Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Tyrese Cooper10.34 PR (2.1)FLMiami NorlandMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
2.11Jacquez Stuart10.42 PR (3.0)FLMiami NorthwesternMar 17Bob Hayes HS Invitational
3.11Jaquez Stuart10.49 PRFLMiami NorthwesternApr 13FHSAA 3A District 16
4.12James Cook10.53 PR (3.2)FLMiami NorthwesternMar 31Pepsi Florida Relays
5.12Isaiah Bolden10.54 PRFLWesley ChapelApr 07Sunshine Athletic Conference Championships
6.12Roodulph Antotione10.62 PR (.6)FLDwyerMar 09Park Vista Invitational
7.12Iverson Darius10.63 PRFLAuburndale SeniorMar 10Kowboy Invitational
8.12Trevon Thompson10.64 PRFLLake GibsonMar 03Bob English Classic Relays
9.12Julius Norman10.67 PR (4.5)FLLincolnMar 24FSU Relays
10.12Cardet Bienvenue10.68 PRFLWinter HavenMar 17Polk County Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.11Tyrese Cooper20.81 (-.6)FLMiami NorlandFeb 24Spartan Invitational
2.11Cameron Leiba21.02 PR (.1)FLDillardApr 13FHSAA 3A District 15
3.FrNico Menzel21.08 PR (2.4)NCNorth Carolina-CharlotteMar 17North Carolina Charlotte 49er Outdoor Classic
4.SoJayon Woodard21.24 PR (2.4)NCNorth Carolina-CharlotteMar 17North Carolina Charlotte 49er Outdoor Classic
5.11Tyjuan Ware21.35 PR (.1)FLBoyd AndersonApr 13FHSAA 3A District 15
6.12Cardet Bienvenue21.37FLWinter HavenApr 14FHSAA 3A District 8
7.11Jaquez Stuart21.47 PR (-.8)FLMiami NorthwesternApr 13FHSAA 3A District 16
8.12Iverson Darius21.66 PRFLAuburndale SeniorApr 14FHSAA 3A District 8
9.11Micah Abraham21.73 PR (.9)FLEast LakeApr 13FHSAA 3A District 10
10.12Isaiah Bolden21.74 PRFLWesley ChapelApr 07Sunshine Athletic Conference Championships
View full rankings...
400 Meters
1.11Tyrese Cooper46.40FLMiami NorlandMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
2.SoJayon Woodard47.05NCNorth Carolina-CharlotteMar 31Pepsi Florida Relays
3.SrThomas Burns47.12 PRFLMiami NorthwesternApr 13FHSAA 3A District 16
4.SoKy-Mani Dula47.59NCNorth Carolina-CharlotteMar 31Pepsi Florida Relays
5.12Demarcus Adams48.27 PRFLMainlandApr 04Five Star Conference Championships
6.11Cameron Leiba48.41 PRFLDillardApr 13FHSAA 3A District 15
7.12Mario Watson48.67 PRFLPascoApr 13FHSAA 3A District 7
8.10Alex Collier48.95 PRFLOrange ParkMar 23UNF Pre-State Invitational
9.11Micheal Thompson49.03 PRFLMiami NorthwesternMar 17Bob Hayes HS Invitational
10.12Malik Ford49.15 PRFLNortheast (Oakland Park)Apr 13FHSAA 3A District 15
View full rankings...
800 Meters
1.11Hugh Brittenham1:51.92 PRFLEsteroMar 24FSU Relays
2.11Jacob Miley1:52.54 PRFLMatanzasMar 31Pepsi Florida Relays
3.12James Hasell1:52.85 PRFLEast LakeMar 31Pepsi Florida Relays
4.12Clayton Carlson1:54.01 PRFLLincolnMar 24FSU Relays
5.11Alex KAY1:54.02 PRFLVanguardMar 31Pepsi Florida Relays
6.12Tyree Simeon1:54.04 PRFLNortheast (Oakland Park)Mar 23BCAA Championships
7.12Michael Phillips1:54.54 PRFLLawton ChilesMar 03Craig Speziale Memorial Invitational
8.11Winston Quinn1:54.78 PRFLMiami NorthwesternMar 31Pepsi Florida Relays
9.12Justin Greene1:55.68 PRFLVanguardMar 31Pepsi Florida Relays
10.11Charles Hruda1:55.76 PRFLLincolnMar 24FSU Relays
View full rankings...
1600 Meters
1.11Hugh Brittenham4:12.02 PRFLEsteroMar 24FSU Relays
2.12Michael Phillips4:13.00 PRFLLawton ChilesMar 24FSU Relays
3.12Clayton Carlson4:17.88 PRFLLincolnMar 31Pepsi Florida Relays
4.12Joshua Collins4:20.04FLBelen Jesuit PrepMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
5.12James Hasell4:20.06 PRFLEast LakeMar 10Ed Wells Jr. - Kiwanis Invitational
6.12Robert Nowak4:21.41 PRFLLawton ChilesMar 24FSU Relays
7.12Matthew Newland4:23.22FLLawton ChilesMar 10Kowboy Invitational
8.12Logan Horning4:24.31 PRFLNew Smyrna Beach SrMar 31Pepsi Florida Relays
9.10Jake Turner4:25.50 PRFLArmwoodApr 03 Hillsborough County Championships
10.11Alex KAY4:26.40 PRFLVanguardMar 24FSU Relays
View full rankings...
1 Mile
1.9Randall Carter5:02.83 PRFLPalmettoMar 21Manatee Hurricane Invitational
2.12Jonel Bellune5:15.69 PRFLPalmettoMar 21Manatee Hurricane Invitational
3.10Dustin McCoy5:16.31 PRFLBraden RiverMar 21Manatee Hurricane Invitational
4.9Ethan Martin5:18.98 PRFLPalmettoMar 21Manatee Hurricane Invitational
5.10Cristovan Gomes5:19.38 PRFLPoincianaMar 02Jeff Wentworth Relays
6.9Logan Lawn5:19.82 PRFLPalmettoMar 21Manatee Hurricane Invitational
7.12Anthony Gomes5:24.78 PRFLPoincianaMar 02Jeff Wentworth Relays
8.10Lance Lenosky5:25.26 PRFLBraden RiverMar 21Manatee Hurricane Invitational
9.11Alexander Moss5:32.96 PRFLPoincianaMar 02Jeff Wentworth Relays
10.12Christian Rodriguez5:40.49 PRFLEast RiverMar 02Jeff Wentworth Relays
View full rankings...
3000 Meters
1.12Michael Phillips8:22.91 PRFLLawton ChilesApr 07Arcadia Invitational
2.11Shane Brownrigg9:35.69 PRFLSeabreezeMar 03George Janen Invititational
3.10Dalton Hawley9:51.35 PRFLMatanzasMar 03George Janen Invititational
4.12Jared Gasper9:53.39 PRFLMatanzasMar 03George Janen Invititational
5.11Ethan Lemoncello10:10.57 PRFLSeabreezeMar 03George Janen Invititational
6.9Seth Augustynowski10:17.11 PRFLSeabreezeMar 03George Janen Invititational
7.10William Smith10:24.03 PRFLMatanzasMar 03George Janen Invititational
8.12Trent Crick10:32.34 PRFLSeabreezeMar 03George Janen Invititational
9.10David Wilcox10:41.69 PRFLMatanzasMar 03George Janen Invititational
10.11Corey Prior10:53.43 PRFLMatanzasMar 03George Janen Invititational
View full rankings...
3200 Meters
1.12Michael Phillips8:54.62 PRFLLawton ChilesMar 24FSU Relays
2.12Joshua Collins9:09.25 PRFLBelen Jesuit PrepMar 24FSU Relays
3.12Matthew Newland9:10.68 PRFLLawton ChilesApr 07Arcadia Invitational
4.12Diego Lavieri-Sosa9:22.67 PRFLVanguardMar 31Pepsi Florida Relays
5.12Logan Horning9:27.19 PRFLNew Smyrna Beach SrMar 02Bolles Bulldog Classic
6.10Jake Turner9:27.33 PRFLArmwoodMar 24FSU Relays
7.12James Hasell9:31.71 PRFLEast LakeMar 24FSU Relays
8.11Javier Canto9:37.43 PRFLBelen Jesuit PrepMar 24FSU Relays
9.8Adam Magoulas9:38.45 PRFLBelen Jesuit PrepMar 24FSU Relays
10.11Nickolas Kamen9:42.42 PRFLGulf CoastMar 31Pepsi Florida Relays
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Wavell Hinds14.04 PR (.4)FLNortheast (Oakland Park)Mar 31Pepsi Florida Relays
2.SrThomas Burns14.12 PR (3.0)FLMiami NorthwesternMar 17Bob Hayes HS Invitational
3.10Jevon Williams14.35 PR (-1.7)FLBlanche ElyMar 23BCAA Championships
4.12Tyler Mansfield14.40 PRFLBarron CollierApr 13FHSAA 3A District 12
5.12Rubin Smith-Bastian14.50 PR (1.8)FLMonsignor Edward PaceApr 11FHSAA 2A District 16
6.12John Clayton14.51 PR (.2)FLDillardApr 13FHSAA 3A District 15
7.12Demarcus Adams14.55 (-4.9)FLMainlandApr 14FHSAA 3A District 6
8.11Qadiir Wajd14.58 PRFLHillsboroughApr 03 Hillsborough County Championships
9.11Torry Holmes14.59 PR (1.3)FLMiami NorthwesternApr 13FHSAA 3A District 16
10.12Nicholas Torres14.67 PR (1.1)FLPort CharlotteMar 09Charlotte Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.SrThomas Burns36.56FLMiami NorthwesternMar 17Bob Hayes HS Invitational
2.12Daidren Davis37.74 PRFLBartram TrailMar 17Bob Hayes HS Invitational
3.10Jevon Williams38.29 PRFLBlanche ElyApr 13FHSAA 3A District 15
4.12Manny Phoulom38.49 PRFLSt AugustineFeb 23East Coast Classic
5.12Emm Phoulomsmith38.63 PRFLSt AugustineApr 17FHSAA 3A District 4
6.12Demarcus Adams38.66 PRFLMainlandMar 17Bob Hayes HS Invitational
7.12Joshua Caldwell-Feggins38.97FLLake RegionMar 17Polk County Invitational
8.11Yancey Guest39.03 PRFLForestMar 31Buffalo Invitational
9.12Tyler Mansfield39.16 PRFLBarron CollierMar 17IMG Academy Invitational
10.11Torry Holmes39.44 PRFLMiami NorthwesternMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
View full rankings...
2k Steeplechase
1.11Cameron Klug6:41.61FLMerritt IslandMar 10Bill Wilson Invitational
2.11William Davidson6:46.91 PRFLPonte VedraMar 10Brian Jaeger Elite Classic
3.12Evan Colon6:53.10 PRFLSebastian RiverMar 10Bill Wilson Invitational
4.11Ryan Kerr7:16.33 PRFLDwyerMar 23UNF Pre-State Invitational
5.12Baylor Edelman7:22.63 PRFLMerritt IslandMar 10Bill Wilson Invitational
6.12Esteban Leon7:39.13 PRFLPoincianaFeb 19Bob Mosher - Wildcat Open
7.12Anthony Gomes7:51.10 PRFLPoincianaFeb 19Bob Mosher - Wildcat Open
8.12Harrison Powell8:09.43 PRFLBarron CollierMar 17IMG Academy Invitational
9.11Cole Lefebure8:26.55 PRFLSebastian RiverMar 10Bill Wilson Invitational
10.9Ryan Boyer8:35.37 PRFLEast RiverMar 10Brian Jaeger Elite Classic
View full rankings...
4x100 Relay
1.Relay Team41.12FLMiami NorthwesternMar 31Pepsi Florida Relays
2.Relay Team41.58FLLeesburgFeb 17Sanford-Seminole Open
3.Relay Team41.65FLLincolnFeb 24Jesse Forbes Invitational
4.Relay Team41.72FLEdgewaterFeb 24Windermere Meet of Champions
5.Marvens Milhomme
Wavell Hinds
Bradley Nelson
Trevor White
41.74FLNortheast (Oakland Park)Apr 13FHSAA 3A District 15
Relay Team41.74FLBlanche ElyMar 23BCAA Championships
7.Relay Team41.94FLWinter HavenMar 17Polk County Invitational
8.Chase Ruskin
Jaelin Williams
Craig Sinclair
Devin Cooper
42.07FLBartram TrailApr 17FHSAA 3A District 4
9.Relay Team42.08FLMiami Carol City SrMar 17Miami Hurricane Invitational
10.Darin Garland
Zach Passion
Jarrad Baker
Jaden Gragg
42.12FLEau GallieMar 28Cape Coast Conference Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team3:12.23FLMiami NorthwesternMar 31Pepsi Florida Relays
2.Demarcus Adams
Steffan Mallory
Elijah White
Latavie Sylvester
3:16.44FLMainlandApr 04Five Star Conference Championships
3.Relay Team3:17.44FLNortheast (Oakland Park)Mar 20BCAA North Central Qualifier
4.Relay Team3:19.95FLLincolnFeb 17Chiles Relays
5.Cameron Leiba
Damarkus Everette
Tremaine Brown
Charlie Moore
3:21.02FLDillardApr 13FHSAA 3A District 15
6.Relay Team3:21.15FLHillsboroughApr 03 Hillsborough County Championships
7.Mekhi Rhoden
Jordan Wallace
Novric Jackson
Makhi Harrigan
3:21.58FLBoyd AndersonApr 13FHSAA 3A District 15
8.Zackary Nelson
Ethan Howell
Jaelin Williams
Daidren Davis
3:23.68FLBartram TrailApr 17FHSAA 3A District 4
9.Relay Team3:24.65FLMiami Carol City SrMar 24GMAC Championships
10.Juan Cosme
Jose Cosme
Tyler Mansfield
Marc Brunner
3:24.77FLBarron CollierApr 13FHSAA 3A District 12
View full rankings...
4x800 Relay
1.Relay Team7:47.23FLLincolnMar 31Pepsi Florida Relays
2.Relay Team7:47.34FLMiami NorthwesternMar 31Pepsi Florida Relays
3.Relay Team7:51.10FLVanguardMar 31Pepsi Florida Relays
4.Noah Grzywacz
Jordan Roberts
Matthew Newland
Robert Nowak
7:58.48FLLawton ChilesMar 10Kowboy Invitational
5.Relay Team8:09.47FLStanton College PreparatoryApr 14FHSAA 3A District 3
6.Malik Ford
Miguel Rodrigues
Josue Fils Aime
Tyree Simeon
8:10.25FLNortheast (Oakland Park)Feb 24Walter Dix Relays
7.Relay Team8:11.95FLLeonApr 14FHSAA 3A District 3
8.Relay Team8:12.19FLHillsboroughApr 03 Hillsborough County Championships
9.Juan Cosme
Marc Brunner
Jose Cosme
Tristan Bashaw
8:12.32FLBarron CollierApr 13FHSAA 3A District 12
10.Reese Novella
Jonathan Edwards
Nick Carpenter
Liam Holston
8:14.11FLFort MyersApr 14FHSAA 3A District 11
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Relay Team10:46.08FLFort MyersMar 31Pepsi Florida Relays
2.Relay Team10:58.02FLEsteroMar 03Naples Eagle Invitational
3.Relay Team11:02.20FLNaplesMar 31Pepsi Florida Relays
4.Relay Team11:04.08FLBarron CollierMar 31Pepsi Florida Relays
5.Relay Team11:12.01FLVanguardMar 31Pepsi Florida Relays
6.Relay Team11:16.15FLJ.W. MitchellMar 31Pepsi Florida Relays
7.Relay Team11:17.65FLGainesvilleMar 31Pepsi Florida Relays
8.Relay Team11:18.83FLPaxonMar 10Donell Butler Relays
9.Relay Team11:23.69FLSouth ForkMar 31Pepsi Florida Relays
10.Relay Team11:24.68FLNiceville SeniorFeb 17Chiles Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Elijah West17.47m PRFLNiceville SeniorMar 23UNF Pre-State Invitational
2.12Anthony Pierce17.13m PRFLAuburndale SeniorApr 14FHSAA 3A District 8
3.12Kyle Manuel16.50m PRFLSpringsteadApr 04Hernando-Citrus Classic
4.12Nash Rutledge16.22m PRFLNiceville SeniorMar 31Pepsi Florida Relays
5.11Jett Su16.03m PRFLNaplesApr 13FHSAA 3A District 12
6.10Samuel Alcide15.76m PRFLBoynton Beach CommunityMar 02Seminole Ridge Invitational
7.12Johnny Thompson15.72m PRFLNortheast (Oakland Park)Apr 13FHSAA 3A District 15
8.10Tim Smith15.62m PRFLSebastian RiverApr 13FHSAA 3A District 13
9.10Caleb Hartley15.59m PRFLOkeechobeeMar 02Seminole Ridge Invitational
10.12Armand Sala15.49m PRFLBarron CollierApr 13FHSAA 3A District 12
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Jacob Lemmon58.90m PRFLFort MyersMar 24FSU Relays
2.10Tim Smith52.12m PRFLSebastian RiverMar 10Bill Wilson Invitational
3.12Elijah West51.30m PRFLNiceville SeniorApr 12FHSAA 3A District 2
4.12Kyle Manuel49.54m PRFLSpringsteadApr 13FHSAA 3A District 7
5.10Caleb Hartley49.30m PRFLOkeechobeeFeb 20Bulldog Preview
6.12Milos Boskovic48.82m PRFLOsceola FundamentalApr 13FHSAA 3A District 10
7.11Grant Sanders48.02m PRFLFort Walton BeachApr 12FHSAA 3A District 2
8.11Jett Su47.73m PRFLNaplesMar 09Edison Relays
9.11Bethal Miles47.50mFLNortheastApr 07Steinbrenner Invitational
10.12Anthony Pierce47.18mFLAuburndale SeniorApr 14FHSAA 3A District 8
View full rankings...
High Jump
1.10Donald Chaney2.08m PRFLBelen Jesuit PrepFeb 24Ferguson Falcon Invite
2.12Nadab Joseph2.03m PRFLMiami NorlandMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
3.11Bryce Quiett2.02mFLMiddleburgApr 17FHSAA 3A District 4
4.12Ty Hands1.97m PRFLPalm Beach LakesMar 28Palm Beach County North Conference Meet
12Nick Taylor1.97m PRFLLake GibsonApr 14FHSAA 3A District 8
6.12Kenneth Whitehead1.95m PRFLNeaseMar 16Friday Knight Invite
7.12Lucas Davis1.93mFLPine ForestMar 10Aggie Invitational
8.11Kimani Richards1.93m PRFLNortheast (Oakland Park)Mar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
12Caleb Edwards1.93m PRFLSouth ForkFeb 27Walter Jshombach Memorial Track Meet
10.12Courtney Harris1.92mFLBoynton Beach CommunityApr 13FHSAA 3A District 14
View full rankings...
Pole Vault
1.12Stone Baker5.00m PRFLRiver RidgeMar 13Fivay Quad
2.12Tucker Brace4.65m PRFLLand O LakesMar 31Pepsi Florida Relays
3.10Kobe Babin4.42m PRFLNiceville SeniorFeb 24Jesse Forbes Invitational
4.11Kam Firpo4.35m PRFLAtlantic CoastApr 17FHSAA 3A District 4
5.11Sebastian Campo4.30m PRFLLeonApr 14FHSAA 3A District 3
6.12Kayden Cecil4.29m PRFLGulf CoastFeb 13St. John Neumann Mini Meet
7.10Michael Hopkins4.27m PRFLTampa Bay TechApr 03 Hillsborough County Championships
8.12Aidan Ferry4.27m PRFLA Crawford MosleyFeb 17Panhandle Open
9.12Joe Hudson4.15mFLGulf BreezeMar 10Aggie Invitational
10.10Elijah Gunn4.14m PRFLHarmonyApr 04Orange Belt Conference Championship
View full rankings...
Long Jump
1.12Demarcus Adams7.20mFLMainlandApr 04Five Star Conference Championships
2.12Queshun Watson-Riggins7.19mFLSebastian RiverFeb 23Merritt Island Invitational
3.12Jonathan Cassamajor7.12m PRFLFort MyersFeb 24Jim Smith Invitational
4.12Voldrick Dorelien7.11m PRFLFort MyersFeb 24Jim Smith Invitational
5.11Jouvensly Bazile7.10m PRFLGolden GateFeb 24Jim Smith Invitational
12Latavie Sylvester7.10m PRFLMainlandMar 03George Janen Invititational
7.12Tyreece Luther7.09m PRFLPort CharlotteApr 14FHSAA 3A District 11
8.11Tyrone Campbell7.01m PRFLNorth Fort MyersApr 14FHSAA 3A District 11
9.10Craig Sinclair6.90m PRFLBartram TrailMar 03Nike Panther Relays
10.12Johnathan Huggins6.89m PRFLPine RidgeApr 04Five Star Conference Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.12Queshun Watson-Riggins14.57m (1.5)FLSebastian RiverMar 31Pepsi Florida Relays
2.12Amontaie Mitchell14.28m PRFLGainesvilleApr 13FHSAA 3A District 5
3.12Tyreece Luther13.99m PRFLPort CharlotteMar 02Booker Invitational
4.11Marcus Floyd13.79mFLMiddleburgMar 17Bob Hayes HS Invitational
5.12Tyrese Spain13.78m PRFLHillsboroughFeb 17Charles Johnson Invitational
6.12Courtney Harris13.76m PRFLBoynton Beach CommunityFeb 21Park Vista Meet #3
7.12Charles Williams13.68m PRFLLincolnMar 09Tariq Barfield Invitational
12Darin Garland13.68mFLEau GallieApr 13FHSAA 3A District 13
9.11Jeremiah Davis13.57m PRFLLehigh SeniorApr 14FHSAA 3A District 11
10.11Ja Kobe Rutland13.55m PRFLPalm BayApr 13FHSAA 3A District 13
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.