Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Dustin Lirazan11.38 PR (.0)WATacoma BaptistMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.11David Hamilton11.96WATacoma BaptistMay 04SeaTac League Championship Meet
3.9Jordan Snook12.03WABear CreekMay 18D1/D2 1A & 2B Bi-District Meet Day 1
4.11Alex Okabayashi12.04WASeattle LutheranMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
5.12Matthew Triebes12.11WAEastside PreparatoryMay 18D1/D2 1A & 2B Bi-District Meet Day 1
6.10Carl Hu12.15 PRWASeattle LutheranMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
10Dominic Sisley-Lacey12.15 PRWAChief LeschiApr 22Chehalis Activators Invitational
8.11Luke Wilson12.20 PRWABear CreekApr 299th Annual BCS Invite
9.12Ryan Lorette12.30 PRWAEvergreen LutheranApr 299th Annual BCS Invite
10.10Daw Von Barnau Sythoff12.34WATacoma BaptistMar 16Pacific League @ Chief Leschi
View full rankings...
200 Meters
1.12Dustin Lirazan23.50 PRWATacoma BaptistMay 181B Tri-District Championships
2.10Daw Von Barnau Sythoff24.06WATacoma BaptistApr 299th Annual BCS Invite
3.10Ian Wendland24.30 PRWAEvergreen LutheranMay 181B Tri-District Championships
4.11David Hamilton24.31 PRWATacoma BaptistMay 04SeaTac League Championship Meet
5.10Sam Prokopchuk24.43 PRWABear CreekMar 25Kent-Meridian Invite
6.10Carl Hu24.60 PRWASeattle LutheranMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
7.9Jordan Snook24.64 PRWABear CreekApr 299th Annual BCS Invite
8.12Matthew Triebes24.73WAEastside PreparatoryMay 18D1/D2 1A & 2B Bi-District Meet Day 1
9.11Alex Okabayashi24.82 PRWASeattle LutheranApr 22KING'S INVITE
10.9Esaias Glasco24.95 PRWAChristian FaithMay 06Freshman Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.10Daw Von Barnau Sythoff52.38 PRWATacoma BaptistMay 04SeaTac League Championship Meet
2.11Ian Levasseur52.71WABear CreekMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
3.12Matthew Triebes52.97WAEastside PreparatoryMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
4.9Eric Titus Von Barnau Sythoff53.32 PRWATacoma BaptistMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
5.11Sam Rodmyre53.45 PRWAEvergreen LutheranMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
6.10Ian Wendland53.94 PRWAEvergreen LutheranApr 299th Annual BCS Invite
7.12Matthew Kelley54.57 PRWACrosspointMay 04SeaTac League Championship Meet
8.9Bruce Ai55.20 PRWACrosspointMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
9.9Esaias Glasco55.90 PRWAChristian FaithApr 06SeaTac League Meet #2
10.10Sam Prokopchuk56.22 PRWABear CreekMar 25Kent-Meridian Invite
View full rankings...
800 Meters
1.12Matthew Kelley2:05.96 PRWACrosspointMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.10Alex Finan2:12.16 PRWABear CreekMay 18D1/D2 1A & 2B Bi-District Meet Day 1
3.11Ian Levasseur2:14.05 PRWABear CreekApr 22KING'S INVITE
4.9Elijah de Maison2:15.23 PRWAChristian FaithMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
5.11Maartin Cornyn2:16.10 PRWAChief LeschiApr 22Chehalis Activators Invitational
6.10Adam Fuegmann2:20.22 PRWAEvergreen LutheranMay 181B Tri-District Championships
7.10Reece Binder2:21.19WAChristian FaithApr 20SeaTac League Meet #4
8.9Eric Titus Von Barnau Sythoff2:24.18 PRWATacoma BaptistApr 20SeaTac League Meet #4
9.12Sean Gallagher2:24.65WABear CreekApr 22KING'S INVITE
10.10Joseph Tsou2:24.76WABear CreekApr 299th Annual BCS Invite
View full rankings...
1600 Meters
1.10Reece Binder4:54.47 PRWAChristian FaithMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.11Maartin Cornyn4:57.66 PRWAChief LeschiApr 29Bill Harris Invitational
3.12Matthew Kelley5:06.73WACrosspointApr 27SeaTac League Meet #5
4.12Michael Olson5:06.84 PRWASeattle LutheranApr 299th Annual BCS Invite
5.11Leo Cachero5:13.45 PRWASeattle LutheranMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
6.10Alex Finan5:17.69WABear CreekMar 22ECL/Nisqually MEET
7.10Joseph Tsou5:20.66 PRWABear CreekApr 299th Annual BCS Invite
8.9Conner Smith5:27.70 PRWARainier ChristianMay 181B Tri-District Championships
9.10Adam Fuegmann5:29.17 PRWAEvergreen LutheranApr 27SeaTac League Meet #5
10.10Solomon Moore5:29.66 PRWACrosspointMay 04SeaTac League Championship Meet
View full rankings...
3200 Meters
1.11Maartin Cornyn10:45.60WAChief LeschiMay 12Pacific League Sub-District
2.10Reece Binder10:52.11 PRWAChristian FaithMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.12Michael Olson11:21.40 PRWASeattle LutheranMay 18D1/D2 1A & 2B Bi-District Meet Day 1
4.10Solomon Moore12:05.23 PRWACrosspointMay 04SeaTac League Championship Meet
5.12Matthew Winskill12:08.89 PRWATacoma BaptistMay 04SeaTac League Championship Meet
6.12Sean Gallagher12:24.76WABear CreekApr 18Christian School Invite
7.11Richard Vandel12:25.61 PRWAChief LeschiMay 12Pacific League Sub-District
8.8Ethan Kong12:40.39 PRWACrosspointMay 18D1/D2 1A & 2B Bi-District Meet Day 1
9.10Jared Olson12:47.07 PRWATacoma BaptistMay 181B Tri-District Championships
10.10Taylor Li12:59.32 PRWACrosspointMay 18D1/D2 1A & 2B Bi-District Meet Day 1
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Ryan Lorette16.01WAEvergreen LutheranApr 299th Annual BCS Invite
2.11Ross DeGuzman16.56 PR (1.2)WAChristian FaithMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.11Michael Crawford18.15 PRWASeattle LutheranMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
4.8Dalton Lunsford19.22 PRWATacoma BaptistMay 181B Tri-District Championships
5.12Benjamin Dipple19.91 PRWARainier ChristianMay 181B Tri-District Championships
6.9Kyle McCloud21.75 PRWAChief LeschiMar 25Blackhawk's Invite
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Ryan Lorette41.84WAEvergreen LutheranApr 299th Annual BCS Invite
2.12Peter Park44.73 PRWACrosspointMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
3.11Ross DeGuzman44.99 PRWAChristian FaithMay 04SeaTac League Championship Meet
4.9Addon Jackson45.50 PRWATacoma BaptistMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
5.12Benjamin Dipple45.98 PRWARainier ChristianMay 181B Tri-District Championships
6.8Dalton Lunsford47.08 PRWATacoma BaptistApr 27SeaTac League Meet #5
7.10Vladimir Tcact49.87 PRWATacoma BaptistMay 181B Tri-District Championships
8.11Maartin Cornyn51.08 PRWAChief LeschiMay 06Takobid Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.Bryan Zhang
Logan Kitselman
David Hamilton
Dustin Lirazan
45.36WATacoma BaptistMay 181B Tri-District Championships
2.Zach Carver
Michael Crawford
Carter Dullum
Carl Hu
46.88WASeattle LutheranMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
3.Ethan Zhang
Sam Prokopchuk
Luke Wilson
Jordan Snook
46.89WABear CreekApr 299th Annual BCS Invite
4.Quinn Cooper
Ross DeGuzman
Tristan Baker
Esaias Glasco
47.62WAChristian FaithApr 22KING'S INVITE
5.Eric Bobak
Ian Wendland
Ryan Lorette
Caleb Eliason
47.85WAEvergreen LutheranMay 181B Tri-District Championships
6.Peter Park
Owen Luther
Tommy Zhou
Bruce Ai
49.16WACrosspointApr 20SeaTac League Meet #4
7.Benjamin Dipple
Joshua Lemon
Conner Smith
Jonathan Hubbard
52.23WARainier ChristianApr 11SeaTac League Meet #3
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team3:37.90WABear CreekMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
2.Ryan Lorette
Caleb Eliason
Ian Wendland
Sam Rodmyre
3:38.56WAEvergreen LutheranMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.Eric Titus Von Barnau Sythoff
Dustin Lirazan
David Hamilton
Daw Von Barnau Sythoff
3:40.00WATacoma BaptistApr 299th Annual BCS Invite
4.Peter Park
Tommy Zhou
Bruce Ai
Matthew Kelley
3:46.09WACrosspointMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
5.Owen Ovbiebo
Rivaldo Manzano
Esaias Glasco
Ross DeGuzman
3:46.92WAChristian FaithMay 181B Tri-District Championships
6.Benjamin Dipple
Daniel Joss
Connor Moore
Jonathan Hubbard
4:02.09WARainier ChristianApr 27SeaTac League Meet #5
7.Dominic Sisley-Lacey
Kyle McCloud
Evan Murphy
Maartin Cornyn
4:23.75WAChief LeschiMar 25Blackhawk's Invite
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Ryan Circelli47' 0.25 PRWAEvergreen LutheranMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.12Jonah Bond44' 4.75 PRWAEvergreen LutheranMay 181B Tri-District Championships
3.11Matthew Smith41' 0.75 PRWASeattle LutheranApr 06SeaTac League Meet #2
4.12Dylan Kelley40' 10 PRWAEvergreen LutheranMay 04SeaTac League Championship Meet
5.12Tadd Perkins38' 7 PRWABear CreekMay 10ECL Championships
6.10Logan Kitselman38' 2.25 PRWATacoma BaptistMay 181B Tri-District Championships
7.10Sam Bessler36' 6.75 PRWAEvergreen LutheranMay 181B Tri-District Championships
8.11Richard Zhang34' 1WABear CreekMar 22ECL/Nisqually MEET
9.10Dirk Mie33' 1 PRWATacoma BaptistApr 299th Annual BCS Invite
10.9Carter Dullum32' 1 PRWASeattle LutheranApr 299th Annual BCS Invite
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Jonah Bond126' 9 PRWAEvergreen LutheranApr 20SeaTac League Meet #4
2.12Dylan Kelley125' 9 PRWAEvergreen LutheranApr 27SeaTac League Meet #5
3.11Ryan Circelli114' 6 PRWAEvergreen LutheranMay 04SeaTac League Championship Meet
4.12Caleb Curry112' 4 PRWATacoma BaptistMay 04SeaTac League Championship Meet
5.11Matthew Smith104' 7 PRWASeattle LutheranMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
6.10Sam Bessler103' 0 PRWAEvergreen LutheranApr 20SeaTac League Meet #4
7.11Shafer Carlson94' 4WACrosspointMar 28SeaTac League Meet #1
8.12Joshua Ureta91' 7 PRWAChristian FaithMay 04SeaTac League Championship Meet
9.11Richard Zhang91' 6 PRWABear CreekApr 069th Annual Flynn-vitational
10.12Tadd Perkins86' 2 PRWABear CreekMay 10ECL Championships
View full rankings...
Javelin - 800g
1.9Carter Dullum151' 9 PRWASeattle LutheranApr 299th Annual BCS Invite
2.11Matthew Smith129' 4WASeattle LutheranApr 299th Annual BCS Invite
3.10Carter Smith128' 1 PRWATacoma BaptistMay 04SeaTac League Championship Meet
4.10Sam Bessler127' 8 PRWAEvergreen LutheranApr 20SeaTac League Meet #4
5.11Micah Pittenger127' 1 PRWAEvergreen LutheranMar 28SeaTac League Meet #1
6.12Caleb Eliason118' 2 PRWAEvergreen LutheranMay 04SeaTac League Championship Meet
7.10Vladimir Tcact107' 2 PRWATacoma BaptistApr 20SeaTac League Meet #4
8.11Richard Zhang100' 10 PRWABear CreekApr 069th Annual Flynn-vitational
9.9Esaias Glasco96' 9 PRWAChristian FaithApr 22KING'S INVITE
10.12Caleb Curry93' 1 PRWATacoma BaptistApr 27SeaTac League Meet #5
View full rankings...
High Jump
1.11Micah Pittenger5' 10 PRWAEvergreen LutheranMay 04SeaTac League Championship Meet
2.9Owen Luther5' 6 PRWACrosspointMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
10Logan Kitselman5' 6WATacoma BaptistApr 20SeaTac League Meet #4
4.10Ian Wendland5' 4WAEvergreen LutheranApr 06SeaTac League Meet #2
5.11Sam Rodmyre5' 2WAEvergreen LutheranApr 06SeaTac League Meet #2
9Carter Dullum5' 2 PRWASeattle LutheranApr 299th Annual BCS Invite
7.9Elijah de Maison5' 0 PRWAChristian FaithApr 27SeaTac League Meet #5
10Lawton Miller5' 0 PRWATacoma BaptistApr 06SeaTac League Meet #2
9.11Jared Cattell4' 10 PRWACrosspointMar 28SeaTac League Meet #1
12Michael Olson4' 10 PRWASeattle LutheranApr 06SeaTac League Meet #2
View full rankings...
Long Jump
1.11Sam Rodmyre19' 3.5 PRWAEvergreen LutheranMay 181B Tri-District Championships
2.9Zach Carver18' 2 PRWASeattle LutheranMay 04SeaTac League Championship Meet
9Owen Luther18' 2 PRWACrosspointMay 20D1/D2 1A BiDistrict Championships Day 2
4.10Logan Kitselman17' 11.75 PRWATacoma BaptistMay 181B Tri-District Championships
5.12Peter Park17' 2 PRWACrosspointApr 11SeaTac League Meet #3
6.11David Hamilton17' 1 PRWATacoma BaptistMar 28SeaTac League Meet #1
7.11Bryan Zhang16' 11 PRWATacoma BaptistApr 156th Annual Add It Up Invite
10Dominic Sisley-Lacey16' 11 PRWAChief LeschiApr 27Pacific League @ North Beach
9.10Carl Hu16' 9 PRWASeattle LutheranApr 299th Annual BCS Invite
10.12Dustin Lirazan16' 6.5 PRWATacoma BaptistApr 20SeaTac League Meet #4
View full rankings...
Triple Jump
1.11Sam Rodmyre40' 6.25 PRWAEvergreen LutheranMay 181B Tri-District Championships
2.11Micah Pittenger37' 9 PRWAEvergreen LutheranApr 06SeaTac League Meet #2
3.12Dustin Lirazan37' 1.5WATacoma BaptistApr 299th Annual BCS Invite
4.12Matthew Kelley35' 2WACrosspointApr 11SeaTac League Meet #3
5.9Cody Lirazan34' 6.5 PRWATacoma BaptistMay 181B Tri-District Championships
6.10Lawton Miller33' 8 PRWATacoma BaptistMay 04SeaTac League Championship Meet
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.