Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

55 Meter Dash
1.10Collin Gapen6.76 PRUnattachedFeb 10Arizona USATF Regulation Meet (Indoor events only)
2.10Simon Dang6.83 PRNELincoln Pius XMar 16Nebraska Wesleyan Class A
3.10Jevyon Ducker6.88 PRNEBellevue WestMar 16Nebraska Wesleyan Class A
4.10Garrtett Amundson6.89 PRWIHudsonApr 20Border Battle Invite
5.10Darius Lewers6.91 PRILFreeportMar 16Tri-State Large Meet Invitational
10Caeden Jullerat6.91 PRILHenry (H.-Senachwine)May 07El Paso Senior Night
7.10Jerome Houston6.92 PRNEBellevue WestMar 16Nebraska Wesleyan Class A
8.10Ray Davis6.94 PRWIEau Claire NorthMar 29Eau Claire Freshman/Sophomore Meet
9.10Jadus Ellis6.95 PRNEMillard NorthMar 16Nebraska Wesleyan Class A
10Kyle Johnson6.95 PRNEAlmaMar 15UNK Class D Indoor T & F Invitational
View full rankings...
60 Meter Dash
1.10Larenzo McMillan7.03 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
2.10Johnnie Blockburger7.08 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
3.10Isaac Findley7.12 PRINJeffersonvilleMar 07Bloomington North Qualifier
4.10Walker Plate7.17 PRMIJackson Lumen ChristiMar 23Huron Relays (Small Schools)
5.10Karder Thornton7.19 PRINJeffersonvilleMar 07Bloomington North Qualifier
6.10Junior Hie7.20 PRMIEast KentwoodMar 21GVSU Laker Challenge Men
7.10Jacob Williams7.23 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
8.10Tylyn Cook7.25 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
9.10Dawson Ellington7.26 PR (-.4)GAMariettaMar 17Coaches Invitational
10.10Andrew Mahoney7.28 PRNEBeatriceMar 17Doane Class B Indoor
View full rankings...
100 Meters
1.10Marcellus Moore10.31 PR (.2)ILPlainfield (North)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.10Micah Williams10.37 PR (-.8)UnattachedJun 17USATF Junior Outdoor Championships
3.10Kendal Taylor10.46 PR (2.8)TXKlein OakApr 28UIL 6A Region II (F-Sa)
10Caleb Jackson10.46 PR (1.8)ALPleasant GroveMay 05AHSAA 5A State Track & Field Championships
5.10Jaheim Brown-Taylor10.49 PR (4.1)AZChandlerMay 02AIA Division I Championship
6.10Jadon Maddux10.52 PR (3.2)TXBridgeportMay 12TX UIL 4A State Championships (F-Sa)
7.10Bryson Stubblefield10.55 PR (2.5)TXFort Bend MarshallMay 11TX UIL 5A State Championships
8.10Andre Dibbles10.57 PR (3.0)TXLancasterApr 13UIL 5A District 10 (W,F)
10Dequavious Charleston10.57 PR (1.5)FLEast GadsdenApr 25FHSAA 2A Region 1
10.10Kelee Ringo10.58 PR (2.3)AZSaguaroMay 04AIA Division III Championship
View full rankings...
200 Meters
1.10Ireon Brown20.61 PRTXPort Arthur MemorialApr 19UIL 5A Area 21/22
2.10Sean Burrell20.77 PRLAZacharyApr 18LHSAA District 4-5A Championship
3.10Marcellus Moore20.88 PR (1.8)ILPlainfield (North)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
4.10Micah Williams21.17 PR (6.2)ORBensonApr 21Wilsonville Invitational
5.10Caziah Holmes21.21 PR (3.0)FLCocoaApr 25FHSAA 2A Region 4
6.10Caleb Jackson21.22 PR (2.0)ALPleasant GroveMar 17Homewood Invitational
7.SoJayon Woodard21.24 PR (2.4)NCNorth Carolina-CharlotteMar 17North Carolina Charlotte 49er Outdoor Classic
8.10Jaheim Brown-Taylor21.25 PR (-.8)AZChandlerMay 02AIA Division I Championship
9.10Cameron Rose21.34 PR (-.2)NCCharlotte Heat TrackJun 17New Balance Nationals Outdoor
10.10Devon Achane21.38 PRTXFort Bend MarshallApr 06UIL 5A District 23 (Tu,W,F)
View full rankings...
400 Meters
1.10Sean Burrell45.74 PRLAZacharyMay 01LHSAA 5A State Outdoor Championships
2.15-16Justin Robinson46.20 PRMOGateway City United Athletics ClubJun 17USATF Junior Outdoor Championships
3.SoKy-Mani Dula46.54 PRNCNorth Carolina-CharlotteMay 13Conference USA Outdoor Track & Field Championships
4.SoJayon Woodard47.05NCNorth Carolina-CharlotteMar 31Pepsi Florida Relays
5.10Tyrese Van Horne47.06 PRCOHarrisonApr 12Don Osse Lakewood Tiger Invitational
6.10Chris DuPree47.19 PRMOPark Hill SouthMay 26MSHSAA Class 5 State Championships
7.10Jay Pendarvis Jr47.30 PRVAAnnandaleJun 17New Balance Nationals Outdoor
8.10Solomon Strader47.49 PRCATrinity Classical AcademyMay 26CIF-SS Masters Meet
9.10Quajon Fuller47.72 PRTXMesquite HornApr 28UIL 6A Region II (F-Sa)
10.10Doval Simmonds47.76 PRVAWest PotomacMay 24VHSL 6A Occoquan Region Championship
View full rankings...
800 Meters
1.10Brandon Miller1:49.55 PRMOJohn BurroughsMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
2.10AJ Green1:52.13 PRMNEastviewMay 23South Suburban Conference Championships
3.10Kyle Harkabus1:52.44 PRGAEast CowetaMay 12GHSA 7A State Championship
4.10Jonah Hoey1:52.59 PRUnattachedJun 01Hoka One One John Hay PA Distance Festival
5.10Michael Abeyta1:53.35 PRTXEl Paso HanksMar 03Pebble Hills-El Dorado Spartan Aztec Meet
6.10Martin Strong1:53.69 PRMOKirkwoodMay 26MSHSAA Class 5 State Championships
7.10Malachi McGill1:53.75OHHilliard DarbyJun 02OHSAA D1 State Championships
8.10Tyler Shue1:53.88 PRPAEphrataMay 26PIAA State Championships
9.10Rhys Hammond1:53.96 PRCTStoningtonJun 04CIAC State Open Championship
10.10Everett Steward1:54.00 PRCAPoly (Long Beach)Mar 31Trabucco Hills Invitational & Distance Carnival
View full rankings...
1500 Meters
1.10Evan Holland3:54.32 PRORAshlandMay 125A-3 MWL District Championships Day 2
2.10Cole Sprout3:55.48 PRCOValor ChristianApr 14Oregon Relays
3.10Cruz Culpepper3:57.70 PRCONiwotApr 07Arcadia Invitational
4.10Ahmed Ibrahim3:58.05 PRORParkroseMay 19OSAA 5A State Championships
5.10Nick Sinofsky3:58.38 PRMAWilliston NorthamptonMay 19NEPSTA DII Championships
6.10Andrew Payton3:59.16 PRORTualatinMay 096A-4 TRL District Championship Day 1
7.10Arlo Davis4:00.00 PRORAshlandMay 19OSAA 5A State Championships
8.10Matthew Farrell4:00.12 PRCTThe Loomis ChaffeeMay 18NEPSTA Championships
9.10Shaw Powell4:00.56 PRORJesuitApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
10.10Alex Fleury4:00.62 PRMAAndover Phillips AcademyMay 18NEPSTA Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.10Leo Daschbach4:10.64 PRAZHighlandMay 02AIA Division I Championship
2.10Cruz Culpepper4:11.54 PRCONiwotMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
3.10Christopher Middleton-Pearson4:12.15 PRCADublinMay 26NCS Meet of Champions Finals
4.10Cole Sprout4:12.75 PRCOValor ChristianApr 07Mullen Invitational
5.10Ryan Schoppe4:12.85 PRTXLa PorteApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
6.10Elliott Cook4:13.10 PROHDublin JeromeJun 02OHSAA D1 State Championships
7.10Anthony Grover4:13.35 PRCAJ Serra CatholicMay 26CIF-SS Masters Meet
10Kyle Harkabus4:13.35 PRGAEast CowetaMay 12GHSA 7A State Championship
9.10Harper Moore4:13.97 PROHPickerington NorthJun 02OHSAA D1 State Championships
10.10Michael Griffin4:15.10 PRMAKing PhilipJun 09New England Championship
View full rankings...
1 Mile
1.10Easton Allred4:09.49 PRCORock CanyonMay 31Festival of Miles
2.10Cruz Culpepper4:11.75 PRCONiwotJun 08Brooks PR Invitational
3.10Kyle Harkabus4:14.39 PRGAEast CowetaMay 22Wingfoot Mile
4.10Evan Holland4:15.46 PRORAshlandApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
5.10Brian Martinez4:16.90 PRWATahomaJun 08Brooks PR Invitational
6.10Tyler Brogan4:17.34 PRMAFranklinJun 02MIAA All State Championship
7.10Michael Griffin4:17.76 PRMAKing PhilipJun 02MIAA All State Championship
8.10Jack Crull4:17.77 PRMOHelias CatholicMay 31Festival of Miles
9.10Leo Daschbach4:18.02 PRAZHighlandMar 2478th NIKE Chandler Rotary Elite
10.10Reece Gibson4:18.62 PRINFort Wayne Concordia LutheranApr 13Flashes Showcase
View full rankings...
3000 Meters
1.10Cole Sprout8:13.85 PRCOValor ChristianApr 14Oregon Relays
2.10Evan Holland8:26.44 PRORAshlandMay 19OSAA 5A State Championships
3.10Matt Strangio8:28.66 PRCAJesuitApr 07Arcadia Invitational
4.10Quincy Norman8:33.98 PRORForest GroveApr 2154th Centennial Invitational
5.10Matthew Farrell8:35.29 PRCTThe Loomis ChaffeeMay 05Loomis Chaffee Twilight Meet
6.10Abdinasir Hussein8:36.95 PRORRoosevelt (OR)Apr 14Oregon Relays
7.10Cole Lindhorst8:37.44 PRTXKaty TompkinsMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
8.10Shaw Powell8:39.06 PRORJesuitMay 19OSAA 6A State Championships
9.10Luke Henseler8:43.36 PRRIBishop HendrickenJun 02RIIL Outdoor Track & Field Championships
10.10Nick Majerus8:45.67 PRTXHumble KingwoodMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
View full rankings...
3200 Meters
1.10Matt Strangio8:56.18 PRCAJesuitJun 02CIF State Championship Finals
2.10Cole Sprout9:01.53 PRCOValor ChristianMay 02Jeffco 4A/5A League Meet
3.10Silas Winders9:01.85 PRTNHenry CountyApr 21Eastern Relays
4.10Nico Young9:05.17 PRCANewbury ParkMay 12CIF-SS Division 1 Prelims
5.10Isaiah Galindo9:05.80 PRCAClovis NorthJun 02CIF State Championship Finals
6.10Josh Methner9:06.65 PRILHerseyApr 21Distance Night in Palatine
7.10Andrew Avila9:06.67 PRDECharter School of WilmingtonMay 12New Castle County Championships
8.10Easton Allred9:08.34 PRCORock CanyonApr 07Arcadia Invitational
9.10Graydon Morris9:08.84 PRTXAledoMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
10.10Ryan Schoppe9:09.26 PRTXLa PorteMay 12TX UIL 6A State Championships
View full rankings...
2 Miles
1.10Cole Sprout8:49.46 PRCOValor ChristianJun 08Brooks PR Invitational
2.10Liam Murphy9:29.33 PRNJAllentownJun 17New Balance Nationals Outdoor
3.10Evan Bishop9:29.74 PRMIEast Grand RapidsJun 17New Balance Nationals Outdoor
4.10Tommy Ward9:36.33 PRTNMaryvilleApr 21Volunteer Track Classic
5.10Jason Thomson9:36.85 PRNCNorth LincolnApr 21Volunteer Track Classic
6.10William Chaffin9:37.36 PRMAConcord-CarlisleMay 27MIAA Div. 2 Championship
7.10Keaton Watts9:38.82 PRALHuntsvilleApr 14Mountain Brook Invitational
8.10Alex Brown9:41.58 PRMAHopkintonMay 27MIAA Div. 2 Championship
9.10Nick Valianti9:51.38 PRMAMarshfieldMay 27MIAA Div. 2 Championship
10.10Sean Kay9:55.31 PRMAArlington CatholicMay 05freshman/sophomore
View full rankings...
5000 Meters
1.10Graydon Morris14:42.32 PRTXAledoMar 17Texas Distance Festival
2.11Evan Holland14:52.31 PRUnattachedMay 25El Jefe
3.10Matthew Farrell15:03.87 PRCTThe Loomis ChaffeeJun 17New Balance Nationals Outdoor
4.10Ryan Schoppe15:21.82 PRTXLa PorteMar 17Texas Distance Festival
5.10Jonah Mitchell15:24.43 PRKYMuhlenberg CountyMar 23KYtrackXC.com 5k Showdown
6.10Anthony Monte15:38.68 PRTXAustin VandegriftMar 17Texas Distance Festival
7.10Nick Lewis15:42.17 PRKYTrinity For BoysMar 23KYtrackXC.com 5k Showdown
8.10Jarrett Kirk15:42.63 PRTXLewisville Flower MoundMar 17Texas Distance Festival
9.10Jacob Hefele15:43.77 PRCTDanburyMay 04Amity Midnight Invite
10.10Sam Keeny15:45.11 PRMDSouth RiverMar 24Sea hawk T & F Invitational
View full rankings...
60m Hurdles - 39"
1.10Nick Stoeckle8.43 PRNEColumbusMar 17Bulldog Track & Field Challenge
2.10Michael Ostuno8.54 PRMIEast KentwoodMar 27Wendy's Track & Field Classic
3.10Mason Prososki8.63 PRNETwin RiverMar 16Doane Class C Indoor
4.10Joshua Hornsby8.64 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
5.10Trent Gipson8.73 PRINBen DavisMar 07Bloomington North Qualifier
6.10James Lim8.79 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
10Aiden Lieb8.79 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
8.10Eric Wheatley8.80 PRINBordenMar 07Bloomington North Qualifier
9.10Lane Maher8.81 PRORPendletonMay 024th Annual Bucks Intrasquad Last Chance Throw Down
10.10Dona Fagnon8.88 PRINBen DavisMar 07Bloomington North Qualifier
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.10Jamar Marshall13.68 PR (2.3)CASt Mary’sMay 11TCAL Championship Finals
2.10Kirk Collins13.84 PR (1.6)TXLC Clear SpringsMay 12TX UIL 6A State Championships
3.10Brevin Sims13.89 PR (2.2)TNArts & Sciences (Chattanooga)May 23TSSAA State Track & Field Championships D-I Small Schools
4.10Alex Shields14.07 PR (.4)FLThe First AcademyMar 31Pepsi Florida Relays
5.10Caleb Foster14.12 PR (2.3)CAClovis NorthMay 19CIF-CS Masters Meet
10Tayezhan Crough14.12 PRKSHutchinson SeniorMay 10AVCTL Division 1 Championships
10Finnigan Schirmer14.12 PRILMarengoMay 16IHSA 2A Boys Richmond-Burton Sectional
10Tyler Graves14.12 PR (2.1)SCLower RichlandApr 14Bojangles Track & Field Classic
9.10Jevon Williams14.23 PR (2.4)FLBlanche ElyMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
10.10Roland Evans14.29 PR (.9)VAWestern BranchJun 17New Balance Nationals Outdoor
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.10Kirk Collins37.30 PRTXLC Clear SpringsApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
2.10Jevon Williams37.58 PRFLBlanche ElyMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
3.10Lamont Wright37.61 PRFLMiami SouthridgeMay 05FHSAA 4A State Track & Field Championships
4.10Cory Berg37.87 PROHMt VernonMay 25OHSAA D1 Region 3
5.10Quincy Armstrong38.05 PRINKokomoMay 17#8 Kokomo Boys IHSAA Sectional
6.10Cameron Everts38.06 PRTXLampasasMay 12TX UIL 4A State Championships (F-Sa)
7.10Alex Shields38.08 PRFLThe First AcademyMay 05FHSAA 1A State Track & Field Championships
8.10Mason Mangum38.14 PRTXAustin WestlakeApr 28UIL 6A Region IV (F-Sa)
10Nathan Farrell38.14 PRFLSpruce CreekMar 10Kowboy Invitational
10.10Hunter Gilbert38.16 PRORTigardMay 19OSAA 6A State Championships
View full rankings...
400m Hurdles - 30"
1.10Deyton Love55.10 PRIAWaterloo WestMay 11Iowa 4A District 3 Qualifying Meet (Linn-Marr)
2.10Noah Wells55.99 PRIASeymour CommunityMay 10Iowa 1A District Qualifying Meet (Central City)
3.10Ben Wilson56.36 PRIAPleasant ValleyMay 10Iowa 4A District Qualifying Meet (North Scott)
4.10Ted Kruse56.38 PRIADubuque SeniorMay 10Iowa 4A District Qualifying Meet (Iowa City)
5.10Edgar Tapia56.53 PRIAHarris Lake Park CommunityMay 19Iowa HS State Track and Field Championships
6.10Jaxson Hannan56.60 PRIADes Moines EastMay 12Iowa 4A District 6 (Waukee)
7.10Pete Sarver56.80 PRIAAlbiaMay 10Iowa 2A District Qualifying Meet(Eddyville)
8.10Trevin Wasmund56.81 PRIASibley-OcheyedanMay 19Iowa HS State Track and Field Championships
9.10Dylan DeAngelo56.85 PRIAAnkeny CentennialMay 12Iowa 4A District 6 (Waukee)
10.10Garrett Whitmore56.88 PRIAWebster CityMay 19Iowa HS State Track and Field Championships
View full rankings...
2k Steeplechase
1.10Michael Griffin6:06.14 PRMAKing PhilipJun 17New Balance Nationals Outdoor
2.10Will Muirhead6:07.77 PRTXLucas LovejoyMar 10Lovejoy Spring Distance Festival
3.-Noah Phillips6:19.59 PRUnattachedJun 10Portland Track Festival High Performance
4.10Sam Keeny6:20.50 PRMDSouth RiverApr 07Crimson Tide Invitational
5.17-18Connor Griffith6:21.50 PRWABarron Park StridersJun 24USATF Pacific Northwest Association Junior Olympic Championships
6.10Logan Brooks6:23.69 PRFLSouth WaltonMar 23UNF Pre-State Invitational
7.10Carlos Shultz6:23.82 PRPABishop ShanahanApr 27Millersville Cy Fritz Open
8.10Jonas Price6:24.11 PRWAEisenhowerMar 10Eisenhower Jamboree
9.10Rhys Hammond6:24.45 PRCTStoningtonMay 1212th Irv Black HS Invitational
10.10Griffin Kudla6:25.31 PRNYSt Anthony'sApr 21New York Relays
View full rankings...
3k Steeplechase
1.10Jacob Ireland9:36.32 PRNYRiverdale/Kingsbridge AcademyJun 09NYSPHSAA State Track & Field Championships
2.10Sam Lawler9:51.41 PRNYPittsford MendonMay 11Marion Invitational
3.10Tyler Fauvelle9:54.35 PRNYAdirondack CentralMay 30NYSPHSAA Section 3 Qualifier
4.10Griffin Kudla9:58.79 PRNYSt Anthony'sMay 19NSCHSAA Sectional Championships
5.10Matt Mcmullen10:03.99 PRNYCanandaiguaMay 11Marion Invitational
6.10Brendan Mulvany10:05.51 PRNYIona PreparatoryMay 26CHSAA Varsity Intersectional City Championship
7.10Daniel Shephard10:05.60NYNorth RocklandJun 01NYSPHSAA Section 1 Qualifier
8.10Sean O'Brien10:09.15 PRNYGuilderlandMay 23NYSPHSAA Section 2 Group 1 Championships
9.10Jake Quail10:10.01 PRNYShenendehowa CentralMay 23NYSPHSAA Section 2 Group 1 Championships
10.10Andrew Paules10:11.11 PRNYWest IslipMay 25NYSPHSAA Section XI Boys Division Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.10LenNeth Whitehead67' 3.5 PRGAAthens AcademyApr 14Bojangles Track & Field Classic
2.15-16Trey Knight63' 9.25 PRWAEvergreen StormJul 08USATF Region 13 Junior Olympic Championships
3.10Jeff Duensing61' 6.75 PRCAEsperanzaJun 02CIF State Championship Finals
4.10Dylan Targgart61' 6.5 PRMIColdwaterMay 22I8 Conference Meet
5.10Hunter Hendershot60' 3.25 PRILMahomet-SeymourMay 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
6.10Quinten Lyons58' 10.25 PRCANotre Dame (Sherman Oaks)Jun 01CIF State Championship Prelims
7.10Jeremy Jones58' 9.5 PRCASalesianApr 26TCAL Dual Meet Salesian/De Anza/Albany/El Cerrito
8.10Alex Rodriguez58' 5.75 PRTXLa JoyaApr 28UIL 6A Region IV (F-Sa)
9.10Aidan Elbettar58' 5 PRCANewport HarborMar 31Trabucco Hills Invitational & Distance Carnival
10.10Nathaniel James57' 10.75 PRINAvonMay 24#3 Lafayette Jefferson Boys IHSAA Regional
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.10Trey Knight187' 6 PRWARidgefieldApr 182A GSHL CR, MM @ Ridgefield
2.10Caleb Hartley184' 3.75 PRFLOkeechobeeMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
3.10Jeff Duensing182' 7 PRCAEsperanzaMay 19CIF-SS Division 3 Finals
4.10Kyler Van Grouw181' 2 PRCACentralApr 27Battle of Central Cal Invitational
5.10Maurice Westmoreland180' 9 PRTXKlein ForestApr 28UIL 6A Region II (F-Sa)
6.10Josiah Harry179' 11.75 PRALMobile ChristianApr 28AHSAA 3A Section 1
7.10Logan Jones177' 8 PRIALewis CentralMay 10Iowa 4A District Qualifying Meet (Council Bluffs)
8.10Tyler Brown174' 10 PRNELincoln EastApr 26LPS City Championships
9.10Paxton Hair173' 11 PRTXAndrewsApr 28UIL 4A Region I (F-Sa)
10.10Dylan Targgart173' 6 PRMIColdwaterMay 04Onsted Booster Invitational
View full rankings...
Javelin - 800g
1.10Sam Hankins220' 9 PRKSManhattanMay 18KSHSAA 6A Regional #1 Championships
2.10Zechariah Blake208' 6 PRLACurtis, JohnMay 01LHSAA 5A State Outdoor Championships
3.10Joseph Nizich197' 10 PRORCentral CatholicApr 2154th Centennial Invitational
4.10Benjamin Kioko193' 9.25 PRUnattachedJul 01American JavFest
5.10Teagun Glenn190' 1 PRNMAlbuquerque AcademyMay 12NMAA 5A State Championship
6.10Gabriel Shouman189' 5 PRWATahomaMar 29Kentlake @ Tahoma
7.10Ricky Ortega183' 10 PRPACoatesvilleApr 28124th Penn Relays
8.10Ryan Rendon-Padilla181' 7.5 PRORSiuslawMay 19OSAA 4A State Championships
9.10Cody Stufflebean181' 4 PRKSMcPhersonMay 112018 AVCTL Div III
10.10Alexander Ramirez180' 11 PRAZMountain PointeMay 02AIA Division I Championship
10Tyler Gilliland180' 11 PRWATumwaterMay 182A District 4 Championships
View full rankings...
High Jump
1.10Donald Chaney6' 11 PRFLBelen Jesuit PrepApr 26FHSAA 3A Region 4
2.10Cole Mclawchlin6' 11 PRTXCleveland TarkingtonApr 28UIL 4A Region III (F-Sa)
3.15-16Trey Tintinger6' 10.75MTHelena Vigilante RunnersJul 29USATF Hershey National Junior Olympic Championships
4.10Collin Schulz6' 9 PRWILakeside LutheranApr 24Lake Mills Dual
10Trejon Turner6' 9 PRPATunkhannock AreaMay 14 PIAA District 2 AAA Championships
6.10Logan Tittle6' 8 PRUTFremontMar 28Burchell/Armstrong City/County
10Quentin Johnston6' 8 PRTXTempleApr 04UIL 5A District 18 (Tu-W)
10Adam Clark6' 8 PRTXConroe The WoodlandsApr 14UIL 6A District 12 (Th-F)
10Adrian Caldwell6' 8 PRTXHouston Cyp. FairMar 03Alief ISD Heintschel Relays
10Ethan Vargo6' 8 PRMIGrand BlancMay 07Grand Blanc vs Howell-Dual @GB
10Kolt Byers6' 8 PRPABermudian SpringsApr 14Arctic Blast Invitational
10Thad Martz6' 8 PRINWheelerMay 10Boys GSSC Conference Meet
10John McNeil6' 8 PRMAMedfieldJun 02MIAA All State Championship
10Jett Kinder6' 8 PRTNBrentwoodMay 24TSSAA State Track & Field Championships D-I Large Schools
View full rankings...
Pole Vault
1.10Rhett Nelson16' 6 PRARTrinity ChristianApr 12Lake Hamilton Invitational
2.17-18Spencer Evans16' 1.25 PRNCRocket Man Pole Vault, LLCJun 17New Balance Nationals Outdoor
3.10J. Kai Yamafuji16' 0 PRHIPunahouApr 26ILH Championship
4.10Reagan Ulrich15' 9 PRMOBransonMay 26MSHSAA Class 5 State Championships
5.11Xavier Gendron15' 6 PRTXAustin VandegriftMar 01Hutto Hippo 2018 Relays
10Gabriel Gilfillan15' 6 PRTXCorsicanaApr 0417-5A Jr Varsity Championships
10Dillon McCarthy15' 6 PRSCWandoApr 14Bojangles Track & Field Classic
8.10Carson Cahoy15' 3 PRNEGrand IslandMay 09District A-4
9.10Zack Love15' 2 PROHIndian ValleyJun 02OHSAA D2 State Championships
10.10Simon Schenk15' 1 PRUnattachedJun 16USATF New Jersey Association 15-18 Junior Olympic Championships
View full rankings...
Long Jump
1.10Arian Smith25' 3.25 PRFLMulberryApr 12FHSAA 2A District 9
2.10Malcolm Clemons25' 1 PR (2.5)CASt Mary's CollegeJun 02CIF State Championship Finals
3.10Brandon Montoya24' 1.25 PRWALyle/WishramMar 16Mullen-Leavitt Invitational
4.10Sam Brown24' 1 PRGANew HampsteadMar 17Sand Shark Invite
5.10Tayson Parker23' 10.5 PRINNorthwesternMay 17#8 Kokomo Boys IHSAA Sectional
6.10Alex Shields23' 8.75 PR (.1)FLThe First AcademyMay 05FHSAA 1A State Track & Field Championships
7.10Demond Demas23' 8.5 PR (1.9)TXHouston North ForestMay 12TX UIL 4A State Championships (F-Sa)
8.10Caleb Foster23' 8 PR (.2)CAClovis NorthMay 09North Area Qualifying
9.10Kirk Francis23' 5.5 PR (2.8)NYSaratoga SpringsJun 09NYSPHSAA State Track & Field Championships
10.10Nicholas Drayden23' 5 PRTXDeSotoApr 13UIL 6A District 07 (W-F)
View full rankings...
Triple Jump
1.10Jadan Hanson49' 3 PR (2.0)NYUniondaleJun 09NYSPHSAA State Track & Field Championships
2.10Andru Phillips49' 1 PRSCMauldinApr 14Bojangles Track & Field Classic
3.10Namir Hemphill48' 10 PRCAUplandMar 31Trabucco Hills Invitational & Distance Carnival
4.10Kosi Agina47' 10.75 PR (1.9)CASangerJun 01CIF State Championship Prelims
5.10Malcolm Clemons47' 7.5 PR (1.6)CASt Mary's CollegeJun 01CIF State Championship Prelims
6.10Jace Davis47' 7.25 PRTXMillsapApr 28UIL 3A Region I (F-Sa)
7.10Tianhao Wei47' 6 PR (-.9)CASouth PasadenaMay 26CIF-SS Masters Meet
8.10Nicholas Drayden47' 3.75 PR (1.6)TXDeSotoJun 17New Balance Nationals Outdoor
9.10Edwin Rainey47' 3.75 PR (1.7)ALNorthridgeMay 05AHSAA 6A State Track & Field Championships
10.10Desmond Gaillard47' 2 PRSCBeaufortMar 10Azalea/Raising Canes Invitational
View full rankings...
Weight Throw - 25lb
1.10Mason McKhann44' 9 PRUnattachedFeb 17CA State Winter Track & Field Championships
2.10Chase Youngs44' 6.75 PRNYWest Canada ValleyMay 19Junkyard Relays
3.10Donovan Leary38' 8.25 PRNYCanastotaMay 19Junkyard Relays
4.10Jose DeJesus38' 4 PRNYThomas R ProctorMay 19Junkyard Relays
5.10Andrew Theiss35' 5.75 PRNYMonroe-WoodburyMay 14OCIAA Throwing Pentathlon
6.10Nicholas Korosec25' 10 PRNYChittenango CentralMay 19Junkyard Relays
7.10Kevin Chait25' 5.25 PRNYWashingtonvilleMay 14OCIAA Throwing Pentathlon
8.10Kanaloa Dias23' 10 PRNYPort JervisMay 14OCIAA Throwing Pentathlon
9.10Henry Peters23' 5.25 PRNYSullivan WestMay 14OCIAA Throwing Pentathlon
10.10Jacob Southard23' 1.75 PRNYPort JervisMay 14OCIAA Throwing Pentathlon
View full rankings...
Decathlon Score
1.10Jett Kinder6557 PRTNBrentwoodMay 18TSSAA Division 1 Pen/Dec State Championships
2.17-18Peyton Bair6301 PRIDTNT Track ClubJul 29USATF Hershey National Junior Olympic Championships
3.10Jude Maloy6298 PRTNThe Ensworth SchoolMay 18TSSAA Division 2 Pen/Dec State Championships
4.10Alex Kilpatrick6120 PRUnattachedApr 07Arcadia Invitational
5.15-16Arthur Katahdin6060 PRORMustang TrackJul 29USATF Hershey National Junior Olympic Championships
10Gage Knight6060 PRUnattachedJun 17USATF Florida Association Junior Olympic Championships
7.10Ethan Foster5930 PRUnattachedApr 07Arcadia Invitational
8.10Miguel Negrete5649 PRUnattachedJul 29USATF Hershey National Junior Olympic Championships
9.10Landry Mitchell5552 PRTNFranklin Road AcademyMay 18TSSAA Division II Class A State Pentathlon / Decathlon Championship
10.10Quinn Lansill5508 PRUnattachedJul 29USATF Hershey National Junior Olympic Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.