Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.10Marcellus Moore10.31 PR (.2)ILPlainfield (North)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.12Courtney Lindsey10.44 PR (1.8)ILRock IslandMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
3.12Declan Rustay10.50 (1.7)ILHoffman EstatesMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
4.12Bobby Nuzzo10.54 PR (1.7)ILMundeleinMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
5.10Jermarrion Stewart10.62 PR (.2)ILCollinsvilleMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
6.11Joshua Bridges10.66 PR (1.8)ILHomewood-FlossmoorMar 24Mt. Carmel/Asics Track Invite
7.11Jesuseun Adeyiga10.73 PR (.8)ILHomewood-FlossmoorMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
8.12Franky West Jr10.75 PRILNormal CommunityMay 09Big 12 Championship
9.11Cedric Rowzee10.77 (.8)ILWheaton Warrenville SouthMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
12Deandre Klein10.77 PRILElmhurst (York)May 12WSC-Silver Conference Boys Championships
View full rankings...
200 Meters
1.10Marcellus Moore20.88 PR (1.8)ILPlainfield (North)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
2.12Courtney Lindsey20.94 PR (1.8)ILRock IslandMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
3.12Declan Rustay21.50 PR (-.2)ILHoffman EstatesMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
4.10Jermarrion Stewart21.60 PR (1.8)ILCollinsvilleApr 11Belleville West Boys Invitational
5.12Bobby Nuzzo21.61 PRILMundeleinMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
6.12Brandon Adams21.84 PRILMinookaMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
7.11Joshua Bridges21.85 PR (1.7)ILHomewood-FlossmoorMar 24Mt. Carmel/Asics Track Invite
8.11Cedric Rowzee21.87 PRILWheaton Warrenville SouthMay 18IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
9.12Franky West Jr22.00 PR (-.2)ILNormal CommunityMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
12James Ellis22.00 PRILBloomingtonMay 09Big 12 Championship
12Cortez Sawyer22.00 PRILZion-BentonMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
View full rankings...
400 Meters
1.11Jason Thormo47.84 PRILFox Lake (Grant)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.12Charlie Wade48.37 PRILSt. Charles (East)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.10Marcellus Moore48.41 PRILPlainfield (North)May 10Southwest Prairie Conference Championship
4.12Brandon Adams48.56 PRILMinookaMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
5.11Quemarii Williams48.74ILDanvilleMay 18IHSA 3A Boys Belleville West Sectionals
6.12Dontae Rooks48.75 PRILJoliet (West)May 10Southwest Prairie Conference Championship
7.12Moses Biosah49.06 PRILProviso EastMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
8.11Luke Skokna49.18 PRILHinsdale (Central)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
9.12Zenen Cardenas49.26 PRILWest ChicagoMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
10.17-18Tyler Gonzalez49.28 PRILTNT Track & Field AcademyJul 08USATF Region 7 Junior Olympic Championships
View full rankings...
800 Meters
1.11Thomas Shilgalis1:51.81 PRILNaperville (Central)May 31Festival of Miles
2.12Joshua English1:51.94 PRILEisenhowerMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.12Charlie Kern1:52.56 PRILElmhurst (York)May 04DuPage Boys County Invite
4.11Grant Jensen1:53.10 PRILPrairie RidgeMay 31Festival of Miles
5.12Wesley York1:53.97 PRILAurora (Waubonsie Valley)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
6.12Franky Romano1:54.41 PRILEdwardsvilleMay 18IHSA 3A Boys Belleville West Sectionals
7.12Ryan Birkmeier1:54.45 PRILDowners Grove (North)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
8.12Tyler Dunn1:54.49 PRILNormal Community WestMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
9.12Phillip Hall1:54.65 PRILDanvilleMay 18IHSA 3A Boys Belleville West Sectionals
10.12Joey Simon1:54.75 PRILWheaton (North)May 18IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
View full rankings...
1500 Meters
1.12Dylan Jacobs3:56.66ILSandburgJun 01Magis Miles
2.11Thomas Shilgalis3:57.19 PRILNaperville (Central)Jun 01Magis Miles
3.12Danny Kilrea3:57.51 PRILLyons TownshipJun 01Magis Miles
4.11Zachary Kinne3:58.02 PRILNeuqua ValleyJun 01Magis Miles
5.12Alex Tam3:59.63 PRILLibertyvilleJun 01Magis Miles
6.11Zach Albrecht4:00.08 PRILAlgonquin (Jacobs)Jun 01Magis Miles
7.12Danny Winek4:01.32 PRILNeuqua ValleyJun 01Magis Miles
8.11Sam Rivera4:02.18 PRILWhitney YoungJun 01Magis Miles
9.12Miles Christensen4:02.77 PRILDowners Grove (North)Jun 01Magis Miles
10.12Ryan Birkmeier4:02.83 PRILDowners Grove (North)Jun 01Magis Miles
View full rankings...
1600 Meters
1.12Clayton Mendez4:08.64 PRILWhitney YoungApr 21Distance Night in Palatine
2.11Thomas Shilgalis4:10.70 PRILNaperville (Central)Apr 21Distance Night in Palatine
3.12Dylan Jacobs4:11.60ILSandburgMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
4.11Andrew O'Keefe4:11.68 PRILGranite CityMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
5.12Danny Kilrea4:12.06 PRILLyons TownshipJun 01Magis Miles
6.11Zach Albrecht4:13.25 PRILAlgonquin (Jacobs)Apr 20McHenry County Meet
7.11Sam Rivera4:13.47 PRILWhitney YoungApr 21Distance Night in Palatine
8.11Zachary Kinne4:14.52 PRILNeuqua ValleyJun 01Magis Miles
9.12Miles Christensen4:14.75 PRILDowners Grove (North)Apr 26Pete Struck Eagle Classic
10.12Alex Tam4:15.09 PRILLibertyvilleJun 01Magis Miles
View full rankings...
1 Mile
1.12Clayton Mendez4:05.57 PRILWhitney YoungJun 08Brooks PR Invitational
2.12Dylan Jacobs4:10.49ILSandburgJun 08Brooks PR Invitational
3.12Danny Kilrea4:13.52 PRILLyons TownshipJun 01Magis Miles
4.11Thomas Shilgalis4:14.54 PRILNaperville (Central)Jun 01Magis Miles
5.11Zach Albrecht4:15.42 PRILAlgonquin (Jacobs)Jun 01Magis Miles
6.11Andrew O'Keefe4:16.06 PRILGranite CityMay 31Festival of Miles
7.11Zachary Kinne4:16.22 PRILNeuqua ValleyJun 01Magis Miles
8.12Alex Tam4:16.63 PRILLibertyvilleJun 01Magis Miles
9.12Danny Winek4:18.28 PRILNeuqua ValleyJun 01Magis Miles
10.12Miles Christensen4:18.92 PRILDowners Grove (North)Jun 01Magis Miles
View full rankings...
3000 Meters
1.12Danny Kilrea8:25.07 PRILLyons TownshipApr 07Arcadia Invitational
2.12Clayton Mendez8:27.82 PRILWhitney YoungApr 07Arcadia Invitational
3.11Zachary Kinne8:32.34 PRILNeuqua ValleyApr 07Arcadia Invitational
4.12Dylan Jacobs8:32.47 PRILSandburgApr 07Arcadia Invitational
5.12Jeremiah Wilson9:44.25 PRUnattachedJun 23USATF Illinois Association Junior Olympic Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.12Danny Kilrea8:56.84 PRILLyons TownshipApr 07Arcadia Invitational
2.12Clayton Mendez9:00.76ILWhitney YoungApr 07Arcadia Invitational
3.11Zachary Kinne9:03.55 PRILNeuqua ValleyMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
4.12Miles Christensen9:03.79 PRILDowners Grove (North)Apr 20Bob Cohoon Invitational
5.11Tommy Brady9:06.13 PRILMaine SouthMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
6.10Josh Methner9:06.65 PRILHerseyApr 21Distance Night in Palatine
7.12Dylan Jacobs9:06.75 PRILSandburgApr 07Arcadia Invitational
8.12Marcos Garcia9:07.09 PRILWaukeganApr 21Distance Night in Palatine
9.12Nick Laning9:07.34 PRILBarringtonMay 03Boys Lake County Invite
10.11Jack Roberts9:08.39 PRILDowners Grove (North)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
View full rankings...
2 Miles
1.12Miles Christensen9:20.81 PRILDowners Grove (North)Jun 17New Balance Nationals Outdoor
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Sam Conger13.96 PR (1.1)ILBataviaMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.11Donovan Turner14.04 PR (2.0)ILNeuqua ValleyMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.11Victor Cameron14.10 PR (1.1)ILCrete (C.-Monee)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
4.12Matthew Lewis-Banks14.13 PR (3.1)ILHomewood-FlossmoorMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
5.11JT Lowder14.33 PR (1.7)ILOak Park-River ForestMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
6.12Victor Olaitan14.36 PR (2.0)ILSchaumburgMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
7.12Albert Yen14.38 PR (2.0)ILWinnetka (New Trier)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
8.12Peyton Frankenreider14.42 PRILYorkvilleMay 11NI Big 12 Boys Conference
9.17-18Koren Leonard14.43 PR (-1.0)ILZephyrs TrackJul 29USATF Hershey National Junior Olympic Championships
10.11Robert Williams14.47 PRILSpringfieldMay 012018 Springfield Boys City Meet
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Jaden Jackson37.73 PRILPalatine (Fremd)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.12Matthew Lewis-Banks38.08 PRILHomewood-FlossmoorMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.12Albert Yen38.21 PRILWinnetka (New Trier)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
4.12Joe Zubak38.40 PRILWheaton Warrenville SouthMay 18IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
5.11Donovan Turner38.52 PRILNeuqua ValleyMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
6.11Bobby Cayet38.55 PRILFox Lake (Grant)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
7.11Robert Williams38.63 PRILSpringfieldMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
8.12Sam Conger38.71 PRILBataviaMay 04Kane County Boys Invite
9.12Ben Konopka38.75 PRILPalatine (Fremd)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
10.11Koren Leonard38.83 PRILOak Park-River ForestMay 17IHSA 3A Boys Proviso East Sectional
View full rankings...
2k Steeplechase
1.10Carter Schorr6:28.79 PRUnattachedJul 08USATF Region 7 Junior Olympic Championships
2.10Ricky Oakley6:57.02 PRILDanvilleApr 21Eastern Relays
3.11Noah Hile7:09.44 PRILDanvilleApr 21Eastern Relays
View full rankings...
4x100 Relay
1.Brendan Hanneman
Brian Registe
Anthony Capezio
Marcellus Moore
41.29ILPlainfield (North)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.-Joshua Bridges
Jesuseun Adeyiga
Matthew Lewis-Banks
Marcell Ellis
41.34ILHomewood-FlossmoorMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.Malik Whitehead
Conner Kiley
Declan Rustay
Anijel Jones
41.79ILHoffman EstatesMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
Relay Team41.79ILHuntleyApr 20McHenry County Meet
5.Relay Team41.80ILBelleville (West)May 18IHSA 3A Boys Belleville West Sectionals
6.Zion Alexander
Jalen Bowens
Jasean Clark
Brian Dickerson
41.86ILChicago Heights (Bloom Twp.)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
7.Carlon Steward
Austin Taylor
Michail Sudberry
Courtney Lindsey
41.91ILRock IslandMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
8.Relay Team42.08ILSouth ElginMay 17IHSA 3A Boys St. Charles North Sectional
9.Solomon Ware
Khullen Jefferson
Anthony Lewis
Deshawn Studway
42.11ILLansing (Thornton Fractional South)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
10.Tyquan Cox
Alec Pierce
Joe Zydlo
Brady Heller
42.16ILGlenbard WestMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
View full rankings...
4x200 Relay
1.Brendan Hanneman
Brian Registe
Joe Stiffend
Marcellus Moore
1:26.17ILPlainfield (North)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.Anijel Jones
Conner Kiley
Malik Whitehead
Declan Rustay
1:26.47ILHoffman EstatesMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.Alec Andrea
Ray Niro
EJ Darlington
Luis Cossio IV
1:26.95ILBarringtonMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
4.Marshall Ellis
Grant Floyd
Marcell Ellis
Joshua Bridges
1:27.19ILHomewood-FlossmoorMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
5.Tyquan Cox
Brady Heller
Joe Zydlo
Alec Pierce
1:27.53ILGlenbard WestMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
6.Carlon Steward
Austin Taylor
Michail Sudberry
Courtney Lindsey
1:27.80ILRock IslandMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
7.Jaheel Perrin
Shane Johnson
Ahmad Dinkins
David Smolensky
1:27.88ILLincolnshire (Stevenson)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
8.Relay Team1:28.27ILBelleville (West)May 18IHSA 3A Boys Belleville West Sectionals
9.Solomon Ware
Khullen Jefferson
Anthony Lewis
Jamarion Gaines
1:28.40ILLansing (Thornton Fractional South)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
10.Michael Walkosz
Conor McCarthy
Ray Holland
Kyle Langellier
1:28.59ILLockport (Twp.)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.Gregory Williamson
Kevon William
Derrick Crosby
Katrell Askins
3:19.54ILProviso WestMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.Jalen Bowens
Frank Massey
Ramon Lacey
Amitai Wheat
3:19.61ILChicago Heights (Bloom Twp.)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.Conor McCarthy
Gabriel Amegatcher
Michael Walkosz
Kyle Langellier
3:19.67ILLockport (Twp.)May 04Bill Jackson Invitational
4.Relay Team3:19.82ILBloomingtonMay 18IHSA 3A Boys Belleville West Sectionals
5.Relay Team3:20.04ILBelleville (West)May 18IHSA 3A Boys Belleville West Sectionals
6.Kel Foley
Kai Larson
Patrick Hoffman
Donovan Turner
3:20.85ILNeuqua ValleyMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
7.Nieko Carter
Elijah Butler
Dalvin Humphrey
Brian Hauser
3:20.88ILShepardMay 04Bill Jackson Invitational
8.Briggs Cecil
Charlie Hill
Joey Simon
Ian Rothery
3:20.98ILWheaton (North)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
9.Relay Team3:21.10ILDanvilleMay 18IHSA 3A Boys Belleville West Sectionals
10.Jamonte Flowers
Deonte Bryant
Donte Love
Moses Biosah
3:21.57ILProviso EastApr 28124th Penn Relays
View full rankings...
4x800 Relay
1.Connor Devlin
Nicolas Calderon
Peter Demogerontas
Dylan Jacobs
7:45.12ILSandburgMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.Tyler Bombacino
Ryan Kennedy
Danny Winek
Dakota Getty
7:48.28ILNeuqua ValleyMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.Shane Knanishu
Joseph Knanishu
Damian Rodriguez
Adam Kennedy
7:48.29ILBataviaMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
4.Daniel Klysh
Mark Morgan
Jackson Bode
Sean MacGregor
7:48.83ILElmhurst (York)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
5.Relay Team7:49.35ILDanvilleMay 18IHSA 3A Boys Belleville West Sectionals
6.Anthony Hurgoi
Joey DeVita
Brian Hernandez
Adam Swanson
7:51.01ILDundee-CrownMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
7.Cameron Benes
Will O'Brien
Kyle Rogus
Rory Cavan
7:51.05ILGlenbard WestMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
8.Colin Yandel
Alec Hill
Neil Cumberland
Sean O'Connell
7:52.09ILHinsdale (Central)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
9.Relay Team7:52.28ILMetea ValleyMay 17IHSA 3A Boys St. Charles North Sectional
10.Dana Sullivan
Ari Bosse
Michael Ocasek
Kyle Foley
7:52.61ILGlenbrook NorthMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
View full rankings...
4x1600 Relay
1.Tyler Bombacino
Dakota Getty
Ryan Kennedy
Zach Kinne
17:46.60ILNeuqua ValleyApr 07Arcadia Invitational
2.Ryan DeSantis
Nicholas Rappe
A.J. Fundator
Jeremy Brown
18:19.73ILChicago (Jones)Apr 07Arcadia Invitational
3.Matt Jortberg
Will Kelly
Will Houser
Jordan Theriault
18:33.94ILGlenview (Glenbrook South)Apr 2756th Annual Spartan Relays
4.Nick Doud
Bradyn Olmstead
Roger Mendiola
Austin Bicknell
18:49.10ILBloomingtonMay 03Raider Relays
5.Raven Jo
Nikita Smyrnov
Brett Lucas
Tim Green
18:50.76ILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
6.Patrick Burns
Sean Ginn
Matthew Schwartz
Lukas Troutman
18:53.92ILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
7.Jacob Myers
Ajitesh Muppuru
Nathan Witte
Colin Fitzgerald
18:54.70ILNormal CommunityMay 03Raider Relays
8.Graeme Lane
Ethan Jakob
Aiden Raymond
Joey Galindo
18:56.43ILWinnetka (New Trier)Apr 2756th Annual Spartan Relays
9.Noah Hile
Lenox Li
Michael Moreman
Ricky Oakley
19:21.30ILDanvilleMay 03Raider Relays
10.Josh Puyear
Declan Black
Bradley Brodsky
Matt Gold
19:48.80ILDeerfieldApr 2756th Annual Spartan Relays
View full rankings...
SMR 100-100-200-400m
1.Steven Showers
Myles Doggan
Judah Cocco
Franky West
1:37.77ILNormal CommunityMay 03Raider Relays
2.Charles Berry
Jonqueze Adams
Adrian Newell
Jacob Cypret
1:38.16ILRockford (East)Apr 28Rockford East Relay
3.Andrew Heinze
John Bonoris
Dylan Greenhagen
Patrick Julian
1:39.04ILNaperville (Central)Apr 20Rock Island ABC Invitational
4.Micah Amerson
Brady Stoewer
Bryce Hess
Jaylin Johnson
1:39.11ILNormal Community WestMar 31SHS Open
5.Reese Holmes
Jordan Chisum
Darrell Chisum
Rikki Wiley
1:39.12ILZion-BentonApr 28Rockford East Relay
6.Maki Mohr
Jimmy Scheri
Braden Crowley
Cody Stebbins
1:39.19ILMcHenryApr 26RBCHS Rocket Relays
7.Kenny Tran
Jaden Roberts-Thomas
Eldrick Surheyao
Tyson Burton
1:39.81ILCentennialMay 03Raider Relays
8.Julian Lindsey
Austin Turi
Nathan Croce
Grant Perkins
1:40.11ILPlainfield (East)Apr 20Rock Island ABC Invitational
9.Keegan Orzehoskie
Paul Nowicki
Scott Campbell
Zach Borgert
1:40.21ILCrystal Lake (South)Apr 26RBCHS Rocket Relays
10.Terry Lockhart
Julius Owens
Lavareon Campbell
Josiah Heinz
1:40.33ILBloomingtonMay 03Raider Relays
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Relay Team3:36.57ILGranite CityMar 30O'Fallon Relays
2.EJ Darlington
Brian Smith
Ryan Smith
Patrick Furlong
3:44.29ILBarringtonApr 28Palatine Relays
3.Dylan Greenhagen
Bo Turner
Patrick Julian
Alan Wandke
3:44.86ILNaperville (Central)Apr 27Prospect Wanner Invite
4.Relay Team3:46.65ILO'FallonMar 30O'Fallon Relays
5.Mossimo Vardomaskos
Jack Wimer
Joseph Cuprak
Richie Jacobo
3:46.94ILPalatineApr 28Palatine Relays
6.Jaheel Perrin
Shane Johnson
Jordan Vincent
Aaron Portman
3:47.27ILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
7.Relay Team3:47.35ILBelleville (West)Mar 23Southwestern Illinois Relays
8.Mason Leaich
Tristan Carlson
Jabbar Anderson
Jalon Benson
3:48.51ILMachesney Park (Harlem)Mar 31Moline "Gene Shipley" Invitational
9.Ian Williams
Max Santiago
Eric Sylvester
Sam Ayers
3:48.75ILElmhurst (York)Apr 27Prospect Wanner Invite
10.Pax Kim
Will Horvath
Kevin Stokes
Logan Mertes
3:48.77ILMt. Prospect (Prospect)Apr 27Prospect Wanner Invite
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Jacob Ridderhoff
Brendan Lockerby
Ryan Birkmeier
Miles Christensen
10:15.38ILDowners Grove (North)Apr 21Distance Night in Palatine
2.Charlie Kern
Jackson Bode
Daniel Klysh
Sean MacGregor
10:28.60ILElmhurst (York)Apr 21Distance Night in Palatine
3.Colin Yandel
Alec Hill
Neil Cumberland
Sean O'Connell
10:29.59ILHinsdale (Central)Apr 21Distance Night in Palatine
4.Nate Mayo
Ryan Buch
Max Svienty
Ryan Theisen
10:41.73ILHerseyApr 21Distance Night in Palatine
5.Kaleb Carlson
Bobby Nuzzo
Carter Schorr
Aidan Afonso
10:45.39ILMundeleinApr 21Distance Night in Palatine
6.Ford Baker
Wei Chen
Charlie Forbes
Ryan Struckman
10:48.29ILWinnetka (New Trier)Apr 21Distance Night in Palatine
7.Brandon Cole
Mark Lemke
Jermaine Maegdlin-Ferguson
Brett Bognar
10:57.98ILAlgonquin (Jacobs)Apr 21Distance Night in Palatine
8.Brian Hauser
Elijah Butler
Nieko Carter
Dalvin Humphrey
11:01.44ILShepardApr 21Distance Night in Palatine
9.Bradley Brodsky
Barak Farhi
Noah Blaustein
Matt Gold
11:01.72ILDeerfieldApr 2756th Annual Spartan Relays
10.Dustin Burgess
Miguel Rodriguez
Audiel Perez
Fernando Gonzalez
11:02.73ILChicago (Mather)Apr 21Distance Night in Palatine
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12John Meyer Jr70' 6.5 PRILLockport (Twp.)May 10Southwest Suburban Conference Boys Blue Division Championship
2.12Brad Warman62' 2.75 PRILBarringtonMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.12Clayton Hannula59' 9 PRILKanelandMay 17IHSA 3A Boys St. Charles North Sectional
4.11Sam Liokumovich59' 4.5 PRILDeerfieldMay 03Boys Lake County Invite
5.12Brian Keyes58' 4 PRILMcHenryApr 20McHenry County Meet
12Will Rezny58' 4 PRILRolling MeadowsMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
7.12Andrew Stokes58' 3.5ILCary-GroveApr 07Al Borhrer Invite
8.12Patrick Michaels57' 5.75 PRILOak Lawn (Community)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
9.11Henry Boudreau57' 4.5 PRILDeerfieldMay 03Boys Lake County Invite
10.12Matt Bilek56' 4.5 PRILPalatine (Fremd)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Jordan Johnson196' 9 PRILQuincyMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.12Brian Keyes194' 1 PRILMcHenryApr 26RBCHS Rocket Relays
3.12John Meyer Jr189' 11 PRILLockport (Twp.)Apr 20Bob Cohoon Invitational
4.12Clayton Hannula176' 7ILKanelandApr 21Kaneland Peterson Prep Classic
5.12Jamir Gibson174' 10 PRILZion-BentonMay 04Conant Gummerson Track Classic
6.12Jaylan Alexander173' 11 PRILHoffman EstatesApr 20Bear Invite
7.12Ben Litwin171' 7 PRILHuntleyMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
8.11Maema Njongmeta166' 9 PRILLincolnshire (Stevenson)Apr 20Bob Cohoon Invitational
9.12Zac Lyons166' 1 PRILAurora (Waubonsie Valley)May 04DuPage Boys County Invite
10.17-18Sam Liokumovich165' 9 PRILOrion TrackJul 142018 DuPage Invite
View full rankings...
Javelin - 800g
1.17-18Amiri Buchanan113' 5.75 PRILPacesetters IIJul 29USATF Hershey National Junior Olympic Championships
2.17-18Alexander Babbington99' 2.5 PRILPacesetters IIJul 08USATF Region 7 Junior Olympic Championships
3.17-18Cole Paulline95' 6 PRILPacesetters IIJul 142018 DuPage Invite
View full rankings...
High Jump
1.12Maki Mohr6' 10 PRILMcHenryMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
12Brandon Ellis6' 10 PRILWarren TownshipMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
12Frank Massey6' 10 PRILChicago Heights (Bloom Twp.)May 09Southland Athletic Conference Boys Meet
12Camron Donatlan Sr6' 10ILAurora (West Aurora)Apr 24WA & EA & SE Boys
5.17-18Alexander Babbington6' 8.75 PRILPacesetters IIJul 29USATF Hershey National Junior Olympic Championships
6.12Devin Moody6' 8 PRILRiverside (R.-Brookfield)May 04Bill Jackson Invitational
12John Cherian6' 8 PRILSkokie (Niles West)May 04Glenbrook South Boys Titan Invitational
8.11Antonio Buchanan6' 7 PRILCentennialMay 14News Gazette Honor Roll Meet
9.17-18Olujimi Taiwo6' 6.75 PRILWindy City HammersJul 08USATF Region 7 Junior Olympic Championships
10.12Dylan Webb6' 6.25 PRILPlainfield (North)May 04Bill Jackson Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.12Zachery Bradford18' 2.5 PRUnattachedJun 17USATF Junior Outdoor Championships
2.12Tom Paprocki16' 3 PRILRoselle (Lake Park)May 18IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
3.12Declan Ritzenthaler15' 6 PRILLoyola AcademyMay 04Glenbrook South Boys Titan Invitational
12Matthew Ogilvie15' 6 PRILOswegoMay 04Bill Jackson Invitational
5.12Jared Middleton15' 0 PRILOswegoMay 04Bill Jackson Invitational
12Joe Kreikemeier15' 0 PRILLyons TownshipMay 18IHSA 3A Boys Berwyn-Cicero Morton Sectional
12Dominic Ruettiger15' 0 PRILMinookaApr 20Bob Cohoon Invitational
8.12Noah Kowal14' 9 PRILOak Park-River ForestMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
9.11James Leahy14' 7 PRILPalatine (Fremd)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
12Logan Francis14' 7 PRILEast Moline (United)May 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
View full rankings...
Long Jump
1.12Camron Donatlan Sr24' 1.75 PR (1.8)ILAurora (West Aurora)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.12Peyton Frankenreider24' 1.5 PRILYorkvilleMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
3.12Bryan Keubeng23' 10 PR (2.0)ILPlainfield (East)May 10Southwest Prairie Conference Championship
4.11Geremiah Lawson23' 9 PR (1.3)ILPlainfield (Central)May 10Southwest Prairie Conference Championship
5.12Ife Oketona23' 8.5 PR (1.7)ILNeuqua ValleyMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
6.11Stefan Baldwin23' 6 PRILCrete (C.-Monee)May 04Thornton Boys TT Classic
7.12EJ Burruss23' 5.25 PR (3.0)ILHomewood-FlossmoorApr 21Winston Brown Invitational
8.11Jamal Safo23' 5 PRILCrete (C.-Monee)Apr 13H-F Boys' Track & Field Invitational
9.12Edward Burruss23' 3.75 PR (1.1)ILHomewood-FlossmoorMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
10.12Kevin Sylvester23' 1 PRILAurora (West Aurora)May 17IHSA 3A Boys St. Charles North Sectional
View full rankings...
Triple Jump
1.12Jonathan Wilburn47' 2.75 PR (1.3)ILEvanston (Twp.)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.12Peyton Frankenreider47' 2 PRILYorkvilleMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
3.12Josh Boulanger46' 7.25 PR (1.3)ILChicago (Brother Rice)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
11Quinton Stringfellow46' 7.25 PR (.2)ILHomewood-FlossmoorMar 24Mt. Carmel/Asics Track Invite
5.11Isaiah Graham46' 6 PRILAurora (East)May 04Kane County Boys Invite
6.12Mckenzie Mitchell46' 5.25 PRILNeuqua ValleyMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
7.10Jayden Lambert46' 3.75 PR (2.9)ILDowners Grove (South)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
8.12Myles Molette-Hughes46' 2 PRILOak Park-River ForestMay 04McCarthy Memorial Invitational
9.11Fard Farrakhan46' 1.25 PR (2.1)ILFrankfort (Lincoln-Way East)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
10.12Brandon Ellis46' 0.5 PR (2.0)ILWarren TownshipMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
View full rankings...
Decathlon Score
1.17-18Alexander Babbington5335 PRILPacesetters IIJul 08USATF Region 7 Junior Olympic Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.