Team Results Management

Mens

100 Meters
1.15-16D'Angelo Whitehead11.01 PR (-.7)GAMiddle Georgia ImpalasJun 11AAU Georgia District Qualifier
2.Travis Rose11.05 PR (1.3)GATrack A.N.T.S.Jun 11AAU Georgia District Qualifier
3.James Brown11.07 PRGAAll HeartJul 23Georgia Games
4.Mikale Hart11.08 PR (-1.7)GAMiddle Georgia ImpalasJun 11AAU Georgia District Qualifier
5.Seth Halloway11.09 PR (-.7)GATrack A.N.T.S.Jun 11AAU Georgia District Qualifier
6.15-16Devan Hart11.12 PR (1.4)GAMiddle Georgia ImpalasJun 11AAU Georgia District Qualifier
7.Shemar Vance11.20 PR (-1.8)GAAll HeartJun 11AAU Georgia District Qualifier
8.Keontrae Clayton11.28 PRGAIntensity AthleticsJul 23Georgia Games
9.Joseph Moffaitt11.32 PRGAIntensity AthleticsJul 23Georgia Games
10.Samuel Lindsey11.33 PRGAIntensity AthleticsJul 23Georgia Games
View full rankings...
200 Meters
1.Mikale Hart22.13 PR (-1.2)GAMiddle Georgia ImpalasJun 11AAU Georgia District Qualifier
2.Seth Halloway22.18 PR (-1.2)GATrack A.N.T.S.Jun 11AAU Georgia District Qualifier
3.Travis Rose22.39 PR (-1.0)GATrack A.N.T.S.Jun 11AAU Georgia District Qualifier
4.15-16Devan Hart22.47 PR (-1.0)GAMiddle Georgia ImpalasJun 11AAU Georgia District Qualifier
5.Shemar Vance22.52 PRGAAll HeartJul 02AAU Region 08 Qualifier
6.Samuel Lindsey22.58 PRGAIntensity AthleticsJul 02AAU Region 08 Qualifier
7.15-16D'Angelo Whitehead22.64 PR (-2.2)GAMiddle Georgia ImpalasJun 11AAU Georgia District Qualifier
8.James Brown22.93 PRGAAll HeartJul 02AAU Region 08 Qualifier
9.Keontrae Clayton23.18 PR (-2.6)GAIntensity AthleticsJun 11AAU Georgia District Qualifier
10.15-16Hoy Thurman IV23.19 PR (-2.2)GAIntensity AthleticsJun 11AAU Georgia District Qualifier
View full rankings...
400 Meters
1.Tyler Douglas50.14 PRGAIntensity AthleticsJul 23Georgia Games
2.15-16Hoy Thurman IV50.26 PRGAIntensity AthleticsJul 23Georgia Games
3.Joseph Moffaitt52.47 PRGAIntensity AthleticsJul 23Georgia Games
4.13-14Evan Jackson52.77UnattachedJun 25USATF Georgia Association Junior Olympic Championships
5.Matthew Thomas54.20 PRGAIntensity AthleticsJun 11AAU Georgia District Qualifier
6.Gregory Hill54.37 PRGATrack A.N.T.S.Jun 11AAU Georgia District Qualifier
7.13-14Nolan Johnson54.94 PRGAFayette BoltsApr 22District 4 T&F Championship
8.Jacob Berlin57.49 PRGATrack A.N.T.S.Jul 02AAU Region 08 Qualifier
9.Ernest Ferguson57.54 PRGAAll HeartJun 11AAU Georgia District Qualifier
10.11-12Isaiah Smith58.09 PRGADrive Phase Inc.Jul 09USATF Region 4 Junior Olympic Championships
View full rankings...
800 Meters
1.Tyler Douglas2:02.35 PRGAIntensity AthleticsJul 02AAU Region 08 Qualifier
2.James Kilgore Jr2:05.33 PRGAIntensity AthleticsJun 11AAU Georgia District Qualifier
3.James Kilgore Jr2:06.53 PRGAIntensity AthleticsJul 02AAU Region 08 Qualifier
4.Aamiri Ducksworth2:15.45 PRGAIntensity AthleticsJul 02AAU Region 08 Qualifier
5.Steve Wilson2:19.19 PRGATrack A.N.T.S.Jun 11AAU Georgia District Qualifier
6.8Antavius Williams2:20.50 PRGAAll HeartJun 11AAU Georgia District Qualifier
7.11-12Julian Mays2:20.93 PRGADrive Phase Inc.Jul 30USATF National Junior Olympic Championships
8.11-12London Costen2:22.94 PRGADrive Phase Inc.Jul 09USATF Region 4 Junior Olympic Championships
9.11-12Isaiah Smith2:27.53 PRGADrive Phase Inc.Jun 03USATF Georgia Association Junior Olympic Area C Preliminary
10.11-12Zachary Ripperdan2:28.79 PRGADrive Phase Inc.Jun 03USATF Georgia Association Junior Olympic Area C Preliminary
View full rankings...
1600 Meters
1.15-16CamRon Hatcher5:41.0hGACollege Park FavorMar 11Clayton County Spring Series 2
2.11-12Zachary Ripperdan5:44.97 PRGAFayette BoltsApr 22District 4 T&F Championship
3.12Dawson Bradley5:49.69 PRGABarrow CountyApr 15NGYTFL Track Meet 5
4.11Aaron Jones6:27.66 PRGABarrow CountyApr 15NGYTFL Track Meet 5
5.11Aiden Thaxton6:31.02 PRGAHabersham CountyApr 15NGYTFL Track Meet 5
6.13-14Chandler Nunnemaker6:33.0h PRGAJones County YouthMar 11Clayton County Spring Series 2
7.11Beck Wolf-Hardy6:37.83 PRGAAthens YMCAMar 18NGYTFL Track Meet 1
8.9-10Nigel Favers6:40.31 PRGAFayette BoltsApr 22District 4 T&F Championship
9.11Hayden Hodges6:40.38 PRGAJackson CountyMar 18NGYTFL Track Meet 1
10.11-12Gordon Garl6:45.89 PRGAFayette BoltsApr 22District 4 T&F Championship
View full rankings...
3200 Meters
1.Jackson Hutchins14:15.60 PRGABarrow CountyMar 18NGYTFL Track Meet 1
2.11-12Gordon Garl14:58.00 PRGAFayette BoltsApr 22District 4 T&F Championship
3.12Konnor Atwood15:34.75 PRGAJackson CountyApr 15NGYTFL Track Meet 5
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.Jatavion Boone14.28 PRGAIntensity AthleticsJul 02AAU Region 08 Qualifier
2.Denzel Carter15.99 PR (-.1)GAAll HeartJun 11AAU Georgia District Qualifier
3.Jacob Berlin18.93 PRGATrack A.N.T.S.Jul 02AAU Region 08 Qualifier
4.Ernest Ferguson25.00 PRGAAll HeartJun 11AAU Georgia District Qualifier
View full rankings...
4x100 Relay
1.Evan Thomas
Hoy Thurman IV
Jatavion Boone
Keontrae Clayton
42.62GAIntensity AthleticsJul 02AAU Region 08 Qualifier
2.James Brown
Llyod Wheeler
Pache Caldwell
Shemar Vance
42.90GAAll HeartJun 11AAU Georgia District Qualifier
3.Jelan Pearson
Johnathan Baker
Justin Mcdowell
Kareem Agostino
42.97GATrack A.N.T.S.Jun 11AAU Georgia District Qualifier
4.Otis Anderson
Erin Blount
Robert Rodeheaver
Kendrick Wooten
50.14cGAJones County YouthMar 11Clayton County Spring Series 2
5.Austin Anderson
Jaren Blankenship
Corey Richardson
Ayden Anderson
53.47GAFayette BoltsApr 22District 4 T&F Championship
6.Nashir Bashir
Jayden Harris
Kaleb Miller
Caden Wright
56.44cGAClayton County StridersMar 11Clayton County Spring Series 2
7.Emorrie Foskey
Gabriel Simmons
Jaqary Edem
Will Leach
57.00GABarrow CountyApr 15NGYTFL Track Meet 5
8.Carlos Brown
Damarion Harris
Jaydon Johnson
Jaylon Moreland
57.52GATroupApr 22District 4 T&F Championship
9.Relay Team59.14cGAFairburn FireMar 11Clayton County Spring Series 2
10.Aidan Myers
Elijah Ling
Jeremiah McKinzie
Nicholas Patrick Nieto
59.51GAJackson CountyApr 15NGYTFL Track Meet 5
View full rankings...
4x400 Relay
1.Evan Thomas
Hoy Thurman IV
James Kilgore Jr
Tyler Douglas
3:27.40GAIntensity AthleticsJun 11AAU Georgia District Qualifier
2.Johnathan Baker
Justin Mcdowell
Kareem Agostino
Keaton Mitchell
3:35.53GATrack A.N.T.S.Jul 02AAU Region 08 Qualifier
3.Denzel Carter
Ernest Ferguson
Llyod Wheeler
Ty Dennis
3:39.08GAAll HeartJun 11AAU Georgia District Qualifier
4.London Costen
Austin Anderson
Corey Richardson
Ayden Anderson
4:33.61GAFayette BoltsApr 22District 4 T&F Championship
5.Erin Blount
Otis Anderson
Kendrick Wooten
Robert Rodeheaver
4:35.7hGAJones County YouthMar 11Clayton County Spring Series 2
6.Aaron Jones
Cannon Stiles
Dason Peppers
Isaac Sanders
5:16.96GABarrow CountyMar 18NGYTFL Track Meet 1
7.Carter Howell
Deacon Wiley
Jacob Coombs
Robert Randolph-Spry
5:24.78GAJackson CountyApr 15NGYTFL Track Meet 5
8.Antonio Prather
Adam Henderson
Julius Towner
Jordan Howard
5:32.0hGAFairburn FireMar 11Clayton County Spring Series 2
9.Jared Scott
Ryan Olds
Quinton Langdon
Percy Towns Jr.
5:33.1hGARiverdale BlackHawksMar 25Clayton County Spring Track Series 4
10.Quardel Cole
Jaden Desrosiers
Paul McClary
Trenton Thomas
5:34.2hGASandtownMar 25Clayton County Spring Track Series 4
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.Jeremiah Roberts49' 3 PRGAAll HeartJun 11AAU Georgia District Qualifier
2.Ernest Ferguson30' 3.5 PRGAAll HeartJun 11AAU Georgia District Qualifier
3.Jacob Berlin25' 10.25 PRGATrack A.N.T.S.Jun 11AAU Georgia District Qualifier
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.Jeremiah Roberts123' 7.75 PRGAAll HeartJun 11AAU Georgia District Qualifier
2.Ernest Ferguson72' 0.25 PRGAAll HeartJun 11AAU Georgia District Qualifier
3.Yeshua Hardy60' 7.5 PRGAAll HeartJun 11AAU Georgia District Qualifier
4.Jacob Berlin58' 11 PRGATrack A.N.T.S.Jul 02AAU Region 08 Qualifier
View full rankings...
High Jump
1.Pache Caldwell6' 6.75 PRGAAll HeartJul 02AAU Region 08 Qualifier
2.Johnathan Baker6' 0.75 PRGATrack A.N.T.S.Jul 02AAU Region 08 Qualifier
Denzel Carter6' 0.75 PRGAAll HeartJul 02AAU Region 08 Qualifier
4.Ernest Ferguson5' 8 PRGAAll HeartJun 11AAU Georgia District Qualifier
5.Jacob Berlin5' 1 PRGATrack A.N.T.S.Jul 02AAU Region 08 Qualifier
6.7Altaveon Grant4' 1.25 PRGAAll HeartJul 02AAU Region 08 Qualifier
View full rankings...
Pole Vault
1.12Hunter Mallard15' 7 PRUnattachedJun 25USATF Georgia Association Junior Olympic Championships
2.Jacob Berlin9' 7 PRGATrack A.N.T.S.Jul 02AAU Region 08 Qualifier
View full rankings...
Long Jump
1.James Brown23' 0.5 PRGAAll HeartJul 02AAU Region 08 Qualifier
2.Shemar Vance20' 3.75 PRGAAll HeartJun 11AAU Georgia District Qualifier
3.Louis Shealey19' 7.75 PRGAIntensity AthleticsJul 02AAU Region 08 Qualifier
4.13-14Makel Bridges19' 3 PRGADougherty County Xtreme YouthJul 15Ernie Sims Invitational
5.Denzel Carter19' 1.25 PRGAAll HeartJun 11AAU Georgia District Qualifier
6.Ishaaq Dunlap18' 1 PRGAIntensity AthleticsJul 02AAU Region 08 Qualifier
7.13-14Dexter Ricks Jr17' 3.75 PR (-.8)GABaldwin BlazersJun 25USATF Georgia Association Junior Olympic Championships
8.13-14Elijah Reynolds17' 1.5 PRGAIntensity AthleticsJul 23Georgia Games
9.Micah Thurman16' 8.75 PRGAIntensity AthleticsJun 11AAU Georgia District Qualifier
10.Jacob Berlin15' 11.75 PRGATrack A.N.T.S.Jun 11AAU Georgia District Qualifier
View full rankings...
Triple Jump
1.13-14Dexter Ricks Jr34' 9.25 PR (.8)GABaldwin BlazersJul 09USATF Region 4 Junior Olympic Championships
2.13-14Kennth Riley8' 4 PRGATroupApr 22District 4 T&F Championship
3.13-14Caleb Costen7' 6 PRGAFayette BoltsApr 22District 4 T&F Championship
4.9-10Elijah Whitaker7' 1 PRGAFayette BoltsApr 22District 4 T&F Championship
11-12Jay Dukes7' 1 PRGATroupApr 22District 4 T&F Championship
6.13-14Daniel Orantes7' 0.5 PRGATroupApr 22District 4 T&F Championship
7.9-10Eddie Stephens6' 8 PRGAEast PointMar 25Clayton County Spring Track Series 4
8.9-10Westly Bray6' 7.5 PRGATroupApr 22District 4 T&F Championship
9.9-10Jaden Brandon6' 2 PRGAClayton County StridersMar 25Clayton County Spring Track Series 4
10.11-12Ashton Williams5' 11 PRGATroupApr 22District 4 T&F Championship
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.