Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.10Marcellus Moore10.31 PR (.2)ILPlainfield (North)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.12Courtney Lindsey10.44 PR (1.8)ILRock IslandMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
3.12Jackson Torok10.81ILYorkvilleMay 11NI Big 12 Boys Conference
4.12Myles Gascon10.82 (.2)ILNeuqua ValleyMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
5.12Geno Hess10.92 PRILPeoriaMay 09Big 12 Championship
6.11Austin Taylor11.00 PR (2.1)ILRock IslandMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
7.12Kaizer Giddie11.01 PRILPlainfield (South)Apr 30Minooka Quad
8.12Logan Sudduth11.03 PRILYorkvilleMay 11NI Big 12 Boys Conference
9.12Jojo Jackson11.05 PR (3.0)ILOttawa (Twp.)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
10.12Tre'Von Petty11.06ILAurora (Waubonsie Valley)May 04DuPage Boys County Invite
12Blake Coughlin11.06 PRILPlainfield (East)Apr 30Minooka Quad
View full rankings...
200 Meters
1.10Marcellus Moore20.88 PR (1.8)ILPlainfield (North)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
2.12Courtney Lindsey20.94 PR (1.8)ILRock IslandMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
3.12Kaizer Giddie22.01 PRILPlainfield (South)Apr 30Minooka Quad
4.12Jackson Torok22.10 PR (1.8)ILYorkvilleMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
5.11Isaiah Graham22.25 PRILAurora (East)Apr 12Gary Everett Invitational
6.11Austin Taylor22.32 PR (2.0)ILRock IslandMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
7.12Blake Coughlin22.48 PR (1.8)ILPlainfield (East)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
8.12Geno Hess22.50 PRILPeoriaMay 09Big 12 Championship
12Jojo Jackson22.50 PR (2.3)ILOttawa (Twp.)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
10.12Brian Registe22.61 PR (.6)ILPlainfield (North)May 10Southwest Prairie Conference Championship
12Myles Gascon22.61 PRILNeuqua ValleyApr 28Red Ribbon Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.10Marcellus Moore48.41 PRILPlainfield (North)May 10Southwest Prairie Conference Championship
2.12Courtney Lindsey49.38 PRILRock IslandApr 20Rock Island ABC Invitational
3.12Kaizer Giddie49.95 PRILPlainfield (South)Apr 26Plainfield Hunt Invitational
4.11Joshua Bruce50.02 PRILOswego (East)May 10Southwest Prairie Conference Championship
5.11Anthony Capezio50.89 PRILPlainfield (North)May 04Bill Jackson Invitational
6.17-18Dalen Brown51.00 PRILPacesetters IIJun 23USATF Illinois Association Junior Olympic Championships
7.12Kai Larson51.30ILNeuqua ValleyMay 112018 DVC Boys Outdoor Conference
8.11Isaiah Graham51.50 PRILAurora (East)Apr 21Kaneland Peterson Prep Classic
9.12Jalen Brown51.51 PRILPlainfield (South)May 10Southwest Prairie Conference Championship
10.10Mitchell Pearson51.61 PRILPlainfield (North)Apr 26Plainfield Hunt Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.12Wesley York1:53.97 PRILAurora (Waubonsie Valley)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.12Dalton Martin1:55.35 PRILEast Moline (United)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.12Omar Paramo1:58.25 PRILPlainfield (North)May 10Southwest Prairie Conference Championship
4.12Nick Pedersen1:58.38 PRILPlainfield (East)May 04Bill Jackson Invitational
5.11John Caron1:58.56 PRILAurora (Waubonsie Valley)May 04DuPage Boys County Invite
6.-Riley McIntyre1:58.63 PRUnattachedJun 09Senior All-Star Spotlight Meet
7.12Ethan Prior1:58.97 PRILPlainfield (North)May 10Southwest Prairie Conference Championship
8.12Dakota Getty1:58.98 PRILNeuqua ValleyMay 112018 DVC Boys Outdoor Conference
9.12Joe Fioresi1:59.47 PRILOswegoMay 04Bill Jackson Invitational
10.10Wes Beitler1:59.84 PRILAurora (Waubonsie Valley)May 04DuPage Boys County Invite
View full rankings...
1500 Meters
1.11Zach Kinne3:58.02 PRILNeuqua ValleyJun 01Magis Miles
2.12Danny Winek4:01.32 PRILNeuqua ValleyJun 01Magis Miles
3.12Ryan Kennedy4:03.47 PRILNeuqua ValleyApr 07Arcadia Invitational
4.12Tyler Bombacino4:05.39 PRILNeuqua ValleyJun 01Magis Miles
5.12Dakota Getty4:07.85 PRILNeuqua ValleyJun 01Magis Miles
6.12Alexander Johnson4:11.53 PRILNeuqua ValleyJun 01Magis Miles
7.11Chris Keeley4:11.66 PRILNeuqua ValleyJun 01Magis Miles
8.12Matthew Blanco4:16.17 PRILOswego (East)Jun 01Magis Miles
9.10Wes Beitler4:17.33 PRILAurora (Waubonsie Valley)Jun 01Magis Miles
10.12Riley McIntyre4:17.79 PRILPlainfield (Central)Jun 01Magis Miles
View full rankings...
1600 Meters
1.11Zach Kinne4:14.52 PRILNeuqua ValleyJun 01Magis Miles
2.12Danny Winek4:16.70 PRILNeuqua ValleyJun 01Magis Miles
3.12Ryan Kennedy4:19.48 PRILNeuqua ValleyApr 07Arcadia Invitational
4.12Omar Paramo4:20.48 PRILPlainfield (North)May 04Bill Jackson Invitational
5.12Brandon Nelson4:21.15 PRILOswegoMay 04Bill Jackson Invitational
6.11Christian Knowlton4:22.00 PRILPlainfield (South)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
7.12Ethan Prior4:22.68 PRILPlainfield (North)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
8.12Wesley York4:22.72 PRILAurora (Waubonsie Valley)May 04DuPage Boys County Invite
9.12Dakota Getty4:22.74 PRILNeuqua ValleyApr 20Bob Cohoon Invitational
10.12Tyler Bombacino4:24.38ILNeuqua ValleyJun 01Magis Miles
View full rankings...
1 Mile
1.11Zach Kinne4:16.22 PRILNeuqua ValleyJun 01Magis Miles
2.12Danny Winek4:18.28 PRILNeuqua ValleyJun 01Magis Miles
3.12Ryan Kennedy4:21.01 PRILNeuqua ValleyApr 07Arcadia Invitational
4.12Tyler Bombacino4:25.97ILNeuqua ValleyJun 01Magis Miles
5.12Dakota Getty4:26.05 PRILNeuqua ValleyJun 01Magis Miles
6.11Chris Keeley4:29.27 PRILNeuqua ValleyJun 01Magis Miles
7.12Alexander Johnson4:30.90 PRILNeuqua ValleyJun 01Magis Miles
8.11Christian Knowlton4:30.93 PRILPlainfield (South)Apr 21Lake Forest Invitational
9.12Matthew Blanco4:34.12 PRILOswego (East)Jun 01Magis Miles
10.10Wes Beitler4:34.39 PRILAurora (Waubonsie Valley)Jun 01Magis Miles
View full rankings...
3000 Meters
1.11Zach Kinne8:32.34 PRILNeuqua ValleyApr 07Arcadia Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.11Zach Kinne9:03.55 PRILNeuqua ValleyMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.12Brandon Nelson9:13.55 PRILOswegoMay 10Southwest Prairie Conference Championship
3.12Matthew Blanco9:15.19 PRILOswego (East)May 10Southwest Prairie Conference Championship
4.12Ryan Kennedy9:21.12 PRILNeuqua ValleyApr 20Bob Cohoon Invitational
5.12Omar Paramo9:29.20 PRILPlainfield (North)Apr 26Plainfield Hunt Invitational
11Christian Knowlton9:29.20 PRILPlainfield (South)Apr 26Plainfield Hunt Invitational
7.12Alexander Johnson9:33.66 PRILNeuqua ValleyMay 112018 DVC Boys Outdoor Conference
8.11Chris Keeley9:36.16 PRILNeuqua ValleyMay 112018 DVC Boys Outdoor Conference
9.12Cedric McGuire9:44.52 PRILAurora (Waubonsie Valley)Apr 21Distance Night in Palatine
10.10Luke Wentz9:45.71 PRILOswego (East)May 10Southwest Prairie Conference Championship
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Donovan Turner14.04 PR (2.0)ILNeuqua ValleyMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.12Peyton Frankenreider14.42 PRILYorkvilleMay 11NI Big 12 Boys Conference
3.11Kyle Burke14.93 PR (1.0)ILPlainfield (North)May 10Southwest Prairie Conference Championship
4.12Michail Sudberry15.15 PRILRock IslandMay 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
5.11Keylen Williams15.30 PR (1.0)ILOswego (East)May 10Southwest Prairie Conference Championship
6.12John Sobkoviak15.40 PR (1.0)ILPlainfield (Central)May 10Southwest Prairie Conference Championship
7.12Jason Moore15.45 PRILMolineMay 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
8.12Danny Devenuto15.51 PR (2.7)ILPlainfield (North)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
9.10Kwesi Caldwell15.58 PR (2.6)ILOswego (East)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
10.12Tyriq Johnson15.63 PRILWashingtonMay 08Mid-Illini Conference Championships (Boys)
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Donovan Turner38.52 PRILNeuqua ValleyMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
2.12Peyton Frankenreider39.02 PRILYorkvilleMay 11NI Big 12 Boys Conference
3.12John Sobkoviak39.99 PRILPlainfield (Central)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
4.12Mitchell Donahue40.53 PRILNeuqua ValleyMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
5.12Alfonzo Cruz41.11 PRILMolineMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
6.12Danny Devenuto41.12 PRILPlainfield (North)May 10Southwest Prairie Conference Championship
7.10Zach Cagle41.51 PRILEast Moline (United)Apr 20Rock Island ABC Invitational
8.10Helmut Soglohun41.84 PRILEast Moline (United)May 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
10Austin Turi41.84 PRILPlainfield (East)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
10.10Kwesi Caldwell42.07 PRILOswego (East)May 10Southwest Prairie Conference Championship
View full rankings...
4x100 Relay
1.Brendan Hanneman
Brian Registe
Anthony Capezio
Marcellus Moore
41.29ILPlainfield (North)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.Carlon Steward
Austin Taylor
Michail Sudberry
Courtney Lindsey
41.91ILRock IslandMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.Logan Sudduth
Peyton Frankenreider
Jackson Torok
Javell Moore
42.49ILYorkvilleApr 21Kaneland Peterson Prep Classic
4.Donovan Turner
Kai Larson
Patrick Hoffman
Myles Gascon
42.74ILNeuqua ValleyApr 20Bob Cohoon Invitational
5.Blake Coughlin
Alexander Babbington
Bryan Keubeng
Daasebre Appah
43.13ILPlainfield (East)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
6.Marcelius Williamson
Immanuel Bailey
Jabari Rogers
Fred Henderson
43.38ILMolineMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
7.Kaizer Giddie
Jalen Brown
Jaylin Eison
Reese Kocanda
43.63ILPlainfield (South)Apr 26Plainfield Hunt Invitational
8.Justen Callion
John Patterson
Dalen Brown
Dequan Jenkins Hicks
44.00ILOswegoMay 10Southwest Prairie Conference Championship
9.Joshua Bruce
Justin Clark
Phil Koval
Ryan Dial
44.10ILOswego (East)May 10Southwest Prairie Conference Championship
10.Dedrick Foster
Anthony Moe
Kyrese Jones
Geno Hess
44.24ILPeoriaMay 09Big 12 Championship
View full rankings...
4x200 Relay
1.Brendan Hanneman
Brian Registe
Joe Stiffend
Marcellus Moore
1:26.17ILPlainfield (North)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.Carlon Steward
Austin Taylor
Michail Sudberry
Courtney Lindsey
1:27.80ILRock IslandMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.Marcelius Williamson
Jabari Rogers
Immanuel Bailey
Fred Henderson
1:29.97ILMolineMay 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
4.Ife Oketona
Kai Larson
Patrick Hoffman
Myles Gascon
1:30.21ILNeuqua ValleyApr 28Red Ribbon Invitational
5.Blake Coughlin
Alexander Babbington
Daasebre Appah
Bryan Keubeng
1:30.71ILPlainfield (East)May 04Bill Jackson Invitational
6.Shaquawn Hamilton
Javell Moore
Logan Sudduth
Jackson Torok
1:31.45ILYorkvilleApr 28Red Ribbon Invitational
7.Nicholas Barner
Joe Edozie
Alejandro Dorval
Geremiah Lawson
1:31.94ILPlainfield (Central)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
8.Dedrick Foster
Anthony Moe
Kyrese Jones
Geno Hess
1:32.20ILPeoriaMay 09Big 12 Championship
9.Justen Callion
Luke Shugarman
John Patterson
Dequan Jenkins Hicks
1:32.56ILOswegoMay 04Bill Jackson Invitational
10.Jacob Bodeen
Jesse Desilva
Colin O'Donnell
Travis Griffith
1:33.21ILEast Moline (United)May 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
View full rankings...
4x400 Relay
1.Kel Foley
Kai Larson
Patrick Hoffman
Donovan Turner
3:20.85ILNeuqua ValleyMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.Kaizer Giddie
Jalen Brown
Niko Schultz
Reese Kocanda
3:24.58ILPlainfield (South)May 10Southwest Prairie Conference Championship
3.Anthony Capezio
Canyon Bownes
Oliver Fisher
Mitchell Pearson
3:24.59ILPlainfield (North)May 10Southwest Prairie Conference Championship
4.Marcelius Williamson
Javen Harris
Zidain Sterling
Immanuel Bailey
3:28.60ILMolineMay 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
5.Colton Garcia
Dalton Martin
Travis Griffith
James Wright
3:30.47ILEast Moline (United)May 04Northern Illinois Invite
6.Wes Beitler
Brendan Rigby
Wesley York
Jaylen Marzec
3:33.10ILAurora (Waubonsie Valley)May 04DuPage Boys County Invite
7.Joe Fioresi
Cade Mang
Michael Whitefield
Dalen Brown
3:33.16ILOswegoMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
8.Darius McClinon
Andre Ellis
Hunter Fuss
Lucciano Blandino
3:34.93ILPlainfield (Central)May 04Bill Jackson Invitational
9.Grant Perkins
Harvey Campos
Dorian Manney
Nathan Croce
3:35.32ILPlainfield (East)May 04Bill Jackson Invitational
10.Edgar Perez
Isaiah Graham
Abraham Vega
Francisco Avalos
3:35.78ILAurora (East)May 04Kane County Boys Invite
View full rankings...
4x800 Relay
1.Tyler Bombacino
Ryan Kennedy
Danny Winek
Dakota Getty
7:48.28ILNeuqua ValleyMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.Timmy Wade
Stephen Merriweather
Niko Schultz
Christian Knowlton
7:57.01ILPlainfield (South)May 10Southwest Prairie Conference Championship
3.Nick Pedersen
Emmanuel Angomas
Jonathan Gancarczyk
Eduardo Cintron
7:58.50ILPlainfield (East)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
4.Joe Fioresi
Noah Vanderhei
Jonathan Zambo
Mitchell Bradford
8:06.11ILOswegoMay 10Southwest Prairie Conference Championship
5.Ryan Walczak
Sam Horvath
Jack Anderson
Nick Lowe
8:13.21ILPlainfield (North)May 10Southwest Prairie Conference Championship
6.-Chase Nimee
Liam Fonseca
Chris Luz
Brad Wiggins
8:15.91ILOswego (East)May 10Southwest Prairie Conference Championship
7.Colton Garcia
James Wright
Trey Heinz
Dalton Martin
8:26.14ILEast Moline (United)Apr 2768th Sterling Night Relays
8.Riley McIntyre
Javy Garcia
Mars Solis-Draskovic
Brendan McGee
8:31.49ILPlainfield (Central)Apr 26Plainfield Hunt Invitational
9.Mohamad El Saghir
Huzefa Tawawalla
Alex Barenbrugge
Andres Perez
8:35.48ILAurora (Waubonsie Valley)May 04DuPage Boys County Invite
10.-Alexander Mitchell
Garret Roberts
Sam Ernst
Avery Davidson
8:36.39ILWashingtonMay 08Mid-Illini Conference Championships (Boys)
View full rankings...
4x1600 Relay
1.Tyler Bombacino
Dakota Getty
Ryan Kennedy
Zach Kinne
17:46.60ILNeuqua ValleyApr 07Arcadia Invitational
View full rankings...
SMR 100-100-200-400m
1.Julian Lindsey
Austin Turi
Nathan Croce
Grant Perkins
1:40.11ILPlainfield (East)Apr 20Rock Island ABC Invitational
2.Jaheim Mitchell
Immanuel Bailey
Chase Kwinski
Zidain Sterling
1:42.41ILMolineApr 20Rock Island ABC Invitational
3.Darrell Woodson
Marriyon Rogers
Alex Minani
Samson Shukuru
1:42.69ILRock IslandApr 20Rock Island ABC Invitational
4.Michael Manning
Israel Loumedjinom
Colin O'Donnell
Zach Cagle
1:43.08ILEast Moline (United)Apr 20Rock Island ABC Invitational
5.Davion Allen
Javier Guyton
Kaevion Mack
John Gohring
1:43.20ILPeoriaApr 20Rock Island ABC Invitational
6.Martin Mata
Giovani Hernandez
Jason Medina
Joseph Griffin
1:53.46ILAurora (East)May 04Kane County Boys Invite
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Baylor Clark
Joshua Kellenberger
Ian Juskiv
Sam Ernst
4:02.41ILWashingtonApr 19Morton Coed Relays (Senior Night)
2.Chase Kwinski
Devontae Taylor
Alfonzo Cruz
Bryce Johnson
4:03.88ILMolineMar 31Moline "Gene Shipley" Invitational
3.Colin O'Donnell
Donavon Stewart
Helmut Soglohun
Roberto Munoz-Gonzalez
4:03.96ILEast Moline (United)Apr 2768th Sterling Night Relays
4.Ulices Perez
Colyn Gustafson
Johnny Walsh
Noah Taylor
4:10.70ILOttawa (Twp.)Mar 31Moline "Gene Shipley" Invitational
5.Alex Klumb
Marriyon Rogers
Samson Shukuru
Wonmen Vah
4:12.84ILRock IslandMar 31Moline "Gene Shipley" Invitational
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.James Wright
Colton Garcia
Trey Heinz
Dalton Martin
11:04.84ILEast Moline (United)Apr 2768th Sterling Night Relays
2.Aminia Mashimango
Jacob Wyers
Wanman Vah
Donovan Garro
12:37.86ILRock IslandApr 2768th Sterling Night Relays
3.Drew Klatt
Sam Atwood
Brandon Purifoy
Keegan Nagle
13:29.51ILOttawa (Twp.)Apr 2768th Sterling Night Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Xavier Wickersham56' 0.5 PRILEast Moline (United)Apr 20Rock Island ABC Invitational
2.10Matthew Appel55' 1 PRILNeuqua ValleyApr 20Bob Cohoon Invitational
3.11Chandler Dilworth53' 5.5 PRILMolineApr 20Rock Island ABC Invitational
4.12Mantaj Singh52' 9.5 PRILAurora (Waubonsie Valley)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
5.12Connor Forrest52' 6.5 PRILAurora (Waubonsie Valley)May 112018 DVC Boys Outdoor Conference
6.12Javontae Rush51' 8ILRock IslandMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
7.12MARQUIS COX49' 6 PRILPeoriaMay 09Big 12 Championship
8.12Jack Sullivan48' 4 PRILPlainfield (East)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
9.11Justin Bensinger48' 1.5 PRILOswegoMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
10.12Ivan Sierra47' 11 PRILPlainfield (Central)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Zac Lyons166' 1 PRILAurora (Waubonsie Valley)May 04DuPage Boys County Invite
2.10Matthew Appel163' 6 PRILNeuqua ValleyMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
3.12Jacob Urban162' 2 PRILWashingtonMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
4.12Mantaj Singh162' 0 PRILAurora (Waubonsie Valley)May 04DuPage Boys County Invite
5.12Xavier Wickersham158' 11 PRILEast Moline (United)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
6.12Chris Gianakopoulos157' 8 PRILPlainfield (North)Apr 21Winston Brown Invitational
7.12Javontae Rush157' 1 PRILRock IslandMay 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
8.11Blake McKillip150' 6 PRILRock IslandMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
9.12Joe Reed148' 8 PRILPlainfield (South)May 04Bill Jackson Invitational
10.11Zion Ducksworth147' 5 PRILEast Moline (United)Apr 20Rock Island ABC Invitational
View full rankings...
Javelin - 800g
1.17-18Alexander Babbington99' 2.5 PRILPacesetters IIJul 08USATF Region 7 Junior Olympic Championships
View full rankings...
High Jump
1.17-18Alexander Babbington6' 8.75 PRILPacesetters IIJul 29USATF Hershey National Junior Olympic Championships
2.12Dylan Webb6' 6.25 PRILPlainfield (North)May 04Bill Jackson Invitational
3.12Logan Francis6' 6 PRILEast Moline (United)Apr 20Rock Island ABC Invitational
4.12Justin Griser6' 5 PRILEast Moline (United)May 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
5.12Evan Bumphrey6' 4 PRILWashingtonMay 02Washington vs Peo Christian/Manual Varsity/FS
6.12Jon Moore6' 3ILMolineMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
12Bryan Keubeng6' 3ILPlainfield (East)Apr 20Rock Island ABC Invitational
11Keylen Williams6' 3 PRILOswego (East)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
9.11Javen Williams6' 2 PRILYorkvilleMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
10Zach Cagle6' 2 PRILEast Moline (United)Apr 20Rock Island ABC Invitational
12Damion Curry6' 2 PRILAurora (Waubonsie Valley)May 04DuPage Boys County Invite
View full rankings...
Pole Vault
1.12Matthew Ogilvie15' 6 PRILOswegoMay 04Bill Jackson Invitational
2.12Jared Middleton15' 0 PRILOswegoMay 04Bill Jackson Invitational
3.12Logan Francis14' 7 PRILEast Moline (United)May 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
4.12Ethen Harsted14' 0ILOttawa (Twp.)May 01LaSalle-Peru/Ottawa Coed Duel
5.11Alexander Kiefer13' 6ILNeuqua ValleyMay 112018 DVC Boys Outdoor Conference
12Malcolm Wolfe13' 6 PRILOswego (East)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
7.12Tanner Evatt13' 0 PRILPlainfield (Central)May 10Southwest Prairie Conference Championship
11Aden Stapleton13' 0 PRILAurora (Waubonsie Valley)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
12Andy Macis13' 0 PRILPlainfield (North)Apr 26Plainfield Hunt Invitational
10.12Matthew Dziekan12' 8ILNeuqua ValleyApr 28Red Ribbon Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.12Peyton Frankenreider24' 1.5 PRILYorkvilleMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
2.12Bryan Keubeng23' 10 PR (2.0)ILPlainfield (East)May 10Southwest Prairie Conference Championship
3.11Geremiah Lawson23' 9 PR (1.3)ILPlainfield (Central)May 10Southwest Prairie Conference Championship
4.12Ife Oketona23' 8.5 PR (1.7)ILNeuqua ValleyMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
5.12Norman Dong22' 5.75 PRILNeuqua ValleyMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
6.10Keion Battle22' 5 PRILOswego (East)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
7.12Brendan Hanneman22' 3 PR (3.5)ILPlainfield (North)Apr 21Winston Brown Invitational
8.10Myles Lincoln21' 8.5 PRILPlainfield (South)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
9.10Miles Mann21' 8 PRILYorkvilleMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
10.10Kieon Battle21' 7 PR (1.5)ILOswego (East)May 10Southwest Prairie Conference Championship
12Logan Francis21' 7 PRILEast Moline (United)May 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
View full rankings...
Triple Jump
1.12Peyton Frankenreider47' 2 PRILYorkvilleMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
2.11Isaiah Graham46' 6 PRILAurora (East)May 04Kane County Boys Invite
3.12Mckenzie Mitchell46' 5.25 PRILNeuqua ValleyMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
4.10Myles Lincoln44' 9 PRILPlainfield (South)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
5.12Daniel Osafo44' 8 PRILNeuqua ValleyMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
6.12Raphael Young44' 0.5ILPlainfield (East)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
7.12Chris Grady43' 10 PRILOswegoMay 04Bill Jackson Invitational
8.12Delaney Little43' 0.75 PRILEast Moline (United)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
9.9Sean Clinton42' 8.5 PRILAurora (Waubonsie Valley)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
10.10Keion Battle42' 4 PRILOswego (East)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
View full rankings...
Decathlon Score
1.17-18Alexander Babbington5335 PRILPacesetters IIJul 08USATF Region 7 Junior Olympic Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.