Team Results Management

Mens

55 Meter Dash
1.12L.O. Johnson6.61 PRWIWaunakeeMar 16Tri-State Large Meet Invitational
2.12Maxwell Ntege*6.63 PRMNEast RidgeApr 20Border Battle Invite
-Bryce Johnson6.63 PRNELincoln NortheastMar 16Nebraska Wesleyan Class A
4.12Marcus Vaughn-Jones6.64 PRNECreighton PreparatoryMar 16Nebraska Wesleyan Class A
5.11Jared Creen*6.65 PRWIRiver FallsApr 20Border Battle Invite
12Seamus Murphy6.65 PRWIJanesville ParkerMar 16Tri-State Large Meet Invitational
7.12Noah Velinsky6.66 PRNECreighton PreparatoryMar 16Nebraska Wesleyan Class A
8.11Jacob Losole6.67 PRNEMillard NorthMar 16Nebraska Wesleyan Class A
12John Glanton*6.67 PRMNIrondaleApr 20Border Battle Invite
10.9Ben Sager6.68 PRNELincoln Pius XMar 16Nebraska Wesleyan Class A
View full rankings...
60 Meter Dash
1.12Jalen Ware6.85 PRMIMuskegon Reeths-PufferMar 21GVSU Laker Challenge Men
2.12Justin Long6.90 PRGAParkviewMar 02Need for Speed IX
3.12Patrick Acholonu6.94 PRUnattachedJan 27CA Winter Championships Qualifier
4.12Pierre Brown6.96 PRMIRomulusMar 23Huron Relays (Small Schools)
5.12Quoi Ellis6.99 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
6.11Kenan Christon7.00 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
12Parker Aerts7.00 PRMIMuskegon Reeths-PufferMar 21GVSU Laker Challenge Men
8.10Larenzo McMillan7.03 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
11Jordan Hodge7.03 PRINWarren CentralMar 07Bloomington North Qualifier
10.12Tyrese Richardson7.05 PRCADorseyJan 27Cal High La Mirada All Comers Meet
11Stephan Bracey7.05 PRMIEast KentwoodMar 27Wendy's Track & Field Classic
View full rankings...
100 Meters
1.12Anthony Schwartz10.13 PR (2.1)FLAmerican HeritageMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
2.12Kalon Barnes10.23TXSilsbeeApr 05UIL 4A District 22 (M,Th)
12Jais Smith10.23 PRTXMansfield LegacyApr 13UIL 5A District 10 (W,F)
4.12Shaun Shivers10.29 PR (3.0)FLChaminade-Madonna College PrepMar 17Miami Hurricane Invitational
5.12Cinceir Holmes10.32 PR (3.0)TXMansfield SummitApr 13UIL 5A District 10 (W,F)
6.12Bernie Briley10.33 PRNCWest IredellApr 12South Iredell Meet #2
7.11Tyrese Cooper10.34 PR (2.1)FLMiami NorlandMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
12Austin Kratz10.34 PR (1.5)PADock Mennonite AcademyApr 07Arcadia Invitational
9.12Jacolby Shelton10.35 (2.8)TXPearland DawsonApr 12UIL 6A District 23 (M, Th)
10.12Jason Bean10.36 PR (3.0)TXMansfield Lake RidgeApr 13UIL 5A District 10 (W,F)
View full rankings...
200 Meters
1.12Anthony Schwartz20.47 PR (1.3)FLAmerican HeritageMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
2.12Jacory Patterson20.65 PRSCDreherMar 17Silver Fox Invitational
3.12Austin Kratz20.74 PR (.4)PADock Mennonite AcademyApr 07Arcadia Invitational
4.11Tylin Jackson20.75 PR (1.7)TXLancasterApr 13UIL 5A District 10 (W,F)
5.10Sean Burrell*20.77 PRLAZacharyApr 18LHSAA District 4-5A Championship
6.11Tyrese Cooper20.81 (-.6)FLMiami NorlandFeb 24Spartan Invitational
7.12Rashad Boyd20.93 PR (1.8)TXAlief HastingsApr 12UIL 6A District 23 (M, Th)
8.12Eric Allen Jr20.94 PR (.4)MDBullisApr 07Arcadia Invitational
9.12Shaun Shivers21.00 (3.1)FLChaminade-Madonna College PrepApr 12FHSAA 2A District 15
10.Seth Holloway21.01 PRGAFayette CountyMar 24Carrollton Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.12Jamal Walton45.42 PRFLMiramarMar 17Miami Hurricane Invitational
2.10Sean Burrell*45.88 PRLAZacharyApr 18LHSAA District 4-5A Championship
3.11Tyrese Cooper46.40FLMiami NorlandMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
4.12Daeqwan Butler46.76 PRFLPiperMar 23BCAA Championships
5.12Trey Johnson*46.81 PRGAFayette CountyApr 19GHSA Region 3-AAAAA
6.11Matthew Boling*46.83 PRTXHouston Strake JesuitApr 19UIL 6A Area 19/20
7.SoJayon Woodard47.05NCNorth Carolina-CharlotteMar 31Pepsi Florida Relays
8.12LaKyron Mays47.09 PRTXDallas CarterMar 24Eddie Payne - Carter Shootout
9.11Zachary Larrier47.12 PRCAMonterey TrailApr 07Arcadia Invitational
SrThomas Burns47.12 PRFLMiami NorthwesternApr 13FHSAA 3A District 16
View full rankings...
800 Meters
1.11Luis Peralta1:50.62 PRNJPassaicApr 12Dominican National Championships
2.11Hugh Brittenham1:51.92 PRFLEsteroMar 24FSU Relays
3.12Wyatt Peck1:52.03 PRWYStar ValleyMar 31UVU HS Invitational
4.12Jake Merrell*1:52.53TXTurkey ValleyApr 17UIL 1A Area 07/08
12Peter Smith1:52.53 PRWAGig HarborApr 14Oregon Relays
6.11Jacob Miley1:52.54 PRFLMatanzasMar 31Pepsi Florida Relays
7.12Danny Ferro1:52.55 PRFLCalvary Christian (Ft. Lauderdale)Mar 24FSU Relays
8.12Jett Charvet1:52.60CAHeritage (Brentwood)Apr 07Arcadia Invitational
9.11Quinton Alexander*1:52.62 PRCAVandenApr 2160th Annual Mt. SAC Relays (High School Day 2)
10.12Jericho Cleveland1:52.78 PRNMVolcano VistaMar 2478th NIKE Chandler Rotary Elite
11Chase Rivera1:52.78 PRFLThe Bolles SchoolApr 11FHSAA 2A District 4
View full rankings...
1500 Meters
1.12Dalton Hengst3:50.18 PRUnattachedMar 31adidas Raleigh Relays
2.10Cole Sprout3:55.48 PRCOValor ChristianApr 14Oregon Relays
3.11Daniel Maton*3:55.71WACamasApr 20McMinnville Invitational
4.10Evan Holland3:56.15 PRORAshlandApr 07Bigfoot Pepsi’s Jim Robinson Twilight Invitational
5.11Zane Fodge3:56.38 PRORMcMinnvilleApr 14Oregon Relays
6.12Shane Henderson3:56.70 PRWYCheyenne SouthApr 14Oregon Relays
7.11Carter Storm3:56.81 PRTXHumble KingwoodMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
8.12Will Eaton*3:56.92 PRORFranklin (OR)Apr 20McMinnville Invitational
9.12Gavin Hoffpauir3:57.03 PRTXConroe The WoodlandsMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
10.10Cruz Culpepper3:57.70 PRCONiwotApr 07Arcadia Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.9Jackson Atwood*4:06.67 PRWACentral ValleyApr 20GSL2 JV Ferris, NorthCentral, University, CentralValley
2.12Jericho Cleveland*4:07.89 PRNMVolcano VistaApr 2060th Annual Mt. SAC Relays (High School Day 1)
3.11Nick Foster*4:08.16 PRMIAnn Arbor PioneerApr 21April Showers Relays
4.12Clayton Mendez*4:08.64 PRILWhitney YoungApr 21Distance Night in Palatine
5.12Ansel Fellman*4:09.75 PRWIKenosha BradfordApr 21Distance Night in Palatine
6.12James Lee4:10.66 PRCOSilver CreekMar 2478th NIKE Chandler Rotary Elite
7.11Thomas Shilgalis*4:10.70 PRILNaperville (Central)Apr 21Distance Night in Palatine
8.11Drew Bosley*4:10.75 PRWIHomesteadApr 21Distance Night in Palatine
9.12Xavier Court*4:10.94 PRCAMira CostaApr 2060th Annual Mt. SAC Relays (High School Day 1)
10.12Aidan Troutner4:11.09 PRUTTimpviewMar 31UVU HS Invitational
View full rankings...
1 Mile
1.12Jericho Cleveland*4:09.42 PRNMVolcano VistaApr 2060th Annual Mt. SAC Relays (High School Day 1)
2.11Johan Correa4:11.04 PRWAKennewickApr 14Pasco Invitational
3.12Kenneth Rooks4:11.40 PRWACollege PlaceApr 14Pasco Invitational
4.12James Lee4:12.13 PRCOSilver CreekMar 2478th NIKE Chandler Rotary Elite
5.12Xavier Court*4:12.43 PRCAMira CostaApr 2060th Annual Mt. SAC Relays (High School Day 1)
6.10Cruz Culpepper4:13.14 PRCONiwotApr 07Arcadia Invitational
7.12Matthew Schadler4:13.70INEvansville Reitz MemorialApr 13Flashes Showcase
8.11Andrew Martinez*4:13.81 PRCAAyalaApr 2060th Annual Mt. SAC Relays (High School Day 1)
9.11Jesse Hamlin4:13.92 PRINFort Wayne SniderApr 13Flashes Showcase
10.12Robert Miranda*4:14.02 PRCAMenloApr 2060th Annual Mt. SAC Relays (High School Day 1)
View full rankings...
3000 Meters
1.10Cole Sprout8:13.85 PRCOValor ChristianApr 14Oregon Relays
2.12Michael Mooney8:21.30 PRCOBroomfieldApr 07Arcadia Invitational
3.11Ryan Oosting8:21.56 PRMAArlingtonApr 07Arcadia Invitational
4.12James Mwaura8:21.80 PRWALincolnApr 07Arcadia Invitational
5.12Jacob Mcleod8:22.61 PRGATrinity Christian (Dublin)Apr 07Arcadia Invitational
6.12Michael Phillips8:22.91 PRFLLawton ChilesApr 07Arcadia Invitational
7.11Drew Bosley8:22.92 PRWIHomesteadApr 07Arcadia Invitational
8.11Liam Anderson8:23.86 PRCARedwood (Larkspur)Apr 07Arcadia Invitational
9.11Carter Cheeseman8:24.21 PRTXFort Worth ChristianApr 07Arcadia Invitational
10.12Ryan Raff8:24.30 PRUTLehiApr 07Arcadia Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.12Dustin Horter*8:48.62 PROHLakota EastApr 21Eastern Relays
2.12Michael Mooney8:50.96 PRCOBroomfieldApr 07Arcadia Invitational
3.12James Mwaura8:51.62 PRWALincolnApr 07Arcadia Invitational
4.12Titus Winders*8:52.36 PRTNHenry CountyApr 21Eastern Relays
5.12Jacob Mcleod8:52.70 PRGATrinity Christian (Dublin)Mar 24FSU Relays
6.11Liam Anderson8:52.74 PRCARedwood (Larkspur)Apr 07Arcadia Invitational
7.12Chad Johnson*8:52.91 PROHColonel CrawfordApr 21Eastern Relays
8.11Ryan Oosting8:53.42 PRMAArlingtonApr 07Arcadia Invitational
9.11Carter Cheeseman8:54.06 PRTXFort Worth ChristianApr 07Arcadia Invitational
10.12Michael Phillips8:54.62 PRFLLawton ChilesMar 24FSU Relays
View full rankings...
2 Miles
1.11Will Stone9:27.96 PRALHomewoodApr 07Mobile Challenge of Champions
2.11Zach Larkin9:36.43 PRKYSt Xavier (KY)Apr 07Mobile Challenge of Champions
3.12Nolan Harris9:37.19VAAuburnMar 30Tri-Cities Track Classic
4.11Josh Hill9:42.26 PROHAmherst SteeleMar 30Tri-Cities Track Classic
5.12Patrick Schaefer9:43.45 PRKYSt Xavier (KY)Apr 07Mobile Challenge of Champions
6.12Vladimir Zander-Velloso9:45.71 PRGAMcIntoshApr 07Mobile Challenge of Champions
7.11Hunter Harwell9:46.53 PRALMountain BrookApr 07Mobile Challenge of Champions
8.9Zachary Truitt9:47.47 PRGALandmark ChristianApr 07Mobile Challenge of Champions
9.11Clay Derrick9:48.83 PRMSOak GroveApr 07Mobile Challenge of Champions
10.12Alexander Korczynski*9:50.41 PRCTWindhamApr 21Patriot Games
View full rankings...
5000 Meters
1.11Carter Cheeseman14:36.60 PRTXFort Worth ChristianMar 17Texas Distance Festival
2.12Danny Kilrea14:36.78 PRILLyons TownshipMar 17Texas Distance Festival
3.12Clayton Mendez14:38.05 PRILWhitney YoungMar 17Texas Distance Festival
4.12Eric Casarez14:38.82 PRTXKeller CentralMar 17Texas Distance Festival
5.11Alex Maier14:41.49TXLewisville Flower MoundMar 17Texas Distance Festival
6.10Graydon Morris14:42.32 PRTXAledoMar 17Texas Distance Festival
7.12Dereck Elkins14:45.59 PRTXRound Rock Stony Pt.Mar 17Texas Distance Festival
8.11Zach Kinne14:47.01 PRILNeuqua ValleyMar 17Texas Distance Festival
9.11Austin Mathews14:59.16 PRKYPaul Laurence DunbarMar 23KYtrackXC.com 5k Showdown
10.12Aiden Carlson14:59.34 PRTXFEAST Home SchoolMar 17Texas Distance Festival
View full rankings...
60m Hurdles - 39"
1.12Job Mayhue7.84 PRMIEast KentwoodMar 21GVSU Laker Challenge Men
2.12Parker Aerts8.11 PRMIMuskegon Reeths-PufferMar 21GVSU Laker Challenge Men
3.11Keshaun Harris8.21 PRMILansing WaverlyMar 27MSU True Team Invitational
4.12Justus Adams8.25 PRSDSioux Falls ChristianMar 20USD Dan Lennon B
5.12Tijaih Davis8.29 PRNEBoys TownMar 15Sandhill Division - Bulldog Track and Field Challenge
6.12Andre Butt8.37 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
12Chase Washington8.37 PRINBloomington SouthMar 07Bloomington North Qualifier
8.11Quentin Hernandez8.38 PRMIHaslettMar 21GVSU Laker Challenge Men
9.12Isaiah Jackson8.40 PRMIEast KentwoodMar 21GVSU Laker Challenge Men
10.12Ryan Luu8.41 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Robert Teer*13.58 PRTXArlington SeguinApr 19UIL 5A Area 09/10 T&F Championships
2.12Kyle Garland13.69 PRPAGermantown AcademyApr 14Viking Invitational
3.12De'vion Wilson13.72 PR (2.6)TXHuttoMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
4.12Ian Carter13.81 PRTXBurnetFeb 17Liberty Hill Panther Relays
5.12Cameron Murray13.82 PR (1.2)GAWestlakeApr 07Arcadia Invitational
6.12Job Mayhue13.88 PR (.9)MIEast KentwoodApr 12O.K. Red Grandville @ East Kentwood
12Johnie Talamantes13.88 PR (-.1)AZRed MountainApr 1315th Annual Hohokam Invitational
8.12Tre'Bien Gilbert13.91 PR (2.6)TXConverse JudsonMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
12Riley Moss*13.91 PR (1.7)IAAnkeny CentennialApr 20KU Relays
10.11Myles Marshall13.93 PRGALassiterApr 14Etowah Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.SrThomas Burns36.56FLMiami NorthwesternMar 17Bob Hayes HS Invitational
2.12James Smith36.58 PRAZWestwoodMar 2478th NIKE Chandler Rotary Elite
3.12Marion Humphrey36.75 PRALHooverApr 07Mobile Challenge of Champions
4.11Dominick Houston-Shepard36.76 PRTXFort Bend MarshallMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
5.12Tre'Bien Gilbert36.87 PRTXConverse JudsonMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
6.11Caleb Cavanaugh37.24 PRTXHouston Strake JesuitMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
7.12Aidan Jackman37.47 PRCAClayton ValleyApr 07Arcadia Invitational
8.12Antonio Norman37.52 PRMOCleveland NJROTCApr 10Festus Tiger Town (at Hillsboro)
9.12Johnie Talamantes37.56 PRAZRed MountainApr 1315th Annual Hohokam Invitational
10.12Darrell Edwards37.60 PRTXHumble KingwoodMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
View full rankings...
400m Hurdles - 30"
1.Iveyon Love
Hakeem Fordham
Zameer Wallace
Jakelveon Jackson
1:11.57 PRMIFlint Southwestern AcademyApr 11Kearsley Early Bird Relays
2.Gavin Etson
Malik Davis
Braylon Silvas
Elija Rodriguez-Garza
1:14.11 PRMIFlint KearsleyApr 11Kearsley Early Bird Relays
3.Noah Babin
Brad Bartolomucci
Shane Morris
Adam Liederman
1:18.13 PRMIAlgonacApr 11Kearsley Early Bird Relays
4.Dallas Haubenstricker
Malik Spencer
Kolby Combs
DeQuarius Jones-Burt
1:18.57 PRMIBurton-BendleApr 11Kearsley Early Bird Relays
5.DAKARI Betts
Quinton Brown
Javonte Brown
Juan Cunningham
1:18.81 PRMIFlint Carman-AinsworthApr 11Kearsley Early Bird Relays
6.Preston Church
Caden Roszczewski
Brady Apple
Jacob Taunton
1:24.44 PRMILapeerApr 11Kearsley Early Bird Relays
7.Austin Battani
Lucas Webster
Jackson Malcolm
Mike Rinke
1:25.03 PRMIAlmontApr 11Kearsley Early Bird Relays
View full rankings...
2k Steeplechase
1.12Shane Henderson5:59.38 PRWYCheyenne SouthApr 14Oregon Relays
2.12Brendan Hebert6:06.74 PRTXAustin Lake TravisMar 10Lovejoy Spring Distance Festival
3.10Will Muirhead6:07.77 PRTXLucas LovejoyMar 10Lovejoy Spring Distance Festival
4.11Hunter White6:08.17 PRNCNorth HendersonMar 30Tri-Cities Track Classic
5.12Charlie Parrish6:09.78 PRILFreeburgMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
6.12Greg Oldham6:14.67 PRMDNorthernApr 07Crimson Tide Invitational
7.12Wesley Kallgren*6:14.96 PRWYStar ValleyApr 21 BYU HS Multi Steeple
8.12Colby Hamson*6:15.36 PRUTBear RiverApr 21 BYU HS Multi Steeple
9.11Jeb Jones6:15.77 PRTNScience HillMar 30Tri-Cities Track Classic
11Riley Bucholz*6:15.77 PROHBeavercreekApr 21Eastern Relays
View full rankings...
3k Steeplechase
1.11Kieran Burns*9:44.35 PRNJKingsway RegionalApr 21Woodbury Relays
2.12Korey Greene*9:47.10 PRNJOcean CityApr 21Woodbury Relays
3.11Daniel Reynolds*9:48.53 PRNJKingsway RegionalApr 21Woodbury Relays
4.12Cade Hindley*9:49.46 PRNJKingsway RegionalApr 21Woodbury Relays
5.12Cole Hindley*9:52.55 PRNJKingsway RegionalApr 21Woodbury Relays
6.11Stephen Wilkins III*9:58.86 PRNJKingsway RegionalApr 21Woodbury Relays
7.10Jacob Ireland10:04.64 PRNYRiverdale/Kingsbridge AcademyApr 14NYC Mayor’s Cup Outdoor Track & Field Championships
8.12Bryce Magee*10:04.99 PRNJKingsway RegionalApr 21Woodbury Relays
9.12Brian Mangiaracina*10:06.82 PRNJKingsway RegionalApr 21Woodbury Relays
10.-Dhiren Dhamecha10:10.17 PRNYForest HillsApr 14NYC Mayor’s Cup Outdoor Track & Field Championships
View full rankings...
4x100 Relay
1.Amonde Mack
Devinn Owens
Michael Beals
Keyon Pass*
39.60ILChicago (Noble/DRW Trading)Apr 21Noble Network Conference Championships
2.Jamar Woods
Roderick Tillman
Jared Urena
Angel Bernal*
39.63ILITW David Speer AcademyApr 21Noble Network Conference Championships
3.Relay Team*40.20ILButler College PrepApr 21Noble Network Conference Championships
4.Relay Team40.31FLAmerican HeritageFeb 17Louie Bing Classic
5.Relay Team40.50TXConroe The WoodlandsMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
6.Relay Team40.54TXDeSotoMar 24Jesuit-Sheaner Relays
7.Thomas Pratt
Lance Broome
Chris Williams
Jahquan Bloomfield*
40.56TXKaty Seven LakesApr 19UIL 6A Area 19/20
8.Desmond Turner
Dionta Charles
Antonio Flowers
Chris Loften*
40.60ILHansberry College PrepApr 21Noble Network Conference Championships
9.Abriel Cortez
Luis Gonzalez
Jancarlos Berrios
Nathaniel Marquez*
40.70ILPritzkerApr 21Noble Network Conference Championships
10.Relay Team40.72FLMiramarFeb 17Louie Bing Classic
View full rankings...
4x200 Relay
1.DeAngelo Alexander
Jake Lanier
Ethan Bonner
KeSean Carter
1:24.49TXConroe The WoodlandsMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
2.Relay Team1:24.91TXLancasterMar 17TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
3.Kennedy Harrison
Deonte McGraw
Donovan Smith
Kevin Modesto
1:24.93TXDeSotoMar 24Jesuit-Sheaner Relays
4.Thomas Pratt
Lance Broome
Chris Williams
Jahquan Bloomfield
1:25.10TXKaty Seven LakesMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
5.Relay Team1:25.23TXFort Bend MarshallApr 06UIL 5A District 23 (Tu,W,F)
6.Triheem Neville
Christian Derrick
Colin Stewart
Auhmad Robinson*
1:25.25TXKlein ForestApr 19UIL 6A Area 15/16 (W-Th)
7.Michael Chin
Jais Smith
Jared Hopper
DeMauryon Holmes
1:25.29TXMansfield LegacyMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
8.Relay Team1:25.34TXRichmond George RanchMar 17TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
9.Richard Kuykendoll
Dre'Quan Crawford
Shawn Richburg
Kenyon Morgan
1:25.36TXConverse JudsonApr 06UIL 6A District 27 Championships
10.Michael Young
Keylan Johnson
Jeremiah Curry
Jason Bean
1:25.38TXMansfield Lake RidgeApr 13UIL 5A District 10 (W,F)
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team3:11.38TXDeSotoMar 17TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
2.Relay Team3:12.23FLMiami NorthwesternMar 31Pepsi Florida Relays
3.Relay Team3:13.31TXAlief TaylorMar 17TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
4.Relay Team3:13.74FLAmerican HeritageMar 31Pepsi Florida Relays
5.Jared Cyprian
Caleb Cavanaugh
Job Trahan
Matthew Boling
3:13.77TXHouston Strake JesuitMar 17TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
6.Jaylan Coleman
Seth Holloway
Trey Johnson
Josh Dupree
3:14.57GAFayette CountyMar 17Coaches Invitational
7.Relay Team3:14.94TXConroe Oak RidgeMar 24Klein ISD 48th Annual Relays
8.Hull Xavier
Ireon Brown
Gregory Leday
Jaquan Francois
3:14.97TXPort Arthur MemorialFeb 24Humble Sam Mosley Relays
9.Relay Team3:15.26TXKlein ForestMar 24Klein ISD 48th Annual Relays
10.Relay Team3:15.56FLPiperMar 23BCAA Championships
View full rankings...
4x800 Relay
1.Brandon Miyakoshi
Konnor Paris
Corey Kumamoto
Mason Ratkovich*
7:45.77CALoyolaApr 2060th Annual Mt. SAC Relays (High School Day 1)
2.Grayson Boyce
Jacob Korgan
Gavin Korby
Carlos Carvajal*
7:46.26CAGreat OakApr 2060th Annual Mt. SAC Relays (High School Day 1)
3.Relay Team7:47.23FLLincolnMar 31Pepsi Florida Relays
4.Relay Team7:47.34FLMiami NorthwesternMar 31Pepsi Florida Relays
5.Relay Team*7:48.94NJHopewell Valley CentralApr 21 Mercer County Relays
6.Relay Team7:49.52NCWeddingtonApr 14Bojangles Track & Field Classic
7.Relay Team7:51.01FLPiperMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
8.Relay Team7:51.10FLVanguardMar 31Pepsi Florida Relays
9.Christopher Cobbin
Collin Williams
Tolulope Badmus
Christopher Wise
7:51.56TXRichmond FosterMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
10.Josh Dowdy
Caden Denker
Carrick Denker
Jack Landgraf*
7:52.48CADana HillsApr 2060th Annual Mt. SAC Relays (High School Day 1)
View full rankings...
4x1600 Relay
1.Tyler Tickner
Jacob Korgan
Gavin Korby
Carlos Carvajal*
17:25.02CAGreat OakApr 2060th Annual Mt. SAC Relays (High School Day 1)
2.Christopher Middleton-Pearson
Gaurav Phanse
Loic Scomparin
Adrian Schroeder
17:29.92CADublinApr 07Arcadia Invitational
3.Colin FitzGerald
Dylan Wilbur
Artin Allahverdian
Zach Johnson*
17:30.01CACrescenta ValleyApr 2060th Annual Mt. SAC Relays (High School Day 1)
4.Neerav Gade
Colin Peattie
Meika Beaudoin-Rousseau
Alex Scales
17:30.20CABellarmine PrepApr 07Arcadia Invitational
5.Evan Bates
Preston Pope
Isaiah Seidman
Timothy Sterkel*
17:33.26CAWest RanchApr 2060th Annual Mt. SAC Relays (High School Day 1)
6.Ammon Brock
Calvin Boyce
Carter Norton
Aidan Troutner
17:37.53UTTimpviewApr 07Arcadia Invitational
7.Raymon Ornelas
Tyler Spencer
Raul Chavez
Matthew Lieberman*
17:40.39CAE. RooseveltApr 2060th Annual Mt. SAC Relays (High School Day 1)
8.Craik Evans
Carson Finch
Josh Ericksen
Justin Hartshorn
17:41.73UTLone PeakApr 07Arcadia Invitational
9.Nathaniel Garner
Jace Aschbrenner
Nico Young
Ethan Ronk*
17:41.90CANewbury ParkApr 2060th Annual Mt. SAC Relays (High School Day 1)
10.Relay Team17:44.33AZDesert VistaMar 2478th NIKE Chandler Rotary Open
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Chase Berryman
Mavin Aurelio-Anderson
Josh Hill
Brett Hickman
3:27.64CAMission ViejoApr 07Arcadia Invitational
2.Jude Domingue
Jamison Frazier
DJ Cobb
Travis Jacob
3:28.21TXHumble Summer CreekMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
3.TreVion Ballard
Ahmed Martin
Johnnie Blockburger
Brandon Bandley
3:29.27CALos AlamitosApr 07Arcadia Invitational
4.Richard Antablin
William Gates
Tyler Nevala
Ryan Bush*
3:29.29CATesoroApr 2160th Annual Mt. SAC Relays (High School Day 2)
5.Shaunak Divine
Jamal January
Cameron Conyers
Crayton Carrozza
3:29.37TXSt Stephens EpiscopalApr 06St Stephens Paschall Relays
6.Malachi Tolliver
Kenyon Reed
DeAngelo Chester
Everett Steward*
3:30.27CAPoly (Long Beach)Apr 2160th Annual Mt. SAC Relays (High School Day 2)
7.Ian Issa
Randall Jubilee
Andrew Richards
Steven Camacho
3:30.32CAWilson (Long Beach)Mar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
8.Relay Team*3:30.42NCCaryApr 21Apex Lions Relays
9.Brandon Oswald
Nathan Fatigate
Max Halvax
Josh Dowdy
3:30.49CADana HillsMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
10.Relay Team3:30.91NJEast Orange CampusApr 14Bullis Bulldog Invitational
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Jake Lyon
George McClure
Conor McPartlin
Tyler Tucker*
9:14.96MIMarshallApr 2037th Joe Pedelty Olivet Lions Relays
2.Devin Feldpausch
Noah Griffith
Connor Maurer
Ashton Washburn*
9:34.66MIOlivetApr 2037th Joe Pedelty Olivet Lions Relays
3.Ashton Pluchinsky
Alex Diggs
Sam Arce
Matt Lester*
9:44.89MIDelton-KelloggApr 2037th Joe Pedelty Olivet Lions Relays
4.Gavin Raynor
Ole Wegener
Mathew O'Daniel
Enrique Lopez*
9:52.57MIEaton RapidsApr 2037th Joe Pedelty Olivet Lions Relays
5.Relay Team10:10.64CAGreat OakMar 31Stanford Invitational
6.Relay Team10:11.30CABellarmine PrepMar 31Stanford Invitational
7.-Relay Team10:11.40CADublinMar 31Stanford Invitational
8.William Frankenfeld
DeAngelo Chester
Everett Steward
Jack Raymond*
10:13.78CAPoly (Long Beach)Apr 2160th Annual Mt. SAC Relays (High School Day 2)
9.Jacob Ridderhoff
Brendan Lockerby
Ryan Birkmeier
Miles Christensen*
10:15.38ILDowners Grove (North)Apr 21Distance Night in Palatine
10.Carter Storm
Jalen Gordon
Trent Nolen
Darren Edwards
10:15.59TXHumble KingwoodMar 03College Park Mitch Reed Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Tyson Jones70' 6 PRAZDesert EdgeApr 07Westside Invitational
2.12John Meyer Jr*69' 8 PRILLockport (Twp.)Apr 20Bob Cohoon Invitational
3.10LenNeth Whitehead67' 3.5 PRGAAthens AcademyApr 14Bojangles Track & Field Classic
4.12Joshua Sobota67' 3.25 PRTNBeardenApr 14Bojangles Track & Field Classic
5.12Patrick Larrison*66' 1 PROKMooreApr 20KU Relays
6.12Otito Ogbonnia65' 5TXKaty Taylor(James E.)Mar 03Katy ISD Bubba Fife Relays
7.12Austin Carter64' 10.5 PRUTBeaverApr 14Taylorsville Invitational
8.12Nicholas Phelps64' 8.5 PRIAKingsley-Pierson/Woodbury CentralMar 20USD Dan Lennon B
9.12Jared Tracy63' 6.25 PRTXAustin Lake TravisMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
10.11Carlos Aviles63' 5.5 PRCAVenturaMar 31Trabucco Hills Invitational & Distance Carnival
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Sam Welsh202' 4 PRMAConcord AcademyApr 07Second Annual CA Relays
2.12Patrick Larrison*197' 6 PROKMooreApr 20KU Relays
3.11Jordan Johnson196' 3 PRILQuincyApr 1459th ANNUAL CAPITAL CITY RELAYS
4.12Tyson Jones*195' 6 PRAZDesert EdgeApr 19Agua Fria District Meet
5.12Joshua Sobota194' 6.75 PRTNBeardenApr 12Bearden HS Meet
6.11Carlos Aviles194' 1 PRCAVenturaApr 07Arcadia Invitational
7.11Corey Moore Jr193' 3 PRNVLibertyApr 14Blaine Thompson-Las Vegas Track Classic
8.11Jacob Lemmon193' 3 PRFLFort MyersMar 24FSU Relays
9.11Branson Bragg190' 4 PRTXCrandallFeb 15Wylie East Mike Williams Invitational
10.12John Meyer Jr*189' 11 PRILLockport (Twp.)Apr 20Bob Cohoon Invitational
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Tzuriel Pedigo234' 11 PRLAParkview BaptistMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
2.10Sam Hankins211' 10 PRKSManhattanMar 15Topeka West Mid Winter Relays
3.12Nickolas Mirabelli*204' 7NJRancocas Valley RegApr 21Woodbury Relays
4.12Carlan Naisant204' 0 PRAZMarcos De NizaMar 2478th NIKE Chandler Rotary Seeded
5.12Zach Annanie203' 1 PRWALakeside (Nine Mile)Apr 14Pasco Invitational
6.12Sawyer Christopher202' 4.25 PRORLincolnApr 14Oregon Relays
7.12Hunter Krom198' 9KSLawrenceMar 15Topeka West Mid Winter Relays
8.10Joseph Nizich*197' 10 PRORCentral CatholicApr 2154th Centennial Invitational
9.12Kobe Roberts197' 1 PRNJMainland RegionalApr 06Jim Camburn Memorial Buena Relays
10.12Tripp Marcus196' 10LACedar CreekMar 03D & H Relays
View full rankings...
High Jump
1.12Tyler Cronk7' 3 PRWAKentridgeApr 14Pasco Invitational
12Sean Lee7' 3 PRCATrabuco HillsFeb 24Mustang Round Up
12Jake Grimsman7' 3 PRCAVista Del Lago (Folsom)Mar 31Stanford Invitational
4.12Jake Lamberth7' 1 PRTXPothMar 03Navarro Panther Relays
5.11John Stephens7' 0 PRLALogansportMar 15Mansfield Relays
12Pache Caldwell*7' 0 PRGARiverwood InternationalApr 19GHSA Region 6-AAAAAA
7.12Dylan Kay6' 11.25 PRAZSnowflakeApr 06Blue Ridge Invitational
8.12Mayson Conner6' 11NEYorkMar 29Buffalo Bill Invitational
12Seth Krauss6' 11 PRCALiberty - BakersfieldMar 09Kern Invitational
10.12Jaasiel Torres6' 10.75FLSarasotaMar 17IMG Academy Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.12Armand Duplantis19' 5 PRLALafayetteMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
2.12KC Lightfoot18' 3 PRMOLSH Lee's SummitApr 12Gary Parker Invitational
3.12Sondre Guttormsen18' 2.75 PRCADavisApr 07Arcadia Invitational
4.12Zachery Bradford*17' 6 PRILBloomingtonApr 20Bob Cohoon Invitational
5.11Haze Farmer17' 3 PRARLake HamiltonMar 01Tri Lakes Invitational
6.12Branson Ellis*17' 0 PRTXTyler LeeApr 20UIL 6A Area 11/12
7.11Max Manson16' 10 PRCOMonarchApr 07Mullen Invitational
8.12Andrew Ference16' 8 PRAZSalpointe CatholicMar 2478th NIKE Chandler Rotary Elite
9.11Stephen Bilsbury16' 6 PRTXN Richland Hills BirdvilleMar 23Joshua Owl Relays
10.12Stone Baker16' 4.75 PRFLRiver RidgeMar 13Fivay Quad
View full rankings...
Long Jump
1.10Arian Smith25' 3.25 PRFLMulberryApr 12FHSAA 2A District 9
2.10Malcolm Clemons24' 5.5 PR (.5)CASt Mary's CollegeMar 31Stanford Invitational
12Jalyn Jackson24' 5.5 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
4.12Alex Loving24' 4.5 PRTXAmarilloMar 24Amarillo Relay Meet of Champions
9Ketron Jackson24' 4.5 PRTXLancasterApr 13UIL 5A District 10 (W,F)
6.12Cameron Murray24' 4.25GAWestlakeFeb 17Westlake Sweet 16 Early Bird Classic
7.12Brandon Hicklin24' 4SCSpartanburgApr 10Spartanburg Meet
8.12CJ Stevenson24' 3 PR (.0)CAGreat OakApr 07Arcadia Invitational
9.11Matthew Boling24' 2.75 PRTXHouston Strake JesuitMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
10.12Alex Enos24' 2.5 PR (.0)CASt IgnatiusMar 10Kiwanis Bellarmine K-Bell Track & Field Classic
View full rankings...
Triple Jump
1.12Keyshawn King51' 4.25 PR (1.4)SCLibertyApr 14Bojangles Track & Field Classic
2.12Cecil "CJ" Stevenson50' 5 PRCAGreat OakMar 14Great Oak at Chaparral
3.12Jalyn Jackson49' 10.25 PR (.9)CAEastlakeApr 07Arcadia Invitational
4.12Tyrek McNeese49' 9 PR (1.0)TXSealyMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
5.12Miles Massey49' 6 PRCAHesperiaMar 17Triton/Asics Invitational
6.12CJ Stevenson*49' 3.5 PRCAGreat OakApr 18Great Oak at Murrieta Valley
12Travian Blaylock49' 3.5TXHumble AtascocitaApr 12UIL 6A District 21 (W-Th)
8.11Kevin Snyder49' 3.25 PR (1.5)NCChrist SchoolApr 14Bojangles Track & Field Classic
9.10Andru Phillips49' 1 PRSCMauldinApr 14Bojangles Track & Field Classic
10.10Namir Hemphill48' 10 PRCAUplandMar 31Trabucco Hills Invitational & Distance Carnival
View full rankings...
Weight Throw - 25lb
1.12Silas Hurst70' 10 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
2.12Max Mckhann62' 10 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
3.12Devon Cetti55' 8.25 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
4.12Gavin Fua52' 11.25 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
5.12James Dial52' 0.5 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
6.10Mason McKhann44' 9 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
7.12Robert Buenrostro43' 10.75 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
8.12Jake Leue42' 7.25 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
9.12Piero Ricanqui38' 9.25 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
10.9Tejan Nelson34' 11.5 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
View full rankings...
Decathlon Score
1.12Joshua Farmer6963 PRUnattachedApr 07Arcadia Invitational
2.-Derek Pekar6365 PRUnattachedApr 07Arcadia Invitational
3.12Cole Whatley6327 PRUnattachedApr 07Arcadia Invitational
4.12Carson Smith*6247 PRUTLaytonApr 21 BYU HS Multi Steeple
5.12Pierce LaCoste6208 PRORMaristMar 31Summit Decathlon-Heptathlon
6.12Josh Gillis6136 PRUnattachedApr 07Arcadia Invitational
7.10Alex Kilpatrick6120 PRUnattachedApr 07Arcadia Invitational
8.11Matthew Molina6081 PRUnattachedApr 07Arcadia Invitational
9.12Ian Rinefort5991 PRORAshlandMar 31Summit Decathlon-Heptathlon
10.10Ethan Foster5930 PRUnattachedApr 07Arcadia Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.