Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.12Anthony Schwartz10.07 PR (2.5)FLAmerican HeritageMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
2.12Shaun Shivers10.29 PR (3.0)FLChaminade-Madonna College PrepMar 17Miami Hurricane Invitational
3.12Tyson Cambell10.39 PR (2.1)FLAmerican HeritageMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
4.-Tajarie Althurton10.54 PRFLHallandaleFeb 28Hallandale Meet #3
5.10Caziah Holmes10.72 (2.0)FLCocoaApr 25FHSAA 2A Region 4
6.12Jaariq Charles10.74 (2.0)FLCocoaApr 25FHSAA 2A Region 4
7.12Michael Nesmith10.76 (3.0)FLHallandaleApr 12FHSAA 2A District 15
8.12Felton Millner10.77 PR (2.0)FLGlades CentralApr 25FHSAA 2A Region 4
12Patrick Surtain10.77 PR (3.0)FLAmerican HeritageApr 12FHSAA 2A District 15
10.12Jeremiah Scott10.82 PR (-.7)FLFort Pierce WestwoodFeb 12Lincoln Park Academy Quad
View full rankings...
200 Meters
1.12Anthony Schwartz20.41 PR (2.8)FLAmerican HeritageMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
2.12Shaun Shivers20.81 PR (3.0)FLChaminade-Madonna College PrepApr 25FHSAA 2A Region 4
3.12Tyson Cambell21.10 (3.1)FLAmerican HeritageApr 12FHSAA 2A District 15
4.10Caziah Holmes21.21 PR (3.0)FLCocoaApr 25FHSAA 2A Region 4
5.12Jaariq Charles21.28 (3.0)FLCocoaApr 25FHSAA 2A Region 4
6.11Monte Parker21.51 (1.9)FLAmerican HeritageApr 25FHSAA 2A Region 4
7.12Peter Anderson21.64FLHallandaleFeb 21Hallandale Meet #2
8.11Jordan Younge-Humphrey21.65 PR (3.0)FLRockledgeApr 25FHSAA 2A Region 4
9.11Amari Johnson21.90 PRFLHallandaleMar 07Hallandale Meet #4
10.12Kevin Austin21.93 PR (2.1)FLNorth Broward PreparatoryApr 25FHSAA 2A Region 4
View full rankings...
400 Meters
1.12Peter Anderson47.31FLHallandaleMar 19BCAA South Qualifier
2.11Monte Parker47.90FLAmerican HeritageMar 17Miami Hurricane Invitational
3.12Anthony Schwartz48.64 PRFLAmerican HeritageFeb 24Spartan Invitational
4.12De'Markus Johnson48.66 PRFLGlades CentralMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
5.12Felton Millner49.27 PRFLGlades CentralApr 25FHSAA 2A Region 4
6.12Isaiah Petit-Jeune49.34 PRFLAmerican HeritageApr 12FHSAA 2A District 15
7.10Mar'Cellus Culbreath49.64 PRFLCoconut CreekApr 12FHSAA 2A District 15
8.10Ramus Wright49.70 PRFLHallandaleApr 12FHSAA 2A District 15
9.11Donovan Breckenridge49.74 PRFLTitusvilleApr 25FHSAA 2A Region 4
10.12Miles Jones49.97 PRFLAmerican HeritageFeb 24Spartan Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.12Danny Ferro1:52.12 PRFLCalvary Christian (Ft. Lauderdale)May 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
2.12John Padilla1:55.41 PRFLSatelliteMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
3.10Robert Pedroza1:56.53 PRFLKey WestMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
4.12Josiah Campbell1:58.97 PRFLHallandaleMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
5.12Danny Longman1:59.75 PRFLChaminade-Madonna College PrepMar 31Pepsi Florida Relays
6.12Isaiah Petit-Jeune1:59.83FLAmerican HeritageMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
7.10Matron Thornton2:00.15 PRFLGlades CentralMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
8.11Jabari Owens2:00.24 PRFLPine CrestApr 12FHSAA 2A District 15
9.11Troy Smith2:00.53 PRFLRockledgeFeb 23Merritt Island Invitational
10.12Jacob Cutbirth2:01.42 PRFLRockledgeMar 10Kowboy Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.12Danny Ferro4:15.09 PRFLCalvary Christian (Ft. Lauderdale)May 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
2.10Robert Pedroza4:20.55 PRFLKey WestMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
3.10Gavin O'Brien4:27.21 PRFLAstronautMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
4.11Troy Smith4:27.42 PRFLRockledgeFeb 23Merritt Island Invitational
5.12John Padilla4:27.69 PRFLSatelliteMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
6.12Charlie Dickinson4:28.94 PRFLSatelliteApr 25FHSAA 2A Region 4
7.12Walker Hirsch4:31.06FLSatelliteFeb 23Highlander Invitational
8.12Kurt Taegar4:31.96 PRFLOxbridge AcademyMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
9.11James Cusack4:32.54 PRFLRansom-EvergladesMar 09CCA Eagles Invitational
10.10Brendan LeStrange4:33.88 PRFLMelbourne Central CatholicMar 16Reggie Johnson Memorial Classic
View full rankings...
1 Mile
1.10Robert Pedroza4:25.53 PRFLKey WestMar 03Pine Crest Panther Relays
2.11Gabriel Ortega4:38.94 PRFLPine CrestMar 03Pine Crest Panther Relays
3.12Alex Gonzalez4:46.05 PRFLCardinal GibbonsMar 03Pine Crest Panther Relays
4.11Thomas Rodriguez4:47.85 PRFLArchbishop McCarthyMar 03Pine Crest Panther Relays
5.11Liam Young4:54.48 PRFLKey WestMar 03Pine Crest Panther Relays
6.9Famous Rhodes4:59.92 PRFLPine CrestMar 03Pine Crest Panther Relays
7.10Joshua Taggart5:04.30 PRFLCalvary Christian (Ft. Lauderdale)Mar 03Pine Crest Panther Relays
8.12Agustin Cardano5:06.02 PRFLImmaculata-LaSalleMar 03Pine Crest Panther Relays
9.10William Gonzalez5:30.37 PRFLCardinal GibbonsMar 03Pine Crest Panther Relays
10.9Maximus Betancourt5:49.60 PRFLImmaculata-LaSalleMar 03Pine Crest Panther Relays
View full rankings...
3200 Meters
1.11Troy Smith9:29.99 PRFLRockledgeApr 25FHSAA 2A Region 4
2.10Robert Pedroza9:36.35 PRFLKey WestMar 09CCA Eagles Invitational
3.12Walker Hirsch9:38.56 PRFLSatelliteMar 24FSU Relays
4.11Gabriel Ortega9:45.89 PRFLPine CrestApr 25FHSAA 2A Region 4
5.10Gavin O'Brien9:47.07 PRFLAstronautApr 25FHSAA 2A Region 4
6.11Thomas Rodriguez9:48.81 PRFLArchbishop McCarthyApr 25FHSAA 2A Region 4
7.12Charlie Dickinson9:50.24 PRFLSatelliteMar 02Satellite Invitational
8.12Kurt Taegar9:53.50 PRFLOxbridge AcademyMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
9.9Gabe Montague9:55.38 PRFLSatelliteFeb 23Highlander Invitational
10.10Nathaniel Basford9:59.34 PRFLSatelliteApr 12FHSAA 2A District 13
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Amari Johnson13.96 PR (1.7)FLHallandaleApr 25FHSAA 2A Region 4
2.12Rubin Smith-Bastian14.50 (1.8)FLMonsignor Edward PaceApr 11FHSAA 2A District 16
3.12Marquis Edwards14.56 PR (1.7)FLArchbishop McCarthyApr 25FHSAA 2A Region 4
4.12Jamian Lovett14.64 PR (1.9)FLOxbridge AcademyMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
5.12Servenot Conserve14.67 PR (2.0)FLCoconut CreekApr 12FHSAA 2A District 15
6.12Jesson Walker14.77 PR (1.7)FLRockledgeApr 25FHSAA 2A Region 4
7.10Loubert Dagrin14.83 PR (1.8)FLBooker T. Washington (Miami)Apr 11FHSAA 2A District 16
8.11Daniel Jones14.84 PR (1.7)FLCalvary Christian (Ft. Lauderdale)Apr 25FHSAA 2A Region 4
9.12Jay Lovett14.97 PR (1.3)FLOxbridge AcademyMar 09Park Vista Invitational
10.11Daniel Jones15.10 PR (5.8)FLCalvary Christian (Ft. Lauderdale)Mar 27Pine Crest MS/JV Meet #2
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Amari Johnson36.92 PRFLHallandaleMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
2.12Servenot Conserve38.05 PRFLCoconut CreekMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
3.12Keyshaun Paul38.46 PRFLMiami JacksonMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
4.12Kendaruis Coward39.30 PRFLHallandaleMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
5.11Daniel Jones39.56 PRFLCalvary Christian (Ft. Lauderdale)Apr 04Ft. Lauderdale City Championships
6.10Craig Saddler39.70 PRFLPompano BeachApr 25FHSAA 2A Region 4
7.12Rubin Smith-Bastian39.86FLMonsignor Edward PaceApr 11FHSAA 2A District 16
8.11Daniel Jones40.29 PRFLCalvary Christian (Ft. Lauderdale)Mar 09CCA Eagles Invitational
9.10Loubert Dagrin40.40 PRFLBooker T. Washington (Miami)Apr 11FHSAA 2A District 16
10.12Jay Lovett40.62FLOxbridge AcademyFeb 21Park Vista Meet #3
View full rankings...
2k Steeplechase
1.11Jeffery Gahres7:23.00 PRFLSpace CoastMar 10Bill Wilson Invitational
2.10Nick Lopez7:52.04 PRFLFort Pierce CentralMar 10Bill Wilson Invitational
3.10Justin Murfitt8:06.22 PRFLTitusvilleMar 10Bill Wilson Invitational
4.12Keani Slattery-Snavely8:11.98 PRFLSpace CoastMar 10Bill Wilson Invitational
5.9Brett Woodard ii8:19.59 PRFLTitusvilleMar 10Bill Wilson Invitational
6.11Ethan Mulrooney8:44.06 PRFLFort Pierce CentralMar 10Bill Wilson Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.Patrick Surtain
Tyson Cambell
Jaden Mcburrows
Anthony Schwartz
40.14FLAmerican HeritageMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
2.Relay Team41.32FLRockledgeApr 25FHSAA 2A Region 4
3.Relay Team42.01FLSatelliteApr 25FHSAA 2A Region 4
4.Antonio Laidler
Jamarian Green
De'Markus Johnson
Felton Millner
42.05FLGlades CentralApr 25FHSAA 2A Region 4
5.Relay Team42.10FLCoconut CreekMar 23BCAA Championships
6.Relay Team42.27FLChaminade-Madonna College PrepMar 17Miami Hurricane Invitational
7.Relay Team42.29FLHallandaleApr 25FHSAA 2A Region 4
8.Jordan Freeman
Carlos Sandy
Vincent Davis
Derek Atwaters
42.67FLCardinal GibbonsApr 25FHSAA 2A Region 4
9.Kennedy Green
Keyonta Gholston
Khalil Hayes
Jeremiah Scott
42.75FLFort Pierce WestwoodApr 12FHSAA 2A District 13
10.Eudens Antoine
Elvins Desarmes
Antoine Daniel
Ki'Sean Bullard
42.80FLMonsignor Edward PaceApr 25FHSAA 2A Region 4
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team3:13.74FLAmerican HeritageMar 31Pepsi Florida Relays
2.Amari Johnson
Kendaruis Coward
Ramus Wright
Peter Anderson
3:16.02FLHallandaleMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
3.Felton Millner
Jamarian Green
Antonio Laidler
De'Markus Johnson
3:17.80FLGlades CentralMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
4.Patrick Ottey
Shaun Shivers
Tecory Couch
Danny Longman
3:20.00FLChaminade-Madonna College PrepApr 12FHSAA 2A District 15
5.Relay Team3:24.76FLCoconut CreekMar 19BCAA North Qualifier
6.Derek Atwaters
Carlos Sandy
Allen Escuage
Samir English-Brown
3:25.38FLCardinal GibbonsMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
7.Relay Team3:28.44FLBooker T. Washington (Miami)Mar 17Dade County Youth Fair HS Championships
8.Errol Bennett-Woon
Elvins Desarmes
Jahshuan Stridiron
Jordan Guerrier
3:29.80FLMonsignor Edward PaceMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
9.Jaariq Charles
Jaheim Mayes
Jamari Williams
Caziah Holmes
3:31.14FLCocoaMar 17Bob Hayes HS Invitational
10.Daniel Jones
Christopher McBean
Brett Herbert
Danny Ferro
3:31.59FLCalvary Christian (Ft. Lauderdale)Apr 04Ft. Lauderdale City Championships
View full rankings...
4x800 Relay
1.Charlie Dickinson
Walker Hirsch
Trenton Korte
John Padilla
7:56.63FLSatelliteMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
2.Josiah Campbell
Amari Johnson
Kendaruis Coward
Peter Anderson
8:01.31FLHallandaleMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
3.Jacob Cutbirth
Dennis Quolke
Brandon Kirchel
Troy Smith
8:13.09FLRockledgeApr 12FHSAA 2A District 13
4.Brett Herbert
Ariel Saravia
Kedan Sauder
Danny Ferro
8:15.26FLCalvary Christian (Ft. Lauderdale)Apr 25FHSAA 2A Region 4
5.Wesley Mihm
Alasdair MacEachern
James Cusack
Antonio Ruan
8:15.87FLRansom-EvergladesMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
6.Ej McDuffie
Devin Stremmel
Roy Gilfix
Kai Cheathan
8:19.60FLCocoa BeachMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
7.Simon DeVoss
Brandon McHugh
Timothy Maynard
Gavin O'Brien
8:20.04FLAstronautMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
8.Allen Escuage
Alex Gonzalez
Samir English-Brown
Derek Atwaters
8:21.64FLCardinal GibbonsApr 25FHSAA 2A Region 4
9.Jabari Owens
Jack Rizzo
Matthew Jordan
Gabriel Ortega
8:23.87FLPine CrestMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
10.Theo Cox
Josh Kraver
Dylan Johnson
Johan Reijm
8:28.67FLEdgewoodMar 16Reggie Johnson Memorial Classic
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Relay Team11:15.19FLCardinal GibbonsMar 31Pepsi Florida Relays
2.Relay Team11:16.15FLPine CrestMar 31Pepsi Florida Relays
3.Kedan Sauder
Max Hume
Ariel Saravia
Danny Ferro
11:23.10FLCalvary Christian (Ft. Lauderdale)Mar 03Pine Crest Panther Relays
4.Harrison Leiber
Jonathan Akar
Alexandre Dray
Alasdair MacEachern
11:34.48FLRansom-EvergladesMar 03Pine Crest Panther Relays
5.Robert Pedroza
Viren Alwani
Liam Young
Scout Graft
11:47.52FLKey WestMar 03Pine Crest Panther Relays
6.Relay Team11:57.56FLSuncoast CommunityMar 15Dwyer Panther Relays
7.Aaron Morales
Ben Smith
Thomas Rodriguez
Adrian De La Rosa
11:59.45FLArchbishop McCarthyMar 03Pine Crest Panther Relays
8.Relay Team11:59.56FLCoconut CreekFeb 10Cardinal Gibbons Preseason Distance Carnival
9.Khan Imran
Jemar Johnson
Noel Miller
Calvin Bowens
12:13.93FLLincoln Park AcademyMar 06Cobra Relays
10.Relay Team12:24.61FLHallandaleMar 15Dwyer Panther Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Milton Ingraham19.24m PRFLHallandaleApr 25FHSAA 2A Region 4
2.12Davon Hawkins16.12m PRFLChaminade-Madonna College PrepApr 12FHSAA 2A District 15
3.12Henry Covington15.82m PRFLSatelliteApr 25FHSAA 2A Region 4
4.12John Fergusan15.72m PRFLHallandaleMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
5.10J.D. Arnold15.70m PRFLSatelliteApr 25FHSAA 2A Region 4
6.12Alex Iervasi15.62m PRFLSatelliteApr 25FHSAA 2A Region 4
7.11Joshua Onuigbo15.50m PRFLMonsignor Edward PaceApr 25FHSAA 2A Region 4
8.11Willie Hepburn15.43m PRFLCardinal GibbonsApr 25FHSAA 2A Region 4
9.12Eddie Bell14.65m PRFLFort Pierce CentralApr 26FHSAA 4A Region 3
10.11Jimmy Vargas14.44m PRFLImmaculata-LaSalleApr 25FHSAA 2A Region 4
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Milton Ingraham59.63m PRFLHallandaleApr 25FHSAA 2A Region 4
2.12Luis Morris48.74m PRFLSatelliteMar 28Cape Coast Conference Championships
3.12John Fergusan46.28m PRFLHallandaleApr 25FHSAA 2A Region 4
4.12Spencer Walker45.70m PRFLAstronautApr 12FHSAA 2A District 13
5.12Justin Lawson43.94m PRFLCalvary Christian (Ft. Lauderdale)Apr 04Ft. Lauderdale City Championships
6.12Joseph Schwarz43.77mFLSatelliteMar 24FSU Relays
7.12Sebastian Sainterling43.71m PRFLChaminade-Madonna College PrepMar 17Miami Hurricane Invitational
8.12Scott Wieand42.70m PRFLSatelliteMar 24FSU Relays
9.12Kevin Austin42.41m PRFLNorth Broward PreparatoryApr 25FHSAA 2A Region 4
10.12Ray Wincko42.11m PRFLCardinal GibbonsMar 20BCAA North Central Qualifier
View full rankings...
High Jump
1.11Nate Gramentine2.08m PRFLSt AndrewsMar 31Pepsi Florida Relays
2.11Thomas Persicketti2.06m PRFLSatelliteMar 02Satellite Invitational
3.11Jamari Williams2.03m PRFLCocoaMar 02Satellite Invitational
4.10Jackson Marseille1.98m PRFLCardinal GibbonsMar 03Pine Crest Panther Relays
5.11Rae Quan Miller1.93m PRFLSatelliteMar 16Reggie Johnson Memorial Classic
6.12Kedan Sauder1.92m PRFLCalvary Christian (Ft. Lauderdale)Apr 25FHSAA 2A Region 4
7.11Hunter Guinta1.91m PRFLNorth Broward PreparatoryFeb 08Pine Crest Pre-Season Meet
8.12Ej McDuffie1.90m PRFLCocoa BeachMar 23Astronaut Invitational
9.12Caleb Sampson1.90m PRFLRockledgeMar 28Cape Coast Conference Championships
10.11Jamar McClain1.89mFLGlades CentralFeb 17Royal Palm Beach Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.12Noah Mumme4.95m PRFLSatelliteApr 12FHSAA 2A District 13
2.Noah Mumme4.66m PRFLSatelliteJun 17New Balance Nationals Outdoor
3.12Luis Morris4.42m PRFLSatelliteMar 10Bill Wilson Invitational
4.11James Nutt4.41m PRFLCardinal GibbonsMar 23BCAA Championships
5.11Ethan Gould4.16m PRFLKey WestApr 11FHSAA 2A District 16
6.11Daniel Camacho4.10m PRFLArchbishop McCarthyApr 12FHSAA 2A District 15
7.11Austin Scarborough3.95m PRFLAstronautApr 25FHSAA 2A Region 4
8.12Daniel Burke3.80m PRFLImmaculata-LaSalleApr 25FHSAA 2A Region 4
10Ethan Hunt3.80m PRFLKey WestApr 25FHSAA 2A Region 4
10.11Daton Montiel3.66m PRFLCardinal GibbonsMar 20BCAA North Central Qualifier
View full rankings...
Long Jump
1.12Dyllion Lester7.34m PR (1.1)FLAmerican HeritageApr 25FHSAA 2A Region 4
2.12Tony Bridges7.09m PR (2.2)FLPine CrestApr 25FHSAA 2A Region 4
3.12Antoine Green7.05mFLRockledgeMar 28Cape Coast Conference Championships
4.10Caziah Holmes7.03m PRFLCocoaMar 28Cape Coast Conference Championships
5.12Jesson Walker6.94m PRFLRockledgeMar 16Reggie Johnson Memorial Classic
6.11Adreal Johnson6.89m PRFLRockledgeMar 28Cape Coast Conference Championships
7.12Zerius Cobb6.81m PRFLSatelliteMar 16Reggie Johnson Memorial Classic
8.12Jashaun Corbin6.55m PRFLRockledgeMar 16Reggie Johnson Memorial Classic
9.12Rubin Smith-Bastian6.50m PRFLMonsignor Edward PaceMar 21Belen Home Meet #3
10.11Beau Cole6.39m PRFLSatelliteMar 28Cape Coast Conference Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.12Tony Bridges14.66m (.9)FLPine CrestMar 31Pepsi Florida Relays
2.12Dyllion Lester14.07m PR (-1.3)FLAmerican HeritageMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
3.11Odieu Hiliare14.00m PR (-.5)FLGlades CentralMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
4.12Jesson Walker13.98m PRFLRockledgeApr 12FHSAA 2A District 13
5.10Craig Saddler13.78m PR (1.9)FLPompano BeachApr 25FHSAA 2A Region 4
6.10Corey Thornton13.50m PRFLBooker T. Washington (Miami)Mar 20GMAC North Qualifier
7.12Joshua Claybaugh13.48m PR (1.0)FLSatelliteApr 25FHSAA 2A Region 4
8.12Kedan Sauder13.31m PR (-2.8)FLCalvary Christian (Ft. Lauderdale)Apr 12FHSAA 2A District 15
9.11Jamar McClain13.30m PRFLGlades CentralApr 14FHSAA 2A District 14
10.10Loubert Dagrin13.16m PR (1.6)FLBooker T. Washington (Miami)Apr 25FHSAA 2A Region 4
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.