Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.11Jeramiah Brown10.73 PRFLTampa Bay TechFeb 27King HS Quad
2.12Benny Laguerre10.77 PRFLNaplesApr 07Steinbrenner Invitational
3.12Jerome Ford10.78FLArmwoodFeb 24Wharton Wildcat Invitational
4.12Joshua Bowers10.80 PR (.2)FLEast LakeFeb 24Berkeley Invitational
5.11Micah Abraham10.81 PR (.6)FLEast LakeApr 13FHSAA 3A District 10
6.12Wooby Theork10.82 PRFLNaplesApr 07Steinbrenner Invitational
10Kahshief Edwards10.82 PR (.6)FLLargoApr 13FHSAA 3A District 10
8.11Jouvensly Bazile10.90 (-1.0)FLGolden GateApr 26FHSAA 3A Region 3
9.12Savorion Warren10.96 (1.3)FLCharlotteMar 23Tarpon Invitational
10.12Ezeugo Anozie10.98 PRFLTampa Bay TechApr 07Steinbrenner Invitational
12Voldrick Dorelien10.98 PR (3.2)FLFort MyersMar 31Pepsi Florida Relays
View full rankings...
200 Meters
1.FrNico Menzel21.08 PR (2.4)NCNorth Carolina-CharlotteMar 17North Carolina Charlotte 49er Outdoor Classic
2.SoJayon Woodard21.24 PR (2.4)NCNorth Carolina-CharlotteMar 17North Carolina Charlotte 49er Outdoor Classic
3.11Micah Abraham21.68 PR (1.7)FLEast LakeMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
4.11Jouvensly Bazile22.15 PR (.9)FLGolden GateMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
5.11Lazavien Walker22.26 (.9)FLPalmettoMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
6.10Soloman Brown22.29 PR (.9)FLLargoApr 13FHSAA 3A District 10
7.12Joshua Bowers22.30 (.6)FLEast LakeFeb 24Berkeley Invitational
8.11Jeramiah Brown22.35 PRFLTampa Bay TechApr 03 Hillsborough County Championships
9.12Jonathan Cassamajor22.41 PR (1.7)FLFort MyersMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
10.9Marvens Merisier22.43 PR (-1.6)FLSouth Fort MyersMar 16Wolfpack Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.SoJayon Woodard47.05NCNorth Carolina-CharlotteMar 31Pepsi Florida Relays
2.SoKy-Mani Dula47.59NCNorth Carolina-CharlotteMar 31Pepsi Florida Relays
3.11Ryan Ringer48.94 PRFLIda S. BakerApr 26FHSAA 3A Region 3
4.12Reggie James49.21 PRFLHillsboroughFeb 17Charles Johnson Invitational
5.12Omar Austin49.30 PRFLBlakeApr 13FHSAA 3A District 9
6.9Marvens Merisier49.36 PRFLSouth Fort MyersMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
7.10keyon Joyce49.65 PRFLKingApr 13FHSAA 3A District 9
8.11Trent Ware49.80 PRFLTampa Bay TechApr 03 Hillsborough County Championships
9.12Ralphe Thermidor49.84 PRFLGolden GateApr 26FHSAA 3A Region 3
10.12Josue Fils Aime50.05 PRFLNortheast (Oakland Park)Mar 10Miramar Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.11Hugh Brittenham1:51.92 PRFLEsteroMar 24FSU Relays
2.12James Hasell1:52.85 PRFLEast LakeMar 31Pepsi Florida Relays
3.12Josue Fils Aime1:55.84 PRFLNortheast (Oakland Park)Mar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
4.12Myron Dace1:56.78 PRFLKingApr 26FHSAA 3A Region 3
5.11Nick Carpenter1:57.02 PRFLFort MyersApr 26FHSAA 3A Region 3
6.10Marc Brunner1:57.21 PRFLBarron CollierApr 26FHSAA 3A Region 3
7.9Saindeley Dorsainvil1:57.70 PRFLPalmetto RidgeApr 26FHSAA 3A Region 3
8.12Alex Singh1:58.81 PRFLMarinerApr 26FHSAA 3A Region 3
9.11Adrien Arano1:59.00 PRFLHillsboroughApr 03 Hillsborough County Championships
10.10Walker Brunner1:59.02 PRFLBarron CollierMar 23Collier County Athletic Conference Championship
View full rankings...
1600 Meters
1.11Hugh Brittenham4:09.38 PRFLEsteroMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
2.12James Hasell4:20.06 PRFLEast LakeMar 10Ed Wells Jr. - Kiwanis Invitational
3.10Jake Turner4:21.35 PRFLArmwoodMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
4.12Dylan Clark4:26.27 PRFLNaplesMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
5.11Nick Carpenter4:26.76 PRFLFort MyersMar 31Pepsi Florida Relays
6.-Anthony-myron Dace4:27.73 PRFLKingFeb 24Wharton Wildcat Invitational
7.10Ethan Geiger4:29.40 PRFLRobinsonApr 03 Hillsborough County Championships
8.11Oof Carpenter4:29.43FLFort MyersMar 09Edison Relays
9.11John Perez4:30.72 PRFLPort CharlotteMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
10.11Nickolas Kamen4:32.54FLGulf CoastMar 23Collier County Athletic Conference Championship
View full rankings...
1 Mile
1.11Hugh Brittenham4:26.20 PRFLEsteroJun 17New Balance Nationals Outdoor
2.9Randall Carter5:02.83 PRFLPalmettoMar 21Manatee Hurricane Invitational
3.12Jonel Bellune5:15.69 PRFLPalmettoMar 21Manatee Hurricane Invitational
4.10Dustin McCoy5:16.31 PRFLBraden RiverMar 21Manatee Hurricane Invitational
5.9Ethan Martin5:18.98 PRFLPalmettoMar 21Manatee Hurricane Invitational
6.9Logan Lawn5:19.82 PRFLPalmettoMar 21Manatee Hurricane Invitational
7.10Lance Lenosky5:25.26 PRFLBraden RiverMar 21Manatee Hurricane Invitational
8.12Eddy Choute5:50.30 PRFLBraden RiverMar 21Manatee Hurricane Invitational
9.9Seth Davis6:04.63 PRFLBraden RiverMar 21Manatee Hurricane Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.10Jake Turner9:27.33 PRFLArmwoodMar 24FSU Relays
2.12James Hasell9:31.71 PRFLEast LakeMar 24FSU Relays
3.12John Robbins9:35.56 PRFLTampa JesuitApr 26FHSAA 3A Region 3
4.10Ethan Geiger9:38.31 PRFLRobinsonApr 26FHSAA 3A Region 3
5.11Nickolas Kamen9:42.42 PRFLGulf CoastMar 31Pepsi Florida Relays
6.12Cormac Gilmore9:44.93 PRFLClearwaterApr 26FHSAA 3A Region 3
7.11John Perez9:47.30 PRFLPort CharlotteApr 26FHSAA 3A Region 3
8.10Kyle Skinner9:47.95 PRFLFort MyersMar 09Edison Relays
9.12Alejandro Michel9:50.66 PRFLFreedom (Tampa)Apr 26FHSAA 3A Region 3
10.10Brady Gibson9:58.57 PRFLNaplesApr 26FHSAA 3A Region 3
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Tyler Mansfield14.14 PR (2.4)FLBarron CollierMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
2.11Qadiir Wajd14.58 PRFLHillsboroughApr 03 Hillsborough County Championships
3.12Nicholas Torres14.62 PR (-.8)FLPort CharlotteApr 26FHSAA 3A Region 3
4.SrDrew Barker14.77 PR (.5)NCNorth Carolina-CharlotteMar 31Pepsi Florida Relays
5.FrAnthony Richardson14.91 PR (.4)NCNorth Carolina-CharlotteMar 31Pepsi Florida Relays
6.12Taejon Wright14.92 PR (-2.0)FLNaplesApr 26FHSAA 3A Region 3
7.9Antwoine Thomas15.12 PR (-.8)FLLehigh SeniorApr 26FHSAA 3A Region 3
8.12Jake Castle15.14 PR (2.8)FLEast LakeApr 13FHSAA 3A District 10
9.11Jonathan Paletti15.22 PR (2.8)FLDixie HollinsApr 13FHSAA 3A District 10
10.11Elijah Butz15.50 PR (-1.2)FLMarinerApr 26FHSAA 3A Region 3
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Tyler Mansfield39.16 PRFLBarron CollierMar 17IMG Academy Invitational
2.11Elijah Butz40.06 PRFLMarinerApr 26FHSAA 3A Region 3
3.12Ismael Adam40.12 PRFLGulf CoastMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
4.11Jaylin Cochran40.30 PRFLRiverdaleApr 26FHSAA 3A Region 3
5.12Samuel Faustin40.34FLNaplesApr 13FHSAA 3A District 12
6.11Jayden Rolle40.62 PRFLBarron CollierApr 26FHSAA 3A Region 3
7.11Qadiir Wajd40.75 PRFLHillsboroughApr 03 Hillsborough County Championships
8.12Jake Castle40.78 PRFLEast LakeApr 13FHSAA 3A District 10
9.12Thomas Morreal41.04 PRFLIda S. BakerApr 14FHSAA 3A District 11
10.11Steven Muse41.18 PRFLCharlotteApr 14FHSAA 3A District 11
View full rankings...
2k Steeplechase
1.12Harrison Powell8:09.43 PRFLBarron CollierMar 17IMG Academy Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.Cesare Mellusi
Wooby Theork
Jordan Persad - Tirone
Benny Laguerre
41.92FLNaplesMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
2.Jeramiah Brown
Derrick Andrews-powley
Ezeugo Anozie
Jahbril Boone
42.06FLTampa Bay TechMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
3.Andrew Grace
Isaiah Dareus
Nycarion Harvey
Savorion Warren
42.18FLCharlotteApr 26FHSAA 3A Region 3
4.Relay Team42.32FLArmwoodFeb 17Charles Johnson Invitational
5.Malik Williams
Corian Brown
Johnny Jones
Lazavien Walker
42.49FLPalmettoApr 26FHSAA 3A Region 3
6.Relay Team42.50FLLargoApr 13FHSAA 3A District 10
7.Relay Team42.60FLHillsboroughApr 13FHSAA 3A District 9
8.Tyrone Campbell
Johnathan Charles
Jaiden Brown
Terry Lindsey
42.75FLNorth Fort MyersApr 26FHSAA 3A Region 3
9.Relay Team42.76FLEast LakeFeb 24Berkeley Invitational
10.Yovani Nunez
Iveson Accuis
Tyler Mansfield
Drew Powell
42.85FLBarron CollierApr 26FHSAA 3A Region 3
View full rankings...
4x400 Relay
1.Kennice Beaubrun
Jesse Blow
Brian McKellop
Ryan Ringer
3:19.73FLIda S. BakerApr 26FHSAA 3A Region 3
2.Dauntae Huggins
Adrien Arano
Taaj Pringle
Reggie James
3:20.59FLHillsboroughApr 26FHSAA 3A Region 3
3.Juan Cosme
Jose Cosme
Tyler Mansfield
Marc Brunner
3:23.97FLBarron CollierMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
4.Taeshawn Paul
Jomar Moran
Keshaune Johnson
Jordhe Moran
3:24.92FLRiverdaleApr 26FHSAA 3A Region 3
5.Myron Dace
Justice Goff
Nicolas Lende
keyon Joyce
3:25.80FLKingApr 26FHSAA 3A Region 3
6.Jouvensly Bazile
Ralphe Thermidor
Dante Harris
Anthony Robinson
3:25.87FLGolden GateApr 26FHSAA 3A Region 3
7.Relay Team3:26.07FLEast LakeApr 05Pinellas County Athletic Conference
8.Relay Team3:27.08FLTampa Bay TechApr 13FHSAA 3A District 9
9.Samuel Faustin
Jeremiah Hurd
Jordan Persad - Tirone
Tyreese Small
3:28.06FLNaplesMar 23Collier County Athletic Conference Championship
10.Relay Team3:29.76FLChamberlainApr 13FHSAA 3A District 9
View full rankings...
4x800 Relay
1.Adrien Arano
Greyson Young
Cantia Rahming
Reggie James
8:07.09FLHillsboroughApr 26FHSAA 3A Region 3
2.Reese Novella
Kyle Skinner
Nick Carpenter
Liam Holston
8:09.95FLFort MyersApr 26FHSAA 3A Region 3
3.Juan Cosme
Marc Brunner
Jose Cosme
Tristan Bashaw
8:11.44FLBarron CollierApr 26FHSAA 3A Region 3
4.Myron Dace
keyon Joyce
Nicolas Lende
Reign Stewart
8:14.86FLKingApr 26FHSAA 3A Region 3
5.Brady Gibson
Miguel Lopez
Colin Williams
Dylan Clark
8:15.52FLNaplesMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
6.Jayden Edwards
Chase Chambers
Carson Baras
John Perez
8:18.34FLPort CharlotteApr 14FHSAA 3A District 11
7.Thomas Morreal
Cody Brown
Franklin Caceres
Ryan Ringer
8:24.56FLIda S. BakerApr 14FHSAA 3A District 11
8.Jorge Chavez
Dylan Reichenbacher
Alex Singh
Kyle Thier
8:24.78FLMarinerApr 14FHSAA 3A District 11
9.James Hodge
David Morales
Chi VU
Ernesto Velasquez
8:26.41FLChamberlainApr 26FHSAA 3A Region 3
10.Relay Team8:26.93FLEsteroMar 03Naples Eagle Invitational
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Relay Team10:46.08FLFort MyersMar 31Pepsi Florida Relays
2.Relay Team10:58.02FLEsteroMar 03Naples Eagle Invitational
3.Relay Team11:02.20FLNaplesMar 31Pepsi Florida Relays
4.Relay Team11:04.08FLBarron CollierMar 31Pepsi Florida Relays
5.Michael Welborn
Kyle Kozlowski
Juan Herrera
James Hasell
11:32.08FLEast LakeMar 02BSN Sports Relays
6.Relay Team11:39.29FLClearwaterMar 31Pepsi Florida Relays
7.Relay Team11:39.96FLGulf CoastFeb 10Cardinal Gibbons Preseason Distance Carnival
8.Relay Team11:50.66FLLehigh SeniorMar 03Naples Eagle Invitational
9.Relay Team11:51.02FLOsceola FundamentalFeb 08Lipham Relays
10.Relay Team11:56.28FLGolden GateMar 03Naples Eagle Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Jett Su16.35m PRFLNaplesApr 26FHSAA 3A Region 3
2.12Markinson Alume15.53m PRFLHillsboroughMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
3.12Armand Sala15.49m PRFLBarron CollierApr 13FHSAA 3A District 12
4.11Kenneth Martin15.40m PRFLGulf CoastApr 13FHSAA 3A District 12
5.11Bethal Miles15.39m PRFLNortheastApr 07Steinbrenner Invitational
6.12Jack Pigozzo15.12m PRFLEast LakeApr 26FHSAA 3A Region 3
7.11Jacob Lemmon15.11m PRFLFort MyersApr 26FHSAA 3A Region 3
8.11Isaiah Taylor15.05m PRFLNorth Fort MyersApr 14FHSAA 3A District 11
9.11Dustyn Hall14.97m PRFLCharlotteApr 14FHSAA 3A District 11
10.11Dorian Hinton14.43m PRFLNaplesApr 13FHSAA 3A District 12
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Jacob Lemmon59.86m PRFLFort MyersMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
2.12Giovanni Puglisi51.85m PRFLVeniceMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
3.11Jett Su49.55m PRFLNaplesMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
4.12Milos Boskovic48.82m PRFLOsceola FundamentalApr 13FHSAA 3A District 10
5.11Bethal Miles47.50mFLNortheastApr 07Steinbrenner Invitational
6.10Hunter Myers44.88m PRFLLennardFeb 17Charles Johnson Invitational
7.12Markinson Alume44.66m PRFLHillsboroughApr 26FHSAA 3A Region 3
8.11Victor Wright44.06m PRFLMarinerApr 26FHSAA 3A Region 3
9.11Dorian Hinton42.26m PRFLNaplesApr 13FHSAA 3A District 12
10.12Daniel Canning41.82m PRFLBarron CollierMar 23Collier County Athletic Conference Championship
View full rankings...
High Jump
1.11Anterieon Payne1.90mFLRiverdaleFeb 24Jim Smith Invitational
12Taejon Wright1.90m PRFLNaplesFeb 24Jim Smith Invitational
3.12Jordan Bergman1.87m PRFLFort MyersApr 26FHSAA 3A Region 3
12Benny Laguerre1.87m PRFLNaplesApr 26FHSAA 3A Region 3
11Xavion Lockwood1.87m PRFLHillsboroughApr 26FHSAA 3A Region 3
6.10Tyreese Small1.85m PRFLNaplesApr 13FHSAA 3A District 12
7.11Rashawn Hunter1.82m PRFLMarinerMar 16Wolfpack Invitational
12Shaun Cleppe1.82m PRFLOsceola FundamentalApr 13FHSAA 3A District 10
12Chancellor Arnold1.82m PRFLLennardApr 26FHSAA 3A Region 3
12Tray Goodman1.82m PRFLPalmettoApr 26FHSAA 3A Region 3
11Jay Herard1.82m PRFLGolden GateApr 26FHSAA 3A Region 3
View full rankings...
Pole Vault
1.12Kayden Cecil4.50m PRFLGulf CoastMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
2.10Michael Hopkins4.27m PRFLTampa Bay TechApr 03 Hillsborough County Championships
3.12Blue Bailey4.20m PRFLOsceola FundamentalMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
4.11Joshua Fictum4.05m PRFLNortheastApr 26FHSAA 3A Region 3
5.10Dylan Masola3.96m PRFLBoca CiegaApr 05Pinellas County Athletic Conference
12Mathew Manon3.96m PRFLBoca CiegaApr 05Pinellas County Athletic Conference
7.12Noah Dowdy3.90m PRFLEsteroMay 05FHSAA 3A State Track & Field Championships
8.10Anson Rowe3.81m PRFLTampa JesuitApr 13FHSAA 3A District 9
9.11Xavier Pautig3.75m PRFLFort MyersApr 26FHSAA 3A Region 3
10.12Sean Hughes3.68mFLTampa JesuitApr 07Steinbrenner Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.12Jonathan Cassamajor7.12m PRFLFort MyersFeb 24Jim Smith Invitational
2.12Voldrick Dorelien7.11m PRFLFort MyersFeb 24Jim Smith Invitational
3.11Jouvensly Bazile7.10m PRFLGolden GateFeb 24Jim Smith Invitational
4.12Tyreece Luther7.09m PRFLPort CharlotteApr 14FHSAA 3A District 11
5.11Tyrone Campbell7.01m PRFLNorth Fort MyersApr 14FHSAA 3A District 11
6.11Michael Johnson6.87m PRFLNorth Fort MyersApr 14FHSAA 3A District 11
7.11Terence Dotson6.85m PR (.8)FLHillsboroughApr 26FHSAA 3A Region 3
8.12Rick Laborde6.76m PRFLCape CoralApr 14FHSAA 3A District 11
9.10Kahshief Edwards6.71m PR (.3)FLLargoApr 26FHSAA 3A Region 3
10.12Cameron Boykins6.69m PRFLEast LakeApr 13FHSAA 3A District 10
View full rankings...
Triple Jump
1.12Tyreece Luther14.60m PRFLPort CharlotteApr 26FHSAA 3A Region 3
2.11Jeremiah Davis14.19m PRFLLehigh SeniorApr 26FHSAA 3A Region 3
3.12Tyrese Spain13.78m PRFLHillsboroughFeb 17Charles Johnson Invitational
4.11Tyler Thomas13.77m PRFLHillsboroughApr 26FHSAA 3A Region 3
5.11Michael Trapani13.61m PRFLVeniceApr 26FHSAA 3A Region 3
6.11Tyrone Campbell13.53m PRFLNorth Fort MyersApr 14FHSAA 3A District 11
7.11Jake Walsh13.45m PRFLEast LakeApr 05Pinellas County Athletic Conference
8.11Rashawn Hunter13.40mFLMarinerApr 14FHSAA 3A District 11
9.11Qadiir Wajd13.25m PRFLHillsboroughApr 03 Hillsborough County Championships
10.12Cameron Boykins13.17m PRFLEast LakeApr 05Pinellas County Athletic Conference
View full rankings...
Hammer - 12lb
1.11Jacob Lemmon53.67m PRFLFort MyersJun 17New Balance Nationals Outdoor
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.