Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Muamer Mujic10.76IDTwin FallsMay 114A District 4 Championships
2.12Khalil Forehand10.77 (1.6)PRIDBishop KellyApr 21Bishop Kelly Knight Invite
3.12Cameron Foley10.91 (1.8)PRIDBishop KellyMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
4.11Seth Ackerson11.10 (1.8)IDSkyviewMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
5.12Preston Meyerhoeffer11.16IDTwin FallsMay 114A District 4 Championships
6.12Dominique Morris11.21 (1.2)PRIDMountain HomeMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
7.9Taeo Schneider11.22IDJeromeMay 114A District 4 Championships
8.12Bryson Wright11.26IDMountain HomeMay 04Moke Strong Canyon County Classic
9.17-18Troy Colleran11.27 (.7)PRIDIdaho Dash TrackJun 23USATF Region 11 Junior Olympic Championships
9Bayden Sayer11.27PRIDPocatelloMay 04Pocatello City Meet
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Ryan Tenn21.97 (1.5)PRIDBishop KellyApr 21Bishop Kelly Knight Invite
2.12Muamer Mujic21.99 (.3)IDTwin FallsMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
3.12Khalil Forehand22.07 (.3)IDBishop KellyMay 03Boise City Championships
4.9Taeo Schneider22.43IDJeromeMay 114A District 4 Championships
5.12Preston Meyerhoeffer22.45 (-.6)PRIDTwin FallsMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
6.12Abdelgadir Mohamed22.47PRIDCanyon RidgeMay 114A District 4 Championships
7.12Dominique Morris22.48 (-.6)PRIDMountain HomeMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
8.12Corey Wockenfuss22.65PRIDSkyviewMay 124A District 3 Championships
9.12Bryson Wright22.78 (1.5)IDMountain HomeApr 21Bishop Kelly Knight Invite
10.10Quinn Rodriguez22.80IDRidgevueMay 124A District 3 Championships
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Abdelgadir Mohamed49.16IDCanyon RidgeMay 114A District 4 Championships
2.12Corey Wockenfuss49.71PRIDSkyviewMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
3.12Bryson Wright50.28IDMountain HomeMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
4.12Ryan Tenn50.59PRIDBishop KellyMay 03Boise City Championships
5.12Kyler Burbank50.78PRIDPrestonMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
6.10Quinn Rodriguez50.81IDRidgevueMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
7.12Ross Erlenbach50.83PRIDMountain HomeMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
8.12Michael Cabello50.98PRIDCanyon RidgeMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
9.12Taylor Koth51.01IDWood RiverMay 04Bob Shay Memorial Track Meet
10.11Bryce Adams51.23PRIDMiddletonApr 21Bishop Kelly Knight Invite
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Derek Thomas1:56.97PRIDBlackfootApr 21YMCA Invite
2.12Mark Castaneda1:58.57PRIDVallivueMay 04Moke Strong Canyon County Classic
3.11Dax Wyatt1:59.17IDMiddletonMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
4.10Mohamed Mohamed1:59.62IDCanyon RidgeMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
5.11Nicholas Russell1:59.65IDBishop KellyMay 124A District 3 Championships
6.11Trajan Holtzen2:00.37PRIDCanyon RidgeMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
7.9Shane Gard2:00.73IDPocatelloApr 28Tiger/Grizz Invitational
8.10Logan Forester2:00.77IDRidgevueApr 21YMCA Invite
9.11Zach Erikson2:01.53IDIdaho FallsMay 114A District 5/6 Championships
10.12Matthew Gyles2:01.68PRIDIdaho FallsMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.11Nicholas Russell4:17.56PRIDBishop KellyMay 03Boise City Championships
2.12Mark Castaneda4:24.34PRIDVallivueMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
3.10Dallin Bird4:25.03IDPocatelloMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
4.11Zach Erikson4:26.72IDIdaho FallsMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
5.9Shane Gard4:26.73IDPocatelloMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
6.10Jacob DeTemple4:26.94IDBurleyMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
7.10Logan Forester4:27.53IDRidgevueMay 124A District 3 Championships
8.10Josh Harrison4:28.12IDPrestonMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
9.10Guillermo Fregoso4:31.15IDTwin FallsMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
10.12Cannon Leavitt4:31.35PRIDTwin FallsMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.11Zach Erikson9:21.97PRIDIdaho FallsApr 07Arcadia Invitational
2.11Nicholas Russell9:28.40IDBishop KellyApr 13Patriot Invitational
3.12Cannon Leavitt9:40.17PRIDTwin FallsApr 07Boise Relays
4.9Mitchell Athay9:40.90IDIdaho FallsMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
5.10Dallin Bird9:44.66IDPocatelloMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
6.10Jacob DeTemple9:49.79IDBurleyMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
7.12Mark Castaneda9:54.09IDVallivueApr 14Pasco Invitational
8.9Ryker Holtzen9:59.23IDCanyon RidgeMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
9.12McKay Harms9:59.82IDSkyline (ID)May 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
10.10Josh Harrison10:00.40IDPrestonMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12T.J. Davis14.65 (2.8)PRIDSandpointMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
2.11Zedekiah Davis14.92 (1.8)IDSkyline (ID)May 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
3.12Reed Lindsey15.01 (1.8)PRIDBishop KellyMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
4.12Nate Griswold15.10 (3.9)IDCaldwellApr 21Bishop Kelly Knight Invite
5.11Cyril Mahlke15.29IDTwin FallsMay 114A District 4 Championships
6.10Julian Vega15.36IDMinicoMay 114A District 4 Championships
7.11Gage King15.39IDCanyon RidgeMay 114A District 4 Championships
8.10Jace Rodgers15.52 (3.9)PRIDMiddletonApr 21Bishop Kelly Knight Invite
9.11Jaxon Skinner15.56 (2.8)IDMoscowMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
10.9Mason Nichols15.71IDMiddletonMay 04Moke Strong Canyon County Classic
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.11Cyril Mahlke39.47IDTwin FallsMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
2.10Jace Rodgers39.81IDMiddletonMay 04Moke Strong Canyon County Classic
3.12Kendrik Caldwell39.83PRIDRidgevueMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
4.12T.J. Davis40.54PRIDSandpointMay 114A/5A District 1/2 Championships
5.11Zedekiah Davis40.60IDSkyline (ID)May 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
6.12Nate Griswold40.98PRIDCaldwellMay 04Moke Strong Canyon County Classic
7.12Troy Colleran41.04PRIDBishop KellyMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
8.12Ken Weaver41.39PRIDCanyon RidgeMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
9.12Sagar Bhattarai41.96PRIDCanyon RidgeMay 114A District 4 Championships
10.10Andrew Iverson42.04IDPrestonMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.-Ryan Tenn
Cameron Foley
Rex Irby
Khalil Forehand
42.55IDBishop KellyMay 03Boise City Championships
2.Matt Kingston
Seth Ackerson
Bradley Johnson
Corey Wockenfuss
43.23IDSkyviewMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
3.Muamer Mujic
Anthony Hall
Drew Meyerhoeffer
Preston Meyerhoeffer
43.28IDTwin FallsMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
4.Connor Maloney
Chayse Kidd
Zion Johnson
Miles Cook
43.73IDSkyline (ID)May 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
5.Tyren Witthaus
Julian Barajas
Ammon Ollerton
T.J. Davis
44.00IDSandpointMay 114A/5A District 1/2 Championships
6.Scott Dunn
Kyler Burbank
Brett Roberts
Derek Wadsworth
44.02IDPrestonMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
7.Relay Team44.28IDMoscowMay 114A/5A District 1/2 Championships
8.Taeo Schneider
Victor Santos
Dylan Schvaneveldt
Alan Castaneda
44.36IDJeromeMay 114A District 4 Championships
9.Kyle Symes
Bradon Kinnison
Sheldon Flanary
Jared March
44.37IDCanyon RidgeMay 114A District 4 Championships
10.Ben Richards
Brock Snow
Braxton Staples
Tyler Peck
44.46IDPocatelloMay 114A District 5/6 Championships
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.Ryan Tenn
Troy Colleran
Cameron Foley
Khalil Forehand
1:29.16IDBishop KellyMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
2.Muamer Mujic
Anthony Hall
Drew Meyerhoeffer
Preston Meyerhoeffer
1:29.40IDTwin FallsMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
3.Matt Kingston
Corey Wockenfuss
Bradley Johnson
Seth Ackerson
1:29.83IDSkyviewMay 124A District 3 Championships
4.Kyle Symes
Trajan Holtzen
Sheldon Flanary
Michael Cabello
1:31.05IDCanyon RidgeMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
5.Braxton Staples
Kason Hewatt
Tyler Peck
Brock Snow
1:31.43IDPocatelloMay 114A District 5/6 Championships
6.Derek Wadsworth
Moses Thomander
Brett Roberts
Kyler Burbank
1:31.76IDPrestonMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
7.Toby Searcy
Cole Hansen
Andrew Pietizak
Jacob Cardwell
1:32.02IDMoscowMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
8.Cole Robbins
Dylan Cossins
Dakota Berryman
Tanner Johnston
1:32.95IDVallivueMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
9.Dominique Morris
Ross Erlenbach
Jacob Adams
Bryson Wright
1:32.99IDMountain HomeApr 21Bishop Kelly Knight Invite
10.Ethan Ostler
Chayse Kidd
Zion Johnson
Miles Cook
1:33.27IDSkyline (ID)May 04Hillcrest City/County
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Sagar Bhattarai
Michael Cabello
Trajan Holtzen
Abdelgadir Mohamed
3:26.27IDCanyon RidgeApr 07Boise Relays
2.Brock Childers
Quinn Rodriguez
Cameron Preston
Logan Forester
3:27.20IDRidgevueMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
3.Rick Mayhew
Jace Rodgers
Richard Lucarelli
Dax Wyatt
3:27.36IDMiddletonMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
4.Moses Thomander
Derek Wadsworth
Brett Roberts
Kyler Burbank
3:27.43IDPrestonMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
5.Kaden Hales
Kason Hewatt
Traven Hargraves
Shane Gard
3:28.22IDPocatelloMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
6.Julian Vega
Adam Clapier
Joaquin Chavez
Cody Bingham
3:31.35IDMinicoMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
7.Archer Berry
Jackson Huskey
Derek Donnellan
Kobe Crump
3:31.47IDBishop KellyMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
8.Bracken Morse
Jacob Despain
Peyton Woodland
Derek Thomas
3:32.06IDBlackfootMay 114A District 5/6 Championships
9.Carson Corgatelli
Andrew Pietizak
Max Salow
Mark Eldridge
3:32.40IDMoscowMay 114A/5A District 1/2 Championships
10.Trey McArthur
Chase Simon
Isaac McArthur
Eli Asher
3:33.58IDLakelandMay 114A/5A District 1/2 Championships
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 10
1.Trajan Holtzen
Mohamed Mohamed
Devin Burk
Nathan Baecht
8:21.81IDCanyon RidgeApr 28Tiger/Grizz Invitational
2.Relay Team8:28.47IDIdaho FallsApr 28Tiger/Grizz Invitational
3.Jacob Despain
Parker Marshall
Nate Blackwelder
Derek Thomas
8:30.81IDBlackfootApr 28Tiger/Grizz Invitational
4.Wyatt Crowther
Danny Groll
Jakobi Dursteler
Sam Jeppsen
8:34.03IDPrestonApr 28Tiger/Grizz Invitational
5.Sloan Woodward
Kieran Wilder
Garrett Pierce
Kyle Almeida
8:36.40IDSandpointApr 17Christina Finney Co-Ed Relays
6.Joseph Frey
Sean Gingerich
Antonio Reyes
Ethan McLaughlin
8:41.02IDSkyviewApr 13Patriot Invitational
7.Isaiah Navarro
Brian Mullin
Aidan Dusho
Carter Kolpitcke
8:41.96IDBishop KellyApr 13Patriot Invitational
8.Jonathan Brumley
Adam Clapier
Joaquin Chavez
Weston Hansen
8:49.05IDMinicoMay 04Bob Shay Memorial Track Meet
9.Relay Team8:51.15IDPocatelloApr 28Tiger/Grizz Invitational
10.Adam Christensen
Peyton Allen
JT Thomson
Jacob Smith
9:06.42IDSkyline (ID)Apr 14Rigby Invitational
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]Compare top 10
1.Brandon Brower
Sean Clark
Bracken Morse
Derek Thomas
3:34.91IDBlackfootMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
2.Cameron Foley
Will Grasser
Kobe Crump
Nicholas Russell
3:35.51IDBishop KellyMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
3.Tyler Peck
Kaden Hales
Kason Hewatt
Shane Gard
3:35.98IDPocatelloMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
4.Mason Nichols
Jace Rodgers
Richard Lucarelli
Dax Wyatt
3:37.84IDMiddletonMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
5.Cyril Mahlke
Anthony Hall
Gage Plew
Guillermo Fregoso
3:38.47IDTwin FallsMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
6.Brock Childers
Quinn Rodriguez
Cameron Preston
Logan Forester
3:39.73IDRidgevueMay 124A District 3 Championships
7.Cole Robbins
Dylan Cossins
Jamar Lopez-Gowen
Mark Castaneda
3:42.27IDVallivueMay 124A District 3 Championships
8.Max Standley
J Q Beast I
Devin Talich
Nate Griswold
3:42.50IDCaldwellApr 27Skyview Invite
9.Benjamin Puentes
Julian Vega
Cody Bingham
Adam Clapier
3:44.70IDMinicoMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
10.Julian Barajas
Ammon Ollerton
Sloan Woodward
Kyle Almeida
3:45.09IDSandpointMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.12Daniel Helsley60' 8IDSkyline (ID)May 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
2.12Josh Mertz57' 8PRIDMiddletonMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
3.12Brayden Parker56' 8PRIDPrestonMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
4.12Coby Yates52' 6PRIDEmmettApr 06Probst/Walker Invitational
5.12Marley Garcia51' 9PRIDSkyline (ID)May 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
6.10Dequa Lang50' 11IDCenturyMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
7.11Zackari Ramos50' 8.75UnattachedJun 23USATF Region 11 Junior Olympic Championships
8.11Hudson Klundt50' 8IDTwin FallsMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
9.11Martin Tran50' 2.5PRIDCanyon RidgeMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
10.11Joel Cortez49' 8IDSkyline (ID)Apr 07Boise Relays
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Brison Tilo168' 3IDCanyon RidgeMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
2.12Daniel Helsley167' 11IDSkyline (ID)Apr 07Boise Relays
3.11Zackari Ramos163' 7IDCaldwellMay 04Moke Strong Canyon County Classic
4.12Coby Yates158' 11PRIDEmmettMay 124A District 3 Championships
5.12Josh Mertz156' 4PRIDMiddletonMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
6.10Ethan Perttula154' 0PRIDIdaho FallsApr 28Tiger/Grizz Invitational
7.12Connor Leaders152' 5PRIDMinicoMay 114A District 4 Championships
8.12Sheridan White149' 7PRIDMiddletonApr 12Middleton Invite
9.11Joel Cortez147' 7.5IDSkyline (ID)May 114A District 5/6 Championships
10.12Brayden Parker145' 4.5PRIDPrestonApr 21Skyview Invitational
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Anthony Garcia6' 10PRIDCanyon RidgeMay 114A District 4 Championships
2.11Zac Merrill6' 6PRIDIdaho FallsApr 28Tiger/Grizz Invitational
12Reese Asson6' 6PRIDTwin FallsMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
4.17-18Troy Colleran6' 4.75PRIDIdaho Dash TrackJul 29USATF Hershey National Junior Olympic Championships
5.12Dakota Erchul6' 4IDCenturyApr 07Boise Relays
6.12Nate Griswold6' 2PRIDCaldwellMar 16Cald, VV @ Middleton
11Kobee Gunter6' 2IDPocatelloMay 114A District 5/6 Championships
10Jarad Stidham6' 2PRIDVallivueMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
9.11Nick Carter6' 0IDSkyline (ID)May 04Hillcrest City/County
11Brayden Olson6' 0IDWood RiverMay 04Bob Shay Memorial Track Meet
12Jake Smith6' 0IDMoscowApr 21Blue Devil Legends Invite
12Ammon Ollerton6' 0PRIDSandpointApr 11Sandpoint IEL (JV/Var)
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Mark Sullivan14' 7IDCaldwellApr 13Patriot Invitational
2.12Cade Ricks14' 6PRIDBlackfootApr 28Tiger/Grizz Invitational
3.11Kimball Helms14' 0PRIDEmmettMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
4.12Cameron Preston13' 6PRIDRidgevueApr 21YMCA Invite
12Grayson Boldt13' 6PRIDMinicoApr 27Skyview Invite
6.12Zackery Maughan13' 0PRIDMinicoMay 114A District 4 Championships
12Brendan Redd13' 0IDSkyviewMay 124A District 3 Championships
10Ben Zubaly13' 0IDLakelandMay 03District 1 Meet of Champions
11Zackary Lott13' 0PRIDSkyline (ID)Apr 28Tiger/Grizz Invitational
10.12Jake Smith12' 7PRIDMoscowMay 114A/5A District 1/2 Championships
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.17-18Troy Colleran22' 1.25 (-.8)PRIDIdaho Dash TrackJun 23USATF Region 11 Junior Olympic Championships
2.11Spencer Harding22' 0.5PRIDSkyline (ID)Apr 20Century Invite
3.11Kobee Gunter21' 10.5PRIDPocatelloMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
4.12Brock Snow21' 6IDPocatelloMay 114A District 5/6 Championships
12Kendrik Caldwell21' 6PRIDRidgevueMay 124A District 3 Championships
6.12Braxton Staples21' 5PRIDPocatelloMay 114A District 5/6 Championships
7.10Amari Evans21' 3.5IDCenturyMay 114A District 5/6 Championships
8.12Reese Asson21' 2.75PRIDTwin FallsMay 114A District 4 Championships
9.12Jaxon Smith20' 8.5PRIDPrestonApr 14The Grizzly Invitational
10.12Cooper Stephens20' 7.25PRIDMoscowMay 114A/5A District 1/2 Championships
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.11Kobee Gunter46' 8.25PRIDPocatelloMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
2.12Nate Griswold45' 1.25IDCaldwellMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
3.11Zac Merrill44' 9.5PRIDIdaho FallsMay 114A District 5/6 Championships
4.12Brock Snow44' 8.25PRIDPocatelloMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
5.12Braxton Staples44' 4.5PRIDPocatelloMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
6.10Sheldon Flanary43' 10.5IDCanyon RidgeMay 114A District 4 Championships
7.12Reese Asson43' 6PRIDTwin FallsMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
8.12Taylor Thuernagle43' 1.5IDSkyviewApr 21Bishop Kelly Knight Invite
9.11Zion Johnson42' 11.5IDSkyline (ID)Apr 28Tiger/Grizz Invitational
10.11Mohamad Eidway42' 8.25IDCanyon RidgeMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.