Team Results Management

Mens

100 Meters
1.9Brandon Montoya11.00 PRWALyle/WishramApr 01Columbia River Invitational
2.11Andrew Driver11.07 PRWAKittitasMay 05Ron Vanderholm Invitational
3.12Wesley Gibb11.63WAKittitasApr 14K Valley Rally
4.11Devin Powers11.92WAKittitasApr 14K Valley Rally
5.12Jose Amezcua11.96WAMabtonMar 23Grandview Meet
6.12Andrew Lamb12.09WAKittitasApr 14K Valley Rally
7.12Ki Castilleja12.14WAWhite SwanApr 01Don Holder Relays
8.11Joel Hartman12.15 PRWAWalla Walla ValleyMay 05Ron Vanderholm Invitational
9.11Randy Hubbard12.17WALyle/WishramApr 01Columbia River Invitational
10Chris Andrews12.17 PRWADaytonApr 15Van Kuren Invite
View full rankings...
200 Meters
1.9Brandon Montoya22.34 PRWALyle/WishramMay 05Spudder Track & Field Classic
2.11Andrew Driver*22.83 PRWAKittitasMay 1922B District 5/6 Championships
3.12Wesley Gibb23.90 PRWAKittitasApr 22Prosser Rotary Invite
4.11Devin Powers*24.18 PRWAKittitasMay 1922B District 5/6 Championships
5.11Owen Stevenson24.37 PRWAKittitasMay 05Ron Vanderholm Invitational
6.12Jose Amezcua24.74cWAMabtonMay 12EWAC Championships
7.11Joel Hartman24.94c PRWAWalla Walla ValleyMay 02Dayton Local Schools Invite 2.0
8.12Ki Castilleja25.04cWAWhite SwanMay 12EWAC Championships
9.11Randy Hubbard25.19WALyle/WishramApr 01Columbia River Invitational
10.10Tim Scheel25.71 PRWADeSalesMay 05Ron Vanderholm Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.9Brandon Montoya52.30 PRWALyle/WishramMay 02Cadet JV Invite
2.11Andrew Driver52.49 PRWAKittitasApr 29Undeberg Invite
3.11Owen Stevenson*53.05 PRWAKittitasMay 1922B District 5/6 Championships
4.9Gilberto Palma*54.62 PRWAWhite SwanMay 1922B District 5/6 Championships
5.11Will Provaznik55.08WAKittitasMar 18Papa Wells
6.11Randy Hubbard55.89 PRWALyle/WishramApr 28Jeff Agar Memorial Meet
7.10Tim Scheel*56.45 PRWADeSalesMay 1922B District 5/6 Championships
8.11Phoenix Dorsey57.06 PRWALyle/WishramApr 28Jeff Agar Memorial Meet
9.12Ki Castilleja57.36 PRWAWhite SwanApr 28Jeff Agar Memorial Meet
10.11Quincy McConville57.70WALyle/WishramApr 21Bruin Invite
View full rankings...
800 Meters
1.10Justin Roosma2:05.9h PRWAWalla Walla ValleyMay 02Dayton Local Schools Invite 2.0
2.10Bryce Anderson*2:08.83 PRWAKittitasMay 1922B District 5/6 Championships
3.11Reco Quintero2:11.08 PRWALyle/WishramApr 21Bruin Invite
4.12Daniel Ness2:11.3h PRWADeSalesMar 28Dayton Local Schools Invite
5.9Dylan Schwinof*2:12.33 PRWALyle/WishramMay 1922B District 5/6 Championships
6.11Carlos Hernandez-Pacheco2:18.3h PRWAWhite SwanMar 18Papa Wells
7.9Christian Ceballos2:19.1h PRWAWhite SwanMay 12EWAC Championships
8.9Gilberto Palma2:23.09 PRWAWhite SwanApr 08Davis Invitational
9.9Ethan Haugen2:23.78 PRWADeSalesMar 25MacDougall Invite
10.11Quincy McConville2:24.48WALyle/WishramApr 01Columbia River Invitational
View full rankings...
1500 Meters
1.10Justin Roosma4:26.88 PRWAWalla Walla ValleyApr 14Rivers Edge
2.10Gerry Kindrick5:15.44 PRWALyle/WishramApr 14Rivers Edge
3.11Quincy McConville5:16.48 PRWALyle/WishramApr 01Columbia River Invitational
4.12Wyatt Johnson5:22.77 PRWADaytonApr 07Carnival of Speed
View full rankings...
1600 Meters
1.12Daniel Ness*4:33.91WADeSalesMay 1922B District 5/6 Championships
2.11Max Vandersloot*4:50.25 PRWADeSalesMay 1922B District 5/6 Championships
3.10Justin Roosma4:50.70 PRWAWalla Walla ValleyMay 05Ron Vanderholm Invitational
4.12Zech Bryan5:16.3hWADaytonMay 02Dayton Local Schools Invite 2.0
5.9Ethan Haugen5:17.56 PRWADeSalesApr 28Naches/LaSalle
6.9Robert III Root5:24.3h PRWAWhite SwanMar 18Papa Wells
7.10Junior Sanchez5:30.17 PRWAKittitasApr 29Undeberg Invite
8.10Bryce Anderson5:34.4h PRWAKittitasMar 18Papa Wells
9.9Carlos Gomez5:39.9h PRWAWhite SwanMar 18Papa Wells
10.11Cole Dittentholer5:42.72 PRWAWhite SwanApr 22Prosser Rotary Invite
View full rankings...
3000 Meters
1.12Daniel Ness9:18.00 PRWADeSalesApr 07Carnival of Speed
2.12Wyatt Johnson11:48.72 PRWADaytonApr 07Carnival of Speed
View full rankings...
3200 Meters
1.12Daniel Ness9:46.83 PRWADeSalesApr 15Pasco Invitational
2.10Justin Roosma*10:31.57 PRWAWalla Walla ValleyMay 1922B District 5/6 Championships
3.9Robert III Root10:39.9h PRWAWhite SwanMar 18Papa Wells
4.9Ethan Haugen*11:03.25 PRWADeSalesMay 1922B District 5/6 Championships
5.10Jason Grajales11:41.19 PRWAWhite SwanApr 22Prosser Rotary Invite
6.12Wyatt Johnson11:57.2h PRWADaytonMay 12EWAC Championships
7.10Junior Sanchez12:02.7h PRWAKittitasMar 18Papa Wells
8.12Zech Bryan12:38.37WADaytonMar 21River View Invite
9.11Cole Dittentholer12:56.4hWAWhite SwanMar 18Papa Wells
10.11Andrew Driver12:58.80 PRWAKittitasMar 14Ephrata Ice Breaker
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Hayden Wooldridge*16.63 PRWADaytonMay 1922B District 5/6 Championships
2.12Wesley Abrams*17.44 PRWAWhite SwanMay 1922B District 5/6 Championships
3.10David Zuniga*18.78 PRWAWhite SwanMay 1922B District 5/6 Championships
4.10Sam McCullough19.16WALyle/WishramApr 01Columbia River Invitational
5.9Cole Schmidt19.74c PRWAWalla Walla ValleyMay 12EWAC Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Hayden Wooldridge*44.37 PRWADaytonMay 1922B District 5/6 Championships
2.10Sam McCullough*47.42WALyle/WishramMay 1922B District 5/6 Championships
3.10David Zuniga48.18WAWhite SwanMar 18Papa Wells
4.9Cole Schmidt49.64c PRWAWalla Walla ValleyMay 12EWAC Championships
5.11Alexis Galvan52.94 PRWAWhite SwanMar 18Papa Wells
6.10Riley Perez55.33 PRWAKittitasApr 08Davis Invitational
7.11Cole Dittentholer57.80 PRWAWhite SwanApr 01Don Holder Relays
8.9Enrique Ramsey1:19.14c PRWADaytonMay 12EWAC Championships
View full rankings...
4x100 Relay
1.Owen Stevenson
Andrew Driver
Wesley Gibb
Devin Powers
44.14WAKittitasApr 29Undeberg Invite
2.Sam McCullough
Reco Quintero
Brandon Montoya
Randy Hubbard
46.30WALyle/WishramApr 01Columbia River Invitational
3.Jermaine Bass
Wesley Abrams
David Zuniga
Ki Castilleja*
47.49WAWhite SwanMay 1922B District 5/6 Championships
4.Tim Scheel
Andrew Balderas
Brandon Castillo
Patrick Elmenhurst
49.78WADeSalesApr 11SCAC Meet #1 @ Connell
5.Chris Andrews
Cole John
Hayden Wooldridge
Cal Martin
50.14cWADaytonMar 28Dayton Local Schools Invite
6.Justin Roosma
Aaron Pollard
Cole Schmidt
Joel Hartman
51.34cWAWalla Walla ValleyMay 02Dayton Local Schools Invite 2.0
View full rankings...
4x400 Relay
1.Andrew Driver
Bryce Anderson
Owen Stevenson
Devin Powers
3:38.52WAKittitasApr 29Undeberg Invite
2.Randy Hubbard
Reco Quintero
Phoenix Dorsey
Brandon Montoya*
3:39.39WALyle/WishramMay 1922B District 5/6 Championships
3.Wesley Abrams
Gilberto Palma
Carlos Hernandez-Pacheco
Ki Castilleja*
3:40.19WAWhite SwanMay 1922B District 5/6 Championships
4.Tim Scheel
Ethan Haugen
Max Vandersloot
Daniel Ness
3:59.9hWADeSalesMay 02Dayton Local Schools Invite 2.0
5.Cole Schmidt
Justin Roosma
Danny Brizuela
Esaias Santellano
4:13.0hWAWalla Walla ValleyApr 21JV Invite
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Andrew Lamb*44' 8 PRWAKittitasMay 1922B District 5/6 Championships
2.11Elijah McCullough41' 9.5 PRWALyle/WishramApr 28Jeff Agar Memorial Meet
3.12Cal Martin40' 11.5 PRWADaytonMar 25MacDougall Invite
4.9Brandon Montoya40' 7 PRWALyle/WishramMay 02Cadet JV Invite
5.11Tyler Church37' 1 PRWAKittitasMar 25Ramos Relays
6.12Zech Bryan34' 9.5 PRWADaytonMay 12EWAC Championships
7.11Josh Walker34' 7 PRWAWhite SwanMay 12EWAC Championships
8.11Drake LaMere34' 4 PRWADaytonMar 21River View Invite
9.11Devon Ribbke34' 2 PRWADaytonMar 21River View Invite
10.11Carlos Hernandez-Pacheco33' 7.5 PRWAWhite SwanApr 28Jeff Agar Memorial Meet
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Elijah McCullough129' 0 PRWALyle/WishramMay 12EWAC Championships
2.10Rudy Flock125' 7 PRWALyle/WishramMay 12EWAC Championships
3.11Tyler Church115' 5 PRWAKittitasApr 14K Valley Rally
4.12Dionicio Ponce114' 7 PRWAMabtonMay 12EWAC Championships
5.12Shawn Fazzari98' 7 PRWADeSalesMay 12EWAC Championships
12Ethan Little98' 7 PRWAKittitasMay 12EWAC Championships
7.10Tyler Larson93' 5 PRWAKittitasApr 08Davis Invitational
8.11Roberto Chavez91' 8 PRWAKittitasApr 14K Valley Rally
9.11Luke Anhorn91' 3WADeSalesMar 17Windbreaker Invitational- St. Patricks Day
10.9Daniel Meza89' 7 PRWAMabtonApr 25WVJV Invite
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Cal Martin*170' 1 PRWADaytonMay 1922B District 5/6 Championships
2.12Markeis Billy*145' 7 PRWAWhite SwanMay 1922B District 5/6 Championships
3.11Elijah McCullough142' 7 PRWALyle/WishramApr 01Columbia River Invitational
4.12Dionicio Ponce128' 3WAMabtonMay 12EWAC Championships
5.12Shawn Fazzari127' 7 PRWADeSalesMay 02Dayton Local Schools Invite 2.0
6.10Jarren Leslie127' 2WALyle/WishramApr 14Rivers Edge
7.12Ray Cheney*126' 5 PRWAWhite SwanMay 1922B District 5/6 Championships
8.12Wesley Abrams126' 3 PRWAWhite SwanMar 25Ray Cockrum Relays
9.12Wesley Gibb118' 0WAKittitasMar 18Papa Wells
10.11Luke Anhorn116' 5 PRWADeSalesMay 12EWAC Championships
View full rankings...
High Jump
1.11Kyle McIrvin6' 2WAKittitasMay 05Ron Vanderholm Invitational
12Andrew Lamb6' 2 PRWAKittitasMar 25Ramos Relays
3.12Jared McIrvin5' 6 PRWAKittitasApr 14K Valley Rally
4.11Joel Hartman5' 4 PRWAWalla Walla ValleyMay 05Ron Vanderholm Invitational
5.12Wesley Abrams5' 2 PRWAWhite SwanApr 28Jeff Agar Memorial Meet
6.12Ray Cheney4' 10 PRWAWhite SwanApr 28Jeff Agar Memorial Meet
10Tim Scheel4' 10 PRWADeSalesMay 02Dayton Local Schools Invite 2.0
View full rankings...
Pole Vault
1.12Jared McIrvin14' 6.5 PRWAKittitasApr 08Davis Invitational
2.12Reilly Ambrose*11' 0 PRWAKittitasMay 1922B District 5/6 Championships
3.10Sam McCullough9' 0 PRWALyle/WishramApr 01Columbia River Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.9Brandon Montoya22' 1 PRWALyle/WishramMar 18Mullen-Leavitt Invite
2.12Andrew Lamb20' 0.5 PRWAKittitasMay 12EWAC Championships
3.10David Zuniga19' 11.25 PRWAWhite SwanMay 12EWAC Championships
4.12Reilly Ambrose19' 11WAKittitasApr 14K Valley Rally
5.12Wesley Gibb19' 8.25WAKittitasMay 12EWAC Championships
6.12Jose Amezcua18' 5WAMabtonMar 23Grandview Meet
7.11Hayden Wooldridge18' 4.5 PRWADaytonMay 12EWAC Championships
8.10Tim Scheel18' 1 PRWADeSalesMay 12EWAC Championships
9.9Aaron Pollard17' 5.5 PRWAWalla Walla ValleyMay 05Ron Vanderholm Invitational
10.10Bryce Anderson17' 3 PRWAKittitasMay 12EWAC Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.12Wesley Gibb42' 1 PRWAKittitasMar 18Papa Wells
2.12Jared McIrvin40' 10 PRWAKittitasMay 12EWAC Championships
3.12Wesley Abrams40' 3 PRWAWhite SwanApr 14K Valley Rally
4.9Aaron Pollard39' 9.5 PRWAWalla Walla ValleyMay 02Dayton Local Schools Invite 2.0
5.12Ray Cheney39' 0.5 PRWAWhite SwanMay 12EWAC Championships
6.11Owen Stevenson37' 0 PRWAKittitasMay 12EWAC Championships
7.12Jose Amezcua36' 7WAMabtonMar 23Grandview Meet
8.11Alexis Galvan31' 9.5WAWhite SwanApr 08Davis Invitational
9.10Danny Brizuela30' 10 PRWAWalla Walla ValleyMay 05Ron Vanderholm Invitational
10.9Esaias Santellano29' 10 PRWAWalla Walla ValleyApr 21JV Invite
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.