Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Qua Tucker10.97ALDadevilleMar 02Oxford Meet #1
2.12Matthew Moore11.31 PRALWhite PlainsMar 08ASD Meet # 1
3.-Rontarious Wiggins11.32 PRALJacksonvilleMar 17Oxford Meet #2
4.-Laderrick Bell11.38 PRALSaksApr 09Cahoun County Championships
5.10DeVonte' Houston11.41ALHandleyMar 17Oxford Meet #2
6.-C.J. Woolverton11.58 PRALJacksonvilleApr 09Cahoun County Championships
7.11Darionta Bell11.62 PRALAnnistonMar 17Oxford Meet #2
8.12Tahj Kirkland11.64 PRALJacksonvilleMar 02Oxford Meet #1
9.-Jakobie Calloway11.66 PRALJacksonvilleMar 17Oxford Meet #2
10.11Markevious Matthews11.70ALTallasseeApr 07Smiths Station Panther Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.12Qua Tucker22.52ALDadevilleMar 24Northridge-Jaguar Invitational
2.-Dj Patrick23.07ALElmore CountyMar 03Race to Fight Hunger
3.12Tahj Kirkland23.15 PRALJacksonvilleMar 17Oxford Meet #2
4.11Darionta Bell23.29 PRALAnnistonApr 09Cahoun County Championships
5.11Markevious Matthews23.73ALTallasseeApr 07Smiths Station Panther Invitational
6.10Mondrecko Thompson23.82 PRALAnnistonApr 09Cahoun County Championships
7.10Kalik Brown24.03ALAnnistonApr 09Cahoun County Championships
8.-Antwan Cook24.07 PRALElmore CountyMar 03Race to Fight Hunger
9.12Tyreke Kite24.09ALMunfordMar 24Golden Bear Classic
10.9Loggan Webber24.10 PRALWhite PlainsMar 08ASD Meet # 1
View full rankings...
400 Meters
1.-Dj Patrick50.88ALElmore CountyMar 30River Region Invitational
2.10Zefeniah Edwards52.51 PRALElmore CountyMar 24Montgomery Academy Invitational
3.-Tony White52.96 PRALAnnistonApr 09Cahoun County Championships
4.12James Johnson53.76ALJacksonvilleMar 02Oxford Meet #1
5.-Damecus Thomas53.97 PRALAnnistonMar 17Oxford Meet #2
6.8Reece Baker54.07 PRALElmore CountyMar 03Race to Fight Hunger
7.12Jordan Singleton54.41 PRALWhite PlainsApr 09Cahoun County Championships
8.-Devin Holder54.87 PRALAnnistonMar 17Oxford Meet #2
9.-Jaeden Barksdale55.19 PRALJacksonvilleMar 17Oxford Meet #2
10.10Dyjuan Evans55.81 PRALDadevilleApr 07Mobile Challenge of Champions
View full rankings...
800 Meters
1.10Zefeniah Edwards2:05.48 PRALElmore CountyMar 30River Region Invitational
2.12Daniel Tully2:08.45ALAshvilleMar 10Foothill Invitational
3.-Miciah Myles2:11.99 PRALAnnistonMar 24Golden Bear Classic
4.10Luke Larson2:18.03 PRALWhite PlainsApr 09Cahoun County Championships
5.-Deandre McCain2:19.04ALJacksonvilleMar 17Oxford Meet #2
6.10Connor Murphy2:19.61 PRALWhite PlainsApr 09Cahoun County Championships
7.-Rashard Russell2:19.78 PRALMunfordMar 24Golden Bear Classic
8.12James Haynes2:19.80ALAnnistonApr 09Cahoun County Championships
9.10Caesar Segura2:20.06 PRALAshvilleMar 16Albertville Meet #1
10.11Caleb Evans2:20.61 PRALAshvilleMar 16Albertville Meet #1
View full rankings...
1600 Meters
1.12Daniel Tully4:48.08ALAshvilleMar 10Foothill Invitational
2.12James Haynes4:53.21ALAnnistonApr 09Cahoun County Championships
3.-Miciah Myles5:00.11ALAnnistonMar 24Golden Bear Classic
4.-William Farley5:00.75 PRALAnnistonMar 24Golden Bear Classic
5.-Tony White5:01.25 PRALAnnistonMar 17Oxford Meet #2
6.8Woodrow Dean5:02.65 PRALTallasseeMar 03Panther Relays
7.8Christian Myles5:08.32 PRALAnnistonMar 24Golden Bear Classic
8.-Sam Green5:12.87 PRALHokes BluffMar 10Foothill Invitational
9.-Oliver Young5:16.15 PRALJacksonvilleMar 10Foothill Invitational
10.-Josh Smith5:19.57 PRALElmore CountyMar 30River Region Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.12Daniel Tully10:33.54ALAshvilleMar 16Albertville Meet #1
2.9Jake Moore10:50.50ALWhite PlainsApr 09Cahoun County Championships
3.12James Haynes10:51.11 PRALAnnistonMar 24Golden Bear Classic
4.11Jacob Heath10:56.05 PRALWhite PlainsApr 09Cahoun County Championships
5.-William Farley10:57.99 PRALAnnistonMar 24Golden Bear Classic
6.8Christian Myles11:08.64 PRALAnnistonMar 17Oxford Meet #2
7.8Woodrow Dean11:18.17ALTallasseeApr 07Smiths Station Panther Invitational
8.-Josh Smith11:20.30 PRALElmore CountyMar 30River Region Invitational
9.8Wyatt Knight11:26.21 PRALAshvilleMar 16Albertville Meet #1
10.-Sam Green11:27.29 PRALHokes BluffMar 10Foothill Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Qua Tucker14.28 PR (.8)ALDadevilleApr 07Mobile Challenge of Champions
2.11Kalvin Levett16.19ALTallasseeMar 03Panther Relays
3.12Jakob Hodges16.42 PRALElmore CountyMar 03Race to Fight Hunger
4.11Hunter Rouse16.64 PRALAnnistonMar 17Oxford Meet #2
5.-Delmar Davis16.76 PRALChildersburgMar 10Foothill Invitational
6.12Keldrin Staples17.54 PRALHandleyMar 17Oxford Meet #2
7.-Maurice Bennett17.78 PRALChildersburgMar 10Foothill Invitational
8.12Josh Maynard17.88 PRALSardisMar 22Gadsden City Open
9.10Josh Taylor17.99 PRALDadevilleApr 03Mortimer Jordan Invitational #3
10.-Sam Barlet18.20 PRALElmore CountyMar 30River Region Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Qua Tucker39.06ALDadevilleApr 07Mobile Challenge of Champions
2.11Kalvin Levett41.30 PRALTallasseeMar 03Panther Relays
3.11Hunter Rouse41.36 PRALAnnistonApr 09Cahoun County Championships
4.12Jakob Hodges43.34 PRALElmore CountyMar 03Race to Fight Hunger
5.12Winston Scardina43.50 PRALElmore CountyApr 07Mobile Challenge of Champions
6.10Josh Taylor44.34 PRALDadevilleApr 07Mobile Challenge of Champions
7.-Delmar Davis44.80 PRALChildersburgMar 10Foothill Invitational
8.12Josh Maynard44.98ALSardisMar 22Gadsden City Open
9.-Oliver Young44.99 PRALJacksonvilleApr 09Cahoun County Championships
10.12Tyler Braswell45.61ALHokes BluffMar 22Gadsden City Open
View full rankings...
4x100 Relay
1.Relay Team43.69ALJacksonvilleApr 09Cahoun County Championships
2.Relay Team43.87ALHandleyMar 17Oxford Meet #2
3.Relay Team44.43ALAnnistonApr 09Cahoun County Championships
4.Relay Team45.46ALSaksApr 09Cahoun County Championships
5.Relay Team46.05ALSardisMar 22Gadsden City Open
6.Relay Team46.20ALDadevilleMar 24Northridge-Jaguar Invitational
7.Relay Team46.80ALElmore CountyApr 07Mobile Challenge of Champions
8.Relay Team47.21ALHokes BluffMar 22Gadsden City Open
9.Christian Ousley-O'neal
Kyle Ross
Taariq Johnson
Tyreke Kite
47.54ALMunfordMar 24Golden Bear Classic
10.Relay Team47.74ALWhite PlainsApr 09Cahoun County Championships
View full rankings...
4x200 Relay
1.Relay Team1:37.70ALTallasseeMar 03Panther Relays
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team3:36.19ALAnnistonApr 09Cahoun County Championships
2.Relay Team3:36.58ALElmore CountyApr 07Mobile Challenge of Champions
3.Relay Team3:40.27ALJacksonvilleApr 09Cahoun County Championships
4.Relay Team3:46.92ALWhite PlainsApr 09Cahoun County Championships
5.Relay Team3:51.94ALDadevilleMar 24Northridge-Jaguar Invitational
6.Relay Team3:52.19ALHandleyMar 17Oxford Meet #2
7.Caleb Evans
Jaiden Colley
Dakota Reynolds
Parker Jones
3:56.92ALAshvilleMar 16Albertville Meet #1
8.Relay Team3:58.82ALSardisMar 22Gadsden City Open
9.Relay Team4:01.43ALHokes BluffMar 10Foothill Invitational
10.Kyle Ross
Jay Tuck
Anthony Stevens
Rashard Russell
4:03.87ALMunfordMar 24Golden Bear Classic
View full rankings...
4x800 Relay
1.Relay Team8:27.98ALAnnistonApr 09Cahoun County Championships
2.Caesar Segura
Daniel Tully
Parker Jones
Jose Rodriguez
8:59.53ALAshvilleMar 16Albertville Meet #1
3.Relay Team9:07.25ALJacksonvilleApr 09Cahoun County Championships
4.Reece Baker
Zefeniah Edwards
Winston Scardina
Dejuan Lyles
9:11.99ALElmore CountyMar 24Montgomery Academy Invitational
5.Relay Team9:12.14ALWhite PlainsApr 09Cahoun County Championships
6.Woodrow Dean
Theron Shipman
Baxlee Burton
Matthew Thompson
9:49.64ALTallasseeMar 03Panther Relays
7.Relay Team9:49.87ALHokes BluffMar 10Foothill Invitational
8.Relay Team9:54.34ALSardisMar 22Gadsden City Open
9.Relay Team9:58.71ALDadevilleMar 24Northridge-Jaguar Invitational
10.Relay Team10:08.67ALHandleyMar 17Oxford Meet #2
View full rankings...
SMR 100-100-200-400m
1.Kwan Bickley
Antwan Cook
D Jenkins
Dalton Odom
1:44.28ALElmore CountyMar 03Race to Fight Hunger
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Relay Team4:46.69ALTallasseeMar 03Panther Relays
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Reece Baker
Stone Svencer
Dejuan Lyles
Josh Smith
12:44.01ALElmore CountyMar 03Race to Fight Hunger
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Xavier Slaughter43' 7 PRALHandleyMar 08Heard County Border Battle
2.12Jordan Brooks42' 0ALSaksMar 10Foothill Invitational
3.-Brody Bussie41' 9 PRALMunfordMar 24Golden Bear Classic
4.10Trey Dalrymple40' 3 PRALSardisMar 22Gadsden City Open
5.10Jamauri Chislom40' 0.5 PRALDadevilleApr 03Mortimer Jordan Invitational #3
6.10Andrevious Giles39' 9.5 PRALDadevilleApr 03Mortimer Jordan Invitational #3
7.9Ahmad Staples39' 8 PRALHandleyMar 08Heard County Border Battle
8.-Noah Bell38' 2.25 PRALAnnistonApr 09Cahoun County Championships
9.-Andrew Chatman38' 0.5 PRALChildersburgMar 02Oxford Meet #1
10.11Riley Dothard37' 0.5 PRALWhite PlainsApr 09Cahoun County Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Hayden Lipscomb122' 10 PRALHokes BluffMar 22Gadsden City Open
2.-Luke England114' 6.75 PRALHokes BluffMar 10Foothill Invitational
3.10Cody Harp112' 5 PRALHokes BluffMar 22Gadsden City Open
4.11Marreo Thomas108' 4.75ALSaksApr 09Cahoun County Championships
5.10Jarrett Crow107' 7 PRALWhite PlainsApr 09Cahoun County Championships
6.10Trey Dalrymple107' 6.5 PRALSardisMar 22Gadsden City Open
7.12Xavier Slaughter107' 0 PRALHandleyMar 08Heard County Border Battle
8.-Brody Lowe105' 6.75ALSardisMar 22Gadsden City Open
9.-Alex Davis102' 8 PRALJacksonvilleApr 09Cahoun County Championships
10.-Brody Bussie99' 6.5 PRALMunfordMar 24Golden Bear Classic
View full rankings...
Javelin - 800g
1.-Trent Cochran-Gill151' 3 PRALTallasseeApr 07Smiths Station Panther Invitational
2.12Austin Bussey134' 11.75 PRALWhite PlainsApr 09Cahoun County Championships
3.-Brody Lowe130' 7 PRALSardisMar 22Gadsden City Open
4.11Christopher Vest129' 8.25 PRALHokes BluffMar 10Foothill Invitational
5.11Dalton Odom127' 2 PRALElmore CountyMar 03Race to Fight Hunger
6.10Cody Harp126' 2 PRALHokes BluffMar 22Gadsden City Open
7.-Hunter Coffey125' 0 PRALHokes BluffMar 22Gadsden City Open
8.-Ian Carpenter121' 0 PRALElmore CountyMar 03Race to Fight Hunger
9.11Josh Bell119' 9.75ALJacksonvilleApr 09Cahoun County Championships
10.-Brody Bussie118' 11 PRALMunfordMar 24Golden Bear Classic
View full rankings...
High Jump
1.-Damecus Thomas6' 1.5 PRALAnnistonMar 17Oxford Meet #2
2.11Hayden Lipscomb5' 11.75 PRALHokes BluffMar 10Foothill Invitational
3.-Jacob McCarley5' 9.75 PRALJacksonvilleMar 10Foothill Invitational
4.11Hunter Rouse5' 8ALAnnistonMar 24Golden Bear Classic
5.-Macey Carr5' 7.75 PRALJacksonvilleMar 17Oxford Meet #2
6.-Jewels Gray5' 6 PRALJacksonvilleMar 02Oxford Meet #1
7.12Matthew Moore5' 5.75 PRALWhite PlainsApr 09Cahoun County Championships
8.12Y'Quavious Patterson5' 4 PRALHandleyMar 08Heard County Border Battle
12Logan Reynolds5' 4 PRALHokes BluffMar 22Gadsden City Open
10Rodney Gross5' 4ALMunfordMar 24Golden Bear Classic
View full rankings...
Pole Vault
1.12Matthew Moore13' 5.75ALWhite PlainsApr 09Cahoun County Championships
2.12Jose Rodriguez10' 0 PRALAshvilleMar 16Albertville Meet #1
3.11Riley Dothard9' 5.75ALWhite PlainsApr 09Cahoun County Championships
4.11Gabriel Hines8' 6 PRALWhite PlainsMar 08ASD Meet # 1
12Jakell Houston8' 6 PRALHandleyMar 08Heard County Border Battle
6.12Austin Farley8' 0 PRALWhite PlainsMar 08ASD Meet # 1
7.11Devon Williamson7' 11.75 PRALHandleyMar 17Oxford Meet #2
8.12Mykierston Trammell7' 0ALHandleyMar 08Heard County Border Battle
9.-ZJ Rosario6' 6 PRALWhite PlainsMar 08ASD Meet # 1
View full rankings...
Long Jump
1.-Dj Patrick21' 5.75ALElmore CountyMar 30River Region Invitational
2.12Jalen Sullivan20' 7.5 PRALDadevilleMar 24Northridge-Jaguar Invitational
3.12Winston Scardina20' 5.75 PRALElmore CountyMar 30River Region Invitational
4.-Macey Carr20' 5.25 PRALJacksonvilleApr 09Cahoun County Championships
5.10Rodney Gross19' 10 PRALMunfordMar 24Golden Bear Classic
6.-Amareea Abney19' 7.5 PRALSaksMar 10Foothill Invitational
7.8Montavious Meadows19' 6 PRALHandleyMar 08Heard County Border Battle
8.11QuonDarius Lyons19' 4 PRALHandleyMar 17Oxford Meet #2
9.11Hunter Rouse19' 3.5 PRALAnnistonMar 17Oxford Meet #2
10.-Jewels Gray19' 2.75ALJacksonvilleApr 09Cahoun County Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.-Dj Patrick45' 4.75 PR (.0)ALElmore CountyApr 07Mobile Challenge of Champions
2.11Kalvin Levett43' 4 PRALTallasseeMar 03Panther Relays
3.12Winston Scardina42' 6.25 PRALElmore CountyApr 07Mobile Challenge of Champions
4.10DeVonte' Houston42' 3.75 PRALHandleyMar 17Oxford Meet #2
5.10Rodney Gross41' 9.5 PRALMunfordMar 24Golden Bear Classic
6.-Jewels Gray41' 6.75 PRALJacksonvilleApr 09Cahoun County Championships
7.12Josh Maynard40' 8.5 PRALSardisMar 22Gadsden City Open
8.12Y'Quavious Patterson40' 0.75 PRALHandleyMar 17Oxford Meet #2
9.11Hayden Lipscomb39' 2ALHokes BluffMar 22Gadsden City Open
10.10Corey Bell38' 8 PRALHandleyMar 08Heard County Border Battle
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.