Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.12Chase Ellison11.42 (1.5)IDHansenMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
2.12Christopher Harper11.47 PRIDRaft RiverMar 14Valley Invite Time Trials
3.11Alex Korom11.64 PRIDValleyApr 13Payette Invitational
4.11Jake Lunn11.86 PRIDCommunity SchoolMay 111A District 4 Championships
5.12Erik Robles11.99 PRIDCamas CountyMay 111A District 4 Championships
6.10Keil Setoki12.01 PRIDMurtaughMar 14Valley Invite Time Trials
7.12Austin Smith12.03 PRIDMurtaughMay 111A District 4 Championships
8.9AJ Morrison12.06IDHagermanMay 111A District 4 Championships
9.11Jason Hardy12.07 PRIDValleyMar 14Valley Invite Time Trials
10.11Shawn Poulson12.09 PRIDCastlefordMar 14Valley Invite Time Trials
9Julian Rocha12.09 PRIDValleyApr 13Payette Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.12Daxton Gillette22.47 PRIDOakleyApr 12Middleton Invite
2.12Chase Ellison23.21 (2.1)IDHansenMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
3.10Carson Simpson23.25 PR (1.1)IDCareyMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
4.12Christopher Harper23.30IDRaft RiverMar 14Valley Invite Time Trials
5.12Jacob Butts24.16 PRIDOakleyMay 111A District 4 Championships
6.11Jason Hardy24.61 PRIDValleyMar 14Valley Invite Time Trials
7.11Alex Korom24.78 PRIDValleyApr 13Payette Invitational
8.12Erik Robles24.85IDCamas CountyMar 14Valley Invite Time Trials
9.12Austin Smith25.18 PRIDMurtaughMar 14Valley Invite Time Trials
10.10Justin Schumann25.24 PRIDRaft RiverMar 14Valley Invite Time Trials
9AJ Morrison25.24IDHagermanMay 111A District 4 Championships
View full rankings...
400 Meters
1.12Daxton Gillette50.69IDOakleyApr 20Snake River Invite
2.12Christopher Harper51.13 PRIDRaft RiverMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
3.12Chase Ellison51.65IDHansenMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
4.11Jason Hardy53.31 PRIDValleyApr 28Monte Andrus Invitational
5.11Adam Elorrieta54.92IDValleyMar 14Valley Invite Time Trials
6.11Joseph McConaha55.23 PRIDMurtaughMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
7.11Guillermo Zavala55.34 PRIDMurtaughApr 28Monte Andrus Invitational
8.12Ben Christensen55.44 PRIDValleyApr 28Monte Andrus Invitational
9.11Zane Mussmann55.91 PRIDValleyMay 03Snake River Conference Championship
10.12Jacob Butts56.09IDOakleyApr 05Angie Wyatt Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.11Adam Elorrieta1:57.85IDValleyMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
2.12Ben Christensen2:00.69IDValleyMay 111A District 4 Championships
3.12Nathan Critchfield2:00.98 PRIDOakleyMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
4.12Henry Raff2:02.95 PRIDCommunity SchoolMay 111A District 4 Championships
5.11Guillermo Zavala2:04.70 PRIDMurtaughMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
6.11Jadyn Peltier2:09.57 PRIDValleyMay 111A District 4 Championships
7.12Omar Recendez2:11.41 PRIDValleyApr 28Monte Andrus Invitational
8.9Antonio Ruiz2:15.46 PRIDValleyMay 111A District 4 Championships
9.10Colby Thompson2:16.58IDCamas CountyMay 111A District 4 Championships
10.11Nikoli Carlquist2:16.97 PRIDValleyMay 111A District 4 Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.12Ben Christensen4:28.55 PRIDValleyMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
2.12Henry Raff4:32.02 PRIDCommunity SchoolMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
3.12Nathan Critchfield4:37.80 PRIDOakleyMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
4.10Johnny Hagenbuch4:38.99 PRIDCommunity SchoolMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
5.9Garrett Christensen4:53.85 PRIDValleyMay 111A District 4 Championships
6.11Jadyn Peltier5:01.72 PRIDValleyMay 111A District 4 Championships
7.12Omar Recendez5:03.10 PRIDValleyMay 111A District 4 Championships
8.11Nikoli Carlquist5:06.94 PRIDValleyMay 111A District 4 Championships
9.12Dominic Jones5:08.70 PRIDHansenMay 111A District 4 Championships
10.10Isaac Knudson5:14.91 PRIDCastlefordMay 111A District 4 Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.12Ben Christensen9:44.99IDValleyMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
2.12Henry Raff9:45.93 PRIDCommunity SchoolMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
3.12Nathan Critchfield10:05.86 PRIDOakleyMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
4.10Johnny Hagenbuch10:10.74 PRIDCommunity SchoolMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
5.9Garrett Christensen10:23.68 PRIDValleyMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
6.11Jadyn Peltier10:48.76 PRIDValleyMay 111A District 4 Championships
7.12Omar Recendez11:09.05IDValleyMay 111A District 4 Championships
8.12Dominic Jones11:10.29 PRIDHansenMay 111A District 4 Championships
9.10Isaac Knudson11:39.75 PRIDCastlefordMay 111A District 4 Championships
10.11Rick Aguirre11:40.08IDCastlefordMay 111A District 4 Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Shawn Poulson15.59 PR (.3)IDCastlefordMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
2.11Jeremiah Schilz16.42 PR (-.7)IDValleyMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
3.10Chandler Jones16.77 PRIDOakleyApr 12Middleton Invite
4.12Caleb Owsley16.82IDHagermanMay 111A District 4 Championships
5.11Tyler Chatelain16.84 PRIDMurtaughMay 111A District 4 Championships
6.11Justin Silveira17.33 PRIDCastlefordMar 14Valley Invite Time Trials
7.11Graden Dimond17.63 PRIDMurtaughMay 111A District 4 Championships
8.12Kyle Terry19.04 PRIDValleyMay 111A District 4 Championships
9.12Justin Scarrow19.09 PRIDLighthouse ChristianMay 111A District 4 Championships
10.12Erick Garcia20.83 PRIDMurtaughMay 111A District 4 Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Shawn Poulson40.25 PRIDCastlefordMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
2.11Jeremiah Schilz42.26 PRIDValleyMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
3.10Chandler Jones42.83 PRIDOakleyMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
4.11Graden Dimond43.06 PRIDMurtaughMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
5.11Justin Silveira43.31IDCastlefordMay 111A District 4 Championships
6.10Keil Setoki46.41 PRIDMurtaughApr 24Fred Simpson 1A/2A Invitational
7.11Tyler Chatelain46.60 PRIDMurtaughApr 28Monte Andrus Invitational
8.12Caleb Owsley46.61IDHagermanMar 14Valley Invite Time Trials
9.11Junior Valdez48.26 PRIDCastlefordApr 28Monte Andrus Invitational
10.12Justin Scarrow48.28IDLighthouse ChristianMay 111A District 4 Championships
View full rankings...
4x100 Relay
1.Julian Rocha
Nic Anderson
Jason Hardy
Alex Korom
45.87IDValleyMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
2.Dallin Parke
Porter Mecham
Brigham Parke
Carson Simpson
46.14IDCareyMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
3.Tyler Chatelain
Nathan Thomas
Keil Setoki
Kade Setoki
46.68IDMurtaughMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
4.Chandler Jones
Braven Wadsworth
Slater Sagers
Jacob Butts
47.24IDOakleyMay 03Snake River Conference Championship
5.Alex Van Dyk
Chance Gaskill
Aaron Cornwell
Brandon Butler
48.18IDLighthouse ChristianMay 111A District 4 Championships
6.Caleb Owsley
Codey McCrorey
Christopher Belem
AJ Morrison
48.22IDHagermanMay 111A District 4 Championships
7.Carson Durfee
Justin Schumann
Braxton Poole
Kagen Knudsen
50.94IDRaft RiverMay 111A District 4 Championships
8.Jack Ewart
Victor Gastellum
Misael Soto
Michael Thomas
51.31IDGlenns FerryMay 03Snake River Conference Championship
9.Relay Team1:01.65IDCastlefordApr 28Monte Andrus Invitational
View full rankings...
4x200 Relay
1.Graden Dimond
Nathan Thomas
Keil Setoki
Kade Setoki
1:34.19IDMurtaughMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
2.Julian Rocha
Nic Anderson
Alex Korom
Jason Hardy
1:35.74IDValleyMay 111A District 4 Championships
3.Daxton Gillette
Chandler Jones
Braven Wadsworth
Jacob Butts
1:36.99IDOakleyApr 05Angie Wyatt Invitational
4.Brigham Parke
Hunter Smith
Porter Mecham
Carson Simpson
1:37.95IDCareyApr 28Monte Andrus Invitational
5.Brandon Butler
Sam Morlan
Aaron Cornwell
Alex Van Dyk
1:44.89IDLighthouse ChristianApr 05Angie Wyatt Invitational
6.Chase Ellison
Jameal McDaniel
Jonathan Camarillo
Dominic Jones
1:44.92IDHansenMar 22Jennifer Crystal Invitation
7.Michael Rich
Junior Valdez
Luis Hernandez
Nick Drinkall
1:46.12IDCastlefordApr 28Monte Andrus Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.Jason Hardy
Jeremiah Schilz
Ben Christensen
Adam Elorrieta
3:30.46IDValleyMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
2.Guillermo Zavala
Graden Dimond
Nathan Thomas
Joseph McConaha
3:38.73IDMurtaughMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
3.Dallin Parke
Brigham Parke
Porter Mecham
Carson Simpson
3:41.75IDCareyMay 111A District 4 Championships
4.Aaron Cornwell
Brandon Butler
Karsten Brandsma
Chance Gaskill
4:02.42IDLighthouse ChristianMay 111A District 4 Championships
5.Daxton Winters
Conner Hitt
Luiz Juarez
Bray Hansen
4:38.65IDOakleyMay 03Snake River Conference Championship
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Julian Rocha
Alex Korom
Jason Hardy
Adam Elorrieta
3:38.30IDValleyMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
2.Chandler Jones
Braven Wadsworth
Jacob Butts
Nathan Critchfield
3:49.86IDOakleyMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
3.Jake Lunn
Huck Dirksmeier
Johnny Hagenbuch
Henry Raff
3:53.88IDCommunity SchoolMay 04Bob Shay Memorial Track Meet
4.Keil Setoki
Nathan Thomas
Joseph McConaha
Guillermo Zavala
3:56.84IDMurtaughMay 111A District 4 Championships
5.Carson Durfee
Kagen Knudsen
Justin Schumann
Hans Hansen
4:06.84IDRaft RiverMay 03Snake River Conference Championship
6.Michael Rich
Nick Drinkall
Shawn Poulson
Justin Silveira
4:07.14IDCastlefordApr 28Monte Andrus Invitational
7.Junior Jungo
Christopher Belem
AJ Morrison
Alex Gonzalez
4:09.34IDHagermanMay 03Snake River Conference Championship
8.Brady Power
Andrew Power
Joseph Jones
Felipe Vargas
4:24.89IDDietrichApr 28Monte Andrus Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.9Ryan Spaeth48' 0.5 PRIDRaft RiverMay 111A District 4 Championships
2.12Braxton Poole44' 7 PRIDRaft RiverMay 111A District 4 Championships
3.11Jacob Schilz43' 9.5 PRIDValleyMay 111A District 4 Championships
4.12KC Hainline43' 8.75 PRIDCamas CountyMay 03Northside Conference Championships
5.11Austin Bedke43' 2.75 PRIDOakleyMay 111A District 4 Championships
6.10Collin Tvrdy42' 1.5 PRIDValleyMay 111A District 4 Championships
7.12Christian Lloyd40' 2.25 PRIDRaft RiverMay 111A District 4 Championships
8.12Ethan Brizuela39' 7.25 PRIDHansenMay 03Northside Conference Championships
9.10Adan Coria38' 8.5 PRIDValleyApr 28Monte Andrus Invitational
10.12Trenton Stoker38' 5.25 PRIDValleyMay 111A District 4 Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.10Collin Tvrdy157' 4 PRIDValleyMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
2.11Jacob Schilz137' 0 PRIDValleyMay 111A District 4 Championships
3.9Ryan Spaeth136' 5 PRIDRaft RiverMay 111A District 4 Championships
4.12KC Hainline135' 7 PRIDCamas CountyMay 111A District 4 Championships
5.12Trevor Kirkland121' 10 PRIDCareyMay 111A District 4 Championships
6.11Slater Sagers118' 11 PRIDOakleyMay 111A District 4 Championships
7.10Lewis Gomez115' 10 PRIDMurtaughMay 111A District 4 Championships
8.12Ethan Brizuela111' 7 PRIDHansenMay 03Northside Conference Championships
9.12Braxton Poole109' 9 PRIDRaft RiverMay 111A District 4 Championships
10.10Calvin Andrews109' 8 PRIDCareyMay 03Northside Conference Championships
View full rankings...
High Jump
1.11Adam Elorrieta6' 7.5 PRIDValleyMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
2.10Brigham Parke6' 5 PRIDCareyApr 28Monte Andrus Invitational
3.10Kade Setoki6' 0 PRIDMurtaughMay 111A District 4 Championships
4.10Karsten Brandsma5' 8 PRIDLighthouse ChristianMar 22Jennifer Crystal Invitation
5.12Erik Robles5' 6IDCamas CountyMar 14Valley Invite Time Trials
9Hunter Smith5' 6 PRIDCareyApr 25Barry Espil Meet
7.11Tyler Chatelain5' 4IDMurtaughMar 14Valley Invite Time Trials
9Ashton Sparrow5' 4 PRIDCareyMay 03Northside Conference Championships
9.12Justin Scarrow5' 2 PRIDLighthouse ChristianMar 15Kimberly Spring Opener
11Jake Lunn5' 2 PRUnattachedApr 11Northside Conference Meet
10Tyson Chapman5' 2 PRIDShoshoneApr 25Barry Espil Meet
9Antonio Ruiz5' 2 PRIDValleyApr 13Payette Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.12Justin Scarrow11' 6IDLighthouse ChristianMar 22Jennifer Crystal Invitation
11Nic Anderson11' 6 PRIDValleyApr 28Monte Andrus Invitational
3.12Kade Shaw10' 6 PRIDDietrichMay 111A District 4 Championships
9Kagen Knudsen10' 6 PRIDRaft RiverMay 111A District 4 Championships
5.11Jason Hardy10' 0IDValleyApr 28Monte Andrus Invitational
6.9Christopher Grunig9' 6 PRIDMurtaughMay 111A District 4 Championships
7.9Chance Gaskill9' 0IDLighthouse ChristianMay 111A District 4 Championships
8.11Masen Moffitt8' 6 PRIDValleyMay 111A District 4 Championships
9Tegan Dimond8' 6 PRIDMurtaughMay 111A District 4 Championships
10.9Evan Hurtado7' 6 PRIDValleyMay 111A District 4 Championships
11Matt Rogers7' 6 PRIDValleyMay 03Snake River Conference Championship
9Eli Duffin7' 6 PRIDMurtaughApr 06Viking Relays
View full rankings...
Long Jump
1.12Austin Smith21' 2.5IDMurtaughMar 14Valley Invite Time Trials
2.11Jason Hardy21' 1.5 PRIDValleyMay 03Snake River Conference Championship
3.10Kade Setoki20' 10.5 PRIDMurtaughApr 06Viking Relays
4.12Christopher Harper20' 5.5 PRIDRaft RiverMar 14Valley Invite Time Trials
5.11Guillermo Zavala19' 10 PRIDMurtaughMar 14Valley Invite Time Trials
6.12Caleb Owsley19' 8 PRIDHagermanApr 06Viking Relays
7.11Shawn Poulson19' 7 PRIDCastlefordApr 28Monte Andrus Invitational
8.12Erik Robles19' 3 PRIDCamas CountyMay 03Northside Conference Championships
9.11Jake Lunn18' 11.5 PRIDCommunity SchoolMay 03Northside Conference Championships
10.10Chandler Jones18' 9.5 PRIDOakleyApr 28Monte Andrus Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.12Austin Smith40' 3.5IDMurtaughMar 14Valley Invite Time Trials
2.12Slade Dill40' 0.25 PRIDDietrichMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
3.10Keil Setoki39' 4.5 PRIDMurtaughMar 14Valley Invite Time Trials
4.11Guillermo Zavala39' 0.75IDMurtaughMay 111A District 4 Championships
5.11Jeremiah Schilz38' 11.75 PRIDValleyMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
6.10Brigham Parke38' 11.5 PRIDCareyApr 25Barry Espil Meet
7.11Jason Hardy38' 3IDValleyApr 26Dairymans Invitational
8.10Hans Hansen37' 9.25 PRIDRaft RiverMay 03Snake River Conference Championship
9.12Chase Ellison37' 8.5 PRIDHansenApr 19Lee Cook Invitational
10.11Braven Wadsworth37' 7 PRIDOakleyMay 03Snake River Conference Championship
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.