Team Results Management

Mens

100 Meters
1.15-16Deven Brown10.74 PR (2.5)WASeattle Speed TrackJun 25USATF Pacific Northwest Association Junior Olympic Championships
2.12Josh Braverman11.02 PR (1.3)WARiver RidgeMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
3.11D'Angelo Biggs11.18 (1.9)WAClover ParkMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
4.11Jordan Bush-Johnson11.21 PRWASteilacoomApr 27STEILACOOM V. CLOVER PARK, STEILACOOM V. RENTON, CLOVER PARK V. RENTON
5.12Devante Braswell11.24 PRWASammamishMay 192A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 2 - OFFICIAL
6.10Landon Armstrong11.25WASammamishMay 12Sno-King 2A Sub District
7.11Malik Harris11.26WAClover ParkApr 27STEILACOOM V. CLOVER PARK, STEILACOOM V. RENTON, CLOVER PARK V. RENTON
8.11Xavier Presten11.33 PRWAFifeApr 27Foster, Fife @ White River
9.11Martin Mendiola11.36 PRWAWashingtonApr 21Fife + Foss @ Washington
10.11Tavares Dillon11.42 PRWARentonMay 202A WCD III Championships
View full rankings...
200 Meters
1.9Deven Brown22.11 PR (1.5)WALindberghMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.11LaJon Enis-Carter22.35 PRWASteilacoomMar 30Highline, River Ridge, Steilacoom
3.11D'Angelo Biggs22.37 PRWAClover ParkMay 202A WCD III Championships
4.12Josh Braverman22.48WARiver RidgeApr 26Orting, Eatonville @ River Ridge
5.10Landon Armstrong22.71 PRWASammamishMay 04Lake Washington Liberty Sammamish @ Bellevue
6.11Martin Mendiola22.77 PR (2.1)WAWashingtonMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
7.11Jordan Bush-Johnson22.85 PR (2.1)WASteilacoomMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
8.10Bryan Le23.25 PRWALiberty (Issaquah)May 192A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 2 - OFFICIAL
9.9Christian Swain23.34 PRWAFranklin PierceMay 202A WCD III Championships
10.10Drayden Alexander23.36 PRWARiver RidgeMar 30Highline, River Ridge, Steilacoom
View full rankings...
400 Meters
1.11Tai Anthony McMillan50.52 PRWARentonMay 202A WCD III Championships
2.12Isaiah Owens51.07 PRWALiberty (Issaquah)May 192A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 2 - OFFICIAL
3.12William Patterson51.09 PRWAFranklin PierceMay 202A WCD III Championships
4.11Seth Keeney52.27 PRWAFifeMay 04Orting, Sumner @ Fife
5.11Christopher Hanson52.57 PRWALiberty (Issaquah)Apr 29Shoreline Invitational (boys)
6.12Cameron Roberson52.66 PRWALiberty (Issaquah)May 12Sno-King 2A Sub District
7.10Caleb Carr52.81 PRWALiberty (Issaquah)May 12Sno-King 2A Sub District
8.10Leonadro Castro52.98 PRWAFranklin PierceMay 202A WCD III Championships
9.12Deven Maddy53.13 PRWALindberghApr 06WASHINGTON V. RENTON, LINDBERGH V. FRANKLIN PIERCE
10.10Ethan Policar53.17 PRWAFifeMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
View full rankings...
800 Meters
1.12Deven Maddy1:57.74 PRWALindberghMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.11Tai Anthony McMillan1:59.12WARentonMay 202A WCD III Championships
3.11Joe Gerke2:00.17 PRWAOrtingMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
4.12Jake Knoblich2:00.91 PRWALiberty (Issaquah)May 04Lake Washington Liberty Sammamish @ Bellevue
5.9Kyle Hebbeler2:02.18 PRWALindberghApr 29Bill Harris Invitational
6.12Josiah Barrett2:02.59 PRWAFranklin PierceMay 202A WCD III Championships
7.10Luke Knoblich2:03.80 PRWALiberty (Issaquah)May 04Lake Washington Liberty Sammamish @ Bellevue
8.12Tavell Cox2:04.36 PRWAWashingtonMay 202A WCD III Championships
9.10Jacob Villanueva2:04.44 PRWALindberghMay 202A WCD III Championships
10.12Brad Anderson2:05.01WAFranklin PierceMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
View full rankings...
1600 Meters
1.12Jake Knoblich4:22.90 PRWALiberty (Issaquah)May 172A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 1 - OFFICIAL
2.10Luke Knoblich4:29.54 PRWALiberty (Issaquah)Apr 28Brooks/Liberty Distance Twilight
3.12Brad Anderson4:31.03WAFranklin PierceApr 29Shoreline Invitational (boys)
4.12Deven Maddy4:33.48 PRWALindberghApr 29Bill Harris Invitational
5.10Alexander Hartford4:37.72 PRWALiberty (Issaquah)Apr 28Brooks/Liberty Distance Twilight
6.12Josiah Barrett4:37.90WAFranklin PierceMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
7.10Broghan Zimmerman4:38.54WASteilacoomMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
8.10Rory McClelland4:40.35 PRWALiberty (Issaquah)Apr 29Shoreline Invitational (boys)
9.11Tyler Hughey4:42.23WALindberghApr 29Bill Harris Invitational
10.9Mekias Kebede4:46.38 PRWARentonMay 05RENTON ALL CITY
View full rankings...
3200 Meters
1.12Jake Knoblich9:30.35 PRWALiberty (Issaquah)May 192A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 2 - OFFICIAL
2.10Luke Knoblich9:38.31 PRWALiberty (Issaquah)May 192A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 2 - OFFICIAL
3.10Rory McClelland10:00.40 PRWALiberty (Issaquah)Apr 01Liberty Invite
4.10Alexander Hartford10:06.41 PRWALiberty (Issaquah)Apr 22Mount Si Invitational
5.11Tyler Hughey10:11.75WALindberghMay 202A WCD III Championships
6.10Broghan Zimmerman10:13.09 PRWASteilacoomMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
7.9Mekias Kebede10:16.01 PRWARentonMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
8.11Gunnar Hansen10:17.28 PRWASammamishApr 22Bellevue Invitational
9.10Mehul Krishna10:17.52 PRWALiberty (Issaquah)May 12Sno-King 2A Sub District
10.12Josiah Barrett10:20.34 PRWAFranklin PierceApr 156th Annual Add It Up Invite
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Josh Braverman13.99 PRWARiver RidgeMay 202A WCD III Championships
2.12Anthony Leiato14.91 PRWASteilacoomMay 202A WCD III Championships
3.11Tyrell Edge15.25 PR (2.5)WAFranklin PierceMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
4.12Derek Anderson15.54 PRWALindberghMay 202A WCD III Championships
5.10Leroy Stoneham15.88 PRWAWashingtonMay 202A WCD III Championships
6.12Joshua Kennedy16.10 PRWARiver RidgeMar 23River Ridge @ Clover Park
7.9Kyle Gran16.30 PRWAHighlineApr 27Highline, Evergreen-Tyee, Washington
8.10Chris Romanos16.59 PRWARiver RidgeMay 202A WCD III Championships
9.12Michael Nelson16.70WAClover ParkMar 23River Ridge @ Clover Park
10.12De'Andre Williams16.89 PRWAWashingtonMay 04Foster + Franklin Pierce @ Washington
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Josh Braverman37.62 PRWARiver RidgeMar 30Highline, River Ridge, Steilacoom
2.11Tyrell Edge40.16WAFranklin PierceMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
3.12Joshua Kennedy41.44 PRWARiver RidgeMar 23River Ridge @ Clover Park
4.10Andrew Ha41.53 PRWALiberty (Issaquah)May 192A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 2 - OFFICIAL
5.12De'Andre Williams41.70 PRWAWashingtonMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
6.12Khalil Johnson42.22 PRWAFifeMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
7.9Dylan Spader42.56 PRWAOrtingMay 202A WCD III Championships
8.10Keith Cooper43.05 PRWARiver RidgeMay 202A WCD III Championships
9.10Leroy Stoneham43.08 PRWAWashingtonMay 202A WCD III Championships
10.12Michael Nelson43.96WAClover ParkApr 14WOLFPACK Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.Drayden Alexander
Alex Coleman
Tyler Robinson
Josh Braverman
42.92WARiver RidgeMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.Marc Arzaga
Josh Bass
Deven Brown
Christian Mounday
43.47WALindberghMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
3.Jayden Coalson
LaJon Enis-Carter
Anthony Garcia
Marcus Hampton
43.57WASteilacoomApr 27STEILACOOM V. CLOVER PARK, STEILACOOM V. RENTON, CLOVER PARK V. RENTON
4.Touba Suwaneh
Dayjon Brooks
Lavelle Alexander
Xavier Presten
44.35WAFifeMay 04Orting, Sumner @ Fife
5.Relay Team44.39WALiberty (Issaquah)May 192A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 2 - OFFICIAL
6.Jacky Mooc
Landon Armstrong
Devante Braswell
Carson Oppfelt
44.67WASammamishApr 20Sammamish @ Redmond
7.Josiah Brown
Isley Stoneham
Jacob Kreidler
Martin Mendiola
44.69WAWashingtonApr 21Fife + Foss @ Washington
8.Sophirom Sou
Tyrell Edge
Christian Swain
William Patterson
45.10WAFranklin PierceMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
9.Jaden Eisma
Robert Kenard
Nico Pareja
Tavares Dillon
45.24WARentonMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
10.Michael Nelson
D'Angelo Biggs
Malik Harris
Roberto Singletary
45.37WAClover ParkMar 30Clover Park @ Orting
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team3:26.89WALiberty (Issaquah)May 192A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 2 - OFFICIAL
2.Leonadro Castro
Sophirom Sou
Tyrell Edge
William Patterson
3:27.54WAFranklin PierceMay 202A WCD III Championships
3.Andrew Albrecht
Marc Arzaga
Josh Bass
Deven Maddy
3:29.50WALindberghMay 202A WCD III Championships
4.David Echaniz
Khalil Johnson
Ethan Policar
Touba Suwaneh
3:35.22WAFifeApr 299th Annual BCS Invite
5.De'Andre Williams
Tavell Cox
Josiah Brown
Martin Mendiola
3:36.49WAWashingtonMay 202A WCD III Championships
6.Pierce Nguyen
Tyler Robinson
Isaiah Parker
Alex Coleman
3:37.19WARiver RidgeMay 202A WCD III Championships
7.Adam Asay
Joe Gerke
Austin Spader
Jon Wilkinson
3:39.00WAOrtingMay 202A WCD III Championships
8.Trevyon McDaniel
Frank Banks
Ahmad Pierce
Darius Slade
3:40.09WAClover ParkMay 202A WCD III Championships
9.Jeremy Caldeira
Aaron Guillen-Garia
Antonio Clyburn
Jaden Eisma
3:40.35WARentonMay 202A WCD III Championships
10.Greg Piontek
Caleb Cochran
Jack Farrer
Jadon Flanders
3:44.87WAWhite RiverMay 202A WCD III Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11MJ Ale55' 9.25 PRWAFifeMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.11Parker Danielson51' 9.75 PRWASteilacoomMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
3.12Amire Jones47' 0.75 PRWAClover ParkMay 202A WCD III Championships
4.12JoJo Serquinia45' 0 PRWALindberghMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
5.12Isley Stoneham43' 9 PRWAWashingtonMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
6.12Frank Leuga43' 2 PRWAFosterApr 27Foster, Fife @ White River
7.12Peter DeLaCruz42' 5 PRWASteilacoomMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
8.10Alexander Nixon42' 1.5 PRWAFifeMay 04Orting, Sumner @ Fife
9.11Nate Evans41' 10.75WAWashingtonApr 06WASHINGTON V. RENTON, LINDBERGH V. FRANKLIN PIERCE
10.12Griffin Proctor41' 9 PRWARentonMay 202A WCD III Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11MJ Ale167' 3 PRWAFifeMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.12JoJo Serquinia139' 3 PRWALindberghMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
3.12Max Warren135' 4 PRWAWashingtonMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
4.12Tavon Swazer131' 0 PRWAWashingtonApr 27Highline, Evergreen-Tyee, Washington
5.11Michael Richardson128' 9 PRWARentonMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
6.12Joe Jokonya127' 10 PRWARentonMay 05RENTON ALL CITY
7.9JJ Niuamoa126' 7 PRWAWashingtonMay 06Freshman Invitational
8.12Jackson Mullen125' 9 PRWASteilacoomMay 202A WCD III Championships
12Tristan Smith125' 9 PRWAFranklin PierceMay 04Foster + Franklin Pierce @ Washington
10.11Blake Suivaaia119' 0 PRWAHighlineApr 20Highline, Eatonville, Clover Park
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12JoJo Serquinia168' 7 PRWALindberghApr 08Arnie Young Invitational
2.10Landon Armstrong166' 7 PRWASammamishMay 12Sno-King 2A Sub District
3.12Anthony Chappell163' 1 PRWAWashingtonMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
4.12Edwin Barber160' 3 PRWAFifeMay 202A WCD III Championships
5.11Arthur Adair159' 8 PRWALiberty (Issaquah)May 192A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 2 - OFFICIAL
6.11Kareem Eastman151' 7WAEvergreen (Seattle)May 202A WCD III Championships
7.9Michael Molio'o142' 9 PRWAWashingtonApr 27Highline, Evergreen-Tyee, Washington
8.11Solomon Knapp142' 7 PRWALiberty (Issaquah)Mar 30Bellevue vs. Liberty
9.12Diego Gallegos140' 4 PRWALindberghApr 29Bill Harris Invitational
10.12Anthony Leiato139' 8WASteilacoomMar 25The Curtis Viking Relay Championships
View full rankings...
High Jump
1.12Joshua Kennedy6' 4 PRWARiver RidgeMar 30Highline, River Ridge, Steilacoom
2.12Sergio Chavarin6' 0 PRWAFifeMar 25The Curtis Viking Relay Championships
12Cameron Roberson6' 0 PRWALiberty (Issaquah)Apr 06Liberty @ Mercer Island
12Spencer Hall6' 0WAWhite RiverMay 202A WCD III Championships
11Peyton Campbell6' 0 PRWALindberghMay 202A WCD III Championships
10Jarod Roberson6' 0 PRWALiberty (Issaquah)May 12Sno-King 2A Sub District
7.10Ryan Kirschner5' 10 PRWALiberty (Issaquah)Apr 06Liberty @ Mercer Island
11Lavelle Alexander5' 10 PRWAFifeMar 23Fife v. Lindbergh
12Derek Anderson5' 10WALindberghMar 23Fife v. Lindbergh
12Stephen Woods5' 10 PRWAWhite RiverMar 23Evergreen-Tyee, White River, Foss
11Christopher Hanson5' 10WALiberty (Issaquah)Apr 01Liberty Invite
View full rankings...
Pole Vault
1.12Derek Anderson14' 7 PRWALindberghMay 202A WCD III Championships
2.12Greg Piontek14' 0 PRWAWhite RiverMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
3.12Carson Oppfelt13' 0 PRWASammamishMay 172A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 1 - OFFICIAL
4.12Howard Ho12' 3 PRWARentonMay 05RENTON ALL CITY
5.12David Wright12' 0 PRWAWhite RiverMay 202A WCD III Championships
11Peyton Campbell12' 0WALindberghApr 06WASHINGTON V. RENTON, LINDBERGH V. FRANKLIN PIERCE
9Pavlo Strembitskyy12' 0 PRWALindberghMay 202A WCD III Championships
8.12Carl Cash11' 6 PRWAFranklin PierceMay 04Foster + Franklin Pierce @ Washington
11Zach Kayner11' 6 PRWAWhite RiverApr 20WR vs FP
10.12Christian Nguyen11' 0 PRWAFosterApr 08Arnie Young Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.12Alex Coleman22' 2.5 PR (.0)WARiver RidgeApr 15Oregon Relays
2.12Christian Mounday21' 8.25 PR (2.6)WALindberghMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
3.11Jordan Bush-Johnson21' 1.5 PRWASteilacoomMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
4.12Kevin Le20' 10.75 PRWAFosterMay 202A WCD III Championships
5.12Devante Braswell20' 10 PRWASammamishApr 27Sammamish @ Mercer Island
6.12Josh Braverman20' 8.5WARiver RidgeMar 23River Ridge @ Clover Park
7.12Spencer Hall20' 6.25 PRWAWhite RiverMay 202A WCD III Championships
8.11Andre Sawyer20' 5 PRWAFifeApr 299th Annual BCS Invite
9.12Jon Wilkinson20' 0.5 PRWAOrtingMay 202A WCD III Championships
10.10Dayjon Brooks20' 0 PRWAFifeApr 21Fife + Foss @ Washington
View full rankings...
Triple Jump
1.12Joshua Kennedy44' 6 PRWARiver RidgeMay 0553rd Shaner Invitational
2.12Devante Braswell43' 11 PRWASammamishMay 192A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 2 - OFFICIAL
3.12Alex Coleman43' 0.75WARiver RidgeMay 202A WCD III Championships
4.12Christian Mounday43' 0 PRWALindberghMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
5.11Andre Sawyer41' 8.5 PRWAFifeMay 202A WCD III Championships
6.11Stoney Shafer41' 5.5 PRWAFranklin PierceMay 12SPSL 2A LEAGUE MEET
7.12Derek Anderson41' 2 PRWALindberghApr 26Foss vs Franklin Pierce, Lindbergh
8.12Travis Miller40' 5 PRWAOrtingApr 26Orting, Eatonville @ River Ridge
9.11Tao McClinton39' 10.5 PRWASammamishMar 16Sammamish @ Interlake
10.11Carsten Lao39' 1.5 PRWAFifeMay 202A WCD III Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.