Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Dakota Crutchfield10.90 PRSCEasleyApr 06Pickens County Championship
2.10Jimarcus Mattress10.92 PR (-1.2)UnattachedAug 05AAU National Junior Olympic Games
3.9Nytavious Groves10.94 PRSCTL HannaApr 26SCHSL Region 1-5A
4.8Gerrard Donald10.96 PRSCWoodmontApr 26SCHSL Region 1-5A
5.12Davonne Bowen10.97SCWoodmontApr 20Greenville County Championship
6.12Josh Fields11.03 PRSCWestsideApr 26SCHSL Region 1-5A
7.11Jordan Blue11.13 PRSCWestsideApr 26SCHSL Region 1-5A
8.12Will Drawdy11.17 PRSCEasleyApr 06Pickens County Championship
9.12Sean-thomas Faulkner11.33 PRSCEasleyApr 26SCHSL Region 1-5A
10.11ShaKharee Johnson11.44 PRSCTL HannaApr 26SCHSL Region 1-5A
View full rankings...
200 Meters
1.10Jimarcus Mattress22.16 PR (1.3)UnattachedAug 05AAU National Junior Olympic Games
2.8Gerrard Donald22.20 PRSCWoodmontApr 26SCHSL Region 1-5A
3.12Josh Fields22.40 PRSCWestsideApr 26SCHSL Region 1-5A
4.9Nytavious Groves22.57 PRSCTL HannaApr 26SCHSL Region 1-5A
5.12Will Drawdy22.60 PRSCEasleyMay 06SCHSL AAAAA Qualifier
6.12Dakota Crutchfield22.80 PRSCEasleyApr 26SCHSL Region 1-5A
7.12Sean-thomas Faulkner23.03 PRSCEasleyApr 26SCHSL Region 1-5A
8.11Braylon Peterson23.20 PRSCTL HannaApr 20Upstate Tri County Championship
9.12Nick King23.37 PRSCEasleyApr 26SCHSL Region 1-5A
10.12Kenyon Johnson23.97 PR (-2.2)CAAlta LomaMar 09King vs. Alta Loma
View full rankings...
400 Meters
1.12Grainger Garrison51.75 PRSCEasleyApr 26SCHSL Region 1-5A
2.10Jimarcus Mattress52.43 PRSCWestsideMay 06SCHSL AAAAA Qualifier
3.11Cameron Henderson52.69 PRCACarsonMar 11Redondo Nike Track Festival (Day 2)
4.10John Pierre52.74 PRSCTL HannaMar 25Bob Jenkins SCTCCCA Coaches Classic
5.11Braylon Peterson52.76 PRSCTL HannaApr 26SCHSL Region 1-5A
6.10Thomas Jackson52.81SCWestsideMar 30Seneca vs. Walhalla, West Oak, Westside
7.11Trez Floyd53.36 PRSCWestsideApr 26SCHSL Region 1-5A
8.12Jamal Moore54.27 PRSCEasleyApr 26SCHSL Region 1-5A
9.12Alex Esteban55.24c PRSCJL MannApr 06Woodmont Meet
10.9Juan Garcia55.69 PRSCWoodmontApr 26SCHSL Region 1-5A
View full rankings...
800 Meters
1.12Antonio Williams-Mayben2:02.76 PRSCWoodmontApr 20Greenville County Championship
2.12Tony Williams2:04.25 PRSCWoodmontApr 08Bojangles Track & Field Classic
3.12Derek Bowen2:04.76 PRSCWestsideApr 26SCHSL Region 1-5A
4.11Tyler Laugh2:04.94 PRSCTL HannaApr 26SCHSL Region 1-5A
5.10Austin Geer2:05.29 PRSCTL HannaMay 06SCHSL AAAAA Qualifier
6.12Aaron Passmore2:07.38 PRSCJL MannApr 26SCHSL Region 1-5A
7.10Xavier Swinger2:08.89 PRSCTL HannaMar 25Bob Jenkins SCTCCCA Coaches Classic
8.12Hunter Beard2:09.16 PRSCTL HannaApr 26SCHSL Region 1-5A
9.11Luke Seegee2:12.49 PRSCEasleyApr 26SCHSL Region 1-5A
10.11Ezekiel Groves2:12.61SCWoodmontApr 20Greenville County Championship
View full rankings...
1500 Meters
1.10Xavier Swinger4:50.30 PRUnattachedJul 02AAU Region 08 Qualifier
View full rankings...
1600 Meters
1.12Colt Griffith4:18.21 PRSCWoodmontMay 13SCHSL AAAAA State Championship
2.12Antonio Williams-Mayben4:32.95 PRSCWoodmontMar 11Chick-fil-A Games
3.9Austin Spencer4:47.66 PRSCTL HannaMar 25Bob Jenkins SCTCCCA Coaches Classic
4.11Cameron Murr4:49.50 PRSCJL MannApr 20Greenville County Championship
5.9Ian Tuesdale4:52.40 PRSCJL MannApr 26SCHSL Region 1-5A
6.11Jackson Caudell4:53.76 PRSCJL MannApr 26SCHSL Region 1-5A
7.11Noah Cannon4:54.84 PRSCWoodmontApr 26SCHSL Region 1-5A
8.12Alex Esteban4:56.0h PRSCJL MannMar 22Riverside Meet #2
9.9Carter Brumfield4:57.25 PRSCEasleyApr 26SCHSL Region 1-5A
10.11Cody Hall4:58.2h PRSCWestsideMar 30Seneca vs. Walhalla, West Oak, Westside
View full rankings...
1 Mile
1.12Colt Griffith4:18.85 PRSCWoodmontApr 08Bojangles Track & Field Classic
2.12Tony Williams4:48.55SCWoodmontApr 08Bojangles Track & Field Classic
3.11Jason Jeanes5:32.10 PRSCEasleyApr 08Bojangles Track & Field Classic
4.8Arthur Plummer5:34.11 PRSCEasleyApr 08Bojangles Track & Field Classic
View full rankings...
3200 Meters
1.12Colt Griffith9:29.71 PRSCWoodmontMay 13SCHSL AAAAA State Championship
2.9Austin Spencer10:22.31 PRSCTL HannaMar 17Foothills Classic
3.9Thomas McDonough10:32.0h PRSCJL MannApr 06Woodmont Meet
4.9Ian Tuesdale10:33.0h PRSCJL MannApr 06Woodmont Meet
5.8Gabe Engel10:34.0h PRSCJL MannApr 06Woodmont Meet
6.11Cameron Murr10:40.0h PRSCJL MannMar 22Riverside Meet #2
7.11Cody Hall10:49.87 PRSCWestsideMar 25Bob Jenkins SCTCCCA Coaches Classic
8.10Blake Mitrick11:03.67 PRSCJL MannApr 26SCHSL Region 1-5A
9.11Jesse Tyrrell11:04.54SCTL HannaMar 17Foothills Classic
10.11Noah Cannon11:05.82 PRSCWoodmontMar 18Hillcrest Ram Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Voc Tabron15.40SCEasleyMar 18Hillcrest Ram Invitational
2.11Jehu Seizeme15.63 PRSCWestsideApr 20Upstate Tri County Championship
3.11Elijah Dennis15.97 PRSCWestsideApr 26SCHSL Region 1-5A
4.10Kynan Robinson16.61 PRSCTL HannaMay 06SCHSL AAAAA Qualifier
5.10Dequarius Reed16.67 PRSCTL HannaApr 26SCHSL Region 1-5A
6.11Kavin Shah18.02 PRSCJL MannApr 26SCHSL Region 1-5A
7.12Brady Johnson18.05 PRSCJL MannApr 26SCHSL Region 1-5A
8.10Fisher Smith18.85SCTL HannaApr 01Rams JV Classic
9.11Thomas Goodall18.91 PRSCJL MannApr 26SCHSL Region 1-5A
10.10Matt Burnett19.75 PRSCJL MannMar 31Southside Christian Meet #4
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.10Kynan Robinson1:02.00SCTL HannaApr 01Rams JV Classic
2.9Nicholas Rozakos1:09.47 PRSCTL HannaApr 01Rams JV Classic
View full rankings...
400m Hurdles - 36"
1.10Kynan Robinson1:00.36 PRSCTL HannaApr 26SCHSL Region 1-5A
2.11Jehu Seizeme1:01.40 PRSCWestsideApr 20Upstate Tri County Championship
3.12Harrison Wile1:01.53SCWoodmontApr 26SCHSL Region 1-5A
4.11Cameron Murr1:03.03 PRSCJL MannApr 20Greenville County Championship
5.11Elijah Dennis1:03.89 PRSCWestsideApr 20Upstate Tri County Championship
6.12Josh Chapman1:04.96 PRSCTL HannaMar 17Foothills Classic
7.9Nicholas Rozakos1:06.56 PRSCTL HannaApr 26SCHSL Region 1-5A
8.8Traywon Wiley1:07.50 PRSCWestsideApr 26SCHSL Region 1-5A
9.11Jackson Caudell1:08.74 PRSCJL MannApr 20Greenville County Championship
10.9Eakhari Peterson1:09.25 PRSCJL MannApr 26SCHSL Region 1-5A
View full rankings...
4x100 Relay
1.Nick King
Will Drawdy
Sean-thomas Faulkner
Dakota Crutchfield
42.95SCEasleyApr 26SCHSL Region 1-5A
2.Davonne Bowen
Gerrard Donald
Chris Gary
Kenyon Johnson
43.18SCWoodmontMar 08Hillcrest Meet
3.Dominque Jones
Nytavious Groves
Jecoby Fuller
Braylon Peterson
43.41SCTL HannaApr 26SCHSL Region 1-5A
4.Relay Team43.82SCWestsideMar 30Seneca vs. Walhalla, West Oak, Westside
5.Nehemiah Brown
Christian Scott
Cameron Henderson
Blayne Baltazar
45.62SCJL MannApr 26SCHSL Region 1-5A
View full rankings...
4x200 Relay
1.Kendarious Fant-Miles
Josh Fields
Thomas Jackson
Jimarcus Mattress
1:35.65SCWestsideApr 08Spring Fever Relays
2.Kordrell Byrd
Jecoby Fuller
ShaKharee Johnson
Truly Jones
1:35.93SCTL HannaApr 08Spring Fever Relays
3.Stephen Blackwell
Kelvin Christian
Elijah Mays
Davis Wells
1:51.42SCJL MannApr 08Spring Fever Relays
View full rankings...
4x400 Relay
1.John Pierre
Tyler Laugh
Braylon Peterson
Austin Geer
3:30.12SCTL HannaApr 26SCHSL Region 1-5A
2.Derek Bowen
Josh Fields
Trez Floyd
Thomas Jackson
3:31.33SCWestsideApr 26SCHSL Region 1-5A
3.Relay Team3:35.76SCWoodmontApr 20Greenville County Championship
4.Jamal Moore
Nick King
Jalen Young
Grainger Garrison
3:37.01SCEasleyApr 26SCHSL Region 1-5A
5.Blayne Baltazar
Alex Esteban
Shomari Miller
Cameron Henderson
3:40.84SCJL MannApr 26SCHSL Region 1-5A
View full rankings...
4x800 Relay
1.Ezekiel Groves
Antonio Williams-Mayben
Harrison Wile
Colt Griffith
8:22.94SCWoodmontApr 26SCHSL Region 1-5A
2.Tyler Laugh
Xavier Swinger
Hunter Beard
Austin Geer
8:29.52SCTL HannaApr 26SCHSL Region 1-5A
3.Alex Esteban
Chase Poland
Aaron Passmore
Cameron Murr
8:36.38SCJL MannMay 06SCHSL AAAAA Qualifier
4.Derek Bowen
Wesley Brown
Trez Floyd
Cody Hall
8:52.35SCWestsideApr 20Upstate Tri County Championship
5.Grainger Garrison
Jason Jeanes
Luke Seegee
Carter Brumfield
9:18.02SCEasleyApr 06Pickens County Championship
View full rankings...
SMR 100-100-200-400m
1.Jecoby Fuller
Nytavious Groves
ShaKharee Johnson
Braylon Peterson
1:40.04SCTL HannaApr 08Spring Fever Relays
2.Anthony Goodwin
Dakota Crutchfield
Will Drawdy
Grainger Garrison
1:40.84SCEasleyMar 11Chick-fil-A Games
3.Srikar Alapati
Nehemiah Brown
Marquile Burgess
Victor Cabrera
1:45.42SCJL MannApr 08Spring Fever Relays
4.Danterius Burns
Tyvion Dennis
LaDarius Donaldson
Paull Pickens
1:47.48SCWestsideApr 08Spring Fever Relays
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Srikar Alapati
Nehemiah Brown
Victor Cabrera
Thomas Clark
4:02.42SCJL MannApr 08Spring Fever Relays
2.Colby Dodgin
Darius Dotson
Royal Foster
Christian Hilton
4:02.95SCTL HannaApr 08Spring Fever Relays
3.Bj Donaldson
Ty Gray
Aj McDowell
Marcellous Owens
4:09.79SCWestsideApr 08Spring Fever Relays
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m
1.Blayne Baltazar
Jackson Caudell
Cameron Murr
Ian Tuesdale
11:42.11SCJL MannMar 31Southside Christian Meet #4
2.Austin Geer
Christian Hilton
Bryce Jones
Tyler Laugh
11:57.04SCTL HannaApr 08Spring Fever Relays
3.Derek Bowen
Wesley Brown
Cody Hall
Thomas Jackson
12:03.92SCWestsideApr 08Spring Fever Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Malik Blassingame50' 8.5 PRSCWestsideMar 11Chick-fil-A Games
2.11Derrio Maxwell50' 5 PRSCTL HannaMar 17Foothills Classic
3.12Brevon Lee48' 2.5 PRSCTL HannaMar 25Bob Jenkins SCTCCCA Coaches Classic
4.11Michael Bell46' 2 PRSCWestsideApr 26SCHSL Region 1-5A
5.11Quashon Greenlee45' 8 PRSCTL HannaApr 26SCHSL Region 1-5A
6.11Charlse Williams44' 1 PRSCWestsideApr 26SCHSL Region 1-5A
7.11Tj Solis40' 0.5 PRSCEasleyMar 18Hillcrest Ram Invitational
8.10X-Zavion Glenn39' 10.25 PRSCWestsideMar 30Seneca vs. Walhalla, West Oak, Westside
9.12Caleb Edwards39' 6 PRSCWestsideApr 26SCHSL Region 1-5A
10.11Ryan Smith39' 4 PRSCTL HannaApr 20Upstate Tri County Championship
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Brevon Lee140' 3SCTL HannaMar 17Foothills Classic
2.12Malik Blassingame136' 4 PRSCWestsideMar 11Chick-fil-A Games
3.11Michael Bell123' 8 PRSCWestsideMar 30Seneca vs. Walhalla, West Oak, Westside
4.11Camrin Maxwell120' 2 PRSCJL MannMar 18Glover Smiley, Jr. Classic Vikings Relays
5.10Zack Howard118' 5 PRSCWestsideApr 20Upstate Tri County Championship
6.12Caleb Edwards118' 0 PRSCWestsideMar 30Seneca vs. Walhalla, West Oak, Westside
7.11Derrio Maxwell110' 10SCTL HannaApr 26SCHSL Region 1-5A
8.11Quashon Greenlee105' 7 PRSCTL HannaApr 26SCHSL Region 1-5A
9.-Jay McGuire103' 0 PRSCTL HannaApr 22Next Generation
10.11Urijah Mangum102' 2 PRSCJL MannApr 20Greenville County Championship
View full rankings...
Javelin - 800g
1.8Miles Scott72' 5 PRSCWoodmontMar 18Kevin Logan Memorial Meet
View full rankings...
High Jump
1.12Octavious Tate6' 2 PRSCWestsideApr 26SCHSL Region 1-5A
2.12Dakota Crutchfield5' 10 PRSCEasleyApr 20Upstate Tri County Championship
10Dequarius Reed5' 10 PRSCTL HannaApr 20Upstate Tri County Championship
11Ty Tate5' 10 PRSCWestsideApr 08Spring Fever Relays
5.-Isiaiah Norris5' 8 PRSCTL HannaApr 26SCHSL Region 1-5A
6.11Nick Hampton5' 6SCWestsideMar 18Hillcrest Ram Invitational
10Frank Kay5' 6 PRSCTL HannaApr 20Upstate Tri County Championship
8.10Kiante Miller5' 4SCWestsideMar 30Seneca vs. Walhalla, West Oak, Westside
11Jordan Blue5' 4 PRSCWestsideMar 30Seneca vs. Walhalla, West Oak, Westside
12Brady Johnson5' 4 PRSCJL MannMar 10Southside Christian Meet
View full rankings...
Pole Vault
1.10Taylor Boyles14' 0 PRSCEasleyMar 25Bob Jenkins SCTCCCA Coaches Classic
2.11Thomas Goodall12' 6 PRSCJL MannApr 20Greenville County Championship
3.9Taylor Fox11' 6 PRSCEasleyMar 18Hillcrest Ram Invitational
4.12Brady Johnson11' 0SCJL MannApr 26SCHSL Region 1-5A
10Fisher Smith11' 0 PRSCTL HannaApr 01Rams JV Classic
6.11Cody Hall10' 6 PRSCWestsideMar 18Hillcrest Ram Invitational
7.9Evan Motes10' 0SCTL HannaMar 25Bob Jenkins SCTCCCA Coaches Classic
9Antonius Aarnink10' 0 PRSCJL MannMar 28Mauldin Meet
9.12Josh Chapman9' 6 PRSCTL HannaApr 08Spring Fever Relays
11Nathan McCullough9' 6 PRSCWestsideApr 20Upstate Tri County Championship
11Andrew Tompkins9' 6 PRSCWestsideMar 11Chick-fil-A Games
View full rankings...
Long Jump
1.12Braylen Dotsen21' 9 PRSCTL HannaApr 20Upstate Tri County Championship
2.12Devontai Blackwell21' 6 PRSCWestsideApr 20Upstate Tri County Championship
3.12Josh Fields21' 5 PRSCWestsideApr 20Upstate Tri County Championship
4.11Nick Hampton20' 7SCWestsideApr 20Upstate Tri County Championship
5.11Braylon Peterson20' 2.5 PRSCTL HannaApr 26SCHSL Region 1-5A
6.10John Pierre20' 2 PRSCTL HannaApr 26SCHSL Region 1-5A
7.9Kendarious Fant-Miles20' 1.75 PRSCWestsideApr 26SCHSL Region 1-5A
8.-Royal Foster19' 6.5 PRSCTL HannaApr 26SCHSL Region 1-5A
9.12Octavious Tate19' 3 PRSCWestsideMar 30Seneca vs. Walhalla, West Oak, Westside
10.10Kiante Miller18' 10.5 PRSCWestsideMar 30Seneca vs. Walhalla, West Oak, Westside
View full rankings...
Triple Jump
1.12Braylen Dotsen44' 3 PRSCTL HannaApr 26SCHSL Region 1-5A
2.10Frank Kay43' 0.5 PRSCTL HannaApr 08Spring Fever Relays
3.11Nick Hampton42' 7.25SCWestsideApr 26SCHSL Region 1-5A
10John Pierre42' 7.25 PRSCTL HannaApr 26SCHSL Region 1-5A
5.11Kavin Shah39' 10 PRSCJL MannApr 26SCHSL Region 1-5A
6.12Octavious Tate39' 9.5 PRSCWestsideApr 26SCHSL Region 1-5A
7.11Sebastian Ionita38' 8 PRSCJL MannApr 26SCHSL Region 1-5A
8.11Jordan Blue38' 6.5 PRSCWestsideApr 26SCHSL Region 1-5A
9.11Kody Land37' 7.75 PRSCWoodmontMar 11Chick-fil-A Games
10.11Elasia Muhammad37' 4 PRSCEasleyApr 06Pickens County Championship
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.