Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.11Joshua Bridges10.66 PR (1.8)ILHomewood-FlossmoorMar 24Mt. Carmel/Asics Track Invite
2.11Jesuseun Adeyiga10.73 PR (.8)ILHomewood-FlossmoorMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.12Grant Floyd10.88 PR (2.3)ILHomewood-FlossmoorMar 24Mt. Carmel/Asics Track Invite
4.12Mason Keenan10.92 PR (1.0)ILFrankfort (Lincoln-Way East)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
5.12Dontae Rooks10.98 PRILJoliet (West)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
10Khullen Jefferson10.98 PR (2.5)ILLansing (Thornton Fractional South)May 05Carlin Nalley Invitational
7.9Marshall Ellis11.03 PRILHomewood-FlossmoorMay 10Southwest Suburban Conference Boys Blue Division Championship
12Marcell Ellis11.03 (3.1)ILHomewood-FlossmoorMar 24Mt. Carmel/Asics Track Invite
17-18Seun Adeyiga11.03 (-.4)ILIllinois Shockers Track ClubJul 29USATF Hershey National Junior Olympic Championships
10.12Omari Ferguson11.05ILJoliet (West)Apr 10Boys Varsity & Fr/So Tri-Meet
View full rankings...
200 Meters
1.12Brandon Adams21.84 PRILMinookaMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
2.11Joshua Bridges21.85 PR (1.7)ILHomewood-FlossmoorMar 24Mt. Carmel/Asics Track Invite
3.12Grant Floyd22.01 PRILHomewood-FlossmoorMay 10Southwest Suburban Conference Boys Blue Division Championship
4.10John Bickel22.04 PRILAndrewMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
5.12Zion Alexander22.12 PRILChicago Heights (Bloom Twp.)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
11Jamal Safo22.12 PRILCrete (C.-Monee)Apr 26Pete Struck Eagle Classic
7.10Khullen Jefferson22.22 PRILLansing (Thornton Fractional South)May 10SSC Blue Division Boys Conference Meet
8.12Aaron Arroyo22.30 PRILMinookaApr 30Minooka Quad
11Jesuseun Adeyiga22.30 (.2)ILHomewood-FlossmoorApr 21Winston Brown Invitational
10.12Solomon Ware22.40 PRILLansing (Thornton Fractional South)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
View full rankings...
400 Meters
1.12Brandon Adams48.56 PRILMinookaMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.12Dontae Rooks48.75 PRILJoliet (West)May 10Southwest Prairie Conference Championship
3.12Christian Reed49.30 PRILHomewood-FlossmoorMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
4.12Tyler Roberson49.61 PRILHomewood-FlossmoorMay 04Thornton Boys TT Classic
5.11Sammy Assil49.97 PRILCrete (C.-Monee)Apr 26Pete Struck Eagle Classic
6.12Amitai Wheat50.20 PRILChicago Heights (Bloom Twp.)May 09Southland Athletic Conference Boys Meet
7.12Aaron Arroyo50.21ILMinookaMay 04Conant Gummerson Track Classic
8.11Davell Clemon50.31 PRILHomewood-FlossmoorMay 04Thornton Boys TT Classic
9.11Jake Tomczak50.34 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
10.11Cam White50.51 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)May 10Southwest Suburban Conference Boys Blue Division Championship
View full rankings...
800 Meters
1.10Jason Hoffman1:57.01 PRILMinookaMay 10Southwest Prairie Conference Championship
2.12Stewart Keene1:58.12ILHomewood-FlossmoorMay 10Southwest Suburban Conference Boys Blue Division Championship
3.11Elantae Humphrey1:58.97 PRILCrete (C.-Monee)May 09Southland Athletic Conference Boys Meet
4.12Zak Hutchinson1:59.20ILLincoln-Way CentralApr 21Distance Night in Palatine
5.12Benjamin Kuxmann1:59.45 PRILBradley-BourbonnaisMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
6.15-16Caleb Lenoir2:00.08 PRILIllinois Shockers Track ClubJul 29USATF Hershey National Junior Olympic Championships
7.12Amitai Wheat2:00.09ILChicago Heights (Bloom Twp.)Apr 14Midwest Prep Invitational
8.12Oswaldo Guzman2:00.38ILJoliet (Central)Apr 26Pete Struck Eagle Classic
9.11Jordan Freese2:00.91ILMinookaApr 20Bob Cohoon Invitational
10.12Matthew Schofield2:01.03 PRILMinookaMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
View full rankings...
1500 Meters
1.11Andrew Englert4:08.39 PRILLincoln-Way CentralJun 01Magis Miles
2.12Michael Trost4:09.32 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)Jun 01Magis Miles
3.12Anthony Iozzo4:29.68 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)Jun 01Magis Miles
View full rankings...
1600 Meters
1.11Andrew Englert4:21.96 PRILLincoln-Way CentralMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.12Michael Trost4:23.99 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.10Jared Kreis4:24.39 PRILLincoln-Way CentralApr 21Distance Night in Palatine
4.10Brett Gardner4:24.73 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)May 05Carlin Nalley Invitational
5.11Jordan Freese4:26.76 PRILMinookaMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
6.12Ryan Taylor4:29.14 PRILLincoln-Way WestMay 04McCarthy Memorial Invitational
7.10Jason Hoffman4:29.96 PRILMinookaMay 04Conant Gummerson Track Classic
8.11Jonathan Stiglic4:30.29 PRILLincoln-Way WestMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
9.12Anthony Iozzo4:30.35 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
10.12Stewart Keene4:32.02 PRILHomewood-FlossmoorMay 04Thornton Boys TT Classic
View full rankings...
1 Mile
1.11Andrew Englert4:27.53 PRILLincoln-Way CentralJun 01Magis Miles
2.12Michael Trost4:27.73 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)Jun 01Magis Miles
3.12Matt Jung4:42.56 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)Jun 01Magis Miles
4.11AJ Pulido4:47.21 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)Jun 01Magis Miles
5.12Anthony Iozzo4:51.98 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)Jun 01Magis Miles
6.11Tom Arndt5:01.07 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)Jun 01Magis Miles
View full rankings...
3200 Meters
1.10Brett Gardner9:11.95 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)Apr 21Distance Night in Palatine
2.10Jared Kreis9:42.36 PRILLincoln-Way CentralMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
3.11Mark Dames9:47.80 PRILMinookaMay 10Southwest Prairie Conference Championship
4.12Ryan Taylor9:50.38ILLincoln-Way WestApr 27Lincoln Way West Invitational
5.12Matt Jung9:53.04 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)May 05Carlin Nalley Invitational
6.11Seth Joder9:55.16 PRILMinookaApr 27Prospect Wanner Invite
7.11Andrew Englert9:59.86 PRILLincoln-Way CentralApr 27Lincoln Way West Invitational
8.10Hunter Phillips10:01.07 PRILMinookaApr 27Prospect Wanner Invite
9.12Anthony Iozzo10:02.76 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)Apr 27Lincoln Way West Invitational
10.10Jason Hoffman10:03.40ILMinookaApr 21Lockport Fresh/Soph A-B-C Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Victor Cameron14.10 PR (1.1)ILCrete (C.-Monee)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.12Matthew Lewis-Banks14.13 PR (3.1)ILHomewood-FlossmoorMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.10Mychah Spells14.79 PRILAndrewMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
4.12Justin Myers14.94 PR (1.0)ILMinookaMay 10Southwest Prairie Conference Championship
5.12James Sanchez15.31 PR (1.0)ILMinookaMay 10Southwest Prairie Conference Championship
6.12Pahkadiel Barr15.39 PRILHarvey (Thornton)May 04Thornton Boys TT Classic
7.12Justin Olokun15.42 PRILHomewood-FlossmoorMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
8.12Clyde Cobb15.71ILLansing (Thornton Fractional South)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
9.10Daylin Williams15.77 PRILHomewood-FlossmoorApr 20Rock Island ABC Invitational
10.9Henry Woods15.81 PRILLincoln-Way CentralMay 10SWSC Red Boys Varsity
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Matthew Lewis-Banks38.08 PRILHomewood-FlossmoorMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.12Nate Rittenbacher39.82ILLincoln-Way CentralMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
3.11Victor Cameron39.85 PRILCrete (C.-Monee)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
4.12James Sanchez40.16 PRILMinookaMay 10Southwest Prairie Conference Championship
5.10Cydney Dixon40.83 PRILLansing (Thornton Fractional South)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
6.12Justin Myers40.93 PRILMinookaMay 10Southwest Prairie Conference Championship
7.11Michael Honchar41.93 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)May 10Southwest Suburban Conference Boys Blue Division Championship
8.12Frank Massey41.97ILChicago Heights (Bloom Twp.)Apr 14Midwest Prep Invitational
9.9Ben Kingsbury42.23 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)May 10Southwest Suburban Conference Boys Blue Division Championship
10.10Mychah Spells42.44 PRILAndrewMay 04Bill Jackson Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Joshua Bridges
Jesuseun Adeyiga
Matthew Lewis-Banks
Marcell Ellis
41.34ILHomewood-FlossmoorMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.Zion Alexander
Jalen Bowens
Jasean Clark
Brian Dickerson
41.86ILChicago Heights (Bloom Twp.)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
3.Solomon Ware
Khullen Jefferson
Anthony Lewis
Deshawn Studway
42.11ILLansing (Thornton Fractional South)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
4.Zeke Tulloch
Colt Dolak
Jabari Harris
Dontae Rooks
42.54ILJoliet (West)May 10Southwest Prairie Conference Championship
5.Josh Tomas
Jamal Safo
Sammy Assil
Jalen Echols
42.56ILCrete (C.-Monee)Apr 26Pete Struck Eagle Classic
6.Max Christiano
Brandon Adams
Aaron Arroyo
Tyler Haase
42.67ILMinookaApr 20Bob Cohoon Invitational
7.Anthony Bianchini
Jake Tomczak
Cam White
Mason Keenan
43.16ILFrankfort (Lincoln-Way East)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
8.Relay Team43.80ILHarvey (Thornton)May 04Thornton Boys TT Classic
9.Relay Team44.06ILLincoln-Way CentralMay 10SWSC Red Boys Varsity
10.Larry Dulaney
Chaz Manuel
Jamal Mills
Peerless Jackson
44.37ILThornwoodMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
View full rankings...
4x200 Relay
1.Marshall Ellis
Grant Floyd
Marcell Ellis
Joshua Bridges
1:27.19ILHomewood-FlossmoorMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.Solomon Ware
Khullen Jefferson
Anthony Lewis
Jamarion Gaines
1:28.40ILLansing (Thornton Fractional South)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.Zion Alexander
Jalen Bowens
Jasean Clark
Brian Dickerson
1:28.63ILChicago Heights (Bloom Twp.)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
4.Aaron Arroyo
Max Christiano
Tyler Fals
Tyler Haase
1:29.93ILMinookaMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
5.Jamal Safo
Kavon Jones
Sean Baldwin
Sammy Assil
1:30.36ILCrete (C.-Monee)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
6.Tyler Barnette
David Jackson
Jon Pullen
Colt Dolak
1:30.54ILJoliet (West)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
7.Anthony Bianchini
Brandon Hudson
Justin Dudley
Mason Keenan
1:32.59ILFrankfort (Lincoln-Way East)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
8.Relay Team1:32.93ILLincoln-Way CentralMay 10SWSC Red Boys Varsity
9.Leonte Spaulding
Bryson George
Donnell Anderson
Vincent Panozzo
1:33.41ILBradley-BourbonnaisApr 30all city kankakee
10.Seth Albin
Adam Ashogbon
Jacob Stocks
Elijah Williams
1:34.17ILOak ForestMay 10SSC Blue Division Boys Conference Meet
View full rankings...
4x400 Relay
1.Jalen Bowens
Frank Massey
Ramon Lacey
Amitai Wheat
3:19.61ILChicago Heights (Bloom Twp.)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.Relay Team3:22.13ILMinookaApr 11Belleville West Boys Invitational
3.Jabari Harris
Anthony Sain
Colt Dolak
Dontae Rooks
3:22.17ILJoliet (West)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
4.Tyler Roberson
Davell Clemon
Jalen Hunter
Christian Reed
3:22.40ILHomewood-FlossmoorMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
5.Sammy Assil
Elantae Humphrey
Zarion Penn
Kavon Jones
3:29.40ILCrete (C.-Monee)Apr 13H-F Boys' Track & Field Invitational
6.TJ Ell
Zach Robinson
Jerimiah Swint
Jabari Jones
3:29.85ILLansing (Thornton Fractional South)May 10SSC Blue Division Boys Conference Meet
7.Peyton Benes
Malachi Spells
Joe Waldron
John Meskill
3:32.89ILAndrewMay 04Bill Jackson Invitational
8.Cam White
Max Tomczak
Maguire Pallissard
Ryan Drafke
3:33.20ILFrankfort (Lincoln-Way East)May 10Southwest Suburban Conference Boys Blue Division Championship
9.Nick Willner
Jake Draper
Jonah Haskins
Tanner Mohney
3:34.35ILLincoln-Way CentralMay 04McCarthy Memorial Invitational
10.Jose Ferreira
Brayan Ruiz
Ruddie Barefield
Oswaldo Guzman
3:34.51ILJoliet (Central)Apr 26Pete Struck Eagle Classic
View full rankings...
4x800 Relay
1.Jason Hoffman
Matthew Schofield
Hector Ramos
Jordan Freese
7:53.74ILMinookaMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.Stewart Keene
Jazz Jabulani
Jalen Robinson
Davell Clemon
8:06.30ILHomewood-FlossmoorMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.Amitai Wheat
Ramon Lacey
Keshaun Green
Julian Garcia
8:19.20ILChicago Heights (Bloom Twp.)May 04McCarthy Memorial Invitational
4.Ryan Drafke
Ryan Schuetz
Julian Niewiadomski
Michael Trost
8:19.32ILFrankfort (Lincoln-Way East)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
5.Brayan Ruiz
Erick Islas
Oscar Tejeda
Nick Rios
8:24.93ILJoliet (Central)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
6.Relay Team8:24.96ILLansing (Thornton Fractional South)May 05Carlin Nalley Invitational
7.Luke Pollack
Julian Rosenbach
Antonio Segura
Jaime Galvan
8:31.79ILJoliet (West)May 10Southwest Prairie Conference Championship
8.Relay Team8:36.09ILMidlothian (Bremen)May 04Thornton Boys TT Classic
9.Relay Team8:47.03ILLincoln-Way CentralMay 10SWSC Red Boys Varsity
10.Tom McPeak
Aidan Bennett
Mike Willner
Kyle Roberts
8:52.41ILAndrewMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
View full rankings...
SMR 100-100-200-400m
1.Ugo Anidobu
Abdul-Karim Toheeb-Lawal
Jeron Burns
Jazz Jabulani
1:41.08ILHomewood-FlossmoorApr 20Rock Island ABC Invitational
2.Treziel Jones
Ahbren Resendez
Marvin Sims
Ashan Singleton
1:42.95ILChicago Heights (Bloom Twp.)Apr 21Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Tyler Fals
Rixie Davis
Patrick Mrugala
Vincent Van Eck
3:49.51ILMinookaApr 27Prospect Wanner Invite
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Jack Malloy51' 1 PRILMinookaMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
2.10Ahmondiel Barr50' 1ILHarvey (Thornton)May 10SWSC Red Boys Varsity
3.9Ahmoniel Barr49' 11.5 PRILHarvey (Thornton)May 04Thornton Boys TT Classic
4.12Peerless Jackson48' 9 PRILThornwoodMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
5.12Anthony Breidigan48' 7 PRILOak ForestMay 10SSC Blue Division Boys Conference Meet
6.11Byron King48' 5 PRMORaymore-PeculiarMay 04KC Suburban Gold Conference Varsity
7.12Matthew Dorenkamper46' 4 PRILMinookaApr 30Minooka Quad
8.12Jerad Price46' 1 PRILMinookaApr 30Minooka Quad
9.11Kyle Eaheart45' 8 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)May 10Southwest Suburban Conference Boys Blue Division Championship
10.12Jacob Forbes44' 9 PRILBradley-BourbonnaisApr 30all city kankakee
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.10Ahmondiel Barr161' 8 PRILHarvey (Thornton)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.10John Kruzel155' 4 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)May 10Southwest Suburban Conference Boys Blue Division Championship
3.12Mark Taccola152' 10 PRILOak ForestMay 04Thornton Boys TT Classic
4.9Tyler Marchert138' 10 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)May 10Southwest Suburban Conference Boys Blue Division Championship
5.11Dan Harris136' 10 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)May 10Southwest Suburban Conference Boys Blue Division Championship
6.12Austin O'Connor134' 2.5 PRILAndrewMay 10SWSC Red Boys Varsity
7.11Roy Baggio134' 2 PRILOak ForestMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
8.11Ben Chambers133' 11 PRILJoliet (Central)May 10Southwest Prairie Conference Championship
9.12Zak Hutchinson131' 7 PRILLincoln-Way CentralMay 10SWSC Red Boys Varsity
10.12Matthew Dorenkamper130' 5 PRILMinookaMay 10Southwest Prairie Conference Championship
View full rankings...
High Jump
1.12Frank Massey6' 10 PRILChicago Heights (Bloom Twp.)May 09Southland Athletic Conference Boys Meet
2.12Cole Lewis6' 6 PRILHomewood-FlossmoorMar 24Mt. Carmel/Asics Track Invite
12Antonio Hayden6' 6 PRILMinookaMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
4.11Jalen Bowens6' 4 PRILChicago Heights (Bloom Twp.)May 04McCarthy Memorial Invitational
12Solomon Ware6' 4 PRILLansing (Thornton Fractional South)May 05Carlin Nalley Invitational
6.11Fard Farrakhan6' 2 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
12Sean Baldwin6' 2 PRILCrete (C.-Monee)May 04Thornton Boys TT Classic
11Cameron Payne6' 2 PRILHomewood-FlossmoorApr 20Rock Island ABC Invitational
9.10Jordan Vela6' 1 PRILAndrewApr 21Lockport Fresh/Soph A-B-C Invitational
10.10Jeremy Koerner6' 0 PRILLincoln-Way WestMay 04McCarthy Memorial Invitational
12Nicholas Piekutowski6' 0ILLincoln-Way WestMay 10SWSC Red Boys Varsity
View full rankings...
Pole Vault
1.12Dominic Ruettiger15' 0 PRILMinookaApr 20Bob Cohoon Invitational
2.11Micah Cox13' 6 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
12Nolan Loughran13' 6 PRILMinookaMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
10Jamie Goin13' 6 PRILJoliet (Central)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
5.12Mark Taccola13' 0 PRILOak ForestMay 04Thornton Boys TT Classic
11Jacob Erickson13' 0 PRILLincoln-Way CentralApr 24H-F, LWC, TR, and TW Quad
12Colt Dolak13' 0 PRILJoliet (West)May 10Southwest Prairie Conference Championship
8.12Zach Lipine12' 7 PRILOak ForestApr 13H-F Boys' Track & Field Invitational
9.10Nick Bartlelt12' 6 PRILJoliet (West)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
10.10Rick Undesser12' 0 PRILMinookaApr 30Minooka Quad
11Braden Vercler12' 0ILMinookaApr 20Bob Cohoon Invitational
12Dana York12' 0 PRILJoliet (Central)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
11Julian Bendy12' 0 PRILFrankfort (Lincoln-Way East)May 05Carlin Nalley Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.11Stefan Baldwin23' 6 PRILCrete (C.-Monee)May 04Thornton Boys TT Classic
2.12EJ Burruss23' 5.25 PR (3.0)ILHomewood-FlossmoorApr 21Winston Brown Invitational
3.11Jamal Safo23' 5 PRILCrete (C.-Monee)Apr 13H-F Boys' Track & Field Invitational
4.12Edward Burruss23' 3.75 PR (1.1)ILHomewood-FlossmoorMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
5.12Frank Massey23' 0.5 PRILChicago Heights (Bloom Twp.)May 09Southland Athletic Conference Boys Meet
6.11Jalen Hunter22' 8.5 PR (1.6)ILHomewood-FlossmoorMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
7.12Christian Reed22' 7.5 (3.5)ILHomewood-FlossmoorMar 24Mt. Carmel/Asics Track Invite
8.10Calvin Johnson22' 6.5 PRILCrete (C.-Monee)May 09Southland Athletic Conference Boys Meet
9.17-18Edward Burruss22' 2.25 PRILIllinois Shockers Track ClubJun 23USATF Illinois Association Junior Olympic Championships
10.12Donnell Anderson22' 0 PRILBradley-BourbonnaisApr 30all city kankakee
View full rankings...
Triple Jump
1.11Quinton Stringfellow46' 7.25 PR (.2)ILHomewood-FlossmoorMar 24Mt. Carmel/Asics Track Invite
2.11Fard Farrakhan46' 1.25 PR (2.1)ILFrankfort (Lincoln-Way East)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.12TJ Neal46' 0 PRILJoliet (West)May 10Southwest Prairie Conference Championship
4.12Frank Massey45' 5.5 PRILChicago Heights (Bloom Twp.)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
5.11Victor Cameron44' 8.5 PRILCrete (C.-Monee)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
6.12Christian Burrows44' 4.5 PRILChicago Heights (Bloom Twp.)May 09Southland Athletic Conference Boys Meet
7.11Samuel Raheem44' 0.5 PRILChicago Heights (Bloom Twp.)Apr 21Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
8.12Anthony Lewis43' 11 PRILLansing (Thornton Fractional South)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
12Samuel Goin43' 11 PRILJoliet (Central)Apr 10Boys Varsity & Fr/So Tri-Meet
10.11Jeremy Sellers43' 8 PRILCrete (C.-Monee)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.