Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Kevin Liu*10.78 PRWABothellMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
2.11Enoch Stevens*10.92 PRWABothellMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
3.11Anthony Hutchinson11.04 PRWALake StevensMay 12Wesco 4A Championship Finals
4.11Dane Siegelman*11.14 PRWABothellMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
5.10Lukas Sepulveda*11.20 PRWAStanwoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
6.11Daniel Arias11.21 PRWAHenry JacksonMay 12Wesco 4A Championship Finals
7.12Kyle Duncan11.22 PRWAStanwoodMay 05Stanwood Twilight
8.11Romelo Mangum11.24 PRWAMarinerMay 04Mukilteo vs. Shoreline @ Shoreline Stadium
9.12Mohamud Mohamud11.25WARooseveltMar 16Nathan Hale Jamboree
10.10Matt Zehrung11.28WALake StevensMay 10Wesco 4A Championship Prelims
10Tyler Massena*11.28 PRWASnohomishMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
View full rankings...
200 Meters
1.12Kevin Liu21.97 PRWABothellMar 23Bothell @ Mount Si
2.11Daniel Arias*22.50 PRWAHenry JacksonMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
3.11Anthony Hutchinson22.77 PRWALake StevensMay 10Wesco 4A Championship Prelims
4.12Adam Alayli22.79 PRWAKamiakMay 10Wesco 4A Championship Prelims
5.11Enoch Stevens22.80 PRWABothellMay 03Issaquah@Bothell
6.11Romelo Mangum22.86 PRWAMarinerMay 17NW District 1 - 4A Champs - Day 1
12Kyle Duncan22.86 PRWAStanwoodMay 10Wesco 3A North Prelims
8.12Connor Keyes22.88 PRWAInglemoorMay 03Inglemoor @ Newport
11Devin Boss*22.88 PRWALynnwoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
10.12Silas Vega-Harris22.90WAHenry JacksonMay 17NW District 1 - 4A Champs - Day 1
View full rankings...
400 Meters
1.11Daniel Arias48.65 PRWAHenry JacksonMay 12Wesco 4A Championship Finals
2.12Noah Wallace49.80 PRWALake StevensMay 05Stanwood Twilight
3.12Taylor Barnes*49.88 PRWAKamiakMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
4.12Oliver Ruo*50.41 PRWARedmondMay 193A and 4A District II Track Meet Day1
5.12Connor Keyes50.46 PRWAInglemoorApr 29Bill Harris Invitational
6.12Stile Wreggelsworth50.50WAEastlakeMay 104A Kingco Championships - Day 1
7.11Ryan Witters50.88 PRWABothellMay 124A Kingco Championships - Day 2
8.12Lucas Maben51.02 PRWASnohomishMay 12Wesco 3A North Finals
9.12Alexander Laucius51.09 PRWASkylineApr 20Skyline @ Woodinville
10.10Logan Milandin51.14 PRWABothellMay 03Issaquah@Bothell
View full rankings...
800 Meters
1.12Noah Wallace*1:52.61 PRWALake StevensMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
2.12Alexander Laucius1:54.63 PRWASkylineApr 29Shoreline Invitational (boys)
3.12Ethan Karlinsey1:55.09WAInglemoorApr 08Arcadia Invitational (Fri/Sat)
4.11Luke George*1:55.32 PRWAIssaquahMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
5.12Anthony Garcia1:56.27 PRWAHenry JacksonApr 29Shoreline Invitational (boys)
6.12William Laird*1:56.49WAGarfieldMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
7.11Brandon Simmons1:56.80 PRWABothellMay 124A Kingco Championships - Day 2
8.11Ray Vernon*1:56.86 PRWAInglemoorMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
9.11Griffin Ganz1:57.64 PRWASkylineMar 29Bothell @ Skyline
10.11Isaiah Funston*1:58.23 PRWAMonroeMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
View full rankings...
1600 Meters
1.12Matthew Watkins*4:11.88 PRWAHenry JacksonMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.12Anthony Garcia4:12.08 PRWAHenry JacksonMay 17NW District 1 - 4A Champs - Day 1
3.11Nate Pendleton4:13.94 PRWAEastlakeApr 22Bellevue Invitational
4.12Matthew Park*4:15.99 PRWAEdmonds-WoodwayMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
5.11Luke George*4:16.51 PRWAIssaquahMay 193A and 4A District II Track Meet Day1
6.10Luke Houser4:18.06 PRWAWoodinvilleMay 104A Kingco Championships - Day 1
7.12Noah Wallace4:18.21 PRWALake StevensMay 10Wesco 4A Championship Prelims
8.12Aaron Leavens4:19.23 PRWASnohomishMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
9.12William Laird*4:19.57WAGarfieldMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
10.11Connor Edson4:19.90 PRWASkylineMay 104A Kingco Championships - Day 1
View full rankings...
3200 Meters
1.12Matthew Watkins8:48.84 PRWAHenry JacksonApr 08Arcadia Invitational (Fri/Sat)
2.10Joseph Skoog*9:16.58 PRWAHenry JacksonMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
3.12Cullen McEachern*9:17.21 PRWAKamiakMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
4.11Nate Pendleton9:17.65 PRWAEastlakeMay 124A Kingco Championships - Day 2
5.12Matthew Park*9:18.16 PRWAEdmonds-WoodwayMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
6.10Luke Houser9:22.77 PRWAWoodinvilleMay 124A Kingco Championships - Day 2
7.12James Konugres9:26.92WABallardMay 12Metro Championships -Day 2
8.10George Cretu9:32.05 PRWARedmondMay 123A Kingco Championships - Day 2
9.12Anthony Garcia9:32.49 PRWAHenry JacksonApr 22Bellevue Invitational
10.12Aaron Leavens9:33.90 PRWASnohomishMay 12Wesco 3A North Finals
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Silas Vega-Harris*14.71 PR (2.2)WAHenry JacksonMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.12Jalen Ford*14.74 PR (.5)WABothellMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
3.12Travis Batte*14.91 PR (1.4)WALake StevensMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
4.11Aaron Richardson*14.92 PRWAEdmonds-WoodwayMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
5.11Campbell Hudson*14.94 PRWAArlingtonMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
6.12Elijah Edwards*15.00 PR (3.4)WALynnwoodMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
7.11Tyler Younce*15.12 PR (3.2)WAStanwoodMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
8.12Jace Steele15.16 PRWAMonroeMay 12Wesco 4A Championship Finals
9.11Jerry Pham15.33 PRWALynnwoodApr 13Shorecrest, Lynnwood @ Meadowdale
10.12Jalen Woodley*15.38 PRWAInglemoorMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Jalen Woodley*39.20 PRWAInglemoorMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
2.12Mirai Okamura-culpepper*39.90 PRWARooseveltMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
3.12Silas Vega-Harris*39.96WAHenry JacksonMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
4.11Aaron Richardson*40.09 PRWAEdmonds-WoodwayMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
5.12Jace Steele*40.19 PRWAMonroeMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
6.11Matthew Howard40.43 PRWABothellMay 124A Kingco Championships - Day 2
7.12Travis Batte40.65 PRWALake StevensMay 12Wesco 4A Championship Finals
8.11Campbell Hudson40.78 PRWAArlingtonMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
9.12Elijah Edwards40.87 PRWALynnwoodMay 05Edmonds School District Championships
10.12Seth-Patric Quimzon*40.95 PRWAArlingtonMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
View full rankings...
4x100 Relay
1.Anthony Hutchinson
Cameron Mefford
Matt Zehrung
Hunter Eckstrom*
43.06WALake StevensMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
2.Josh Binda
Patrick Olson
Taylor Barnes
Adam Alayli*
43.09WAKamiakMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
3.Jalen Ford
Ryan Witters
Dane Siegelman
Kevin Liu
43.34WABothellMay 03Issaquah@Bothell
4.Joseph McDonald
Tyrone Jones
Robel Anshebo
Romelo Mangum*
43.58WAMarinerMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
5.Relay Team*43.81WALynnwoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
6.Brandon Wheeler
Jordan Stow
Silas Vega-Harris
Daniel Arias
44.15WAHenry JacksonMay 05Everett District Championship
7.Aaron Small
Mirai Okamura-culpepper
Charlie Funk
Mohamud Mohamud*
44.22WARooseveltMay 193A and 4A District II Track Meet Day1
8.Tallen Williams
Nicholas Lesperance
Johnathen Haskins
Cade Younger
44.25WAArlingtonMay 12Wesco 3A North Finals
Gerandey Pacheco
Aaron Richardson
Chris Tilbury
Zach Krumroy*
44.25WAEdmonds-WoodwayMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
10.Chinedu Ugokwoli
Tyler Bourgeois
Cameron Jolly
Jacob Johanson
44.39WAInglemoorMay 124A Kingco Championships - Day 2
View full rankings...
4x400 Relay
1.Cullen McEachern
Patrick Olson
Taylor Barnes
Adam Alayli*
3:22.77WAKamiakMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.Trevor Allen
Blake Braaten
Dameon Micallef
Noah Wallace*
3:25.13WALake StevensMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
3.Carson Lui
Kyle Nickum
Ben Visse
Oliver Ruo*
3:25.89WARedmondMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
4.Joe Nelson
Garrett White
Luke George
Spencer Young*
3:26.55WAIssaquahMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
5.Connor Keyes
Ethan Karlinsey
Ray Vernon
Jalen Woodley
3:27.22WAInglemoorApr 29Bill Harris Invitational
6.Daniel Arias
Christian Kim
Kevin Liang
Brandon Collado*
3:27.39WAHenry JacksonMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
7.Ryan Witters
Avery Milandin
Brandon Simmons
Logan Milandin
3:28.73WABothellMay 124A Kingco Championships - Day 2
8.Jack Bylund
Thomas Hinds
Mohamud Mohamud
Ross Branch
3:29.39WARooseveltMay 12Metro Championships -Day 2
9.Amrit Krishnan
Angelo Saturay
Dominic Wieburg
Alexander Laucius*
3:29.61WASkylineMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
10.Cooper Laures
Jack O'Brien
Garrett Larson
Michael Sobotta
3:30.38WAStanwoodMay 12Wesco 3A North Finals
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Joey Jensen*50' 4.75 PRWAIssaquahMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.10Mason Ahlemeyer*49' 1.25 PRWASkylineMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
3.12Jacob Laban48' 7 PRWALynnwoodMay 10Wesco 3A South - Day 1
4.12Poun Phongprasansak47' 10.25 PRWAKamiakMay 17NW District 1 - 4A Champs - Day 1
5.11Gabriel Green47' 8 PRWAArlingtonApr 2914th Annual Tomahawk Classic
6.12Harris Cutuk47' 6WALynnwoodMay 10Wesco 3A South - Day 1
7.10Evan Wells46' 3 PRWALake StevensApr 22Viking Classic
8.12Liam Carius46' 1.75 PRWASkylineMay 104A Kingco Championships - Day 1
9.12Andrew Raymond45' 7 PRWACascade (Everett)May 17NW District 1 - 4A Champs - Day 1
10.11Tyler McAtee45' 6.5 PRWAEdmonds-WoodwayMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Harris Cutuk174' 6.5 PRWALynnwoodApr 08Davis Invitational
2.11Joey Jensen168' 2WAIssaquahMay 124A Kingco Championships - Day 2
3.11Matthew Stark*151' 4 PRWAKamiakMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
4.12Liam Carius147' 6 PRWASkylineMar 15Skyline @ Newport
5.12Chase Strieby146' 11 PRWAStanwoodMar 30Stanwood and Arlington @ Oak Harbor
6.11Gabriel Green146' 10 PRWAArlingtonApr 2914th Annual Tomahawk Classic
7.12Hayne Boyden*145' 2 PRWASnohomishMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
8.10Isaac Donnelson*140' 0 PRWAArlingtonMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
9.12Ben Maier*137' 1 PRWARedmondMay 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
10.11Tyler McAtee*135' 7 PRWAEdmonds-WoodwayMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Gabriel Green186' 4WAArlingtonApr 15Pasco Invitational
2.12Blake May175' 0 PRWALake StevensMay 12Wesco 4A Championship Finals
3.12Steven Bucy*173' 11 PRWAKamiakMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
4.12Jaydon Tryon173' 9 PRWAWoodinvilleMay 104A Kingco Championships - Day 1
5.11Dylan Singh*170' 0 PRWABothellMay 193A and 4A District II Track Meet Day1
6.11Trent Zent167' 5 PRWAIssaquahMay 104A Kingco Championships - Day 1
7.11Jack Ellis*161' 7 PRWARedmondMay 193A and 4A District II Track Meet Day1
8.12Taylor Devries161' 0WASnohomishMar 25Ray Cockrum Relays
9.10Connor Bjornson*160' 4 PRWALynnwoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
10.11James Ryan*156' 5 PRWAHenry JacksonMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
View full rankings...
High Jump
1.12Joe Nelson6' 6 PRWAIssaquahMay 104A Kingco Championships - Day 1
2.12Taylor Devries6' 4WASnohomishMar 25Ray Cockrum Relays
10Jason Lowe*6' 4 PRWANewport (Bellevue)May 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
4.10Roman Morrison*6' 2 PRWANewport (Bellevue)May 203A and 4A District II Track Meet -Day 2
12Jordan Stow6' 2 PRWAHenry JacksonMar 31Eastmont Invitational
11Jack Thomson6' 2 PRWARedmondMar 30Redmond @ Juanita
12Jalen Ford6' 2 PRWABothellApr 19Newport @ Bothell
8.10Thelonius Washington6' 0 PRWAKamiakApr 27Jackson, Kamiak @ Glacier Peak
9Braxton Porter6' 0WAIssaquahMay 03Issaquah@Bothell
12Jason Lin6' 0WANewport (Bellevue)Mar 30Newport @ Eastlake
12Jammie Phea6' 0 PRWAMarinerMay 10Wesco 4A Championship Prelims
View full rankings...
Pole Vault
1.12Tristian Norton*14' 9 PRWAMonroeMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
2.12JJ Walker14' 6 PRWAMarinerMay 12Wesco 4A Championship Finals
3.10Kyle Mumma14' 0 PRWAWoodinvilleApr 29Shoreline Invitational (boys)
12Ryan Clutter14' 0 PRWAWoodinvilleApr 222017 NIKE Eason Invitational
12Zack Thomas14' 0WASnohomishApr 28Nike/Jesuit Twilight Relays
6.12Theron Baker13' 9 PRWABallardApr 222017 NIKE Eason Invitational
7.12Wyatt Hawthorne13' 3WAArlingtonApr 27Snohomish vs. Arlington
12Alec Hood13' 3 PRWAStanwoodMay 12Wesco 3A North Finals
11Kalvyn McDaniel*13' 3 PRWASnohomishMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
11Landon Curry*13' 3 PRWAStanwoodMay 193A NW District 1 Championships - Day 2
View full rankings...
Long Jump
1.12Joe Nelson22' 7 PRWAIssaquahApr 28Nike/Jesuit Twilight Relays
2.11Anthony Hutchinson22' 5 PRWALake StevensMay 12Wesco 4A Championship Finals
3.12Jordan Stow21' 11.25WAHenry JacksonApr 22Bellevue Invitational
4.12Adam Alayli21' 8 PRWAKamiakMay 10Wesco 4A Championship Prelims
5.11Da'Vicious Wilson21' 5.5 PRWABothellMay 104A Kingco Championships - Day 1
6.12Ben Nachmanson21' 4 PRWARedmondMay 103A Kingco Championships - Day 1
7.11Luke Stiles21' 1.5 PRWASkylineApr 29Shoreline Invitational (boys)
11Jerry Pham21' 1.5 PRWALynnwoodMay 173A NW District 1 Championships - Day 1
9.12Jalen Ford21' 1 PRWABothellMay 104A Kingco Championships - Day 1
10.11Robel Anshebo21' 0 PRWAMarinerApr 29Shoreline Invitational (boys)
View full rankings...
Triple Jump
1.12Joe Nelson*44' 10.75 PRWAIssaquahMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
2.11Anthony Hutchinson*44' 2.5 PRWALake StevensMay 27WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet
3.12Alvon Brown43' 3.5 PRWARooseveltApr 29Shoreline Invitational (boys)
4.11Luke Stiles*43' 1 PRWASkylineMay 193A and 4A District II Track Meet Day1
5.11Patrick Olson*42' 9 PRWAKamiakMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
12Zachary Zimmerman*42' 9 PRWAMonroeMay 19NW District 1 - 4A Champs - Day 2
7.12Bradley Kim*42' 7WASkylineMay 193A and 4A District II Track Meet Day1
8.12Mitchell Yonemitsu42' 4.5 PRWAInglemoorMay 03Inglemoor @ Newport
9.11Vikram Gill42' 2 PRWABothellMar 23Bothell @ Mount Si
10.10Jason Lowe41' 8.5 PRWANewport (Bellevue)Apr 05Mount Si @ Newport
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.