Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Jacob Belceto*10.91 PRWAMt SiMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
2.11Cody Wilson11.01 PRWALake WashingtonMay 04Lake Washington Liberty Sammamish @ Bellevue
3.11Isaiah Ifanse11.04 PRWABellevueMay 04Lake Washington Liberty Sammamish @ Bellevue
4.10Andrew Fowler*11.19 PRWABellevueMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
5.12Devante Braswell*11.24 PRWASammamishMay 192A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 2 - OFFICIAL
6.10Landon Armstrong11.25WASammamishMay 12Sno-King 2A Sub District
7.12Dean Sise11.34 PRWAJuanitaApr 222017 NIKE Eason Invitational
8.11Jack Richmond11.40WABellevueMay 04Lake Washington Liberty Sammamish @ Bellevue
9.10Joseph Echigoshima11.46 PRWABellevueMay 103A Kingco Championships - Day 1
10.11Stiles Satterlee11.51 PRWABellevueMay 04Lake Washington Liberty Sammamish @ Bellevue
View full rankings...
200 Meters
1.11Jack Richmond*22.38 PRWABellevueMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
2.12Jacob Belceto22.54WAMt SiMay 124A Kingco Championships - Day 2
3.10Landon Armstrong22.71 PRWASammamishMay 04Lake Washington Liberty Sammamish @ Bellevue
4.10Ryan Greenwalt*22.86 PRWAJuanitaMay 193A and 4A District II Track Meet Day1
5.11Isaiah Ifanse23.15 PRWABellevueMay 103A Kingco Championships - Day 1
6.10Bryan Le*23.25 PRWALiberty (Issaquah)May 192A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 2 - OFFICIAL
7.12Sam Rice23.33 PRWAJuanitaMay 103A Kingco Championships - Day 1
8.10Ezra Gallegos*23.34 PRWAMt SiMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
9.10Joseph Echigoshima23.36 PRWABellevueMay 04Lake Washington Liberty Sammamish @ Bellevue
10.12Dean Sise23.39WAJuanitaApr 222017 NIKE Eason Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.11Jack Richmond50.29WABellevueApr 29Shoreline Invitational (boys)
2.12Isaiah Owens*51.07 PRWALiberty (Issaquah)May 192A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 2 - OFFICIAL
3.11Dante Paszkeicz51.96WAInterlakeApr 26Lake Washington @ Interlake
4.11Christopher Hanson52.57 PRWALiberty (Issaquah)Apr 29Shoreline Invitational (boys)
5.12Cameron Roberson52.66 PRWALiberty (Issaquah)May 12Sno-King 2A Sub District
6.10Caleb Carr52.81 PRWALiberty (Issaquah)May 12Sno-King 2A Sub District
7.11Scott Glickman52.84 PRWAJuanitaApr 29Shoreline Invitational (boys)
8.12Jackson Stokes52.99 PRWAMt SiApr 27Mt. Si @ Skyline HS
9.12Jaelin Tate53.27 PRWAMercer IslandApr 29Shoreline Invitational (boys)
10.12Ashray Silwal53.29 PRWAInterlakeApr 26Lake Washington @ Interlake
View full rankings...
800 Meters
1.11Dante Paszkeicz1:56.25 PRWAInterlakeMay 123A Kingco Championships - Day 2
2.12Jackson Stokes1:56.81WAMt SiMay 104A Kingco Championships - Day 1
3.12Michael Gengo*1:57.63 PRWAJuanitaMay 193A and 4A District II Track Meet Day1
4.10Joe Waskom1:58.91 PRWAMt SiApr 22Mount Si Invitational
5.11Carter Blunden1:59.24 PRWAInterlakeMay 123A Kingco Championships - Day 2
6.12Jake Knoblich2:00.91 PRWALiberty (Issaquah)May 04Lake Washington Liberty Sammamish @ Bellevue
7.11Scott Glickman2:01.22 PRWAJuanitaMay 123A Kingco Championships - Day 2
8.12Adrian Goodwin2:01.46WAJuanitaMay 05MIHS, JHS, IHS @ Redmond
9.12Ian Van de Kamp2:02.56 PRWABellevueMay 04Lake Washington Liberty Sammamish @ Bellevue
10.12Jacky Chen2:03.47 PRWAJuanitaMay 123A Kingco Championships - Day 2
View full rankings...
1600 Meters
1.10Joe Waskom*4:16.54 PRWAMt SiMay 193A and 4A District II Track Meet Day1
2.12Adrian Goodwin*4:22.31 PRWAJuanitaMay 193A and 4A District II Track Meet Day1
3.12Jake Knoblich*4:22.90 PRWALiberty (Issaquah)May 172A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 1 - OFFICIAL
4.11Dante Paszkeicz4:25.19 PRWAInterlakeApr 22Bellevue Invitational
5.12Ian Van de Kamp4:29.27 PRWABellevueApr 22Bellevue Invitational
6.12Nate Benson4:29.49 PRWAMercer IslandMay 103A Kingco Championships - Day 1
7.10Luke Knoblich4:29.54 PRWALiberty (Issaquah)Apr 28Brooks/Liberty Distance Twilight
8.11Matthew Roberts4:30.01 PRWAInterlakeApr 22Bellevue Invitational
9.10Tom Secheyron4:34.07 PRWAInterlakeApr 29Shoreline Invitational (boys)
10.10Benjamin Braun4:34.93WAInterlakeMay 103A Kingco Championships - Day 1
View full rankings...
3200 Meters
1.10Joe Waskom9:15.63WAMt SiApr 29Shoreline Invitational (boys)
2.12Jake Knoblich*9:30.35 PRWALiberty (Issaquah)May 192A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 2 - OFFICIAL
3.12Adrian Goodwin*9:32.15 PRWAJuanitaMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
4.10Luke Knoblich*9:38.31 PRWALiberty (Issaquah)May 192A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 2 - OFFICIAL
5.12Nate Benson9:38.85 PRWAMercer IslandMay 123A Kingco Championships - Day 2
6.10Tom Secheyron9:49.39 PRWAInterlakeMay 123A Kingco Championships - Day 2
7.11Matthew Roberts9:50.36WAInterlakeApr 22Bellevue Invitational
8.12Ian Van de Kamp9:52.00 PRWABellevueApr 29Shoreline Invitational (boys)
9.12Grant Baker9:53.97WAMt SiApr 15Pasco Invitational
10.10Benjamin Braun9:54.81 PRWAInterlakeApr 22Bellevue Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Mark Mikulak*15.09 PRWAInterlakeMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
2.12Matthew Proctor*15.33 PRWAMt SiMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
3.11Santiago Varela15.87 PRWAJuanitaMay 103A Kingco Championships - Day 1
4.11Nicholas Basaldua16.05 PRWAMt SiMay 104A Kingco Championships - Day 1
5.11Lucas Fong16.74 PRWABellevueMay 123A Kingco Championships - Day 2
6.12Nelson Tan17.02 PRWAJuanitaMay 123A Kingco Championships - Day 2
12Kegan Wilks17.02 PRWAJuanitaMay 123A Kingco Championships - Day 2
8.10Andrew Ha*17.18 PRWALiberty (Issaquah)May 192A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 2 - OFFICIAL
9.11Spencer Shugarts17.21 PRWABellevueMar 31Eastmont Invitational
10.9Colby Dash17.22 PRWABellevueMay 04Lake Washington Liberty Sammamish @ Bellevue
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Mark Mikulak*41.27 PRWAInterlakeMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
2.12Kegan Wilks41.31 PRWAJuanitaMay 123A Kingco Championships - Day 2
3.10Andrew Ha*41.53 PRWALiberty (Issaquah)May 192A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 2 - OFFICIAL
4.11Hampus (Carl) Carlens42.13 PRWAMercer IslandMay 103A Kingco Championships - Day 1
5.11Nicholas Basaldua*42.16 PRWAMt SiMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
6.11Santiago Varela42.59WAJuanitaApr 13Lake Washington/Redmond @ Juanita
7.11Lucas Fong43.07WABellevueMay 123A Kingco Championships - Day 2
8.12Jake Bailey43.30 PRWAMt SiMay 104A Kingco Championships - Day 1
9.9Colby Dash43.78 PRWABellevueMay 103A Kingco Championships - Day 1
10.10Charles Fischer43.97 PRWAMercer IslandApr 27Sammamish @ Mercer Island
View full rankings...
4x100 Relay
1.Jeff Young
Jet Yinn
Samuel Showalter
Cody Wilson*
43.75WALake WashingtonMay 193A and 4A District II Track Meet Day1
2.Isaiah Ifanse
Andrew Fowler
Stiles Satterlee
Joseph Echigoshima
43.89WABellevueMay 04Lake Washington Liberty Sammamish @ Bellevue
3.Relay Team*44.39WALiberty (Issaquah)May 192A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 2 - OFFICIAL
4.Christopher Yee
Andy Bliss
Jeffrey Leung
Colin Farrel*
44.53WAMercer IslandMay 193A and 4A District II Track Meet Day1
5.Mark Mikulak
Tegran Kasparov
Jacob Tea
Matthew Solomon
44.58WAInterlakeMay 123A Kingco Championships - Day 2
6.Jacky Mooc
Landon Armstrong
Devante Braswell
Carson Oppfelt
44.67WASammamishApr 20Sammamish @ Redmond
7.Sam Rice
Ryan Greenwalt
Gavin Casebier
Dean Sise
44.83WAJuanitaApr 13Lake Washington/Redmond @ Juanita
8.Jacob Belceto
Brian Shields
Ezra Gallegos
Wilson Toft
45.10WAMt SiApr 22Mount Si Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team*3:26.89WALiberty (Issaquah)May 192A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 2 - OFFICIAL
2.Matthew Solomon
Carter Blunden
Ashray Silwal
Dante Paszkeicz*
3:29.46WAInterlakeMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
3.Scott Glickman
Ryan Greenwalt
Jacky Chen
Michael Gengo*
3:30.19WAJuanitaMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
4.Sal Passantino
Ezra Gallegos
Wilson Toft
Jackson Stokes
3:35.93WAMt SiMay 124A Kingco Championships - Day 2
5.Jaelin Tate
Euan Dumont
Jeffrey Leung
Hampus (Carl) Carlens
3:36.30WAMercer IslandMay 123A Kingco Championships - Day 2
6.Lucas Fong
Jack Richmond
Ian Van de Kamp
Ezra Hsiao
3:39.05WABellevueMay 123A Kingco Championships - Day 2
7.Daniel Teplow
William Switzer
Marco Lizarraga
Gunnar Hansen
3:45.79WASammamishApr 27Sammamish @ Mercer Island
8.Ben Biggers
Eduardo Rojas
Millen Katyal
Montayas Taylor
3:46.42WALake WashingtonMay 123A Kingco Championships - Day 2
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Joao Nascimento47' 4.5 PRWAJuanitaApr 27Juanita @ Bellevue
2.12Andy Bliss47' 2.5 PRWAMercer IslandMay 103A Kingco Championships - Day 1
3.12Dean Sise44' 7.75 PRWAJuanitaMay 103A Kingco Championships - Day 1
4.12Trevor Williams43' 3.5 PRWAJuanitaApr 27Juanita @ Bellevue
5.12Cale Brengle41' 11 PRWAMt SiApr 22Mount Si Invitational
6.11Alexander Garry40' 7.5 PRWALake WashingtonApr 13Lake Washington/Redmond @ Juanita
7.11Hunter Kiphart40' 6.5 PRWALiberty (Issaquah)Apr 22Mount Si Invitational
8.11Max Fanning40' 2.5 PRWALake WashingtonApr 26Lake Washington @ Interlake
9.12Teague Frazier40' 2.25 PRWAMercer IslandMay 103A Kingco Championships - Day 1
10.10Brady Gockel40' 0.5 PRWALake WashingtonMay 04Lake Washington Liberty Sammamish @ Bellevue
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Jacob Smith*130' 2 PRWALake WashingtonMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
2.9Eli Yen121' 0 PRWAMercer IslandMay 123A Kingco Championships - Day 2
3.12Quinn Martinez118' 10 PRWABellevueMay 04Lake Washington Liberty Sammamish @ Bellevue
4.11Hunter Kiphart117' 10 PRWALiberty (Issaquah)Apr 27Redmond @ Liberty
5.10Ezra Bacon-Gershman*117' 7 PRWAMt SiMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
6.11Logan Milks114' 2 PRWAMt SiMar 23Bothell @ Mount Si
7.12Marcos Dacanay113' 9WALiberty (Issaquah)May 12Sno-King 2A Sub District
8.11Joao Nascimento111' 9 PRWAJuanitaMay 123A Kingco Championships - Day 2
9.11Rhett Davis110' 11 PRWAMt SiMay 124A Kingco Championships - Day 2
10.9Benjamin Roe109' 8 PRWAMercer IslandApr 27Sammamish @ Mercer Island
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Logan Milks*167' 10 PRWAMt SiMay 193A and 4A District II Track Meet Day1
2.10Landon Armstrong166' 7 PRWASammamishMay 12Sno-King 2A Sub District
3.10Brady Gockel164' 1 PRWALake WashingtonApr 29Shoreline Invitational (boys)
4.12Quinn Martinez162' 8 PRWABellevueMay 04Lake Washington Liberty Sammamish @ Bellevue
5.11Arthur Adair*159' 8 PRWALiberty (Issaquah)May 192A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 2 - OFFICIAL
6.12Brandon Gockel*156' 6WALake WashingtonMay 193A and 4A District II Track Meet Day1
7.11Gavin Casebier142' 10 PRWAJuanitaApr 13Lake Washington/Redmond @ Juanita
8.11Solomon Knapp142' 7 PRWALiberty (Issaquah)Mar 30Bellevue vs. Liberty
9.10Nicholas Handfelt142' 3 PRWAJuanitaMay 123A Kingco Championships - Day 2
10.10James Lane141' 8 PRWALake WashingtonMay 123A Kingco Championships - Day 2
View full rankings...
High Jump
1.11Hampus (Carl) Carlens*6' 6 PRWAMercer IslandMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
2.12Tarique Zimmerman6' 4 PRWAInterlakeApr 20Interlake @ Liberty
3.12Cameron Roberson6' 0 PRWALiberty (Issaquah)Apr 06Liberty @ Mercer Island
11Jeff Young6' 0 PRWALake WashingtonMar 30Sammamish @ Lake Washington
12Josh Hobson6' 0 PRWABellevueMay 123A Kingco Championships - Day 2
11Michael Bacon6' 0WAMt SiApr 20Eastlake @ Mount Si
11Lee Kamp6' 0 PRWAMt SiMay 104A Kingco Championships - Day 1
10Jarod Roberson6' 0 PRWALiberty (Issaquah)May 12Sno-King 2A Sub District
9.11Sean Miller5' 10 PRWALake WashingtonMay 123A Kingco Championships - Day 2
11Santiago Varela5' 10WAJuanitaApr 222017 NIKE Eason Invitational
10Ryan Kirschner5' 10 PRWALiberty (Issaquah)Apr 06Liberty @ Mercer Island
11Christopher Hanson5' 10WALiberty (Issaquah)Apr 01Liberty Invite
View full rankings...
Pole Vault
1.12Alexander Hamilton14' 6WABellevueMar 30Bellevue vs. Liberty
2.12Carson Oppfelt*13' 0 PRWASammamishMay 172A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 1 - OFFICIAL
3.11Nicholas Basaldua12' 6 PRWAMt SiMay 05Woodinville @ Mount Si
4.10Micah Patrick11' 6 PRWALake WashingtonMay 04Lake Washington Liberty Sammamish @ Bellevue
10Sam Griffin11' 6 PRWABellevueMar 30Bellevue vs. Liberty
11Lee Kamp11' 6 PRWAMt SiApr 27Mt. Si @ Skyline HS
7.12Max Paek11' 0WAMercer IslandMar 30Mercer Island @ Interlake
11Jeffery Tian11' 0 PRWAMercer IslandApr 20Juanita @ Mercer Island
10James Lane11' 0 PRWALake WashingtonMay 04Lake Washington Liberty Sammamish @ Bellevue
10.12Bryan Smith10' 6 PRWALiberty (Issaquah)May 12Sno-King 2A Sub District
9Colin Farrel10' 6 PRWAMercer IslandApr 20Juanita @ Mercer Island
View full rankings...
Long Jump
1.12Dean Sise21' 6.25 PRWAJuanitaApr 27Juanita @ Bellevue
2.10Ryan Greenwalt21' 4.5 PRWAJuanitaMay 103A Kingco Championships - Day 1
3.12Devante Braswell20' 10 PRWASammamishApr 27Sammamish @ Mercer Island
4.12Josh Hobson20' 9 PRWABellevueMar 23Bellevue @ Mercer Island
5.12Tarique Zimmerman20' 5.75 PRWAInterlakeApr 20Interlake @ Liberty
6.10Caleb Carr19' 7.5 PRWALiberty (Issaquah)Mar 30Bellevue vs. Liberty
7.12Jaelin Tate19' 4.75WAMercer IslandApr 29Shoreline Invitational (boys)
8.11Michael Bacon19' 3.5 PRWAMt SiApr 20Eastlake @ Mount Si
9Jaehyeon Park19' 3.5 PRWABellevueMay 04Lake Washington Liberty Sammamish @ Bellevue
10.12Ashray Silwal19' 3.25 PRWAInterlakeMay 103A Kingco Championships - Day 1
View full rankings...
Triple Jump
1.12Tarique Zimmerman*45' 2.5 PRWAInterlakeMay 193A and 4A District II Track Meet Day1
2.12Devante Braswell*43' 11 PRWASammamishMay 192A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 2 - OFFICIAL
3.11Hampus (Carl) Carlens*43' 9.5 PRWAMercer IslandMay 193A and 4A District II Track Meet Day1
4.12Ashray Silwal41' 3.25 PRWAInterlakeMay 123A Kingco Championships - Day 2
5.12Josh Hobson41' 2.25 PRWABellevueMar 23Bellevue @ Mercer Island
6.11Tao McClinton39' 10.5 PRWASammamishMar 16Sammamish @ Interlake
7.12Nelson Tan38' 8 PRWAJuanitaApr 27Juanita @ Bellevue
8.11Adam Eklund38' 7.5 PRWALake WashingtonApr 15Terrace Invite
9.12Matthew Proctor38' 2WAMt SiMar 30Inglemoor @ Mount Si
10.12Kush Khanolkar38' 1WALake WashingtonMar 30Sammamish @ Lake Washington
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.