Team Results Management

Mens

55 Meter Dash
1.12Nigel Green6.52 PRNYWilliam FloydJan 11NYRR Millrose Games Trials
2.10Jared Trefny6.61 PRNYHalf Hollow Hills EastJan 20Section XI Boys Sophomore Championship
3.11Anthony James6.64 PRNYBay ShoreDec 27Rhode Island Classic
11Joey Collins6.64 PRNYPatchogue-MedfordFeb 13Section XI Indoor State Qualifier
5.11Jelani Stoddard6.67 PRNYBrentwoodJan 29Section 11 Last Chance
6.12Courtney Williams6.72 PRNYSachem NorthJan 11NYRR Millrose Games Trials
7.12Chance Lee-Yap6.73NYPatchogue-MedfordDec 07Section XI Boys Crossover A1
8.12Christian Fils-aime6.77 PRNYNorth BabylonFeb 13Section XI Indoor State Qualifier
9.11James Taitt6.79 PRNYWilliam FloydFeb 13Section XI Indoor State Qualifier
12Donovun Tulloch6.79 PRNYCommackDec 18Section XI Boys Crossover B
11David Lawrence6.79 PRNYWg Oconnell-CopiagueFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
View full rankings...
300 Meters
1.12Nigel Green34.72 PRNYWilliam FloydMar 04NYSPHSAA/NYS Federation Championships
2.12Courtney Williams35.92 PRNYSachem NorthJan 14Molloy Stanner Games
3.12Abdul-malik Abubakar36.55 PRNYBrentwoodFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
4.11Antoine Moore36.69 PRNYWg Oconnell-CopiagueJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
5.12Abdul Malik Abubakar36.71 PRNYBrentwoodJan 14Molloy Stanner Games
6.10Saad Quadri37.06 PRNYBrentwoodJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
7.11Joey Collins37.26 PRNYPatchogue-MedfordFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
8.12Eren Cabaci37.37 PRNYLindenhurstFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
9.12Marcus Glenn37.54 PRNYLongwoodJan 29Section 11 Last Chance
11Anthony James37.54 PRNYBay ShoreDec 10Jim Mitchell Invitational
View full rankings...
600 Meters
1.11Antoine Moore Jr.1:22.93 PRNYWg Oconnell-CopiagueFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
2.11Tyler Dollhausen1:23.28 PRNYNorthportJan 14Molloy Stanner Games
3.11Matthew Villano1:23.76 PRNYSmithtown WestJan 14Molloy Stanner Games
4.11Christian Sam1:24.71 PRNYHalf Hollow Hills EastFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
5.11Danny Ryan1:25.30 PRNYWard MelvilleDec 26North Shore Invitational
6.11Greg Bove1:25.72 PRNYWest IslipFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
7.12Chris Tibbetts1:25.83NYSachem NorthJan 02Section 11 Crossover D
8.11Andrew Campbell1:25.96 PRNYSachem EastJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
9.12John Creeron1:25.98 PRNYWalt WhitmanDec 26North Shore Invitational
10.12Matt Wottawa1:26.23 PRNYLongwoodFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
View full rankings...
1000 Meters
1.12Chris Tibbetts2:29.08 PRNYSachem NorthMar 04NYSPHSAA/NYS Federation Championships
2.12Chris Tibbets2:31.29 PRNYSachem NorthJan 14Molloy Stanner Games
3.12Eric Cunha2:32.32 PRNYRiverheadMar 04NYSPHSAA/NYS Federation Championships
4.11Danny Ryan2:33.28 PRNYWard MelvilleFeb 13Section XI Indoor State Qualifier
5.11Eric Zulkofske2:35.03 PRNYWard MelvilleJan 07Ocean Breeze Freedom Games
6.11Isaiah Claiborne2:36.15 PRNYNorthportDec 26North Shore Invitational
7.12John Lauer2:37.16 PRNYSachem NorthJan 02Section 11 Crossover D
8.11Dan O'Connor2:37.46 PRNYNorthportJan 14Molloy Stanner Games
9.11Sean Smyth2:38.16 PRNYWalt WhitmanFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
10.12Glen Pinkava2:38.89 PRNYWard MelvilleDec 26North Shore Invitational
View full rankings...
1500 Meters
1.12Chris Tibbets4:06.84 PRNYSachem NorthJan 11NYRR Millrose Games Trials
2.12John Lauer4:09.43 PRNYSachem NorthJan 11NYRR Millrose Games Trials
3.11Isaiah Claiborne4:11.53 PRNYNorthportJan 11NYRR Millrose Games Trials
4.11Antoine Moore Jr.4:22.97 PRNYWg Oconnell-CopiagueJan 11NYRR Millrose Games Trials
View full rankings...
1600 Meters
1.12Marius Sidlauskas4:24.96 PRNYSmithtown EastMar 04NYSPHSAA/NYS Federation Championships
2.12Chris Tibbetts4:25.77 PRNYSachem NorthMar 04NYSPHSAA/NYS Federation Championships
3.12Michael Grabowski4:25.78 PRNYSmithtown WestFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
4.12Brandon Guerrera4:28.66 PRNYSachem EastFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
5.12Matthew Blauvelt4:29.47 PRNYSmithtown EastFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
6.12John Lauer4:31.07NYSachem NorthFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
7.11Dan O'Connor4:31.09 PRNYNorthportFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
8.12Eric Cunha4:31.45 PRNYRiverheadJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
9.11Eric Zulkofske4:31.71 PRNYWard MelvilleFeb 13Section XI Indoor State Qualifier
10.12Glen Pinkava4:32.52 PRNYWard MelvilleFeb 13Section XI Indoor State Qualifier
View full rankings...
1 Mile
1.12Chris Tibbets4:23.12 PRNYSachem NorthJan 11NYRR Millrose Games Trials
2.11Isaiah Claiborne4:23.80 PRNYNorthportJan 28ocean breeze HS invitational
3.11Eric Zulkofske4:25.22 PRNYWard MelvilleJan 14Molloy Stanner Games
4.12Michael Grabowski4:25.70 PRNYSmithtown WestFeb 25North Shore Pre-National Invitational
5.12John Lauer4:27.20 PRNYSachem NorthJan 11NYRR Millrose Games Trials
6.12Marius Sidlauskas4:28.83 PRNYSmithtown EastJan 28ocean breeze HS invitational
7.12Glen Pinkava4:29.74 PRNYWard MelvilleJan 28ocean breeze HS invitational
8.12Matt Viscosi4:30.16 PRNYWard MelvilleFeb 25North Shore Pre-National Invitational
9.12Matthew Blauvelt4:31.83 PRNYSmithtown EastJan 28ocean breeze HS invitational
10.10Caleb Wheeler4:33.26 PRNYWard MelvilleFeb 25North Shore Pre-National Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.12Michael Grabowski9:16.29 PRNYSmithtown WestMar 04NYSPHSAA/NYS Federation Championships
2.12John Lauer9:25.78NYSachem NorthMar 04NYSPHSAA/NYS Federation Championships
3.11Isaiah Claiborne9:28.57 PRNYNorthportJan 14Molloy Stanner Games
4.12Matt Viscosi9:46.64 PRNYWard MelvilleFeb 13Section XI Indoor State Qualifier
5.11Nicholas Cipolla9:47.55 PRNYSmithtown WestFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
6.11Carlos Santos9:48.95 PRNYPatchogue-MedfordFeb 13Section XI Indoor State Qualifier
7.12Jack McGlinchey9:51.91 PRNYSachem NorthFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
8.11Brendan Zeng9:52.35 PRNYCommackFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
9.12Evan Atherton9:53.76 PRNYNorthportFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
10.12Chris Tibbetts9:54.70 PRNYSachem NorthJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
View full rankings...
2 Miles
1.12Michael Grabowski9:19.00 PRUnattachedMar 12New Balance Nationals Indoors
2.12Eric Cunha10:04.33 PRNYRiverheadDec 17Bishop Loughlin Games
3.10Kevin Cawley10:10.45 PRNYSmithtown EastJan 07Dartmouth Relays
4.10DeFelice Nicholas10:37.71 PRNYSmithtown WestJan 07Dartmouth Relays
View full rankings...
55m Hurdles - 39"
1.12Andrew Lauriguet7.70 PRNYWest IslipFeb 13Section XI Indoor State Qualifier
2.12Christian Forletta7.81 PRNYConnetquotJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
3.10Jahiem Dotson7.92 PRNYLongwoodJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
4.12Jalen Logan8.10NYNorth BabylonDec 30Ocean Breeze Holiday Festival
5.12Mike Harvey8.15 PRNYNorthportDec 20Section XI - Boys Crossover C1
6.10Jaheim Denton8.28 PRNYLongwoodJan 14Molloy Stanner Games
7.12James Moran8.29 PRNYSmithtown WestFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
8.10Rolando Banks8.36 PRNYWilliam FloydJan 20Section XI Boys Sophomore Championship
9.12Daniel Siegel8.39 PRNYHalf Hollow Hills EastJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
10.12Daniel Claxton8.40 PRNYSmithtown EastJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
View full rankings...
4x200 Relay
1.Keith Palmer
Saad Quadri
Abdul-Malik Abubakar
Frank Grey
1:34.78NYBrentwoodFeb 13Section XI Indoor State Qualifier
2.Relay Team1:35.62NYBay ShoreDec 27Rhode Island Classic
3.Breslin Brooks
Witcliffe Cunningham
Garrett Watkins
Jahiem Dotson
1:35.78NYLongwoodJan 29Section 11 Last Chance
4.Relay Team1:36.09NYWilliam FloydDec 26North Shore Invitational
5.Ron Beard
Jeremy Vlacancich
Nick Murray
Vincent Manna
1:36.16NYCommackFeb 13Section XI Indoor State Qualifier
6.Jason Nunez
Thomas Micheli
Sharyar Butt
Keith Weber
1:37.05NYSachem EastFeb 13Section XI Indoor State Qualifier
7.Relay Team1:37.24NYWg Oconnell-CopiagueFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
8.Nicholas Weider
Matthew Cappock
Reed Passaretti
Hunter Greco
1:37.27NYSmithtown WestJan 28ocean breeze HS invitational
9.Joshua Garvin
Chapele Wray
D'Lunte Gordon
Jared Trefny
1:37.62NYHalf Hollow Hills EastJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
10.Relay Team1:39.12NYConnetquotJan 02Section 11 Crossover D
View full rankings...
4x400 Relay
1.Saad Quadri
Madimayamou Dansoko
Fruendly Alexis
Abdul-Malik Abubakar
3:29.87NYBrentwoodJan 11NYRR Millrose Games Trials
2.Marcus Glenn
Christian Reuthebuck
Kaeshawn Sanseverino
Matt Wottawa
3:31.48NYLongwoodFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
3.Justin Ridges
Joshua deCoteau
Joseph Dozier
Christopher Spellman
3:32.23NYBay ShoreFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
4.-D'Lunte Gordon
Dillon Schliwka
James Taufman
Christian Sam
3:33.13NYHalf Hollow Hills EastJan 11NYRR Millrose Games Trials
5.Joey Collins
Zach Hicks
Thomas Newham
Zuriel Mason
3:35.50NYPatchogue-MedfordFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
6.Matthew Cappock
Matthew Villano
Matthew Tullo
Liam Lasurdo
3:36.07NYSmithtown WestFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
7.David Lawrence
Antoine Moore Jr.
Edgar Tineo
Aryes Garrett
3:36.52NYWg Oconnell-CopiagueJan 11NYRR Millrose Games Trials
8.Relay Team3:37.32NYWard MelvilleDec 26North Shore Invitational
9.Jordan Chong-Gayle
Chris Quenstedt
Andrew Campbell
Ryan Hayes
3:37.42NYSachem EastJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
10.Liam Donahue
Liam Park
Thomas Kubisa
Courtney Williams
3:38.94NYSachem NorthFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
View full rankings...
4x800 Relay
1.Elijah Claiborne
Dan O'Connor
Tyler Dollhausen
Isaiah Claiborne
7:54.38NYNorthportMar 12New Balance Nationals Indoors
2.Caleb Wheeler
Glen Pinkava
Eric Zulkofske
Danny Ryan
8:01.85NYWard MelvilleFeb 04Armory Track Invitational
3.Matthew Villano
Steven Spreizer
David Cabello
Michael Grabowski
8:10.47NYSmithtown WestJan 28ocean breeze HS invitational
4.Desmond Benton
Greg Bove
Peter DeMicco
Andrew Lauriguet
8:19.12NYWest IslipFeb 13Section XI Indoor State Qualifier
5.Relay Team8:26.12NYCommackJan 14Molloy Stanner Games
6.Ryan Hayes
Peter Argerakis
Andrew Campbell
Brandon Guerrera
8:28.41NYSachem EastFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
7.Michael Giarrizzo
John Creeron
Sean Smyth
Raj Shah
8:35.04NYWalt WhitmanJan 02Section 11 Crossover D
8.Relay Team8:39.34NYSachem NorthJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
9.Relay Team8:40.35NYSmithtown EastJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
10.Relay Team8:40.56NYRiverheadJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Christopher Fasano58' 1 PRNYSachem NorthDec 18Section XI Boys Crossover B
2.12Jack Pihlkar55' 0.5 PRNYCommackMar 04NYSPHSAA/NYS Federation Championships
3.12Jalen Hunter50' 1.75 PRNYLongwoodJan 29Section 11 Last Chance
4.11Mateusz Mojsa46' 6.75 PRNYCommackJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
5.12Nick Pappino45' 10 PRNYNorth BabylonDec 21Section XI Boys Crossover C2
12Christopher Perrier45' 10 PRNYSmithtown EastFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
7.12Tyler Herrmann44' 8.25 PRNYLongwoodJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
8.12Jose Moreno44' 8 PRNYWilliam FloydJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
9.12Joseph Cuomo44' 4.5 PRNYNorth BabylonJan 02Section 11 Crossover D
10.12James Haddad44' 2 PRNYHalf Hollow Hills EastFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
View full rankings...
High Jump
1.12Daniel Claxton7' 0.25 PRUnattachedMar 12New Balance Nationals Indoors
2.11Connor Pallman6' 2 PRNYSachem NorthJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
3.10Jahiem Dotson6' 1 PRNYLongwoodDec 18Section XI Boys Crossover B
12Hunter Greco6' 1 PRNYSmithtown WestFeb 13Section XI Indoor State Qualifier
5.10Jaheim Denton6' 0 PRNYLongwoodDec 26North Shore Invitational
12Cooper Schiavo6' 0 PRNYSmithtown WestDec 26North Shore Invitational
7.12Andrew Lauriguet5' 10 PRNYWest IslipDec 18Section XI Boys Crossover B
11Garrett Watkins5' 10 PRNYLongwoodJan 29Section 11 Last Chance
12Tyjuan Nelson5' 10NYBrentwoodDec 21Section XI Boys Crossover C2
11Kevin Cassidy5' 10 PRNYWest IslipJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
11DeAndre Smith5' 10 PRNYBrentwoodJan 29Section 11 Last Chance
12Christopher Perrier5' 10 PRNYSmithtown EastFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
12Savien Roberts5' 10 PRNYWalt WhitmanFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
View full rankings...
Long Jump
1.12Derrick Burrell23' 8 PRNYBay ShoreJan 07The Army Hispanic Games
2.11David Lawrence22' 0.75 PRNYWg Oconnell-CopiagueFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
3.12Jeremy Vlacancich21' 0.5 PRNYCommackFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
4.12Daniel Claxton20' 10.5 PRNYSmithtown EastFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
5.12Brandon Phan20' 10 PRNYConnetquotJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
6.12Jalen Jetter20' 9 PRNYLongwoodDec 07Section XI Boys Crossover A1
7.11Jordan Chong-Gayle20' 6 PRNYSachem EastJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
8.12Trevor Wilkins20' 5 PRNYWilliam FloydDec 07Section XI Boys Crossover A1
9.10Daouda Dansoko20' 3.5 PRNYBrentwoodJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
10.12Tyler Wilkins20' 2.5 PRNYWilliam FloydJan 02Section 11 Crossover D
10Paden Cerbone20' 2.5 PRNYSmithtown EastFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.12Trevor Wilkins44' 9.5 PRNYWilliam FloydFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
2.10Edgar Tineo43' 4 PRNYWg Oconnell-CopiagueFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
3.12Tyler Wilkins42' 6 PRNYWilliam FloydFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
4.12Phil Hetzer42' 1.25 PRNYConnetquotFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
5.12Jalen Hunter42' 0 PRNYLongwoodJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
6.10Kian Martelli41' 7 PRNYRiverheadJan 20Section XI Boys Sophomore Championship
7.12Brandon Phan41' 5.5 PRNYConnetquotJan 22Section XI Boys Indoor League Championships
8.11Donavan Sibblies40' 11.5 PRNYNorth BabylonFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
9.10Eric Johansson40' 9 PRNYSmithtown WestJan 20Section XI Boys Sophomore Championship
10.11Zach Hicks40' 3.75 PRNYPatchogue-MedfordFeb 04Section XI Boys Large/Small School Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.