Team Results Management

Mens

55 Meter Dash
1.11Frank Kneeland6.31 PRWIAntigoMar 27Alfonso Meet
2.12Riland Baker6.40 PRWIAntigoMar 27Alfonso Meet
3.12Will Dixon6.41 PRWIAntigoMar 27Alfonso Meet
11L.O. Johnson6.41 PRWIWaunakeeApr 01Madison West Relays
5.11Dylan Sprague6.45 PRWIWittenberg-BirnamwoodMar 27Alfonso Meet
6.12Obi Ifediora6.47 PRWIVerona AreaApr 08W/TFA State Indoor Championships
7.12Riquel Lollis6.49 PRWIBay PortMar 30BayPort Invite
8.12Chudi Ifediora6.50 PRWIVerona AreaApr 08W/TFA State Indoor Championships
11Bradley Westen6.50 PRWIAntigoMar 27Alfonso Meet
10.11Jericho Kelly6.54 PRWIAntigoMar 27Alfonso Meet
View full rankings...
60 Meter Dash
1.12Jovan Parks7.08 PRWIWausau EastApr 11WVC Indoor Conference
2.12Austin Glinski7.09 PRWIWisconsin Rapids LincolnApr 11WVC Indoor Conference
12Erik Schwandt7.09 PRWIOmroMar 21Waters Meet
4.11Gavin Buergi7.15 PRWIGreen Bay PrebleMar 14Oshkosh Large School Invite
5.12Trey Halfmann7.17 PRWIFond Du LacMar 14Oshkosh Large School Invite
6.10Matthew Wittenberg7.19 PRWIWausau WestApr 11WVC Indoor Conference
7.11Trent Hamerski7.23 PRWIStevens PointApr 11WVC Indoor Conference
8.12Max Cooper7.24 PRWICatholic MemorialMar 23Oshkosh North (Indoor)
11D'Angelo Pompey7.24 PRWIMilwaukee NorthMar 23Oshkosh North (Indoor)
10.10Tate Koplous7.27 PRWICatholic MemorialMar 23Oshkosh North (Indoor)
12Sam Fritz7.27 PRWIRiver FallsApr 01MSU Showcase
View full rankings...
100 Meters
1.12Zach Kreklow12.58 PRWILittle Wolf (Manawa)Apr 06Shiocton Invite
2.10Grant Andrada13.13 PRWIWolf River LutheranApr 06Shiocton Invite
3.10Robin Tannen13.17 PRWIShioctonApr 06Shiocton Invite
4.9Hunter Raeck13.25 PRWIShioctonApr 06Shiocton Invite
5.10Bryce Bohl13.52 PRWIGresham Community/BowlerApr 06Shiocton Invite
6.11Alex Portillo13.53 PRWIShioctonApr 06Shiocton Invite
7.10James Ver Voort13.55 PRWIShioctonApr 06Shiocton Invite
8.10Kyle Lyons13.86 PRWIMenominee IndianApr 06Shiocton Invite
9.12Forrest Beauprey13.91 PRWIMenominee IndianApr 06Shiocton Invite
10.10Gavin Buss13.95 PRWIMarionApr 06Shiocton Invite
View full rankings...
200 Meters
1.11Kenneth Bednarek22.51WIRice LakeApr 07Packy Paquette
2.12Obi Ifediora22.52 PRWIVerona AreaApr 01Madison West Relays
3.11Jose Guzman22.61 PRWIAshwaubenonMar 23Oshkosh North (Indoor)
4.11Justin Kotarak22.90 PRWIMuskegoApr 08Classic 8 Indoor Conference
5.12Austin Glinski22.98 PRWIWisconsin Rapids LincolnApr 01Madison West Relays
6.12Saxton Williams22.99 PRWIBrookfield EastApr 01Madison West Relays
7.10Matthew Wittenberg23.03 PRWIWausau WestApr 11WVC Indoor Conference
8.12Peter Brilowski23.04 PRWIStevens PointApr 11WVC Indoor Conference
12Seth Holden23.04 PRWIHolmenApr 07Stout Elite
10.11Corbin Sigler23.08 PRWIBlack River FallsApr 07Stout Elite
12Dwayne Ford23.08WIRacine CaseApr 01Race Case Invite
12Drake Schneider23.08 PRWIEau Claire MemorialMar 25Northern Badger
View full rankings...
300 Meters
1.12Connor Miller39.64 PRWINewman CatholicMar 21Lakeland Coed
2.12Austin Hilgart39.79 PRWIChequamegon-Park FallsApr 01T-Bird Invitational
3.10Jacob Rexroade40.17 PRWILakelandApr 01T-Bird Invitational
4.11Brice McClay40.24 PRWIChequamegon-Park FallsMar 28Lakeland Invite
5.12Max Wohlleber40.58 PRWILakelandApr 01T-Bird Invitational
6.12Jared Case41.03 PRWIChequamegon-Park FallsApr 01T-Bird Invitational
7.12Brandt Beukema42.62 PRWILakelandMar 21Lakeland Coed
8.11Preston Jopin42.68 PRWIChequamegon-Park FallsMar 28Lakeland Invite
9.11Maquian Johnson42.83 PRWILakelandMar 28Lakeland Invite
10.10Quinten Rizzo43.06WILakelandMar 21Lakeland Coed
View full rankings...
400 Meters
1.11Kenneth Bednarek49.37WIRice LakeApr 07Packy Paquette
2.12Ben Psicihulis49.48 PRWIKettle MoraineApr 01Madison West Relays
3.11Jose Guzman49.98 PRWIAshwaubenonMar 14Oshkosh Large School Invite
4.12Cody Lohrenz50.51 PRWIHortonvilleMar 18Point Invitational - Boys
5.11Nolan Metz50.90WIStevens PointMar 14Oshkosh Large School Invite
6.12Drake Schneider50.93 PRWIEau Claire MemorialApr 07Stout Elite
7.12Seth Holden50.98 PRWIHolmenApr 07Stout Elite
12Evan Torgerson50.98 PRWIDC EverestApr 01Madison West Relays
9.11Liam Belson51.13 PRWIStevens PointApr 06SPASH JV Triangular
10.11Corbin Sigler51.29 PRWIBlack River FallsApr 07Stout Elite
View full rankings...
600 Meters
1.12Ryan Schedlbauer1:29.12 PRWIMukwonagoMar 25Proviso East Midwest Classic
2.12Joe Sylvester1:32.30 PRWIChequamegon-Park FallsMar 28Lakeland Invite
3.9Mason Stoudt1:33.15 PRWIEdgarMar 28Lakeland Invite
4.11Grant Gibson1:34.89 PRWILakelandMar 28Lakeland Invite
5.11Marshall Hackel1:36.87 PRWINewman CatholicMar 21Lakeland Coed
6.10John Swanson1:38.02 PRWIChequamegon-Park FallsApr 01T-Bird Invitational
7.12Wesley Kelly1:39.37 PRWIPhillipsApr 01T-Bird Invitational
8.11Jeremy Damask1:39.60 PRWINewman CatholicMar 21Lakeland Coed
9.11Collin Nieman1:40.42 PRWISpencerApr 01T-Bird Invitational
10.9Tristin Thompson1:44.27 PRWILakelandMar 21Lakeland Coed
View full rankings...
800 Meters
1.12Cole Sandvold1:56.75 PRWIArrowheadApr 01Madison West Relays
2.11Liam Belson1:57.70 PRWIStevens PointApr 01Madison West Relays
3.12Clark Otte1:57.91 PRWISheboygan FallsApr 08W/TFA State Indoor Championships
4.12Finn Gessner1:58.20 PRWIMadison La FolletteApr 01Madison West Relays
5.12Noah Tagliapietra1:58.43 PRWIFond Du LacApr 08W/TFA State Indoor Championships
6.12Austin Rendon1:59.10 PRWIWaukesha SouthApr 08Classic 8 Indoor Conference
7.11Kavanaugh FitzPatrick1:59.44 PRWILakelandApr 08W/TFA State Indoor Championships
8.11Jett Mickelson1:59.66 PRWILa Crosse CentralApr 08W/TFA State Indoor Championships
9.12Parker Ellis1:59.95 PRWIOconomowocApr 01Madison West Relays
10.11Ansel Fellman2:00.26 PRWIKenosha BradfordMar 28Kenosha County Indoor Championship
View full rankings...
1000 Meters
1.11Kavanaugh FitzPatrick2:43.45 PRWILakelandMar 28Lakeland Invite
2.11Darius Diver2:51.47 PRWILakelandApr 01T-Bird Invitational
3.12Joe Sylvester2:52.11 PRWIChequamegon-Park FallsApr 01T-Bird Invitational
4.10Noah Bodewes3:00.12 PRWILakelandApr 01T-Bird Invitational
5.12Travis Gee3:01.16 PRWILakelandMar 28Lakeland Invite
6.11Jacob Dietz3:04.83 PRWIChequamegon-Park FallsApr 01T-Bird Invitational
7.10Donavin Schillinger3:05.48 PRWILakelandApr 01T-Bird Invitational
8.9Daniel Ritchie3:06.88 PRWIRhinelanderMar 21Lakeland Coed
9.11Aaron Pankratz3:07.66 PRWISpencerApr 01T-Bird Invitational
10.11Marshall Hackel3:08.07 PRWINewman CatholicMar 21Lakeland Coed
View full rankings...
1600 Meters
1.12Sam Pinkowski4:20.25 PRWILa Crosse CentralApr 08W/TFA State Indoor Championships
2.12Noah Tagliapietra4:23.18 PRWIFond Du LacApr 08W/TFA State Indoor Championships
3.11Ansel Fellman4:25.32 PRWIKenosha BradfordApr 08W/TFA State Indoor Championships
4.12Isaac Benz4:25.71 PRWIKimberlyApr 08W/TFA State Indoor Championships
5.11Josh Freitag4:27.27 PRWIMadison La FolletteApr 08W/TFA State Indoor Championships
6.12Nick Gwynne4:27.36 PRWIKenosha BradfordApr 01Race Case Invite
7.12Thomas Miller4:27.43 PRWIHomesteadMar 18Lake Michigan Boys Invite
8.12Finn Gessner4:28.07WIMadison La FolletteApr 01Madison West Relays
9.10David Vannucchi4:28.37 PRWILutherMar 25Cashton Invite
10.12Cole Sandvold4:28.51 PRWIArrowheadApr 08Classic 8 Indoor Conference
View full rankings...
1 Mile
1.11Kavanaugh FitzPatrick4:35.19 PRWILakelandApr 01T-Bird Invitational
2.9Daniel Burant4:59.35 PRWIArrowheadApr 01Waukesha South Indoor
3.11Darius Diver5:00.05 PRWILakelandMar 28Lakeland Invite
4.10Noah Bodewes5:01.49 PRWILakelandApr 01T-Bird Invitational
5.11Brett Hunsanger5:02.45 PRWIWaukesha SouthApr 01Waukesha South Indoor
6.10Adam Klauck5:04.67 PRWIArrowheadApr 01Waukesha South Indoor
7.11Jack Garcia5:05.29 PRWILakelandMar 28Lakeland Invite
8.12Justin Chu5:07.92 PRWIDASH HomeschoolApr 01Waukesha South Indoor
9.9Noah Mroz5:09.54 PRWIWaukesha SouthApr 01Waukesha South Indoor
10.9Jack Ginter5:09.84 PRWIWaukesha WestApr 01Waukesha South Indoor
View full rankings...
3000 Meters
1.11Kavanaugh FitzPatrick9:23.04 PRWILakelandMar 21Lakeland Coed
2.10Noah Bodewes9:58.17 PRWILakelandMar 28Lakeland Invite
3.10Jared Zwettler10:09.64 PRWIThree LakesMar 21Lakeland Coed
4.12Travis Gee10:23.10 PRWILakelandApr 01T-Bird Invitational
5.11Jim Drewry10:34.56 PRWILakelandMar 28Lakeland Invite
6.12Brady Kielpikowski10:38.99 PRWIChequamegon-Park FallsApr 01T-Bird Invitational
7.10Connor Black10:59.73 PRWILakelandMar 28Lakeland Invite
8.12Quinn O'Meara11:08.19 PRWIChequamegon-Park FallsApr 01T-Bird Invitational
9.12Jasper Bushman11:18.43 PRWIPhillipsApr 01T-Bird Invitational
10.11Aidan Anderson12:06.27 PRWIPrenticeMar 28Lakeland Invite
View full rankings...
3200 Meters
1.12Sam Pinkowski9:30.58 PRWILa Crosse CentralMar 25All American Invite
2.12Noah Tagliapietra9:32.17 PRWIFond Du LacApr 01Madison West Relays
3.10Matthew Meinke9:33.08 PRWINeenahApr 01Madison West Relays
4.12Noah Zamzow-Schmidt9:33.36 PRWIMadison WestApr 01Madison West Relays
5.12Isaac Benz9:39.31 PRWIKimberlyApr 01Madison West Relays
6.11Josh Freitag9:42.77 PRWIMadison La FolletteApr 01Madison West Relays
7.12David Fassbender9:43.99 PRWISlingerApr 01Madison West Relays
8.12Thomas Miller9:45.39 PRWIHomesteadApr 01Madison West Relays
9.12Chris Sobczak9:47.89 PRWISouth MilwaukeeApr 01Race Case Invite
10.11Luke Guttormson9:48.95 PRWIWest Bend WestMar 18UD HS Classic
View full rankings...
2 Miles
1.11William Daniels10:27.02 PRWIWaukesha SouthApr 01Waukesha South Indoor
2.11Ernesto Castro-Lopez10:37.43 PRWIWaukesha SouthApr 01Waukesha South Indoor
3.9Brycen Kirsch10:44.21 PRWIWaukesha SouthApr 01Waukesha South Indoor
4.12Samuel Evert10:47.84 PRWIArrowheadApr 01Waukesha South Indoor
5.11Zach Nelton10:56.51 PRWIWaukesha WestApr 01Waukesha South Indoor
6.10Jake Richmond11:12.69 PRWIWaukesha WestApr 01Waukesha South Indoor
7.11Sam Wood11:22.27 PRWIArrowheadApr 01Waukesha South Indoor
8.12Evan Medora11:39.82 PRWIBrookfield AcademyApr 01Waukesha South Indoor
9.10Drake Hacker12:00.69WIDASH HomeschoolApr 01Waukesha South Indoor
10.9Caleb Schaber12:01.27 PRWIDASH HomeschoolApr 01Waukesha South Indoor
View full rankings...
55m Hurdles - 39"
1.12Jack Herkert7.67 PRWIVerona AreaApr 01Madison West Relays
2.12Michael Kirkendoll7.69 PRWIWhitefish BayApr 01Madison West Relays
12Kelshawn Johnson7.69 PRWIWest Allis CentralApr 08W/TFA State Indoor Championships
4.11DJ Stewart7.72 PRWIKimberlyApr 01Madison West Relays
5.12Jared Biddle7.76 PRWIVerona AreaApr 01Madison West Relays
6.12Drake Schneider7.78 PRWIEau Claire MemorialApr 07Stout Elite
7.12Hunter Peters7.80WIMadison MemorialApr 01Madison West Relays
12Austin Hewitt7.80 PRWIMuskegoApr 01Madison West Relays
9.11Jacob Biewer7.81 PRWIArrowheadApr 08Classic 8 Indoor Conference
11Jackson Enz7.81 PRWIBig FootApr 08W/TFA State Indoor Championships
View full rankings...
60m Hurdles - 39"
1.12Dion Smith8.56 PRWILa Crosse LoganMar 18Point Invitational - Boys
2.11DJ Stewart8.64 PRWIKimberlyMar 18Point Invitational - Boys
3.12Charles Handrick8.69 PRWIWausau WestApr 11WVC Indoor Conference
4.11Austin Wallace8.71 PRWIKimberlyMar 14Oshkosh Large School Invite
5.12Mason Barth8.75 PRWINeillsvilleMar 31Rosholt Invitational
6.11Skyler Theisen8.79 PRWIMarshfieldApr 11WVC Indoor Conference
12Zach Parker8.79 PRWIAppleton NorthMar 14Oshkosh Large School Invite
8.12Jacob Lautenschlager8.80WIOmroMar 21Waters Meet
9.12Joe Bond8.83 PRWILa Crosse LoganMar 18Point Invitational - Boys
10.12Kyle Weiland8.85 PRWIBarabooMar 18Point Invitational - Boys
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Clayton Shears17.54 PRWIShioctonApr 06Shiocton Invite
2.10Reis Stingle17.68 PRWIShioctonApr 06Shiocton Invite
3.12Blaine Andrada18.33 PRWIWolf River LutheranApr 06Shiocton Invite
4.10Brady Buch20.65 PRWILittle Wolf (Manawa)Apr 06Shiocton Invite
5.12Tanoa Johnson20.95 PRWIMenominee IndianApr 06Shiocton Invite
6.11Ben Schmidt21.00 PRWIWolf River LutheranApr 06Shiocton Invite
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Clayton Shears44.09 PRWIShioctonApr 06Shiocton Invite
View full rankings...
4x100 Relay
1.Zac Hogeland
Jake Johnston
Logan Kozak
Xavier Phillips
45.01WIWaukesha NorthApr 08Classic 8 Indoor Conference
2.Relay Team45.11WICatholic MemorialApr 01Madison West Relays
3.Relay Team45.14WIBrookfield EastApr 01Madison West Relays
4.Relay Team45.18WIMukwonagoApr 01Madison West Relays
5.Jalen Pickett
Jason Krueger
Jacob Pilon
Calvin Nowak
45.52WIWaukesha SouthApr 08Classic 8 Indoor Conference
6.Matthew Kubicek
Avery Luckett
Jeremiah King
Scott Henry
45.64WIWauwatosa EastApr 01Madison West Relays
7.Relay Team45.77WIMadison MemorialApr 01Madison West Relays
8.Sam Scholz
Jim Kerns
Rene Calvetti
Travis Bednarek
45.95WIMuskegoApr 08Classic 8 Indoor Conference
9.Relay Team45.97WIFond Du LacApr 01Madison West Relays
Relay Team45.97WIMiddletonApr 01Madison West Relays
View full rankings...
4x160 Relay
1.Jacob Brockway
Fredrick Zuehls
Austin Norton
Robert Brent
1:07.04WIWilmot UnionMar 17Reinhard Bulldog Relays
2.Josue Bopeya
Terrell Jones
Ashten Qualls
Carlos Smith
1:12.32WIMilwaukee MarshallMar 17Reinhard Bulldog Relays
3.Daniel Brewer
Jared Mortenson
Justin Rager
Matthew Wittenberg
1:12.46WIWausau WestApr 07Wausau West Boys Warrior Invite
4.Noah Verhaalen
Spencer Vigo
Ian Gilltzer
David Alexander
1:12.77WIWaukesha SouthMar 17Reinhard Bulldog Relays
5.Stone Thompson
Eric Young
Pierce Grey
Gimpl Jerrell
1:12.86WIMilwaukee Riverside UniversityMar 17Reinhard Bulldog Relays
6.Andrew Marquardt
Collin Anklam
Zach Rahn
Seth Williams
1:17.63WIDC EverestApr 13WVC JV Indoor - Boys
7.Frank Kneeland
Drew Hohensee
Jericho Kelly
Thomas Nelson
1:18.09WIAntigoMar 18Wausau West Early Bird
8.Brett Lorge
Crede Timm
Tyrell Hesse
Atty Wagner
1:18.14WIShawano CommunityApr 07Wausau West Boys Warrior Invite
9.Riquel Lollis
Ben Giese
Ryan Smith
Duncan McGlachlin
1:18.76WIBay PortMar 30BayPort Invite
10.Silas Savage
Caleb Laundrie
Corey Walbrun
Justin Smith
1:18.80WIKimberlyApr 04Bayport JV Invite
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Tyriek Thomas
Sam Cabaltera
Kieran Oates
Dwayne Ford
1:32.28WIRacine CaseApr 08W/TFA State Indoor Championships
2.-Jack Chard
Sam Delany
Max Duchow
Ben Psicihulis
1:32.71WIKettle MoraineMar 18Nelson/Daniels Large School Inv
3.Joel Burkert
Carter Robinson
Ethan Dercks
Andre Gruber
1:33.64WIAppleton NorthMar 18Point Invitational - Boys
4.Relay Team1:33.81WIBrookfield EastApr 01Madison West Relays
5.Riquel Lollis
Ben Giese
Duncan McGlachlin
Zachary Smith
1:33.91WIBay PortApr 08W/TFA State Indoor Championships
6.Matt Cieslak
Anthony Poco
Robert Brent
Zac Schrader
1:33.92WIWilmot UnionApr 08W/TFA State Indoor Championships
7.Justin Kotarak
RJ Bosshart
Travis Bednarek
Spencer Reichart
1:34.02WIMuskegoApr 08Classic 8 Indoor Conference
8.Relay Team1:34.04WIStevens PointMar 14Oshkosh Large School Invite
9.Relay Team1:34.07WIVerona AreaMar 18UD HS Classic
10.Alex Hammen
Kevin Lind
Austin Wallace
DJ Stewart
1:34.26WIKimberlyApr 08W/TFA State Indoor Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.Trey Halfmann
Zach Schmidt
Luke Curran
Kyle Marcoe
3:27.15WIFond Du LacApr 08W/TFA State Indoor Championships
2.Chudi Ifediora
Mason Jordan
Peter Barger
Obi Ifediora
3:28.40WIVerona AreaApr 08W/TFA State Indoor Championships
3.Relay Team3:28.60WIStevens PointMar 14Oshkosh Large School Invite
4.Relay Team3:28.84WIAppleton NorthMar 14Oshkosh Large School Invite
5.Jack Chard
Sam Delany
Connor Lilly
Ben Psicihulis
3:29.20WIKettle MoraineMar 18Nelson/Daniels Large School Inv
6.Marquez Clerveaux
Ben Crotteau
Kenny11 Bednarek
DeAirus Clerveaux
3:29.46WIRice LakeApr 07Packy Paquette
7.Relay Team3:30.90WICatholic MemorialApr 01Madison West Relays
8.Carter Snelson
Chris Rafalski
Charles Rydeski
Joe Hastenstein
3:32.26WIFranklinApr 08W/TFA State Indoor Championships
9.Calvin Nowak
Brent Schumacher
Jason Krueger
Austin Rendon
3:32.73WIWaukesha SouthApr 08Classic 8 Indoor Conference
10.Relay Team3:33.02WIWilmot UnionMar 28Kenosha County Indoor Championship
View full rankings...
4x800 Relay
1.Relay Team8:17.54WIOak CreekApr 01Madison West Relays
2.Relay Team8:20.29WIMadison WestApr 01Madison West Relays
3.Relay Team8:27.32WISlingerApr 01Madison West Relays
4.Relay Team8:27.92WIOconomowocApr 01Madison West Relays
5.James Gouge
Tanner Johnson
Trevor Hills
Dakota Kull
8:28.39WIHaywardApr 13Heart O' North Indoor
6.Alex Conrad
Eli Olson
Joe Lanzer
Cole Michaelson
8:28.76WIBloomerApr 13Heart O' North Indoor
7.Relay Team8:29.21WIArrowheadApr 01Madison West Relays
8.Sam McTaggart
Brandon Hillary
Jas Wodnicki
Stuart Gildea
8:29.27WIBrookfield EastMar 18Nelson/Daniels Large School Inv
9.Max Finco
Sam Minix
Eli Werner
Ian Tyre
8:29.59WIWauwatosa EastApr 01Madison West Relays
10.Relay Team8:29.61WIStevens PointApr 01Madison West Relays
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Alex Stanko
Jose Guzman
Randy Johnson
Kevin Liu
3:44.22WIAshwaubenonMar 23Oshkosh North (Indoor)
2.Patrick Ourada
Alec Goffard
Blake Pahlow
Caleb Frank
3:46.22WIAppleton WestMar 23Oshkosh North (Indoor)
3.Relay Team3:51.52WILa Crosse CentralMar 25All American Invite
4.Relay Team3:54.49WIHudsonMar 25All American Invite
5.Relay Team3:54.81WIRiver FallsMar 25All American Invite
6.Kyle Nesbit
Logan Hackl
Greg Fischer
Andrew George
3:56.15WIDeForestMar 23Oshkosh North (Indoor)
7.-Dylan Ashbeck
Austin Hutchinson
Bryson Einerson
Keegan Pulchinski
3:57.08WIWisconsin Rapids LincolnMar 23Oshkosh North (Indoor)
8.Relay Team3:57.65WIMadison MemorialMar 18UD HS Classic
9.Relay Team3:58.02WIVerona AreaMar 18UD HS Classic
10.Mackenson Steinberg
Zach Bloomquist
Brian Burke
Noah Ricke
3:58.78WIWisconsin LutheranMar 23Oshkosh North (Indoor)
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m
1.Jon Rau
Brad Glisczinski
Marshall Rushton
Sam Kaster
11:27.72WIWest Allis Nathan HaleMar 17Reinhard Bulldog Relays
2.Caleb Jacques-Hembree
Devon Davey
Derek Davey
Ben Tuescher
11:30.22WIElkhorn AreaMar 17Reinhard Bulldog Relays
3.Alfonso Diaz
Ryan Rateike
Justin Zimmermann
Noah Mroz
12:24.83WIWaukesha SouthMar 17Reinhard Bulldog Relays
4.Ari Rosado
Bertin Huerta
Cristian Rosas
Jorge Moreno
12:30.85WISt. AnthonyMar 17Reinhard Bulldog Relays
5.Tristan Azevedo
Dustin Warden
Blake Zager
Shawn Davis
12:32.15WIWilmot UnionMar 17Reinhard Bulldog Relays
6.Josh Causey
Diquan Reese
Hunter Turcin
David Baier
12:58.18WIWest Allis CentralMar 17Reinhard Bulldog Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Boyd Dietzen63' 8.25 PRWIKimberlyApr 08W/TFA State Indoor Championships
2.10Andrew Stone59' 4.75 PRWIFond Du LacApr 08W/TFA State Indoor Championships
3.12Logan Bruss58' 5 PRWIKimberlyApr 08W/TFA State Indoor Championships
4.12Austin Glynn58' 3 PRWIOnalaskaMar 25All American Invite
5.12Nate Schultz57' 0 PRWIArrowheadApr 01Madison West Relays
6.12Logan McCormick56' 0.5WIKimberlyMar 14Oshkosh Large School Invite
7.11Zach Mueller55' 2.75 PRWIDC EverestApr 01Madison West Relays
8.12Bram Miller55' 0.5 PRWIKettle Moraine LutheranMar 23Oshkosh North (Indoor)
9.12Javaree Jackson54' 3 PRWIWauwatosa WestMar 18Performance Running Outfitters Invitational
10.11Matthew Johnston53' 6.75 PRWIBrookfield EastApr 01Madison West Relays
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Tom Seidler113' 2 PRWIGresham Community/BowlerApr 06Shiocton Invite
2.10Reis Stingle106' 2 PRWIShioctonApr 06Shiocton Invite
3.10Dan Schmidt96' 7 PRWIWolf River LutheranApr 06Shiocton Invite
4.11Amado Bautista89' 4 PRWIMenominee IndianApr 06Shiocton Invite
5.12Kyle Komanekin87' 1 PRWIMenominee IndianApr 06Shiocton Invite
6.12Leander Moon83' 5 PRWIMenominee IndianApr 06Shiocton Invite
7.10Sam Bloch77' 6 PRWIShioctonApr 06Shiocton Invite
8.9Hunter Connahvichnah75' 8 PRWIMenominee IndianApr 06Shiocton Invite
9.9Pasen Waupoose69' 4 PRWIMenominee IndianApr 06Shiocton Invite
10.9Hunter Raeck69' 0 PRWIShioctonApr 06Shiocton Invite
View full rankings...
High Jump
1.12Zach Dybul6' 9 PRWIMukwonagoMar 18Nelson/Daniels Large School Inv
2.12Jack Herkert6' 7WIVerona AreaApr 01Madison West Relays
3.12Erik Bauer6' 4 PRWITurtle Lake/ClaytonMar 25Northern Badger
12Paris Hannah-Howell6' 4 PRWIWauwatosa WestMar 29New Berlin West Quad
12Stephen Novak6' 4 PRWIJeffersonMar 17Nelson-Daniels Small School Invite
12Alex Carter6' 4 PRWIOconomowocApr 06WLT Indoor Championships
12Darrion Morgan6' 4 PRWIMadison MemorialMar 18UD HS Classic
10Jackson Mittelstadt6' 4 PRWIMayvilleMar 21Waters Meet
9.11James Carter6' 3 PRWIOak CreekMar 18Raider Invite
11Brekkan Day6' 3 PRWIBrodhead/JudaMar 25Varsity Invitational
12Branden Endlich6' 3 PRWIGreen Bay PrebleApr 08W/TFA State Indoor Championships
View full rankings...
Pole Vault
1.11Kaleb Schuster14' 9 PRWIDC EverestApr 11WVC Indoor Conference
2.11Myles Laurent14' 6 PRWIKimberlyApr 01Madison West Relays
12Jack Johnson14' 6 PRWIHartford UnionApr 01Madison West Relays
12Lucas McCormick14' 6 PRWIGreen Bay PrebleMar 14Oshkosh Large School Invite
5.12Noah Zastrow14' 3WISpencerMar 25Cashton Invite
6.12Stephen Gardner14' 0 PRWIArrowheadApr 08Classic 8 Indoor Conference
12Cameron Jemison14' 0 PRWIMenomonee FallsApr 01Madison West Relays
12Isaac Lock14' 0 PRWIOnalaskaMar 25All American Invite
12Jared Jones14' 0 PRWIKettle MoraineMar 18Nelson/Daniels Large School Inv
10.12Bailey Kroll13' 6 PRWIMukwonagoApr 01Madison West Relays
12Darious Moore13' 6 PRWIAshwaubenonApr 08W/TFA State Indoor Championships
12Willy Nett13' 6 PRWISun PrairieApr 08W/TFA State Indoor Championships
12Owen Gluch13' 6 PRWIWestbyApr 08W/TFA State Indoor Championships
11Canon Melstrand13' 6 PRWIWest Bend WestApr 01Madison West Relays
11Connor Pliska13' 6 PRWIStevens PointApr 11WVC Indoor Conference
12Julian Charles13' 6 PRWIGreen Bay PrebleMar 14Oshkosh Large School Invite
12Michael Kirkendoll13' 6 PRWIWhitefish BayMar 17Whitefish Bay Var/JV Triangular
12Andrew Lemmenes13' 6 PRWIWisconsin LutheranMar 23Oshkosh North (Indoor)
View full rankings...
Long Jump
1.11Jake Johnston22' 7.75 PRWIWaukesha NorthApr 08Classic 8 Indoor Conference
2.12Armani Carmickle22' 7.25WIKenosha Indian TrailApr 08W/TFA State Indoor Championships
3.12Kody Weiland22' 5.25 PRWIBarabooApr 08W/TFA State Indoor Championships
4.11Ty Olejnik22' 2.75 PRWIHamiltonMar 18Nelson/Daniels Large School Inv
5.12Riley Keckeisen22' 2.25 PRWIKenosha TremperApr 01Race Case Invite
6.11Trent Hamerski22' 1.5 PRWIStevens PointApr 01Madison West Relays
7.11Kordell Stillmunkes22' 0.5 PRWICuba CityMar 18UD HS Classic
8.12Jack Herkert21' 11 PRWIVerona AreaApr 08W/TFA State Indoor Championships
9.12Cameron Sorenson21' 10.5 PRWIOshkosh NorthMar 23Oshkosh North (Indoor)
10.12Hunter Peters21' 10.25 PRWIMadison MemorialApr 01Madison West Relays
View full rankings...
Triple Jump
1.12Armani Carmickle46' 6 PRWIKenosha Indian TrailMar 25Racine Invitational
2.11James Carter46' 0.5 PRWIOak CreekMar 25Racine Invitational
3.12Marsell Martin45' 6 PRWIPewaukeeMar 17Nelson-Daniels Small School Invite
4.12Logan Rasmussen45' 0 PRWIWhitewaterMar 17Nelson-Daniels Small School Invite
5.12Kendall Gould44' 10WIWaukesha NorthMar 18Nelson/Daniels Large School Inv
6.11David Faye44' 1.25 PRWIMarquette UniversityApr 08W/TFA State Indoor Championships
7.10Jared Ollhoff43' 7.5 PRWIMerrillApr 11WVC Indoor Conference
8.11Isaiah Westfall43' 4.75 PRWIWisconsin Rapids LincolnApr 11WVC Indoor Conference
9.12Kyle Weiland43' 3.5 PRWIBarabooApr 08W/TFA State Indoor Championships
10.11Aaron Rose43' 1.5 PRWIStevens PointMar 14Oshkosh Large School Invite
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.