Team Results Management

Mens

100 Meters
1.Andre De Grasse10.11 PR (.8)OHThe Speed Academy Track ClubJul 07Canadian Outdoor Track and Field Championships (Day 4)
2.17-18Khance Meyers10.39 PRMIGR_Track Club/GR FIREJul 02AAU Region 12 National Qualifier
3.Drelan Bramwell10.40 PR (1.2)OHThe Speed Academy Track ClubJul 07Canadian Outdoor Track and Field Championships (Day 4)
4.Duan Asemota10.57 PR (1.0)OHThe Speed Academy Track ClubJul 07Canadian Outdoor Track and Field Championships (Day 4)
5.12Wayne Lawrence Jr10.75 PR (1.5)OHMeadowdaleMay 27OHSAA D2 Region 8
6.-Thomas Robinson10.77 PRMIGR_Track Club/GR FIREJul 02AAU Region 12 National Qualifier
7.12Demetri Keaton Jr10.79 PRUnattachedJun 24USATF Lake Erie Association Junior Olympic Championships
8.15-16Herman Chongwain10.85 PR (2.9)OHDayton Gems Elite TrackJun 18USATF Ohio Association Junior Olympic Championships
9.15-16Henry Young III10.86 PR (2.9)OHCincinnati All Stars T&FJun 18USATF Ohio Association Junior Olympic Championships
11Dylan Henry10.86 PR (1.0)OHGilmour AcademyJun 03OHSAA D2 State Meet
View full rankings...
200 Meters
1.17-18Khance Meyers20.97 PRMIGR_Track Club/GR FIREJul 02AAU Region 12 National Qualifier
2.12Wayne Lawrence Jr21.29 PR (1.0)OHMeadowdaleJun 03OHSAA D2 State Meet
3.12Keveon Clark21.44 PRMIOak ParkApr 2255th Annual Elmer Ball Oxford Invitational
4.9Kalil Branham21.87 PR (5.0)UnattachedJun 18USATF Ohio Association Junior Olympic Championships
5.15-16Henry Young III21.88 PR (5.0)OHCincinnati All Stars T&FJun 18USATF Ohio Association Junior Olympic Championships
6.17-18JaShawn Young21.96 PR (4.2)OHNorthwest TrackJun 18USATF Ohio Association Junior Olympic Championships
7.11Donnie James22.00 PRMIOak ParkMay 19MHSAA LP Regional 06-1 @ North Farmington
8.11Maliq Trigg22.03 PRKYBryan StationMay 13KHSAA 3A Region 6
9.-Brandon Smiley22.04 PRMIIntensityJul 02AAU Region 12 National Qualifier
10.-Thomas Robinson22.10 PRMIGR_Track Club/GR FIREJul 02AAU Region 12 National Qualifier
View full rankings...
400 Meters
1.12Wayne Lawrence Jr46.67 PROHMeadowdaleJun 03OHSAA D2 State Meet
2.Joshua Cunningham47.98 PROHThe Speed Academy Track ClubJul 07Canadian Outdoor Track and Field Championships (Day 4)
3.17-18Xavier Marable48.80 PROHNorthwest TrackJun 302017 USATF National Youth Outdoor Championships
4.11Donnie James48.83 PRMIOak ParkJun 18New Balance Nationals Outdoor
5.17-18James Flournoy48.96 PRMIMichigan All StarsJul 02AAU Region 12 National Qualifier
6.12Khance Meyers49.14 PRMIEast KentwoodApr 20O.K. Red: Caledonia @ East Kentwood
7.12Bryce Pickett49.24 PRMIOak ParkApr 28The Charlie Janke T&F Invitational
8.-Nicolas Morales49.26 PROHThe Speed Academy Track ClubJul 07Canadian Outdoor Track and Field Championships (Day 4)
9.17-18Jimmie Williams49.44 PRMIMaximum OutPut TrackJul 02AAU Region 12 National Qualifier
10.17-18Emerson Rogers III49.63 PRMIMaximum OutPut TrackJul 09USATF Region 5 Junior Olympic Championships
View full rankings...
800 Meters
1.17-18Cameron Cooper1:47.59 PRMIMotor City TrackJun 24USATF Junior Outdoor Championships (Day 3)
2.17-18Xavier Hill1:57.01 PRMIAnn Arbor TrackJul 02AAU Region 12 National Qualifier
3.10Jesse Edelstein1:57.96 PRMIAnn Arbor SkylineMay 19MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
4.RSAlex Vaculik1:59.23 PROHThe Speed Academy Track ClubJul 07Canadian Outdoor Track and Field Championships (Day 4)
5.9Akshay Reddy1:59.81MIWalled Lake CentralMay 13KLAA Conference Meet
6.17-18Dewan Hawthorne1:59.93 PRMIMotor City TrackJul 02AAU Region 12 National Qualifier
7.10Javonne Kirksey2:00.19 PRMIOak ParkMay 26Oakland County Championship
8.17-18Xavier Marable2:00.37 PROHNorthwest TrackJun 18USATF Ohio Association Junior Olympic Championships
9.17-18Nathan Pohl2:00.96 PRMIAnn Arbor TrackJul 02AAU Region 12 National Qualifier
10.17-18Yafet Gebremariam2:01.35 PRMIAnn Arbor TrackJul 02AAU Region 12 National Qualifier
View full rankings...
1500 Meters
1.15-16Gage Killewald4:09.19 PRMIDetroit Cheetah TrackJul 30USATF National Junior Olympic Championships
2.15-16Javonne Kirksey4:16.15 PRMIMotor City TrackJul 02AAU Region 12 National Qualifier
3.15-16Jonathan Boland4:21.95 PRMIIntensityJul 02AAU Region 12 National Qualifier
4.15-16Zach White4:26.06 PRMIAnn Arbor TrackJul 02AAU Region 12 National Qualifier
5.15-16Daniel Evans4:26.69 PRMIAnn Arbor TrackJul 02AAU Region 12 National Qualifier
6.17-18Yafet Gebremariam4:27.77 PRMIAnn Arbor TrackJul 02AAU Region 12 National Qualifier
7.15-16Ryan Maynard4:30.00 PRKYTeam Kentucky EliteJul 01AAU Region 6 Qualifier
8.13-14Alex Eggleston4:31.27 PROHNew World TrackJun 302017 USATF National Youth Outdoor Championships
9.17-18Garrett Gemmaka4:31.47 PROHSouthwest Ohio TCJul 09USATF Region 5 Junior Olympic Championships
10.17-18John Gaton4:31.56 PRMIIntensityJul 02AAU Region 12 National Qualifier
View full rankings...
1600 Meters
1.12Cameron Cooper4:08.96 PRMIOak ParkJun 03MHSAA LP D1 State Final
2.9Akshay Reddy4:31.75MIWalled Lake CentralMay 26Oakland County Championship
3.10Derrick Corley4:37.83 PROHPaul L DunbarMay 20OHSAA D2 Southwest District - Dayton
4.17-18Seamus Noonan4:39.56 PRMIGR_Track Club/GR FIREMay 24MetroHealth Sports Medicine Scholarship Invite
5.10Javonne Kirksey4:42.90 PRMIOak ParkMay 11OAA Gold Divisional Meet
6.17-18Les Miner4:43.04 PRMIGR_Track Club/GR FIREMay 24MetroHealth Sports Medicine Scholarship Invite
7.10Giovanni Copploe4:43.60 PROHCanfieldApr 22Mahoning County Championships
8.10Bertrand Chu5:00.0h PRMIAnn Arbor HuronApr 18SEC Red: Skyline @ Huron
9.13-14Maurice Barnes5:03.26 PRMIGR_Track Club/GR FIREApr 29Grand Rapids Elite Challenge
10.17-18Micah McFarlane5:03.28 PRMIGR_Track Club/GR FIREMay 08Cornerstone Golden Eagle Invite
View full rankings...
3000 Meters
1.17-18Nathan Pohl9:23.53 PRMIAnn Arbor TrackJul 02AAU Region 12 National Qualifier
2.15-16Luke Pohl9:31.80 PRMIAnn Arbor TrackJul 02AAU Region 12 National Qualifier
3.13-14Colin Kane9:33.94 PRMIAnn Arbor TrackJul 02AAU Region 12 National Qualifier
4.15-16Ryan Maynard9:45.15 PRKYTeam Kentucky EliteJul 01AAU Region 6 Qualifier
5.15-16Jonathan Boland9:51.41 PRMIIntensityJul 02AAU Region 12 National Qualifier
6.15-16Robbie Thomasson9:59.44 PRKYTeam Kentucky EliteJun 24AAU District Qualifier - Kentucky
7.15-16Jamal Jackson II10:00.21 PRMIDetroit Cheetah TrackJul 09USATF Region 5 Junior Olympic Championships
8.13-14Jailen Willis10:07.92 PROHNew World TrackJul 15Queen City Invitational
9.13-14Juan Hernandez10:11.65 PRMIGR_Track Club/GR FIREJul 02AAU Region 12 National Qualifier
10.11-12Jack Seel10:12.96 PRMISouthfield MustangsJul 02AAU Region 12 National Qualifier
View full rankings...
3200 Meters
1.10Giovanni Copploe9:55.75 PROHCanfieldMay 26OHSAA D1 Region 1
2.12Cameron Cooper10:10.88 PRMIOak ParkMay 06Roosevelt Memorial Invitational
3.9Akshay Reddy10:16.14 PRMIWalled Lake CentralApr 2255th Annual Elmer Ball Oxford Invitational
4.17-18Seamus Noonan10:17.58 PRMIGR_Track Club/GR FIREMay 24MetroHealth Sports Medicine Scholarship Invite
5.17-18Les Miner10:25.97MIGR_Track Club/GR FIREMay 24MetroHealth Sports Medicine Scholarship Invite
6.17-18Micah McFarlane10:40.84 PRMIGR_Track Club/GR FIREJun 02MIHS Championship
7.10Derrick Corley10:51.43 PROHPaul L DunbarMay 20OHSAA D2 Southwest District - Dayton
8.10Javonne Kirksey11:34.26MIOak ParkApr 12OAA: Berkley @ Oak Park
9.8Toland Corum11:37.28 PRMIBirmingham CovingtonJun 01Oakland County Middle School Championship
10.10Noah Hayter11:54.31 PRMIDexterMay 25Boys Last Chance Invite
View full rankings...
5000 Meters
1.19+Mitchell Klingler14:15.88 PRMIPlaymakers RacingApr 15Bison Outdoor classic
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Matthew Peare14.24OHHooverMay 19OHSAA D1 Northeast District - North Canton
2.RSBenjedi Casseus14.47 PROHCleveland Express TrackJul 01AAU Region 6 Qualifier
3.17-18Aaron Johnson14.61 PRKYTeam Kentucky EliteJun 24AAU District Qualifier - Kentucky
4.17-18Darian Clyburn14.76 PRKYWestside TrackJun 24AAU District Qualifier - Kentucky
5.15-16Marcus Gillespie14.88 PR (.6)OHNorthwest TrackJul 30USATF National Junior Olympic Championships
6.11Carter Witmer-Gautsch14.90 PROHMasonMay 19OHSAA D1 Southwest District - Mason
7.17-18Joshua Byars-Mason14.99 (1.6)OHNorthwest TrackJun 302017 USATF National Youth Outdoor Championships
8.12Andrew Kemme15.02 PROHMasonMay 19OHSAA D1 Southwest District - Mason
9.12Tamar Williams15.20 PRMIWyoming Godwin HeightsMay 12OK Silver Meet at Belding
10.12Dewan Hawthorne15.27 (1.4)MIOak ParkMay 26Oakland County Championship
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Carter Witmer-Gautsch38.75 PROHMasonMay 19OHSAA D1 Southwest District - Mason
2.12Dewan Hawthorne39.26 PRMIOak ParkMay 26Oakland County Championship
3.12Andrew Kemme40.57 PROHMasonApr 21Wildcat Invitational
4.12Tamar Williams45.48MIWyoming Godwin HeightsApr 25Godwin Heights at Belding
5.10Jacob Glavickas47.08 PROHGrand ValleyApr 25GV Dual vs. Lordstown
6.10Noah Hayter47.83 PRMIDexterMay 19MHSAA LP Regional 03-1 @ Saline
7.15-16Sam Devries51.41 PRMIGR_Track Club/GR FIREJun 02MIHS Championship
8.15-16Corbin Ebeling54.68 PRMIGR_Track Club/GR FIREJun 02MIHS Championship
9.19+Donald Hallum1:12.02 PROHOver The Hill TCJun 17Cleveland classic
10.19+George Roudebush2:27.50 PROHOver The Hill TCJun 17Cleveland classic
View full rankings...
3k Steeplechase
1.19+Joseph Guerra9:54.95 PROHColumbus Running CompanyApr 01Otterbein University April Fools Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.13-14Relay Team41.15MIGR_Track Club/GR FIREJul 02AAU Region 12 National Qualifier
2.Relay Team42.07MIMaximum OutPut TrackJul 02AAU Region 12 National Qualifier
3.17-18Cortez Cunningham
Dirk Thornhill
James Flournoy
Rodney Cannon
42.95MIMichigan All StarsJul 08Grand Rapids Youth Invitational
4.Christopher Libbett
Kelvyn Valdez Jr
Maurice Vinson
Tamar Williams
43.24MIFlint International T.C.Jun 24USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
5.Relay Team43.38KYThe Village of LouisvilleJul 01AAU Region 6 Qualifier
6.Relay Team43.46MIElite PerformanceJul 02AAU Region 12 National Qualifier
7.Relay Team43.48MIIntensityJul 02AAU Region 12 National Qualifier
8.Relay Team43.72KYKentucky Express Track & Field ClubJul 01AAU Region 6 Qualifier
9.Zarin Burns
Isaiah Stone
Dorquese Doster
Tony Martin
45.44MIRDF Saginaw ValleyJun 24USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
10.Abie Turay
Alexander Ayoola
Darnel Johnson
Mamady Kaba
45.96Greater Than Track & FieldJul 15Queen City Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.Joshua Byars-Mason
Dante' Lander
JaShawn Young
Xavier Marable
3:18.55OHNorthwest TrackJun 302017 USATF National Youth Outdoor Championships
2.Relay Team3:19.58MIMotor City TrackJul 02AAU Region 12 National Qualifier
3.Cortez Spears
Jason Parmley
Jaylan Franklin
Liam Miller
3:23.70MIMichigan Accelerators TrackAug 05AAU National Junior Olympic Games
4.Aaron Hughes
Abdulahi Abdiyow
Khance Meyers
Maurice Gillen
3:24.77MIGR_Track Club/GR FIREAug 05AAU National Junior Olympic Games
5.Brandon Smiley
Greg Thaxton
John Gaton
Khalil Pasha
3:27.77MIIntensityAug 05AAU National Junior Olympic Games
6.Benjamin Urbano
Christian Jenkins
Jeremy Harnack
Lemarr George
3:33.62MIElite PerformanceAug 05AAU National Junior Olympic Games
7.Relay Team3:34.39MIMaximum OutPut TrackJul 02AAU Region 12 National Qualifier
8.Elton Sunnyway
Darnel Johnson
Alexander Ayoola
Abie Turay
3:35.67Greater Than Track & FieldJul 30USATF National Junior Olympic Championships
9.Emmanuel Martinez
Hayden Gentry
Joseph Palmer
Josh Perdue
3:38.36KYThe Village of LouisvilleAug 05AAU National Junior Olympic Games
10.Aaron Dobbins
Daivion Thaler
Henry Jonesiv
Hezekiah Reid
3:39.95OHDayton Wolverine TrackAug 05AAU National Junior Olympic Games
View full rankings...
4x800 Relay
1.Relay Team8:28.07MIAnn Arbor TrackJul 02AAU Region 12 National Qualifier
2.Relay Team8:30.21MIMotor City TrackJul 02AAU Region 12 National Qualifier
3.Thomas Moreman
Gage Killewald
Jibril Syed
Jared Tarrance
8:37.77MIDetroit Cheetah TrackJul 30USATF National Junior Olympic Championships
4.Les Miner
Corbin Ebeling
Zach Baas
Seamus Noonan
9:11.99MIGR_Track Club/GR FIREMay 06Hopkins Vikings Track Invitational
5.Relay Team9:17.83KYTeam Kentucky EliteJun 24AAU District Qualifier - Kentucky
6.Relay Team9:41.27MISouthfield MustangsJul 02AAU Region 12 National Qualifier
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m
1.Joe Kegel
Zach Baas
Seamus Noonan
Les Miner
11:50.77MIGR_Track Club/GR FIREApr 29Grand Rapids Elite Challenge
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Paxton Titus58' 10 PRMILivingston ChristianMay 13Williamston Invitational
2.11Ryan Smith53' 0.5 PROHArchbishop MoellerMay 26OHSAA D1 Region 4
3.17-18Luke Mastruserio51' 7.25 PROHCincinnati All Stars T&FJul 09USATF Region 5 Junior Olympic Championships
4.12Brendon Cox49' 10.75 PRUnattachedJun 18USATF Ohio Association Junior Olympic Championships
5.17-18Kaleb-Ali Cross48' 3.5 PROHNorthwest TrackJun 18USATF Ohio Association Junior Olympic Championships
6.12Joe Pfeffer48' 3 PROHAustintown FitchApr 28Berea Kiwanis Titans Relays
7.15-16Dawson Hildebrand45' 9.25 PRMiami County FlashJul 09USATF Region 5 Junior Olympic Championships
8.17-18Ryan Lynch45' 7.25 PRMIMotor City TrackJun 24USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
9.-Zion Garrett45' 3 PRMIMotor City TrackJul 02AAU Region 12 National Qualifier
10.10Erik Fertig44' 7 PRUnattachedJun 18USATF Ohio Association Junior Olympic Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Paxton Titus182' 6 PRMILivingston ChristianMay 20MHSAA LP Regional 35-4 @ Webberville
2.12Joe Pfeffer162' 4 PROHAustintown FitchMay 26OHSAA D1 Region 1
3.10Erik Fertig152' 2.5 PRUnattachedJul 09USATF Region 5 Junior Olympic Championships
4.11Ryan Smith150' 7 PROHArchbishop MoellerMay 19OHSAA D1 Southwest District - Mason
5.12Brendon Cox147' 7.25 PRUnattachedJun 18USATF Ohio Association Junior Olympic Championships
6.17-18Chance Schneider145' 7.25 PROHCincinnati All Stars T&FJun 18USATF Ohio Association Junior Olympic Championships
7.12Benjamin Artrip144' 4.25 PRUnattachedJul 09USATF Region 5 Junior Olympic Championships
8.17-18Ryan Lynch141' 8.75 PRMIMotor City TrackJul 02AAU Region 12 National Qualifier
9.17-18Luke Mastruserio138' 7.5 PROHCincinnati All Stars T&FJun 18USATF Ohio Association Junior Olympic Championships
10.15-16Dawson Hildebrand129' 1.5 PRMiami County FlashJun 18USATF Ohio Association Junior Olympic Championships
View full rankings...
Javelin - 800g
1.17-18Mason Crist148' 4.75 PROHOberlin SpikesJul 09USATF Region 5 Junior Olympic Championships
2.12Benjamin Artrip138' 3 PRUnattachedJul 09USATF Region 5 Junior Olympic Championships
3.10Erik Fertig133' 7.5 PRUnattachedJun 18USATF Ohio Association Junior Olympic Championships
4.10Ian Daugherty131' 5.25 PRUnattachedJun 24USATF Lake Erie Association Junior Olympic Championships
5.12Matthew Riekens128' 3.75 PRUnattachedApr 01Summit Decathlon/Heptathlon
6.17-18Yariel Soto120' 9OHNorthwest TrackJun 10Northside Classic
7.17-18Chance Schneider115' 9.75 PROHCincinnati All Stars T&FJul 15Queen City Invitational
8.17-18Wyatt Cory109' 7.25 PROHExcel TrackJul 09USATF Region 5 Junior Olympic Championships
9.9Odis Florence109' 1.75 PRUnattachedMay 27USATF Three Rivers Developmental Meet #4
10.17-18Malik Powell106' 7.5 PRGreater Than Track & FieldJul 09USATF Region 5 Junior Olympic Championships
View full rankings...
High Jump
1.17-18Luke Nichols6' 10.75 PRWVCapital City Striders, Inc.Jul 09USATF Region 5 Junior Olympic Championships
2.17-18Aaron Johnson6' 6 PRKYTeam Kentucky EliteJun 24AAU District Qualifier - Kentucky
3.17-18Cannon Riddle6' 5.25 PROHThe Speed Academy Track ClubJul 09USATF Region 5 Junior Olympic Championships
4.11Bryce Favors6' 4.75 PRUnattachedAug 05AAU National Junior Olympic Games
5.10Peyton Shotwell6' 4 PRKYTeam Kentucky EliteJun 24AAU District Qualifier - Kentucky
6.17-18Victor Dailey6' 2 PRKYThe Village of LouisvilleJun 24AAU District Qualifier - Kentucky
7.17-18Robert Allen6' 1.5 PRMIWAZAJul 02AAU Region 12 National Qualifier
8.12Benjamin Artrip6' 0.75UnattachedJun 24USATF Lake Erie Association Junior Olympic Championships
17-18Yariel Soto6' 0.75OHNorthwest TrackJul 30USATF National Junior Olympic Championships
10.17-18Damien Bonds6' 0 PROHNorthwest TrackJun 10Northside Classic
17-18Alex Hugh-Pratt6' 0 PRMIGR_Track Club/GR FIREJul 08Grand Rapids Youth Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.12Matthew Peare16' 3 PRUnattachedJun 10Midwest Meet of Champions (Senior Only)
2.-Robert Babits16' 0.25 PRUnattachedJun 10Michigan Masters USATF
3.12Kyle Nouhan15' 3 PRMISalineMar 30Saline Spring Preview
4.12Malcolm Melvin14' 10 PROHSpringboroMay 19OHSAA D1 Southwest District - Dayton
5.FrJack Francetic13' 5.5 PRUnattachedJul 09USATF Region 5 Junior Olympic Championships
6.17-18Jarett LeMasters12' 12 PRWVCapital City Striders, Inc.Jun 17USATF West Virginia Association Junior Olympic Championships
7.17-18Mason Crist12' 11.5 PROHOberlin SpikesJun 24USATF Lake Erie Association Junior Olympic Championships
8.15-16Nicholas Ruppe12' 8 PROHBuckeye Pole Vault AcademyJun 18USATF Ohio Association Junior Olympic Championships
9.17-18Yariel Soto11' 11.75 PROHNorthwest TrackJul 30USATF National Junior Olympic Championships
15-16Cameron Algren11' 11.75 PROHSouthwest Ohio TCJul 09USATF Region 5 Junior Olympic Championships
View full rankings...
Long Jump
1.12Matthew Peare23' 0.5 PRUnattachedJun 10Midwest Meet of Champions (Senior Only)
2.17-18Ryan Beltz22' 1.25 PRMIElite PerformanceJul 02AAU Region 12 National Qualifier
3.Ammishaddai Easterling22' 1 PR (2.3)KYTeam Kentucky EliteJun 18New Balance Nationals Outdoor
4.15-16Stephan Bracey Jr22' 1 PRMIGR_Track Club/GR FIREJul 02AAU Region 12 National Qualifier
5.10Joseph Palmer21' 8.25 PRKYThe Village of LouisvilleJul 01AAU Region 6 Qualifier
6.17-18Yariel Soto21' 2.75 PROHNorthwest TrackJul 09USATF Region 5 Junior Olympic Championships
7.17-18Tony Martin21' 2 PRMIRDF Saginaw ValleyJun 24USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
8.17-18Nio Walton21' 1.25 PRMIGR_Track Club/GR FIREJul 02AAU Region 12 National Qualifier
9.15-16Anthony Woods II20' 11.5 PRKYWestside TrackJul 01AAU Region 6 Qualifier
10.17-18Desmond Benham20' 9KYThe Village of LouisvilleJul 01AAU Region 6 Qualifier
View full rankings...
Triple Jump
1.17-18Darian Clyburn43' 5 PRKYWestside TrackJun 10Northside Classic
2.17-18Abie Turay42' 7.75 PRGreater Than Track & FieldJun 18USATF Ohio Association Junior Olympic Championships
3.17-18Zamir Youngblood41' 11.5 PROHDayton Wolverine TrackJun 18USATF Ohio Association Junior Olympic Championships
4.15-16Marcus Gillespie41' 6.5 PROHNorthwest TrackJul 09USATF Region 5 Junior Olympic Championships
5.17-18Ryan Beltz39' 10.75 PRMIElite PerformanceJul 02AAU Region 12 National Qualifier
6.15-16Emmanuel Powell39' 8 PRGreater Than Track & FieldJun 18USATF Ohio Association Junior Olympic Championships
7.10Joseph Palmer39' 7.75 PRKYThe Village of LouisvilleJun 24AAU District Qualifier - Kentucky
8.17-18Nio Walton38' 4.75 PRMIGR_Track Club/GR FIREJul 02AAU Region 12 National Qualifier
9.15-16Devon Lander37' 6.5 PROHNorthwest TrackJun 18USATF Ohio Association Junior Olympic Championships
10.10Anthony Handley37' 1.75 PRKYThe Village of LouisvilleJun 24AAU District Qualifier - Kentucky
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.