Team Results Management

Mens

55 Meter Dash
1.-Shannon Brewer6.48 PRNECreighton PreparatoryMar 17Nebraska Wesleyan Indoor Class A
-Caelon Harkey6.48 PRNEBellevue WestMar 17Nebraska Wesleyan Indoor Class A
3.12Trevon Weaver6.59NENorth PlatteMar 17UNK Indoor Class A
4.12Payton Kinne6.64NEGrand IslandMar 17UNK Indoor Class A
5.11Ben Sager6.67 PRNELincoln Pius XMar 17Nebraska Wesleyan Indoor Class A
6.-Nate Lorenz6.69 PRNECreighton PreparatoryMar 17Nebraska Wesleyan Indoor Class A
7.12Chase Smith6.73 PRNEMindenMar 18UNK Class B
8.-Jacob Losole6.76 PRNEMillard NorthMar 17Nebraska Wesleyan Indoor Class A
12Brendinh Sayaloune6.76 PRNEChadronMar 18CSC HS Indoor
10.12Dylan Ernesti6.78 PRNEHemingfordMar 18CSC HS Indoor
10Christian Balandran6.78 PRNESidneyMar 18CSC HS Indoor
View full rankings...
60 Meter Dash
1.12KJ Cotton6.91 PRNEPapillion-La VistaMar 18Concordia Indoor Invitational
2.12Braeden Hartwig7.04 PRNELincoln SouthwestMar 18Concordia Indoor Invitational
11Casey Burnham7.04 PRNEGrand IslandMar 18Concordia Indoor Invitational
4.12Pierce Reinhardt7.16 PRNELincoln SouthwestMar 18Concordia Indoor Invitational
5.-Jerrill Smith7.23 PRNEBoys TownMar 16Concordia Indoor Sandhills Division
-Larry Graham7.23 PRNEBoys TownMar 16Concordia Indoor Sandhills Division
7.9Joseph Braasch7.25 PRNEColumbusMar 18Concordia Indoor Invitational
8.12Chase Keller7.28 PRNEWaverlyMar 18Concordia Indoor Invitational
9.11Dylan Simpson7.30 PRNEArlington PublicMar 17Concordia Indoor Invitatonal Forest Division
10.12Walker Raabe7.31 PRNEPierceMar 21Dan Lennon B HS Track & Field Meet
-Tyler Martin7.31 PRNEConestogaMar 18Doane College Indoor Invite
-Hunter Klein7.31 PRNELouisvilleMar 18Doane College Indoor Invite
11JayVonn Vinson7.31 PRNEOmaha BurkeMar 18BVU HS Elite - Saturday
View full rankings...
200 Meters
1.9Joseph Braasch23.10 PRNEColumbusMar 18Concordia Indoor Invitational
2.12Jon Flight23.11 PRNEWahooMar 16Concordia Indoor Sandhills Division
3.12Pierce Reinhardt23.18 PRNELincoln SouthwestMar 18Concordia Indoor Invitational
12Braeden Hartwig23.18 PRNELincoln SouthwestMar 18Concordia Indoor Invitational
5.12Chase Keller23.82 PRNEWaverlyMar 18Concordia Indoor Invitational
6.11JayVonn Vinson23.94 PRNEOmaha BurkeMar 18BVU HS Elite - Saturday
7.-Jerrill Smith24.03 PRNEBoys TownMar 16Concordia Indoor Sandhills Division
8.12Austin Gray24.04 PRNEWaverlyMar 18Concordia Indoor Invitational
9.12Nick Rosenthal24.09 PRNELincoln SoutheastMar 18Concordia Indoor Invitational
12Vincent Ohlman24.09NECentral CityMar 17Concordia Indoor Invitatonal Forest Division
View full rankings...
400 Meters
1.10Lucas Arps51.59 PRNEFremontMar 18Concordia Indoor Invitational
2.11Michael Koch52.01 PRNEColumbusMar 18Concordia Indoor Invitational
3.11Dylan Simpson52.84 PRNEArlington PublicMar 17Concordia Indoor Invitatonal Forest Division
4.12Alex Curran52.89 PRNELincoln SoutheastMar 18Concordia Indoor Invitational
5.12Trey Grube53.00 PRNEKearneyMar 17UNK Indoor Class A
6.12Michael Knowles53.20 PRNEOmaha NorthwestMar 17Nebraska Wesleyan Indoor Class A
7.10Brent Wetovick53.36 PRNEFullertonMar 16Doane College Indoor Class D
8.12Brant Barth53.45 PRNEKearneyMar 17UNK Indoor Class A
12Jadyn Rodenbaugh53.45 PRNENorthwestMar 18UNK Class B
10.11Nick Burger53.48 PRNEArchbishop BerganMar 17Concordia Indoor Invitatonal Forest Division
View full rankings...
800 Meters
1.12Milo Greder2:00.51 PRNEOmaha WestsideMar 18Concordia Indoor Invitational
2.10Seth Simonson2:04.24NEHastingsMar 17UNK Indoor Class A
3.-Beau Larsen2:04.31 PRNEOmaha Gross CatholicMar 16Concordia Indoor Sandhills Division
4.-Will Rice2:04.87 PRNEOmaha Gross CatholicMar 16Concordia Indoor Sandhills Division
5.12Cole Willis2:05.09 PRNEKearneyMar 17UNK Indoor Class A
6.11Jason Landin2:05.27 PRNEBoys TownMar 16Concordia Indoor Sandhills Division
7.12Logan Wood2:05.80 PRNEBellevue EastMar 18Concordia Indoor Invitational
8.11Masen Louviere2:06.60 PRNELincoln SouthwestMar 18Concordia Indoor Invitational
11Isaac Lawrence2:06.60 PRNEOmaha BurkeMar 18BVU HS Elite - Saturday
10.11Blake Ahlers2:06.81 PRNEWest BoydMar 21Dan Lennon B HS Track & Field Meet
View full rankings...
1600 Meters
1.12Milo Greder4:25.01 PRNEOmaha WestsideMar 18Concordia Indoor Invitational
2.-Jack Slagle4:26.66 PRNECreighton PreparatoryMar 17Nebraska Wesleyan Indoor Class A
3.12Kallo Arno4:33.46 PRNEOmaha BurkeMar 18BVU HS Elite - Saturday
4.12Preston Decker4:33.58 PRNEFremontMar 18Concordia Indoor Invitational
5.12Brock Hegarty4:33.97 PRNEFremontMar 18Concordia Indoor Invitational
6.12Tyler Williams4:34.54 PRNEPapillion-La VistaMar 18Concordia Indoor Invitational
7.10Isaac Lambrecht4:34.58 PRNEPierceMar 21Dan Lennon B HS Track & Field Meet
8.-Ryan Eastman4:35.47 PRNECreighton PreparatoryMar 17Nebraska Wesleyan Indoor Class A
9.12Alex Tollinger4:35.83 PRNEOmaha CentralMar 18Concordia Indoor Invitational
10.11Ian Fisher4:35.97 PRNEPierceMar 21Dan Lennon B HS Track & Field Meet
View full rankings...
1 Mile
1.12Noah Rasmussen4:32.97 PRUnattachedFeb 05Big River Running Series Qualifying Meet #2
2.11John Quigley4:38.77 PRUnattachedJan 29Jayhawk Indoor Open
3.11Jack Lindgren4:47.78NEOgallalaMar 17UNK Indoor Class A
4.12Gunner Matson4:50.61NEMillard SouthMar 17UNK Indoor Class A
5.11Gavin Klein4:54.40 PRNEHoldregeMar 18UNK Class B
6.9Joel Bradley4:55.27 PRNENorth PlatteMar 17UNK Indoor Class A
7.11John Brockmeier4:55.74 PRNEKearneyMar 17UNK Indoor Class A
8.10Tyler Peterson4:56.80 PRNEHoldregeMar 18UNK Class B
9.11Steven Hinze4:57.54NEMcCookMar 17UNK Indoor Class A
10.10Nick Lewis4:59.86NEHastingsMar 17UNK Indoor Class A
View full rankings...
3000 Meters
1.12Sam Harter9:34.82 PRUnattachedJan 29Jayhawk Indoor Open
View full rankings...
3200 Meters
1.12Seth Hirsch9:05.87 PRUnattachedFeb 19Big River Running Series Championships
2.11Logan Clark9:49.29 PRNEPapillion-La Vista SouthMar 18Concordia Indoor Invitational
3.-Jack Larsen9:56.83 PRNEOmaha Gross CatholicMar 16Concordia Indoor Sandhills Division
4.11Luke Stuckey9:57.39 PRNEYorkMar 18Concordia Indoor Invitational
5.12Jack Schulz9:59.23 PRNEFremontMar 18Concordia Indoor Invitational
6.12Sage Reiger10:00.58 PRNEFremontMar 18Concordia Indoor Invitational
7.11Derek Moore10:00.73 PRNEMillard WestMar 18Concordia Indoor Invitational
8.-Joe Frazier10:07.39 PRNEMillard NorthMar 17Nebraska Wesleyan Indoor Class A
9.11Luke Nolley10:08.85 PRNELincoln SouthwestMar 18Concordia Indoor Invitational
10.10Mason McDonald10:10.64 PRNEMillard WestMar 18Concordia Indoor Invitational
View full rankings...
55m Hurdles - 39"
1.12Jake Long7.83NENorfolkMar 17UNK Indoor Class A
2.12Tanner Ellingson7.96 PRNEKearneyMar 17UNK Indoor Class A
3.11Zach Schlager7.98NEMcCookMar 17UNK Indoor Class A
4.12Logan Hammond8.03NEOgallalaMar 17UNK Indoor Class A
5.12Tanner Lierman8.09 PRNENorthwestMar 18UNK Class B
6.10Marshall Chasek8.12 PRNEMindenMar 18UNK Class B
7.-James Radziunas8.15 PRNEBellevue WestMar 17Nebraska Wesleyan Indoor Class A
8.12Nate Berg8.19 PRNEKearneyMar 17UNK Indoor Class A
9.-Sidney Howard8.20 PRNECreighton PreparatoryMar 17Nebraska Wesleyan Indoor Class A
12Michael Gibbens8.20 PRNETwin LoupMar 16UNK Indoor Class D Track Meet
View full rankings...
60m Hurdles - 39"
1.12Jon Flight8.11 PRNEWahooMar 16Concordia Indoor Sandhills Division
2.11TJ Davis8.19 PRNEBoys TownMar 16Concordia Indoor Sandhills Division
3.12George Silman8.31 PRNEGrand IslandMar 18Concordia Indoor Invitational
4.12Jake Long8.50 PRNENorfolkMar 21Dan Lennon Class A HS Track & Field Meet
5.12Gage Lamprecht8.58 PRNEWahooMar 16Concordia Indoor Sandhills Division
6.12Vincent Ohlman8.62 PRNECentral CityMar 17Concordia Indoor Invitatonal Forest Division
7.11Braxton Nunnenkamp8.71 PRNEYorkMar 18Concordia Indoor Invitational
8.11Alex Thramer8.75 PRNEO'NeillMar 21Dan Lennon B HS Track & Field Meet
9.12Sean Irwin8.76 PRUnattachedJan 22Big River Running Series Qualifying Meet #1
10.12Jackson Poling8.82 PRNEBlairMar 16Concordia Indoor Sandhills Division
View full rankings...
4x160 Relay
1.Alec Maddox
Coby Haas
Jr. Balandran
Alex Linneman
1:27.85NESidneyMar 18CSC HS Indoor
2.Tanner Wengler
Riley Grote
Alexander Duncan
Dalton Scott
1:28.07NEGeringMar 18CSC HS Indoor
3.Dylan Ernesti
Konnor Weber
Jameson Wood
Jon Mayer
1:29.32NEHemingfordMar 18CSC HS Indoor
4.Mitch McKibbin
Haden Scherbarth
Payton Oliverius
Joe Ferrero
1:32.87NEBayardMar 18CSC HS Indoor
5.Noah Knapp
Tanner Crass
Michael Smith
Sam Grabowski
1:32.99NECreek ValleyMar 18CSC HS Indoor
6.Bryant Wilson
Tyler Adamson
Austin Pfeiffer
Trevor Ridenour
1:33.33NEAllianceMar 18CSC HS Indoor
7.Sterling Hendrix
Kelton Jenkins
Kyen Langfield
Rylan Cheney
1:44.90NECody-KilgoreMar 18CSC HS Indoor
View full rankings...
4x200 Relay
1.Relay Team1:38.24NEPierceMar 21Dan Lennon B HS Track & Field Meet
2.Mesiah Block
John Looney Thomas
Blandon Grayer
J'Ylan McFadden-Smallwood
1:39.28NEOmaha BensonMar 21Dan Lennon Class A HS Track & Field Meet
3.Carson Deisley
Anthony Kirby
Jayce Rutherford
Don Nguyen
1:40.43NELincoln North StarMar 21Dan Lennon Class A HS Track & Field Meet
4.Relay Team1:41.39NEO'NeillMar 21Dan Lennon B HS Track & Field Meet
5.Relay Team1:41.89NESchuylerMar 21Dan Lennon B HS Track & Field Meet
6.Relay Team1:42.86NENeligh-OakdaleMar 21Dan Lennon B HS Track & Field Meet
7.Relay Team1:42.99NELaurel Public Dist 54Mar 21Dan Lennon B HS Track & Field Meet
8.Relay Team1:43.19NEColumbus LakeviewMar 21Dan Lennon B HS Track & Field Meet
9.Mason Thompson
Kaden Simmons
Hayden Blitch
Payton Schlender
1:45.47NENorfolkMar 21Dan Lennon Class A HS Track & Field Meet
10.Relay Team1:45.73NECreightonMar 21Dan Lennon B HS Track & Field Meet
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Chandler Lipsys
Ivan Esparza
Tristan Novak
Lucas Arps
3:38.01NEFremontMar 18Concordia Indoor Invitational
2.-Clay Madson
Ray Jackson
Tyler Williams
KJ Cotton
3:38.90NEPapillion-La VistaMar 18Concordia Indoor Invitational
3.-Alex Curran
Trevin Applegate
Nick Rosenthal
Chase Dederman
3:39.68NELincoln SoutheastMar 18Concordia Indoor Invitational
4.Trevon Peak
Cameron Langfeldt
Kallo Arno
Isaac Lawrence
3:39.84NEOmaha BurkeMar 18BVU HS Elite - Saturday
5.Austin Abbott
Kalen Krantz
Dylan Radzymski
Tory Rocheleau
3:39.85NEGeringMar 18CSC HS Indoor
6.-Relay Team3:40.01NECreighton PreparatoryMar 17Nebraska Wesleyan Indoor Class A
7.-Relay Team3:41.12NEBellevue WestMar 17Nebraska Wesleyan Indoor Class A
8.-Tanner Ellingson
Brayden Miller
Cole Willis
Cale Masters
3:42.43NEKearneyMar 17UNK Indoor Class A
9.-Relay Team3:42.47NESuttonMar 18Doane College Indoor Invite
10.-Relay Team3:42.60NEMillard NorthMar 17Nebraska Wesleyan Indoor Class A
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Jake Weston
Pehrson Huss
Spencer Bobbett
Jason Bechtel
8:33.66NEFremontMar 18Concordia Indoor Invitational
2.-Relay Team8:34.30NELincoln NortheastMar 17Nebraska Wesleyan Indoor Class A
3.-Max Donahue
Joe Mayberger
Ethan Kilton
Alex Tollinger
8:36.57NEOmaha CentralMar 18Concordia Indoor Invitational
4.-Justin Bui
Kurt Harris
Brandon Crom
Liam Downes
8:43.73NELincoln SouthwestMar 18Concordia Indoor Invitational
5.Jon Samayoa
Nick Balerud
Blake Edzards
Alex Rodriguez
8:47.54NEColumbusMar 18Concordia Indoor Invitational
6.-Relay Team8:48.06NEMillard NorthMar 17Nebraska Wesleyan Indoor Class A
7.-Trent Weatherwax
Jakob Kemper
Treyton Stovall
Dawson Schwarzenbach
8:51.48NEWaverlyMar 18Concordia Indoor Invitational
8.-Relay Team8:52.82NEElkhorn SouthMar 17Nebraska Wesleyan Indoor Class A
9.Jack Lindgren
Max Lingren
Jeron Tuttle
Jaco Henning
8:53.73NEOgallalaMar 17UNK Indoor Class A
10.Zac Hurlbert
Auston Marshall
Jett Petit
Trevor Matousek
8:54.99NEHoldregeMar 18UNK Class B
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Mason Austin
Don Nguyen
Noah Hudson
Goaner Chot
3:53.14NELincoln North StarMar 21Dan Lennon Class A HS Track & Field Meet
2.Relay Team4:01.68NEO'NeillMar 21Dan Lennon B HS Track & Field Meet
3.Relay Team4:03.67NESchuylerMar 21Dan Lennon B HS Track & Field Meet
4.Relay Team4:03.93NEWest BoydMar 21Dan Lennon B HS Track & Field Meet
5.Relay Team4:04.69NECreightonMar 21Dan Lennon B HS Track & Field Meet
6.Relay Team4:06.84NEPierceMar 21Dan Lennon B HS Track & Field Meet
7.Relay Team4:20.11NELaurel Public Dist 54Mar 21Dan Lennon B HS Track & Field Meet
8.Matthew Hansen
Elijah Strom
Trey Wilson
Broc Heineman
4:22.97NESouth Sioux CityMar 21Dan Lennon Class A HS Track & Field Meet
9.Relay Team4:32.75NEColumbus LakeviewMar 21Dan Lennon B HS Track & Field Meet
10.Relay Team4:54.53NEMadisonMar 21Dan Lennon B HS Track & Field Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.10DJ Gross52' 4NEMcCookMar 17UNK Indoor Class A
2.12Dallas Thompson51' 9 PRNEFremontMar 18Concordia Indoor Invitational
3.12Dalton Peters51' 1.5 PRNEAuroraMar 16Concordia Indoor Sandhills Division
4.11Tyler Tracy50' 11 PRNEKearneyMar 17UNK Indoor Class A
5.12Brady Rohde49' 6.75 PRNEAnsley-LitchfieldMar 16UNK Indoor Class D Track Meet
6.-Kevin Shubert49' 1.5 PRNEMillard NorthMar 17Nebraska Wesleyan Indoor Class A
7.12Jordan Paup48' 11NECentral CityMar 17Concordia Indoor Invitatonal Forest Division
8.12Samuel Lindgren48' 8NEWahooMar 16Concordia Indoor Sandhills Division
9.11Hunter Moural48' 7NEGrand IslandMar 17UNK Indoor Class A
10.10Colin Giron48' 2.5NEMcCookMar 17UNK Indoor Class A
12Andrew Schuller48' 2.5 PRNEHigh Plains CommunityMar 17Concordia Indoor Invitatonal Forest Division
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Dalton Peters168' 7 PRNEAuroraMar 16Concordia Indoor Sandhills Division
2.12Justin Villars160' 2 PRNEMindenMar 18UNK Class B
3.11Anthony Banderas155' 10 PRNELincoln SouthwestMar 18Concordia Indoor Invitational
4.11Josh Lasauskas148' 2 PRNEMillard WestMar 18Concordia Indoor Invitational
5.12Zane Bender148' 0NEHastingsMar 17UNK Indoor Class A
6.12Samuel Lindgren146' 11 PRNEWahooMar 16Concordia Indoor Sandhills Division
7.-Alex Goracke145' 5 PRNEGiltner PublicMar 16Doane College Indoor Class D
8.10Tate Moeller144' 0 PRNEFremontMar 18Concordia Indoor Invitational
9.10DJ Gross140' 10NEMcCookMar 17UNK Indoor Class A
10.12Richard Dover139' 6NENorfolkMar 17UNK Indoor Class A
View full rankings...
High Jump
1.12Allen Gordon6' 8 PRNEOmaha NorthMar 14Iowa State HS Indoor Classic
11Mayson Conner6' 8 PRNEYorkMar 18Concordia Indoor Invitational
3.12Jakob Estrada6' 6NEOgallalaMar 17UNK Indoor Class A
4.10Mason Jung6' 4 PRNEOmaha BurkeMar 18BVU HS Elite - Saturday
11Charles Weed6' 4 PRNEHoldregeMar 18UNK Class B
-Micah Davis6' 4 PRNEBellevue WestMar 17Nebraska Wesleyan Indoor Class A
7.12Trevor Ridenour6' 2NEAllianceMar 18CSC HS Indoor
12Payton Smith6' 2NENorth PlatteMar 17UNK Indoor Class A
11Blake Van Ert6' 2 PRNELincoln SouthwestMar 18Concordia Indoor Invitational
12Travis Larson6' 2NENorfolkMar 21Dan Lennon Class A HS Track & Field Meet
11Riley Harms6' 2 PRNEFremontMar 18Concordia Indoor Invitational
12Jackson McInturf6' 2 PRNEGrand IslandMar 18Concordia Indoor Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.10Chase Berry15' 2 PRNESewardMar 16Concordia Indoor Sandhills Division
2.11Phalen Sanford14' 6.25 PRNEDundy County StrattonMar 23UNK Class C
3.11Drake Burton14' 6 PRNEMilfordMar 17Concordia Indoor Invitatonal Forest Division
4.12Rockdale Cauble14' 0 PRNELincoln SoutheastMar 18Concordia Indoor Invitational
11Jake Sellon14' 0 PRNEFremontMar 18Concordia Indoor Invitational
10Ben Reilly14' 0 PRNEGrand IslandMar 18Concordia Indoor Invitational
7.9Jake Goertzen13' 6 PRNELincoln North StarMar 21Dan Lennon Class A HS Track & Field Meet
11Josh Carter13' 6NEMcCookMar 17UNK Indoor Class A
9.-Dalton Berry13' 2 PRNESewardMar 16Concordia Indoor Sandhills Division
10.11Garrett Elfeldt13' 0 PRNESutherland PublicMar 23UNK Class C
-DJ Kemp13' 0 PRNEKearneyMar 17UNK Indoor Class A
9Carson Cahoy13' 0 PRNEGrand IslandMar 18Concordia Indoor Invitational
12Luke Heimann13' 0 PRNEFremontMar 18Concordia Indoor Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.12Trevon Weaver22' 6.75NENorth PlatteMar 17UNK Indoor Class A
2.11Blake Van Ert22' 2 PRNELincoln SouthwestMar 18Concordia Indoor Invitational
3.11Ethan Boerner21' 9 PRNEBellevue EastMar 21Dan Lennon Class A HS Track & Field Meet
4.-Jacob Losole21' 8 PRNEMillard NorthMar 17Nebraska Wesleyan Indoor Class A
5.12Brendinh Sayaloune21' 7 PRNEChadronMar 18CSC HS Indoor
11Drake Burton21' 7 PRNEMilfordMar 17Concordia Indoor Invitatonal Forest Division
7.12Nick Rosenthal21' 4.5 PRNELincoln SoutheastMar 18Concordia Indoor Invitational
8.12Ryan O'Neal21' 4 PRNEOmaha WestsideMar 18Concordia Indoor Invitational
9.10Reece Foreman21' 2.5 PRNECentennialMar 17Concordia Indoor Invitatonal Forest Division
10.12Alex Linneman21' 2 PRNESidneyMar 18CSC HS Indoor
View full rankings...
Triple Jump
1.-Shannon Brewer46' 2 PRNECreighton PreparatoryMar 17Nebraska Wesleyan Indoor Class A
2.11Blake Van Ert44' 9 PRNELincoln SouthwestMar 18Concordia Indoor Invitational
3.11Mitchell Porter43' 2 PRNESidneyMar 18CSC HS Indoor
4.12Trystan Brandt42' 9.25 PRNEExeter-MilliganMar 16Doane College Indoor Class D
5.11Dakota Abbott42' 5.25 PRNEAmherstMar 23UNK Class C
6.12Chase Dederman42' 5 PRNELincoln SoutheastMar 18Concordia Indoor Invitational
7.11Tyler Sextro42' 4 PRNEGrand IslandMar 18Concordia Indoor Invitational
8.-Elijah Ivy42' 3 PRNEMillard NorthMar 17Nebraska Wesleyan Indoor Class A
9.10Connor Clayton42' 2.25 PRNENorfolkMar 21Dan Lennon Class A HS Track & Field Meet
10.-Hunter Klein41' 11.5 PRNELouisvilleMar 18Doane College Indoor Invite
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.