Team Results Management

Mens

100 Meters
1.10Joseph Williamson11.18 PRWAShorewoodMay 12Wesco 3A South - Day 2
2.11Daniel Arias11.21 PRWAHenry JacksonMay 12Wesco 4A Championship Finals
3.11Ayden Graber11.24 PRWAGlacier PeakApr 222017 NIKE Eason Invitational
11Romelo Mangum11.24 PRWAMarinerMay 04Mukilteo vs. Shoreline @ Shoreline Stadium
5.11Sadath Aboudou11.25 PRWAShorecrestMay 04Mukilteo vs. Shoreline @ Shoreline Stadium
6.12Adam Alayli11.35 PRWAKamiakMay 04Mukilteo vs. Shoreline @ Shoreline Stadium
12Ji Yu11.35 PRWAShorewoodMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
8.11Devin Boss11.37 PRWALynnwoodApr 222017 NIKE Eason Invitational
9.11Camden Correos11.38 PRWAShorewoodMay 04Mukilteo vs. Shoreline @ Shoreline Stadium
10.12Jordan Stow11.40 PRWAHenry JacksonMar 23Msvl-Pilchuck, Lynnwood @ Jackson
View full rankings...
200 Meters
1.11Daniel Arias22.31 PR (2.5)WAHenry JacksonMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.15-16Ethan Willems22.44 PRWASpeed UnlimitedJul 09USATF Region 13 Junior Olympic Championships
3.12Adam Alayli22.79 PRWAKamiakMay 10Wesco 4A Championship Prelims
4.11Romelo Mangum22.86 PRWAMarinerMay 17NW District 1 - 4A Champs - Day 1
5.11Devin Boss22.88 PRWALynnwoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
10Joseph Williamson22.88 PRWAShorewoodMay 12Wesco 3A South - Day 2
7.12Silas Vega-Harris22.90WAHenry JacksonMay 17NW District 1 - 4A Champs - Day 1
8.11Camden Correos23.00 PRWAShorewoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
9.11Ayden Graber23.04 PRWAGlacier PeakMay 17NW District 1 - 4A Champs - Day 1
10.11Chris Tilbury23.08 PRWAEdmonds-WoodwayMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
View full rankings...
400 Meters
1.11Daniel Arias48.41 PRWAHenry JacksonMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.9Ethan Willems49.24 PRWAGlacier PeakApr 29Shoreline Invitational (boys)
3.12Taylor Barnes49.88 PRWAKamiakMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
4.12Devan Kirk50.61WAShorewoodApr 27Shorewood @ Mountlake Terrace
5.11Nicholas Mullineux Perrault51.32 PRWAGlacier PeakApr 27Jackson, Kamiak @ Glacier Peak
6.12Chris Bianchini51.42 PRWAGlacier PeakApr 27Jackson, Kamiak @ Glacier Peak
7.11Heston Pettis51.67 PRWAGlacier PeakMay 12Wesco 4A Championship Finals
8.11Luke Busby52.28 PRWAShorecrestMay 10Wesco 3A South - Day 1
9.12Cullen McEachern52.45 PRWAKamiakApr 20Mount Vernon @ Kamiak
10.11Patrick Olson52.91WAKamiakMar 17Everett/Mukilteo Jamboree
View full rankings...
800 Meters
1.12Devan Kirk1:52.65WAShorewoodJun 17Brooks PR Invitational
2.12Chris Bianchini1:52.90 PRWAGlacier PeakMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
3.11Nicholas Mullineux Perrault1:54.99 PRWAGlacier PeakApr 29Shoreline Invitational (boys)
4.12Anthony Garcia1:56.27 PRWAHenry JacksonApr 29Shoreline Invitational (boys)
5.12Macauley Franks1:57.72 PRWAShorecrestMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
6.10Jaden Lofrese1:58.67 PRWAMountlake TerraceMay 172A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 1 - OFFICIAL
7.12Matthew Watkins1:58.84WAHenry JacksonMay 12Wesco 4A Championship Finals
8.12Christian Kim1:59.54 PRWAHenry JacksonMay 17NW District 1 - 4A Champs - Day 1
9.11Fernando Castaneda-Flores1:59.75 PRWAMarinerMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
10.11Jason Sorg1:59.82 PRWAShorecrestMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
View full rankings...
1600 Meters
1.12Matthew Watkins4:11.88 PRWAHenry JacksonMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.12Anthony Garcia4:12.08 PRWAHenry JacksonMay 17NW District 1 - 4A Champs - Day 1
3.12Matthew Park4:15.99 PRWAEdmonds-WoodwayMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
4.12Chris Bianchini4:18.47 PRWAGlacier PeakMay 17NW District 1 - 4A Champs - Day 1
5.12Cullen McEachern4:20.28 PRWAKamiakMay 17NW District 1 - 4A Champs - Day 1
6.10Riley McDowell4:21.72 PRWAGlacier PeakMay 17NW District 1 - 4A Champs - Day 1
7.10Lucas Lacambra4:21.93 PRWAEdmonds-WoodwayMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
8.12Sam McCloughan4:23.50 PRWAEdmonds-WoodwayMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
9.10Joseph Skoog4:25.08 PRWAHenry JacksonMay 17NW District 1 - 4A Champs - Day 1
10.11Mateo Rivera4:27.24 PRWAHenry JacksonMay 17NW District 1 - 4A Champs - Day 1
View full rankings...
3200 Meters
1.12Matthew Watkins8:48.84 PRWAHenry JacksonApr 08Arcadia Invitational (Fri/Sat)
2.10Riley McDowell9:12.68 PRWAGlacier PeakMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
3.10Joseph Skoog9:16.58 PRWAHenry JacksonMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
4.12Cullen McEachern9:17.21 PRWAKamiakMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
5.12Matthew Park9:18.16 PRWAEdmonds-WoodwayMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
6.12Anthony Garcia9:32.49 PRWAHenry JacksonApr 22Bellevue Invitational
7.12Sam McCloughan9:36.37WAEdmonds-WoodwayApr 29Shoreline Invitational (boys)
8.12Nick Stringer9:44.02 PRWAGlacier PeakMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
9.12Cameron Sanders9:45.61 PRWAMeadowdaleMar 25Kent-Meridian Invite
10.10Erik Luu9:45.98 PRWAShorecrestMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Silas Vega-Harris14.71 PR (2.2)WAHenry JacksonMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.11Aaron Richardson14.92 PRWAEdmonds-WoodwayMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
3.12Elijah Edwards15.00 PR (3.4)WALynnwoodMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
4.11Jerry Pham15.33 PRWALynnwoodApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
5.9Jonathan Birchman15.58 PRWAShorewoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
6.12Corbin Wheeler15.87 PRWAKamiakMay 04Mukilteo vs. Shoreline @ Shoreline Stadium
7.10Matthew Bangsberg16.17 PRWAShorewoodMay 12Wesco 3A South - Day 2
8.12JJ Walker16.22 PRWAMarinerMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
9.11Theo Davis16.51 PRWAHenry JacksonMay 17NW District 1 - 4A Champs - Day 1
10.11Anthony Armad16.75 PRWAKamiakMay 17NW District 1 - 4A Champs - Day 1
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Silas Vega-Harris38.39 PRWAHenry JacksonMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.11Aaron Richardson40.09 PRWAEdmonds-WoodwayMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
3.12Elijah Edwards40.87 PRWALynnwoodMay 05Edmonds School District Championships
4.11Jerry Pham41.95WALynnwoodMay 10Wesco 3A South - Day 1
5.12Taylor Barnes42.00WAKamiakApr 27Jackson, Kamiak @ Glacier Peak
6.10Matthew Bangsberg42.45 PRWAShorewoodMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
7.12Jammie Phea42.66 PRWAMarinerMay 12Wesco 4A Championship Finals
8.12Kevin Liang42.68WAHenry JacksonMay 17NW District 1 - 4A Champs - Day 1
9.9Jonathan Birchman42.99 PRWAShorewoodMay 10Wesco 3A South - Day 1
10.12Corbin Wheeler43.09 PRWAKamiakApr 29Shoreline Invitational (boys)
View full rankings...
4x100 Relay
1.Josh Binda
Patrick Olson
Taylor Barnes
Adam Alayli
43.09WAKamiakMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
2.Relay Team43.45WAShorecrestMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
3.Joseph McDonald
Tyrone Jones
Robel Anshebo
Romelo Mangum
43.58WAMarinerMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
4.Relay Team43.81WALynnwoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
5.Brandon Wheeler
Jordan Stow
Silas Vega-Harris
Daniel Arias
44.15WAHenry JacksonMay 05Everett District Championship
6.Gerandey Pacheco
Aaron Richardson
Chris Tilbury
Zach Krumroy
44.25WAEdmonds-WoodwayMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
7.Camden Correos
Joseph Williamson
Preston Tu
Ji Yu
44.32WAShorewoodMar 30Lynnwood, Shorewood @ Shoreline Stadium
8.Cedric Jones
Jack Iredale
Connor Stroup
Ayden Graber
44.55WAGlacier PeakMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
9.Jong Beom (Andy) Lee
Alain Bui
Max Khaperman
Jack Custer
46.26WAMeadowdaleMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
10.Brandon Bach
Austin Bach
Dylan Breuer
Alex Woodard
46.57WAMountlake TerraceMar 30Mountlake Terrace @ Edmonds Woodway
View full rankings...
4x400 Relay
1.Cullen McEachern
Patrick Olson
Taylor Barnes
Adam Alayli
3:21.83WAKamiakMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.Daniel Arias
Christian Kim
Kevin Liang
Brandon Collado
3:27.39WAHenry JacksonMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
3.Ethan Willems
Heston Pettis
Sean Bak
Chris Bianchini
3:27.55WAGlacier PeakMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
4.Camden Correos
Anthony Salvione
Josh Harazim
Devan Kirk
3:30.95WAShorewoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
5.Jason Sorg
Luke Busby
Cyrus McAllister
David Selzler
3:32.16WAShorecrestMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
6.Jared Yu
Chris Tilbury
Grant Christian
Matthew Park
3:35.20WAEdmonds-WoodwayMay 05Edmonds School District Championships
7.Fernando Castaneda-Flores
Brandon Lopez
Jammie Phea
Richie Duangmani
3:35.76WAMarinerMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
8.Braeden Sims
Alex Woodard
Yannick Bouah
Jaden Lofrese
3:36.85WAMountlake TerraceMay 172A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 1 - OFFICIAL
9.Lopaka Marshall
Desley Love
Elias Lynch
Jack Custer
3:39.54WAMeadowdaleApr 20MG vs Meadowdale, Oak Harbor
10.Elijah Edwards
Justin Leon-Rendon
Henry Shaw
Dakota Bunger
3:41.70WALynnwoodMay 05Edmonds School District Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Jacob Laban48' 7 PRWALynnwoodMay 10Wesco 3A South - Day 1
2.12Poun Phongprasansak47' 10.25 PRWAKamiakMay 17NW District 1 - 4A Champs - Day 1
3.12Harris Cutuk47' 6WALynnwoodMay 10Wesco 3A South - Day 1
4.10Thaddeus Merten46' 1 PRWAMountlake TerraceMay 192A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 2 - OFFICIAL
5.11Tyler McAtee45' 6.5 PRWAEdmonds-WoodwayMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
6.10Drew Kindle44' 10 PRWAKamiakApr 222017 NIKE Eason Invitational
7.12Luke Gersmehl Hudson44' 5.5 PRWAShorewoodApr 15Oregon Relays
8.10Payton Love44' 2 PRWAMountlake TerraceApr 29Shoreline Invitational (boys)
9.11Elbert Johnson IV43' 8 PRWAGlacier PeakApr 29Shoreline Invitational (boys)
10.11Matthew Stark43' 2 PRWAKamiakApr 06Monroe, Shorewood @ Kamiak
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Harris Cutuk174' 6.5 PRWALynnwoodApr 08Davis Invitational
2.11Elbert Johnson IV155' 0 PRWAGlacier PeakApr 27Jackson, Kamiak @ Glacier Peak
3.11Matthew Stark151' 4 PRWAKamiakMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
4.12Luke Gersmehl Hudson144' 5 PRWAShorewoodMay 12Wesco 3A South - Day 2
5.11Tyler McAtee135' 7 PRWAEdmonds-WoodwayMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
6.10Payton Love130' 5 PRWAMountlake TerraceApr 29Shoreline Invitational (boys)
7.12Will Stelter127' 0 PRWAShorewoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
8.11Danilo Openiano126' 3 PRWAMarinerMay 12Wesco 4A Championship Finals
9.10Noah Forman126' 0 PRWAGlacier PeakMay 12Wesco 4A Championship Finals
10.10Thaddeus Merten125' 2 PRWAMountlake TerraceMay 12Sno-King 2A Sub District
View full rankings...
Javelin - 800g
1.10Brandon Bach188' 11 PRWAMountlake TerraceMay 12Sno-King 2A Sub District
2.12Steven Bucy173' 11 PRWAKamiakMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
3.10Noah Forman164' 2 PRWAGlacier PeakApr 27Jackson, Kamiak @ Glacier Peak
4.11Chris Lee162' 7 PRWAShorecrestMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
5.10Connor Bjornson160' 4 PRWALynnwoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
6.11James Ryan156' 5 PRWAHenry JacksonMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
7.10Nicholas Downey153' 1 PRWAGlacier PeakMay 12Wesco 4A Championship Finals
8.12Nathan Harvill149' 7 PRWAGlacier PeakMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
9.10Israel Muela149' 4 PRWALynnwoodApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
10.11Tyler McAtee147' 10WAEdmonds-WoodwayMay 12Wesco 3A South - Day 2
View full rankings...
High Jump
1.12Jordan Stow6' 2 PRWAHenry JacksonMar 31Eastmont Invitational
12Race Treat6' 2WAShorecrestMar 30MPHS(host)/Everett/Shorecrest
3.11Alex Woodard6' 1WAMountlake TerraceMay 192A Dist 1&2 Bi-District Meet Day 2 - OFFICIAL
4.12Maxim Vengrovski6' 0 PRWAEdmonds-WoodwayMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
10Thelonius Washington6' 0 PRWAKamiakApr 27Jackson, Kamiak @ Glacier Peak
12Jammie Phea6' 0 PRWAMarinerMay 10Wesco 4A Championship Prelims
7.9Mutdung Bol5' 10 PRWAEdmonds-WoodwayMay 02Wesco Freshman Championships
9Jonathan Birchman5' 10 PRWAShorewoodApr 06Monroe, Shorewood @ Kamiak
11Merrick Hart5' 10 PRWAKamiakApr 06Monroe, Shorewood @ Kamiak
10Erroll Richards5' 10 PRWAEdmonds-WoodwayMar 23Cascade @ Edmonds-Woodway
View full rankings...
Pole Vault
1.12JJ Walker14' 6 PRWAMarinerMay 12Wesco 4A Championship Finals
2.12Cyrus Marshall14' 0 PRWAMeadowdaleApr 222017 NIKE Eason Invitational
3.9Curt Tanaka13' 6 PRWAShorewoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
4.12Ethan Kim13' 1WAHenry JacksonMay 05Everett District Championship
5.12Jordan Stow13' 0WAHenry JacksonApr 13Mt Vernon, Jackson @ Cascade
11Zach Hubbard13' 0 PRWAHenry JacksonMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
12Andy Johnson13' 0 PRWAShorewoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
8.10Patrick Milam12' 6 PRWAMountlake TerraceApr 29Shoreline Invitational (boys)
9.12Matthew Barrett12' 0 PRWAHenry JacksonMay 12Wesco 4A Championship Finals
9Nicholas Sibiryakov12' 0 PRWAEdmonds-WoodwayMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
11Cameron Dockens12' 0 PRWAKamiakMar 30Kamiak, Lake Stevens @ Cascade
10Dakota Reece Burwell12' 0 PRWAHenry JacksonApr 27Jackson, Kamiak @ Glacier Peak
View full rankings...
Long Jump
1.11Sadath Aboudou21' 11.75 PRWAShorecrestMay 04Mukilteo vs. Shoreline @ Shoreline Stadium
2.12Jordan Stow21' 11.25WAHenry JacksonApr 22Bellevue Invitational
3.12Adam Alayli21' 8 PRWAKamiakMay 10Wesco 4A Championship Prelims
4.12Cyrus McAllister21' 2.75 PRWAShorecrestMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
5.12Race Treat21' 2.25WAShorecrestMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
6.11Jerry Pham21' 1.5 PRWALynnwoodMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
7.11Robel Anshebo21' 0 PRWAMarinerApr 29Shoreline Invitational (boys)
8.10Raymond Free20' 10.75 PRWAMeadowdaleMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
9.11Braden Leary20' 8 PRWAKamiakMar 30Kamiak, Lake Stevens @ Cascade
10.11Randy Nguyen20' 3 PRWAMarinerMay 10Wesco 4A Championship Prelims
View full rankings...
Triple Jump
1.11Patrick Olson42' 9 PRWAKamiakMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
2.10Raymond Free42' 3.5 PRWAMeadowdaleMay 12Wesco 3A South - Day 2
3.12Nico Shorack42' 3 PR (3.1)WAShorecrestApr 15Oregon Relays
4.12Tae Thongdee41' 11.5 PR (2.7)WAShorewoodApr 15Oregon Relays
5.11Peter Wick41' 10.5 PRWAMeadowdaleApr 15Terrace Invite
6.12Islim Ouldtaki41' 3.75 PRWAHenry JacksonApr 20Lk Stevens, Monroe @ Jackson
7.12Jordan Stow41' 2 PRWAHenry JacksonMar 30Jackson @ Mariner
8.12Elijah Edwards40' 7 PRWALynnwoodMay 12Wesco 3A South - Day 2
9.11Dawson Crosby40' 2.75WAGlacier PeakMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
10.10Brandon Bach40' 1 PRWAMountlake TerraceMay 05Edmonds School District Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.