Team Results Management

Mens

55 Meter Dash
1.12Cory Bull6.48NYRoosevelt (LI)Dec 17AT&T Coaches Hall of Fame Invitational
2.12Amari Reyes6.78 PRNYMalverneFeb 07Section VIII County Class B Championships
3.12Michael Thurmond6.79 PRNYGlen CoveDec 02North Shore HS Season Opener
4.12Dashawn Jackson6.80 PRNYRoosevelt (LI)Nov 29Section VIII Crossover E & F
5.11Jallah Stephenson6.82 PRNYManhassetJan 19Section 8 Conference 3 Championship
6.11Ismail Abdullah6.86 PRNYValley Stream SouthFeb 07Section VIII County Class B Championships
7.12Jake Martin6.91 PRNYIsland TreesFeb 07Section VIII County Class B Championships
8.11Lenz St. Vil6.93 PRNYValley Stream NorthJan 10Section 8 Conference 5 Championships
9.11Christopher Peralta6.94 PRNYValley Stream SouthJan 10Section 8 Conference 5 Championships
10.10Matt Storch6.96 PRNYFriends AcademyJan 19Section 8 Conference 3 Championship
View full rankings...
200 Meters
1.12Maurice Teachey23.52 PRUnattachedMar 12New Balance Nationals Indoors
2.12Michael Thurmond23.57 PRNYGlen CoveJan 21New Balance Games
3.11Nigel Walker24.18 PRNYValley Stream SouthJan 28ocean breeze HS invitational
4.10Richard Imbro24.76 PRNYIsland TreesDec 29Marine Corps Holiday Classic
5.11Christopher Peralta24.81 PRNYValley Stream SouthJan 28ocean breeze HS invitational
6.10Eric Tacheci25.81 PRNYManhassetJan 28ocean breeze HS invitational
7.10Henry Son26.06 PRNYManhassetJan 28ocean breeze HS invitational
8.9Nick Campagnuolo26.28 PRNYW T ClarkeDec 29Marine Corps Holiday Classic
9.9Alex Park26.30 PRNYManhassetJan 29Ocean Breeze HS Invitational
10.10Rob Ragusa26.75 PRNYIsland TreesDec 29Marine Corps Holiday Classic
View full rankings...
300 Meters
1.12Maurice Teachey35.70 PRNYMalverneFeb 15Section VIII State Indoor Qualifier
2.11Elia Alberts37.06 PRNYNorth ShoreFeb 07Section VIII County Class B Championships
3.12Michael Thurmond37.41 PRNYGlen CoveFeb 15Section VIII State Indoor Qualifier
4.11Jallah Stephenson37.42NYManhassetJan 19Section 8 Conference 3 Championship
5.11Nicholas Minerva37.65 PRNYSeafordFeb 07Section VIII County Class B Championships
6.11Max Harouche37.91 PRNYCold Spring HarborFeb 07Section VIII County Class B Championships
7.12Jack Casey38.26 PRNYOyster Bay-East NorwichDec 02North Shore HS Season Opener
8.11Brandon James38.33 PRNYValley Stream NorthDec 26North Shore Invitational
9.-Rashad Teachey38.37 PRNYMalverneJan 21New Balance Games
10.9Rashard Teachey38.48 PRNYMalverneFeb 07Section VIII County Class B Championships
View full rankings...
400 Meters
1.10Alexander Mazer53.45 PRNYManhassetJan 28ocean breeze HS invitational
2.11Jallah Stephenson54.70 PRNYManhassetDec 10Saint Anthony's Developmental
3.12Sean Bentley55.06 PRNYManhassetDec 10Saint Anthony's Developmental
4.11Malcolm Livingston55.18 PRNYRoosevelt (LI)Dec 17AT&T Coaches Hall of Fame Invitational
5.12Daniel Battillo55.62NYCold Spring HarborJan 14East Coast Invitational
6.12James Bellucci56.09 PRNYManhassetDec 10Saint Anthony's Developmental
7.10James Vizza56.12 PRNYNorth ShoreFeb 25North Shore Pre-National Invitational
8.10Luca Marra56.55 PRNYNorth ShoreJan 14East Coast Invitational
9.10Andrew Jiang58.54 PRNYManhassetJan 28ocean breeze HS invitational
10.11Cristofer Cafaro58.55 PRNYCold Spring HarborJan 14East Coast Invitational
View full rankings...
600 Meters
1.12Claude Parola1:23.91 PRNYValley Stream NorthMar 04NYSPHSAA/NYS Federation Championships
2.12Dylan Welch1:24.32 PRNYNorth ShoreDec 02North Shore HS Season Opener
3.12Justin Rivera1:25.09 PRNYNorth ShoreDec 26North Shore Invitational
4.12Justin Riveira1:25.63 PRNYNorth ShoreDec 02North Shore HS Season Opener
5.12Sean Bentley1:26.90 PRNYManhassetJan 19Section 8 Conference 3 Championship
6.11Shane Johnson1:28.01 PRNYValley Stream NorthFeb 07Section VIII County Class B Championships
7.12Daniel Petruso1:28.05 PRNYManhassetJan 19Section 8 Conference 3 Championship
8.12Daniel Battillo1:28.52NYCold Spring HarborFeb 07Section VIII County Class B Championships
9.11Drexel Will1:29.52 PRNYNorth ShoreFeb 15Section VIII State Indoor Qualifier
10.12James Bellucci1:29.64 PRNYManhassetJan 19Section 8 Conference 3 Championship
View full rankings...
800 Meters
1.12Sean Bentley2:02.04 PRNYManhassetJan 28ocean breeze HS invitational
2.12Daniel Petruso2:06.12 PRNYManhassetJan 28ocean breeze HS invitational
3.12James Bellucci2:07.71 PRNYManhassetJan 28ocean breeze HS invitational
4.10Ben Reilly2:10.62 PRNYManhassetDec 10Saint Anthony's Developmental
5.12Connor Lynn2:10.67NYCold Spring HarborJan 14East Coast Invitational
6.10Jonathan Melkun2:16.86 PRNYW T ClarkeDec 29Marine Corps Holiday Classic
7.10Alexander Mazer2:19.71 PRNYManhassetDec 10Saint Anthony's Developmental
8.9Jake Cizmarik2:21.23 PRNYManhassetJan 29Ocean Breeze HS Invitational
9.9Justin Ortiz2:21.86 PRNYIsland TreesDec 29Marine Corps Holiday Classic
10.10Spencer Flynn2:24.35 PRNYManhassetJan 28ocean breeze HS invitational
View full rankings...
1000 Meters
1.12Dylan Welch2:33.79 PRNYNorth ShoreMar 04NYSPHSAA/NYS Federation Championships
2.12Justin Blanche2:39.59 PRNYManhassetJan 14Molloy Stanner Games
3.11John Cyprus2:41.68 PRNYManhassetJan 14Molloy Stanner Games
4.12Nicholas Cason2:42.30 PRNYValley Stream NorthFeb 07Section VIII County Class B Championships
5.11Ethan Loring2:42.77 PRNYNorth ShoreFeb 07Section VIII County Class B Championships
6.11Nicholas Harris2:43.36 PRNYManhassetDec 26North Shore Invitational
7.10Ben Reilly2:44.95 PRNYManhassetJan 21New Balance Games
8.11Collin O'Sullivan2:45.06 PRNYNorth ShoreDec 02North Shore HS Season Opener
9.11Aidan Caggiano2:45.10 PRNYManhassetDec 20Section 8 - Crossover B&C
10.11Ryan Watson2:45.65 PRNYManhassetDec 20Section 8 - Crossover B&C
View full rankings...
1500 Meters
1.11Ryan Watson4:17.92 PRNYManhassetJan 07The Army Hispanic Games
2.9Jason Linzer4:26.24 PRNYSeafordJan 21New Balance Games
3.12Justin Kersh4:44.81 PRNYW T ClarkeDec 17AT&T Coaches Hall of Fame Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.11John Cyprus4:32.38 PRNYManhassetFeb 15Section VIII State Indoor Qualifier
2.12Nicholas Cason4:34.73 PRNYValley Stream NorthDec 13Section 8 Group A & D
3.11Aidan Caggiano4:34.90 PRNYManhassetJan 14Molloy Stanner Games
4.11Colin O'Sullivan4:38.10 PRNYNorth ShoreDec 26North Shore Invitational
5.11Ryan Watson4:39.55 PRNYManhassetJan 14Molloy Stanner Games
6.9Jason Linzer4:44.10 PRNYSeafordDec 26North Shore Invitational
7.11Collin O'Sullivan4:45.30 PRNYNorth ShoreDec 02North Shore HS Season Opener
8.11Ethan Lorring4:46.93 PRNYNorth ShoreDec 02North Shore HS Season Opener
9.12Christian Cruz4:48.62 PRNYValley Stream NorthDec 13Section 8 Group A & D
10.10Christopher Courts4:48.80 PRNYManhassetFeb 08Section VIII County Class A Championships
View full rankings...
1 Mile
1.11John Cyprus4:32.00 PRNYManhassetJan 28ocean breeze HS invitational
2.11Ryan Watson4:33.89 PRNYManhassetJan 28ocean breeze HS invitational
3.12Justin Blanche4:37.95 PRNYManhassetJan 28ocean breeze HS invitational
4.11Nicholas Harris4:46.13 PRNYManhassetJan 28ocean breeze HS invitational
5.9Jason Linzer4:46.19 PRNYSeafordJan 21New Balance Games
6.10Christophe Courts4:49.36 PRNYManhassetFeb 25North Shore Pre-National Invitational
7.11Oscar Varela4:49.57 PRNYNorth ShoreFeb 25North Shore Pre-National Invitational
8.10Christopher Courts4:50.81 PRNYManhassetJan 28ocean breeze HS invitational
9.10Adam Stefan4:58.03 PRNYManhassetJan 28ocean breeze HS invitational
10.11Aidan Sweeney4:58.72 PRNYManhassetJan 28ocean breeze HS invitational
View full rankings...
3000 Meters
1.12Nicholas Cason9:36.14 PRNYValley Stream NorthJan 21New Balance Games
2.11O'Sullivan Colin9:38.83 PRNYNorth ShoreJan 2135th Yale Interscholastic Track and Field Classic
3.12Dylan Welch9:38.90 PRNYNorth ShoreJan 2135th Yale Interscholastic Track and Field Classic
4.11Oscar Varella9:50.06 PRNYNorth ShoreJan 2135th Yale Interscholastic Track and Field Classic
5.11Ethan Lorring9:59.85NYNorth ShoreJan 2135th Yale Interscholastic Track and Field Classic
6.11Ryan Thorpe10:11.00 PRNYManhassetJan 21New Balance Games
7.10Bryce Thalheimer10:15.52 PRNYManhassetJan 21New Balance Games
8.12Christian Cruz10:15.61 PRNYValley Stream NorthJan 21New Balance Games
9.10Adam Stefan10:30.10 PRNYManhassetJan 21New Balance Games
10.12Bryan Coquia10:32.35 PRNYValley Stream NorthJan 21New Balance Games
View full rankings...
3200 Meters
1.11Aidan Caggiano9:24.58 PRNYManhassetMar 04NYSPHSAA/NYS Federation Championships
2.11Ryan Watson9:47.73 PRNYManhassetMar 04NYSPHSAA/NYS Federation Championships
3.11Colin O'Sullivan10:08.14 PRNYNorth ShoreFeb 07Section VIII County Class B Championships
4.9Jason Linzer10:15.63 PRNYSeafordFeb 07Section VIII County Class B Championships
5.12Nicholas Cason10:19.53 PRNYValley Stream NorthFeb 15Section VIII State Indoor Qualifier
6.11Devin Brancato10:19.84 PRNYWheatleyFeb 15Section VIII State Indoor Qualifier
7.12Christian Cruz10:22.10 PRNYValley Stream NorthNov 30Section VIII Crossover C & D
8.11Ryan Thorpe10:34.81 PRNYManhassetDec 20Section 8 - Crossover B&C
9.12Milton Pirsos10:34.82 PRNYManhassetDec 20Section 8 - Crossover B&C
10.11Oscar Varela10:35.25 PRNYNorth ShoreFeb 07Section VIII County Class B Championships
View full rankings...
2 Miles
1.11Aidan Caggiano9:30.42 PRNYManhassetJan 28ocean breeze HS invitational
2.12Nicholas Cason10:13.87 PRNYValley Stream NorthJan 21New Balance Games
3.11Ryan Thorpe10:52.82 PRNYManhassetJan 21New Balance Games
4.10Bryce Thalheimer10:58.17 PRNYManhassetJan 21New Balance Games
5.12Christian Cruz10:59.53 PRNYValley Stream NorthJan 21New Balance Games
6.10Adam Stefan11:09.97 PRNYManhassetJan 21New Balance Games
7.12Bryan Coquia11:19.00 PRNYValley Stream NorthJan 21New Balance Games
8.11Peter Campanella11:23.02 PRNYMineolaJan 21New Balance Games
9.9Daniel Maass11:29.54 PRNYManhassetJan 21New Balance Games
10.10Drew Miller11:44.61 PRNYManhassetJan 21New Balance Games
View full rankings...
5000 Meters
1.11Aidan Caggiano15:32.26 PRUnattachedMar 12New Balance Nationals Indoors
View full rankings...
55m Hurdles - 39"
1.12Dashawn Jackson7.62 PRNYRoosevelt (LI)Feb 15Section VIII State Indoor Qualifier
2.12Andrew Ariza7.83 PRNYMineolaJan 21New Balance Games
3.11Ismail Abdullah8.24 PRNYValley Stream SouthFeb 07Section VIII County Class B Championships
4.12Michael Chin8.29 PRNYManhassetJan 19Section 8 Conference 3 Championship
5.11Chrys Philemon8.51 PRNYValley Stream NorthDec 13Section 8 Group A & D
6.12Steven John8.54 PRNYWheatleyNov 29Section VIII Crossover E & F
7.12Daniel Baboolal8.98 PRNYGlen CoveDec 01Section VIII Crossover A & B
8.11Brenden Biliski9.17 PRNYNorth ShoreFeb 07Section VIII County Class B Championships
9.11Dennis Mejia9.18 PRNYOyster Bay-East NorwichFeb 07Section VIII County Class B Championships
10.12Danny Pires9.25 PRNYMineolaFeb 07Section VIII County Class B Championships
View full rankings...
4x200 Relay
1.Isaiah Mitchell
Dashawn Jackson
Cory Bull
Malcolm Livingston
1:34.75NYRoosevelt (LI)Feb 15Section VIII State Indoor Qualifier
2.Relay Team1:36.65NYValley Stream NorthJan 21New Balance Games
3.Maurice Teachey
Timmy Bosques
Rashard Teachey
Amari Reyes
1:36.75NYMalverneFeb 07Section VIII County Class B Championships
4.Relay Team1:37.38NYManhassetJan 19Section 8 Conference 3 Championship
5.Relay Team1:39.35NYIsland TreesJan 21New Balance Games
6.Relay Team1:39.73NYSeafordJan 21New Balance Games
7.Dennis Mejia
Christopher Syrett
Salvatore Fusco
Harrison Treble
1:41.68NYOyster Bay-East NorwichFeb 15Section VIII State Indoor Qualifier
8.Relay Team1:42.72NYMineolaJan 21New Balance Games
9.Elia Alberts
James Vizza
Billy Jack Drexel
Dakota Kessler
1:43.42NYNorth ShoreJan 2135th Yale Interscholastic Track and Field Classic
10.Relay Team1:45.57NYFriends AcademyJan 19Section 8 Conference 3 Championship
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team3:33.12NYNorth ShoreDec 26North Shore Invitational
2.Relay Team3:36.56NYManhassetJan 11NYRR Millrose Games Trials
3.Evan Peters
Shane Johnson
Javier Blythe
Jacob Schoenfeld
3:37.36NYValley Stream NorthFeb 07Section VIII County Class B Championships
4.Daniel Battillo
Max Harouche
Ezra Brody
Cristofer Cafaro
3:38.75NYCold Spring HarborFeb 07Section VIII County Class B Championships
5.Logan Mark
Derek Smith
David Stewart
Jonathan Melkun
3:55.00NYW T ClarkeFeb 07Section VIII County Class B Championships
6.Relay Team3:59.27NYValley Stream SouthJan 10Section 8 Conference 5 Championships
7.Relay Team4:00.21NYSeafordDec 20Section 8 - Crossover B&C
8.Relay Team4:00.25NYMineolaJan 10Section 8 Conference 5 Championships
View full rankings...
4x800 Relay
1.Ethan Loring
Justin Rivera
Collin O'Sullivan
Dylan Welch
8:03.43NYNorth ShoreMar 04NYSPHSAA/NYS Federation Championships
2.Ryan Watson
John Cyprus
Justin Blanche
Sean Bentley
8:04.36NYManhassetMar 12New Balance Nationals Indoors
3.Christian Cicilia
Pablo Hernandez
Nicholas Cason
Bryan Coquia
8:59.35NYValley Stream NorthFeb 07Section VIII County Class B Championships
4.Relay Team9:00.81NYMineolaJan 21New Balance Games
5.Relay Team9:01.40NYCold Spring HarborDec 26North Shore Invitational
6.Relay Team9:08.51NYW T ClarkeDec 17AT&T Coaches Hall of Fame Invitational
7.Dylan Baker
Jason Linzer
Connor Kelly
John Krzyminski
9:20.64NYSeafordFeb 07Section VIII County Class B Championships
8.Relay Team9:40.09NYValley Stream SouthJan 10Section 8 Conference 5 Championships
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Relay Team3:50.15NYManhassetJan 21New Balance Games
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m
1.Relay Team10:29.59NYManhassetFeb 28Eastern States Indoor Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Abraham Cordero42' 10.25 PRNYValley Stream SouthFeb 07Section VIII County Class B Championships
2.12Andrew Saulpaugh41' 7.5NYSeafordDec 02North Shore HS Season Opener
3.10Thomas Zamroz40' 7.5 PRNYIsland TreesFeb 07Section VIII County Class B Championships
4.11Christian Chalmers39' 6 PRNYValley Stream NorthFeb 07Section VIII County Class B Championships
5.12Jacob Daly39' 3.5 PRNYNorth ShoreJan 10Section 8 Conference 5 Championships
6.12Phillip Adeyeye38' 7.5 PRNYMalverneNov 29Section VIII Crossover E & F
7.12Antonio Liparoto38' 4.75 PRNYWheatleyFeb 07Section VIII County Class B Championships
8.11Christia Chalmers38' 1 PRNYValley Stream NorthJan 07URI Invitational
9.12Mike Savio35' 11.5 PRNYSeafordJan 05Section 8 Group A&C Crossover
10.11Ike Nweze35' 6.75 PRNYValley Stream NorthFeb 07Section VIII County Class B Championships
View full rankings...
High Jump
1.12Isaiah Mitchell6' 2 PRNYRoosevelt (LI)Dec 17AT&T Coaches Hall of Fame Invitational
12Najon Dorsainvil6' 2 PRNYManhassetDec 20Section 8 - Crossover B&C
12Tyler John6' 2 PRNYValley Stream NorthDec 13Section 8 Group A & D
4.11Anthony Cuchel5' 8 PRNYSeafordDec 26North Shore Invitational
12Steven John5' 8 PRNYWheatleyNov 29Section VIII Crossover E & F
6.11Christopher Syrett5' 7 PRUnattachedFeb 19USATF Northeast Zone Youth Indoor Championships (Hershey Nationals qualifier)
7.12Ezra Brody5' 6 PRNYCold Spring HarborDec 10Saint Anthony's Developmental
8.11George Bromes5' 4 PRNYValley Stream NorthNov 30Section VIII Crossover C & D
9.10Matthew Abrankian5' 2 PRNYManhassetDec 01Section VIII Crossover A & B
10Eric Tacheci5' 2 PRNYManhassetDec 26North Shore Invitational
10Christian Melendez5' 2NYMineolaJan 10Section 8 Conference 5 Championships
View full rankings...
Pole Vault
1.12Ezra Brody11' 0 PRNYCold Spring HarborNov 30Section VIII Crossover C & D
2.11Elia Alberts9' 0 PRNYNorth ShoreNov 29Section VIII Crossover E & F
3.9Vito Oliveri8' 6 PRNYValley Stream NorthDec 13Section 8 Group A & D
11George Bromes8' 6 PRNYValley Stream NorthDec 13Section 8 Group A & D
11Justin Schoenfeld8' 6 PRNYValley Stream NorthDec 13Section 8 Group A & D
10Matthew Manza8' 6 PRNYValley Stream NorthDec 13Section 8 Group A & D
9Jake Cizmarik8' 6 PRNYManhassetJan 19Section 8 Conference 3 Championship
8.12Luciano Cirelli8' 0 PRNYValley Stream NorthJan 10Section 8 Conference 5 Championships
12Henry Lopez8' 0 PRNYValley Stream NorthDec 13Section 8 Group A & D
View full rankings...
Long Jump
1.12Tyler John22' 5 PRNYValley Stream NorthFeb 15Section VIII State Indoor Qualifier
2.11Brandon James21' 9 PRNYValley Stream NorthFeb 15Section VIII State Indoor Qualifier
3.12Harrison Treble21' 1.75 PRNYOyster Bay-East NorwichFeb 07Section VIII County Class B Championships
4.11Ismail Abdullah20' 11.75 PRNYValley Stream SouthFeb 07Section VIII County Class B Championships
5.12Jason Singh20' 9.25 PRNYManhassetJan 19Section 8 Conference 3 Championship
6.12Steven John20' 7 PRNYWheatleyFeb 07Section VIII County Class B Championships
7.11Elia Alberts20' 4.25 PRNYNorth ShoreJan 10Section 8 Conference 5 Championships
8.12Najon Dorsainvil20' 2.75 PRNYManhassetJan 19Section 8 Conference 3 Championship
9.11Christopher Syrett19' 11 PRNYOyster Bay-East NorwichDec 02North Shore HS Season Opener
10.11Colin Ogilvie18' 7.5 PRNYSeafordDec 20Section 8 - Crossover B&C
View full rankings...
Triple Jump
1.12Tyler John43' 10 PRNYValley Stream NorthJan 10Section 8 Conference 5 Championships
2.12Najon Dorsainvil42' 1.25 PRNYManhassetJan 21New Balance Games
3.11Brandon James40' 8.25NYValley Stream NorthFeb 07Section VIII County Class B Championships
4.12Harrison Treble40' 5.25NYOyster Bay-East NorwichFeb 07Section VIII County Class B Championships
5.11Michael Zanni38' 11.5 PRNYW T ClarkeJan 14Molloy Stanner Games
6.12Evan Peters38' 8.75NYValley Stream NorthFeb 07Section VIII County Class B Championships
7.12Jason Singh37' 10.5 PRNYManhassetJan 19Section 8 Conference 3 Championship
8.12Ryan Maggio37' 8 PRNYIsland TreesFeb 07Section VIII County Class B Championships
9.11Chrys Philemon37' 6 PRNYValley Stream NorthDec 13Section 8 Group A & D
10.12Michael Chin37' 5.5 PRNYManhassetJan 19Section 8 Conference 3 Championship
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.