Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Nic Greenlaw11.06 PRWISturgeon BayMay 09Algoma Invitational
2.11Jared Conard11.46 PRWISouthern DoorApr 18Algoma Tri
3.11Brady Wodack11.57 PRWISturgeon BayMay 05Two Rivers Invite
4.11Ace Kinnard11.72 PRWISouthern DoorApr 18Algoma Tri
5.11Hunter Evenson11.85 PRWISevastopolMay 09Algoma Invitational
6.12Tyler Kelly11.99 PRWISouthern DoorApr 18Algoma Tri
7.12Samuel Ma12.01 PRWINortheastern Wisconsin LutheranMay 05Hilbert Inv
8.12Mitch Kudick12.03 PRWIKewauneeApr 25Algoma Tri
9.11Isaac Woller12.04WIOcontoMay 04Peshtigo Invite
10.9Kiegen Sargent12.05 PRWISevastopolMay 09Algoma Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.12Nic Greenlaw22.88WISturgeon BayMay 15Packerland Conference Meet
2.11Jared Conard22.95 PRWISouthern DoorMay 15Packerland Conference Meet
3.11Hunter Evenson24.01 PRWISevastopolMay 15Packerland Conference Meet
4.10Nick Baumgartner24.36 PRWIKewauneeApr 25Algoma Tri
5.9Kiegen Sargent24.41 PRWISevastopolMay 25WIAA D3 Sectional - Hilbert
6.12Noah Roubal24.52 PRWINortheastern Wisconsin LutheranMay 05Hilbert Inv
7.12Tyler Kelly24.60 PRWISouthern DoorApr 28NEW MEET-LC Spartan Invite @Luxemburg-Casco
8.10Nathaniel Greenlaw24.94 PRWISturgeon BayMay 02Oconto JV Invitational
9.12Samuel Ma25.04 PRWINortheastern Wisconsin LutheranMay 05Hilbert Inv
10.11Luke Brinkman25.09 PRWISturgeon BayMay 09Algoma Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.12Mitch Kudick52.03 PRWIKewauneeMay 04Peshtigo Invite
2.12Jacob Wahlers52.27 PRWIAlgomaApr 25Algoma Tri
3.11Ethan Knipfer52.67 PRWISturgeon BayMay 25WIAA D2 Sectionals- Freedom
4.11Hayden Shefchik53.91 PRWISturgeon BayMay 15Packerland Conference Meet
5.11Isaac Woller54.39WIOcontoMay 04Peshtigo Invite
6.11Tyler Dean55.47 PRWISouthern DoorMay 15Packerland Conference Meet
7.9Oliver Robertson55.87 PRWIAlgomaMay 15Packerland Conference Meet
8.9Kiegen Sargent55.92 PRWISevastopolMay 25WIAA D3 Sectional - Hilbert
9.12Austin Frump56.35 PRWIKewauneeMay 05Two Rivers Invite
10.12Derek Huber56.65WISouthern DoorApr 04Southern Door Tri
View full rankings...
800 Meters
1.12Mitch Kudick1:57.08 PRWIKewauneeMay 25WIAA D2 Sectionals- Freedom
2.12Jacob Wahlers1:57.42 PRWIAlgomaMay 15Packerland Conference Meet
3.9Max Hanrahan2:05.65 PRWIKewauneeMay 25WIAA D2 Sectionals- Freedom
4.10DJ Reichel2:06.60 PRWISturgeon BayApr 28St. Norberts
5.12Derek Huber2:06.64 PRWISouthern DoorApr 28NEW MEET-LC Spartan Invite @Luxemburg-Casco
6.11Kyle Stoll2:07.22 PRWIOcontoMay 04Peshtigo Invite
7.11Riley Skarda2:08.05 PRWIOcontoMay 04Peshtigo Invite
8.11Evan Smith2:11.07WISturgeon BayMay 15Packerland Conference Meet
9.12Ian Moore2:11.38 PRWIGibraltarApr 28St. Norberts
10.10Kyle Carlson2:17.73 PRWISevastopolMay 02Oconto JV Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.12Jacob Wahlers4:22.61 PRWIAlgomaJun 03WIAA D3 State Championships
2.11Evan Smith4:30.84 PRWISturgeon BayMay 09Algoma Invitational
3.10DJ Reichel4:41.23 PRWISturgeon BayMay 25WIAA D2 Sectionals- Freedom
4.11Spencer Kirsteatter4:42.55 PRWIKewauneeMay 09Algoma Invitational
5.12Caleb House4:44.15 PRWIGibraltarMay 08Wega Open
6.12Jacob Czech4:50.84WIKewauneeMay 15Packerland Conference Meet
7.12Isaac Ballone4:55.54WIAlgomaMay 04Seymour Invite
8.10Evan Henry4:57.05 PRWIGibraltarMay 08Wega Open
9.10Kyle Carlson4:57.96 PRWISevastopolMay 04Seymour Invite
10.9Max Hanrahan4:59.84WIKewauneeMay 04Peshtigo Invite
View full rankings...
3200 Meters
1.12Jacob Wahlers9:53.22WIAlgomaJun 03WIAA D3 State Championships
2.12Caleb House9:57.21 PRWIGibraltarMay 25WIAA D3 Sectional - Hilbert
3.11Spencer Kirsteatter10:04.21 PRWIKewauneeMay 25WIAA D2 Sectionals- Freedom
4.12Jacob Czech10:37.91WIKewauneeMay 15Packerland Conference Meet
5.12Isaac Ballone10:40.55WIAlgomaMay 04Seymour Invite
6.9James Cullen10:45.12 PRWIKewauneeMay 05Two Rivers Invite
7.10Izaak Polecheck10:53.75 PRWISturgeon BayMay 15Packerland Conference Meet
8.11Karl Meier10:56.12 PRWISouthern DoorMay 15Packerland Conference Meet
9.10Evan Henry11:01.29WIGibraltarMay 08Wega Open
10.9Trevor Lautenbach11:18.19 PRWISturgeon BayApr 28St. Norberts
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Cody May15.67 PRWIAlgomaMay 25WIAA D3 Sectional - Hilbert
2.12Connor Gajda15.73 PRWISturgeon BayMay 09Algoma Invitational
3.10Nick Baumgartner16.50 PRWIKewauneeMay 09Algoma Invitational
4.10Nathaniel Greenlaw16.63 PRWISturgeon BayMay 05Two Rivers Invite
5.11Logan Holbrook17.27WISturgeon BayMay 15Packerland Conference Meet
6.11James Dickson17.64WISturgeon BayMay 05Two Rivers Invite
7.9DJ Lenius18.72 PRWISturgeon BayMay 02Oconto JV Invitational
8.9Fletcher Hubbard20.15 PRWISturgeon BayMay 02Oconto JV Invitational
9.12Zack Nemerowitz20.57WIKewauneeMay 15Packerland Conference Meet
10.11Thomas Gallenberger20.76WIKewauneeApr 25Algoma Tri
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Cody May40.50 PRWIAlgomaJun 03WIAA D3 State Championships
2.12Connor Gajda41.93 PRWISturgeon BayMay 09Algoma Invitational
3.10Nick Baumgartner42.83 PRWIKewauneeMay 05Two Rivers Invite
4.10Nathaniel Greenlaw45.73WISturgeon BayMay 05Two Rivers Invite
5.9DJ Lenius45.97 PRWISturgeon BayMay 15Packerland Conference Meet
6.11Logan Holbrook46.84WISturgeon BayMay 09Algoma Invitational
7.12Zack Nemerowitz47.39 PRWIKewauneeMay 15Packerland Conference Meet
8.10Evan Henry49.36 PRWIGibraltarMay 04Peshtigo Invite
9.11Thomas Gallenberger50.42WIKewauneeMay 15Packerland Conference Meet
10.9Chase Peronto50.78 PRWIAlgomaMay 15Packerland Conference Meet
View full rankings...
4x100 Relay
1.Brady Wodack
Luke Brinkman
Hayden Shefchik
Nic Greenlaw
43.57WISturgeon BayJun 03WIAA D2 State Championships
2.Jared Conard
Tyler Kelly
Ace Kinnard
Tyler Dean
46.97WISouthern DoorApr 18Algoma Tri
3.Austin Ratajczyk
Connor Ebben
Kyle Stoll
Eddie Russell
47.53WIOcontoMay 15Packerland Conference Meet
4.Brett Benesh
Jordon Deringer
Ryan Feuerstein
Eric Arvizu
47.83WIAlgomaMay 25WIAA D3 Sectional - Hilbert
5.Caydn Carlson
William Collins McGovern
Charles Schultz
Owen Kudick
48.53WIKewauneeMay 15Packerland Conference Meet
6.Jay Kim
Richard Mao
Samuel Ma
Mason Aulick
54.67WINortheastern Wisconsin LutheranMay 05Hilbert Inv
View full rankings...
4x200 Relay
1.DJ Lenius
Brady Wodack
Luke Brinkman
Nathaniel Greenlaw
1:35.61WISturgeon BayMay 25WIAA D2 Sectionals- Freedom
2.Jay Kim
Samuel Ma
Noah Roubal
Evan Roubal
1:37.78WINortheastern Wisconsin LutheranMay 25WIAA D3 Sectional - Hilbert
3.Jared Conard
Kyle Daoust
Ace Kinnard
Tyler Dean
1:40.12WISouthern DoorMay 15Packerland Conference Meet
4.Caydn Carlson
William Collins McGovern
Charles Schultz
Owen Kudick
1:41.91WIKewauneeMay 15Packerland Conference Meet
5.Austin Ratajczyk
Riley Skarda
Kyle Stoll
Eddie Russell
1:41.92WIOcontoApr 25Algoma Tri
6.Montana Grosbeier
Chase Peronto
Sam Utesch
Griffin Zellner
1:47.29WIAlgomaMay 09Algoma Invitational
7.Ian Moore
Brady Ash
Juan Jauregui
Ulysses Jauregui
2:00.78WIGibraltarApr 04Southern Door Tri
View full rankings...
4x400 Relay
1.Hayden Shefchik
Nathaniel Greenlaw
Evan Smith
Ethan Knipfer
3:33.73WISturgeon BayApr 28St. Norberts
2.Charles Schultz
Nick Baumgartner
Max Hanrahan
Mitch Kudick
3:42.05WIKewauneeMay 04Peshtigo Invite
3.-Riley Skarda
Connor Ebben
Kyle Stoll
Isaac Woller
3:42.48WIOcontoMay 04Peshtigo Invite
4.Hunter Evenson
Kiegan Sargent
Kyle Carlson
Anthony Nietske
3:48.04WISevastopolMay 25WIAA D3 Sectional - Hilbert
5.Michael Bertrand
Tyler Dean
Derek Huber
Samuel Dean
3:49.51WISouthern DoorApr 04Southern Door Tri
6.Montana Grosbeier
Cody May
Oliver Robertson
Jacob Wahlers
3:54.44WIAlgomaApr 18Algoma Tri
7.Evan Henry
Matt Scharrig
Juan Jauregui
Caleb House
4:06.51WIGibraltarMay 04Peshtigo Invite
8.Evan Roubal
Braeden Rai
Lorenz Kelter
Richard Mao
4:35.67WINortheastern Wisconsin LutheranMay 05Hilbert Inv
View full rankings...
4x800 Relay
1.Spencer Kirsteatter
Jacob Czech
Max Hanrahan
Mitch Kudick
8:26.37WIKewauneeMay 25WIAA D2 Sectionals- Freedom
2.Ian Moore
Evan Henry
Matt Scharrig
Caleb House
8:54.63WIGibraltarMay 15Packerland Conference Meet
3.Karl Meier
Samuel Dean
Hunter Falish
Derek Huber
9:13.05WISouthern DoorMay 15Packerland Conference Meet
4.Isaac Ballone
Jacob Wahlers
Brevin Robertson
Austin Lee
9:14.00WIAlgomaApr 18Algoma Tri
5.DJ Reichel
Bruce Anschutz
Peter Anschutz
Ethan Knipfer
9:22.20WISturgeon BayMay 15Packerland Conference Meet
6.-Riley Skarda
James Alwin
Griffyn Olive
Kyle Stoll
10:19.05WIOcontoApr 04Southern Door Tri
7.Braeden Rai
Noah Roubal
Evan Roubal
Mason Aulick
10:20.50WINortheastern Wisconsin LutheranMay 05Hilbert Inv
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.10Max Schoening50' 8 PRWIAlgomaJun 03WIAA D3 State Championships
2.12Jared Zellner46' 2.75 PRWIAlgomaMay 15Packerland Conference Meet
3.12Tyler Kropuenske44' 7.75WIGibraltarMay 25WIAA D3 Sectional - Hilbert
4.11Aidan Wallace43' 10.5WIAlgomaApr 25Algoma Tri
5.11Rex Meikle43' 6.5 PRWISturgeon BayApr 28St. Norberts
6.12Joe Odill42' 8 PRWIKewauneeMay 05Two Rivers Invite
7.11Jacob Basten42' 0 PRWIKewauneeMay 09Algoma Invitational
8.11Nick McCarty40' 7.25 PRWISouthern DoorApr 24Door County Classic @ Gibraltar
9.11Nathan LeRoy40' 6 PRWISturgeon BayMay 09Algoma Invitational
10.10Alex Ortiz40' 4 PRWISturgeon BayApr 13Kewaunee Quad
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.10Max Schoening137' 11 PRWIAlgomaMay 04Seymour Invite
2.11Aidan Wallace137' 6 PRWIAlgomaMay 25WIAA D3 Sectional - Hilbert
3.12Tyler Kropuenske135' 3WIGibraltarApr 24Door County Classic @ Gibraltar
4.11Rex Meikle129' 1 PRWISturgeon BayMay 15Packerland Conference Meet
5.12Joe Odill128' 8 PRWIKewauneeMay 25WIAA D2 Sectionals- Freedom
6.12Jared Zellner127' 1WIAlgomaApr 25Algoma Tri
7.11Montana Grosbeier119' 1 PRWIAlgomaApr 25Algoma Tri
8.11Connor Ebben115' 11 PRWIOcontoMay 22WIAA D2 Regionals
9.9Evan Wheaton115' 9 PRWISouthern DoorApr 18Algoma Tri
10.10Elliot VanGoethem114' 3 PRWIKewauneeMay 15Packerland Conference Meet
View full rankings...
High Jump
1.11Hayden Shefchik6' 0 PRWISturgeon BayMay 15Packerland Conference Meet
11Jacob Basten6' 0 PRWIKewauneeApr 13Kewaunee Quad
3.11Jesse Steinhorst5' 9 PRWIKewauneeMay 09Algoma Invitational
4.9Max Hanrahan5' 7 PRWIKewauneeMay 15Packerland Conference Meet
5.9Ryan Claflin5' 6 PRWISouthern DoorApr 28NEW MEET-LC Spartan Invite @Luxemburg-Casco
11Sam Gerend5' 6 PRWISouthern DoorApr 24Door County Classic @ Gibraltar
7.9Brevin Robertson5' 4 PRWIAlgomaApr 18Algoma Tri
11Ryan Feuerstein5' 4WIAlgomaApr 25Algoma Tri
9.10Evan Henry5' 2 PRWIGibraltarMay 15Packerland Conference Meet
9Jordon Deringer5' 2 PRWIAlgomaApr 18Algoma Tri
11Jared Conard5' 2WISouthern DoorApr 24Door County Classic @ Gibraltar
12Nic Greenlaw5' 2 PRWISturgeon BayApr 24Door County Classic @ Gibraltar
View full rankings...
Pole Vault
1.10Nick Baumgartner13' 3 PRWIKewauneeMay 25WIAA D2 Sectionals- Freedom
2.12Michael Bertrand12' 6 PRWISouthern DoorApr 24Door County Classic @ Gibraltar
3.11Sam Utesch12' 3 PRWIAlgomaMay 25WIAA D3 Sectional - Hilbert
4.11Ryan Feuerstein12' 0 PRWIAlgomaMay 25WIAA D3 Sectional - Hilbert
12Sam Hargis12' 0 PRWISturgeon BayApr 28St. Norberts
6.11Thomas Gallenberger11' 0 PRWIKewauneeMay 15Packerland Conference Meet
7.12Mitch Kudick10' 6WIKewauneeMay 15Packerland Conference Meet
8.12Laim Ostrand10' 0 PRWISturgeon BayMay 09Algoma Invitational
9.12Ian Chomeau9' 6WIGibraltarMay 08Wega Open
10Frank Pudlo9' 6 PRWISturgeon BayApr 18Sturgeon Bay Quad
10Kyle Daoust9' 6 PRWISouthern DoorApr 18Algoma Tri
12Austin Ratajczyk9' 6 PRWIOcontoMay 15Packerland Conference Meet
9Samuel Dean9' 6 PRWISouthern DoorMay 15Packerland Conference Meet
View full rankings...
Long Jump
1.12Cody May19' 6.5 PRWIAlgomaApr 13Kewaunee Quad
2.11Sam Gerend19' 0.75 PRWISouthern DoorApr 24Door County Classic @ Gibraltar
3.12Connor Gajda19' 0 PRWISturgeon BayMay 15Packerland Conference Meet
4.12Tyler Kelly18' 11 PRWISouthern DoorApr 18Algoma Tri
5.9Kiegen Sargent18' 10 PRWISevastopolMay 15Packerland Conference Meet
6.9Owen Kudick18' 4 PRWIKewauneeMay 09Algoma Invitational
7.9Fletcher Hubbard17' 9 PRWISturgeon BayMay 09Algoma Invitational
11Jared Conard17' 9 PRWISouthern DoorMay 15Packerland Conference Meet
9.10Kyle Daoust17' 7 PRWISouthern DoorApr 18Algoma Tri
10.11James Dickson17' 6.75WISturgeon BayApr 13Kewaunee Quad
View full rankings...
Triple Jump
1.12Connor Gajda42' 6 PRWISturgeon BayMay 15Packerland Conference Meet
2.10Nathaniel Greenlaw41' 2 PRWISturgeon BayApr 28St. Norberts
3.11Sam Gerend40' 2 PRWISouthern DoorApr 18Algoma Tri
4.10Kyle Daoust39' 6.5 PRWISouthern DoorApr 18Algoma Tri
5.11Ryan Feuerstein39' 6 PRWIAlgomaMay 09Algoma Invitational
6.12Cody May39' 1.5 PRWIAlgomaApr 18Algoma Tri
7.11Jacob Basten38' 2.5 PRWIKewauneeMay 09Algoma Invitational
8.12Austin Ratajczyk35' 10 PRWIOcontoApr 28St. Norberts
9.11James Dickson35' 7.5 PRWISturgeon BayApr 24Door County Classic @ Gibraltar
10.9Ryan Claflin35' 3 PRWISouthern DoorApr 18Algoma Tri
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.