Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.11Damarius Good10.63 PR (1.8)FLLake BrantleyApr 11FHSAA 4A District 2
2.12Michael Randolph10.67 PR (4.5)FLWinter SpringsMar 24FSU Relays
3.9Chadrick Richards10.96 PR (2.2)FLLake BrantleyApr 11FHSAA 4A District 2
4.11Bernard Fleuristal11.03 PR (1.8)FLLake MaryApr 11FHSAA 4A District 2
5.11Seriah Abram11.08 PR (2.5)FLLake MaryMar 31Pepsi Florida Relays
6.11Josiah Hardman11.09 PR (2.2)FLSanford SeminoleApr 11FHSAA 4A District 2
7.10Aaron Walton11.10 PR (1.8)FLSpruce CreekApr 11FHSAA 4A District 2
11Jared Council11.10 PR (1.8)FLDeLandApr 11FHSAA 4A District 2
9.12Michael Laugen11.25 (3.9)FLLake BrantleyApr 11FHSAA 4A District 2
10.12Tyron McFadden11.30 PRFLSanford SeminoleMar 15Saints Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.11Damarius Good21.58 PR (-.5)FLLake BrantleyApr 26FHSAA 4A Region 1
2.11Bernard Fleuristal22.30 PR (3.6)FLLake MaryApr 11FHSAA 4A District 2
3.12Josiah Soto22.35 PRFLLake BrantleyApr 05Seminole Athletic Conference Championships
4.12Michael Laugen22.54 (.8)FLLake BrantleyApr 11FHSAA 4A District 2
5.9Chadrick Richards22.58 PR (-.3)FLLake BrantleyMar 16Charlie Harris Relays
6.10Avantae Williams22.60 PR (-.5)FLDeLandMar 23UNF Pre-State Invitational
7.10Aaron Walton22.67 PR (3.8)FLSpruce CreekApr 11FHSAA 4A District 2
8.11Seriah Abram22.79 PRFLLake MaryMar 10Brian Jaeger Elite Classic
9.12Jacob Strickle22.90 (.5)FLHagertyFeb 17Sanford-Seminole Open
10.12Tyrik Gordon22.91FLOrange City UniversityApr 04Five Star Conference Championships
View full rankings...
400 Meters
1.12Josiah Soto48.71 PRFLLake BrantleyMay 05FHSAA 4A State Track & Field Championships
2.11Joab Francois49.27 PRFLLake BrantleyApr 26FHSAA 4A Region 1
3.12Tyrik Gordon49.87 PRFLOrange City UniversityMay 05FHSAA 4A State Track & Field Championships
4.11Xavier Walker50.30 PRFLWinter SpringsApr 11FHSAA 4A District 2
5.11Mathew Labrato51.27FLLake MaryApr 11FHSAA 4A District 2
6.11Damarius Good51.41 PRFLLake BrantleyFeb 21Lake Brantley Meet
7.12Christian Burrell51.46 PRFLLake BrantleyFeb 21Lake Brantley Meet
8.10Nathan Farrell51.64 PRFLSpruce CreekFeb 28Spruce Creek Developmental Meet #2
9.10Barry Crawford51.93 PRFLLake HowellApr 11FHSAA 4A District 2
10.12Dimitri Cabrera52.02 PRFLWinter SpringsMar 15Saints Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.11Joab Francois1:54.96 PRFLLake BrantleyMar 31Pepsi Florida Relays
2.12Devin Boyle1:59.53 PRFLLake MaryApr 26FHSAA 4A Region 1
3.12Kyler Hodges1:59.91 PRFLLymanApr 03Mount Dora Invitational
4.12Justin Czurak2:00.31 PRFLWinter SpringsMar 24FSU Relays
5.12Josiah Soto2:00.78 PRFLLake BrantleyMar 10Kowboy Invitational
6.11Canaan St. Lewis2:00.98FLLake MaryFeb 17Sanford-Seminole Open
7.12Dimitri Cabrera2:01.23 PRFLWinter SpringsApr 11FHSAA 4A District 2
8.10Mamush Galloway2:03.08 PRFLOviedoApr 11FHSAA 4A District 2
9.11Kolten Kossler2:03.35FLLake MaryApr 11FHSAA 4A District 2
10.11Aj Williams2:03.41 PRFLDeLandMar 31Pepsi Florida Relays
View full rankings...
1600 Meters
1.11Canaan St. Lewis4:21.00 PRFLLake MaryMar 31Pepsi Florida Relays
2.12Kyler Hodges4:21.61 PRFLLymanMar 31Pepsi Florida Relays
3.11Joab Francois4:25.48 PRFLLake BrantleyApr 05Seminole Athletic Conference Championships
4.10Kayamo Galloway4:25.87 PRFLOviedoApr 05Seminole Athletic Conference Championships
5.11Juan Moscoso4:26.20 PRFLLake BrantleyMar 31Pepsi Florida Relays
6.11Angel Vicioso4:27.17 PRFLOviedoApr 05Seminole Athletic Conference Championships
7.12Justin Czurak4:28.07 PRFLWinter SpringsMar 31Pepsi Florida Relays
8.12Luke Kathman4:31.57 PRFLSpruce CreekMar 10Kowboy Invitational
9.12Bryce Bell4:33.31FLLymanFeb 23Highlander Invitational
10.12Devin Boyle4:34.08FLLake MaryApr 11FHSAA 4A District 2
View full rankings...
1 Mile
1.11Juan Moscoso4:34.29 PRFLLake BrantleyMar 02Jeff Wentworth Relays
2.10Matthew Lester5:06.50 PRFLLake BrantleyMar 02Jeff Wentworth Relays
3.9Richard Lee5:07.24 PRFLDeLandMar 02Jeff Wentworth Relays
4.9Chance Hart5:19.81 PRFLDeLandMar 02Jeff Wentworth Relays
5.9Dillon Wilson-Beck5:23.05 PRFLDeLandMar 02Jeff Wentworth Relays
6.9Adam Black5:24.04 PRFLLake BrantleyMar 02Jeff Wentworth Relays
7.9Sergio Zayas5:26.68 PRFLLake MaryMar 02Jeff Wentworth Relays
8.11Mason Lindenmuth5:38.63 PRFLLake MaryMar 02Jeff Wentworth Relays
9.10Dylan Engle5:39.46 PRFLLake MaryMar 02Jeff Wentworth Relays
10.10Andrew Chantiloupe5:47.94 PRFLLake HowellMar 02Jeff Wentworth Relays
View full rankings...
3000 Meters
1.12Luke Kathman9:23.83 PRFLSpruce CreekMar 03George Janen Invititational
2.11Serratt Nong10:19.85 PRFLSpruce CreekMar 03George Janen Invititational
3.12Tyler Gayton10:36.65 PRFLSpruce CreekMar 03George Janen Invititational
4.10Kyle Stromberg11:00.99 PRFLSanford SeminoleMar 03George Janen Invititational
5.9Benjamin Parry11:18.22 PRFLOrange City UniversityMar 03George Janen Invititational
6.11Jacob Dillon11:50.94 PRFLOrange City UniversityMar 03George Janen Invititational
View full rankings...
3200 Meters
1.11Angel Vicioso9:19.03 PRFLOviedoMay 05FHSAA 4A State Track & Field Championships
2.10Kayamo Galloway9:26.79 PRFLOviedoMay 05FHSAA 4A State Track & Field Championships
3.11Juan Moscoso9:31.15 PRFLLake BrantleyApr 26FHSAA 4A Region 1
4.12Kyler Hodges9:31.45 PRFLLymanMar 24FSU Relays
5.11Canaan St. Lewis9:35.32 PRFLLake MaryMar 23UNF Pre-State Invitational
6.12Luke Kathman9:54.65 PRFLSpruce CreekFeb 23East Coast Classic
7.12Bryce Bell10:01.03FLLymanApr 11FHSAA 4A District 2
8.12Tyson Harper10:10.81FLOviedoApr 05Seminole Athletic Conference Championships
9.11James Sellers10:15.59 PRFLLymanFeb 23Highlander Invitational
10.10Mamush Galloway10:18.37 PRFLOviedoApr 05Seminole Athletic Conference Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Seriah Abram14.57 PR (-.2)FLLake MaryMay 05FHSAA 4A State Track & Field Championships
2.10Nathan Farrell14.73 PR (2.7)FLSpruce CreekApr 11FHSAA 4A District 2
3.12Simba Murimwa15.24 PR (2.7)FLWinter SpringsApr 11FHSAA 4A District 2
4.12Christian Burrell15.29 PR (1.2)FLLake BrantleyMar 31Pepsi Florida Relays
5.12Vecarie Pettis15.39 PR (.8)FLHagertyMar 31Pepsi Florida Relays
6.12Deyon Miller15.62 PR (2.7)FLSpruce CreekApr 11FHSAA 4A District 2
7.12Jacob Ball16.00 PR (1.2)FLHagertyMar 31Pepsi Florida Relays
10Trent Barnecott16.00 PRFLLake MaryApr 05Seminole Athletic Conference Championships
9.11Gregory Gentle16.17 PR (2.9)FLSpruce CreekApr 11FHSAA 4A District 2
10.12Nahshon White16.19 PR (2.9)FLLake MaryApr 11FHSAA 4A District 2
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.10Nathan Farrell38.14 PRFLSpruce CreekMar 10Kowboy Invitational
2.12Simba Murimwa38.85 PRFLWinter SpringsMay 05FHSAA 4A State Track & Field Championships
3.12Christian Burrell39.15 PRFLLake BrantleyApr 26FHSAA 4A Region 1
4.11Seriah Abram40.08 PRFLLake MaryApr 05Seminole Athletic Conference Championships
5.12Nahshon White40.37 PRFLLake MaryApr 05Seminole Athletic Conference Championships
6.12Jacob Ball41.22 PRFLHagertyApr 05Seminole Athletic Conference Championships
7.11Daravius Toliver41.63 PRFLWinter SpringsApr 05Seminole Athletic Conference Championships
8.12Wayne Heath43.16FLLake MaryFeb 17Sanford-Seminole Open
9.11Gregory Gentle43.28 PRFLSpruce CreekApr 11FHSAA 4A District 2
10.12Sabik Azad43.46FLHagertyMar 23UNF Pre-State Invitational
View full rankings...
2k Steeplechase
1.12Tyson Harper6:31.90 PRFLOviedoMar 10Brian Jaeger Elite Classic
2.12Zack Metz7:09.84 PRFLOviedoMar 10Brian Jaeger Elite Classic
3.12Noah Taylor7:16.56 PRFLOviedoMar 10Brian Jaeger Elite Classic
4.11Aj Williams7:22.35 PRFLDeLandMar 23UNF Pre-State Invitational
5.12Noah Mink7:33.80FLLake HowellMar 10Brian Jaeger Elite Classic
6.11Williamson Jack7:35.15 PRFLLymanMar 10Brian Jaeger Elite Classic
7.10Bare Chandler8:06.67 PRFLOrange City UniversityFeb 19Bob Mosher - Wildcat Open
8.11Reese Marchand8:07.46 PRFLDeLandMar 23UNF Pre-State Invitational
9.12Tyler Gayton8:09.62 PRFLSpruce CreekMar 23UNF Pre-State Invitational
10.12Miguel Santiago8:20.53 PRFLLake HowellFeb 19Bob Mosher - Wildcat Open
View full rankings...
4x100 Relay
1.Relay Team42.27FLLake BrantleyApr 05Seminole Athletic Conference Championships
2.Za'Keus Moore
Tyron McFadden
Kintre' Dennis
Joshua Dunlap
42.75FLSanford SeminoleMar 15Saints Invitational
3.Relay Team43.11FLLake MaryApr 11FHSAA 4A District 2
4.Travon Killans
Aaron Walton
Terry McMillon
Nathan Farrell
43.74FLSpruce CreekFeb 23East Coast Classic
5.Emmanuel Hinds
Jared Council
Zaire Lindsey
Christian Thomas
43.81FLDeLandApr 04Five Star Conference Championships
6.Relay Team44.51FLHagertyApr 11FHSAA 4A District 2
7.Marq Robinson
Rodney Jones
Darav Toliver
Michael Randolph
44.52FLWinter SpringsFeb 21Lake Brantley Meet
8.Tyrick Brooks
Tiquan Leach
Micha Bondzie
Race Jonathan
44.60FLLymanMar 15Saints Invitational
9.Relay Team46.84FLOviedoMar 10Brian Jaeger Elite Classic
10.Relay Team47.04FLOrange City UniversityApr 11FHSAA 4A District 2
View full rankings...
4x400 Relay
1.Josiah Soto
Damarius Good
Michael Laugen
Joab Francois
3:20.16FLLake BrantleyMay 05FHSAA 4A State Track & Field Championships
2.Dimitri Cabrera
Daravius Toliver
Xavier Walker
Simba Murimwa
3:25.14FLWinter SpringsApr 26FHSAA 4A Region 1
3.Alexander Martinez
Ronin Davis
Aaron Belboda
Tyrik Gordon
3:26.28FLOrange City UniversityApr 26FHSAA 4A Region 1
4.Relay Team3:29.51FLLake MaryApr 05Seminole Athletic Conference Championships
5.Nathan Farrell
Luke Kathman
Dean Miller
Terrance McMillon
3:29.73FLSpruce CreekApr 26FHSAA 4A Region 1
6.Relay Team3:32.35FLDeLandApr 11FHSAA 4A District 2
7.Relay Team3:32.66FLHagertyApr 11FHSAA 4A District 2
8.Relay Team3:37.64FLSanford SeminoleApr 11FHSAA 4A District 2
9.Relay Team3:41.70FLLymanMar 10Brian Jaeger Elite Classic
10.Relay Team3:42.82FLOviedoApr 05Seminole Athletic Conference Championships
View full rankings...
4x800 Relay
1.Mamush Galloway
Ethan Fields
Kayamo Galloway
Angel Vicioso
7:58.96FLOviedoMay 05FHSAA 4A State Track & Field Championships
2.Juan Moscoso
Brian Johnson
Josiah Soto
Joab Francois
7:59.43FLLake BrantleyApr 26FHSAA 4A Region 1
3.Relay Team8:14.01FLWinter SpringsApr 05Seminole Athletic Conference Championships
4.Relay Team8:14.43FLLake MaryMar 31Pepsi Florida Relays
5.Relay Team8:22.21FLHagertyApr 05Seminole Athletic Conference Championships
6.Relay Team8:27.13FLLymanApr 11FHSAA 4A District 2
7.Relay Team8:51.92FLSpruce CreekFeb 17Deltona Invitational
8.Relay Team8:54.39FLDeLandApr 11FHSAA 4A District 2
9.Jacob Friend
Harris Khan
Kyle Stromberg
Robert Thomas
9:45.45FLSanford SeminoleMar 03George Janen Invititational
10.Devon Gentry
Alfonso De Castro
Bare Chandler
Benjamin Parry
9:48.34FLOrange City UniversityApr 04Five Star Conference Championships
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Relay Team10:37.81FLLake BrantleyMar 31Pepsi Florida Relays
2.Relay Team10:56.30FLLake MaryMar 02Jeff Wentworth Relays
3.Relay Team11:18.47FLOviedoMar 16Charlie Harris Relays
4.Relay Team11:35.67FLSpruce CreekMar 31Pepsi Florida Relays
5.Relay Team12:08.61FLDeLandMar 02Jeff Wentworth Relays
6.Relay Team12:47.91FLLake HowellMar 02Jeff Wentworth Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Kenneth Horsey14.69m PRFLSanford SeminoleFeb 23Merritt Island Invitational
2.12James Stokes14.52m PRFLLake MaryMar 23UNF Pre-State Invitational
3.11Rodney Jones14.38m PRFLWinter SpringsApr 11FHSAA 4A District 2
4.11Conner Cleveland13.98m PRFLOviedoMar 15Saints Invitational
5.12Michael Randolph13.67m PRFLWinter SpringsApr 11FHSAA 4A District 2
6.12Caleb Valentine13.50m PRFLSpruce CreekApr 04Five Star Conference Championships
7.12Vann Meadows13.11m PRFLSpruce CreekFeb 14Creek Area Quad
8.10Andrew Smith12.71m PRFLSpruce CreekApr 04Five Star Conference Championships
9.11Michael Gibson12.20m PRFLHagertyApr 11FHSAA 4A District 2
10.10Austin Hacker12.14m PRFLLake MaryApr 11FHSAA 4A District 2
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Vann Meadows46.64m PRFLSpruce CreekApr 26FHSAA 4A Region 1
2.10Blake Bell44.04m PRFLLymanApr 05Seminole Athletic Conference Championships
3.12Jonathon Darbyshire43.56m PRFLOrange City UniversityApr 04Five Star Conference Championships
4.12James Stokes43.26mFLLake MaryMar 23UNF Pre-State Invitational
5.12Jared Courtney40.72mFLOrange City UniversityApr 04Five Star Conference Championships
6.12Kenneth Horsey40.18m PRFLSanford SeminoleFeb 23Merritt Island Invitational
7.10Andrew Smith39.92m PRFLSpruce CreekApr 11FHSAA 4A District 2
8.12Hayden Frank37.68m PRFLSpruce CreekApr 11FHSAA 4A District 2
9.12Jonathon Darbyshir36.86m PRFLOrange City UniversityFeb 27Deland Quad #2
10.11Jared Council36.22m PRFLDeLandApr 04Five Star Conference Championships
View full rankings...
High Jump
1.10Trent Barnecott2.02m PRFLLake MaryMay 05FHSAA 4A State Track & Field Championships
2.12Enrique Flores1.95m PRFLDeLandMar 23UNF Pre-State Invitational
3.12Dallas Lehman1.90m PRFLLake MaryMar 10Brian Jaeger Elite Classic
4.12Micah Lovett1.83m PRFLLake BrantleyMar 02Jeff Wentworth Relays
5.11Matthew Bailey1.82m PRFLDeLandApr 26FHSAA 4A Region 1
6.12Kyle Thiel1.80m PRFLSpruce CreekApr 11FHSAA 4A District 2
7.12Christian Burrell1.78m PRFLLake BrantleyMar 10Kowboy Invitational
8.12Vecarie Pettis1.75mFLHagertyMar 15Saints Invitational
9.11Amontae Bachelder1.68m PRFLOviedoMar 16Charlie Harris Relays
10.10Micaiah Hughes1.68m PRFLLake MaryMar 13Lake Mary Tuesday Meet #2
View full rankings...
Pole Vault
1.10Noah St. Pierre4.35m PRFLLake MaryApr 26FHSAA 4A Region 1
2.12Thomas Smith4.20m PRFLSpruce CreekMay 05FHSAA 4A State Track & Field Championships
3.10Luke Arnold3.75m PRFLLake MaryApr 26FHSAA 4A Region 1
4.11Connor Sheedy3.60m PRFLSpruce CreekApr 26FHSAA 4A Region 1
5.9Dillon Dechristopher3.48m PRFLLake MaryApr 11FHSAA 4A District 2
6.9Aiden Hammock3.20m PRFLLake MaryMar 16Charlie Harris Relays
7.10Jared Strickle3.18m PRFLHagertyApr 11FHSAA 4A District 2
12Derek Simonds3.18m PRFLDeLandApr 11FHSAA 4A District 2
9.9Colin Galloway3.05m PRFLLake MaryMar 13Lake Mary Tuesday Meet #2
10.11Chris Brown3.05m PRFLDeLandMar 28Spruce Creek Last Chance Meet #4
View full rankings...
Long Jump
1.12Jacob Strickle6.86m PRFLHagertyApr 11FHSAA 4A District 2
2.12Juan Trinidad6.79mFLLake MaryApr 11FHSAA 4A District 2
3.10Joshua Dunlap6.74m PRFLSanford SeminoleApr 05Seminole Athletic Conference Championships
4.11Josiah Hardman6.70m PRFLSanford SeminoleMar 03George Janen Invititational
5.11Deeshari Keith6.61m PRFLSpruce CreekApr 04Five Star Conference Championships
6.11Marc Tanyi6.51m PRFLDeLandApr 04Five Star Conference Championships
7.11Dandre Tate6.50m PRFLLake MaryMar 16Charlie Harris Relays
8.12Christian Burrell6.44m PRFLLake BrantleyFeb 24Windermere Meet of Champions
9.11J'Syn Culver6.41m PRFLSanford SeminoleMar 03George Janen Invititational
10.11Jason McCoy6.39m PRFLSpruce CreekApr 04Five Star Conference Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.11Za'Keus Moore13.89m PRFLSanford SeminoleApr 11FHSAA 4A District 2
2.12Juan Trinidad13.64m (1.7)FLLake MaryApr 26FHSAA 4A Region 1
3.11Josiah Hardman13.45m PRFLSanford SeminoleApr 11FHSAA 4A District 2
4.11Jason McCoy13.31m PRFLSpruce CreekApr 04Five Star Conference Championships
5.12Jacob Strickle13.30m PRFLHagertyApr 05Seminole Athletic Conference Championships
6.11Kintre' Dennis13.06m PR (-.9)FLSanford SeminoleMar 23UNF Pre-State Invitational
7.12Michael Williams12.93m PRFLSanford SeminoleApr 11FHSAA 4A District 2
12Taurus Boone12.93m PRFLSanford SeminoleMar 03George Janen Invititational
9.11Aaron Belboda12.76m PRFLOrange City UniversityApr 11FHSAA 4A District 2
10.12Alex Mendoza12.69m PR (.0)FLLake MaryMar 23UNF Pre-State Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.