Team Results Management

Mens

100 Meters
1.Andre De Grasse10.11 PR (.8)OHThe Speed Academy Track ClubJul 07Canadian Outdoor Track and Field Championships (Day 4)
2.Drelan Bramwell10.40 PR (1.2)OHThe Speed Academy Track ClubJul 07Canadian Outdoor Track and Field Championships (Day 4)
11Declan Rustay10.40 PR (2.8)ILHoffman EstatesMay 27IHSA 3A Boys State Championships
9Marcellus Moore10.40 PR (2.8)ILPlainfield (North)May 27IHSA 3A Boys State Championships
5.12Khance Meyers10.43 PR (1.0)MIEast KentwoodJun 18New Balance Nationals Outdoor
6.12Noah McBride10.55 PR (.3)INEvansville HarrisonJun 02IHSAA Boys State Championships
7.Duan Asemota10.57 PR (1.0)OHThe Speed Academy Track ClubJul 07Canadian Outdoor Track and Field Championships (Day 4)
8.11Dubem Anikamadu10.58 PR (2.2)ILHuntleyMay 27IHSA 3A Boys State Championships
9.17-18Denzel Brown10.71 (1.5)MNReal AthleticsJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
10.17-18Najee Sylvester10.72 PRILWarrior Athletic Track ClubJul 09USATF Region 7 Junior Olympic Championships
View full rankings...
200 Meters
1.Andre De Grasse19.96 PR (2.7)OHThe Speed Academy Track ClubJul 09Canadian Outdoor Track and Field Championships (Day 6)
2.12Khance Meyers21.02 (2.6)MIEast KentwoodMay 27MITCA D1 Team State Championship
3.Drelan Bramwell21.04 PR (2.7)OHThe Speed Academy Track ClubJul 09Canadian Outdoor Track and Field Championships (Day 6)
4.17-18Declan Rustay21.12 PRILTNT Track & Field AcademyJul 09USATF Region 7 Junior Olympic Championships
5.12Noah McBride21.14 PR (.0)INEvansville HarrisonJun 02IHSAA Boys State Championships
6.12Travis Marx21.18 PR (.3)OHReynoldsburgJun 03OHSAA D1 State Meet
7.17-18Denzel Brown21.26 PR (2.3)MNReal AthleticsJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
8.9Marcellus Moore21.28 PRILPlainfield (North)Apr 08Norm Armstrong Invitational
9.12Wayne Lawrence Jr21.29 PR (1.0)OHMeadowdaleJun 03OHSAA D2 State Meet
10.12Keveon Clark21.44 PRMIOak ParkApr 2255th Annual Elmer Ball Oxford Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.12Wayne Lawrence Jr46.67 PROHMeadowdaleJun 03OHSAA D2 State Meet
2.11Austin Cole*47.40 PRUnattachedJul 23Pan American U-20 Athletics Championships
3.12Isaiah Ware47.91 PRINNorth Central (Indianapolis)Jun 02IHSAA Boys State Championships
4.Joshua Cunningham47.98 PROHThe Speed Academy Track ClubJul 07Canadian Outdoor Track and Field Championships (Day 4)
5.11Luis Cossio IV48.23 PRILBarringtonMay 27IHSA 3A Boys State Championships
6.17-18Antonio Davis48.30 PRILFull Stride Track ClubJun 302017 USATF National Youth Outdoor Championships
7.17-18Bradford Garron48.38ILTNT Track & Field AcademyJun 25USATF Illinois Association Junior Olympic Championships
8.10Ryan Potter48.44 PRWIOak CreekJun 03WIAA D1 State Championships
9.17-18VanHarvey Vance48.49 PRILZephyrs TrackJun 25USATF Illinois Association Junior Olympic Championships
10.17-18Spencer Gudgel48.59 PRINTrackmyspeed - IndianaJun 302017 USATF National Youth Outdoor Championships
View full rankings...
800 Meters
1.17-18Cameron Cooper1:47.59 PRMIMotor City TrackJun 24USATF Junior Outdoor Championships (Day 3)
2.11Jalen Royal1:53.25 PRINFort Wayne NorthropJun 02IHSAA Boys State Championships
3.12Michael Sippy1:53.96 PRWIOak CreekJun 03WIAA D1 State Championships
4.17-18Charls Niphong1:55.74 PRIADes Moines Area Youth TCJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
5.17-18Charles Miller1:55.75 PRINTrackmyspeed - IndianaJun 302017 USATF National Youth Outdoor Championships
6.11Clayton Mendez1:55.76 PRILWhitney YoungApr 21Bob Cohoon Invitational
7.17-18Alejandro Flores1:56.02 PRINIndiana BLAST Track ClubJul 09USATF Region 7 Junior Olympic Championships
8.17-18Antonio Davis1:56.28ILFull Stride Track ClubJul 09USATF Region 7 Junior Olympic Championships
9.17-18Spencer Gudgel1:56.37 PRINTrackmyspeed - IndianaJul 09USATF Region 7 Junior Olympic Championships
10.17-18Phillip Hall1:56.38 PRILVipers TrackJul 09USATF Region 7 Junior Olympic Championships
View full rankings...
1500 Meters
1.10Isaac Huber4:06.32 PRUnattachedJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
2.10Riley Marks4:09.13 PRILDeKalbJun 02Magis Miles
3.17-18Charls Niphong4:09.92 PRIADes Moines Area Youth TCJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
4.17-18Spencer Smith4:10.25 PRIAMississippi Valley TrackJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
5.17-18Abati Dedefo4:12.34 PRMNPark Flyers Track & FieldJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
6.15-16Samuel Rivera4:13.17 PRILWindy City HammersJun 25USATF Illinois Association Junior Olympic Championships
7.13-14Aniey Yell-Akok4:13.42 PRIAAll-American Track ClubJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
8.17-18Alexander Luz4:13.62 PRNDTeam NoDakJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
9.17-18Hunter Lucas4:14.55NDTeam NoDakJun 10USATF Dakotas Association Junior Olympic Championships
10.15-16Emmanuel Lopez4:15.09 PRILElgin Sharks TrackJun 302017 USATF National Youth Outdoor Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.12Cameron Cooper4:08.96 PRMIOak ParkJun 03MHSAA LP D1 State Final
2.11Clayton Mendez4:11.26 PRILWhitney YoungJun 10Midwest Distance Classic
3.10Matthew Meinke4:24.18 PRWINeenahApr 28Neenah Coed Outdoor invitational
4.10Isaac Huber4:24.45 PRNDEdgeley/KulmMay 27NDHSAA Division B State Championships
5.10Riley Marks4:24.94 PRILDeKalbJun 02Magis Miles
6.10Ian Shaw4:26.12 PRINBloomington SouthApr 14Flashes Showcase
7.12Michael Sippy4:28.24 PRWIOak CreekApr 21East Troy INvitational
8.11Kavanaugh FitzPatrick4:28.83 PRWILakelandMay 05Otto Bacher Invite
9.12Matthew Fink4:30.17 PRINBrebeuf JesuitApr 14Flashes Showcase
10.11Steven Potter4:31.10 PRWIOak CreekMay 12Southeastern Conference Championships
View full rankings...
3000 Meters
1.17-18Spencer Smith9:00.73 PRIAMississippi Valley TrackJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
2.10Jalen Harris9:11.53 PRORCentral CatholicApr 28Nike/Jesuit Twilight Relays
3.15-16Samuel Rivera9:16.00 PRILWindy City HammersJun 25USATF Illinois Association Junior Olympic Championships
4.15-16Mickies Kiros9:23.58 PRMNI.C.A.A./BreezeJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
5.17-18Alexander Luz9:27.22 PRNDTeam NoDakJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
6.17-18Andrew Wright9:27.45 PRIAMississippi Valley TrackJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
7.15-16John Hodges9:28.67 PRINUNBROKEN RACING TEAM USATFXCJun 17AAU Indiana District Qualifier
8.15-16Devyn Beekman9:32.02 PRNebraska Track ClubJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
9.15-16Emmanuel Lopez9:33.30 PRILElgin Sharks TrackJun 302017 USATF National Youth Outdoor Championships
10.17-18Floyd Evans Jr9:33.44 PRIACedar RapidsTrackJun 18USATF Iowa Association Junior Olympic Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.11Clayton Mendez8:59.46 PRILWhitney YoungApr 22Distance Night in Palatine
2.10Matthew Meinke9:09.00 PRWINeenahJun 03WIAA D1 State Championships
3.10Ian Shaw9:27.29 PRINBloomington SouthMay 25IHSAA Boys Regional 2 (Bloomington North)
4.10Isaac Huber9:39.61 PRNDEdgeley/KulmMay 27NDHSAA Division B State Championships
5.11Kavanaugh FitzPatrick9:54.95 PRWILakelandMay 09Shawano Invitational
6.10Tyler Kisting9:56.18 PRWIOak CreekMay 12Southeastern Conference Championships
7.11Darius Diver9:57.06 PRWILakelandMay 25WIAA D2 Sectional - Medford
8.9Carter Leak9:58.01 PRINJennings CountyMay 25IHSAA Boys Regional 2 (Bloomington North)
9.9Caleb Zimmerman10:03.66 PROHSpringboroMay 19OHSAA D1 Southwest District - Dayton
10.10Mikio Martinez10:08.86 PRILSterlingMay 12Northern Illinois Big 12 Conference Championship
View full rankings...
5000 Meters
1.19+Mitchell Klingler14:15.88 PRMIPlaymakers RacingApr 15Bison Outdoor classic
2.10Matthew Meinke14:54.00 PRWINeenahJun 18New Balance Nationals Outdoor
3.19+Ryan Rutherford14:56.13 PRMNTeam USA MinnesotaApr 1459th Annual Mt. SAC Relays (Day 2)
4.Giovanni Cisneros25:41.74 PRUnattachedJun 18AAU Central District Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.17-18Kelvon Johnson14.08 PRWIWings of Glory Spartans TCJun 10USATF Wisconsin Association Junior Olympic Championships
2.11Shaton Vaughn14.16 PRINFort Wayne NorthropJun 02IHSAA Boys State Championships
3.12Matthew Peare14.24OHHooverMay 19OHSAA D1 Northeast District - North Canton
4.17-18Kelshawn Johnson14.34WIWings of Glory Spartans TCJul 02AAU Region 14 National Qualifier
5.11Isaiah Martin14.44 PR (.6)MOHillsboroMay 20MSHSAA Class 4 Sectional 1
6.RSBenjedi Casseus14.47 PROHCleveland Express TrackJul 01AAU Region 6 Qualifier
7.17-18Gratt Reed14.49 PR (1.4)IACentral Iowa Excaliburs TrackJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
8.15-16Darius Luff14.50 PR (-.4)NEPeak Performance T.C.Jul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
9.17-18Theopolis Phipps14.52 PRILWindy City HammersJul 09USATF Region 7 Junior Olympic Championships
10.12Christian Goines14.59 PR (2.5)UnattachedJun 25USATF Indiana Association Junior Olympic Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Shaton Vaughn37.45 PRINFort Wayne NorthropJun 02IHSAA Boys State Championships
2.12Collin Sieffert37.82 PRMNEast RidgeMay 25Suburban East Conference Championships
3.11Isaiah Martin38.37 PRMOHillsboroMay 27MSHSAA Class 4 State Championships
4.11Carter Witmer-Gautsch38.75 PROHMasonMay 19OHSAA D1 Southwest District - Mason
5.12Dewan Hawthorne39.26 PRMIOak ParkMay 26Oakland County Championship
6.12Austin Hewitt39.45 PRWIMuskegoJun 03WIAA D1 State Championships
7.12Jacob Snyder39.57 PRINHeritage ChristianJun 02IHSAA Boys State Championships
8.11Cameron Hope40.14 PRILChicago (Morgan Park)May 06CPS Track and Field Championships
9.11Zachary Deurloo40.42 PRINCascadeMay 18IHSAA Boys Sectional 25 (Plainfield)
10.12Andrew Kemme40.57 PROHMasonApr 21Wildcat Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.Jacob Avenaim
Bradford Garron
Declan Rustay
Dubem Anikamadu
41.55ILTNT Track & Field AcademyJul 09USATF Region 7 Junior Olympic Championships
2.Relay Team41.94ILIllinois Shockers Track ClubJun 25USATF Illinois Association Junior Olympic Championships
3.Cornelius Bright
Ethan Myers
Ryan Harvey-Turner
Roy Harden
42.04WIOak CreekJun 03WIAA D1 State Championships
4.Darren Misiak
Oluwaseyi Aguda
Abner Moseti
Zachary Nelson
42.09MNPark Flyers Track & FieldJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
5.Relay Team42.87ILVipers TrackJun 25USATF Illinois Association Junior Olympic Championships
6.Abel Christiansen
Alec Catarozoli
Anthony Poco
Cornelius Bright
42.89WIMilwaukee MustangsJul 02AAU Region 14 National Qualifier
7.17-18Cortez Cunningham
Dirk Thornhill
James Flournoy
Rodney Cannon
42.95MIMichigan All StarsJul 08Grand Rapids Youth Invitational
8.Dante White
Ethan Peal
Jaylen Champion
Rajiv Redd
43.13MNTrack Minnesota EliteJul 02AAU Region 14 National Qualifier
9.17-18Relay Team43.15ILMaximum Quotient Track ClubJun 25USATF Illinois Association Junior Olympic Championships
10.Christopher Libbett
Kelvyn Valdez Jr
Maurice Vinson
Tamar Williams
43.24MIFlint International T.C.Jun 24USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
View full rankings...
4x200 Relay
1.Relay Team1:32.19WIOak CreekMay 02SEC RELAYS
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team3:17.58ILTNT Track & Field AcademyJun 25USATF Illinois Association Junior Olympic Championships
2.Relay Team3:18.27ILZephyrs TrackJun 25USATF Illinois Association Junior Olympic Championships
3.Joshua Byars-Mason
Dante' Lander
JaShawn Young
Xavier Marable
3:18.55OHNorthwest TrackJun 302017 USATF National Youth Outdoor Championships
4.Mason Barr
Phillip Hall
Henoc Mondika
Joeseph Lopez
3:19.29ILVipers TrackJun 302017 USATF National Youth Outdoor Championships
5.Davell Clemon
Tristain Whitaker
Christian Reed
Mathew Lewis-Banks
3:19.77ILMaximum Quotient Track ClubJul 09USATF Region 7 Junior Olympic Championships
6.Antonio Davis
Darren Harris
Amitai Wheat
De'Jon Henry
3:19.90ILFull Stride Track ClubJun 302017 USATF National Youth Outdoor Championships
7.Shaton Vaughn
Caleb Fields
Alejandro Flores
Caleb Baker
3:21.44INIndiana BLAST Track ClubJul 09USATF Region 7 Junior Olympic Championships
8.Spencer Gudgel
James Hardin Jr
Josh Garcia
Charles Miller
3:21.51INTrackmyspeed - IndianaJul 09USATF Region 7 Junior Olympic Championships
9.Sean Johnson
David Durham
Zachary Deurloo
Benjamin Shepard
3:22.34INAmerican SpeedJun 18New Balance Nationals Outdoor
10.Ryan Potter
Sam Phelps
Steven Potter
Michael Sippy
3:25.78WIOak CreekMay 12Southeastern Conference Championships
View full rankings...
4x800 Relay
1.Steven Potter
Tyler Kisting
Ryan Potter
Michael Sippy
7:53.25WIOak CreekJun 03WIAA D1 State Championships
2.Chase Sarver
Ryan Pijanowski
Ian Hussung
Brendon Sebastian
8:10.97Sterling Track ClubJun 25USATF Illinois Association Junior Olympic Championships
3.Jalen Royal
Caleb Fields
Alejandro Flores
Connor Garcia
8:12.77INIndiana BLAST Track ClubJul 09USATF Region 7 Junior Olympic Championships
4.Stewart Keene
Davell Clemon
Christian Bradford
Tyler Roberson
8:25.34ILMaximum Quotient Track ClubJun 25USATF Illinois Association Junior Olympic Championships
5.Brady Collis
Aaron Portman
Michael Henry
Hunter Tam
8:28.43ILTNT Track & Field AcademyJun 25USATF Illinois Association Junior Olympic Championships
6.Andrew Wright
Caleb Kibling
Benjamin Curry
Spencer Smith
8:34.75IAMississippi Valley TrackJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
7.Relay Team8:50.95INUNBROKEN RACING TEAM USATFXCJun 17AAU Indiana District Qualifier
8.Thomas Moreman
Gage Killewald
Jibril Syed
Jared Tarrance
8:53.25MIDetroit Cheetah TrackJul 09USATF Region 5 Junior Olympic Championships
9.Aryan Lalwani
Jonah Singer
Malaki Verkler
Alex Dolcos
9:03.58ILVipers TrackJun 302017 USATF National Youth Outdoor Championships
10.Les Miner
Corbin Ebeling
Zach Baas
Seamus Noonan
9:11.99MIGR_Track Club/GR FIREMay 06Hopkins Vikings Track Invitational
View full rankings...
SMR 100-100-200-400m
1.-Richard Bosshart
Sam Scholz
Austin Hewitt
Justin Kotarak
1:34.17WIMuskego Track ClubJun 18New Balance Nationals Outdoor
2.Relay Team1:37.55WIOak CreekMay 02SEC RELAYS
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m
1.Relay Team10:41.08WIOak CreekMay 02SEC RELAYS
2.Joe Kegel
Zach Baas
Seamus Noonan
Les Miner
11:50.77MIGR_Track Club/GR FIREApr 29Grand Rapids Elite Challenge
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Paxton Titus58' 10 PRMILivingston ChristianMay 13Williamston Invitational
2.11Jamir Gibson57' 4 PRILZion-BentonMay 27IHSA 3A Boys State Championships
3.11Ryan Smith53' 0.5 PROHArchbishop MoellerMay 26OHSAA D1 Region 4
4.17-18Christian Turner52' 5.75 PRMOStride RyteJun 10Missouri AAU District Qualifier
5.10Kevin Shubert52' 4.25 PRUnattachedJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
6.10Kyle Atkinson Jr51' 9.25 PRUnattachedJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
7.17-18Luke Mastruserio51' 7.25 PROHCincinnati All Stars T&FJul 09USATF Region 5 Junior Olympic Championships
8.Ethan Alyea51' 7 PRINUNBROKEN RACING TEAM USATFXCJun 17AAU Indiana District Qualifier
9.15-16Kaseam Domond51' 6 PRIAAll-American Track ClubJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
10.11Evan Blanton51' 3.25 PRWIElkhorn AreaMay 05Tider Invite
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Paxton Titus182' 6 PRMILivingston ChristianMay 20MHSAA LP Regional 35-4 @ Webberville
2.Ethan Alyea171' 7 PRINUNBROKEN RACING TEAM USATFXCJun 17AAU Indiana District Qualifier
3.11Jamir Gibson169' 3 PRILZion-BentonMay 18IHSA 3A Boys Fremd Sectional
4.17-18Jonathan Dodrill166' 8.75 PRINIndiana TrackJun 25USATF Indiana Association Junior Olympic Championships
5.12Joe Pfeffer162' 4 PROHAustintown FitchMay 26OHSAA D1 Region 1
6.17-18Christian Turner162' 0.5 PRMOStride RyteJun 10Missouri AAU District Qualifier
7.11John Herlofsky156' 0.75 PRUnattachedJun 18USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
8.10Erik Fertig152' 2.5 PRUnattachedJul 09USATF Region 5 Junior Olympic Championships
9.11Ryan Smith150' 7 PROHArchbishop MoellerMay 19OHSAA D1 Southwest District - Mason
10.12Brendon Cox147' 7.25 PRUnattachedJun 18USATF Ohio Association Junior Olympic Championships
View full rankings...
Javelin - 800g
1.17-18Ty Ogren171' 11 PRNDRagnarök Athletic ClubJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
2.11Adam Mark169' 9 PRUnattachedJun 10USATF Dakotas Association Junior Olympic Championships
3.11Isaiah Martin169' 6.75 PRMOHillsboroApr 22Kansas Relays
4.11Thomas Metzger158' 5.5 PRUnattachedJun 10USATF Dakotas Association Junior Olympic Championships
5.17-18Jarrett Proby150' 10.25 PRNEWings of Omaha TrackJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
6.17-18Peyton Haack149' 10.75 PRINTrackmyspeed - IndianaJul 09USATF Region 7 Junior Olympic Championships
7.17-18Mason Crist148' 4.75 PROHOberlin SpikesJul 09USATF Region 5 Junior Olympic Championships
8.11Brett Clevidence148' 2.75 PRUnattachedJul 09USATF Region 8 Junior Olympic Championships
9.17-18John List148' 2.25 PRWIMadison Eastside SharksJun 10USATF Wisconsin Association Junior Olympic Championships
10.17-18Logan Vandenberg144' 1.25 PRILMinooka Mustangs IncJul 09USATF Region 7 Junior Olympic Championships
View full rankings...
High Jump
1.17-18Luke Nichols6' 10.75 PRWVCapital City Striders, Inc.Jul 09USATF Region 5 Junior Olympic Championships
2.17-18Aaron Johnson6' 6 PRKYTeam Kentucky EliteJun 24AAU District Qualifier - Kentucky
17-18Khalid Moran6' 6 PRINIndiana Storm TrackJun 17AAU Indiana District Qualifier
4.17-18Cannon Riddle6' 5.25 PROHThe Speed Academy Track ClubJul 09USATF Region 5 Junior Olympic Championships
5.17-18Eric Jones6' 4.5 PRMNPark Flyers Track & FieldJun 18USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
6.12Ian O'Connor6' 4MNPrior LakeJun 01MSHSL Section 3AA
11Bryce Favors6' 4 PRUnattachedJul 01AAU Region 6 Qualifier
11Cole Lewis6' 4 PRILHomewood-FlossmoorApr 15Dick Beebe Track Classic
10Peyton Shotwell6' 4 PRKYTeam Kentucky EliteJun 24AAU District Qualifier - Kentucky
10.17-18Nicholas Janca6' 3.5 PRILJump High Athletic ClubJul 09USATF Region 7 Junior Olympic Championships
12Christian Goines6' 3.5UnattachedJun 25USATF Indiana Association Junior Olympic Championships
View full rankings...
Pole Vault
1.11Zachery Bradford17' 4 PRILBloomingtonMay 27IHSA 3A Boys State Championships
2.12Matthew Peare16' 3 PRUnattachedJun 10Midwest Meet of Champions (Senior Only)
3.-Robert Babits16' 0.25 PRUnattachedJun 10Michigan Masters USATF
4.-Calvin Ciganik15' 8.25 PRMNVictory Track and Field ClubJun 20USATF Minnesota Summer League #1
5.12Kyle Nouhan15' 3 PRMISalineMar 30Saline Spring Preview
6.12Malcolm Melvin14' 10 PROHSpringboroMay 19OHSAA D1 Southwest District - Dayton
7.11Ryan Trick14' 8 PROHGreenville SeniorMay 19OHSAA D1 Southwest District - Wayne
9Brock Shellhaas14' 8 PROHAnsoniaMay 20OHSAA D3 Southwest District - Milton-Union
9.12Jack Francetic14' 7 PROHWalsh JesuitMay 12Walsh Jesuit Twilight Meet
10.-Noah Spartz14' 6 PRNDTeam NoDakJun 10USATF Dakotas Association Junior Olympic Championships
View full rankings...
Long Jump
1.15-16Jaiden Long69' 2 PRNEApollo Track ClubMay 21Boys & Girls Club Jaguars Invitational
2.10Geremiah Lawson23' 8.5 PRILPlainfield (Central)Apr 15Bud Mohns Invitational
3.11James Carter23' 6 PRWIOak CreekJun 03WIAA D1 State Championships
4.12Matthew Peare23' 0.5 PRUnattachedJun 10Midwest Meet of Champions (Senior Only)
5.12Christian Goines22' 8.5 PRUnattachedJul 09USATF Region 7 Junior Olympic Championships
6.17-18Theopolis Phipps22' 7.75 PRILWindy City HammersJul 09USATF Region 7 Junior Olympic Championships
7.11Shaton Vaughn22' 4.5 PRINFort Wayne NorthropMay 18IHSAA Boys Sectional 12 (FW Northside)
8.17-18Christian Reed22' 3.25 PRILMaximum Quotient Track ClubJun 10Kankakee Track Club Just Kickin' Invitational
9.11Tre Manning22' 1.25 PRMOGrandviewMay 20MSHSAA Class 4 Sectional 4
10.Ammishaddai Easterling22' 1 PR (2.3)KYTeam Kentucky EliteJun 18New Balance Nationals Outdoor
View full rankings...
Triple Jump
1.11James Carter48' 6.5 PRWIOak CreekJun 03WIAA D1 State Championships
2.17-18David Oluyadi46' 11.75 PRILChicagoland Youth United PerformanceJun 25USATF Illinois Association Junior Olympic Championships
3.17-18Tyrone Treadwell46' 1.25 PRILSpringfield Striders TrackJun 25USATF Illinois Association Junior Olympic Championships
4.17-18Quinton Stringfellow45' 1.25 PRILZephyrs TrackJul 09USATF Region 7 Junior Olympic Championships
5.10Geremiah Lawson43' 11 PRILPlainfield (Central)Apr 15Bud Mohns Invitational
6.-Edward EJ Burruss43' 6.75 PRILMaximum Quotient Track ClubJun 10Kankakee Track Club Just Kickin' Invitational
7.17-18Christian Reed43' 6.5 PRILMaximum Quotient Track ClubJul 09USATF Region 7 Junior Olympic Championships
8.FrJalen Johnson43' 5.75 PRSCWinthropMar 18Charlotte 49er Classic
9.17-18Darian Clyburn43' 5 PRKYWestside TrackJun 10Northside Classic
10.17-18Tavonne Miller-Celestine43' 3.5 PRMNI.C.A.A./BreezeJul 02AAU Region 14 National Qualifier
View full rankings...
Hammer - 16lb
1.FrIsaiah Yaroch126' 10.5 PRUnattachedJun 11USATF Wisconsin Open/Masters Championship
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.