Hight25.72 PRWYSage ValleyMay 08East Classic
10.8Sawyer Anderson25.75 PRWYSoutheastApr 18Southeast Junior High Quad
View full rankings...
400 Meters
1.8Brant Fullmer56.76 PRWYSoutheastMay 06SEWAC
2.8Dillon Kenney57.07 PRWYNewcastleMay 08East Classic
3.8Izak Aksamet57.39 PRWYSheridanMay 08East Classic
4.8Jess Claycomb58.05 PRWYUptonMay 08East Classic
5.8Cam Davis58.34 PRWYUptonMay 08East Classic
6.8Hayden Anderson58.47 PRWYSoutheastMay 06SEWAC
7.8Brayden James58.64 PRWYSheridanMay 08East Classic
8.8Collin Boroz58.74c PRWYCentennialMay 06Glenrock Invite
9.7Chase Miller58.86 PRWYTorringtonMay 08East Classic
10.8Austin Dahl58.95 PRWYLaramieMay 08East Classic
View full rankings...
800 Meters
1.8Brant Fullmer2:16.7h PRWYSoutheastMay 02Morrill Junior High Invite
2.8Zach Purviance2:17.10 PRWYNewcastleMay 08East Classic
3.8Isaiah Kammerer2:17.39 PRWYSundanceMay 08East Classic
4.8David Standish2:19.19 PRWYSheridanMay 08East Classic
5.8Izak Aksamet2:19.52 PRWYSheridanMay 08East Classic
6.8Hayden Anderson2:20.6h PRWYSoutheastMay 02Morrill Junior High Invite
7.7Josh Thompson2:21.73 PRWYTwin SpruceMay 08East Classic
8.8Jackson Zabel2:23.1h PRWYSage ValleyMay 02West River M.S. Invitational
9.8Kyson Miller2:24.20 PRWYCentennialMay 08East Classic
10.7Aidyn Saucedo2:25.41 PRWYTorringtonMay 08East Classic
View full rankings...
1600 Meters
1.8David Standish5:00.26 PRWYSheridanMay 08East Classic
2.8Isaiah Kammerer5:04.82 PRWYSundanceMay 08East Classic
3.8Jackson Zabel5:09.4h PRWYSage ValleyMay 02West River M.S. Invitational
4.8Kyson Miller5:16.87 PRWYCentennialMay 08East Classic
5.-Matt Nelson5:18.44 PRWYCodyApr 01Cody Powell Dual
6.7Josh Thompson5:21.39 PRWYTwin SpruceMay 08East Classic
7.-Cj Dominick5:22.90 PRWYCodyApr 01Cody Powell Dual
8.8Brant Fullmer5:23.07 PRWYSoutheastApr 08Jinx Tucker Invite
9.-Joey Hernandez5:23.73 PRWYPowellApr 01Cody Powell Dual
10.8Hunter Skeen5:25.57 PRWYSundanceApr 082017 Spearfish MS Meet
View full rankings...
2400 Meters
1.7Gavin Sweeney8:53.79WYSheridanMay 08East Classic
2.7Collin Krueger9:11.68 PRWYLaramieMay 08East Classic
3.8Conrad Prell9:15.53 PRWYNewcastleMay 08East Classic
4.8Seth Miller9:20.19 PRWYCentennialMay 08East Classic
5.8Chris Caldwell9:21.70 PRWYSage ValleyMay 08East Classic
6.7Matthew Streets9:29.60 PRWYWheatlandApr 08Jinx Tucker Invite
7.8Zach Mansheim9:31.08 PRWYSage ValleyMay 08East Classic
8.8Paxton Yakel9:35.86 PRWYCentennialMay 08East Classic
9.8Colton Tipton9:42.20 PRWYSheridanMay 08East Classic
10.7Kody Foley9:53.06 PRWYBurnsApr 08Jinx Tucker Invite
View full rankings...
3200 Meters
1.8Isaiah Kammerer11:17.30 PRWYSundanceApr 082017 Spearfish MS Meet
2.8Chris Caldwell12:53.7h PRWYSage ValleyMay 02West River M.S. Invitational
3.7Wyatt Norstegaard13:11.7h PRWYSage ValleyMay 02West River M.S. Invitational
4.8Carson Hanson13:18.3h PRWYSage ValleyMay 02West River M.S. Invitational
View full rankings...
100m Hurdles - 30"
1.8Dylan Hayden15.47 PRWYSage ValleyMay 08East Classic
2.8Grayson Ramsey15.89 PRWYNewcastleMay 08East Classic
3.8Kelton Ewing16.36 PRWYDouglasMay 08East Classic
4.7Rich Hall16.48 PRWYSheridanMay 08East Classic
5.8Dakota Kuhbacher17.19 PRWYTwin SpruceMay 08East Classic
6.7Gage Anderson17.29 PRWYSheridanMay 08East Classic
7.8Tucker Giles17.35 PRWYClear CreekMay 08East Classic
8.8Kade Guenther17.37 PRWYGlenrockMay 08East Classic
9.6Dominic Kaszas17.44 PRWYSheridanMay 08East Classic
10.8Cody Pierce17.54 PRWYTorringtonMay 08East Classic
View full rankings...
200m Hurdles - 30"
1.8Max Dube27.65 PRWYSheridanMay 08East Classic
2.7Rich Hall27.76 PRWYSheridanMay 08East Classic
3.8Kelton Ewing28.32 PRWYDouglasMay 08East Classic
4.8Dylan Hayden28.56 PRWYSage ValleyMay 08East Classic
5.7Dylan Molzahn28.81 PRWYNiobrara Co.May 08East Classic
6.8Grayson Ramsey28.82 PRWYNewcastleMay 08East Classic
7.8Dakota Kuhbacher29.45 PRWYTwin SpruceMay 08East Classic
8.8Kade Guenther29.83 PRWYGlenrockMay 08East Classic
9.8Owen Haiar30.00 PRWYSundanceMay 08East Classic
10.8Tucker Giles30.15 PRWYClear CreekMay 08East Classic
View full rankings...
4x100 Relay
1.Dylan Hayden
Camden Schlekeway
Caden Hight
Gabe Gibson
50.22WYSage ValleyMay 08East Classic
2.8Brock Blevins
Sawyer Anderson
Hayden Anderson
Brant Fullmer
50.36WYSoutheastApr 18Southeast Junior High Quad
3.Colton Atkinson
Collin Boroz
Darius Wiggins
Cale Yeigh
50.46WYCentennialMay 08East Classic
4.Robert Douglas
Tim Miller
Taeron Miller
Jadin Smith
50.54cWYCasper Classical AcademyMay 06Glenrock Invite
5.Brayden Bruce
Reece Woodard
Cam Davis
Jess Claycomb
51.08WYUptonApr 082017 Spearfish MS Meet
6.Trace Floyd
Chase Miller
Aidyn Saucedo
Kieser Wolfe
51.31WYTorringtonMay 08East Classic
7.Gunner Ramsey
Christian Santos
Skylar Jenkins
Dillon Kenney
51.33WYNewcastleMay 08East Classic
8.Avery Cox
Kaden Spurgin
Braxton Bundy
Zack Southerland
51.35WYDean MorganApr 22Douglas Invite
9.Austin Dahl
Travis Judd
Cayson McLean
Aiden Morris
51.67WYLaramieMay 08East Classic
10.Branden Werkele
Josh Tays
Matt Engle
Cayden Dymond
51.74WYTwin SpruceMay 08East Classic
View full rankings...
4x200 Relay
1.Landon Porter
Gabe Gibson
Michael Coleman
Camdin Schlekeway
1:51.3hWYSage ValleyMay 02West River M.S. Invitational
2.-Mark Pappenfort
Kaden Salas
Zeke Frankenberry
Ashton Brewer
1:55.59WYPowellApr 01Cody Powell Dual
3.Grant Logdson
Reece Robertson
Durward Randall
Ryan Clapper
1:57.88WYSoutheastApr 05Bayard JH Invitational
4.Kale Corely
James Cox
Dayton McFarlin
Christopher Fullerton
1:58.33WYNewcastleApr 20Lead-Deadwood MS Meet
5.Sam Crabtree
Juan Flores
Brandon Galbraith
Sasha Profatilov
2:04.05WYJackson HoleMay 05Madison and Sandcreek at Eagle Rock
6.Cooper Hill
Michael Morgan
Hunter Hattan
Dustin Swartwood
2:05.31WYLingle-Ft. LaramieApr 05Bayard JH Invitational
7.Blake Durfee
Lane Davis
Landon Keever
Ethan Mills
2:08.01WYUptonApr 01Newcastle Invitational
8.James Jelle
Quin Delaat
Firdan Keflinzein
Bowen Bell
2:08.02WYTwin SpruceApr 01Newcastle Invitational
9.-Mitchell Schwab
Jake Edgar
Bridger Hult
Jaemyn Wright
2:10.00WYCodyApr 01Cody Powell Dual
10.Walker Kupke
Sean Johnson
Chris Hicks
Kaden Bauersachs
2:22.31WYNiobrara Co.Apr 01Newcastle Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.Skylar Jenkins
Dillon Kenney
Zach Purviance
Christian Santos
3:59.81WYNewcastleMay 08East Classic
2.Ryan Clapper
Sawyer Anderson
Hayden Anderson
Brant Fullmer
4:00.64WYSoutheastMay 06SEWAC
3.Emma Katschke
Mackenzie Boyles
Skye Stanton
Libby Green
4:07.82WYSheridanMay 08East Classic
4.Cayden Dymond
Will Miller
Josh Tays
Matt Engle
4:08.20WYTwin SpruceMay 08East Classic
5.Wyatt Gillespie
Hunter Skeens
Owen Haiar
Isaiah Kammerer
4:11.25WYSundanceMay 08East Classic
6.Paige Hill
Barrett Lloyd
Kate Foster
Taylor Siplon
4:11.48WYCentennialMay 08East Classic
7.Avery Fox
Sera Glass
Michaela Moorehouse
Kameron Stitt
4:12.16WYTorringtonMay 08East Classic
8.Tucker Giles
John Wonka
Alex Cahhal
Kollen Milmine
4:14.78WYClear CreekMay 08East Classic
9.Ty Sweeter
Marvin Reza
Wyatt Vasko
Angel Rodriguez
4:18.93WYPine BluffsMay 06SEWAC
10.Analu Benebise
Tim Miller
Jadin Smith
Taeron Miller
4:19.2hWYCasper Classical AcademyMay 06Glenrock Invite
View full rankings...
Shot Put - 8lb
1.8Jasper Caldera43' 2.5 PRWYNiobrara Co.May 06SEWAC
2.8Wade Pollock39' 9.5 PRWYBurnsMay 06SEWAC
3.8Cordell Forkner39' 8 PRWYLingle-Ft. LaramieMay 06SEWAC
4.8Emanuel Bustamante38' 1.5 PRWYTorringtonApr 18Southeast Junior High Quad
5.8Reece Woodard36' 3 PRWYUptonApr 082017 Spearfish MS Meet
6.8Cam Davis33' 6 PRWYUptonApr 082017 Spearfish MS Meet
7.8Josh Pridgeon32' 1 PRWYSundanceApr 082017 Spearfish MS Meet
8.8Christian Santos31' 10 PRWYNewcastleApr 20Lead-Deadwood MS Meet
8Jessy Valentine31' 10 PRWYLingle-Ft. LaramieMay 06SEWAC
10.8Alex Peterson31' 6 PRWYNewcastleApr 20Lead-Deadwood MS Meet
View full rankings...
Discus - 1kg
1.8Cordell Forkner129' 9 PRWYLingle-Ft. LaramieMay 06SEWAC
2.8Wade Pollock127' 3 PRWYBurnsMay 06SEWAC
3.7Dylan Molzahn122' 7 PRWYNiobrara Co.May 06SEWAC
4.-Canyon Gonzales120' 8 PRWYPowellApr 01Cody Powell Dual
5.8Mason Masteller117' 3 PRWYTwin SpruceApr 01Newcastle Invitational
6.8Dyse Shepherd116' 1 PRWYSage ValleyMay 08East Classic
7.8Brady Crocker114' 10WYSheridanMay 08East Classic
8.8Jasper Caldera113' 2 PRWYNiobrara Co.May 02Morrill Junior High Invite
9.8Aaron Holzer112' 3 PRWYLaramieMay 08East Classic
10.8River Brisko109' 11 PRWYSage ValleyApr 01Newcastle Invitational
View full rankings...
High Jump
1.8Drake Pena5' 9 PRWYNiobrara Co.May 08East Classic
2.8Paxton Yakel5' 6 PRWYCentennialMay 06Glenrock Invite
3.7Kade Preuit5' 5 PRWYWheatlandApr 22Douglas Invite
4.8Jayden Archuleta5' 4 PRWYDouglasApr 22Douglas Invite
8Shayden Jones5' 4 PRWYGlenrockApr 22Douglas Invite
8Avery Cox5' 4 PRWYDean MorganApr 22Douglas Invite
8Braxton Bundy5' 4 PRWYDean MorganApr 22Douglas Invite
8.8Caleb Cockrum5' 2 PRWYCasper Classical AcademyMay 06Glenrock Invite
8Gunner Ramsey5' 2 PRWYNewcastleMay 08East Classic
8Ryan Bruegger5' 2 PRWYNiobrara Co.May 06SEWAC
View full rankings...
Pole Vault
1.8Brayden Bruce10' 6 PRWYUptonMay 08East Classic
2.8Dakota Kuhbacher10' 0 PRWYTwin SpruceMay 08East Classic
3.8Zach Purviance9' 6 PRWYNewcastleApr 01Newcastle Invitational
8Aric Eaton9' 6 PRWYNiobrara Co.May 06SEWAC
5.8Aiden Morris9' 0 PRWYLaramieMay 08East Classic
8Danny Marion9' 0 PRWYKayceeMay 08East Classic
8Cody Pierce9' 0 PRWYTorringtonMay 02Morrill Junior High Invite
8Eli Asa9' 0 PRWYLingle-Ft. LaramieMay 02Morrill Junior High Invite
-Kadden Abraham9' 0 PRWYPowellApr 01Cody Powell Dual
8John Wonka9' 0 PRWYClear CreekMay 08East Classic
View full rankings...
Long Jump
1.-Cj Lindsay18' 0.75 PRUnattachedJul 15Big Sky State Games
2.8Jess Claycomb17' 5.5 PRWYUptonApr 01Newcastle Invitational
3.8Aric Eaton17' 3 PRWYNiobrara Co.May 06SEWAC
4.8Aaron Dyess17' 1 PRWYClear CreekMay 08East Classic
5.8Travis Judd16' 11.5 PRWYLaramieMay 08East Classic
6.8Adam Suko16' 10.75 PRWYWheatlandMay 08East Classic
7.8Kelton Ewing16' 10.5 PRWYDouglasMay 06Glenrock Invite
8.8Brayden Bruce16' 10 PRWYUptonApr 01Newcastle Invitational
9.7Dylan Molzahn16' 9.75 PRWYNiobrara Co.May 06SEWAC
10.8Izak Aksamet16' 9 PRWYSheridanMay 08East Classic
View full rankings...
Triple Jump
1.8Jayden Archuleta37' 3.5 PRWYDouglasMay 08East Classic
2.8Avery Cox35' 2.5 PRWYDean MorganApr 22Douglas Invite
3.8Max Dube35' 0.5 PRWYSheridanMay 08East Classic
4.-Nicolas Talich34' 11 PRWYCodyApr 01Cody Powell Dual
5.-Ezekiel Newman34' 10 PRUnattachedJul 15Big Sky State Games
6.8Chance Kelly34' 9 PRWYBurnsMay 06SEWAC
7.8Drake Pena34' 3 PRWYNiobrara Co.Apr 18Southeast Junior High Quad
8.8Carter Mahoney32' 11 PRWYCasper Classical AcademyMay 06Glenrock Invite
9.8Rece Ziegler32' 8.5 PRWYLaramieMay 08East Classic
10.7Carter McComb32' 4 PRWYCentennialMay 06Glenrock Invite
8Cross Hernandez32' 4 PRWYWheatlandApr 08Jinx Tucker Invite
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.